f "f „Unze hondse wereld tv-iilm Ontsnapte gevangene België TELEVISIE VANAVOND „Auf der schonen blauen Donau" tv-film over de „Anschluss" NBC-documentaire over Nikita Kroetsjev Tennissen en autoraces in NTS-sport DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 29 JULI 1967 Prof. Witteveens bijzondere probleem ALS minister voor Pnalnclën heeft professor Wltteveen vroeger al de nodige ervaring opgedaan met één as pect van zijn taak: te moeten zien dat iedereen meer geld uit de schatkist wil hebben en dan belast te zijn met de zorg dat deze belangstelling, gemeten naar 's lands economische mogelijkhe den, niet te veel succes heeft. Achteraf zal prof. Wltteveen voor zich zelf wel erkend hebben, dat die laatst bedoelde zorg weinig succesvol is ge weest, want wanneer de heer Vondeling met achterlating van misère van Finan ciën is weggegaan, dan was die misère voor een deel overgenomen inboedel van zijn voorganger. Over één zaak behoefde de heer Wlt teveen zich tijdens zijn eerste minister schap niet zo bezorgd te maken: de groei van het bedrag dat via fiscale we gen in de schatkist werd gebracht. Jam mer genoeg voor de schatkistbeheerder was de uittocht van geld uit zijn kas nóg groter dan fiscale meevallertjes, maar de inkomsten van de centrale overheid liepen dan toch maar flink omhoog. Dit laatste is kennelijk niet meer het geval nu de liberale hoogleraar zich voor de tweede maal met de eerste ver antwoordelijkheid voor 's lands finan ciën belast ziet. ITYE verstrekte gegevens over de in- komsten van de schatkist laten niet meer zoals vroeger een ruime overtreffing van de ramingen zien. In tegendeel: volgens deze gegevens komt er minder binnen dan verwacht Helemaal betrouwbaar zijn de tus sentijdse cijfers niet; voor een meer reëel beeld kunnen we beter wachten op de mededelingen van prof. Wltte veen in de toelichting op zijn komende miljoenennota. Maar de toegenomen werkeloosheid en het hier en daar al opgetreden afremmen in de bestedin gen móeten wel consequenties voor de schatkist hebben. Nog moeilijker kan het beeld voor 1968 worden. Want iedereen is het over eens, dat er geen belangrijke loonstijging In de bus zit. Wat dus be tekent dat de kanselier van de schat kist niet mag rekenen op een behoor lijke groei van zijn post loon- en in komstenbelasting. Misschien rekenen sommigen erop, dat dan de baten van de indirecte belastingen wel voor com pensatie zullen zorgen. Bij een verhoog de omzetbelasting moeten er toch ook vele miljoenen in de schatkist vloeien. Dat zal ongetwijfeld gebeuren. Maar wanneer vanwege een rem op de beste dingen de burgers toch wel minder gaan kopen, wanneer zij onder druk van de oproep tot nationale besparingen een kleiner portie van hun nering voor de tering gaan gebruiken, betekent zulks dat ook de meeropbrengst van de indi recte belastingen gaat tegenvallen. En dan wordt het probleem voor mi nister Wltteveen wel erg Ingewikkeld. UIT de niet-officlële berichten die over de operaties van de schatkistbe waker naar buiten doordringen, heeft men kunnen begrijpen, dat prof. Wltte veen zijn collega's onder veel sterkere druk gezet heeft dan hij placht te doen In de dagen van het kabinet Marijnen. Verschillende departementen hebben op hun uitgaven voor 1967 moeten be zuinigen en het staat wel vast dat alle ministers wat betreft hun plannen voor 1968 en volgende jaren aan de ketting gelegd zijn. Ook belangrijke departe menten als Sociale Zaken, Verkeer-Wa- terstaat, Onderwijs en Cultuur-Maat schappelijk Werk. Al eerder hebben we hier geschreven dat onder een man met een militair verleden als de heer De Jong de kans groter is dan ooit tevoren om ook op Defensie te bezuinigen. Wat dan ook in omvangrijke mate aan het gebeuren is. Blijft de spannende vraag voor Prins jesdag 1967 of dit allemaal voldoende zal zijn. Zo niet, dan staat, al is het dan misschien niet voor 1968, versterking van de fiscale druk als een paal boven water. Maar dan komt, onlosmaakbaar van die vraag, weer de netelige kwestie aan de orde of de regering haar inkom stenvermeerdering moet zien te bereiken in de directe of in de indirecte sfeer. Dat wordt dan een even moeilijke be slissing voor het kabinet, als de heer De Jong c.s. heeft moeten nemen terzake van de bezuinigingen die nationaal-eco nomisch nu noodzakelijk zijn. De zaak van de valse schilderijen LDZERN AFP, ANP). De officier van justitie in Luzern. Zwitserland, heeft een gerechterlijk onderzoek ingesteld in de zaak van de „Hofgalerie", een kunst handel in genoemde stad, waar de Am sterdammer Jelle do Boer 180 schilde rijen en tekeningen, die worden toege schreven aan meesters als Van Gogh, Matisse, Czesanne, Toulouse-Lautrec, Chagall en Klee, heeft geëxposeerd. Vol gen» de Zwitserse deskundigen zijn het merendeel» slechte vervalsingen. De voorzitter van de Zwitserse bond van kunsthandelaren, Kornfeld, heeft nadat hij het tentoongestelde had be keken, de directeur van de „Hofgalerie", Ackermann, aamgeraden de expositie te sluiten. Deze wilde daarvan echter niet weten. Hij zei het grootste vertrouwen te stéllen in de eigenaar, de heer De Boer. Volgens de correspondent van het Franse blad „Le Monde" hebben een dochter van Chagall, een zoon van Klee, een dochter van Matisse, en een Tou- louse-Lautrtckenner en het bestuur van de Nederlandse Van Goghverenlging unaniem van bedrog gesproken. Ooik prof. Hans Hahnloser, kunst historicus uit Bern, en Franz Meyer, directeur van het kunstmunseum in Basel, hebben de werken bekeken. Vol gens „Le Monde" noemden zij het krank zinnig dat men zulke duidelijke imi taties voor echt wilde laten doorgaan. Jelle de Boer gaf als commentaar dat hij iedereen die hem aanvalt uitdaagt aan te tonen dat een bepaald schilderij vals is. Hij zou dan op zijn beurt be wijzen dat het wel echtls is. DEN HAAG Onder auspiciën van WIKOR, het Werk en Informatiecen trum voor Kunst ten dienste van het Onderwijs aan de Rijpere jeugd, geeft The Theatre Royal uit York In het tijd vak van 6 november tot en met 8 de cember een aantal schoolvoorstellingen van „The Birthday Party" van Harold Pinter. De volledige Engelse tekst, voor zien van afzonderlijke annotaties Engels- Nederlands, komt 1 september ter be schikking van de deelnemende scholen, ter grondige voorbereiding in de les. In Den Haag (Paviljoentheater) wor den voorstellingen gegeven op 8 en 9 november; In Leiden (Stadsschouwburg) geeft het gezelschap twee voorstellingen op 16 november. in (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG De vierde ontsnapte uit de Schevenlngse strafgevangenis, de 22- Jnrlge Hans Hunting, blijkt inmiddels van Nederland In België terecht te zijn ge komen. De Haagse politie heeft, in samenwerking met die van België, de nodige opsporingsmaatregelen getroffen. Zo de Belgische politie de hand op hem weet te leggen, zal hfl worden uitgeleverd. De Nederlandse gezagsdragers is hij kennelijk te slim af geweest. De gevan geniskleding, die eind vorige week naar de gevangenisdirecteur werd terugge stuurd. kwam uit Arnhem, waar H. bij bekenden terecht was gekomen. De op sporingsactie heeft zich toen geconcen treerd op Arnhem. Een landelijk och tendblad, dat vandaag de „verhuizing" wist te melden, was de politie niet vóór. De Haagse politie, zo werd ons medege deeld, was al van het verblijf in België op de hoogte. Deelname KLM in hotelbedrijf „Leiden NV" AMSTERDAM De K.L.M. heeft met drie andere ondernemingen en twee particulieren de hotelmaatschappij „Lei den N.V." In Wassenaar opgericht, zo blijkt uit het bijvoegsel van de Staats courant. Doel van de hotelmaatschappij is de bouw, koop. verkoop, exploitatie, huur en verhuur van hotels, motels, res taurants, cafés, lunchrooms en cafearia's. Het maatschappelijk kapitaal van de nieuwe N.V. bedraagt vijf miljoen gul den. waarvan twee miljoen gulden is ge plaatst. In het geplaatste kapitaal, dat voor 10 procent is volgestort, neemt de luchtvaartmaatschappij deel voor 750.000 gulden en de andere participanten elk voor 250.000 gulden. De aandelen hebben waarde van nominaal 1000 gulden. De VPRO heeft de naam een nlet-con- formlstische omroep te zijn. Daarom waren we wel een beetje benieuwd naar de eerste aflevering van Hoepla, bet nieuwste tv-magazlne voor jongeren. Het werd een tegenvaller want Hoepla conformeerde zich helemaal aan wat de tieners van vandaag mooi moeten vin den, willen ze „bij" geacht worden. 1 ..Hoepla" bevatte dus: lange haren voor de jongens, kleuterkleertjes voor de meisjes, heel harde soms immens watiklankige muziek, een beetje sex. de traditionele reportages uit het verschrikkelijk-hippe Londen en een kreet om marihuana en LSD. Viet nam en bommen kwamen nog niet aan de beurt. Zijn waarschijnlijk voor de volgende keer bewaard. NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: De Minimolen 18.50 uur: Nieuws in het kort KRO 19.00 uur: De Flintstones, tekenfilm 19.25 uur: Openluchtcircus, amu sementsprogramma NTS 20.00 uur: Journaal KRO 20.20 uur: Lekkere diertjes, t.v.-serie 21.05 uur: Zomercarrousel, amu sementsprogramma 21.55 uur: Brandpunt, actualitei tenrubriek NTS 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur: Sluiting NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.10 NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort AVRO 20.05 uur: The Beatles, tekenfilm 20.25 uur: Televizier, actualiteitenrubriek 21.20 uur: Wild, wild West, NTS 22.15 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting Tussendoor o.m. een gesprekje met een cartoonist dat ondanks alles wel aardig uitviel. Misschien hebben ouderen zich af en toe een beetje geërgerd. Dat ls tenslotte mede de opzet van dergelijke programma's. Sommige jongelui zullen NEDERLAND het wel enorm goed gevonden hebben. Of ze bet óók amusant vonden? We ge loven van niet. Want dat leek nu ooi weer niet de opzet te zfln. Verder was er niet zo heel veel te be leven: een redelijk, maar niet méér. cabaretprogrammaatje: een om budget taire redenen waarschijnlijk „goedkoop gehouden" Oude Draaldoo6-, een Franse cabaretier en „Onaantastbaar" de serie die óók ln een minder sterke aflevering (als gisteren) altijd wel weet te boelen. Die cabaretier was Jean-Claude Pascal. We waren zUn naam haast vergeten, maar hij won In 1961 het Eurovisie Songfestival met „Nous les amoureux" en we wisten Ineens weer dat dit een goed chanson was. Als reden van die „vergetelheid" noemde presentatrice Merel Laseur Pascals luiheid; hij houdt er niet van om heel veel op te treden. Gisteren bleek hij óók lui. Hij mlmeerde alleen maar bij meegebrachte bandjes en voerde voorts een kort gesprekje met MereL Op die bandjes stonden overigens goede, en goedgezongen, liedjes. Daar niet i Vg. Honden nemen in het maat schappelijk leven van de Ver enigde Staten een belangrijke plaats ln. Ze worden niet alleen beschouwd als 's mensen beste, dierlijke vriend, maar krijgen bovendien allerlei serieuze taken te vervullen. Dit inspireerde de bekende Amerikaanse t.v.-pro ducer David Wolper tot het ma ken van een gevoelige en soms gekke documentaire over de Amerikaanse hondenwereld. Het werd een programma over hon den en hun bazen en bazinnen, vroeger en nu. Hazewindhonden, herdershonden, circushonden, sledehonden, politiehonden, sint- Bernardshonden, ruimtehonden, honden van Lyndon Johnson en van Elizabeth Taylor, kortom, een complete hondenparade, waarop in de V.S. een „multi- million industry" is gebouwd. Zondag Ned. I. 16.10 uur. J Leonard Rossiter voor vierde maal in film van B. Forbes HOLLYWOOD Leonard Rossiter heeft met Twentieth-Century Fox een contract getekend voor de hoofdrol in „Deadfall" een psychologische thriller van scenarioschrijver-regisseur Bryan Forbes, gebaseerd op het gelijknamige boek van Desmond Cory. „Deadfall" is de vierde film van Forbes waarin Rossi ter een belangrijke rol speelt. „King Rat", een in Hollywood opgenomen dra ma was de eerste film die Rossiter onder regie van Forbes maakte. Daarna volg den de komedie „The Wrong Box" en „The Whisperers", die met een Zilve ren Beer voor Lady Edith Evans werd onderscheiden op de laatste Berli- Julien Duvivier gaat na acht jaar weer filmen PARIJS De 71-jarige Franse re gisseur Julien Duvivier, na ondere an dere „Poil de carotte" (1932), „L'Hom- me du jour" (1936), „Un carnet de bal" (1937), „Lydia" (1941) en „Anna Kare- nina" (1948) vooral bekend geworden door zijn twee Don Camillofilms, gaat na acht jaar weer een film maken. Na „Marle-Octobre" (1958) trok de ln Lllle geboren en als acteur begonnen Duvi vier zich terug. Na acht jaar kreeg hij kennelijk weer zo'n heimwee naar de film dat hij zich liet overhalen de regie te voeren van „Dlaboliquement Votre", een film over een man die zijn geheugen verloor (Alain Delon) en die probeert zijn verleden terug te vinden. Senta Berger, Ursula Andress en Candice Bergen zijn gecontracteerd om hem daarbij te helpen. ZONDAG VIA NED. II Achter de titel „An der schónen blauen Donau" van het televisiespel, dat de NTS zondag uitzendt, gaat geen vriende lijke Oostenrijkse romance schuil. De schrijver Franz Hlesel koos deze titel als contrast op het drama dat zich ln 1934 ln Wenen afspeelde toen daar de Oostenrijkse Bondskanse lier Dollfuss door de nazi's vermoord werd, welke gebeurte nis ln het toneelspel behandeld wordt. De moord op Dollfuss was het dramatische begin van de uitschakeling van de democratische krachten in Oostenrijk, waardoor uiteindelijk de beruchte ..Anschluss" bij Hltler-Dultsland een feit werd. In het televisiespel van aanstaande zondag worden vooral de politieke achtergronden geschilderd, die leidden tot de dramatische „Putsch". (Zondag Ned. II, 20.30 uurl. ZATERDAG VIA NED. II Op zaterdag 29 juli van 20.25 tot 21.20 uur via Nederland 2 presenteert „AVRO's Televizier" dè kijkers een documentaire van de NBC over de voormalige Russische Eerste- Partijsecretaris en premier Nikita S. Kroetsjev. Onmiddellijk na de voorstel ling van deze documentaire in de Ver enigde Staten op dinsdag 11 juli rea geerde men bijzonder enthousiast op de gesprekken, die NBC-reporter Ed win Newman destijds met de in de Sovjet-Unie afgezette Kroetsjev heeft gehad. Maar niet alleen Kroetsjevs uit latingen over wijles president John F. Kennedy en oud-vice-president Richard Nixon, die hij respectievelijk een „ech te staatsman" en „een nietsnut" noem de, waren belangrijk. Men krijgt in de documentaire ook opnamen te zien van ontmoetingen, die de premier in zijn politieke carrière heeft gehad met enkele andere grote wereldfiguren als „Radio London" en „Radio 390" uit de ether LONDEN (AT.) „Radio London", een van Engelands meest populaire pop-piratenzenders sluit komende maand. Philip Birch, de directeur „Radio London", heeft verklaard dat duizenden en duizenden brieven ont vangen zijn, waarin geprotesteerd wordt tegen de sluiting. Maar de nieu we Engelse wetten tegen illegale om roepen maken het voortbestaan van d< pop-piraten onmogelijk. „De regeringsmaatregelen", aldus Birch, „gaan in tegen wat naar is aan getoond een grote meerderheid van he publiek wenst" „Radio London" zendt uit vanaf een schip dat juist buiten de Engelse territoriale wateren ligt. Andere Engelse piratenzenders richten hun tiviteiten nu op Nederland in plaats op Engeland. „Radio 390", dat uitzond vanaf een oud fort in de monding van de Theems, heeft gisteren zijn uitzendingen ge staakt, daar het hoger beroep tegen een vonnis dat de uitzending onwettig verklaarde, geen resultaat heeft gehad en het station ook in tweede instantie is bevolen te sluiten. Verscheidene dis jockeys van „Radio 390" en „Radio London" werden reeds aangeworven door de BBC voor „Radio I", de nieuwe officiële pop-zender die van 30 septem ber a.s. af in de ether komt op golf lengte 247 meter. Richard Flink gecremeerd DEN HAAG (ANP) De crematie van de acteur/regisseur Richard Flink, die maandagmorgen op 64-jarige leeftijd overleed, was een uiterst sobere plechtig heid, in overeenstemming met de wens I van de overledene. Vele tientallen acteurs en actrices en zeer vele medewerkrs van het Nieuw Rotterdams Toneel (waarvan Flink artistiek directeur was) waren naar liet Haagse crematorium Ockenburgh ge komen om de overledene de laatste eer te bewijzen. Coen Flink, de zoon von de acteur, was de enige spreker. Het was de wens van /.ijn vader dat diens dood pas bekend zou worden na de crematie, vertelde hij. Daarom volstond Coen Flink met het danken van de velen die gekomen waren. I nu het overlijden van de acteur tóch eer der bekend geworden was. Eisenhower, Fidel Castro, Mao Tse- toeng, Stalin en Tito. Voorts geeft Kroetsjev zijn mening over de Cuba- crisis en ziet men hem zeer ontspan nen in en rond zijn „datsja" (land huis) te Petrovo Dalnye op ongeveer zeventien mijlen van Moskou te mid den van zijn familieleden met zijn lie velingshond en zijn fototoestel, want ook op drleënzeventlgjarlge leeftijd is Nikita S. Kroetsjev nog een vervente amateurfotograaf. Voor de samenstel ling van deze documentaire zorgde Donald Meaney. De producer is Lucy Zater/lag Ned. II, 20.25 uur. In het NTS-Sportprogramma, van zon dag, zal onder voorbehoud van wijzi gingen aandacht worden besteed aan 't Nederlands zwemkampioenschap 1500 m heren te Dieren; de honkbal wedstrijd Haarlem - Nicols tegen Spar ta te Haarlem: het Nederlands kam pioenschap wielrennen op de weg voor amateurs en professionals, respectie velijk zaterdag en zondag te Beek gehouden; de tenniswedstrijd voor jon geren om de Coupe de Galea te Vugt; de autorace voor Formule-2-wagens om de Grand Prix te Zandvoort; het Nederlands kampioenschap kanovaren op de Amsterdamse Bosbaan; het Ne derlands kampioenschap voor dravers 2500 m op Duindigt. Zonde Ned. I, 19.35 uur. ZONDAG VIA NED. I T.v.-documentaire over Prokovjev Zondag 30 juli brengt de NCRV-tv voor de tweede maal een film over een Russische musicus. Ditmaal een filmportret van de beroemde compo nist Sergei Prokovjev. Een keur van musici, balletdansers en dirigenten zal een beeld geven van het leven en werken van deez Russi sche componist. Men kan onder meer fragmenten beluisteren uit „Romeo en Julia", ,,De liefde voor de drie sinaasappelen", het eerste en het tweede pianoconcert, de concertante symfonie voor cello en orkest, het hier bijna onbekende „Oorlog en vre de" en de klassieke symfonie. Het Nederlandse commentaar wordt gesproken door Paul van der Lek. Zondag Ned. I, 21.00 uur. ZONDAG VIA NED. II Wonderful Copenhagen Deense inzending naar Montreux Zondag 30 juli zendt de NTS van 20.05 tot 20.30 uur op Nederland II „Wonderful Copenhagen" uit, de Deense Inzer naar het Gouden Roosfestival tc ontreux. In dit pro gramma treedt de Deense komiek Dirch Passer in twintig verschillende typeringen op. Hij spreekt behalve oude Deense dialecten ook Japans, Pools en verschillende andere talen. Hij verschijnt in diverse typeringen voor de camera, onder andere als gids, tramconducteur. Viking en zelfs als mens uit het stenen tijdperk. En daarbij vertelt hij dat Kopenhagen dat dit jaar 800 jaar bestaat een der mooiste steden ter wereld is. Pa pa Blues Viking Jazzband zorgde voor het muzikale decor. IKOR 10.00 uur: Het achtste Doopsge zinde Wereldcongres 11.00 uur: Sluiting NTS 16.00 uur: Het vriendelijke mier tje, tekenfilm 16.10 uur: Onze hondse wereld, documentaire 17.00 uur: Sluiting CVK/IKOR 19.05 uur: Woord voor woord, HILVERSUM I KRO 20.80—22.30 uur: in antwoord op uw schrijven, verzoek- 22.45—23.55 uur: Verknipt, amuse mentsprogramma HILVERSUM I KRO 8.55—10.00 uur: Hoogmis 15.00—16.00 uur: Concert door het Limburgs Symfonie Orkest 21.00—22.00 uur: Paviljoen, vakantie memorandum 23.2023.55 uur: Hugo Winterhalte met zijn orkest, grammo foonplaten bijbelvertelling NTS 19.10 uur: Thierry, t.v.-serie 19.35 uur: Sport 20.25 uur: Nieuws in het kort NCRV 20.30 nur: Paulus van Tarsus, 21.00 uur: Prokofieff, film portret 22.05 uur: 500.000 doopsgezinden, reportage NTS HILVERSUM II VARA 20.40—21.40 uur: Het scheidsgerecht, komedie 28.10—23.55 uur: Lui luisteren, amus mentsprogramma HILVERSUM II AVRO 12.00—13.00 uur: Muzikaal onthaal NRU 14.30—17.00 uur: Langs de lijn, sport- reportages AVRO 20.0521.15 uur: Rits, amusements programma TROS 22.55—28,55 uur: We gaan naar Zand voort, showprograpima 22.25 uur: Tweede journaal 22.30 uur: Sluiting NEDERLAND II NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort 20.05 uur: Wonderful Copen hagen, amusements programma 20.30 uur: An der schónen blauen Donau, t.v.-spel 22.00 uur: Tweede journaal 22.05 uur: Sluiting RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.80, 8.00, 8.30, 12.30, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM H: 7.00, 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 20.00, 22.80, 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 HILVERSUM III VARA 13.07—13.45 uur: Popshow, tiener- programma 17.02—18.00 uur: Met vriendelijke groe- ten, verzoekplaten RADIONIEUWSDIENST h HILVERSUM I: 8.00, 12.30, 19.00, 22.80, 23.55 2 HILVERSUM II: 8.00, h 9.45, 13.00, 17.50, 20.00, li 22.30, 23.55 a HILVERSUM III: Elk j heel uur vanaf 9.00 t Radioprogramn\a 18.35 KRO Kanjer competitie). 19.00 Nl<-„„„. 19.10 Actualiteiten. 19.30 Muziek uit operette- 1®"^ <°Pn>- 2?-30 Verzoekplatenprogramma. •>.2.30 Verzoekplatenprogramma. 22.30 Nieuws. AVRO: 20.00 Nieuws. 20.05 Rits: programma voor de jeugd. 21.15 Mini-cabaret. 21.30 Ste reo: Omroeporkest en zangsollst: klassieke en moderne muziek. 22.30 Nieuws. 22.40 Ac tualiteiten TROS: 22.55 We gaan naar Zand voort. gevarieerd programma. 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM III (240 meter en FM-kanalen) Nieuws. 9.02 Pyamlsslmo: AVRO: H wt°,»°verweg g' 22,45 Verlo*»Pt- 23.55-24.00 lichte muziek. KRO: 10.00 Nieuws' vakantie gesloten: gevarieerd muzli Nieuws. Aansluitend. nieuws. 18.20 Stereo: Melodieën Expres": licht gevarieerd muziekprogramma. 18.45 Stereo: Salonorkest en zangsollst. 19.10 Lichte gram- -mofoonmuzlek. 19.20 Artistieke Staalkaart. 20.00 Nieuws. 20.05 Promenade orkest: mo derne amusementsmuziek. 20.40 Het scheids gerecht, comedle. 21.40 Lichte grammofoon- i Nederlanders ln het bulten VERONICA (192 mj iï.oo" Jukebox, "is'oo Engelse Top-20, 20.00 Weekend surprises, 22.00 Italiaans progr., 22.30 Cliff- en Elvlsshow. 23.00 Dansmuziek. 0.00—2.00 Gram. muziek. BRUSSEL NED (324 meter) 18.00 Nieuws. 18.03 Voor de soldaten. 18.28 Paardesportult- Mchte muziek. 18,55 Lichte mK... ..„.-bericht. 19.30 Jazzmuziek. 21.00 Concert van amusements muziek. (In de pauze Nieuws en berichten). 23.00 Dansmuziek. 23.40—23.45 Nieuws. ZONDAG HILVERSUM I (402 meter) KRO: 8.00 Nieuws. 8.15 Stereo: Klassieke grammofoon- muziek. 8.55 Hoogmis. IKOR: 10.00 Slultings- dienst van het Achtste Doopsgezinde We reldcongres te Amsterdam. 11.00 Tussen Ge- nève en Uppsala: balans van resultaten en verwachtingen. programma, (iï.oo Nieuws). VARA: 12.00 Nieuws. 12.02 NAR: Nederlandse Artiesten Revue op de plaat. 13.00 Nieuws. 13.07 VARA's Popshow. 13.45 Lichte grammofoonmuzlek. 14.00 Nieuws. 14.02 Rome-Athene: platenpro- gramma voor de buitenlandse arbeiders. 14.32 Licht orkest (gr). 15.00 Nieuws. 15.02 Ankara- Madrid: platenprogramma voor de buiten landse arbeiders. 15.32 Rond rhythm and blues. 16.00 Nieuws. 16.02 Zorro: programma voor tieners. 17.00 Nieuws. 17.02-18.00 Ver zoekplatenprogramma. VERONICA (192 m) - 7.00 Ook goelemorgen, 9.00 Applaus van gisteren, 9.30 Vlaams progr., 10.00 Koffietijd, 11.00 Gram-, muziek, 12.00 Sportjourn., 13.00 Oud en nieuw, 14.00 Men vraagt en wij draalen, 15.30 Uit de koers, 16.30 Sport uit zee, 17.00 Paradepaardjes, 17.30 Nonstop hits, 17.45 Gevar. progr., 18.00 In de Gilde Taverne, 18.15 Jukebox (verzoekjes), Nieuws). zending. 19.00 Nieuws en weerbericht. 19.30 Gevarieerd programma. 21.00 Noordzeefesti- val. ^23^(^23 Cn ^'ierlchten)- 23-00 Ka" MAANDAG HILVERSUM I (402 meter) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.10 Dagopening. 7.15 Stereo: Strljk- muzlek. IKOR: 18.30 Edison Flllppus: zlekprogramma. 18.45 Kerk veraf en dicht bij. NCRV: 19.00 Nieuws en weerpraatje. 19.07 Klanksnoer: oude muziek (gr). 19.30 Geestelijke liederen (opn). 20.00 U groeten de heiligen, lezing. 20.10 Klassieke muziek (gr). 21.00 Paviljoen: muzikaal vakantie- memorandum. 22.00 Zin ln liedjes: liedjes programma. 22.30 Nieuws. 22.40 Bezinning en gebed. 23.00 Mens en kerk. documentair programma. 23.30 Lichte grammofoonmuzlek. 23.55—24.00 Nieuws. Lichte orkestm Voor üe zieken. 9.35 Waterstanden. 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.10 Stereo: Klassieke mu ziek (gr). 10.25 Theologische etherleergang. Lichte gramm Klassiek strijk kwintet (opn). 17.00 Overheidsvoorlichting: Cultureel overleg binnen het koninkrijk. Spreker: drs. M. D. Thijs. 17.10 Voor de Jeugd. 17.25 Kinderzang: geestelijke liederen. die houdt Je vast: klankbeeld over verdo vende en stimulerende middelen. 11.30 Ste reo: Strijkorkest: lichte muziek. AVRO: 12.00 Muzikaal onthaal: bonte muzikale show. 13.00 j zing. 13.20 Boeken met plaatjes: korte boek- besprekingen, afgewisseld met muziek. 13.40 Voordracht. 14.00 Zo zingen ze ln Epe: koor zang met combo-begeleldlng. NRU: 14.30 Langs de lijn: sportprogramma. VARA: 17.00 Oude grammofoonmuzlek. 17.30 Voor de umentaal ensemble. 13.00 13.10 Actualiteiten. 13.25 Stereo: Pro- made orkest en zangsoliste: operamuziek. „Langs de lijn" op Bosbaan en Zandvoorts circuit In de NRU-sportrubriek langs de lijn wordt op zondag 31 juli op Hilv. II (14.30 uur tot 17.00 en 18.05 tot 18.30 uur) o.m. aandacht besteed aan de na tionale wielrenkampioenschappen te Beek; de kanowedstrijden op de Bosbaan; het concours hippique in Doetinchem; de le Hoilandweek op de Loosdrechtse piassen; de autoraces voor formule- 2-renwagens op 't Zand- voortse circuit om de Europa beker: de tenniswedstrijden om de „Coupe de Galea" in Vught. ml|n /.uster...hoorspel. 16.00 N«v 16.02 Sociëteit Zestig minuten voor boven de zestig. 17.02 Oude liedjes. 17.20 Met goud bekroond: melodieën die een gouden plaat hebben verworven. 17.45 Overheidsvoorlich ting: Den Haag aan de liln. HILVERSUM III (240 meter en FM-kanalen) - KRO: 9.00 Nieuws. 9.02-18 00 Wegens va kantie gesloten: gevarieerd muziekprogram ma. (elk heel uur: nieuws. Aansluitend: ac tualiteiten) VERONICA (192 m) - 8.00 Ook goelemorgen. 9 00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd. 11.00. Hulsvrouwenverzoekprogramma, 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Met Tineke een plaatje om 15.00 Nederl. allerlei. 16.00 Hits uit zee. 17.30—18.00 Showprogramma. BRUSSEL NED (324 meter) 12.00 Nieuw». 12.03 Lichte muziek. 12.08 Landbouwkronlek. 12.15 Lichte muziek. 12.40 Weerbericht, me dedelingen. programma-overzicht en SOS- ia. 15.00 Nieuws. 15.03 Concertant .5.03 Beursberichten. 16.09 17.00 Nieuws, weerbericht en mededelingen. 17.15 Lichte muziek. Zlekenprogram

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2