Kunstkerkhof in oud kantoor van belasting Reconstructie van Vijf-Meiplein door bouw nieuwe winkels i DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 21 JULI 1967 Tijdelijk magazijn voor Museum van Oudheden liggende mannen en vrouwen, gehelmde Romeinse soldaten en losse armen en be nen, die waarschijnlijk wel ergens op zullen passen. Misschien zal de eerste Indruk van een toevallige bezoeker nogal zwartgallig zijn: een kerkhof of abattoir. Ook de eerste verdieping is benut als opslagruimte De inwoners van Leiden zijn er langzamerhand al aan gewend geraakt hun jaarlijkse belastinggelden te betalen in het grote kantoor, dat begin dit jaar aan het Stationsplein is geopend. Er zullen nog wel trouwe Leidenaars zijn, die dit grote gebouw verafschuwen en vol weemoed terugdenken aan de tijd, dat zij in het oude gebouw aan de Langebrug hun offers aan rijks schatkist konden brengen. Het statige oude belastingkantoor vormt nu nog een stil geheel met de andere huizen in de Langebrug, die door hun bouwstijl en gevels niet ontsnappen aan de aandacht van de toeristen. Zou een toe vallige bezoeker momenteel een blik werpen door de vuile ramen, dan is het niet onwaarschijnlijk, dat hij of zal schrikken of eens zijn ogen zal uitwrijven. Wat hii ziet is dan ook niet alledaags: afgehouwen hoofden, losse armen en henen en hier en daar verspreid een lichaam zonder hoofd of een stoere blote Het is nu nog niet bekend welke be soldaat, die op het punt staat zijn speer door het raam te gooien. stemming het voormalige belastingkan- Is het een rariteitenkabinet geworden of zijn duistere machten verantwoor- toor zal krijgen van de Rijksgebouwen- delijk voor het vreemde gezicht? De directie van het Museum voor Oudheden dienst. Het zal wel even duren voordat kan echter iedere onrust, die bij de inwoners van de Sleutelstad zou ontstaan, sussen: het oude belastingkantoor wordt momenteel benut als opslagplaats naar nel museum, waar zij wegens ruim voor gipsen afgietsels van het museum. liggen Griekse beelden: krijgers met op geheven speer, robuuste vrouwenfigu ren, een afgietsel van de Laokoöngroep, Leidse politiemannen aktief in de sport Twee leden van het Leidse Politie Corps zijn in de komende week actief op sportgebied. De hoofd-inspecteur D. J. j Verzfjden komt als captain niet in del Nationale Politie sabelequipe, die in Wuppertal deelneemt aan de Europese Politie Schermkampioenschappen. In het Engelse plaatsje Alesbury wor den de Wereldkampioenschappen in de sport voor gehandicapten gehouden. De Nederlandse vertegenwoordiging staat onder leiding van de heer J. Wester broek, sportinstructeur van de Leidse politie. Aan deze wedstrijden wordt o.a deelgenomen door de Leidenaar Cor Prins. „Afscheid" in Haagse Schouw-parochie Zondag a.s. zal pastoor G. J. de Greeve afscheid nemen van de paro chianen van de Haagse Schouw. Om half 10 is er een hoogmis, tijdens wel ke pastoor De Greeve een afscheids woord zal spreken. Na de Mis heeft het kerkbestuur in de pastorie een bijeenkomst belegd, waarop een geschenk zal worden aan geboden. Aan alle parochianen wordt gele genheid gegeven aan pater De Greeve als pastoor een afscheidsgroet te bren gen. IN NOVEMBER OPLEVERING In verband met de bouw van twee dubbele en twee enkele dag winkels, waarmee Panagro uit Warmond dezer dagen is begon nen, zal het Vijf-Meiplein gere construeerd worden. Het plein zal worden ingekrompen, de bloem perken krijgen een andere plaats, terwijl langs het Vijf-Meiplein ook een parkeerweg aangelegd zal worden. De nieuwe winkels op het Vijf Mei plein worden gebouwd voor rekening van Nationaal Grondbezit en hebben 'n afmeting van 14,40 meter lengte en een diepte van 7,20 meter. Volgens het plan zullen de winkelpanden, die Prettige geluiden op jaarvergadering van Zoeterwouds S.J.Z. In de beste stemming hield de Zoe- terwoudse sportvereniging SJZ gister avond haar ledenvergadering. Er was dan ook alle reden voor. Het le elftal be haalde in 't afgelopen seizoen het kam pioenschap van de LVB en claimde daar mee het recht van toetreding tot de KNVB, ook het derde elftal eindigde op de bovenste plaats. De bouw van het eigen clubhuis is nagenoeg gereed en de aanleg van de sportterreinen aan de Nieuwe Weg, die zo dringend nodig zijn omdat het aantal elftallen steeds maar dT"bee"den^Mpen"l schijnt, nadat de gemeenteraad LOSSE HOOFDEN EN ARMEN tegebrek moesten verhuizen. Tot eind juli zal iedere dag nog een vreemd tran sport door de Leidse steegjes trekken om het gipsen studiemateriaal veilig der te brengen. krediet beschikbaar stelde vereenvoudigde plan, dichterbij dan ooit. Heel bijzonder om één reden keek voorzitter L. v.d. Geest met veel genoe gen terug op het afgelopen verenigings jaar: wederom behoefde geen enkel lid voor de strafcommissie te verschijnen. In zijn openingswoord liet hy de gebeur tenissen van het vorige seizoen nog eens de revue passeren. Hy bracht dank aan allen die zich weer hebben ingezet voor SJZ en noemde onder de velen die zich verdienstelijk hebben gemaakt speciaal Al geruime tyd trekt enkele malen per dag vanaf het museummagazyn een vrachtwagen met gipsen onderdelen van beelden of losse armen en benen, zelfs paardelijven, door de nauwe straten van de Leidse binnenstad naar het oude be-1 lastlngkantoor aan de Langebrug. De verhuizers nemen daar met de grootste zorg, als waren 't pasgeboren lamme tjes, de gipsen afgietsels in hun armen en dragen ze behoedzaam het gebouw I binnen. Jammer genoeg heeft de tand des tyds zich niet onbetuigd gelaten, zodat vele beelden, die voor de studen ten een uitgebreid studiemateriaal vor men, enigszins beschadigd zijn. Echter niet onherstelbaar, zodat in de toekomst de conservatoren van het oudheidkundig museum de afgietsels na restauratie weer aan het publiek kunnen tonen. Waar nog geen jaar geleden nijvere ambtenaren doende waren rijksschat- klst te vullen met directe, indirecte of motor- en wegenbelasting, staan Royal Typewriter Cie te Leiden Leidenaar als directeur De lieer G. Brinltsma is benoemd tot directeur van de In Leiden en Cuyk ge vestigde fabrieken van de Royal Type writer Company. Hy volgt als zodanig de heer F. J. Berrendorf op, die thans geheel is belast met de leiding van Willy Feller G.m.b.H. te Beriyn en Offenburg. evenals Royal Typewriter Company deel uitmakend van het wereldconcern Litton Industries. Gerrtt Brlnksma werd op 14 januari 1932 te Leiden geboren. Zyn schooltyd bracht hy door in Zutphen. Na het beha len van het einddiploma HBS-a, trad hy in dienst van het accountskantoor Th. en L. Llmperg in Amsterdam. Tegeiykertijd studeerde hy in de avonduren accoun tancy en economie. krijgt NKS-JEUGDKAMP NACHTELIJK RUMOER IN DE DOCOS-TENT IN DEN BOSCH Men schryft ons: Van dinsdag op woensdag brak 'n zwaar noodweer los boven Den Bosch en omge ving. Enkele Jongens moesten vast in hun slaap overgeheveld worden naar een andere plaats. De tent van Docos is de z.g. schuiltent groot ll-22-m2. Begrype- lijk dat zo'n grote tent vooral tijdens fikse regenbuien lekkages vertoont. Dit mocht echter de goede stemming niet deren, want woensdagmorgen het in 1956 desd de heer Brinkema ad» In- het pr,cht|g weer en kon het sportpro- trede bij de Royal fabrieken. Het oplet- ma onee,toord worde„ voortgeeet. len en Inrichten van de t.vdrtjfeadmini- „,M woe„,daE ook de dflg van het •tralie vormde zijn eerste taak. Daarna h„0(,k anereel,t Dlck Bouwmeester van hield hij zich bezig met de interne con- dc Doco< (a| jlmloren vl.rv„|gens de trole van het bedrijf. In 1961. hij was heer p v s(aak voo„ltter van D„oa toen nog geen 30 jaar. werd hij als flnnn- at(, Ta(eltennl, en tol .,ot ,eden van clal manager In de directie opgenomen. de (aml|le Di„gj.n. waaronder de voor- De Nederlandse Royal fabrieken geven alUer va„ „e JtUgdcoramiaale van Docos, In totaal aan meer dan duizend personen d, keer L D,ng,adj die „araen, werk. Meer dan de helft hiervan heeft DocM.bMtuur zlch van de toestand betrekking op de fabriek in Lelden De de Docoajeugd op de hoogte stelde en nieuwe directeur woont In Voorschoten. a,len ,.en conflumptle aanbood Hij is gehuwd uAu' Wielerwedstrijden 's Avonds vonden de wielerwedstrijden plaats ln het stadion de Vliert, waaraan 16 teams van het kamp deelnamen. Ver reden werden de nummers sprint, per soonlijke achtervolging en ploegenach- waarin ook hy werd uitgeschakeld door N. v.d. Ven van Westlandia. In het num mer ploegachtervolging werd Docos in de eerste ronde uitgeschakeld door de ploeg van RW. Aan dit nummer namen deel: H. Visser, J. Burghouwt, Wim v. Wanrooy en Richard Huisman. Ook on ze deelnemer aan het Docoskamp Ton v. Schooten uit Noordwykerhout had van de partij willen zyn maar de voor hem beschikbaar gestelde fiets was te hoog. Hij had dus wel pech. De jeugdploeg van Docos keert zater- dug weer terug uit het kamp en vertrekt om 10.15 uit Den Bosch, zodat men rond 2 uur 's middags in Lelden bij molen "De Valk" zal arriveren. DE LEIDERS. ZOETERWOUDE H.R. Uitslagen naaicursus De r.k. ver eniging ter bevordering van industrie- en huishoudonderwqs „St.-Anna" te Zoeterwoude-Hoge Rijndijk heeft van het Internaat „De Goede Herder" een aantal meisjes geëxamineerd en het di ploma uitgereikt voor eenvoudig naaien en knippen (lingerie) en costuumnaalen. Het diploma behaalden: Joke Klooster man, Yvonne v. d. Bosch, Els Keyzer, Marianne v. Bentum, Tinny Takken, Wil- leke Pel, Marijke van Klooster, Annie van Gulik, Francis Blind, Marianne Neervoort, Annie Appelman, Carry Meyer, Loes Schalks. Gerda van Berkel, Riet Hengeveld, Anna Kruyselberg, Ria de Vries, Beppie Geelen, Greetje Schou ten, Ansje van Zoen," Martha van de Hoort en Sonja Pattywael. Jaaroverzichten Het jaaroverzicht van secretaris W. Kalkers gaf o.m. een opsomming te zien van de door alle elftallen geleverde prestaties in de competieie terwijl ook de prettige contacten met het gemeentebe stuur en de dienst gemeentewerken werd gememoreerd. Belangrijke posten uit het financieel verslag van penningmeester Th. Zandbergen waren o.m. aan de de- betzijde contributie 3021,donaties 840,— entreé 2075,— en toto 2579,— en aan de creditzijde o.m. huur terrein en gymzaal 944,— training 2157, receptie, feestavond en representatie 2100,Met een fikse bydrage voor het nieuwe clubhuis was er een nadelig saldo van 1219,81. De aftredende bestuursleden Th. Zand bergen, B. Belt en Joh Lagerberg wer den bij acclamatie herkozen. De heer Th. Berg was aftredend als lid van de elftalcommissie. In zijn plaats werd ge kozen de heer G. v.d. Kerkhof. De heer Berg werd dank gebracht voor zijn werk in een van de minst begeerde colleges van een voetbalvereniging. Contributieverhoging Op grond van kostenverhogingen deed het bestuur een voorstel tot contributie verhoging. Dit mede gezien de cijfers van andere verenigingen. De leden hadden weinig bezwaar. De bedragen zijn nu: senioren ƒ3,per maand (was 0,50 p.w.) junioren ƒ2,p.m. (was 0,30 p.w.). De pupillen blijven onveranderd een kwartje per week betalen. Aansluitend werd meedegedeeld dat de entreéprijs bij de wedstrijden verhoogd is van 0,50 naar 0,75. De overgang naar de KNVB en de wederinvoering van de ver makelijkheidsbelasting waren hiervoor de belangrykste argumenten. Een voor stel tot verhoging van de donatiegelden van 7,50 tot 10,00 werd niet overge nomen. Op voorstel van enkele leden werd besloten een splitsing te maken by de donateurs. De donatie werd vastge steld op 7,50 zonder vrije toegang en 12,50 met gratis bezoek aan alle wed strijden. Mede door de nieuwe regeling bij de toegang van het terrein werd er met klem op gewezen dat voortaan do nateurs en leden alleen gratis toegang hebben op vertoon van de daarvoor be stemde kaart. Wedstrqdsecretaris A. v.d. Hoeven gaf een overzicht van het pro gramma tot voorbereiding op de compe titie. Afscheid van de familie Paardekooper. Niet zonder weemoed werd afscheid genomen van de familie Paardekooper nu in de toekomst de bijeenkomsten zul len worden gehouden in het eigen club huis. „Alles wat SJZ was, werd altijd buitengewoon gastvry en hartelijk ont vangen door u", zei voorzitter Van der Geest tot de heer en mevrouw Paarde kooper. „Van een echte scheiding zal dan ook nooit sprake zyn". De dankbaarheid werd onderstreept met de aanbieding van een fraaie bloembak. De heer B. Belt zal in het a.s. seizoen fungeren als leider-grensrechter van het eerste elftal. In de geanimeerde rond vraag kwamen vele zaken aan de orde. Gesproken werd o.m. over het reizen van het le elftal in het a.B. seizoen, het kwa lijke doeltrappen op de zaterdagmidda gen, jeugdtraining, clubblad, elftalleiders, de onderbemaling, verhuur van het club huis aan derden, het sportcomplex Nieu we Weg, training lagere elfallen enz. Nu de indeling van het eerste elftal bekend is wordt met belangstelling uitgezien naar de aanvang van de competiie. ZIEKEN UIT „BIJDORP" TE VOORSCHOTEN NAAR AVIFAUNA overwinningen de kwartfinale Burgerlijke stamt Geboren: Robbert Hendrikus Karei Aat, z.v. R. A. A. N. van Benten en H. J. C. W. Jagers; Thecla Geertrudis Ma ria Theodora, z.v. J. A. M. Hersbach en - - T. G. M. v. d. Velden: Marcel Leonardus tervolging. Op het nummer sprint be Josephus. z.v. J. W. Olyerhoek en W. H. reikte Han8 Vi88er de kwartfinale waar- M. Spruit: Laurentius Leonardus. z.v. hij werd uitgeschakeld door Abhink T J. Jacobs en M. C. Rotteveel; Hen-ivan Fortuna. By de persoonlijke achter- drik, z.v. K. Borsboom en C. Buijs; Pie-1 volging bereikte Ben Gieske ter Anthony Joannes, z.v. P. A. PL en J. de Vos; Christian Andreas, z.v. H. R. Kobel en G. Kestenholz; Monique d.v. F. Redel en A. M. de Jong. Getrouwd: E. J. D. Haslinghuis en E. Volten; J. C. M. van der Meer en H Noordermeer; R. Verhoeven en M. Wee- da; J. Bronmeyer en L. M. Lamboo; J. C. Zuidgeest en M. E. Perquln; S. J. C. van Zandwijk en J. H. H. V. Breuring; N. Riethoven en J. J. Roskam; P. van Daalen en E. E. Dubbelaar; G. Ver hoogt en H. J. Vinkesteyn. Overleden: F. W. Aydogdu, 7 dagen, dochter; J. J. Dubbeldeman, 82 jaar, man; C. Stouten, wed. van J. P. Jong bloed. 69 jaar; N. van der Leiy, 39 jr.: man; J. J. de Jong, 79 jaar, man; A. M. Calon, 80 jaar, vrouw; A. Rypma, 4 maanden, zoon. van een luifel worden voorzien, reeds in november gereed zijn. De korte bouwtijd is een gevolg van de vry eenvoudige uit voering: De panden worden op beton ge fundeerd en de opbouw geschiedt verder in hout. De bestemming van de winkels is tot op heden nog niet bekend. Een grote bankinstelling zou interesse hebben voor een van de dubbele winkels, terwijl ook winkeliers van het Vyf Mei-plein tot de gegadigden behoren. Het ligt echter ook in de bedoeling van de gemeente om winkeliers, die in de binnenstad we gens de sanering of de uitvoering van het wegenplan, hun zaken moeten li quideren, een kans te geven. Supermarkt Het winkelareaal in Leiden Zuid West ondergaat verder een uitbreiding aan het Jacques Urlusplantsoen. Panagro-War- mond is daar aan de zyde van het be jaardencentrum Rijn en Vliet begonnen met de bouw van vier winkels onder één kap en een grotere winkel, waarin een Leidse middenstander een supermarkt wil beginnen. In de kleinere winkels ko men een siyterij en een wasserette: de bestemming van de twee andere winkels is nog niet bekend. Aan de andere zijde van het Jacques Urlusplantsoen aan de Churchilllaan de bekende z.g. doorstromingsflats) nabij de Studenten Sterflat zal Panagro ook een benzinestation (voor Esso) gaan bou wen. Tenslotte zyn in deze hoek ook 14 garages in aanbouw, welke voor de ver koop bestemd zyn. PAUZE Dr. C. J. Wolff lector bedrijfspsychologie By K.B. is dr. C. J. de Wolff met In gang van de dag waarop hy zijn ambt zal aanvaarden, tot en met 31 augustus 1972 benoemd tot buitengewoon lector ln de faculteit der Sociale Wetenschappen aan de universiteit te Leiden om onder wijs te geven in de bedryfs-psychologie. Geslaagd. Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het exa men doctoraal civiel Ingenieur de heer J. ven der Laan, wonende te Lelden. De zieke gasten uit Huize „Bijdorp" in Voorschoten's morgens uit Voorschoten en kwamen tegen de mid- hebben gisteren met de zusters en vrijwilligers een dag bij het vogelpark aan. Dank zij het stralende uitstapje gemaakt naar Avifauna in Alphen aan den weer en de goede verzorging hebben de zieken volop Rijn. Met een ruime salonboot voeren de zieken kunnen genieten. LEIDERDORP Postduivennlenws De Leiderdorpse postduivenver. „De Rynklievers" heeft met 436 duiven in concours een wed vlucht gehouden vanaf Vilvoorde. Af stand 136 km. De eerste winnaars: 1 en 10 H. J. Kettenls, 2 en 3 Gebr. Kok, 4 en 5 A. v. d. Dop en Zn., 6 J. Wassen- burg, 7 J. Zevenhoven, 8 D. de Ridder, 9 P. Veelenturf. Zwemwedstryden Zaterdag 29 juli 's middags om 4 uur zullen in het Lei derdorpse zwembad aan de Ericalaan wedstryden gehouden worden. Voor le den van „De Does" is de deelname gra tis, voor niet-leden 0,50. 's Avonds wordt er een dansfestyn gehouden op het 'terras van het bad m.m.v. de beatband „Nou-En". OEGSTGEEST RAADSAGENDA De raad der gemeente Oegstgeest komt op donderdag 27 juli a.s. te 19.30 uur in de raadzaal in vergadering bij een. Aan de agenda ontlenen wij o.m.: Beëdiging en installatie van 't hieuw- benoemde lid van de raad, de heer mr. J. Boesjes; benoeming van een lid van de commissie voor de financiën en het onderwijs ter voorziening in de vacature C. J. Lagas; herstemming over het voorstel van b. en w. inzake de stichting van een r.-k. Uloschool. 150 gulden boete Automobilist uit Noordwijk reed na botsing door „Weieens gehoord van het verzoek: „Don't kiss me, I am not a lady" zo informeerde de Haagse politierechter bij een 51-jarige autobestuurder uit Noord- wyk, die in 's Gravenzande met de door hem bestuurde auto een voor hem rijden de auto dan „kisste". Die auto werd nog door een lady bestuurd ook! Doch min der gentlemanlike had de Noordwyker gehandeld, door na de "kiss-partij" er vandoor te gaan, de autobestuurster met de gevolgen achter latende. Pas in Hoek van Holland ging de Noordwyker zijn -splinternieuwe!- auto inspecteren en ontdekte er wat beschadigingen op. „En dus had u kunnen begrijpen, dat u scha de had toegebracht," zo constateerde de officier van Justitie by de Haagse politie rechter. Verdachte moest nl. terecht staan terzake van de aanryding en het doorrijden. Dat gebeurde, toen hg in een file reed en plotseling werd gestopt. Vol gens verdachte had hij niets van schade aan de voor hem rijdende auto gezien, doch de officier vond het toch wel merk waardig, dat verdachte in Hoek van Hol land toch maar eens rond zijn auto was gelopen. „Dus vertrouwde u het niet zo zeker", zo luidde zyn conclusie en eiste 50.boete voor de aanrgding en 250,voor het wegryden. De verdedi ger gaf toe, dat het strafbaar feit was gepleegd, doch hier slechts van een licht geval sprake was. De rechter volstond daarom met opleggen van 50,en 100,— boete. Het Amerikaanse Alleluia-Lhoir zong in Leiden Het koor van het Eastern Mennonite College uit Virginia USA maakt thans een rondreis door Europa. Gisteravond zongen zij onder leiding van Earl Maust in Leiden. Het repertoire bevat een uit gebreide lijst van geestelijke liederen en spirituals vanaf de 16e eeuw tot op he den. De fraaie selectie, die ons gister avond werd aangeboden gaf ons een in zicht in de knapheid en de routine waar op dit 26 leden tellende koor de a-capelle zang beoefent, zowel in homofone als polifone vormen. Men bleef over het al gemeen zuiver op toon: de inzetten wa ren zeker. Ook het stemmenmateriaal was uitstekend. Enkele leden bleken zelfs solistische begaafdheden te bezit- j ten. De Spirituals en de Hyms waren gelukkig zeer muzikaal gearrangeerd. Tot de moderne liederen behoorde o.a. Psalm 121 van Zoltan Kodaly, een werk dat mede door de Hongaarse toonsfeer, bijzonder trof. Er zijn heel weinig koren, enkele Cantoreien uitgezonderd, die zui ver a-capella kunnen zingen. Dit Ame- j rikaanse koor kon het in ieder geval wel. zy gaf ons een avond vol devotie en uit- j stekende zang. THEO TEN HOOVEN.1 STERK ALS DE DOOD IS DE LIEFDE Het was een bont gezelschap, waarmee Christus zich omringde: ongeletterde vis sers maar ook ontwikkelde lieden als Nicodemus; bemiddelde dames als Su sanna, "die met hun vermogen byston- den"; een gehate collaborant als Levi Mattheus; een bekeerde vrouw van ver dachte zeden Maria van Magdale en, zyn I allerlaatste vriendschap, een moorde- j naar. De keuze was verbazend ruimhar tig, mits aan één voorwaarde werd vol daan: geen huichelary. Morgen herdenkt de christenheid Maria Magdalena, een van haar dierbaarste uitverkorenen. De liturgie voor deze charmante heilige is van een uitgesproken charme, met diep zinnige psalmverzen en die onovertrof- f fen vondst van de lezing: "Ik zal opstaan en de stad rondgaan en hem zoeken die mijn ziel bemintIk vond hem en hield herp vast en zal hem nimmer meer j laten gaanwant sterk als de j dood is de liefde." LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 20 juli t/m I 26 juli zijn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd: Camera: Drie nachten van liefde (18 Jr.) Dageiyks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Dageiyks: 2.30 Gullivers reizen. I Lido: Arizona colt (18 jaar) Dageiyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: Frankenstein schiep een vrouw (18 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 7.00 en 9.15 uur. Matinee 2.30 (zondag 2.30 en 4.45) Batman. Studio: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem (18 jaar). Geprolongeerd Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7,00. 9.15 uur. Dageiyks behalve zondag 10.30 uur! „Flipper". Trianon: Caprice (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) (Geprolongeerd). Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT <33 CSOHOT Op zoek naar een diepe vijver KORRELTJE MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 20 juli. Eieren. Aanvoer plm. 1.850.000 stuks, handel vlug. Eieren van 45-50 gram 7.10-8.75, kg-prys 1.58-1.75; 51-58 gram 9.00-11.10, kg-prys 1.77-1.91; 59-65 gram 11.50- 12.75, kg-prqs 1.95-1.96. R'ARENDSVEEN, 20 juli, Bloemen Am. Anjers: Sim Rose, Rood, Wit, G. J. Sim, Clear Yellow, Arthur, Keefer, Tangerine, Esperènce, Shocking Pink, Red Diamond, Jacqueline, Prinsess Ann 2'/ï7; Rozen: Garnette en Carol 25; Zorina 68; Carla 1618; Bac cara 1723; Tradition 56; Super Star 1113; Elsbeth 78; Seventeen 34; Nordia 59; Coral Princess 5 8; Bregina 78; Lelies Rubrum 2730; Gerbera 1516; Agapanthus 37; Chry santen Stardust 1920; Alec Bedser 15—26; Breitner 11—12; White Hope 8—13; Delightfull 12—15 p. st. Tros- chrysanten: Lilian Hoek 42—65; Koe- ne's Elite 5662; Little America 1.10; Lyona 1.25; Trosanjers 651.00; Gla diolen 3584; Colvilleis 1079; Iris sen 1055; Ornithogalum 3293; Snij- groen 2940; Freesia's 1852; Statice 3461; Dahlia's 1854; Goudsbloemen 518; Wirrals Supreme 833; Mont- bretia 4661; Campanula 4752; Lia- trix 1566; Achillea 2122; Lathyrus 12—28; Spirea 17—23; Phlox 11—32: Violieren 2975; Phygostegia 1822 per bos. LEIDEN, 21 juli. Vee Aangevoerd werden: stieren 7, melkkoeien 65, vet te koeien 290, vare koeien 45, pinken 2, vette kalveren 85, nuchtere kalve ren 7. vette schapen 216, fokschapen 45, zuiglammeren 1060, weidelamme ren 180, varkens (zeugen) 31, schram men 77, biggen 431, veulens 1, geiten 8, totaal 2550. Notering: slachtstieren s. 4.00-4.20-4.35, melkkoeien 910-1245- 1510, vette koeien s. 3.35-4.00-4.05, va re koeien 550-900-1325, vette kalveren 1. 2.30-2.80-3.00, vette schapen 75-95- 105, fokschapen 110-130, zuiglamme ren 90-120-135, weidelammeren 75-9511 105. dr. zeugen 400-425-450, schram men 95-105-115, biggen 65-70-75. Han del: slachtstieren goed, melkkoeien rus tig, vette koeien lui, vare koeien ma tig, vette kalveren vlot, vette schapen stug, fokschapen rustig, zuiglamme ren stug, weidelammeren rustig, zeu gen, schrammen en biggen stug. Kaas Aangevoerde partijen: 3 Goudse en 2 Leidse. Notering: Goud se extra kw. tot 3.65, le kw. tot 3.55; Leidse geen notering. Handel: stug. RIJNSBURG. 20 juli. Bloemen Chrysanthen: Indianpolis 100-130, Lyo na 100-120. Tokio 90-110, Freesia's: White Swan 65-11.5. Golden Yellow 25-65, Campanula 100-150, Lyatris 60- 100. Statice 25-100, Godetia 30-55. Phlox 25-40, Leeuwenbekken 25-35, Gele Margrieten 15-26, Goudsbloemen 10-25 alles per bos. Rozen: Baccara 12- 23, Zorina 4-7, Garnet 3-6, Carol 3-5 p. st.. Colvilleis 350-1100, Gladiolen 400-1000, Am. Anjers: Harvest Moon 1000-1400. Farah Dibah 450-800, Espé- rance 400-800, Dusty 300-650, Carry Sim 250-500, Crowlv Sim 250-470, Ro de Sim 250-450, Witte Sim 250-400. Rose Sim 250-400, G.J. Sim 250-400, Arthur 300-390 alles p. 100. STOMP WIJK Geslaagd. Aan de Tech. Hoge school te Delft is geslaagd voor het kand. ex. civiel ing. de heer J. A. Elder-

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4