Favoriet geachte Ron van Gelder op knappe wijze door Haks gewipt LEERLING DECORATEUR L IJ T W E G 7 JONGENS EN MEISJES OPEN LEIDSE TENNISKAMPIOENSCHAP R-SsPFI FR IIYK STUIT ARPMnc MatchDoint overl DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 22 JULI 1967 B-SPELER LUYK STUIT ARENDS I»e eerste sensaties in het A-toumooi van de Open Leidse Kampioenschap pen zijn een feit. Hans Ilalis, de immer doorbijtende speier van landskam pioen de Metselaars, schakelde de als tweede geplaatste Ron van Gelder uit en Frits Luyk, groot kanshebber in B. wipte de Eindhovenaar Arends die reeds jaren in het eerste team van ELTV speelt, tlerma Noordhoek Hegt tenslotte, evenals Frits Luyk een topper van de B-afdeling, kreeg tegen de winnares van vorig jaar Marijke Jansen op 64 52 een matchpoint, maar kon het beslissende punt niet maken. Joke Groen kwam in de damesfinale van B en Bram Madera bereikte als ongeplaatste de eindstrijd bij de heren. Wil Bloot behaalde de eerste enkelspeltitel in het damesenkel C na een moeizame zege op Anita Steenhauer. Geheel van slag -Mi A T\ Hans Haks speelde tegen Ron van Gelder de partij van zijn leven, ter wijl het bij de in Amerika studerende Amsterdammer in het geheel niet wil de lukken. Met van Gelder blijft het een vreemde zaak. het ene moment verslaat hij veel sterker geachte te genstanders, terwijl het volgende ogenblik een volslagen outsider over hem triomfeert. Nu willen wij Haks geen volslagen outsider noemen maar zijn nederlaag in de kwartfinale tegen Piet Veentjes maakt toch wel duide lijk dat zijn zege op Van Gelder een uitschieter is geweest. Veentjes dus in de halve finale met als tegenstan der de winnaar van Knol en Richard Kasten. De andere halve finale zal gaan tussen Evert Schneider en Peter Soeters, beiden lid van het Daviscup- team. Schneider toonde zijn capacitei ten meer dan duidelijk tegen Frits Luyk, die tegen Arends met aanval lend spel sensationeel aan de goede kant van de score was gekomen. Even als vorig jaar toen hij Fleury uitscha kelde, een schitterend resultaat van Frits Luyk, die in de mixed met Her- Organist Gerard Akkerhuis speelde Baeh op orgel van Pieterskerk Technisch doch kil spel Onder auspiciën van K. O. en het college van kerkvoogden van de Ned. Herv. Kerk zijn gisteravond wederom de zomerconcerten in de Pieterskerk begonnen. Dit eerste concert was ge heel gewijd aan Joh. Seb. Bach. Gerard Akkerhuis, de bekende concertorganist te 's-Gravenhage, opende deze serie. Hij had het zich niet gemakkelijk ge maakt. Behalve twee Koraalbewerkin gen, die beide zeer mooi werden gere gistreerd. had hij vier grote orgelcom posities op het programma geplaatst. n.L Praeludium en fuga in C. dur, die Bach in 1-744 te Leipzig schreef en tot de grootste en gaafste werken behoort. Mede uit die Leipziger periode be horen ook de zes Trio-sonates. Hier van speelde Akkerhuis die in Es dur. Verder hoorden wij het driedelig werk Toccata, Adagio en fuga in C dur uit 1709, waarin de Italiaanse invloed soms merkbaar was en de prachtige Fantasie en Fuga in g moll met het oud-Nederlands volkswijsje in de fuga. Akkerhuis die aan het Haagse con- servatorium orgel studeerde onder Adr. Engels, heeft geen gebrek aan tech- niek. Zijn aanslag is vast en zeker, zijn themaverwerking vooral in de fuga's is steeds duidelijk. Hij weet de Bach-kleur zeer mooi op zyn palet te mengen; zijn handen en voeten grij pen zelden verkeerd. Hij weet zeer verantwoord te fraseren en toch weet hij ons niet te boeien. Akkerhuis heeft iets vermetels en gedurfds in zijn spel. Dat geeft de gewaarwording dat hij haast heeft. De zin wordt soms half afgemaakt, omdat de volgende al om de hoek komt kijken. Alle noten zijn er wel en tegen de genomen tempi maken wg geen bezwaar, maar de geestelijke en innerlijke waarde van iedere toon als klank missen wij, alsmede de geconcentreerde rust en bezonkenheid waardoor de ziel van de hoorder wordt geraakt. THEO TEN HOOVEN. ma Noordhoek Hegt een 5-2 voorsprong in de beslissende reeks tegen 't echt paar Veentjes niet kon corisoliderdn. Peter Soeters kwam via Henk Nije- boer in de halve finale, maar maakte geen moment de indruk tot de hui dige top te behoren. Zondagsspeler Nijeboer toonde geen enkel ontzag voor zijn keiharde smashes en strafte iedere onnauwkeurigheid foutloos af. Eerst na 7-5 7-9 6-3 boog gelegenheids speler Nijeboer het moegestreden hoofd voor de door en door getrainde Soeters. Matchpoint overleefd Bij de dames kwamen Jenny Rid derhof en Els Veentjes moeiteloos in de halve finale, maar Marijke Jansen moest tegen Herma Noordhoek Hegt, bijna zeker winnares in B, een hope loos lijkende achterstand tenietdoen om in het spoor der favorieten te blij ven. Herma kwam met 6-4 5-2 voor, kreeg zelfs een matchpoint, maar na dit verspeeld te hebben ging zij snel bergafwaarts (6-4 6-8 2-6). Gezien 't spel van de halve finalisten lijkt een finale tussen Lidy Jansen Venneboer en Els Veentjes een uitgemaakte zaak. Madera in finale Co v. Berghe Henegouwen redde het in de halve finale tegen Joke Groen net niet en ook samen met Maureen van Glabbeek werd de halve finale van de damesdubbel gemist, ondanks fraaie winstkansen tegen de zusjes Els en Annelies Heymans. Bram Madera verspeelde tegen Kuy- pers weer eens de eerste set, maar toen had hij het spelletje van de wat kalende Rotterdammer volledig door (5-7 6-2 6-2). De andere halve finale zal gaan tussen Luyk en Jan de Groot, die in een wat rommelige partij Munck de baas bleef. Boelens en Bonte klop ten in een schitterend gespeelde he- rendubbel de „reuzencombinatie" Blommendaal en Pasma. Na haar zege op Milon Penseel won Wil Bloot ook van Anita Steenhauer, maar de verraderlijke kapslagen van haar tegenstandster waren haar bijna te machtig. Peter Kwestroo bereikte de finale van de heren door de een vermoeide indruk makende Jan Vreeburg te kloppen en Gé Bakker bleef in de roulatie na een knappe zege op Ter- UITSLAGEN D.E.-A, kwartfinale: J. Ridderhof- N. Kettner 6-2 6-2, M. Jansen- H. Noordhoek Hegt 4-6 8-6 6-2, E. Veentjes-J. v. d. Koogh 6-0 6-1. H.E.-A, 2e ronde: F. Luyk-J. Arends 9-11 6-1 8-6, P. Soeters-H. Keizer 6-4 6-2, H. Haks-R. v. Gelder 8-6 8-6, E. Knol-Korteweg 6-2 6-3; Kwartfinale: E. Schneider-F. Luyk 6-3 6-2, P. Soeters-H. Nijeboer 7-5 7-9 6-3, P. Veentjer-H. Haks 6-2 3-6 6-3. H.D.-A: v. Gelder/Schneider-Arends/ Nijeboer 6-4 6-2. G.D.-A: Veentjer (2 x)-Luyk/Noord- hoek Hegt 6-2 3-6 7-5. D.E.-B, halve finale: J. Groen-C. van Berghe Henegouwen 6-4 6-2. H.E.-B, kwartfinale: De Groot-Munck 10-8 6-4; halve finale B. Madera- Kuypers 5-7 6-2 6-2. D.D.-B, kwartfinale: Heymans (2x)- C. v. Berghe Henegouwen/M. van Glabbeek 6-3 2-6 8-6; halve finale: N. Kettner/J. v. d. Koogh-Gunters/ Walsmit 6-4 6-2. H.D.-B, kwartfinale: Boelens Bonte- Blommendaal Pasma 6-1 12-10. G.D.-B, halve finale: A. Heymans' Blommendaal-Noordhoek Hegt/Moo- lenbroek 3-6 6-4 6-3. D.E.-C, finale: W. Bloot-A. Steenhauer 6-8 6-4 6-2. H.E.-C. halve finale: P. Kwestroo- J. Vreeburg 6-1 6-0. G.D.-C, finale: Schutte/Kwestroo- De Ruiter (2x) 3-6 6-2 6-3. D.D.-C, finale: Soonius/Bouhuis-Huur- man/Ravenswaay 6-4 2-6 6-4. KATHOLIEKE PROGRAMMA VOOR VAKANTIEBEZIGHEDEN LEIDEN DE WEEK VAN 24 JULI TOT EN MET 28 JULI 1967 VROUWELIJKE ARTS BESCHONKEN ACHTER STUUR Week hechtenis en jaar intrekking „Ik begrjjp wel dat voor deze ver dachte een gevangenisstraf veel harder aan zal komen, ook In haar beroep, dan voor de meeste andere verdachten, maar juist iemand die zulk een verantwoor delijke positie bekleedt moet weten, dat liet besturen van een auto onder invloed van drank, uitermate gevaarlijk is en daarop zware straffen staan," aldus de officier van justitie by de Haagse poli tierechter in de zaak U'gen een 26-jarige vrouweiyke arts, assistent© In Lelden, die stevig onder Invloed van drank ver keerde, toen zij In de avond van 17 maart met haar auto door Rijswijk reed. De bemanning van een politieauto zag een auto, welke verblindende verlich ting voerde. Op een teken werd niet ge reageerd, zodat een achtervolging werd ingezet en na enige moeite gelukte het de autobestuurster tot stoppen te dwin gen. „Kom er maar by zitten, ik kom er niet uit, "aldus de mededeling tot de agenten. Zij lieten de dame evenwel uit de auto stappen, doch dat liep fout uit, zij viel languit op straat, en kon niet meer op de been komen, ze sprak wartaal en rook sterk naar drank. Naar verdachte aan de politierechter mede deelde. had ze die dag tot des avonds acht uur gewerkt en was toen naar een afscheidsfeestje van een collega gegaan. Daar had ze een gin-tónic gedronken. „Het zullen er wel meer zijn geweest." opperde de rechter, want het alcohol- promilage in het bloed van verdachte was 1,7, hetgeen de dubbele hoeveelheid is van de grens in dergelijke gevallen. Het bleek dat verdachte reeds eerder is Curatorium Leidse Universiteit Bij K. B. is met ingang van 1 sep tember ir. D. J. G. de Graaf te Was. senaar benoemd tot curator van de Leidse Universiteit. Ir. De Graaf, die in 1910 te Assen werd geboren, behaalde in 1934 zijn diploma werktuigkundig ingenieur aan de Technische Hogeschool te Delft. Enkele jaren was hij vervolgens, eerst als assistent en later als hoofdassis tent. bij de Technische Hogeschool werkzaam op het terrein van de me- tallografie. Sinds 1937 is ir. De Graaf verbonden aan de Koninklijke Shell- groep, waarbij hij thans regionaal ad viseur verwerking is. In deze functie was hij van 1961 tot 1964 belast met de coördinatie van de verwerking in het Verre Oosten, het Midden Oosten en Afrika en verzorgt hij sedertdien de coördinatie van de verwerking in Europa en Engeland. veroordeeld tot 300,boete en een jaar ontzegging van het rybewijs waar van zes maanden voorwaardelijk. Dat was in januari van dit jaar. De raadsman, mr. Y. H. M. Nygh, opperde dat tijdens het feestje men meer „tik" dan „Cola" in het glas van ver dachte had gedaan zonder dat zy het wist. Ook in verband met haar werk be pleitte hij een clementer straf. De politierechter, mr. Gieben, ver klaarde geen reden te zien om af te wy- ken van de algemeen geldende straf on- de rdeze omstandigheden. Omdat het hier een vrouw betreft, wilde de rechtre wel volstaan met zes dagen gevangenisstraf doch intrekking van het rijbewijs gedu rende een jaar met aftrek van de tijd waarin dit reeds is ingehouden. Parochie: Maandag 24/7 Dinsdag 25/7 Woensdag 26/7 Donderdag 27/7 Vrijdag 28/7 Herensingel Allen 9 uur Alexanderstraat Naar Katwijk Zwempak, brood en drinken mee ).30 sportwedstrijd op het strand 9 uur Alexander- D ierenpark Wassenaar brood en drinken 9 uur Alexander- Noordwijkerhout, brood en drinken meenemen. 9.30 Alexanderstr. Luxor 1.30 Openlucht spel in het jeugd- Allen brood en drinken mee 9 uur Alexander- Linnaeushof. brood en drinken meenemen. Hartebrug Allen 9 uur Romanuszaal Naar Katwijk Zwempak, brood en drinken mee 9.30 sportwedstrijd op het strand 9 uur Romanus- Dierenpark Wassenaar brood en drinken 9 uur Romanus- Noordwykerhout, brood en drinken 9.30 Romanuszaal 1.30 Openlucht spel in het jeugd- Allen brood en drinken mee 9 uur Romanus zaal Linnaeushof, brood en drinken St. Petrus Lodewyk. Allen 9 uur Petruskerk Naar Katwijk Zwempak, brood en drinken mee 9.30 sportwedstrijd op het strand 9 uur Petruskerk, Dierenpark Wassenaar brood en drinken 9 uur Petruskerk, Noordwykerhout, brood en drinken 9 uur Petruskerk, 1.30 Openlucht spel in het jeugd- Allen brood en drinken mee 9 uur Petruskerk Linnaeushof, brood en drinken Leonardus Allen 9 uur Potgieterlaan Naar Katwijk Zwempak, brood en drinken mee 9.30 sportwedstrijd op het strand 9 uur Potgieter laan, Dierenpark Wassenaar brood en drinken 9 uur Potgieter laan, Noordwykerhout, brood en drinken 9.30 Potgieterlaan. Luxor 1.30 Openlucht spel in het jeugd- Allen brood en drinken mee 9 uur Potgieter- Linnaeushof. brood en drinken Antonius Allen 9 uur Churchilllaan Naar Katwijk Zwempak, brood en drinken mee 9.30 sportwedstrijd op het strand 9 uur Churchill- Dierenpark Wassenaar brood en drinken 9 uur Churchill laan, Noordwykerhout, brood en drinkeD 9 uur Churchill laan, 1.30 Openlucht spel in het jeugd- Allen brood en drinken mee 9 uur Churchill laan, Linnaeushof, brood en drinken PAUZE Australisch team naar „De Vliet" Dinsdag 8 augustus haalt de Leidsche Zwemclub belangrijke gasten naar het zwembad "De Vliet". In samenwerking met de verenigingen "Orca" te Leeu warden en "Flevo" te Nijkerk heeft LZC namelijk een aantal starts verzorgd voor het nationale waterpoloteam van Aus tralië, en 8 augustus komen de verre gasten uit tegen het Nederlands Militair zevental en LZC zelf. In het team van Australië bevinden zich niet minder dan vier deelnemers aan de Olympische spelen: de 26-jarige aanvoerder Thomas Hoad (welke ook deelnemer was aan de O. S. te Rome); Nicol Barnes; Ian Mills en William Berge Philips. Verder zal de ploeg bestaan uit Henry Beit- manas. Neil Warrington, Anthony Har rison. Graeme Samuel, William Tilley en David Woods. Coach is Alex Kosegi, die dit werk ook in Tokio verrichtte. KRIJGT LEIDSE SCHOONMAAK ACTIE NAVOLGING? De voorjaars-schoonmaakactie „Lei den verschoont zich" krijgt waarschijn lijk landelijke navolging, dank zij ,,De Plattelandsvrouw", het maandblad van de Ned. Bond van Plattelandsvrouwen, dat in de respectabele oplage van bijna 60.000 exemplaren verschijnt. Onder de kop „Leiden verschoont zich wat doen wij?" lanceert het blad in het 42 pagina's dikke juli/ augustusnummer 'n landelijke schoon- maakwedstrijd. Het hoofdbestuur van de bond looft twee prijzen uit voor afdelingen die een goed zoveel mogelijk in samen werking met anderen uit te voeren plan ontwerpen onder het motto „Geef uw buurt een beurt". De inzendingen zo vermeldt het blad, moeten voor 15 oktober in het bezit van het secre tariaat zijn. Aanleiding tot deze wedstrijd is een KATWIJKS WV-PROGRAMMA VOOR VOLGENDE WEEK Maandag 24 juli: Zwedwedstrijd in de Binnenwate- ring, gelegen aan Rijnmond. Opgave deelname aan bureau van VVV. Boulevard 68. Inschrijfgeld f0.50 p.p. Fraaie prijzen. Aanvang 7.00 uur namiddag. Dinsdag 25 juli: Orgelconcert, te geven door Jiri Ro- pek, org. St. Jacobkirche te Praag (Tsjechoslowakije), in de Nieuwe kerk aan de Voorstraat. Aanvang 20.00 uur. Woensdag 26 juli: Grote wandeltocht, georganiseerd door VW. Startplaats: Paviljoen Fock de Best, op het strand tegen over hotel „Riche", Voorstraat-Bou levard. Afstanden: 5 en 10 km. Starttijd tussen 6 en 7 uur n.m. In schrijving tijdens de start. Inschrijf geld deelnemers tot en met 14 jaar f 1.en ouder f 1.10. Bij de finish wordt een fraaie medaille uitgereikt. Carillonbespeling door Hessel H. de Harder van 8-9 uur n.m. Donderdag 27 juli: Strandfeesten op het parkeerterrein bij „De Zwaan" voor kleuters van 3 jaar en ouder. Aanvang der spelen 9.30 uur v.m. Opgave deelname aan de startplaats voor de aanvang der spelen om 9.15 uur v.m. Inleggeld f0.25 per spel. (Zie voor verdere gegevens de raambiljetten). Orgelconcert, te geven door Wim van der Reijden te Leiderdorp, met WATERPOLO VAKANTIESTEMMING BEZORGDE LZC NEDERLAAG TEGEN ROTTERDAM LZC verkeerde gisteravond kennelijk in vakantie-stemming. Tegen het reeds gedegradeerde Rotterdam leden de Lei- denaars een duidelijke 5-3 nederlaag. De Rotterdammers waren (ondanks het feit dat ze juist voor de wedstrijd hoor den dat Neptunus niet meer te achter halen is en ze nu volgend jaar tweede klasse zullen spelen) beter op dreef en lieten een zeer behoorlijke indruk ach ter. Weliswaar kwamen z(j tot de over winning door "ouderwets hangwerk", maar de inzet was veel beter dan van de rood-witten, die het wel geloofden. Rotterdam wist in de eerste periode de score te openen. Nadat LZC en masse in de aanval was gegaan miste Roland Koedoder, en kwam de bal al spoedig bij de vrijliggende Chris v.d. Wiel te recht die Jan Heek het nakijken gaf. Vrij kort voor het einde van het eerste spelgedeelte maakte Parrel gelijk, nadat hij in eerste instantie op de paal had geschoten. Rotterdam wist echter weer voor te komen, ook nu uit een fout in de Leidse voorhoede. Van der Wiel kwam vrij voor Heek en gaf de lange Leidse keeper het nakijken. Een boogbal van Nonnekes bracht de voorsprong op 3-1, waarna het leek dat LZC de achterstand zou verkleinen. Hans Parrel schoot de door de rustig leidende arbiter toege kende strafschop echter zeer hard op de lat. Een verkeerde ingooi van Heek bete kende de inleiding van het 4e Rotter damse doelpunt: Nonnekes kreeg de bal te pakken en deponeerde het leer in het net. De derde periode leverde alleen een doelpunt voor LZC op. Nadat Par rel eerst nog een keer hard op de lat had geschoten wist Roland Koedoder de achterstand terug te brengen tot 4-2, terwijl de voor Heck in bet water ge komen Jaap Maassen zijn doel schoon wist te houden. In de laatste speeltijd liet hy zich echter verrassen door een achterwaarts schot, waarna Hans Parrel uit een onmogelijke hoek de eindstand op 3-5 bacht. Van invloed op de ranglqst is deze uitslag echter niet meer: Rot terdam kan de degradatie niet ontlopen, terwyi LZC niet verder kan komen dan een behoorlijke klassering in de mid denmoot. medewerking van Maarten Karres, Voorburg, Hobo in de Triumfator- kerk, Jan Evertsenlaan. Aanvang 20.00 uur. Lampionoptocht met medewerking van diverse muziekverenigingen. Opstelling Koninginnedag om 8.30 uur n.m. Route: Koninginneweg, Vuurbaakplein, Boulevard, Rijn mond, E. A. Borgerstraat, Burgers- dijkstraat, Sluisweg, Badstraat, Voor straat, Roest van Limburgstraat, Secr. Varkevisserstraat, Drieplassen- weg, waar de stoet ontbonden wordt. Vrijdag 28 juli: Volleybalwedstrijd KVC 1-CITO 1 uit Zeist, op het parkeerterrein bij restaurant „De Zwaan", Zuid-Boule vard. Aanvang 7 uur n.m. Zaterdag 29 juli: Carillonbespeling door Cor Don. bei aardier te Vlaardingen en Schiedam de Zuid-Boule- UNIVERSITAIRE BENOEMINGEN Bij onderscheiden besluiten van Cu ratoren der Leidse Universiteit zijn Drs. M. Donze, voor het tijdvak van 15 juli 1967 tot 15 juli 1968 tot weten schappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Biofysica benoemd; Dr. J. P. Roos, wetenschappelijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Cardiologie, met ingang van 1 juli 1965 in vaste dienst benoemd; Drs. F. van Schagen, voor het tijdvak van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk medewer ker medewerker in tijdelijke dienst benoemd: Drs. J. Simonis, voor het tijdvak van 1 september 1967 tot 1 september 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de Wiskunde be noemd; M. van der Vliet, arts, voor het tijd vak van 1 maart 1967 tot 1 maart 1968 tot wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Kli nische Neurologie benoemd; A. Zonneveldt, arts, wetenschappe lijk hoofdmedewerker in tijdelijke dienst bij de Psychiatrie, met ingang van 1 oktober 1966 in vaste dienst be noemd. interview van de redactie met wet houder mevrouw N. A. den Haan - Groen over haar veegactie met de 31 contactvrouwen en over de papier- verzamelactie van de 300 padvindertjes. Twee foto's illustreren dit verhaal. Daarnaast heeft het blad enige voor beelden van openbare vervuiling ver zameld en geïllustreerd weergegeven. In een hoofdartikel concludeert het blad, na relativering van de oplossing door dikke boetes: we zijn een slordig en niet erg verantwoord en gedisciplineerd volk, dat wèl. En dus zullen we het daar moeten aanpak ken. Elders leest u hoe dat in Leiden gebeurde." En even verder suggereert het blad: „Naast onze verkeersbrigadiertjes kun nen we misschien een keurkorps pa pierprikkers oprichten met een eigen jasje of pet. Het zou een erezaak moe ten zijn voor padvinders die zo van de natuur houden, voor PJGN'ers en anderen". Dr. J. H. van der Waals hoogleraar te Leiden By K.B. is «Ir. J. H. van der Waals associate director of research bij het Kon. Shell-laboratorium te Amsterdam, benoemd tot gewoon hoogleraar In de experimentele natuurkunde aan de Leid se Universiteit. Dr. J. H. van der Waals werd in 1920 te Amsterdam geboren en doorliep al daar het Montessori Lyceum. Na in 1936 het h.b.s.-b diploma te hebben behaald, studeerde hij aan de Gemeentelijke Uni versiteit in de faculteit der Wis- en Na tuurkunde, waar hy in 1945 het docto raal examen met hoofdrichting experi mentele natuurkunde aflegde. In 1947 zette dr. Van der Waals, die inmiddels als research fysicus in dienst was getre den bij het Kon. Shell-laboratorium te Amsterdam zijn studies voort aan de universiteit van Groningen, waar hij in maart 1950 cum laude promoveerde op een proefschrift getiteld .Thermodyna mic properties of mixtures of alkanes differing in chain length". Zijn promotor was prof. dr. J. J. Hermans. Daarna liep prof. Van der Waals een half jaar stage in de quantumchemie by prof. C. A. Coulson aan de London University, Kink's College. Prof. Van der Waals, die in oktober 1962 Bourke lecturer van de Faraday Society werd, vervulde van september 1966 tot april 1967 de functie van visi ting research professor aan het Insti tute of Molecular Biophysics van de Flo rida State University. Van zyn hand is, al of niet in samenwerking met ande ren, een groot aantal publikaties in bin nen- en buitenlandse vaktydschriften verschenen. VOORSCHOTEN In verband daarmede wordt de route van lijn 45, op het trajectgedeelte Leid- seweg-Beethovenlaan-Leidseweg v.v., op bovengenoemde datum gewqzigd in die zin dat tussen Zilverfabriek en Vemède- park via de Leidseweg wordt gereden. De aan het vervallen trajectgedeelte lig gende halteplaatsen worden niet aange daan en in plaats daarvan wordt door lijn 45 gehalteerd aan de halten van lqn 46. Krimdijk en Vernèdepark. ONTOEREIKEND De landstaal, de tafel in de gemeen schap en de versobering van het gehele „toneeldecor" kin de uitwerking heb ben. dat de Eucharistie meer gezien wordt als een gedachtenismaal dan als goddelijk mysterie. Ze is zowel het een als het ander. Het is de tegenwoordig- stelling van het laatste avondmaal. De sobere bewoordingen daarvan zouden doen overhellen naar een min of meer reformatorische opvatting, indien de gastheer zelf niet tevoren een toelich ting had gegeven aan de eerste aanzit- tenden, de aposteren. „Want Mijn vlees is waarlijk spqs en mqn bloed is waar lijk drank. Wie mijn vlees eet en mijn bloed drinkt, blijft in Mij en Ik in hem. Zoals Ik leef door de Vader, zó zal ook hy die Mij eet, leven door Mij. Wie dit brood eet. zal leven in eeuwigheid". Dit is ongewone taal, die ergernis wekte. De apostelen werden voor de keuze gesteld erin te geloven of heen te gaan. Hier wordt een goddelijk mysterie verkon digd in iedere H. Mis opnieuw dat alleen geloofd en nooit begrepen kan worden. Daarom vinden we de ver nederlandsing van „mysterium fidei" tot „teken van ons geloof" wei goed be doeld maar ontoereikend. Want méér dan een teken is het; het is een geheim. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 20 juli t/m 26 juli zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Drie nachten van liefde (18 jr.) Dageiyks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dageiyks: 2.30 Gullivers reizen. Lido: Arizona colt (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: Frankenstein schiep een vrouw (18 jaar) Dagelgks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Matinee 2.30 (zondag 2.30 en 4.45) Batman. Studio: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem (18 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zendag: 2.30. 4.45, 7.00. 9.15 uur. Dagelgks behalve zondag 10.30 uur „Flipper". Trianon: Caprice (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu PUNT HET IS GOED WONEN IN LEIDERDORP bq Leiden mod. 5/6 k. hoek-herenhuis 30 minuten van Den Haag en Amsterdam. Zonnige tuin. grote woon-eetkamer. moderne keu ken, 4 a 5 slaapkamers, douchecel, berg- of logeer kamer. Vraagprys 59.000.— Brieven voor nadere gegevens onder no. 409 aan het bureau van dit blad. Wij hebben plaats voor een Schildersopleiding is vereist. N.V. Kledingmag. Verhulst BREESTRAAT 103-105 LEIDEN GROENE KRUIS WIT-GELE KRUIS Oegstgeest verhuizen op 28 juli naar Gewijzigde telefoonnummers: GROENE KRUIS: 5450 0 WIT-GELE KRUIS: 5 4510 Gevraagd: voor licht inpakwerk bloembollen. Boot Co. Export N.V. LOOSTERWEG 18 VOORHOUT TELEFOON 02532—7268 409 Zonder woorden KORRELTJE Het is ieder mens eigen te dwalen, maar alleen de dwaas in zijn dwaling 1 te volharden. MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 21 juli Zuivel Commissienoteringen (in per kg): Goudse kaas 3.17, Edammer kaas 2.83, Broodkaas 2.83. Handel: flauw. RIJNSBURG 21 juli Bloemen Anthu- rlum 100-160; Gerbera 10-16 p. st. Chry santen: Lyona 110-140; Indiana Polis 100-130; Tokio 100-120; Freesia's: Whi te Swan 110-140; Golden Yellow 65-100; Irissen 75-105; Statice 25-75; Orion 25- 50; Phlox 25-40; Goudsbloemen 20-35: Leeuwenbekken 25-35; Lxia's 15-25 alles per bos. Gladiolen 400-1100; Colvllleis 350-1000. Am. Anjers: Farah Dibah 250- 10000; Dusty 400-800; Esperance 350- 800; Crowly Sim 350-700; Rode Sim 350- 700; G. J. Sim 400-650; Carry Sim 300- 650; Witte Sim 340-600; Rose Sim 300 550; Tijgeranjers 150-200; Scabiosa 350- 700; Lyatris 400-600 alles per bos. TER AAR. 21 juli Groente Kas- snijbonen 110-165. idem stek 30-75. stam- prinsessenbonen 75-90, blauwschokkers 55-75, tuinbonen 13-15, witte pronkbonen 90, idem stek 40, stokprinsessenbonen 85, andijvie 15-18, rode kool 7-13, was- peen 34-35, rabarber 20-23, kroten 18, sjalotten 36, komkommers krom 15-20, aardappelen 17-21, spitskool 15 alles per kilo. Sla 8-15, bloemkool 34-58, idem stek 15-20, komkommers 17-40 alles per stuk. Bospeen 35-49, bosuien 12, selderij 4-9, peterselie 7 alles per bosje. Aard beien 100 per doosje. Tomaten A 450 B 490, C 360 per bakje van zes kil< Augurken A 101-102, B 41-50, C 20-2: Dl 22-25, D2 16-18, CD 12-14. E 6-14 alles per kilo. Appelen: Yellow Trans parant 70-101 per kilo. KATWIJK a/d RIJN. 21 juli Groente - Waspeen (per kist) Al 4.205.40; A2 2.60—4.70; BI 10.00—11.00; bospeen (p. bos) 2651; andijvie 911; blauw schokkers 98; bloemkool (per stuk): 6 st. per bak: I 3347: II 1531; 8 st per bak: I 23—42; II 15—21; komkom mers (per stuk) 1533; krom bekken 51; kroten (per kist) 1.402.90; pos telein 810; prei 44; prinsessenbonen 6070; rabarber 818; sla (per st.) 7—16; snijbonen; I 120—160; II 40—90: spitskool 711; tomaten (per bakje a 6 kg) 3.004.40; tuinbonen 2627; uien (per kist) 3.00—5.60; aardappe len (per kist) 4.206.60; peterselie (per bos) 6; selderie (per bos) 1011. Aanvoeren: waspeen 55.000 kg; bloem kool 37.000 stuks. NIEUWKOOP Geboren: Huib Philip zn van N. F. v. Santen en A. H. Haselager. Terry Ge- rardus Albertus zn van A. van Koert en J. A. M. Lamboo. Lena Cornelia dr van J. Schellingerhout en H. I. Plaisier.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4