STEMMEN OVER OMZETTING DUINZICHTSCHOOL STAAKTEN TOUR DE FRATS DEED LEIDEN AAN DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 14 JULI 1967 De Victoria Regia in de Leidse Hortus bloeit weer. Hoewel men dat gisterochtend wel had verwacht, gaat er in de Hortus toch altijd weel een zucht van verlichting op, wanneer de knop zich inderdaad tot een mooie, zachtrose en zwakgeurende bloem heeft ontvouwd, gevoelig als de bloem is voor temperatuur en weersgesteldheid. In een tropische hitte hebben ruim 600 bezoekers gisteravond zich verdrongen rond deze koninklijke bloem, nadat zij hun ongeduld hadden moeten bedwingen op de door kaarslicht aangegeven route. Vanavond zal de Victoria Regia nog te bezichtigen zijn van 9-11 uur. LEIDSE UNIVERSITEIT Herinstelling lectoraat bedrijfspsychologie Bij K.B. Is tot buitengewoon lector in de bedrijfspsychologie aan de Leidse Universiteit benoemd dr. Ch. J. de Wolff. Dr. Ch. J. de Wolff, die op 22 jan. 1930 in de hoofdstad des land werd geboren, studeerde, na zij h.b.s.-b opleiding aan het Hervormd Lyceum aldaar, psycholo gie aan de Vrije Universiteit, waar hij in 1953 zyn doctoraal examen aflegde. In 1963 promoveerde hij op een dissertatie, getiteld ..Personeelsbeoordeling". Na van 1953 tot 1960 verbonden te zijn geweest aan de Psychologische Dienst van de Kon. Marine en gedurende de laatste 4 jaren van deze periode tevens werkzaam te zijn geweest op het bureau van dë In specteur Opleidingen, trad hij als re search psycholoog in dienst van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken n.v. te IJmuiden; in 1963 werd hij benoemd tot hoofd van de Psychologische Dienst. Dr. De Wolff, die in zijn proefschrift een overzicht heeft gegeven van de pro blematiek en de resultaten en mogelijk heden van personeelsbeoordeling, heeft daarnaast een aantal andere publikaties over dit onderwerp op zijn naam staan. Hij is lid van het hoofdbestuur van het Ned. Instituut voor Praktizerende Psy chologen (N.I.P.P.), van het bestuur van de sectie Bedrijfspsychologie en van de voarbereidingscommissie van het 16th International Congress for Applied Psy chology in Amsterdam in 1968. Rukwind legde zolder bloot Tijdens het hevige onweer vannacht werd door een hevige rukwind een aantal dakpannen over een oppervlakte van 25 m2 van een pand aan de Klok- steeg weggerukt. Doordat het dak niet was beschoten kon de regen vrij naar binnen plensen. De gealarmeerde brandweer dichtte het open gedeelte voorlopig met zeildoek. Burgerlijke stand Geboren: Annemarie Caroline, dv. M. J. G. Groenewegen en E. H. de Bolster, Corine Nlcollne. dv. N. C. Kuljt en J. W. van Beelen, Dennis Johannes Marinus, zv D. Kamstra en J. B. van der Pluijm, Lucia Carine en Aalt, dr en zn van B. C. de Groot en L. C. W. M. van der Peet, Jacobus Jacob, zv. J. J. Glasbergen en R. Weima, Jacob, zv. J. de Vreugd en M. Snijer, Yvonne Maria Allda, dv. P. W. Dekker en M. A. van Wijk, Gerrit, zv. G. Klinkenberg en P. van der Plas, Eddy Jacobus, zv. E. van Iren en J. G. Ko ning, Jacob Wilhelm, zv. M. Tuinenburg en M. J. Oudshoorn, Veronica Elisabeth Hendrika, dv. J. N. van Leeuwen en M. A. M. v. d. Nieuwendljk, Johannes Pe trus Franciscus, zv. F. J. A. V. van Beu kering en H. E. M. A. Naber, Margare- tha Anna Maria, dv P. de Goede en C. M. J. Juffermans, Marinus, zv. J. van Bee len en N. van der Bent, Mirjam, dv. W. K. van Rossum en K. Duffels, Brigitte, dv. A. P. van Houten en G. Vlasveld, Karin Mariëlle, dv. F. L. Bloot en M. A. Mulder. Ondertrouwd: W, G, Blom en C. M. T. W. Buiteman, J. C. van Houten en M. M. Steenbergen, A. T. M. Distelbrink en J. M. C. van Noort, H. van Kampen en J. Redel, E van Seggelen en G. Görtz. B. F. Sierag en J. S. van Staden, R. C. Hoffmann en G. H. Burger, D. van Leeuwen en Y. P. G. Verplancke, N. Bosch en J. J. van den Heuvel, L. Hen- nekij en J. A Krul. A. W. van der Star en M. A. Bousie. P. C. A. Veerman en J. J. van Veen, T. A. van Staveren en M. Biesot, G. A. Balkesteln en W. E. de Wolf, E. Cordón Lapuente en B. J. A. Gijbeis Getrouwd; J. W. de Reus en M, Trou- wee, G. Nleuwenhuizen en C. M. Honde- veld, J. A. W. de Meester en H. G. Wa genvoorde, P. W. Stol en C. Wijnands, F. J. Roozendaal en C. M. J. Stiefelha- gen, P. H. Ossevoort en C. E. Dieperink. Ruime belangstelling Reeds eerder is aan de Leidse Univer siteit onderwijs gegeven in de bedrijfs psychologie. In het academiejaar 1956/ 1957 was dr. H. R. Wijngaarden, die daarna tot hoogleraar aan de Vrije Uni versiteit werd benoemd, lector in de toe gepaste psychologie en bedrijfspsycho logie. Later vervulde drs. B. IJssel de Schepper gedurende enkele jaren een onderwijsopdracht in de bedrijfspsycho logie. Met de herinstelling van het lec toraat is voorzien in dit onderwijs ten behoeve *an de praktijk. Ongeveer twin tig procent namelijk van de afgestudeer de psychologen is werkzaam op het ge bied van de bedrijfspsychologie en ver wacht mag worden, dat ook in de toe komst ruime belangstelling voor dit vak zal bestaan, De 6-jarige Theo de Vries uit Lei den stapte gistermorgen om twaalf uur met zijn blote voeten in een stuk glas tijdens het spelen op een opge spoten terrein langs het Delfts Jaag pad. Ter behandeling van de diepe vleeswond, die hij ana zijn rechter voet opliep, werd de jongen overge bracht naar een ziekenhuis. Een 17-jarige bromfietsbestuurster uit Alphen a. d. Rijn botste gisteren omstreeks acht uur 's morgens op de Rijnsburgersingel, ter hoogte van de Marislaan, tegen een auto vóór haar, die stopte voor een stoplicht. Door onoplettendheid kon ze niet tijdig af remmen en kwam ze ten val. Met een hersenschudding werd ze naar 'n zie kenhuis overgebracht. De bromfiets werd aan de voorzijde vernield. Een 60-jarige Leidenaar kwam gistermiddag vier uur in botsing met een tegemoetkomendë bromfietser op de kruising Haagweg-Churchilllaan, toen hij al fietsend plotseling schrok van een personenauto, die van de Churchilllaan kwam en bruusk rem de voor de rijwieloversteekplaats. De wielrijder kreeg een hersenschudding een geblesseerde schouder. Een 69-jarige wielrijdster reed gis teravond kwart over zeven uit de Medusastraat de Herensingel op zon- j der voorrang te geven aan een brom fietser en kwam daardoor met hem in botsing. Met een gebroken linker been werd ze naar het Academisch Ziekenhuis overgebracht. Bij deze reeks aanrijdingen voeg de zich gisteravond kwart voor negen een ongeval, waarbij een tweetal meisjes op een bromfiets betrokken waren. De 15-jarige bx-omfietsbestuur- ster reed in de Conradstraat zonder op te letten het kruispunt met de Callandstraat over en veroorzaakte daarmee een aanrijding met 'n scooter bestuurder. Haar 16-jarige duopassa- giere liep daardoor een hersenschud ding op en moest naar het ziekenhuis worden overgebracht. Herbestrating in Leiden In opdracht van de dienst gemeente werken wordt deze maand een begin gemaakt met herbestrating van Tel- derskade, Mulderstraat, Sumatrastraat, Mariënpoelstraat en Zweilandlaan. Tevens wordt met de aanleg van de Scarlattistraat, Paganinistraat, Grieg- straat en Smétanastraat begonnen. Aan de Haagweg (ventweg) zullen repa raties worden uitgevoerd. GEMEENTERAAD VAN OEGSTGEEST MR. ROESJES OPVOLGER VAN TOER DE FRANCE JANSSEN WINT „MOORDENDE" RIT Twee lezers hadden het gisteren juist bekeken, toen zij Jan Janssen als winnaar tipten. Het waren de heren C. v. d. Meer, St. Jeroensweg 11, Noordwijk en H. C. Pieëte, Alexanderstraat 8, Leiden. Laatstgenoemde viel na loting de cheque ad. 2,50 ten deel die hem zo spoedig mogelijk toegezonden zal worden. TOURLEIDER KREEG ONGEWENST ZEEBAD Vanmorgen gaf burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen op het Stadhuisplein het startschot voor de vyfde etappe. Om ongeveer half elf vertrok toen de renners- karavaan naar Monster. Dat was dan een uur later dan aanvankelijk In de be doeling lag, maar dat kwam omdat de jongens slecht geslapen hadden. Het was in de Haverstraatschool bijzonder warm en ook de felle bliksemslagen waren er dat het In de school niet bepaald rustig was. oorzaak IJSPREMIES Toen de renners gisteravond in Leiden arriveerden verlangden ze alleen maar naar water. Het was weer bijzonder heet geweest tijdens de 50 km. lange tocht van Aalsmeer naar Lelden. Toen tour leider Nico Vermeer dan ook op het idee kwam om een lange duinwandeling te maken moest hij dat ontgelden met een ongewenste duik in het zeewater. Toch was het allemaal weer heel gezellig en de jongens vinden het dan ook jammer gen vertelde burgemeester v. d. Willl- wanneer morgenavond de ronde eindigt. Vandaag staat een tijdrace op het pro gramma door de duinen naar Wassenaar. Telkens na een minuut start een renner en na afloop wordt dan het klassement opgemaakt. In het algemeen klassement zyn de Leidse deelnemers oppermachtig. In de categorie toerfietsen bezet Barry van Kesteren de eerste plaats, terwijl by de geoefenden, die met racefietsen ryden, Frans van Weesel aan de leiding Over gebrek aan versnaperingen heb- ben de renners niet te klagen. Vanmor gen hen dat zij onderweg o.m. kunnen rekenen op enkele y'sjes. In deze jeugd- ronde gaat het niet om het racen in de eerste plaats, maar desondanks wordt in een behooriyk tempo gereden. Zo wordt in iedere plaats de politie op de hoogte gesteld van de doorkomst. Maar, zo vertelde ons Nico v. d. Meer, het gebeurt vaak dat wy twee uur eerder doorkomen, vandaar dat het voor de t.v. moeiiyk is om directe uitzendingen aan onze ronde te wyden. Morgen gaan de renners dan naar Rotterdam, terwyi- onze stadgenoten 's avonds worden verwacht om ongeveer 19.00 uur aan de achterzyde van het station te Leiden. Burgemeester mr. G. C. v. d. Wil ligen gaf vanomrgen op het Stad huisplein het startschot voor de vijfde etappe van de Tour de Frats, de jeugdronde, waaraan jongens deelnemen in de leeftijd van 9-15 jaar. MEVROUW SAMKALDEN De Oegstgeester raad, welke gisteravond bijeen kwam onder voorzitterschap van burgemeester H. L. du Boeuff, liet zich door de hoge zomerse temperatuur niet uit het veld slaan. De reconstructie van het tweede gedeelte Kempenaer- straat en het voornemen van Huize Duinzicht de v.g.l.o.-school "Maria An- cilla" om te zetten in een R.K. Ulo-school vormden punten, die aanleiding gaven tot uitvoerige discussies. Toen het ter elfder ure zo ver was, dat liet voorstel van b. en w. inzake de stichting van de R.K. ULO-school in stemming werd gebracht was er sprake van staking der stemmen hetgeen in de Oegst geester raad in geen jaren is voorgekomen. Volgens artikel 58 van de ge meentewet is nu het nemen van een besluit tot een volgende vergadering uitgesteld, welke waarschijnlijk deze maand nog zal worden gehouden. Verbetering De Kempenaerstraat gaat door Mevrouw O. J. Samkalden-Meyers (PvdA), echtgenote van prof. Samkal- den, heeft bedankt ale raadslid. Burge meester du Boeuff sprak (mevr. Sam- kalden was niet aanwezig) lovende woorden betreffende haar optreden in de raad: „grote hulde en lof en dank namens de gemeenschap en de gemeente Oegstgeest. Mevr. Samkalden zette zich volledig in met veel enthousiasme, kun digheid en kennis van zaken. Het is be- grypelyk dat wy haar node missen. Van deze plaats wensen wy haar en haar echtgenoot by de moeilijke opdracht die op de schouders rust veel succes e al veel zegen toe". Vervolgens vond het onderzoek geloofsbrief plaats van het niei noemde lid van de raad mr. J. Boesjes. Hiervoor werden aangewezen de heren P. v. d. Voort (KVP), Stapels (WD) en Brouwer (PC). Het positieve resultaat werd medegedeeld door de heer v. d. Voort, waarop de raad akkoord ging met de benoeming van mr. Boesjes als op volger van mevr. Samkalden. Dr. J. D. Dorgelo (VVD) heeft bedankt als lid van de commissie voor financiën en het onderwys. Vanwege het vertrek van mevr. Samkalden was er eveneens een vakature ontstaan in de commissie voor openbare werken. Beiden worden opgevolgd door de he ren Temminck (WD) en Lagas (PvdA), deze werden met algemene stemmen, op voordracht van de fracties, gekozen. Bij de ingekomen stukken bleek een klacht te zyn van mevr. M. D. Polak Greve over het hinderiyk rondcirkelen van vliegtuigen boven de gemeente. B. en w deelden mede deze klacht te heb ben doorgegeven aan de commandant van het vliegveld Valkenburg. De raad stemde er mee In twee per celen grond te verkopen, gelegen ^an de Ook al aan 1 de sigaar j Tijdens het vierde lustrum van 1 't Katholiek Vrouwengilde te j Oegstgeest sprak pastoor Com- mandeur over de emancipatie van de vrouw. Dit deed een redacteur van het Maandblad j „Doe" in de rubriek „parochie- flitsen" opmerken dat ook b. en J w. van Oegstgeest de emanci- j patie in sterke mate bevorderen. Wat is namelijk het geval? Tijdens de raadsvergaderingen S stond op de raadstafel vóór de zetel van mevr. Goeverneitfr - van Dene (KVP) reeds meer- dere malen een groot glas wél- gevuld met Havanna's. Ook gis- teravond was dit het geval. Wat tot nu nog niet was geschied: 2 tijdens het verhitte debat over de Duinzichtschool kon mevr. Goeverneur de verleiding niet meer weerstaan en stak er één op. Wij hopen dat het haar wél j bekomen is! Munting vroeg of het mogiyk beslissing op te schorten om er ach! te komen welke precies de arg- waren van de inspecteur van het UI onderwijs. Streekschool In zyn antwoord aan de raad betoo; I de wethouder van onderwijs, de heer Thorn o.m. dat Duinzicht gezien re worden als een streekschool, dat al 64 leerlingen voor de ULO staan inl chreven en dat er thans zo'n 200 leer; gen zyn. Er zijn te Oegstgeest 200 le lingen op bijzondere ULO-scholen op openbare. De wethouder trok daar de conclusie dat 'n R-K ULO-school ker levensvatbaar was. Ook in twei halve ton. Ook pleitte hy voor de belan gen van de middenstanders in de peri ferie van de gemeente en de Deutz- Weth. v. d Voet (openb. werken) ver klaarde dat de uitdrukking le en 2e gedeelte Kempenaerstraat al van ouds her bestaat. Door de invoering van eenrichtingverkeer doet zich de situatie instantie werd het woord gevoerd d voor dat nu het tweede gedeelte in feite tl het eerste is geworden. Onder handen ne- v n" jfi maannman a an mm men van de gehele straat had zijn in stemming niet. „Geen enkele midden stander zal het op prijs stellen als de gehele Kempenaerstraat is opgebroken. Na de uitvoering van de eerste recon structie volgen er meer plannen. Het werk zal gerealiseerd moeten zyn vóór december a.s. Van de veertig voortuinen werden er tot nog toe 36 afgestaan. Met vier eigenaren wordt nog onder handeld. Het rekensommetje van de heer Stapel was niet geheel zuiver, bij de 103.000 gulden waren de grondkosten ter verkryging van tuinen inbegrepen. Als „Oegstgeest Actief" werkeiyk met plannen komt en iets wil doen dan zal de gemeente krachtige steun verlenen. Het is in het algemeen belang van alle inwoners dat men in de Kempenaer straat zo gemakkeiyk mogeiyk kan winkelen. Heel de gemeente ia hier mee gediend dus wy moeten het grootste of fer brengen", aldus de wethouder, die besloot met te stellen: „al moet het een miljoen kosten". Kar-nsrlingh Onneslaan en de Vincent van Goghlaan. Op deze gronden zullen 34 eengezinswoningen en 22 garages worden gebouwd die bestemd zyn personeelsleden van de BIPM (Bat. Int. Petr. Mij). De heer Brouwer (PC) vond het spytig, dat deze woningen aa Oegstgeestenaren voorby gingen, gezien de „reuze wasiyst" van woningzoeken de ingezetenen. „Wy hebben een grond- bedryf" repliceerde de voorzitter, „ver koop van deze grond is een zaak koopmanschap. De woningzoekenden worden met deze verkoop wel degelijk gediend want de pryzen, die deze gron den opbrengen maken andere goedkoper, De heer Brouwer achtte het aantal ga rages te weinig. „Er is niet voldoende ruimte over voor méér" antwoordde de voorzitter. Reconstructie Kempenaerstraat. Nu in de gemeente de opening v nieuwe winkelcentrum aan de Lange Voort in zicht komt is de reconstructie van het bestaande centrum, met name de Kempenaerstraat, urgent geworden. Voor het opknappen van het tweede ge deelte dezer straat werd toestemming gegeven een krediet aan te vragen groot 103.000 gulden. Op de tribune bestond voor dit punt van de zyde van „Oegstgeest Actief" grote belangstelling, o.a. van de 1 zitter dezer winkeliersvereniging, de hr. L M. Tryselaar. De heer Dorgelo (WD) verklaarde dat zyn fractie met genoegen had kennis genomen van het preadvies. Hij vond het een kwestie van rechtvaardigheid om het oude winkelcentrum onder de huidige omstandigheden te verbeteren. Het consumentenbelang is hier mee diend, het is van groot belang dat een gezonde concurrentie bestaat tussen het oude en het nieuwe winkelcentrum. Hij wilde echter het tweede gedeelte de winkelstraat niet los zien van eerste en hoopte dat de middenstand met plannen zou komen ter verfraaiing van het eerste gedeelte. De heer De Graaff (PvdA) sloot zich hier bij terwijl de heer Brouwer (PC) het liefst niet wilde horen van le en 2e gedeelte. Hy wilde de Kempenaerstraat als één geheel zien en geen discrepantie oproe pen tussen 1 en 2. De reconstructie vraagt dat de Kempenaerstraatbewo- ners hun voortuintjes afstaan. Er zijn er nog enkele die hier bezwaar tegen hebben. „Van welke aard zyn deze moei- ïykheden? Waarom willen zy geen af stand doen? Vanwege financiën of an derszins", vroeg de heer Brouwer zich af. De heer Aldershoff (PC) pleitte voor afschaffing van het eenrichtingsverkeer als straks de straat verbreed is. De heer Temminck (WD) vroeg of de gehele straat niet in één keer onderhanden ge- en kon worden. Zijn liberale collega, de heer Stapel, maakte een rekensom metje waaruit bleek dat het bedrag niet op 103.000 gulden kwam maar op ander- VOORSCHOTEN De burgemeester van Voorschoten brengi Ier kennis van belanghebben den, dat op vrijdag 28 juli van 14.00 tot ongeveer 19.00 uur, een kortebaan- draverij zal worden gehouden op de Prins Bernhardlaan en de Van Beet- hovenlaan, op de gedeelten van die lanen, gelegen tussen de Prinses Mar grietlaan en de Bachlaan. In verband hiermede dient men er rekening mee te houden, dat boven genoemde laangedeelten op 28 juli van 13.00 tot ongeveer 20.00 uur geheel voor alle verkeer zullen zijn afgeslo ten en dat auto's en eventuele andere voertuigen daar niet geparkeerd mo gen worden. Bovendien zullen de Elstlaan, de Dillenburglaan, de Oude Adegeester- laan en een gedeelte van de Bachlaan tussen de Grieglaan en de Oude Adegeeesterlaan voor alle doorgaand verkeer gesloten zijn. Burgemeester en Wethouders bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat op vrijdag 28 juli de paardenmarkt zal worden gehouden in de Voorstraat alhier. In verband hiermede dient men er rekening mede te houden, dat ge noemde Voorstraat, de gehele dag voor J alle verkeer zal zijn gesloten Jaarljjks baggerwerk? Het uitbaggeren van de Pastoorswa tering naby de rioolwaterzuiveringsin stallatie kost 17.200 gulden. Deze wate ring is ernstig vervuild door de sterke bezlnking van het afvahvaterstof der genoemde installatie. De raad stelde het krediet beschikbaar trwyi een voorstel van de heer Dorgelo (WD) dit uitbag geren jaaryks te doen sterk wordt over wogen door b. en w. Een aantal onderwyszaken, zoals be schikbaar stellen van kredieten voor bouw en installatie van de Jena-school aan de Kamperfoelielaan ging vlot on der de hamer maar de aanvraag stich ting van een bijzondere ULO school Hui ze Duinzicht bleek een „hangijzer" te zyn. In verband met de inwerkingtre ding van de Mammoetwet op 1 augustus 1968 wordt van de v.g.l.o.-scholen geëist voor 1 februari 1968 een beslissing te ne men tot aanpassing van de scholen in het kader van de wet. Wij berichtten hierover reeds uitvoerig. Het voorstel ondervond van de zijde der WD-fractie nogaj wat tegenwer- ipngen terwyi na langdurige discussies ook de PvdA zich niet meegaande toon de. De heer Dorgelo (WD) vond het preadvies te summier, de bezwaren van de inspecteur van het onderwys kwamen zwak naar voren. Men moet niet zonder meer het belang van een MAVO-school verwaarlozen. In de toekomst is het be ter een algemene MAVO-school te ver- wezenlyken dan een R-K. Hy achtte het belang van het R-K volksdeel hierdoor niet geschaad. De beslissing moet over gelaten worden aan de minister en des kundigen. De heer Dorgelo trok als conclusie: A. de beslissing van de raad uit te stellen; B. niet te besluiten omdat de omstandigheden nogi niet in de juiste proporties aanwezig waren. Ook de heer Brouwer (PC) wilde nader geïnformeerd worden in deze materie. De heer Lags (PvdA) verklaarde zich niet te keren tegen het byzonder onder wys. Hij zag het als rationele zaak betwijfelde de levensvatbaarheid van MAVO in de toekomst. Wij kunnen het advies van de inspecteur toch maar niet zo terzijde leggen? Mevrouw Gouverneur-Van Deene (K VP) trok op haar beurt de levensvat baarheid van een nyverheidsschool t< Oegstgeest in twijfel. „De school var Huize Duindigt heeft een zéér goede naam er is bijzonder goede gewerkt. Ik geloof dat het juist is om over te schakelen. De heer Aldershoff (PC) zag by de te genstanders een vrees dat als deze MA VO-school. Er zou komen er geen ruimte meer zou zyn voor een openbare school. By ingewonnen informaties trok spre ker de conclusie dat Duinzicht eer streekschool was. De leerlingen hebben een sterk individuele begeleiding er is logisch dat men dit wil voortzetten. „Door weigering van medewerking zou ik meewerken aan afbrokkelen van dit onderwijs, dat kan ik niet", zo vervolg de de heer Aldershoff die tevens nog verklaarde dat het hem buitengewoon speet dat er in 1967 nog gesproken wordt over de confessionele sfeer. Mevr. De Wyziging in de ingenomen standpun leverde het echter niet op. De voorzitter betoogde dat ee sprekers de uitstekende naam v school naar voren had gebracht, is de wens van het bestuur van zicht dat dit onderwystype wordt ger liseerd omdat het zo nauw grenst huidige. „Al is het een katholieke sch wat is er op tegen dat deze d< gegadigde is Waarom zullen wy de grens van het beloofde land de slt boom hanteren?" De VVD vroeg fractieberaad en brai een motie ter tafel de beslissing uit stellen tot 7 september a.s. De ter ontraadde dit. Het voorstel van B. en W. werd stemming gebracht: PC en KVP medewerking, VVD en PvdA tégj Stand 6-6. De zusters van Huize zicht die het debat op de tribune gevo hadden gingen nog onverrichte za naar huls. De raad, moegestreden, best de rondvraag tot een volgende zittl uit te stellen. a Stroomstoring in drie gemeenten Bijna twee uur lang zijn de bewoners van een gedeelte van Zoeterwoude, Hazerswoude en Benthuizen verstoken geweest van electriciteit. De storing, die duurde van vanmorgen half acht tot kwart over negen, werd ver oorzaakt door een breuk in de hoofdkabel onder het wegdek in het Westeinde te Hazerswoude- Dorp. Een dragline brak daar de straat open voor de aardgaslei ding, die ter plaatse onder het wegdek moest worden gelegd. Daarbij raakte de graafbak de elektriciteitskabel. MARKTBERICHTEN BARNEVELD, 13 juli, Eieren Aan roer 551.010 stuks; handel: kalm. Eieren van 41/48 gram 6.21—7.51; 52/ 58 gram 8.51—9.87; 61/66 gram 10.41— 10.91; 66/72 gram 10.79—12.68. LEIDEN, 14 juli. Vee Aanvoer: stieren 7, melkkoeien 65, vette koeien 295, vare koeien 35, vette kalveren 81, nuchtere kalveren 6, vette schapen 294, fokschapen 64, zuiglammeren 967, weidelammeren 250, varkens (zeugen) 36, schrammen 68, biggen 474, geiten 11, totaal 2654. Notering: slachtstieren 4.00-4,20-4.35, melkkoeien 910-1215- 1510, vette koeien s, 3.40-4.00-4.35, vare __JP Ü9H auto's en eventuele andere voertuigen koeien 590-900-1300, vette kalveren 1. Sim 250-390; Tijgeranjers 150-250; Tros daar niet geparkeerd mogen worden. I 2.30-2.60-2.85, vette schapen 75-95-105, anjers 130-150 alles per 100 PAUZE HET VERRUKKELIJKE ZUIDEN In de medegedeelde verwachting, het vandaag „warm tot zeer wart zou zijn, hadden we een snik-he stukje geschreven met bezwijmen| herinneringen aan Milaan en Bard lona. Dat gaat niet door, omdat K althans volgens de jongste verwac ting vooral aan de kust luchl zomerweer zal zijn, een aangenaa klimaat. Er wordt altijd hoog opi geven van het verrukkelijke weer Italië en Spanje. Daar is het de go ganseliike zomer „zeer warm", ook ratelende kantoren, rumoerige fabri ken, propvolle treinen. Men zegt, d de hoge temperatuur in het zuidi beter te dragen is, een inbeelding, d, alleen bij luie vakantiegangers k ontstaan. Het werkend kantoor- fabriekspersoneel in Milaan of Madr zucht en puft de „lange hete zome door en zou jaloers zijn op 'n vleug zeewind of een malse regenbui. Hij ontevredenheid kan ons tot tevredef heid stemmen. LEIDSE BlOSCOPEi Camera: Die rare, gekke rot kat (a. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu_ Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uu/| Lido: Sla nooit een vrouw, zelfs;: litf met een bloem (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uui Luxor: Beat en blues (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uul Studio: Mary Poppins (a.l.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag; 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uu 10.30 Flipper (a.l.) Trianon: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uu Rex: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uu Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 PUNT „Als je zo graag weten wilt wat i< vandaag heb gedaan: stof afgenomer geboend en de deurpost geverfd, waa je nu tegen leunt!" KORRELTJE Niemand is tevreden met zijn be zit, noch ontevreden over zijn fokschapen 110-130, zuiglammeren 90 125-140, weidelammeren 75-95-105, di zeugen 400-425-450, schrammen 105-115, biggen 72-76-80. Handel: slachtstieren rustig, melkkoeien rustig, vette koeien traag, vare koeiei matig, vette kalveren vrij redelijk I vette schapen stil, fokschapen lui, zuig lammeren goed, weidelammeren kalm zeugen,schrammen en biggen slepent teruglopend. Kaas Aangevoerde partijen: 2 Goudse en 1 Leide. Notering: Goud extra kw. tot 3.66, Leidse geen tering. RIJNSBURG, 18 juli. Bloemen - pérance 350-600; Arthur 250-500; Rod: Chrysanthen: Indian Polls 130-160; Tc- kio 100-130; Lyona 90-110; Freesla's White Swan 75-105; Golden Yellow 50 75; Statice 75-100; Orion 30-55; Phlos, 25-50; Gele Margrieten 15-30; Goud* bloemen 15-25 alles per bos. Agapanti 70-75. Rozen: Baccara 10-24; Zorina 8; Carol 3-5; Garnet 3-5 per stuk; Am Anjers: Dusty 300-700; Farah Dibat 300-700; Howard Brooks 300-650; E-'I perance 350-600; Arthur 260-500; Rodf Sim 250-450; Witte Sim 250-430; Ro.«| Sim 250-400; G. J. Sim 250-400; Crovvly

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4