Groningse RD-D-YS gaven in Leidei groots live-optredei 0 enthousiast publiek RECHT 9 i 6e if kRAntentuin Een faai* in de 5e met PIET HEIN ook VOOR JOU BLITS! Noorderlingen met i aan de top Cavte&pondentie De kinderen lijn nog lang niet ultver- Wat teld. Dan vandaag eerst maar: „Goed dan maar. Deze trap op en heel zachtjes". Nu kroop Joekle met zachte voetjes de trap op en kwam zo bij zijn broertje, ze big.' Met de poppen spelen Een f,Jne verjaardag Els had aan haar moeder gevraagd of Arts bfl haar mocht spelen en dat ..Zullen we met de poppen spelen?" vroeg Ana. Els vond het goed. Ans bracht haar pop mee ln de poppenwagen. Els had alle spullen al klaar gezet en aan moeder gevraagd of ze thee mocht zet ten. Ook dat vond moder goed. Ans kwam al spoedig na het eten, ze konden du8 gauw gaan spelen. Dat von den ze fyn. Toen ze thee gedronken had den gingen ze met de poppen wandelen. Ze gingen naar het bos, vlak bij huls. Toen het zes uur was zei moeder tegen Ans: „Wil Je by Els bltyven eten?" „Ja, heel graag, mevrouw, maar dan ga Ik het eerst even aan moeder vragen". Els ging even met Ans mee en na een kwartiertje waren ze weer terug. By het binnenkomen roken ze pannekoeken. „Wat lekker!" riepen ze. „Het heeft heeriyk gesmaakt", zei Ans na het eten „en nog wel bdankt me vrouw". Ans vertelde haar moeder van die lek kere pannekoeken en daarna moest ze vlug naar bed. Johan Montanns Avontuur In de toren „Kyk eens wat een hoge toren! En kyk eens wie daar beneden staat!" Dat is grappige aap Joekle, zo noemt ledereen hm, ook al omdat hy zo klein Is, Daar boven aan de torenklok hangt zijn broertje Flops. Hy wil zo graag zyn broertje helpen, maar dan moet hy naar boven klimmen. Nou, apen kunnen goed klauteren, dus begon hij dapper te klim men. Toch was het moeliyk want elke keer gleed hy een stuk terug, zodat hy niets opschoot. Nu moest hy wat an ders verzinnen. Daar zag hy een deur tje. Zou hy tikken en dan zien wie er open deed? Ja, hy deed het en na een poosje ging het deurtje op een kiertje open. Daar staken twee harige poten „Zeg, ben jy de wolf van de zeven geit jes?" klonk er een stem. „Of ben jy de wolf van Roodkapje?" „Nee, ik ben Joekle, de grappige aap cn ik wil naar myn broertje die hoog ln de toren zit". „Geen sprake van". „Waarom niet?" „Omdat myn vriend de vleermuis Groot oor ligt te snorken ln zyn winterslaap". „Maar dat ls ook myn vriend". Vandaag komt omoe want Janneke ia Jarig. Omoe komt met een taxie. Ze woont op een dorp. Als de taxi voor het huis stopt, loopt moeder omoe tegemoet. Ook Janneke komt aanhollen en ze krygt van omoe twee klinkende zoenen. Moeder zet de taart met zes kaarsjes op de tafel en deelt er van. Janneke kreeg van moeder een poppe- wagen. Omoe plaagde: „Wil Je myn ka- dootje ook nog zien?" „Mag ik raden omoe?" „Ik zal Je helpen. Het heeft witte krulle tjes". „Een mofje!" riep Janneke. „Mis poes! Nog eens raden". Omoe deed de korf open en daar zat een klein wit poedeltje in. Wat was Janneke biy. „Mag ik hem Pollle noemen?" „Goed. Je mag hem Pollle noemen", 's Middags kwamen Liesje en Tineke spelen. Ze gingen in het tuinhuisje spe len, want het was warm. Ze gingen „ziekenhuisje" spelen. Tineke was dok ter, Janneke moeder en Liesje verpleeg ster. Later kwam moeder met taart en limonade. Jammer dat het later ging regenen. Toen gingen ze verder in huls spelen met het serviesje. Het was een fyne verjaardag. Het waterpistool Er was een Jongen, die heette Wim. Hy zat by Jan de Bakker ln de klas. Op een middag, toen het schoolpleintje de hele morgen in de zon had gelegen en het dus erg warm was, liep Jan achter een troepje Jongens aan waarvan er één 'n waterpistool had. Wat ging dat leuk, zo'n straaltje water op de Jongensgezich ten. Jan de Bakker slenterde achter de Jongens aan. Zo'n waterpistool zou hy langs een bazar en daar lag voor het ook wel willen hebben. Hy liep verder raam een waterpistool voor een kwart- Je. 't Was wel een beetje duur. Hy kreeg 'a zondags en dubbeltje. Daar kocht hij dan gauw en lolly of kauwgom voor of wanneer het warm was een ysje. Die avond ging Jan om acht uur naar bed. „Je avondgebed niet vergeten, Jan", riep moeder hem nog na. Maar Jan dacht mer aan z'n waterpistool dan aan zyn avondgebed. Zoals altyd hing hy zyn kleren netjes over een stoel. Hy schoof de stoel een eindje weg en wat glinsterde daar?. Een kwartje! „Die zal wel van myn broer Karei zyn", dacht Jan en meteen stak hy het kwart je ln zyn broekzak. Toch kon hy die avond niet zo vlug slapen als anders Dat kwartje zat hem dwars. De volgende dag, toen hy naar school ging. kocht hy het pistool. De juffrouw deed er water ln en Jan schoot een straaltje water op de grond. Op het schoolplein liet hy het waterpistooltje werken. Kees, z'n buurjongen, vroeg: „Hoe kom jy aan een kwartje?" „Gehad van myn vader. Ik help wel 'ns in de stal", loog hy. De schoolbel ging en het pistooltje ver dween in Jan z'n zak. Toen hy die mid dag thuis kwam, verstopte hy het in de schuur en ging gewoon naar binnen of er niets aan de hand was. Ook die avond kon hy niet in slaap komen en toen hy elndeiyk in slaap viel droomde hy van een kasteel, waarin ledereen dood was. Jan kreeg het benauwd en riep zyn moeder. „Malle Jongen, het is toch maar een droom. Kom gauw een paar slokjes wa ter", zei ze. Maar toen z'n moeder hem eens lekker onderstopte begon hy te hullen en biecht te alles op. „Daar moet je drie weken voor sparen, Jan, dan kun je Karei z'n kwartje te ruggeven". Dat deed Jan ook en was biy dat moe der nu alles wist. Anja van Steenbergen Dappere Krook Er stond een foto ln de krant. Een foto van een hond. Die hond heette Krook. Krook ging altijd met zijn baasje mee, dus nu ook. Z'n baasje ging naar zee zwemmen. Hy kleedde zich uit, legde zyn hemd en broek op het zand en zei' „Krook, daar moet jy op passen, want je mag niet mee in zee". Krook liep om zyn baasje heen als wilde hy vragen: „Toe mag ik ook mee?" Maar „nee is nee" en wordt geen ja. De jongen ging in zee. De zee wordt ge vaarlijk vandaag. De badman riep hem terug, maar de jongen werd naar zee gezogen. Krook zag onmiddeliyk dat z'n baasje ln gevaar was en hy zwom hem achterna. Met veel moeite kwam de hond hygend by z'n baasje en samen zwommen ze nu naar de kant. De dap pere hond had het leven van de jongen gered en daarom stond de foto van Krook in de krant. Hier zyn nog enige nagekomen goede inzendingen: Paula Buters, Warmond; Joost van Gent, Zoeterwoude; Ellle de Boer, Hazerswoude; Wlm Buters, War mond; Joke en Fietje v. d. Hulst, Voor hout; Ria Berg, Zoeterwoude. Tante Jo en Oom Toon. II Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil O IOII Oil CDIIOIIO tl OII Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil Oil O Een Leuk Wiebelding Uit Gevlochten Vissen Voor elke vis worden uit paplerstrook- Jes van stevig papier zes stroken uitge knipt, liefst gekleurd en natuuriyk ln 2 verschillends kleuren. Elke strook moet 3 cm breed en 33 cm lang zyn. Leg ze alle 6 dubbel. Vlecht dan de stroken in elkaar als ln de tekeningen 1, 2 en 3, zó dat op belde zyden van de vis een geruit model ontstaat Het gevlochtene wordt samen geschoven. De belde dubbele mid denstroken (x op fig. 4) worden omge bogen. Het ene deel van de strook schuift men eenvoudig tussen de beide door de vinnen ontstaan. TekeD nu 'n lagen van de vis. zó. dat men het andere oog op beide zijden van de viskop, trek deel zó in de andere zyde Invlecht, dat een draad door naar de rugvin het precies bij het patroon past. De ge- het andere einde van de draad arceerde delen van flg. 4 worden door dun bamboestokje vast of aan beide papierlagen heen afgeknipt, waar- vige strohalm of zoiets. i bind Maak nu nog 1 of 2 andere vissen en laat de draden, waaraan ze hangen ver schillend van lengte zyn. Tenslotte be vestig Je nog een ophangdraad en zorg er nog voor, dat het wiebeltoestelletje in evenwicht gebracht wordt. Het waren droeve dagen, die nu volgden op het grote ongeluk. Plet en Hein, die altyd uit waren op pretjes en plagerytjes liepen nu als schuwe vogeltjes door he* huis heen. Vooral als ze vader zagen hullen, dan wisten ze gewoon niet meer waar ze het zoeken moes ten. Liesbeth nam moeder veel werk uit handen, want moeder was tot niets In staat. Ook Ger. de huishou- deiyke hulp, liet zich in de ze dagen van haar beste kant zien. Na twee dagen kwam het kistje thuis. Op haar eigen slaapkamertje werd het neergezet. De zusters van het ziekenhuis hadden het verbryzelde achterhoofdje keurig weggewerkt. Een pleister boven het rechteroogje liet zien waar ze ook nog gewond was. Met haar mooiste Jurkje aan, haar lange vlechten over de schouder tjes en met haar lievelings pop, Carollentje, in de ar men, lag ze zelfs nog een beetje lachend ln haar kist je. De belangstelling van kin deren, kennissen en familie was overweldigend. Ieder bracht bloemen mee, zodat het kamertje wel een tuin leek met als middelpunt de engelachtige Annemieke. Op de dag van de begrafe nis was de hele school in de engelenmis present en de kleutertjes, de klasgenoot jes van Annemieke. zaten bij hun moeder ook in de kerk. De pastoor hield bij het begin van de H. Mis 'n toespraakje: „We hoeven voor Annemieke niet te bid den. Ze is steppend de he mel ingegaan, maar laten we voor haar ouders bidden, die nu van Onze Lieve Heer zoveel troost nodig hebben Ook moeten we voor de chauffeur bidden, die het toch heus niet expres heeft Zo ging de pastoor nog eni ge ogenblikken verder en na de H. Mis brachten een stel jongens van de zesde klas het kistje naar het kinder kerkhof. Alle bloemstukjes werden door meisjes mee gedragen en ieder kind van de kleuterschool legde een wit bloempje op de rand van het grafje. Na deze drukke dagen volgden thuis dagen waarin Annemieke gemist werd op haar vaste plaats aan tafel, ln haar speelhoekje in de kamer en vooral het lege bedje. Vader en moeder hielden zich dapper, ze wisten hun kindje veilig by God en toen de jongens dan ook met een goed rapport thuiskwa men, omdat ze nu over wa ren naar de zesde klas, brak moeders lach weer even door en was het net of de zon weer in huls scheen. Er werd nog veel over Anne mieke gepraat, over haar grapjes, over haar aardig spelen met de poppen, kort om, ze bleef leven in de harten van hen allemaal. Na een paar weken kwam een vriend van vader met een prachtig geUjkend por tret van Annemieke aan zetten. Daar waren ze alle maal heel biy mee. 't Kreeg een ereplaats in de huis- „Nu is ons meiske er toch weer by", zei moeder, ter wijl ze een paar tranen af droogde. De plannen voor de vakan tie gingen, hoewel ingekort, toch door. De jongens kre gen hun tent en mochten kamperen op de Vemels- berg bij oom André en tante Joke. Ze hebben het daar heel fyn gehad. Vol goede moed begonnen ze aan het zesde leerjaar en. weer by hun vader ln de klas. Ze deden heel goed hun best, vooral om papa een plezier te doen, die zo veel verouderd was door het grote ongeluk. Het leek of z'n haren gryzer waren geworden. Nu heb lk Jullie verteld over de belevenissen van de tweeling Plet en Hein. Het waren belevenissen van lief en leed. gelukkig meer lief. De vyfde klas is nu voorby, dus ls het verhaal uit. Ik hoop dat jullie het met ple zier gelezen hebben. HINDU LIVE OPTREDENS EN PLAATOPNAMEN zijn bij de meeste beat- groepen bijzonder verschillend. In de platenstudio's wordt alles tot in de perfectie geregeld, maar moet voor een zaal opgetreden worden dan willen de verrichtingen wel eens tegenvallen. Dat is niet het geval met de Groningse RO-D-YS. Integendeel. Voor ruim 300 Leidse tieners in het Antonius Clubhuis gaven zij vorige week zaterdag avond een beatavond die klonk als een klok. In de voor deze soort muziek te kleine ruimte aan de Mare hebben de jongens uit het noorden eruit gehaald wat er onder deze omstandigheden uit te halen viel. Het is dan ook geen wonder dat manager Wim Zomer en zijn mannen de top van de vaderlandse hitladder hebben weten te be reiken, want wat andere groepen niet lukte, presteerden zij wel. Door de begeleiding wat op de achtergrond te houden, kon de zang van Harry Rijnsbergen en Wigger Keuter goed tot zijn recht komen. De avond werd gegeven vanwege het 2-jarig bestaan van „Popsclub" te Den Haag, die nu precies anderhalf jaar in Leiden opereert. De orga nisator van dit alles is Henk van Leeuwen, die het als liefhebberij bedrijft en het niet als winstdoel ziet, want het gebeurt niet zelden, aldus Henk, dat er dik geld bij gaat. In dit geval zal dat waarschijn lijk niet zo zijn, want de zaal was zeer goed gevuld en slechts enkele kaarten lagen nog te wachten om afgehaald te worden. Drummer Wlm van Meegen ln ac tie. Sinds enkele weken Is hy by de „RO-D-YS" als opvolger van de „ont slagen" Dlck Beekman. witte ford RO-D-Y, die in het midden voor één van de spiegels zat, toen wy ons voorstelden. In werkeiykheld heet hy Wlm van Meegen, het nieuwe en onge- twyfeld ook het „gekste" lid van de Groningse beatgroep. Hy speelt pas enige weken in de band als opvolger Dick Beekman. „Dlck was altijd de laatste tyd shakespeare f-VE GRONINGERS waren Sleutelstad gekomen zonder hun byzonder goed, Arnhemse manager Wim Zomer, die met autopech te kampen had. Gevieren kwamen ze nu naar Leiden in een wit te Ford, het bekende handelsmerk te genwoordig van de vooraanstaande haalde hy buiten de band om enkele beatgroep. Een opvallende wagen me. de naam van de groep in zwarte let- hem eruit gezet", dat zegt dan weer ters op de zykant. In de kleedkamer Joop Hulzebos, die compleet met Ti- troffen wy de noorderlingen aan. In de rolerhoedje. wat hem boven zyn vry beide hoeken hadden, halt zittend-halt '*n«e„ T,',*'" f""1, "'aat' J""", b!n: nenkomt. Daarmee is dan het viertal liggend, Harry Rynsbergen en Wigger compleet: drie rasechte Groningers en Keuter er hun gemak van genomen, een Arnhemmer, Wlm van Meegen, Ze hadden zojuist hup ouverture ach- stadgenoot van Wlm Zomer. Laatst- a.- „.J j genoemde heeft naast zyn manager ter de rug en mede door de lange en 8chap „ovendlen een toneelschool In de saaie rit vanuit Oude Pekela was de Gelderse hoofdstad. Ondanks deze conditie enigszins aangetast. Niet voor., werkzaamheden heeft hy echter toch lang overigens, want even later zouden /JT*,,0111 a! en ,to ^.n® i.n wippen bri zyn ouders in Winschoten, bt) d«? baal weer met hun beattonetf'wasr klJ uook contoct u gekonl,,„ vullen. met de bandleden. LEIDSE TOP-TIEN i 15 tot en met 22 juli) 2. (1) A whiter shade of pale Procol Harum. 8. (4) Okay Dave Dee, Dozy, Beaky, Mick and Tich. 4. -) Here we go again Ray Charles. 5. -) Sound of the screaming bay Golden Earrings. 6. (6) When I was young Eric Burdon and the Animals. 7. (8) Then I kissed her Beach Boys. 8. -) San Francisco Scott Meckenzie. 9. (5) Carry Ann Hollies. 10.. -) Just fancy 4 RO-D-YS. De Groningse beatgroep de „RO-D-YS" In hun nieuwste formatie: Joop Hulzebos met Tirolerhoed, Harry Rynsber gen, Wigger Keuter en nieuwe ling Wlm van Meegen. amerikaans l l l I TWEE JAAR delen de RO-D- YS (aanvankelijk was het ROW- DYSmaar omdat er reeds ver scheidene groepen onder deze naam optreden, is de „W" weg gelaten) nu lief en leed met el- uitstapje beatfarm kaar. Dank zij serieus werken hebben zij zich weten op te wer ken tot één van de meest voor aanstaande groepen in ons land. Om deze plaats te kunnen hand haven wordt met volle overgave geoefend en naar Wim Zomer ons enige tijd geleden toever trouwde, worden „8 van de 7 dagen" besteed aan de training. Dat gebeurt dan in een grote boerderij in Oude Pekela, waar voldoende gelegenheid is voor de ontspanning want wanneer de nummers die voornamelijk eigen composities zijn, gerepeteerd zijn, dan worden de beentjes van de vloer gegooidhetzij in de vorm van een partijtje voetbal of een andere balsport, maar voorname lijk in gymnastiek: hun meest geliefde sport. Een origineel tintje aan deze beat-jj avond werd gegeven door or-l ganisator Henk van Leeuwen, die en-1 kele platen, waaronder die van de Gro ningers, mee uit Den Haag had geno- men. Eén voor één vlogen de Beatles J de Rolling Stones en anderen de zaal ln. Het werd een compleet gevecht oml de zwarte Bchyven, dat echter binnen de perken bleef. Even daarvoor hadden de RO-D-YS hun succesvolle hit „Takel her home" laten horen in hun nieuwe! opstelling: Joop Hulzebos aan het elee- trisch orgeltje, als zangers: Harry Rynsbergen. slaggitaar, en Wigger Keuter, basgitaar, en tenslotte de nieuweling in het gezelschap: drummer Wlm van Meegen. Binnen niet al te lange tyd hopen de jongens hun eerste LP op de markt te brengen, die de naam heeft meegekregen van de plaa' waarmee zy op dit moment hoge ogen gooien: „Just fancy". Het gaat goed met de RO-D-YS, die zich, het zy nogmaals gezegd, door hard werken In de publiciteit hebben gezongen. Ieder weekend Is er voor de jongens een overbelast programma. Zo traden zy 's zondagsmiddags al op In een vakantiecentrum In Nun- speet. De ogen zyn echter gericht i Amerika waarnaar zyn nog dit Jaar een trip zullen maken. Stel je voor di daar op de eerste plaats zouden belan-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8