IW 01 Schutterveldweg en riool vergen meer dan f5 miljoen i m> Installateur uit Roelofarendsveen ontwikkelde kasklimaatinstallatie AKTIEVE BEZORGERS PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 13 JULI 1967 DOORTRI KKING WILLEM DE ZWIJGERLAAN NAAR TE RECONSTRUEREN STATIONSPLEIN Naar thans wordt verwacht, zullen aan het einde van dit jaar d gemeentelijke werkzaamheden aan de Willem de Zwijgerbrug de Willem de Zwijgerlaan en de westelijke oprit van de brug over de Zijl gereed komen. Ook de bouw van de laatstgenoemde brug en de aanleg van de oostelijke oprit daarvan, die vanwege de provincie worden uitgevoerd, zullen dan voltooid worden. In Lei- dordorp is voorts een verbindingsweg de Engelendaal naar de brug over de Rijn in uitvoering. Aan een rechtstreekse verbinding tussen het Stations plein en de provinciale weg no. 5, alsmede de Hoge Rijndijk, buiten de binnen stad om, zal dan nog slechts ontbreken de in het Wegenplan op het Schutters veld geprojecteerde weg, die de verbinding zal vormen tussen het Stationsplein en de Willem de Zijgerbrug. Daarom is een plan ontworpen, dat voorziet in: a. de aanleg van de weg over het Schuttersveld met een aftakking naar het Maredijkviaduct, alsmede de reconstructie van het verkeersplein bij het Rijnsburgerviaduct; b. de aanleg van een definitieve aansluiting tussen de Gabriël Metzustraat en de Haarlemmerweg: e. de aanleg van een transportriool langs de onder a bedoelde wegen, alsmede langs de bestaande weg over het Schuttersveld; d. de aanleg van een transportriool tussen de Zweilandlaan en de Gabriël Metzustraat. b(j het Rijnsburgerviaduct „de Stuiver", worden gereconstrueerd in een kruising. Ten behoeve van de verkeersregeling zal zowel bij de kruising als bij de voetgan gersoversteekplaats op het Stationsplein ten oosten van de uitmonding van de Stationsweg, een verkeerslichten-instal latie worden aangebracht. De installa ties zullen worden voorzien van een co ordinator, waardoor zij gekoppeld zullen kunnen worden aan b.v. de installatie bij de Valkbrug en de eventueel te zijner tijd elders op het Stationsplein en op de Rijnsburgerweg aan te brengen verkeers lichten. Aftakking door de Kikkerpolder komt tegelijk aan bod De weg, die de verbinding zal vormen tussen de Willem do ZwUgerbrug en het Stationsplein, en de aftakking van die weg zullen bestaan uit twee gescheiden rijbanen. Ter weerszijden zullen zowel fietspaden als voetpaden worden aange- De aftakkende weg zal via de onder doorgang van het Maredjjk-viaduct aan sluiten aan de Oegstgeesterweg (weg door de Kikkerpolder). Met de aanleg van de laatstgenoemde weg zal binnen kort worden begonnen. De bouw van de brug over de Poelwetering Is Inmiddels voltooid. Met het oog op hetgeen in de aanhef ia vermeld, zal er naar gestreefd worden van de belde wegen, waarvoor thans een krediet moet worden verleend, nog dit jaar tenminste één rijbaan aan te leggen. Het beloop van de wegen over het Schuttersveld is zodanig gekozen, dat de mogelijkheid wordt geopend de noor delijke in- en uitvalsweg te zijner tijd door te trekken en aan te sluiten aan de (gedempte) Korte Mare. Reconstructie van „stuiver" bij station Voorstel B. en W.: Gehoorzaal-tarieven belangrijk verhogen In verband met de stijging van het prijspeil en dnarntee ook van de exploi tatielasten acht het college van b. en w. liet noodzakelijk de huiirtarleven van de .Stadsgehoorzaal te verhogen. Een en quête heeft aangetoond, dat de huurprij zen van vergelijkbare zalen elders in het algemeen aanmerkelijk hoger zjjn dan van de zalen in de Gehoorzaal. Zou het peil van de eLldse tarieven, aldus schrij ven b. en w. In hun voorstel aan de raad, worden opgetrokken tot het niveau van de tarieven, die elders gelden, dan zou het verhogingspercentage 25 tot 50 bedragen. Hoewel dit jaar een exploitatietekort van 198.000,- geraamd wordt willen b. en w. om redenen van cultureel en maatschappelijk belang noch thans de verhoging matigen tot 22,5 voor het gebruik van de grote zaal en de foyer en van 30 voor het gebruik van de kof fiekamers en de kleine zaal. Slechts ten aanzien van het tarief voor het gebruik van de zalen gedurende „de gehele dag tot 24.00 uur" wordt van een groter stijgingspercentage uitgegaan. Dit ta rief bedraagt nu nl. slechts plm. 125 r/r van het avondtarief, hetgeen te weinig moet worden geacht. Een betere ver houding wordt verkregen door het ta rief voor „de gehele dag tot 24.00 uur" te stellen op het avondtarief, vermeer derd met de helft van het ochtendtarief en de helft van 't middagtarief. Dit bete kent een stijging van 28 tot 53 Tenslotte zal een opstelstrook worden toegevoegd aan de reeds bestaande weg over het Schuttersveld, die geschikt ge maakt zal worden voor tweerichting- verkeer. Kosten De kosten van de vorenomschreven werkzaamheden worden als volgt ge raamd: 1. aanleg van de weg tussen de Willem de Zwjjgerhrug en het Stationsplein met een aftakking ln noordelijke rich ting (hieronder niet begrepen de grondkosten en de reeds gemaakte kosten van ophoging van de gronden) 1.855.000; 2. reconstructie van het verkeersplein, aanbrengen van verkeerslichteninstal laties en toevoegen van een opstel- strook aan de bestaande weg over het Schuttersveld 370.000. Van het onder 1 genoemde bedrag dient 75 pet (ƒ1.391.250) ten laste van de kapitaaldienst en 25 pet (ƒ463.750) ten laste van het grondbedrijf te komen. Van de reeds gemaakte kosten van op hoging en de grondkosten dient 75 pet van 300.000 dus 'n bedrag van 225.000 ten laste van de kapitaaldienst te ko- Het onder 2 genoemde bedrag dient ten laste van de kapitaaldienst van de gemeentebegroting te komen. Voor het totstandbrengen van een de finitieve aansluiting tussen de Gabriël Metzustraat en de Haarlemmerweg, waarvoor reeds eerder gelden beschik baar werden gesteld, is verder een aan vullend krediet nodig van 150.000. Transportriool Het tracé over het Schuttersveld •an het e reconstrueren verkeersplein bij het Station (A) naar de brug over de Haarlemmer- trekvaart (B). De aftakking gaat via de ondergang van de spoorlijn en de weg door de Kikkerpolder aansluiting geven Oegstgeest Hofdijck. een transportriool worden aangebracht ten behoeve van de afvoer van het afval- D: kosten worden geraamd op een be drag van 1.750.000. Ter voorkoming van onnodige werk zaamheden zal de eerder genoemde ver breding van de bestaande weg over het Schuttersveld ten behoeve van de uit voering van tweerichtingsverkeer, eerst worden uitgevoerd nadat het transport- riool langs die weg is aangelegd. Het aan te leggen transportriool tus sen de Zweilandlaan en de Gabriël Met zustraat met de rioolzinker in de Haar lemmertrekvaart vormt het sluitstuk van de afvoerleiding, waardoor het afval water van het Morskwartier naar de zui veringsinstallatie-Noord zal worden af gevoerd. De op 900.000 geraamde kosten, ver bonden aan de uitvoering van dit plan, moeten in de exploitatieberekening van de gronden in het Morskwartier worden opgenomen. B. en w. stellen de gemeenteraad, welke 24 juli vergadert, voor akkoord te gaan met dit ingrijpende wegenplan en de geraamde bedragen beschikbaar te stellen. UIT DE LEIDSE RAADSSTUKKEN Omdat het bestuur over de r.k. vakschool voor meisjes en de 2e r.k. vakschool voor meisjes in oprichting per 1 januari wordt overgenomen door de Zita-Stichting is het noodzakelijk, dat de gemeente opnieuw een zgn. „nodig-verklaring" afgeeft voor deze scholen. B. en w. adviseren de ge meenteraad daartoe te besluiten. Teneinde het parkeren op het Pieterskerkhof (ten westen van de kerk) ordelijker te doen geschieden en een maximale benutting van de beschikbare ruimte te bevorderen wordt voorgesteld parkeervakken aan te brengen. Volgens het ontwerp ko men er 75 vakken, waarvan er 72 bestemd zijn voor auto's en 3 (met een onderverdeling) voor motoren en scooters. De kosten worden geraamd op 24.500.- De commandant van de brand weer acht een verder gebruik van de petroleumkachels in de r.k. l.o.m.- school aan het Rapenburg niet langer verantwoord. In verband hiermede is een plan opgesteld de petroleumka chels te vervangen door aardgaska chels. Voorgesteld wordt een bedrag van 38.000.. voor dit doel beschik baar te stellen. Zoals bekend bestaan er plannen de l.o.m.-school te huis vesten in een nieuw gebouw, maar b. en w. merken bij het verwarmings- voorstel op, dat het nog geruime tijd zal duren voor men kan gaan bouwen, omdat nog altijd geen urgentieverkla ring is afgegeven. Bij de ingang van het nieuwe schooljaar zou het aantal kleuters op de openbare kleuterschool aan de Ha- verstraat nog slechts 9 bedragen. Om dat dit aantal ver blijft onder het wettelijk gestelde minimum van 20, adviseren b. en w. de school op te heffen. De overblijvende kleuters en het enige personeelslid van de school kunnen geplaatst worden op de open bare kleuterschool aan de Zuidsingel. De overplaatsing van de enige hoofdleidster kan zonder persoonlijke moeilijkheden geschieden, omdat de hoofdleidster van de school Zuidsingel (De Parkiet) mevr. A. Kooreman- Vodegel ontslag heeft gevraagd. Voor gesteld wordt in haar plaats te be noemen mevr. M. A. van der Luit- Brinks. de hoofdleidster van de op te heffen kleuterschool. Als gevolg van de overschakeling op het aardgas moeten op de Stedelijke Fabrieken van Gas en Electriciteit li- quidatiekosten tof een totaal van 3.300.000.- gemaakt worden. In deze kosten zal ook bijgedragen worden door de n.v. Nederlandse Gasunie, maar uit de gemeentelijke kas zal toch nog een bedrag van 2.500.000.- geput moeten worden. Voorgesteld wordt dit bedrag beschikbaar te stel- Voor de aanschaf van leermidde len van de eerste vier leerjaren van de r.k. lagere school Donizettilaan is een bedrag nodig van 22.785.- Voor gesteld wordt dit bedrag beschikbaar te stellen. Tenslotte zal de Leidse raad 24 juli moeten voorzien in een aantal vacatures. Aan de ODenbare school voor buitengewoon onderwijs aan im beciele kinderen, welke per 1 augus tus wordt geopend, moet nog een hoofd benoemd worden. Voorgedragen wor den de heer P. T Klinkhamer (onder wijzer aan de Dr. van Voorthuvsen- school te Leiden) en de heer H. C. Blom uit Hoorn. Op het Rembrand tlyceum moet voor zien worden in drie vacatures. Voor gesteld wordt akkoord te gaan met de benoeming van mevr. drs. J Kuyper - Loen tot lerares in de Franse taal en letterkunde, van mevr. drs. C. M. Noest - Elenbaas eveneens tot lerares in de Franse taal en letter kunde, en mej. B. J. Ottevanger tot lerares in de Duitse taal en letterkun de. Voor de vervulling van de vacature W. Caro in de Noorder-commissie tot wering van schoolverzuim wordt de volgende voordracht gedaan: 1 J. Ravensbergen en 2 P. Kruit. Het in de vorige vergadering geïn stalleerde raadslid G. P. Hewitt (P.v.d.A.) wordt voorgesteld voor benoeming in de commissie vooi Dienst voor Kasbeheer en Krediet wezen. In deze commissie ontstond een vacature door het afscheid van de heer M. Sommeling uit de Leidse raad. Aan de Techn. Hogeschool te Delft slaagde voor het doet. ex. bouwkundig ingenieur de heer G. J. M. de Koenig. Voor het kand. ex. vliegtuigbouwkundig ingenieur slaagde de heer R. P. Veld- huyzen. Aan de Vrije Universiteit te Am sterdam slaagde voor het doet. examen rechten de heer A. Postma. Allen zijn woonachtig te Leiden. tADVERTENTIE Swift-renner Peter de Jong boekt in Roelofarendsveen grootste zege Uitbreiding Gem. Arehief gaat veel meer kosten Reeds in 1963 stelde de Leidse ge meenteraad een krediet van 1.320.000,- beschikbaar voor de uitbreiding van het gemeente-archief met een vijf verdiepin gen hoog depot en een kantoorvleugel alsmede het vervangen van de stalen roostervloeren en de inwendige stalen draagconstructies in de bestaande ar chiefruimten door voleren van gewapend beton met kolommen. Als gevolg van de moeilijkheden, welke zich voordeden, aanvankelijk door spanning op de ar beidsmarkt en later door die van de ka pitaalsmarkt, kon op dit besluit eerst in maart van dit jaar de goedkeuring van Gedeputeerde Staten worden ver kregen. In aansluiting hierop werd ln april de vereiste rijksgoedkeuring in verband met de bouw toegezegd. Door de loon- en prijsstijgingen van de afgelopen Jaren is het krediet van ƒ1.320.000,niet meer toereikend om 't plan te kunnen uitvoeren. Met inbe grip van de reeds gemaakte voorberei- dingskosten en de inmiddels uitgevoerde sloping van enkele panden, welke ten behoeve van de uitbreiding moesten ver dwijnen, en uitgaande van de laagste ln- schrijfsom voor het bouwkundige werk, zal voor uitvoering van het totale oor spronkelijke plan thans een bedrag van naar raming 1.981.000,nodig zijn. In verband met de eisen, die tegen woordig aan de bouw en outilage van archiefruimten worden gesteld is het onvermijdelijk, dat in het nieuwe archief depot ook een luchtbehandelingsinstalla tie wordt aangebracht. Bij elkaar is derhalve een aanvullend krediet nodig van 898.000,B. en W. verzoeken de raad accoord te gaan met deze kosten. De „Victoria Regio" bloeit weer in de Leidse Hortus Vanavond kan het plantenmlnnend publiek opnieuw de sensatie ondergaan van de jaarlijkse bloei van de Victoria Regia. In de loop van de avond zal de impo sante, zuiver witte bloem zich openen; morgenavond zal deze bloem verkleuren van rose tot purper; ook dan zal de kas voor het publiek worden opengesteld. In 1801 werd de plant door prof. Haenke ontdekt in één der voornaamste zijrivieren van de Amazone; In 1872 bloeide de plant voor de eerste keer in de Leidse Hortus en sindsdien kunnen l>elangstellenden vrijwel leder jaar deze tropische waterlelie met zjjn grote (tot 2.m. in doorsnede), cireelvormlge bladen gedurende de zomermaanden be wonderen. De plant levert gemiddeld een 25 bloemen per jaar. Vanaf 9 uur van avond ls de poort van de Hortus (ingang Rapenburg) open. Toegangsprijs: ƒ0,25. Gistermiddag heeft op de Haagweg b(j de ChurchlUlaan een aanrijding plaatsgevonden tussen de 17-jarlge brom fietser N. van der Ploeg uit Hoogmade en een personenauto, die vanaf de Haag- weg rechtsaf de Churchilllaan op wilde. Hjj gaf daarbij de bromfietser die uit de richting Rijndijk op de Haagweg reed geen voorrang. De bromfietser liep een hersenschudding op. Electroniscli brein regelt alles zelf Op de Westlandse Handels Tentoon stelling (WeHaTe), die op 25 juli wordt geopend in de Houtrusthallen (e Den Haag, zal ook een inzending worden geëxposeerd van de Roelof- arendsveense installateur Th. van der Meer, die min of meer een revolutie betekent op het gebied van de auto matische klimaatbeheersing in kassen. Met behulp van electronische appa ratuur is de heer Van der Meer er in geslaagd een installatie te ontwerpen, die de volgende eigenschappen heeft: meting van lichtintensiteit, kastem- peratuur en watertemperatuur en re geling van verwarming en luchtramen. Door de combinatie van reeds bestaan de automatische apparatuur, aange vuld met eigen vondsten, is een sys teem ontwikkeld, dat teeltlechnisch goede resultaten oplevert. Bij deze re geling komen geen omstandigheden voor, waarbij nog met de hand inge grepen moei worden. Niet alleen le vert de installatie een besparing aan arbeidskosten op, maar bovendien „voelt" het electronisch brein beter dan de kweker, wat op zeker ogen blik de meest gewenste stand van de verschillende apparatuur is. De in het oog springende voordelen, arbeidsbesparing, meeropbrengst en vereenvoudiging van de kasbediening wegen zeker op tegen de aanschaf kosten. Deze komen overeen met de prijs van een auto. Voor een kleine kas de prijs van een kleine auto vice-versa voor een grote. Bijzonder heden over deze opmerkelijke instal latie, die de kassenkwekers ongetwij feld zal interesseren, zijn vanaf 25 juli te vernemen op de WeHaTe te Den Haag. Burgerlijke stand Geboren: Esther Johanna Elisabeth, d.v. G. J. Evers en J. E. de Feij; Larin- da Hermine Gertrud, d.v. H. Kukler en H. H. L. Sasburg: Margit Ildikó, d.v. M. R&tkai en J. M. Kessels; Olivier Rogier, z.v. Baron R. J. van Hardenbroek van Ammerstol en R. A. Binkhorst; Corne lia Catherina, d.v. J. C. de Koning en H. B. Muller: Johan, z.v. W. K. ten Ha ken en S. C. Glasbergen: Martinus Cor nelia Otto, z.v. O. F. C. Bruggeman en M. Smlnk: Eddy, z.v. P. J. van Roosma len en H. Stieva: Martha Alida Maria, d.v. W. C. Verlaan en A. A. M. Hogen- elst. Overleden: G. Huisman. 64 jaar, man; C. W. van Rijn, 80 jaar, wed. van J. C. van Tol; L. Remmelzwaal, 73 jaar, man. PAUZE ALLEEN AF TE WACHTEN Eveneens uit het jongste jull-nummer van "Tijdsein", nu een aanhaling uit een artikel van dr. Corn. Verhoeven: „Dat ls nu juist de moeilijkheid er valt zo weinig te kiezen. Niet alleen ls ds beslissing al lang genomen en de daar bij passende levenshouding mj] met de moedermelk ingegeven, maar ook dat waar het over gaat onttrekt zich aan mijn beslissing. Religie heeft geen be trekking op politiek, op sociale verhou dingen of op andere terreinen, waar de mens zelf eigenmachtig kan kiezen. Zij heeft iets te maken met de uiteindelijke passiviteit van het leven, zQ reikt naar een gebied waar voor ons niets te kiezen en te beslissen valt, maar alleen af te wachten. Het katholicisme, zoals ik dat geleerd heb en zoals ik het beleef, ia een vorm van deze verlossende passivi teit, een afwachtende houding tegenover het verrassende aspect van de werkelijk heid. Ik ben er dankbaar voor dat ik lets van die houding heb geleerd. Ik ge loof niet in de mensen die denken dat ze het allemaal zelf kunnen. Een reli gie van de daad is de grootst mogelijke onzin. Maar ik kan mij heel goed voor stellen, dat andere mensen, met een an dere afkomst, op een heel andere ma nier die houding hebben gevonden." LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Die rare, gekke rot kat (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Sla nooit een vrouw, zelfs niet met een bloem (18 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Luxor: Beat en blues (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio: Mary Poppins (a.l.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.1,5 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. 10.30 Flipper (a.l.) Trianon: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Die knotsgekke kerels in hun vliegende kratten (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. PUNT Het leek waarempel even alsof er iemand om hulp riepmaar schien was het alleen de echo! KORRELTJE Na vlucht vrijwillig gemeld WEGPIRAAT SCHEPT VOETGANGSTER Gisteravond omstreeks half twaalf werd op De Grent te Noordwyk aan Zee een 21-jarig meisje uit Enschede, dat in de badplaats vakantie hield, by het oversteken van de weg door een met grote snelheid naderende perso nenauto geschept en tegen de grond gesmakt. Met een gecompliceerde beenbreuk en een hersenschudding moest zij naar het Academisch Zie kenhuis te Leiden worden overge bracht. Naar schatting moet de bestuurder van de auto, een 30-jaar oude bedrijfs leider uit Rotterdam met een snel heid van 80 a 100 km per uur hebben Met een stralend gezicht kwam gistermorgen om ongeveer 10.30 uur Peter de Jong uit het ge meentehuis van Roelofarends veen, waar hij zojuist in het huwelijk getreden was met mej. C. Klein. Daarmee boekte de sympathieke Swift-renner on getwijfeld zijn grootste zege, hetgeen op de gezichten van de pasgetrouwden dan ook duide lijk is af te lezen. Voor het ge meentehuis vormden zijn Leidse clubgenoten op de bekende wij ze een erehaag, terwijl de ouders nog wat onwennig het geheel bekijken. MARKTBERICHTEN COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD UTRECHT. 13 juli. Vee Totale aanvoer 4071; runderen 981; vette kal veren 457; graskalveren 30; nuchtere kalveren 609: schapen 118; lammeren 982; varkens, boven 100 kg 252; idem beneden 100 kg 24: biggen 589. Prij zen: melk- en kalfkoeien 11001425: kalfvaarzen 8751160; vare koeien 8501150; pinken 525700: stieren 900—1100; graskaveren 400550; fok- kalveren 175240; nuchtere kalveren 4080: schapen 80115; lammeren 110135; drachtige varkens 400550; gereden. Uit angst, dat hij door hetlopers 90—115: biggen 56—78: bok- publiek zou worden gemolesteerd namken en Eeiten ,2^60; vette koeie„ "IJ de aanrijding, met achterlating—,. k 55 k van zUn wagen de vlucht Later meld-f0l^'. 'L kwal IS7So5: vêtte de hij ztch b„ de politie. De mani bleekka|veren per kg ]ey gew ,e kwa, tjDewijs.2 -752 90: 2e kwal. 2.50—2.75: 3e kwal. tngevor-2202.50: nuchtere kalveren per kg lev. gew, 1.401.80; zware vette var kens per kg lev. gew. 1.751.85; zou ters 2.002.10; slachtzeugen 1.60—1.70; jonge slachtzeugen 1.701.80. Over zicht (resp. handel en prijzen): melk en kalfkoeien: rustig - prijshoudend; vette koeien: lui - even lager; vare koeien: rustig - prijshoudend; vette kalveren: vlug - hoger; graskalveren: matig - als vorige week; nuchtere kal veren: willig - even hoger; fokkalve- ren: vlot - even hoger; schapen: rus tig prijshoudend; lammeren: rustig - prijshoudend; varkens: rustig - lager; biggen: rustig - lager. niet in het bezit omdat dit elders reeds DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering Sollicitaties afdeling abonnementen. Papengracht 32. telef. 20935. GOUDA, 12 juli. Kaas Aanvoer )9 partijen kaas. Prys le kw. 3.45- 56, 2e kw. 3.30-3.44. extra kw. 3.57- 4.04. Handel, kalm. DEN BOSCH, 12 juli. Vee Totaal 5643; runderen 1654, graskalveren vette kalveren 756, nuchtere kalveren 1177, schapen 187, lammeren 614, fok- zeugen 34, slachtvarkens 317, biggen 724, slachtrunderen 609. Prijzen (in gu'dens): melk- en kalfkoeien 1040- 1650, guste koeien 900-1400, graskal veren 425-625, kalfvaarzen 1200-1600. klamvaarzen 1075-1275, guste vaarzen 935-1180, pinken 615-825, nuchtere kal veren voor fok of mestery 160-170. weideschapen 70-100, lammeren 55-80, drachtige zeugen 435-540, biggen 68- 78, slachtrunderen extr. kw. 4.45-4.75. id. le kw. 4.00-4.30, id. 2e kw. 3.60- 3.80, id. 3e kw. 3.30-3.55, vette stieren 3.80-4.40, worstkoeien 3.15-3.35 (p. kg gesl. gew.). vette kalveren le kw. 275 .00. id. 2e kw. 2.50-2.70, id. 3e kw. 2.35 2.50 ,p. kg lev. gew.), nuchtere slacht- kalveren 1.35-1.75 (p. st. 45-75), slacht zeugen le kw. 1.80-1.85, id. 2e kw. 1.73-1.78 (p. kg lev. gew.), slachtvar kens 1.80-1.90, vette schapen 85-130, vette lammeren 80-125. Aanvoer, han del en prijzen: melk- en kalfkoeien, ruimer, langzaam, niet lager; guste koeien, redelijk, gedrukt, flauw prijs houdend; jongvee, minder, vrij stil, stijf duur; vette kalveren, matig, le vendig, hoger; nuchtere slachtkalve- ren, minder williger, duurder; scha pen en lammeren, groot, rustig, staan de pryzen; fokzeugen, groter, kalm weinig veranderd; lopers en biggen, redelijk, stug, moeizaam prijsh.; slacht vee, kort, traag, mindere kw. iets la ger; slachtzeugen. minder groot, kalm iets gedrukt. BARNEVELD. 12 juli. Pluimvee - Aanvoer ca. 16.000 stuks, handel matig- Prijzen (in per kg): slachtkippen licht 1.10-1.25: zware 1.30-1.55. Slachtkuiken» 1.35-1.50.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4