V Voetgangers krijgen meer service De jongen zijn eigen weg leren vinden UW MENING Geslepen glas OPRUIMING apothekers-assistente PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 JULI 1967 Ktraatmaken *Un i lentt-H druk bezig van ao nu nog Nchot» en scheef lopende ver binding tussen Haarlemmerstraat en Pieters kerkhof een byim vanzelfsprekende looproute Ie maken. De uitvoering van dit B. en W.- benlult betekent een duidelijke verbetering voor voetgangers in de binnenstad. Niet alleen binnenstadbezoekers die van en naar de parkeerplaatsen bij de Pieterskerk lopen, maar vooral winkelende of wandelende moeders met kinderwagens hebben er profijt van. Aan de Breestraat verdwijnen namelijk drie trottoironderbrekingen. de trottoironderbreking aan de Breestraat naar de Maarsmansteeg. naar de Korte Pleterskerkkoorsteeg en naar de Penshal steeg verdwijnen; beide delen van de Pieterskerkkoorstecg worden logisch verbonden met een (reeds aangelegde) oversteekplaats (zebra) in de Langebrug; de zebra in de Breestraat bij V. en D. wordt verlegd naar de kruising met Pieterskerk- koorsteeg en Maarsmansteeg, in welke oversteekplaats de bekende „blauwe steen" wordt opgenomen; het trottoir bij de Maarsmansteeg aan de Breestraat wordt even breed als het stukje trottoir tot aan het Stadhuis; besprekingen over de beveiliging van de Breestraatzebra met verkeerslichten zijn in een gevorderd stadium; de mogelijkheid wordt onderzocht het ze- BVapad naar de Vischbrug in de richting van de Maarsmansteeg te verbreden; bekeken wordt of bushaltes aan de Bree straat door deze maatregelen iets moeten worden verplaatst. weet u het ook niet Dubbeltjes Waar kan ik 100 dub beltjes met de beeltenis van Wilhel- mina ruilen voor een gouden tientje? Antwoord Het hangt zeer sterk af van de kwaliteit van de munten, vooral van de dubbeltjes, of de waar den over en weer bij uw voorgenomen ruil wel gelijk zijn. Zijn uw dubbel tjes geheel of bijna slempelnieuw. dan zijn 100 dubbeltjes veel meer waard j dan een normaal, goed bewaard gou den tientje. Zijn ze echter normaal gebruikt, dan hebben ze nauwelijks verzamelwaarde. Als verzamelaar van munten kunnen wij u noemen C. J. Holtslag, Zuidzandsestraat 88. Oost burg, Z.V1. U zou zich tot hem kun nen wenden. per jaar bijverdienen zonder in belasting te vallen? Wij zijn in meenschap van goederen gehuwd. Adres Prinses Beatrix Hoe moet ik prinses Beatrix en prins Claus in een brief aanspreken? Hoe luidt hun SVLV in Horst Men schrijft ons: de woensdagmorgen werd besteed aan zwemmen, 132 zwem mers hadden ingeschreven. Sjaak Kney- ber plaatste zich met de serietijd van 17.2 sec. in de finale, samen met twee jongens van DSS. Sjaak had de snelste start maar maakte een misslag toen hij de kant raakte. In een krachtige eind sprint tikte hij als tweede aan. Een uit stekende prestatie. In de series wonnen ook Piet v. d. Krogt, Maarten Verhage, Sjaak Sloos, Henk v. d. Poel, Gerard van Benten en Fred v. d. Berg. De tij den waren echter niet snel genoeg voor de finale, 's Middags voetbalde cl tegen DSS en door doelpunten van Joop v. d. Krogt en Guus Bos werd een 2—0 over winning geboekt. Door deze overwin ning werden wij 2e in de poule. C2 speelde 00 gelijk en werd daardoor ook 2e in de poule. Bij het volleybal staan alle teams er vrij goed voor en cl en c2 hebben zelfs nog een kans winnaar te worden. Ook aan de vijfkamp werd ge werkt. De resultaten zijn als volgt: Cl: doeltrappen Guus Bos 10 p., Sjaak Kneyber 10 p., Joop v. d. Krogt, H. v. d. Poel en R. Vogels 8 p.; hardlopen 60 m.: l Sjaak Kneyber 8.2 sec., 2 Guus Bos 8.5 sec.; verspringen: 1 Sjaak Kneyber ■1.40 m.!, 2 Guus Bos 4.00 m., 3 Sjaak Sloos en M. Belle 3.90 m. C2: verspringen: 1 Henny Balfoort 4 m., 2 Mario v. d. Berg 3.90 m., 3 Walter Kriek 3.45 m.; hardlopen: 1 Marco v. d. Berg 9.5 sec. Uitslagen voetbal: SVLV cl-DSS cl 2—0. SVLV c2-Heksenberg 0—0. Volleybal: SVLV cl-Brabantia 15—5 15—5, SVLV cl-DSS 9—15 4—15: SVLV c2-Brabantia 15—12 15—12, SVLV c2- DSS 7—15 15—11 15—3. De stemming is prima, het weer ont zettend warm maar wel prettig. De groe ten van alle jongens en de leiders Peter, Hans, Harry en Ben. Tot morgen. Na een paar dagen pittig sporten stond de donderdag in het teken van de rust. Morgens werd de vijfkamp door beide teams afgewerkt, terwijl C2 een volley- balbeslissingswedstryd speelde om de eerste plaats die door onze jongens ver loren werd. Ook C4 speelde 2 volleybal wedstrijdent van DEM werd in 3 sets ge wonnen, van Blauw Zwart verloren, 's Middags hadden we een vrije middag. De jongens waren naar het dorp gegaan en vermaakten zich uitstekend. Van avond zijn er wedstrijden voor het kamp elftal waaraan ook 6 jongens van SVLV deelnemen. Gisteravond hadden we volksfeesten, die bestonden uit: touwtrekken, hinder nisrace en schoenenrace. De „zware mannen" van SVLV kwamen bij het touwtrekken in de finale, maar werden in deze finale door DSS uit Haarlem verslagen. DSS lootte tweemaal vrij, terwijl Wij in de series goed hard moes ten trekken en dus vermoeid ln de fi nals kwamen. Vrijdagavond hebben we de «luitings- avond. die wordt georganiseerd door de aalmoezenier. We hebben zo hier en daar reeds gehoord dat het een knalavond gaat worden. Zaterdag komen we weer bruin gebrand - thuis. Bruin gebrand door de ontzettend warme zon. die ons deze week nog niet in de steek heeft gelaten. We komen tussen 4 uur en half vijf op het sportpark aan, alwaar af- LEIDERDORP Ondertrouwd: Jacobus Galjaard. 23 jaar en Maria W. Th. van Laan te Leiden; Lech Jaworski, 21 jaar en Johanna I. W. Sperre, 22 jaar te Lei- OEGSTGEEST Geboren: Ursula Adrians Maria, d P. W. van Letjden en J. M. F. van No- belen; Olaf Evert Christiaan, z.v. C. M. C. Zonneveld en C. E. M. van Velsen. Getrouwd: L. P. C. van Steen en J. C. J. de Wit; W. J. F. Crefjghton «n G. Wolthuis; O. R. Krijgsman en D. E. Blitt- denbach. Overleden: E. A. M, Elzinga, w.> B. B. KutJntjea. Wat is een Levensschool Wat is precies 'n Leveyisschool f Die vraag lijkt gemakkelijk te br an f woorden. i Leveyisschool is 'n school voor het leven!" Punt. Uit. Maar zo'n antwoord roept meteen ook eer nieuwe vragen op. En daarom nóg eens de vraag: „Wat nu precies 'n Levensschool?" Ieder jaar weer verlaten heel wat jon gens een of andere school en zoeken dan n geschikte werkkring, 'n baantje". Voor al die jongens betekent deze overgang van school naar werk" een grote stap. Bovendien: die stap wordt gezet ln een periode van moeizame groei naar volwassenheid. Het is vanzelfsprekend, dat 'n bedrijf bij het kiezen van personeel (en dus ook bij jeugdig personeel) goed let op oe bruikbaarheid van iemand in het bedrijf. Belangrijk voor het bedrijf zijn ook de mentale- en karaktereigenschappen van de jongen. Het bedrijf vraagt weliswaar 'n Jongs-, doch volwassen arbeidskracht. Wat dat betekent De jongen zal moeten voldoen volwassen waarden en normen zoals plichtsbetrachting king hij moet gezag kunnen den, zonder dat de drieging van straf noodzakelijk aanwezig is. Hij moet 'n groot deel van zijn jeug dig-zijn opgeven. Hij moet volwassen zijn, wat hij in feite nog niet is. Het gevolg hiervan is vaak, dat hij 'n schijnvolwassenheid raakt, die zijn groei naar volwassenheid belemmert. Om te voorkometi, dat hij ergens in het bedrijfsleven zoekraakt" is er de scheid wordt genomen. De resultaten van vandaag zijn: Vijfkamp: balwerpen: 1. Sjaak Kneij- ber 33 m.. 2. Henk v. d. Poel 28 m., 3. Marcel Belle en Fred v. d. Berg 27 m. Hoogspringen: 1. Sjaak Kneyber, ïfcnk v. d. Poel, Marcel Belle 1.50 m., Fred v. d. Berg 1.40 m. Doeltrappen: 1. Mar cel de Korte 11 p.. 2. Henk v. Kampen, Henny Balfoort, Wim v. d. Geest 10 p. Hoogspringen: 1. Henny Balfoort 1.35 m., Marco v. d. Berg, Maarten Verhage 1.30 m. Balverwerpen: 1. Henny Bal foort, Marco v. d. Berg 26 m. 2. Piet v. d. Krogt 25 ih., 3. Maarten Verhage 24 meter. Volleybal: SVLV c4—Blauw Zwart c4 0—2; SVLV c4—DEM c4 2—1, setuit slagen niet bekend. Dat was het voor vandaag. De groeten van alle jongens en van de leiders Peter, Hans, Harry en Ben en tot zaterdag. S.V.L.V. IN WEERT Men schrijft ons; Woensdagochtend werden de laatste wedstrijden in de diverse poules af gewerkt. De laatste resultaten waren: voetbal: SVLVUnio 40 (doelpun ten van Jan van Bemmelen, Pirn Wit tebrood, Henk van Vliet en Gé van Veen) en SVLV—Den Hoorn 3—0 (doelpunten van Hans de Boer. 2 x en Gé van Veen). Volleybal: SVLV 1— St. Martinus 150, 152 en SVLV II i —St. Martinus II 15—7 en 15—4: SVLV DOSR 15—6 en 15—4 en SVLV II DOSR II 7—15 en 6—15. Door deze resultaten hebben wij de finale be reikt bij het voetballen en is het lste volleybalteam op een gedeelde eerste plaats terecht gekomen. Het 2e team werd tweede. Verder werd het hoogspringen afgewerkt. De beste resultaten waren: Riny van Veen 1.65 m.. Jan van Bemmelen 1.60 m. en Hans de Boer 1.55 m. Verder hebben we bezoek gehad van enige A en B-junioren en de be stuursleden, de heren Hagen en Van Duivenvoorde. Bij het wandelen be reikten wij een gedeelde 11e plaats. Met de mededeling dat de stemming opperbest is en dat ook het weer van daag alle medewerking gaf, eindigen wij. Levensschool. De Leveyisschool wil eyaan meewerken, dat de. jongen wegwijs wordt: meer nog, dat hij zijn eigen weg leert vindeti. In persoonlijk kontakt met het Ici- dersteayyi en in een groepsgemeeyisehap met andere jongens, wordt het leven van alle kanten „gefilmd". Vijf onderdelen dienen daarbij als uit gangspunten 1. Introduktie in de nieuwe levens situatie, 2. Kulturele vorming, 3. Aktualiteiten, 4. Handvaardigheid, 5. Sport en spel. Omdat het bedrijfsleven "in dit vor mingswerk een positieve bijlrage ziet in de groei naar volwassenheid, wordt in veel ondernemingen de nodige tijd ge reserveerd om de Levensschool te bezoe ken. En met behoud van loon Op een morgen of een middag in de week komen de jongens per groep (van ongeveer 15 deelnemers) bij elkaar; en dit gedurende twee cursusjaren. Een cursusjaar loop van begin september tot medio juli. Het vormingswerk wordt voor een groot gedeelte gesubsidieerd door Rijk, Provincie en Gemeente. De deelnemende jongens betalen een bijdrage van twintig gulden per cursus jaar, terwijl ook van de medewerkende bedrijven een bepaald bedrag wordt ge vraagd teneinde de ongesubsidieerde kosten te kunnen bestrijden. In Leiden is de Katholieke Levens school gevestigd aan de Hogewoerd 57. Begin september start het nieuwe cursusjaar. Alle inlichtingen worden u gaarne verstrekt door de schoolleiding. U kunt schrijven naar: Katholieke Levensschool voor Leiden en omgeving, Hogewoerd 57, Leiden, ofwel naar de direkteur: de heer H. C. J. van Dalsum, Jacques Ur- lusplantsoen 83 te Leiden. Na 7 aug.: telefoon 01710-31760. Antwoord Als aanhef kunt schrijven Koninklijke Hoogheden. Adres: Kasteel Groot Drakenstein, Lage Vuursche, post Baarn. Etaleuze Kunt u mij een school opgeven, waar ik voor etaleuze word opgeleid? Antwoord U kunt zich het beste wenden tot de directie van Rec's Re clame- en Etaleursschool, Frederiks- plein 55, Amsterdam-C. Aan deze school worden avondcursussen gege ven. Een specifieke vooropleiding is voor dit vak niet vereist. Vele etaleurs hebben eerst bij een zaak als leerling etaleur gewerkt, waardoor zij een hoop praktische kennis opdeden. Vakantiegeld Ik werk als ver koopster in de textielbranche. Ik ver wachtte dit jaar 6% vakantietoeslag, doch bij de uitbetaling ontving ik maar 4%. Is dit juist of heb ik recht op die 6%? Antwoord De vakantietoelage in de textielbranche bedraagt volgens de daarvoor geldende c.a.o.: 3/52 deel van het jaarloon. A.O.W. Over enige tijd hoop ik 65 jaar te worden, hoe gaat het dan met de A.O.W. Gaat dan vanzelf of moet ik hier wat voor doen? Antwoord Ongeveer 6 weken voor Uw 65ste verjaardag kunt U bij de Raad van Arbeid een aanvraag formulier voor de A.O.W.-uitkering halen. Na zorgvuldige invulling en ondertekening levert U het formulier weer bij de Raad van Arbeid in en dan kunt U de eerste uitkering onge veer op Uw verjaardag tegemoet zien. Aanrecht Waarmede kan men een zweeds stalen gootsteen en aan recht het beste schoonmaken? Antwoord Meestal is het regel matig schoonhouden met borstel en zeepsop voldoende. Wel steeds het aanrecht schoonwrijven als het een hoogglanzende aanrecht is, want als het water opdroogt, krijgt U witte vlekjes, die moeilijk te verwijderen' zijn. Voor hardnekkige vlekken moet U een schuurmiddel gebruiken, dat een matte plek veroorzaakt, die U met koperpoets weer wat kan bijwerken. Hebt U een matstalen aanrecht, dan behoeft U voor een behandeling met schuurpoeder niet bang te zijn. Re kent U er wel op dat Uw aanrecht niet zo glanzend en glad blijft als hij nieuw was. Er komen vele kleine "barstjes" in, dat is bij intensief ge bruik niet te voorkomen. Huurcompensaties Salaris van een 22-jarige persoon bedraagt per 1-1-1967 800,bruto per maand. Geen c.a.o. is van toepassing. In mei 1967 bereikte hij de 23-jarige leeftijd. Kan hij aanspraak maken op de huur compensaties van 1960, 1962, 1964 en 1966? Antwoord Wij weten niet op welke datum deze persoon in dienst is getreden. Op de voorgaande huur compensaties kan hij geen recht doen gelden, aangezien hij destijds de leef tijd van 23 jaar nog niet had bereikt. Tegenwoordig is het zo, dat de huur- compensatie m het loon verwerkt is. Komt men dan bij een nieuwe werk gever, dan is de huurcompensatie reeds begrepen in het overeengeko men salaris bij de indiensttreding. Antwoord Deze materie is in de wet dermate ingewikeld geregeld dat een alle denkbare gevallen omvattend antwoord een klein boekwerkje zou vullen. Voor de loonbelasting is in beginsel voor de gehuwde vrouw vrij: i per jaar 500.plus 5% van het ,1 loon, doch minstens 240,aan ver wervingskosten. Wanneer de belas tingheffing daarboven begint hangt somtijds af van kinderaftrek e.d. doch in geval waarin de man zelf ook in loondienst werkt en naar wij aanne men in principe de kostwinnaar is, bedraagt de loonbelasting voor zijn vrouw boven het vrijgestelde bedrag (per jaar omrekenen!) 15%, plus de a.o.w.-premie. Belangrijker is echter de vraag of hij door dat loon van zijn echtgenote in de inkomstenbelasting gaat vallen. Dat is het geval: Koninklijk brons voor J. Michel te Leimuiden In het Dorpshuis Marijke heeft gis termiddag burgemeester mr. F. Pb. Dijckmeester van Haarlemmermeer aan de heer J. Michel uit Leimuiden in verband met diens 40-jarig arbeids- jubileum bij de landbouwer P. Entho ven aan de Weteringweg Ie Nieuw- Vennep de eremedaille in brons, ver bonden aan de Orde van Oranje-Nas- sau uitgereikt. Haarlemmermeers eerste burger noemde in zijn hartelijke toespraak de jubilaris vooral een voorbeeld voor vele jongeren. Immers dergelijke ju bilea worden steeds ongebruikelijker en de binding met de werkgevers voor zulke lange perioden helaas steeds zeldzamer. „U moet wel een gelukkig mens zijn", aldus burgemeester Dijck meester tot de jubilaris en dat ondanks Burgemeester uir. Dijckmeester speldt de jubilaris het Koninklijk brons op de revers. het feit. dat er in de landbouw toch altijd bijzonder hard gewerkt is ge worden. Mr. Dijckmeester complimen teerde zowel de jubilaris als de pa troon met dit mooie jubileum, waar na hij hel eremetaal op de revers van de heer Michel bevestigde. De patroon van de jubilaris bleef niet ten achter en bood naast geluk wensen een geschenk aan. Velen druk ten daarna de heer Michel de hand, waarbij het vaak niet alleen bij een handdruk bleef. De jubilaris mocht tevens vele stoffelijke blijken van be langstelling ontvangen. b. wanneer het netto-inkomen (bru- to-inkomen minus verwervings kosten plus overige inkomsten, als rente, en minus a.o.w.-premie e.d. posten hoger wordt dan 12.000,- c. wanneer de vrouw, na -aftrek van bovenbedoelde posten ad 500, en 240— meer dan 400,— heeft bijverdiend over 'n periode, langer dan één maand. Ziehier globaal de opzet van de rege ling. Misschien is in uw geval meer vrijgesteld. Daarvoor moet u zich wenden tot een belastingconsulent of het inlichtingenloket van de belas tinginspecteur met alle voor u gel dende cijfers en omstandigheden. Dit laatste is uiteraard gratis. PROGRAMMA VAN DE ORANJE- FEESTWEEK IN RIJNSBURG tonnetjesteken aan het Rapenburg; 3 uur ringrijden met bromfietsen aan de Vliet ZZ.; 4 uur boegsprietlopen over de Vliet; 5 uur voetbalwedstrijd Rijnsb. B.- Elinkwijk; 7.30 kruiwagenrace voor het raadhuis; 8.30 lampionoptocht (zonder voertuigen) waarvan de route als volgt is: Korte Vaart, Hofstraat, Herenweg, Sassenheim, 27 juli. Mag ik, naar aanleiding van het stuk je over de bedevaart Beauraing, nog een persoonlijk woord van waardering uiten over de hartelijke en spontane hulp mij bewezen. Vooral aan de verpleeghulp die mij vergezelde en de propagandist. Hij zag er niet tegenop mij van het hotel naar de tuin te rijden en bij de stopplaatsen met vrijwillige hulp in en uit de bus te helpen. Zonder deze hulp zou het mij onmogelijk zijn aan deze heerlijke dagen deel te nemen. De pelgrim in het invalidenwagentje. DIERENVRIENDEN Leiden, 27 juli. Uw sympathieke artikel over de zwerfkatten op de Langebrug en het Van der Werfpark in de Leidse Courant van 15 dezer, vestigde terecht de aan dacht op dit probleem. Het geeft mij aanleiding iemand in de publiciteit te brengen, die dat ook ruim schoots verdient n.l. mevrouw Stokvis, die sinds 3 jaar zorg draagt voor ruim eten en drinken voor deze zwerfdieren en die bovendien daarvaor maandelijks 'n financieel offer brengt van 15.- voor de buskaart die zij daartoe nodig heeft. Met dank voor de plaatsing. Sandtlaan, Spinozalaan. Langevaart Kanaalstraat, De Ruyterstraat, P. Hein straat, Evertsenstraat, Petr. van Saxen straat, Noordeinde, Brouwerstraat, Vlie: ZZ; Smidstraat, Oude Vlietweg, Abdi laan, Kerkstraat, Hofstr., Korte Vaart 10.00 uur stoelendans voor het raadhu Vrijdag 4 augustus corso show in Flo Zaterdag 1.30 uur bloemencorso Rijns burg-Leiden; 8 uur taptoe in de Kerk straat; 10.30 tot slot vuurwerk. Het programma van de feestweek, di Bloemencorso is gepubliceerd. Het bestuur heeft voor iedere volgende week iets aan te bieden, zoal! yyiaayidóg 31 juli des avonds 6.*" viswedstrijd in het kanaal voor juniorei en senioren; 8 uur klaverjaswedstrijd Vliethof. Dinsdag 1 augustus des avonds 7 ui opening van het vermaakcentrum. Di avonds 8 uur kerkconcert in de Maran; thakerk. Medewerking verleend het mai nenkoor Jubilate te Katwijk en de orga nist de heer D. Schonevelcl; 8 en schaakwedstrijden in Vliethof. Simul taan damwedstrijd tegen de jeugdig* kampioen Daan Kromhout, simultaai schaawedstrijd tegen J. G. Turk. Woeyisdag 2 augustus des avonds uur gymnastiekdemonstratie en dansen voor het raadhuis. Doyulerdag 3 augustus is het de gehele dag feest, om 7 uur des morgens reveille van de toren door de muziekvereniging „Wilhelmina"; 8 uur mars van de drum band van DWS; 9.30 massazang het raadhuis; 10.30 kindercorso de route als volgt is vastgesteld: Flora Rijnsburgerweg, Oegstgeesterweg, Smid straat, Oude Vlietweg. Kerkstraat Vliet ZZ. Brouwerstraat. Noordeinde Tulpenstraat, Irissenstraat, Burg. Her mansstraat, Hyacintenstraat, St. Rossumstraat, Petr. van Saxenstraat Evertsenstraat, Trompstraat, De Ruy terstraat, Kanaalstraat, Katwijkerweg, Langevaart, Herenweg, Kerkstr.; 11.30 uur carillonconcert; 2 uur des middaj Tot onze grote droefheid overleed heden in het St.-Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken, onze dier bare broer, zwager, oom, oud-oom en mijn beste pastoor Paulus Leonardus Maria Schretlen Rustend-pastoor van Nieuwveen. Hij bereikte de leeftijd van 68 jaar. Brazilië: Padre Pedro Schretlen O.S.M. Rijswijk Z.H.: M. Klasens-Schretlen x.test. De plechtige Avondmis zal gehouden worden maan dagavond 31 juli 's avonds 19.30 uur in de paro chiekerk van de H. Nicolaas, Nieuwveen. De plechtige Uitvaart zal plaats hebben dinsdag 1 augustus in de parochiekerk van de H. Nicolaas om 10.30 uur, waarna de bijzetting in het priester graf op het parochiële kerkhof. Gelegenheid tot condoleren in de aula van Huize St.-Ursula te Nieuwveen na de teraardebestelling. Tot onze grote droefheid overleed heden in het St.-Elisabeth Ziekenhuis te Leiden, na voorzien te zijn van de H. Sacramenten der Zieken, onze dier bare oud-pastoor Paulus Leonardus Maria Schretlen Rustend-pastoor van Nieuwveen Hy werd geboren op 10 november 1898 te 's-Gra- venhage en overleed in het 43ste jaar van zijn priesterschap. Hij was de herder van de H. Nico- laas-parochie van 15 november 1945 tot 1 oktober 1966. Het kerkbestuur van de H. Nicolaas: P. H. L. van Ingen, pastoor, voorzitter H. N. M. A. Robertz, secretaris P. de Groot, penningmeester A. J. van Trigt A. H. Hoogeveen J. M. Schlatman, rector Huize St.-Ursula J. M. J. Groeneveld pr„ ex.test. Nieuwveen. 28 juli 1967 In Christus vrede ging van ons heen, het H. Sacrament der Zieken, op de leeftijd van 59 jaar, mijn lieve vrouw en onze dierbare moeder en oma, zuster en schoonzuster Aldegonda Jacoba Aiilonia Simons echtgenote van Antonius Hu bert lis Maria van der Plas Uit aller naam: A. H. M. VAN DER PLAS De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St.-Elisabeth Ziekenhuis, Hooigracht 15 te Leiden. Bezoekuren aldaar: zaterdag en zondag van 10.00-11.00. van 15.00-16.00 en van 18.00-1900 u.. maandag van 10.00-11.00 en van 15.00-16.00 u. Rozenkransgebed: zaterdag en zondag te 19.00 u. in de rouwkapel. Maandag a.s. 19.30 uur. wordt voor de overledene een Avondmis opgedragen in de parochiekerk. De Eucharistieviering voor haar zielerust wordt gehouden op dinsdag 1 augustus te 10.00 uur in de parochiekerk van de H. Jozef, Parklaan, te Wasse naar, waarna de begrafenis zal plaats vinden om 11.00 uur op de r.k. begraafplaats St.-Willlbrord, Kerkstraat alhier. Dr. Kok-v. Alphen OOGARTS j AFWEZIG tot 14 augustus 1 S. Muller Fz. KEEL-, NEUS- EN OORARTS PRAKTIJK HERVAT -j LEIDEN 1/ Spiegels Glas in lood Glasplaten Moderne en klassieke glassoorten. Bezoekt vooral eerst onze interessante toonzaal. Korte Mare 2 Telefoon 22368-22468 b.g.g. (02532)-7401 R. M. G. Taytelbaum ARTS AFWEZIG tot 14 augustus Aanwezige artsen VERKOOP BIJ EXECUTIE op maandag 31 juli a.s. nam 2 uur te Noordwijkerhout, Heerenweg 252, van een Mercedes auto, 4-wielig aanhangwagentje, grasma chine met benzinemotor. B(j opbod geen kosten. Deurwaarder W. BLOEM te Leiden. BIKINI'S Antrt wit - bleu - 19.75 met kant q -j g Nylon DAMESJUPONS met kant 1.78 DAMESBLOUSES sportief of gekleed uitzoeken 10.- 7.50 5.- DAMAST TAFELLAKENS 120 x 150 nu 4.78 Badstof KEUKENSET keukendoek en pannelap 1.78 Nylon NACHTHEMDEN merk Tima 8.78 DUSTERS nylon gewatteerd, nylon gevoerd „tricel" nu 19.88 GANGETJE 4, LEIDEN laken0n,, WITTE SINGEL 14 Ruime parkeergelegenheid APOTHEEK SOMBERG vraagt per 1 september een Wilhelniinalaan 67, tel. 01720-3500, Alphen a/d Rijn PROBEERT HET MET EEN „TELEFOONTJE"

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4