Nieuwe school in Alphen-Noord staat open voor kinderen van alle gezindten Raad van Noordwijk akkoord over afdoend maatregel voor vakantiesluiting winkels DE LEIDSE COURANT LEIDSCHENDAM ERNSTIGE BOTSING WOENSDAG 26 JULI 1967 Kritische opmerkingen over subsidie aan de V.V.V. Langzaam maar zeker gaat de nieuwe wijk Alphen-Noord duidelijke contouren vertonen. Het plaveisel komt gereed en meer en meer huizen worden be woond. Winkels zijn er nog niet, wat voor de jonge bewoners nogal veel moeilijkheden geeft. Voor de schooljeugd tot ongeveer tien jaar zal de nieuwe wijk half augustus een nieuw schoolgebouw opengaan. Van drie, aan onze gemeente toegewezen scholen in seriebouw, zijn er twee in Alphen-Noord verrezen. De verst gevorderde is bestemd voor de lagere schooljeugd; de andere, die enkele weken later open zal gaan, is voor de kleuters. Deze zal ook wel goed gaan draaien, want er wonen veel jonge gezinnen in Noord. inmiddels een tweede leerkracht be noemd. Dit laatste geldt ook voor de openbare school. Hier is ook de benoe ming van een hoofd nog niet rond en nu is hiervoor door het gemeentebe stuur in tydelyke functie aangezocht de heer F. J. ten Brink, gepensioneer de leerkracht van de Oudshoornse school. De ouders in Noord zullen het ge meentebestuur dankbaar zijn dat aan het onderwijs zo'n hoge prioriteit is verleend in de nieuwe wyk. Vooral voor de jongsten is dit alles heel prettig geregeld. Intussen moet er nog OPENING 15 AUGUSTUS Beide scholen zullen wel een uni cum gaan vormen in onze gemeente. Want onder één dak krijgt de jeugd, afkomstig uit prot. chr., r.k. en buiten kerkelijke kringen huisvesting. Onder het dak splitsen zich de wegen, want genoemde groepen krijgen in de trekkelijke, lichte schoolgebouwen voorlopig elk twee lokalen toegewezen. De jeugd boven de tien jaar zal voor lopig nog opgevangen moeten worden aan de zuidelijke kant van de Oranje- Nassausingel, waar direct over de singel een prot. chr. school en een katholieke school te vinden zijn en iets verder een openbare school. Voor school vestiging werd het eerst actie gevoerd van prot. chr. zijde, maar toen dit openbaar werd, zijn ook de anderen begonnen. Zoals reeds be kend. komt de christelijke school on der leiding van de heer H. Tukker. Een tweede leerkracht moest worden aangetrokken en benoemd werd mevr. L. van Noort - Stortenbeker. Op 15 augustus hoopt men te beginnen. KATHOLIEKE AFDELING Voor de R.K. school is als hoofd benoemd de heer P. B. Verbout, on derwijzer te Leidschendam. Ook is HAZERSWOUDF. Geboren: Irma, d.v. W. van Ooste- rom en A. C. van der Mey; Janna Ma ria. d.v. C. Verkerk en A. van dei Neut; Astrid, dv. J. van Vliet en T. Geers. Gehuwd: Engel Valkhof en Lam- bertha Aartje Wijnmaalen; Antonius Petrus Wilhelmus Maria Turk en Jo hanna Wilhelmina Alida Verhorik. TER AAR Geboren: Laurentius L. G., z.v. H. H. Otto en A. M. Lebesque; Gerrit R., z.v. H. J. Vis en J. H. van Iperen; Petronella A. J., d.v. A. J. Hooger- vorst en D M. de Jong; Martha A. M., d.v. W. C. Verlaan en A. A. Hogenelst; Robertus J., z.v. B. H. Voortman en M. J. J. v. d. Laan; Johannes A. M., z.v. J. B. v. d. Meer en H. J. Aartman. Gehuwd: P. H. Buskermolen. 23 jaar en M. Keijzer, 22 jaar; H. G. van Leeu wen, 24 jaar en S. M. C. v. d. Burg, 20 jaar; D. Gijsbertsen, 65 jaar en J. C. van Hattum, 57 jaar; A. T. v. d. Werff, 27 jaar en A. P. Kleijn, 29 jaar; A. L. M. van Wijk, 27 jaar en A. M. Kroft, 23 jaar. Onderrtouwd: J. W.Esveld, 27 jaar en W. Visser, 21 jaar. Overleden: A. Versluis, w.v. D. van Rossenberg, 81 jaar. LEIDSCHENDAM Geslaagd Te Amsterdam is ge slaagd voor het examen Engels MO-a de heer L. J. Lucas. NIEUWVEEN AFSCHEID RECTOR SCHLATMANN De rector van huize St. Ursula en as sistent van de Sint Nlcolaasparocliie ia na een zeer verdienstelijke ambtsperiode in Nieuwveen benoemd tot moderator van het St. Agneslyceum in Leiden. De benoeming gaat in op 1 augustus wan neer ook de benoeming van zijn opvolger bekend gemaakt zal worden. Pastoor Van Ingen zal nog datum bepalen van de rector kan OUDE WETERING Gealaagd Te Amsterdam is geslaagd voor het examen Engels MOa de heer A. Woestenburg. SASSEN HEIM GOED AFGELOPEN Een achttienjarig Belgisch meisje, dat haar vakantie in Sassenheim door brengt, is er gisteravond nog onver wacht goed afgekomen, toen zij op de Teijlingerlaan met haar voeten on der de achterwielen van een daar juist passerende NZH-bus viel. Het meisje, dat samen met een vriendin in de richting van de ruïne Teijlingen fietste week plotseling uit en kwam ten val. Hoewel het er aanvankelijk nogal ernstig uitzag, bleek bij onderzoek in het Academisch Ziekenhuis in Leiden, dat zy er met wat kneuzingen en verwondingen was afgekomen. Dat zij de laatste vakantiedagen niet meer fietsend door kan brengen, spreekt natuurlijk voor zichzelf. hard gewerkt worden om de lagere school op ,tyd klaar te hebben. Het meubilair is er reeds, maar de wer kers in de school hadden er nog hinder van, zodat men heeft moeten stapelen. KERKDIENSTEN Zoals gemeld bestaat de kans dat er ook kerkdiensten in de aula van de school gehouden zullen worden. Eigenlijk staan er wel genoeg kerk gebouwen of hulpgebouwen in de om geving, op de reeds genoemde hooguit een kwartier lopen afstand. En er zijn maar weinigen meer, die er be zwaar tegen hebben een vervoermid del naar de kerk te gebruiken. Maar men moet de kerk naar de mensen brengen, zo wordt gezegd en daarom dienen de kerkformaties op vestiging in de nieuwe wijk bedacht te zijn en auladiensten kunnen de aanloop vor- weg-van Ruysdaellaan- zijn twee auto's op elkaar gereden door dat de heer M. B. uit Voorburg geen voorrang verleende aan de heer F. van W. alhier. De Voorburgse automobilist was dermate gekneusd dat hij In een ziekenhuis te Voorburg moest worden opgenomen. F. van W. leed ernstige schade aan zijn auto. DOOR DE SPIEGELRUIT Door het slecht nemen van de bocht Sluiskant-Damstraat is de bromfietser P. C. van L. alhier in de spiegelruit van de firma Z. terecht gekomen. Hijzelf alsmede een zich juist voor de spiegel ruit bevindende voetganger werden zo danig door glasscherven gewond dat zQ zich onder doktersbehandeling moesten stellen. VRAGEN OVER NIEUW RAADHUIS De gemeenteraad van Noordwijk heeft gisteravond in een vlot tempo veertien voorstellen goedgekeurd. Zelfs over de voorgestelde vakantieregeling voor winkels was de raad het unaniem snel eens. Wel was het jaarverslag van de VVV over 1966, dat als binnengekomen stuk werd behandeld, voor vele raadsleden een goede aanleiding om hun zienswijze te geven over de gasten- statistiek en de gemeentelijke subsidie aan de VVV kritisch te onderzoeken. Tijdens de rondvraag wilden enkele raadsleden nadere inlichtingen over het ontwerpplan van het nieuwe stadhuis. Burgemeester mr. J. M. Bonnike moest de raad echter teleurstellen, omdat hij nu nog geen concrete gegevens kon ueooren. uerarda J. M„ dv. A. W. T. verstrekken. We! zei hij de raad toe, dat in oktober een speciale raadszitting 5 en G. t. M van de bande. Tlieo- aan njeuw te bouwen raadhuis en de verschillende ontwerpen zal worden orus H. zv. C. A. F. de Haas en Wethouder Zedelaar en de heer Schelvis waren wegens vakantie A A. Doeswijk. Srella E.. dv. F. G. I. afwpi:„ Blonk en E S. Nahrwold, Carolina E. M., dv. H. J. Pays Tentoea en E. M. Julia nus, Petrus N. T. M., zv. N. W. Hoov- mans en C. T. M. de Graaf, Fernandus J., zv. T. J. Bitter en M. Blijswijk. Ondertrouwd: Hans Merx te Voorburg en Marcella v. d. Waart van Gulik, Hans J. Grashuis te Den Haag en Martina P. Jansen, Godefridus J. M. van Leeuwen te Haarlemmermeer en Cornelia J. M. Waaijer, Harm Bokje en Celia van der Snian, Gerard K. P. Mellegers te Den Haag en Gemma L. L. Teunlssen. Getrouwd: J. P. M Huijpers en A. H. L. Dissel te Den Haag, W. F. v. Haaften en C. J. Loof te Den Haag. M. H. L. Groenevelt en P. B. H. van Heiningen te Voorburg. G. J. R. Gröger te Steyr (Oostenrijk) en J. C. J M. van Meurs. Overleden; Willem Frederik Harsveld 49 jr te Den Haag. Beveiligingssysteem voor Noordwijkse gemeentekas Het kan wel eens gebeuren, dat ir de kluis van de gemeente-ontvanger van Noordwijk veel geld aanwezig is. Het klinkt misschien onwaarschijnlijk, omdat vele Nederlandse gemeenten kampen met een gebrek aan finan ciële middelen. De raad van Noord wijk heeft gisteravond besloten het risico van overval en inbraak te ver kleinen door een krediet beschikbaar te stellen voor een beveiligingssysteem. Mocht een inbreker het nog proberen, dan wordt via een ingenieuze instal latie de politie direct gewaarschuwd. SVLV-nieuws uit kamp in Horst Men schrijft ons: Zondag 23 juli: om kwart voor twaalf vertrokken 7 zwaarbeladen auto's met 24 jongens en 4 leiders richting Horst. Om twee uur waren de eerste auto's ln Horst by het verzamelpunt restaurant „De oude lind". Toen iedereen gearri veerd was en iets gedronken had reden we naar het sportkamp. Dat was niet zo gemakkeiyk te vinden. We reden eerst een doodlopend hobbelig landweg getje in voor we de juiste weg vonden. De auto's reden tot voor de tenten, zodat de jongens niet met hun bagage hoefden te sjouwen. De heren Balfoort, v. Kam pen, de Bekker, Konlngs, v. Benten, Kneüber en v. d. Peet nogmaals har- teiyk bedankt voor uw medewerking. De jongens hebben allemaal van een prettige reis genoten. Het weer is byzon- der goed en warm. De accommodatie is hier bijzonder goed. Een prachtig voet balveld en drie volleybalvelden, goede wasgelegenheid, enz. Om 7 uur werd het kamp officeel geopend. Daarna gingen we de omgeving verkennen. De omzet van de snackbars steeg met grote spron gen. Om half tien doken we onze tenten in. Tot diep ln de nacht werden er mop pen verteld. Maandag 24 juli: ook vandaag was het eer bijzonder goed, maar wel wat te warm. Om 9 uur zijn de sportprogram- begonnen. Hier volgen de resulta- in het voetballen. Om 9 uur speelde cl de eerste wedstryd tegen Kampen. Kampen scoorde het eerste doelpunt uit vrye trap. In de tweede helft maakte Marcel Belle voor SVLV geiyk (1—1). Dit werd de eindstand. Om half twee speelde cl tegen Hoofddorpse Boys. Dit werd een schuttersfestyn Sjaak Kneyber scoorde 5x. Guus Bos 4x, Joop v. d. Krogt en Gerard van Benten lx, eind uitslag 110. Maar voor de wedstryd tegen Blauw Zwart was alle kruit ver schoten. De uitslag was 40 voor Blauw Zwart. Resultaat dus: 1 gewonnen, 1 ge lijk en 1 verloren. C2 speelde 2 wed- stryden en bleef ongeslagen. Aangevuld met 8 pupillen speelde zij de eerste wed stryd tegen Quick Steps. De uitslag was Marcel de Korte scoorde van 25 meter voor SVLV. De tweede wedstrijd werd tegen ONS gespeeld en het resul taat was een 30 overwinning. Maar ten Verhage scoorde 2x, Henk van Kam pen lx. Resultaat: 1 gewonnen en 1 ge lijk. Volleybal: van de 6 gespeelde wed- stryden werden 5 gewonnen en 1 verlo- C1 heeft een uitstekend team en heeft een goede kans op de eindover winning. Ook de andere teams doen het prima. Zo dit was het dan. Het is een fyne dag geweest. Morgen gaan we verder met voetbal en volley en ook de vyf- ri nadere I kamp. Woensdagmorgen gaan we zwem- afscheid men. De stemming is prima, de nacht rust matig. Guus Bos werd op advies van de grens rechter afgekeurd. C2 verloor van Kam pen met 1-0 maar won zowel van DEM als Blauw-Zwart met 2-0. Hans Konlngs en Maarten Verhagen maakten beiden 2 doelpunten. Dit waren dus de resul taten van vandaag. Het eten is byzonder goed en de stemming prima. Gelukkig hebben de jongens vandaag corvee gehad want dat ls nog het lastigste va kampweek. We moesten w.c.'s schoon maken, aardappelen pitten en prullen oprapen. Geen prettig klusje. Morgen gaan we zwemmen en aan de vijfkamp beginnen. De voetbalwedstryden zyn i.v.m. de warmte ingekort tot 2 keer 10 minuten. Dit was het voor vandaag. De groeten van alle jongens en van de lei- De leiders: Peter, Hans, Harry, Ben SVLV op kamp in Weert WEERT, 24 juli. Zondagmorgen vertrokken 4 auto's met 10 jongens en 2 leiders van SVLV naar het NKS sportkamp te Weert. 2 jongens kwamen rechtstreeks vanuit België. Na een voorspoedige reis kwamen wij om 3.30 in Weert. Hierna werd de tent ingericht, 's Avonds om 7 uur werd het kamp door de kampleider en de aalmoezenier geopend. Daarna werd direct aan de wedstryden begonnen. De eerste resultaten zyn goed. De 10 keer 80 meter estafette leverde een gedeelde 3e plaats op, het touwtrekken zelfs een eerste van de 22 deelnemende clubs. Na een rumoerige nacht werd 's maandags vroeg opgestaan en onder een wolken loze hemel werd het sportprogramma voortgezet. De resultaten waren: Volleybal SVLV team 1-Geldrop 1 9-15, 9-15; SVLV team 2-Geldrop 2 15-8, 15-0: SVLV team 1-DWO 1 15-4, 15-2; SVLV team 2-DWO 2 15-5, 15-4. Voetbal: SVLV-Geldrop 1-1, gelijkmaker gescoord door Hans de Boer. SVLV-DWO 14-0, doelpunten van Pim Wittebrood 3 X Jan van Bemmelen 3X. Hans de Boer. Henk v. Vliet, Joop Wiegant en Ted Schaepman elk 2X. Overdag kregen we ook nog bezoek van de familie Ammerlaan. Hierby nog een woord van dank aan de heren v.d. Waard, Ammerlaan, Wiegant en v.d. Geest, die ons zo fantastisch op de plaats van bestemming hebben gebracht. Met de mededeling, dat de stemming enorm goed ls, sluiten wij, de leiders van SVLV. LEIDSE AGENDA Prof. dr. P. Muntendam reetor magnificus Bij K.B. is voor het academiejaar 1967-1968 tot rector magnificus van de Leidse Universiteit benoemd prof. P. Muntendam. Het rectoraat zal op maandag 18 september door de huidige rector magnificus, prof. dr. K. A. Bidding, in de Pieterskerk aan hem worden overgedragen. Prof. dr. L. Kukenheim zal geduren de het academiejaar 1967-1968 sckre- taris van de Senaat zijn. Prpf. dr. P. Mqqten£am,.füe; op 21 september 1901 te Amsterdam werd geboren, koos naar het voorbeeld zijn vader de medische studie, die hij in 1924 aan de Universiteit van Am sterdam voltooide. Van 1938-1945 was hij te Groningen, waar hij kort tevoren tot privaat do cent in de sociale geneeskunde aan de Rijksuniversiteit was benoemd, aan vankelijk werkzaam als controledend geneesheer bij de ziektewet en de on gevallenwet voor de drie noordelijke provincies. In de eerste naoorlogse jaren be kleedde prof. Muntendam aldaar de functie van medisch adviseur voor de uitvoering van de ziektewet. In 1950. een jaar nadat hem de post van direc teur generaal voor de volksgezondheid was toevertrouwd, werd hij benoemd tot staatssecretaris voor de volksge zondheid. In 1953 keerde hij terug naar zijn oude post en werd hij tevens be noemd tot buitengewoon hoogleraar in de hygiëne en de sociale genees kunde aan de Leidse Universiteit. In 1964 trad hij af als directeur-generaal voor de volksgezondheid en aanvaard de hij het ambt van gewoon hoogle- te Leiden. By het ingekomen stuk: het jaarver slag van de VVV over 1966 zaten al vele raadsleden te popelen om het woord te vragen en enkele vraagtekens te stellen. De heer Alkemade (KVP) vroeg de voorzitter in de toekomst de gasten- statistiek meer dan voorheen op haar doelmatigheid te onderzoeken. ,,Ik heb de indruk, dat slechts een beperkt aan tal gasten, die in onze gemeente verblij ven, ln deze statistiek zyn opgenomen, zodat ik nogal twyfel aan de juistheid van de cyfers", aldus de heer Alkemade. De voorzitter zag het niet zo somber in en antwoordde, dat door deze statistiek vele badgasten zyn opgespoord. „Toen zie ik liever, dat een debat over de VW wordt verschoven naar de begrotings vergadering", aldus burgemeester Bon nike, die vervolgens de kritische gelui den van de heer Berrevoets (WD) kon beluisteren. „Ik was my niet zo bewust welke rol de VW in Noordwyk speelde, maar ik kan u wel bekennen dat nu de schellen van myn ogen zyn gevallen", aldus de heer Berrevoets, die niet scherpe be woordingen de plaatselyke middenstand hekelde, die zo weinig de VVV steunt, maar we! ten zeerste profiteert van de aktivlteiten van deze vereniging. „Ook is het byzonder vreemd, dat de gemeen- toiyke subsidie zo byzonder laag is en dat de representatietoelage van de VVV- dlrecteur zo schandelyk miniem zyn, dat liy niet in staat is pers en andere pn- bliciteitsvertegenwoordigers fatsoenlijk te ontvangen. Ook de steun vanuit bet hotelbedryf is veel te gering, zodat ik wel moet pleiten voor een hogere ge- STOMPWIJK Horst, 25 juli Nadat we maandagavond vermoeid op d waren „geplofd", zyn we na eei kwartiertje in slaap gevallen. Vandaa; stonden we om ongeveer half acht op en de gebruikelijke dagopening zyn gaan volleyballen. De wedstryden heb- we heel goed gespeeld: tweemaal een overwinning. Een voetbalwedstrijd wonnen ,w§ ook. Na de middagmaalt^ hebben we* nog twee voetbalwedstrijden gespeeld, .maar nu brachten we ht minder goéd af, want we verloren.'Met gewonnen volleywedstrijd herstelden wy echter ons prestige. Het sportieve gedeelte van het dagprogramma werd besloten in het zwembad. Al met al kunnen we terugzien op goede resultaten. In het volleybaltoer nooi bleven we ongeslagen. Van het voet balveld haalden we slechts één over winning, eenmaal speelden we geiyk en twee keer leden we een nederlaag. De leiders Aanrijding Gisteravond om 18.30 ir reed een uit de richting Zoeterwou- de rijdende wagen een uit Stompwijk komende brommer aan by het Blesse Paard, toen de chauffeur van de auto linksaf wilde. De bromfietser, M. van L. uit Stompwyk, kwam er vrij goed af omdat hij even voor het ongeluk van zijn bromfiets sprong. De auto en de brommer hadden flinke blikschade. WASSENAAR Geslaagd Te Amsterdam zijn ge slaagd voor het examen Engels MO-a A. Krijenveld en de heer A. P. M. de Boer. mcenteiyke subsidie, nu het particuliere initiatief faalt". Burgemeester Bonnike was het ge- deeltelyk eens met de heer Berrevoets, maar stelde hem ook voor het debat te verleggen naar de begrotingsvergade ring over enkele maanden. De heer Faase (KVP) was van me ning dat de VW een voorbeeld moet nemen aan de bloembollenkwekersorga- nisaties, waarvan de leden zelf hun steentje bydragen. „Dit zou bij de WV ook moeten gebeuren: de hotels en ver huurders moeten de VW steunen, zodat de VW Noordwyk geen beroep noeft te doen op de gemeenschap. Men moet de hand in eigen boezem steken", aldus de heer Faase. De heer Benschop (Prot. Chr.) opper de de wenselijkheid van een gesprek het college van b. en w. en de raad met de VW. De raadsvoorzitter toonde zich echter niet zo enthousiast en pleitte voor, dat dan ook de middenstand, die er veel gebaat by is, aan zal deelnemen. Tot slot van deze discussie gaf dr. Van Nes (Gem. Bel.) de raad om de subsidie in de toekomst ondanks alle financiële problemen van de gemeente te verhogen. LISSER „BRUG DER ZUCHTEN" GAAT VERDWIJNEN i ruim 90-jarige diensttijd is ein delijk het einde gekomen van de brug over de Ringvaart bij de Lisserbroek. Nabij deze plaats wordt nu een nieuwe brug gebouwd, die meer is aangepast aan het huidige verkeer. Tot zo lang zullen er dus nog wel ongemakken zijn, maar desondanks zijn de Lisser- broekers en de Lissenaren blij, dat de „kleppermarsen", die de aftandse brug geregeld ten beste gaf, nu ten einde zijn. Het was geen gehoor meer, want alle planken van de bijna een eeuw oude brug werden dan bij de dans betrokken. De foto toont de „brug der zuchten" in haar laatste dagen. KATWIJK AAN ZEE W. DE VISSER NOTARIS IN LOPIK Bij Kon. Besluit van 14 juli 1967 werd de heer W. de Visser uit Katwijk tot notaris in Lopik benoemd. De heer De Visser was tot dusver werkzaam op 't kantoor van notaris Verhees. Zijn loopbaan begon hij twintig jaar geleden bij dit kantoor. Aanvankelijk werkte hij als klerk en na volbrachte studie onder leiding van notaris De Haan uit Noordwijk, als kandidaat- notaris. De heer De Visser is 40 jaar. Hij hoopt op 1'augustus a.s. te Lopik in functie te treden. In Katwijk is hij een geziene figuur, die in het kerke lijk en maatschappelijk leven een voor aanstaande plaats inneemt. Zo is hij secretaris van de Katwijkse Bouw vereniging en werkzaam in vele andere functies op kerkelijk en maatschap pelijk terrein. Op maandag 31 juli a.s. van 4.30 - 5.30 uur bestaat er gelegen heid op het kantoor van notaris Ver hees, Sw. de Landas Wyborghstraat, afscheid van hem te nemen. REDDINGSDEMONSTRATIE Op uitnodiging van de Vereniging van Caravanbewoners hield de Kat wijkse Reddingsbrigade bij de K.R.B.- post op het Noorderstrand een zeer geslaagde demonstratie. Deze demon straties werden door ruim duizend caravanbewoners bijgewoond. Er werd gedemonstreerd hoe men met de red- dingstok een drenkeling uit zee kan halen. Door de K.R.B.'ers werd het eerst voorgedaan, waarna de vrijwil ligers gelegenheid kregen aan zo'n redding deel te nemen. Voorts werd gedemonstreerd met de verschillende boten, waarover de K.R.B. de beschik king heeft. Na beëindiging van deze demonstra tie, die ongeveer een uur duurde, wer den door de Kon. Ned. Bond tot het redden van drenkelingen in het kan tinegebouw films gedraaid, die betrek king op het reddingswerk hadden. De vereniging van caravanbewoners was tot dit verzoek aan de K.R.B. geko men, daar het nogal eens voor komt, dat bewoners, die in zee aan het baden zijn door onbekendheid met de gril lige stromingen van de zee in een mui lopen. VONNIS BEVESTIGD Een 56-jarige chauffeur uit Katwijk as door de kantonrechter veroor deeld tot 150.- boete en intrekking het rijbewijs gedurende een jaar wegens onder invloed van drank ver kerend een auto besturen. Hierbij had de chauffeur een geparkeerde auto geramd. „Mijn beste vriend was die dag getrouwd", aldus het excuus dat verdachte had, doch allerminst door de officier van justitie by de Haagse rechtbank in hoger beroep kon wor den geaccepteerd. De rechtbank heeft uitspraak gedaan en het vonnis van de kantonrechter bevestigd. HAMERSTUKKEN De raad doorliep hierna in snel tem, de resterende raadsvoorstellen: de Chr» tus Konlngschool krijgt een keuka ruimte en een aanvulling van leermida len. In het kader van de algemene hui* verhoging zullen echter de verhoging voor de woningen Noordzeestraat 7 Nic. Barnhoornweg 27 worden ingetrc| ken. De panden Hoofdstraat 9b en I> beljouwsteeg 4 en 6 worden onbewoq baar verklaard. De heer Benschop toq de zich wel bezorgd over de gevolg! voor. de huidige bewoners van deze pa den, maar de burgemeester kon hem g rust stellen met de mededeling, dat h( alle tijd zal worden geboden nieu\» woonruimte te zoeken en te vinden. Voor de reconstructie van het gedeelj van de Duinweg vanaf de kom a| Noordwyk aan Zee tot de Duindam-} weg wordt grond van de heer P. L. Da gekocht (ƒ2.50 per m2). De heer J. 1 de Haas zal ook het volgend jaar vuilnisbelt aan de Achterweg verzorg} en beheren, aldus besloot de raad. Bu) gemeester Bonnike merkte naar aanld ding van een opmerking van de hef Alkemade op, dat Noordwyk tot het jat 1980 nog volop ruimte heeft om zij vuil te storten. WINKELSLUITING Vorig jaar hadden zich moeilijkhedd voorgedaan in verband met de winkej sluiting tydens de vakantieperioden, q en w hebben zich dit jaar voldoende b* raden over een sluitende maatregel, za dat iedere winkelier minstens twaaj dagen zijn deuren moet sluiten en nid meer collega's kan dood concurrerej De heer Vogelaar (Prot. Chr.) twyfeiq aanvankelyk aan de „waterdichtheid'1 maar de raadsvoorzitter kon hem gerus'. stellen. De heer Alkemade sprong burgemeester bij en toonde aan, dat f leen winkelbedrijven met een jaarlijkd omzet van meer dan één miljoen guldel volgens de wet aanspraak konden ken om open te blijven of ook wanneej zij zouden beschikken over meer 300 m2 bedryfsruimte. Tenslotte ging de raad akkoord een gemeenschappelijke regeling stuurschool Zuid-Holland", waardoo| jonge ambtenaren centraal kunnen v den opgeleid. RONDVRAAG DONDERDAG 21 JULI Waaggebouw, 16.00 uur stelling bloemsierkunsi t Rynsburg. Hortus Botanicus, 16.00 toonstelling Terra Hortus Jeugddorp. 14.00 Variété-program ma Commissie Jeugdvakantiebezighe- Tentoon- Ten- VR1JDAG JULI HORST, 25 juli. Het was weer een prachtige dag. Het weer was uitstekend, maar de prestaties nog beter. We beginnen vandaag met de volleybalresultaten. We schreven giste ren al over de goede resultaten voor cl by het volleybal. Zy speelden vandaag 'n wedstryd tegen het eveneens ongesla gen Quick-Steps en wonnen ln 3 lange sets. Ook c2 won drie maal nl. van Hoofddorp en Quick Steps en Konynen c3 en c4 wonnen leder een wedstrijd en verloren ieder een wedstryd. Ook een uitstekende prestatie vooral, omdat er 8 pupillen in de teams verdeeld zitten. Van de 8 wedstryden dus 6 gewonnen en 2 verloren. Dan nu de voetbalpreataties. Van de 5 wedstryden werden er 3 gewon nen, 1 geiykgespeeld en 1 verloren cl won van Quick Steps met 2-0. De doel punten kwamen van Guus Bos en Sjaak Kneyber. Uitstekend spel van onze Jon- j PÏTvrAr geus. vooral van Henk Poel, Gerard van LHJDLN Benten en Sjaak Slooa. Ook de andere Geslaagd Te Amsterdam zyn geslaagd jongens deden het geweldig. Koploper voor het examen Engels MO-a mej. M. Brabantla werd een 0-0 gelijkspel afge-1 A. T. Paddenburg en de heer J. P. v.d. dwongen. Een glashelder doelpunt van Horst, beide wonende te Lelden. Waaggebouw. 10.00 Tentoonstelling bloemsierkunst t.g.v. corso Rynsburg Hortus Botanicus, 10.00 uur Ten toonstelling Terra Hortus. ZATERDAG 29 JULI Waaggebouw, 10.00 uur Tentoonstel ling bloemsierkunst t.g.v. corso Rijnsburg. Hortus Botanicus. 10.00 toonstelling Terra Hortus. „Tuin- en Plantkunde", vertrek Citosa-bus lijn 4 cactuskwekerij Reeuwijk. ten- Tijdens de rondvraag, waarvan te verwachten viel druk gebruik gemaakt, werd door verschillende raada leden het ontwerp van het nieuwe raad huis onder de aandacht gebracht. Jhr van Riemsdijk (Gem. Bel.) bracht he te berde en vroeg de raadsvoorzitter welk stadium zich nu de plannen bevon den. De burgervader antwoordde, dat he ontwerpplan zijn voltooiing nadert oktober aan de raad in een speciale zit ting zal worden voorgelegd. De heer Al kemade vroeg zich af welke financiële consequenties het ontwerp met ziet meebracht en of deze wtel verantwobrc zullen zyn. Ook op dit punt kon burge' eester hem gerust stellen. Tot slot ging de raad ln besloten zit' ting. I Gemeentepersoneel uit Noordwijk hield puzzeltocht Het Noordwijkse gemeentepersoneel nam deel aan een interessante auto tocht, georganiseerd door de bekende puzzelmakcr P. F. Mertens en diens assistent, de heer B. J. H. Boers. De organisatoren hadden heel wat voet angels en klemmen gelegd in het overigens zeer fraaie parcours, dat de ambtenaren door heel mooie, en vaak zelgs nog onbekende plekjes van Noordwijk en omgeving voerde. Om de puzzeltocht tot een goed einde te brengen kwam het vooral a?n ,op accuratesse, speurzin, scherp zinnigheid en ook wel de routine op dit gebied. Aan de „lus" in het Lange- veld werden heel wat rijders opge knoopt en ook de drie eerste letters van het alfabet leverde menigeen strafpunten op. Nog tal van andere leuke vondsten en hindernissen zaten er in de opdrachten voor deze puzzel tocht. waarvan ieder bijzonder geno ten heeft. De uitslag fbovenste vyf equippes) luidt: 1 H. Wamelink (oud-gemeente ambtenaar) - Van Leeuwen (openbare werken) 213 strafpunten. Dit equippe deed buiten mededinging mee. 2 C. Baljeu - J. Huurman (politie) 300 strafpnt.; 3 Duo Henk en Jan Steen voorden (raadhuis) 331 strafpnt.; 4 J. Kuipers - M. Veltman (raadhuis) en P. van Duuren G. Slats (politie) 351 strafpnt.; 5 W. Rendering - M. Kuipers (politie) 352 strafpnt. De destijds door wijlen hoofdinspec teur Merckelbach uitgeloofde wissel beker voor de gemeentelijke dienst met het laagste aantal strafpunten moest deze keer door het raadhuis worden afgestaan aan de politie. Bur gemeester mr. J. M. Bonnike. die de puzzelrit enthousiast had meegereden, reikte aan het hoofdbureau van po litie de prijzen uit. In een toespraak wees hy o.m. op de prettige samen werking tussen de verschillende ge meentelijke diensten in Noordwyk. Hnrgerlijke stand Geboren: Maart je P., d.v. A. Ver meulen en G. W. van Kranenburg; Theodora E„ d.v. D. J. van den Berg en T. Houweling; Maarten, z.v. J. D. van der Reijden en H. Ruiter; Brigitte, d.v. C. W. F. Onvlee en C. M. F. de Laaf; Martinus J., z.v. M. J. M. Aniba en J. F. Philippo; Channa R., d.v. M. V. Boon en E. Stranders; Chaim D„ z.v. M. V. Boon en E. Stranders; Jolanda W., d.v. G. J. Nachtegeller en J. R. van Zeist; Ingmar A., z.v. P. Bontje en J. C. van Beelen; Maximilian, z.v. F. D. Lennertz en Gravin D. J. M. Stenbock - Fermor. Overleden: M. G. A. van den Oord, 82 jaar, wed. van J. H. ter Bals; J. Vliet Vlieland, 58 jaar, man. Gehuwd: W. G. Blom en C. M. T. W. Buiteman; H. M. A. Vogelezang en I. M. Riethoven.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4