Langdurig zieken op vakantie Groeiend „Reuvens in „Bijdorp" te Voorschoten vestigt hoop op Vrolijke vakantiebezigheden voor de Leidse jeugd Grote slok tijdens Warmonds Kaagweek DONDERDAG 20 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 Lokhorststraat ADVERTENTIE BELANGRIJK AUTONIEUWS Ala de veiligheid, het comfort en de kwaliteit van een bepaald auto-merk on- Op de Katwijkse boulevard is gistermorgen om omstreeks 9.45 uur ter hoogte van perceel 5 het 3-jarig kind van de Leidse politieman Vermolen aangereden 1 door een personenauto. Het kind, dat plotseling de weg overstak, liep daarbij Ier uitstekend is. als de onderhoudskos- KIND VAN LEIDS POLITIEMAN ZWAAR GEWOND IN KATWIJK PAUZE De activiteiten van de openbare bibli- otheek "Reuvens" hebben in 1966 weder- j om een belangrijke groei ondergaan. Al- j dus is op te maken uit het jaarverslag, dat dezer dagen is verschenen. Het aan tal uitleningen van de centrale bibli-1 otheek aan de Breestraat en de filialen was 285.961: dat is 18.219 meer dan in: het voorgaande jaar. De jeugd dit totaal 97.9T ernstige verwondingen op. Met een dubbele beenbreuk, een lichte hersen schudding. alsmede een gescheurde tong en twee gebroken tanden werd het door de EHD overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis te Leiden. Corien Kauffmann naar Zweden de Nederlandse atletiek- Corien Kauffman. de Spartaanse zijn rekening. In I lete die kortgeleden 400 m-kampio 1966 werd het boekenbezit gebracht op werd, zal 50.447 -2769 banden meer dan in 1965. Naast tevredenheid over de groei vc. heelt het bestuur van "Reuvens" niet zijn j 'leI1 D« P10^ vertrekt op 27 Juli per verlangen naar een nieuwe vestiging. NW-expres naar 't noorden en zal en- Het pand op de Breestraat I. grtwlke" daBen verblijven In de plaats Trol-1 Gehuwd G. T Verschrag. ploeg afgevaardigd worden i OEGSTGEEST Geboren: Petrus G. J. z.v. C. J. v. Rijn en M. Reijn, Bianca R. d.v. J. de Zeeuw en C. W. A. M. Aubel; Jan D. z.v. D Lugtlgheid en G M. C. v.d. Poel; Cor nelia D. z.v. L. C. Jansen en P. v. Zijn; Pieter z.v. J. v.d. Meg en G. E. v. Schaik; i Martijn H. z.v. O. C. v. Belle en A. v.d. 1 Ondertrouwd A. J. Kevenaar en Y. J. M. Frcerlcks; T. C. A. M. de Bont en T. E. A M. Geertman; J. Bron en N. L. van Rijssel. Voorschoten heeft ze hartelijk verwelkomd Drie harmonieverenigingen. «.«o- tarkoor, 't someentobostaur van Voor- ,amllle Noordwuk. Do toneelv schoten, vele zusters van Huize Bijdorp 0 brengt e|enfl en een aantal Voorschotenaren zorg- 'Q'" den gisteravond voor een allerharte lijkst welkom aan de ruim twintig langdurig en chronisch zieken, die in het kader van de actie „Harten-5" een week vakantie doorbrengen in het klooster van de zusters Dominicanes sen van Voorschoten, Huize Bijdorp. Kalmeijer en W. E. S. Terhal; Berendina J. C„ d.v. K. Hoek en J. Otter; Willem, z.v. A. Huson en E. Stellinga; Jacqueline E. L.. d.v. C. J. A. Wildenboer en C. C. Kneyber; Adriana M. M.. d.v. L. J. Elstgeest en W. J. Sira en G. de Kier; Tjeert, z.v. A. M. den Dubbelden; Martine G.. d.v. C. Rozema en N. de Vries; Pieter A C., z.v. E. van Rooijen en B. P. D. de Leeuw van Weenen; Veronica M.. d.v. J. B. de Groot en V. M. Ober: Marcel L.. z.v. J. J. van den Berg en M. J de familie Kortekaas. de zingende Schouls; Sjoerd A. M.. z.v. J H. J jjj- uMentink en H. M. Zandvhel leuborg. Op 1 augustus wordt de ploeg terugverwacht. Loodgieter valt van stellage Tijdens bouwwerkzaamheden in een pand aan de Amaliastraat in Leiden is gistermorgen tien minuten vóór elf de 19-jarige loodgieter J. v. d. Burg int Leiden van een werktafel gevallen. Met de Wetering en W. Ha rtevelt^ Mathijs ernstige rugklachten is het slachtoffer het Diaconessenhuis opgenomen. bezet en uitbreiding van de planruimte met 40 meter was het laatste wat men in 1966 kon doen. De hoop is nu geves tigd op de nieuwbouw -in samenwerking met K. O.- aan de Lokhorststraat, ir. M. P. Schutte kwam gereed met een voorlopig schetsontwerp, dat nog in studie is bij de beide partners in deze gemeenschappelijke bouw. Burgerlijke stand Dongen; W. H. Aalbers t Hoek en G. G. Nieuwland. Overleden: J Schalkx; G. v. Ommen; A. Goekoop; E. D. Scholte. Diefstal in Diefsteeg Voor 8600 had een '4-jartge mon teur uit Leiden zich een auto aange schaft. Toen kwam hfj net nog geld te- i hoofdstel Geboren: Cornelia. gier te kopen, li vond hij de oploi zijn agen tot een minimum worden beperkt en... als U het hoog ste bod krijgt voor een tn te rullen auto!! Wat beslist U dan'.' Juist! De aankoop vpn een nieuwe Ford lal v.a. ƒ5995.-) btj Automobielbedrijf Rijnland N.V.. Lammenschanaweg 6. Leiden, telefoon 01710-30325-42451-24647. Eerste zomer- orgelconcert in Pieterskerk Morgen heeft het eerste concert tn de Pieterskerk plaats van de serie zomer- orgelconcerten, die de Leidse Volksuni versiteit K en O. In samenwerking niet het College van Kerkvoogden van de Herv. Gein. Lelden organiseert. Het con cert wordt gegeven door de organist Gerard Akkerhuis, die sinds 1959 orga nist is van de Nieuwe Kerk aan het Spui te 's-Gruvenhage. Loco-burgemeester drs. A. T v. d. Laan in gesprek met één der zieken. VERSCHERPTE POLITIECONTROLE TEGEN ZWEMMEN IN OPEN WATER Diefsteeg te I-eldi sing voor dat probleem. Hij is dirigent van vier oratorium-ver - n auto die voorzien was enigingen. t.w. het Residentie Bachkoor, van het zozeer begeerde steuntje, l'it het Toonkunstkoor te Vlaardingen. het een cute komend en rijkelijk van bier voor- C.O.V. te Wassenaar en de C.O.Y. Lans zien. pleegde verdachte ite diefstal in de Deo te Vlaardingen. De heet Akkerhuis Diet steeg, hetgeen de Haagse politie- geeft regelmatig concerten in binnen- rerhter een gexaurlüke combinatie voor -n buitenland en heeft thans mtnodigin- verdachte vond. "en ontvangen om orgelconcerten te „Als u een auto er op na wil houden, Hoewel de zon verstek liet gaan en het zachtjes regende werd het onoffi ciële programma van het officiële wel kom ongewijzigd afgewerkt. De zieken lagen voor de ramen van de gymnas tiekzaal van de M.M.S.. terwijl de drie harmoniekorpsen de speelplaats op marcheerden. Voorop ..Fier-Monster" uit Monster, daarna ..Benvenuto" en „Laurentius" uit Voorschoten. Loco-burgemeester drs. A. F. van der Laan lijfde de zieken in bij de Voorschotense burgerij door middel van een gezellig woordje, een zuster- koor zong daarna het welkomstlied en de drie harmoniekorpsen speelden af wisselend en wisten niet van ophou den. De zusters dansten in een grote kring samen met pastoor J. Blonk, dominee Saraber, loco-burgemeester Van der Laan en zo maar een aantal Voorschotenareni De zieken, van wie er vele jaren verpleegd zijn thuis en nimmer de ziekenkamer verlaten hebben, genoten met volle teugen van dit vrolijke feest, dat spontaan uitgroeide van iets officieels tot alleen maar plezier. De muzikanten bleven spelen en eerst na ruim een uur waren zij bereid hun muziekinstrumenten met rust te laten en zich door de zusters te laten ver frissen met „priklimonade". Programma Vandaag zijn de zieken op stap met i de boot naar „Avifauna". Morgen komt de bisschop van Rotterdam op bezoek en zal officieel ontvangen worden door i de Hervormde predikant ds. Saraber namens de geestelijke verzorging van de zieken. Zaterdag is er kermis in de kloostertuin, daarna optreden van neelstuk voor de zieken, terwijl Alex van Wayenburg maandag een radio opname maakt voor het programma van de K.R.O. met als titel: .Ik heb u lief mijn Nederland", welk program- j ma dinsdag wordt uitgezonden. De organisatie in „Bijdorp" is weer af. De heer B. van Santen zorgt met zijn j staf brancardiers dat de zieken op j rolletjes alles kunnen beleven. Gehuwd: J. M. W. ter Linde en R. T. Z. E. van Ditzhuijzen. Overleden: D. L. Luteijn. 33 jaar, man; J. Rovers. 62 jaar. man; G. van Dommelen, 59 jaar. echlgen. van F. moet u die zelf bekostigen en niet op kosten van een ander gaan rijden", ver maande de rechter. Er was geconsta teerd, dat verdachte eigenlijk met vrije tijd geen raad evenwel nu gaan verloven. „Dat kan de tijd vullen," veronderstelde de officier. In elk geval, het gebrek aan vrije tijdsbesteding schept alle kwade moge- Op verzoek van dokter J. G. Bazuin, lijkheden tot slechte dingen en daarom directeur van de G.G. en G.D. zal de i wilde de officier als waarschuwing be- Leidse politie strenger gaan toezien halve een geldboete van 150.- ook nog op naleving van 't zwemverbod in het twee weken gevangenisstraf voorwaar- °™j' open water. Als direct gevolg van het .lelijk opleggen „Als je 3.600,- kunt open water hebben zich beluien voor een auto, kun je wel 150.- - in Mexico, de V.S. en Canada. Op programma van morgenavond staan: verschillende werken van Bach te weten: het Praeludium en Fuga in C-dur; de Triosonate in Es-Dur. de Toc- cata. Adagio en Fuga in C-dur. Das ,Zt j alte Jahl' vergangen ist" en „Herr Got'. nun schleuss den Himmel auf" en „Fan tasia en Fuga in g-moll". TER AAR Hoolbroel. Om een dreigende hooi- komen heelt ui brand- weer van Tci ar isterenm.d:lag de hooiberg van de heer Treur aan de Aar- d&mseweg uit elkaar gehaald. Uit de laatste jaren steeds weer gevallen betalen voor een boete", aldus het stand- zorg hadden de spuitgasten de brand- voorgedaan van de Ziekte van Heil, pUnt van de rechter, die overeenkomstig slangen uitgerold, een gevaarlijke infectieziekte, welke de ei8 ver0ordeelde bij enige verwaarlozing of niet tijdige i onderkenning zelfs de dood ten ge volge kan hebben. Hoewel het zwem men in het open water in Leiden reeds lang verboden is en er polititioneel optreden tegen mogelijk was. werd het verbod dat op vele plaatsen met borden is aangegeven toeh nogal eens ontdoken op warme dagen. Gelet op de ernstige gevolgen heeft dokter Bazuin de commissaris \'an politie ver zocht het toezicht op de naleving van het verbod te verscherpen. Het politie korps heeft inmiddels de nodige in structies gekregen. Daar het aantal zweminrichtingen in vergelijking tot enige jaren ge leden beslist is toegenomen en er geen noodzaak meer bestaat om verkoeling te zoeken in verboden water, ver wacht men, dat ook de kantonrechter niet soepel meer zal optreden 'ltegêrt overtreding van het „zwem verbod. De grote mate van waterverontrei niging in Leiden kan worden toege schreven aan het nog gebrekkige rio leringssysteem. Wordt door deze ver ontreiniging al een aantal ratten van voedsel voorzien, ook de steeds ernsti ger wordende bacteriële verontreini ging van Rijnlands boezemwater en het zorgeloos „eendjes voeren" komen aan de overbrengers van besmette lijke ziekten zeer ten goede. Enige verbetering ten aanzien van I de waterkwaliteit hoopt men te kun- i nen bereiken met het gereed komen i van de rioolwaterzuiveringsinstallatie 1 aan de Voorschoterweg (kosten 10, milj.). 1 Er is elk jaar nog steeds een grote, georganiseerd /iet er als volgt uit: groep kinderen, die niet deelneemt 1 Op 24. 25 en 26 juli wordt de film: aan de jaarlijkse vakanliebezigheden 1 ,.De Samenzweerders" vertoont, hier ter plaatse, die door de commis- Op 31 juli, 1 en 2 augustus de film: sie „Jcugdvakantiebezigheden te Lei- „Laurel en Hardy in wonderland"; op den" van eind juli tot en met half 7, 8 en 9 augustus de film: „Gevange- a u gust us worden georganiseerd. Del nen in de tunnel". Alle filmvoorstel- kinderen die mee willen doen hieraan j lingen worden gehouden in 'I Luxor moeten minimaal 6 jaar zijn en maxi- Theater aan de Stationsweg. De Eén van onze zeer progressieve ken nissen gaat zijn vakantie doorbrengen op het terrein van de Hoogovens of (hij staat voor een moeilijke keuzei bij de oliebrekenj in Pernis. In deze technische wondertyd vindt hij het hopeloos ouderwets de valse roman tiek van berg en bos. bos en wei op te zoeken. De walm is hem liever dan de geur van het kruid en het gedreun van machines aangenamer dan he' ruisen van de zee En ook bij de Hoog ovens kun je in de zon liggen! Het is een vreemde vondst. De vrije-tijds-reactie van normale men sen is het industriële rumoer te ont vluchten en de rust van de natuur te omhelzen. In „Sursum Corda" lezen we over „een koel en nuchter kerk gebouw" in IJsselmonde (Rotterdam): ..De architect heeft het idee van tem pel. van geheiligde plaats volledig verlaten Hij heeft een hal neergezel, waarin de technische stualcontsructie voor ieder zichtbaar is gebleven". Dal zal onze Hoogoven-vriend aan staan. Door de week in de fabriek en 's zondags in een andere. Maar de normale reactie van christenmensen is. dat zij voor hun samenzijn of voor hun eenzaam gebed ontrukt willen worden aan het alledaagse en binnen willen gaan in een „geheiligde plaats". Noem dit ouderwetse romantiek, maar I het is wel een gezonde reactie, over- l eenstemmende met 's mensen aard. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 20 Juli t/m 26 juli zhn door de Katholieke Film Cen trale als volgt gekeurd Camera: Drie nachten van liefde (18 Jr.) Dagelijks 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45. 7.00 en 9 15 uur Dagelijks: 2.30 Gullivers reizen. Lido: Arizona colt (18 jaar) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 915 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 9.15 uur. Luxor: Frankenstein schiep een vrouw 18 jaar) Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 7.00 en 9 15 uur Matinee 2.30 i zondag 2.30 en 4.45) Batman. Studio: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem (18 jaari (Geprolongeerd) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00. 15 uur Dagelijks behalve zondag 10.30 uur „Flipper". Trianon: Caprice (14 jaar) Dagelijks 2.30. 7.00 en 9 15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00, 9.15 uur. Rex: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) i Geprolongeerd I Dagelijks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur Zondag: 2.30, 4.45. 7.15 en 9.15 uur. maal 14. Ook zij die geen lid zijn een speeltuinvereniging, die niet deel nemen aan de totale jeugdvakantie- be/igheden. kunnen BUITEN VERE NIGINGSVERBAND aan deze ont- spanningsdagen deelnemen tegen ge ringe vergoeding. Van de zijde van de Stichting Leidse Jeugd Actie wordt meegedeeld, dat het jeugdvakantie- dorp aan de Voorschoterweg in Leiden Zuid-West alle weken zal worden opengesteld voor de kinderen in de blijft. Rijden is gemakkelijker dan lopen, maar duurder „Zo'n veertig minuten lopen is er te genwoordig voor de jongelieden niet meer bij en zeker niet wanneer het nacht is", constateerde de Officier van justitie b(j de Haagse politierechter, mr. W. J. Kolkert in de zaak tegen twee jongelie- den uit Wassenaar die terecht stonden hM Amsterdamse AZ .0. Be- wegens diefstal van een auto. -i in Voorschoten gaan dan- Gelijkspel tegen ,4Z '70 BZ&PC ZAG KANS OP KAMPIOENSCHAP IN LAATSTE MINUUT VERLOREN GAAN TOUR DE FRANCE LEZERS KANSLOOS IN BORDEAUX Met het kampioenschap van de derde klas als inzet trad het eerste zevental i de Bodegraafse Zwem- en Poloclub Voor de tweede maal heeft de Italiaan Basso gisteren beslag weten te leggen op de overwinningsbloemen. Hij deed dat op de wielerbaan van Bordeaux waar verscheidene Nederlandse renners in voorgaande jaren de zege in de wacht wisten te slepen. Vete landgenoten hoopten dan ook weer op voortzet ting van deze traditie, maar in de 15 man tellende kopgroep die ruime voor sprong had op het peloton was Jos van der Vleuten als enige Nederlander vertegenwoordigd. In de eindsprint was hij kansloos tegen geroutineerde sprin- klas. Tussenstanden: 0-1; 0-3; 3-2; 3-0. ters als Basso en enkele Belgen. Kansloos waren ook de deelnemers aan onze Eindstand 6-6. Tourprijsvraag, want ook ditmaal tipte niemand de overwinnaar. Daardoor kon de eindprijs verhoogd worden tot 50. ■en en tegen het nachtelijk uur begaven zfj zich huiswaarts. Onder de leuze, dat rijden gemakke lijker is dan lopen, maakten zij zich meester van een in Voorschoten gepar keerde auto. In plaats van naar huis te gaan, begaf het tweetal zich echter eerst nog naar een dansgelegenheid in Den Haag en vervolgens naar Scheveningen. De inmiddels gewaarschuwde politie arresteerde daar de dansliefhebbers, die dus nu terecht moesten staan. Een van het tweetal was net met va kantie in Spanje en verzocht daarom de rechter de behandeling van zijn zaak aan te houden. Daar voelde de rechter niets voor, evenmin als de Officier, die tegen ieder van de verdachten 100,- boete en twee weken gevangenisstraf eis te. houdens een nog lopend protest a '70 zou BZ PC met een overwinning kampioen van haar klasse zyn (AZ '70 had 3 verliespunten, tegen BZ PC met 2 verlispuntenMede doordat de Bodegravers met enkele invallers moes ten aantreden, was hun spel in het be gin erg zenuwachtig en onsamenhan gend, maar naarmate de wedstrijd vor derde werd dit steeds beter. Had het nog een minuut langer geduurd, dan had de thuisclub zeker aan het langste eind ge trokken. Halverwege het eerste kwart werd het 0-1. toen de Amsterdammers een straf- worp werd toegewezen, die hard uiterste hoek werd geworpen. BZ PC moest zich steeds meer tot verdedigen beperken, wat in deze eerste periode ver der nog goed gelukte, maar in het 2e ben", opperde de Officier, want verdach- kwart moest zij toch toestaan, dat de ten hadden beweerd, dat zij na het dan- 1 1 sen de auto weer naar Voorschoten zou- ben gebracht. „Dan hadden jullie beter meteen kun nen gaan lopen", stelde de rechte»- vast. Het vonnis werd terzake van au todiefstal overeenkomstig de eis. Duistere mededeling De officier van justitie bij de Haagse politierechter constateerde, dat het een 19-jarige jongeman uit Leiden wel ge makkelijk was gemaakt om een auto weg te nemen. Want volgens verklarin gen van de verdachte was de gepar keerde auto in het avonduur niet op ■lot gedaan. „Toen ik aan een knopje trok. startte de motor." aldus de ietwat duistere mededeling van verdachte. In elk geval reed hg weg, doch de politie zag kennelijk reden om de autobestuur der eens aan te houden, zodat de rit al spoedig ten einde was. Thans eiste de officier van justitie 100 boete en twee weken gevangenisstraf voorwaar delijk waartoe de rechter ook veroordeel- bezoekers tot 0-4 uitliepen, hetgeen op dat moment zeker de verhouding goed weergaf. In de 3e speeltijd kreeg BZ PC een strafworp toegewezen, maar de uit stekend op dreef zijnde Amsterdamse doelman wist ook nu zijn doel nog schoon te houden. Hierdoor aangeslagen moes ten de Bodegravers wederom 2 doelpun ten toestaan (0-6). Keerpunt Pas toen begon BZ A PC aan een fel offensief en nu ging men pas 'goed op de gevaarlijke 2-meter man J. de Vries spelen, die de stand al gauw tot 2-6 terugbracht. G. Kramer bracht na een snelle combinatie de stand op 3-6. In de 4e en laatste kwart wist we derom J. de Vries de achterstand via har de worpen vanaf de 2-meterlijn, om te buigen in een 6-6 gelijke stand. Het talrijke publiek rook een overwin- ning en het daaraan verbonden kampi- oenschap en begon zich hoe langer boe I meer te roeren, maar het fluitsignaal I van de tydwaarnemer maakte «en eind Tot groot leedvermaak van vele jongeren is gisterenavond in de Dorpsstraat van Warmond het oude volks vermaak van tobbetje-steken met groot enthousiasme beoefend. Dat niemand (zoals gebruikelijk) erin slaagde de ring te steken mocht zeker de pret niet drukken. Iedere deelnemer werd verrast met een koud stortbad en dook vervolgens met wagen en al in een grote berg met zand. Door de drukte tijdens de Kaagweek en ten gevolge van het stralende weer was er geen gebrek aan belangstelling, die door de doorweekte toeristen en Warmondenaars wel werden uitgedaagd plaats te nemen in de glibberige rutschbaan. ang der voorstelling is om 10.00 uur 's morgens precies, de kosten f 0.50 per kind. Op donderdag 27 juli wordt 'n groot variétéprogramma gehouden in het Jeugddorp Zuid-West. Er zal worden gegoocheld, accordeon worden ge speeld, er is een sneltekenaar en een sprekende pop, alsmede bekende cir cus-clowns. Op donderdag 3 augustus is er eveneens in het Jeugddorp een - variété-programma; er zal een komi- leeftijd van 7 t/m 13 jaar, behalve de sche wedstrijd voor meisjes worden 5de week. die ook voor de leeftijds- gehouden en een wedstrijd voor jon- froepen van 5 t/m 7 jaar bestemd geng per hobbelpaard en optreden zal o m. „Lucia Delgrine". de zigeunerin uit de TV-strip „Aap. Snor. Swiep" PI?/A l\1\t 4 Het laatste variété-programma wordt 1 donderdag 10 augustus gehouden. Bij I slechte weersomstandigheden worden de voorstellingen in de Stadsgehoor zaal gehouden. Alle verdere inlichtin- 1 gen bij de Commissie, tel. 23645 of 33560. MARKTBERICHTEN GOUDA 20 Juli Kans - Aanvoer 108 partgen, le kwal. 3,45-3.55, 2e kwal. 1 3,30-3.44, beste kwal. tot 4,00. Handel stug. DEN BOSC H. 19 juli. Vee - Aan voer totaal 6537; runderen 1714, gras- kalveren 228. vette kalveren 1024, nuchtere kalveren 1742, schapen 169, lammeren 646, slachtvarkens 14, fok- zeugen 239, biggen 761. slachtrunderen 690 Pryzen (in guldens): melk- en kalfkoeien 1025-1635, guste koeien 875- 1385, graskalveren 400-610, kalfvaar- zen 1175-1575, klamvaarzen 1075-1250, guste vaarzen 925-1175, pinken 600- 820, nuchtere kalveren 185-295, wei- deschapen 65-95, weidelammeren 55- 75. drachtige zeugen 425-530, biggen 68-78. slachtrunderen extra kw. 4.40- 4 70. id. le kw. 3.90-4.30, id. 2e kw. 3.60-3.80. id. 3e kw. 3.30-3.55, vette stieren 3.80-4.40, worstkoeien 3.15-3.35, vette kalveren le kw. 2.90-3.10, id. 2e kw. 2.55-2.75, id. 3e kw. 2.35-2.50, aJles p. kg gesl. gew.; nuchtere slachtkalve- ren 1.35-1.75 p. st. 45-75), slachtzeu- gen le kw. 1.78-1.82, id. 2e kw. 1.72- 1.76, slachtvarkens 1.85-2,00. vette scha pen 85-125, vette lammeren 80-120, Aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien, iets toegenomen, gedrukt, moeizaam prijsh.; guste koeien, vrij normaal, behoorlijk, nauwelijks of niet gehandhaafd; jongvee, redelyk, traag, minder vast; vette kalveren, groter, vrij vlot, afloop minder goed. weinig veranderd; nuchtere slachtkalveren ruimer, williger, stijf duurder; scha pen en lammeren, normaal, minder vlot, niet geheel prijshoudend; fokzeu- gen. minder, rustig, flauw prijshou dend; lopers en biggen, gewoon, stug. vrijwel stabiel; slachtvee, ruimer, ma- ng. ongeveer gelijk; slachtzeugcn, min der, redelijk, weinig veranderd. UTRECHT, 20 juli. Vee Totale aanvoer 4302; rnuderen 970, vette kal veren 397. graskalveren 21. nuchere kalveren 566, schapen 89. lammeren 925, varkens boven 100 kg 231. id. beneden 100 kg 32. biggen 1051. bok ken en geiten 20. Pryzen (in guldens): melk- en kalfkoeien 100-1415. kalf- I vaarzen 880-1200. vare koeien 860-1100, pinken 550-725. stieren 925-110. gras- kalveren 390-550, nuchtere kalveren 40-80. fokkalveren 130-250. schapen 80-115:, lammeren 85-125. drachtige I varkens 400-550. lopers 90-120, biggen 1 72-82, bokken en geiten 8-54. vette koeien le kw. 3.85-4.10, id. 2e kw. 3.60- 3 80, id. 3e kw 3 30-3 50. vette kalve ren le kw. 2.70-2 85. id. 2e kw. 2.45- 2 70. id. 3e kw 2.30-2 45. nuchtere kal veren l 40-1.80. zware vette kalveren 1 85-1 90, zouters 2.10-2.15. slachtzeu- gen 1.76-1 80. jonge sl*chtz«ugen 1 80- PUNT Hopenlijk kan se goed koken! KORRELTJE 1.87 aller p. kg gesl. gew. Overzicht (resp. handel en pryzen): melk- en kalfkoeien, redelijk, prijshoudend; vet te koeien, stug. lager; vare koeien, rustig, niet geheel prijshoudend; vette kalveren, vlot, prijshoudend; graskal veren. rustig, prijshoudend; nuchtere kalveren, rustig, prijshoudend; fok kalveren. rustig, prijshoudend; scha pen. rustig, prijshoudend: lammeren, rustig, prijshoudend; varkens, traag, ruim prijshoudend; biggen, traag, ruim prijshoudend. BARNEVELD, 19 juli. Pluimvee- markt gesloten wegens vakantie. TER AAR. 19 juli Groente - Kan- snijbonen 1.05-1.50. id. B 55-90. stek 30-50, stamprinsessebonen 1.15-1.50. blauwschokkers 30-65, tuinbonen 12- 21, andijvie 17-20, kroten 21, komkom mers krom 23-27. waspeen 45-50. pos telein 7, aardappelen 18-19, spinazie 27, uien 48-50 alles p. kilo. sla 14-22. bloemkool A 49-58. B 37-45. C 17-30 alles p. stuk, tomaten 5.50 p bakje van 6 kg, bospeen 59, stek 17-27, boskro- ten 6. bosuien 23, selderij 9. peter selie 12 alles p. bosje, komkommers 25-41 p. stuk. Bloemen: Anjers 40-43 ROELOFARENDSVEEN, 19 juli Bloemen Am. Anjers: Sim rose, rood, wit, Arthur, Keefer, G.J. Sim. Shocking Pink, Farah Dibah, Espé- rance, Désiré, Tangernie, Jacqueline, Red Diamond 2t>-7, Rozen: Garnette en Carol 2-4. Zorina 5-8. Carla 17-26, Baccara 16-29, Tradition 4-5, Super Star 12-14. Nordia 5-7, Bregina 7-9, Gerbera 12-16, Anthurium 72-74, Le lies: Rubrun 20-29. Chrysanthen: Alec Bedser 19-24, Migoli 19, Stardust 16- 19 p. st„ TroschrysanthenLilian Hock 63-66. Indianapolis 95-1.30, Tokyo 95- 1.05, Tune Full 85. Bonnie Jean 1.15, Trosanjers 1.05-1.10, Colvilleis 10-90. Irissen 10-80. Snijgroen 53-56, Freesia's 17-35, Statice 31-61, Dahlia's 12-47, Gladiolen 30-85, Liatrix 30-72, Wirrals Suprème 8-32. Campanula 40-60, Orni- thogalum 31-81, Monthretia 22-23. Phlox 13-36, Lathyrus 15-18, Brodea 12-15, Alstrocmeria 19-51, Leeuwen bekken 13-30 p bos. RIJNSBURG, 19 juli Bloemen Gladiolen 350-1100. Colvilleis 250-750. Am. Anjers: Farah Dibah 500-800, Es- pérance 500-800. Dusty 350-750, Rom Sim 350-700, Harvest Moon 600-1300, Rode Sim 300-67, Rose Sim 300-650. G.J. Sim 270-500, Crowly Sim 300-650, Carry Sim 300-650, Arthur 250-500. Witte Sim 270-400, Tijger-anjers 150- 250 alles per 100, Rozen: Baccara 12- 24, Zorina 6-9, Carol 3-6, Garnet 3-5 p. st.. Chrvsanthen: Indianpolis 120- 150, Tokio 100-120, Lyona 90-105. Free sia's: White Swan 85-125, Golden Yel low 65-85. Irissen 80-105, Statice 30- 120. Asters 45-70, Orion 35-50, Phlox 25-50, Leeuwenbekken 20-30. Gel» Margrieten 15-30 alles per bo*.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3