Josine v. d. Koogh en J. de Groot sterke winnaars in Leiderdorp Akerboom winnaar elfde zomerrit Docos-jeugd vertrok naar Weert Verheugende zwem-prestaties bij de Kringkampioenschappen Hoopgevende tijden Ajax verrast Union Corien Kaulfman (de Spartaan) met een snelle tijd kampioene PENNINGS EN ZOETEMELK EERSTE KNWU KANDIDATEN VOOR SPELEN IN MEXICO CEES SCHIJFF BEKROONDE COME BACK MET RONDEZEGE Weinig tegenstand voor Robert Strik PAGINA 8 Dl LEIDSE COURANT MAANDAG 10 JULI 1967 OPEN TOERNOOI „DE MUNNIK" De finalewedstrijden van het eerste open toernooi van de Munnink hebben twee bijzonder sterke triomfators opgeleverd. Bij de dames stak Josine v. d. Koogh met kop en schouders boven haar tegenstand sters uit, terwijl Jan de Groot met verbluffend gemak zijn tegen standers zijn wil oplegde. Josine, in de finale gekomen na een gemak kelijke zege op Ria de Groot, had hierin niet veel moeite met de zich dapper verwerende Annelies Heymans. Haar drives waren veel dieper en ook haar volleys en smashes waren van een aanzienlijk beter gehalte dan van Annelies. Met 6-4 6-2 werd Josine een sterke win nares van de eerste damestitel in Leiderdorp. Het moegestreden dubbel, dat na een sensationele finale tegen de combinatie De Groot-Verhees beslag legde op de eersteprys: mr. Frank Bonte flinks) en drs. Har Meyer. Geen geluk Bij de heren behaalde Jan de Groot zijn zoveelste kampioenschap na et 6-0 6-4 zege op de grote sensatie vó dit toernooi, Jan Auke v. Werkum. Van Werkum had om zover te komen eerst een zware driesetter'moeten spe len tegen Rob Spaas, die in de zeer spannende derde set (6-4) geen grein tje geluk had. Jan de Groot rekende vlot af met Kees Koole 6-4 6-1, die geen moment zijn normale peil haal de. In de finale liep De Groot snel uit naar 6-0 3-0, waarna v. Werkum met enkele prachtige backhandpassings tot 3-3 ophaalde en zelfs op 4-3 kwam. Ook een 5-3 voorsprong lag binnen zijn bereik, maar een eenvoudige vol ley belandde tegen de netband. Dit bleek zijn einde, want De Groot snelde met drie sterke games regelrecht de overwinning 6-0 6-4. Verrassende wending De herendubbel-finale tussen Frank Bonte en Har Meyer enerzijds en Jan de Groot en Louk Verhees was vol •panning en sensatie. Tot 6-3 5-5 leken Verhees en De Groot regelrecht op de zege af te stevenen, maar toen kre gen Bonte en Meyer het ineens te pakken. Met 7-5 pakten zij de tweede set, waarna zij in een „dolle" derde set de meest verrassende volleys en smashes lieten rondvliegen en de volle winst tot zich trokken. Peter Akerboom uit Roelofarends- veen heeft gisteren de elfde rit in de zomercompetitie van de Leidse wie lervereniging Swift gewonnen. De lange Vener versloeg if) de eindsprint van de 48 km lange wedstrijd voor nmateurs en A-nieuwelingen, die op het parcours in de omgeving van Oud- Ade werd gehouden, zijn jongere broer (eerste nieuweling) en de Leiderdorp- se „vechtjas" Liek de Jong. De uit slagen luiden: Amateurs (48 km): 1 P. Akerboom (Roelofarendsveen)2 W. van Diemen (Leiden). A-nieuwelingen (48 km): 1 P. Aker boom (Roelofarcndsveen); 2 L de Jong (Leiderdorp); 3 H. Molkenboer (Oude Wetering). B-nieuwelingen (24 km): J. de Ko ning (Roelofarcndsveen); 2 B. de Graaf (Leiden); 3 S. Rietbroek (Lei den); 4 W. van der Kley (Leiden); 5 F. Seriier (Leiden); 6 A. van der Lely (Koudekerk); 7 H. de Bruin (Leiden); 8 P. van der Berg (Leiden). Dames (24 km): 1 G. den Eisen (Zoe- terwoude); 2 R. den Eisen Zoeterwou- de). Veteranen (24 km): 1 Th. Brandt (Leiden); 2 B. Kruit (Leiden); 3 G. Mieremet (Leiden). A-adspiranten (24 km): 1 B. van Ryn (Leimuiden); 2 A. Meskers (War mond); 3 C. Akerboom (Roelofarcnds veen); 4 S. Slingerland (Koudekerk). B-adspiranten (20 km): 1 A. van der Voet (Leiden). Oppermachtige Milou Penseel Milon Penseel was evenals op de districtskampioenschappen ook nu weer in C oppermachtig. Eerst scha kelde zij Wilma Bakema uit om ver volgens in de finale clubgenote Anita Steenhauer. verrassend winnares over Nelleke v. d. Akker, geen schijn van kans te geven 6-2 6-3 Milon is zeker een grote belofte voor Roomburg. Volle overgave Jan Vreeburg behaalde in C zijn eerste grote toernooizege, na een ge makkelijke 6-2 6-2 zege op Frans Kroes, die in de halve finale zijn vriend Koen Heringa eerst na drie uur had bedwongen Zijn moeilijkste partij speelde Vreeburg tegen de hard- slaande Jaap v. d. Nat, die op de be slissende momenten steeds gepasseerd werd door de met volle overgave strij dende Vreeburg. In de finale tegen Kroes joeg Vreeburg zijn vermoeide opponent links en rechts over de baan om dan op de veel te korte returns feilloos te scoren. Angelique Geyer. de grote belofte van Unicum, moest tegen mej. De1 Vries na drie sets het moegestreden i hoofd buigen, maar met iets meer ge luk was de balans in het voordeel van dit kittige speelstertje doorgeslagen. Fraaie prijzen Ook in haar tweede finale, het ge mengde dubbel, met de bij vlagen zeer knap vollerende Arnold v. d. Capelle, ging verloren, maar de combinatie j De Vries-Parkins was eigenlijk te sterk voor de D-afdeling. De Munnik-voorzitter ir. F. v. Straa- ten reikte tenslotte de bijzonder fraaie prijzen van dit zeer geslaagde toernooi uit, dat in de heer Van Leeuwen een i groot wedstrijdleider vond. UITSLAGEN D.E.-B, halve finale: J. v, d. Koogh- R. de Groot 6-2 6-1, A. Heymans-A. Steenhauer 6-3 6-4; finale: J. v. d. Koogh-A. Heymans 6-4 6-2. H.E.-B, halve finale: J. v. Werkum- R. Spaas 4-6 6-4 6-4, J. de Groot-C. Koole 6-1 6-4: finale: J. de Groot-J. v. Werkum 6-0 6-4. HD.-B, halve finale: H. Meyer;F. Bonte-C. Koole/H. Mulder 6-2 6-3; finale: H. Mever/F. Bonte-J. de Groot/ L. Verhees 3-6 7-5 6-3. G.D.-B: le prijs: A. Heymans/C. Koo le; 2e prijs: W. Bakema/J. Kooreman. D.E.-C, halve finale: A. Steenhauer- N. v. d. Akker 7-5 9-7, M. Penseel-W. Bakema 6-1 6-2: finale: M. Penseel- A- Steenhauer 6-2 6-3. H.E.-C, halve finale: J. Vreeburg- J. v. d. Nat 7-5 6-4, F. Kroes-K. Herin ga 6-1 3-6 10-8; finale: J. Vreeburg- F. Kroes 6-2 6-2. D.D.-C, finale: Soonius/Bouhuys-De Beer/Koemans 4-6 6-4 6-3. H.D.-C, halve finale: Heringa/Kle- ver-Kooreman/Riel 6-4 7-5, C. v. d. Nat/v. Gemert-F. Wempe/G. Wempe w.o.; finale: C, v. d. Nat/v. Gemert- Heringa/Klever 6-0 6-4. G.D.-C, halve finale: J. de Ruiter/ W. de Ruiter-Zwikker1 Kooreman 9-7 6-3, De Beer/Koemans-Meurkens/Spaas 4-6 6-2 6-3. De Beer/Koemans-J. de Ruiter/W. de Ruiter 6-4 1-6 6-4. H.E.-D, halve finale: Broxterman- Schotel 6-0 4-6 10-8, Gadron-v. d. Meu- len 6-1 6-1; finale: Broxterman-Gadron 2-6 10-8 6-2. D.E.-D, finale: J. de Vries-A. Geyer 4-6 6-2 6-4. H.D.-D: Webstra/Platzek-De Vries/ Perkins 6-0 6-4. In afwijking van het jaarlijks ri tueel werd ditmaal niet in de Docos- kantine koffie gedronken, doch in de Sibeliusstraat, waar de families Koot, v d. Meel en v. Lierop de dankbare taak hadden ons van dit heerlijk vocht te voorzien. Met vijf auto's vertrokken we om 12.30 uur vol goede moed richting Weert, waar we zonder kleerscheuren om 17.00 uur aankwamen. Voor van avond was er geen speciaal programma opgesteld, zodat we na de opening de omgeving maar hebben verkend. Veel kunnen wij U nog niet vertel len, doch morgenavond ziet U ons weer terug met hopelijk goede be richten. Rest mij nog de dank van de jon gens en de jeugdleiders te vermelden voor de heren v. Steen, v. d. Meel en Albert Goosen voor het vervoer naar Weert. De jeugdleiders De kringkampioenschappen zwemmen, zaterdagavond in "De Vliet" gehouden, zijn verheugend verlopen. De prestaties van de jeugd zijn in een stijgend tempo, wat ook al blijkt uit het feit dat vele senioren- nummers in een overwinning eindigden voor adspiranten. Ook ver heugend waren deze kampioenschappen omdat de wedstrijden, na een trage start, later snel en in een goede harmonie konden worden afgewerkt. Tenslotte heerste er vreugde bij de diverse verenigingen, omdat men naar de top van de Nederlandse zwemwereld groeit, en er door zwemmers en zwemsters uit de kring niet minder dan op 21 j MH, nummers kan worden deelgenomen aan de nationale kampioenschap- i LGB. 5.13 8. n de laatste 10 meter wist de laatste een beslissende voorsprong t® nemen van een halve seconde. Kees Uitten hout van Sleutelstad was opper machtig bij de heren op de school slagnummers: zowel de 100 als de 200 meter bracht hij op zijn naam in goede tijden van 1.17.6 en 2.53.-. UITSLAGEN 100 m vrije slag estafette dames- vrije slag meisjes onder 12 jr> pen. De verdeling over de clubs van het behalen van de limiettijden ziet er als volgt uit: LZC lOx, LGB 7x, Sleutelstad 2x en de Zijl en 1 M. Koot. Sassenheim, 40.6; 2 M AZC ieder één keer. Dinsdagavond, wanneer het restant van het pro-^einders. R- gramma wordt verzwommen, kan deze lijst nog wijziging ondergaan. w Het „moedigste meisje" tydens de Kringkampioenschappen in het zwembad De Vliet was de 18-ja rige Anneke van Ingen-Schenau, die de door LZC-tralner Ben Else- naar beschikbare beker in ont vangst mocht nemen. Tijdwaarnemer A. C. van der Bosch uit Waddinxveen, dit jaar voor het laatst in het bestuur van de kring Gouwe-Rijns treek kwam met een ex tra verrassing voor de dag: Anneke van Ingen-Schenau, het 13-jarige pu pilletje van LZC-trainer Ben Elsenaar, mocht de door hem beschikbare beker ontvangen als "het moedigste meisje" van deze kampioenschappen. Vele malen zorgden de deelnemers, opgezweept door de aanmoedigingen van hun clubgenoten op de kant, vodr spannende series. Zo ondervond Thea Heemskerk (LGB) veel tegenstand van Lia Giezen van LZC op de 100 m schoolslag. Eerst de laatste meters moesten hier de beslissing brengen. De meisjes tot 12 jaar maakten van de 50 meter schoolslag ook al zo'n in teressant nummer: met slechts één tiende seconde voorsprong besliste Anneke van der Kraan van LGB de strijd in haar voordeel voor het LZC- meisje Wilma de Ru. De 100 m schoolslag meisjes tot 14 jaar leverde een zeer fraaie tijd op voor Nelleke v. d. Geyn. Deze zwem ster van LGB-trainer Rob Nardten tikte aan na de 100 m te hebben af gelegd in 1.30.9, waarmee ze niet min der dan ruim 6 seconden onder de li- miettijd voor de Nederlandse kam pioenschappen bleef! De 100 m vrije slag heren leverde geheel volgens de verwachting een overwinning op voor de blonde LZC'er Hans Parrel in de behoorlijke tijd van 1 minuut rond, met in zijn kielzog de 16-jarige Hans LGB. 41.2; idem onder 14 jaar: 1 L Hidding, Geepen. 34.5; 2 A. Schollaard, AZC, 39.8; 3 C. Jonkheer, Sassenheim, 40.2; idem jongens onder 12 jaar: J M. v. d. Linden, AZC, 40.-; 2 C. Pet, Sleutelstad, 40.2; 3 J. Singeling, Sleu- telstad, 42.7; idem onder 14 jaar: 1 B Voskuil, de Zijl, 33.-; 2 J. Ligtvoet, de Zijl, 33.6. 100 m vrije slag meisjes onder 14 jaar: 1 A. van Ingen Schenau, LZC, 1.15.9; 2 M. Hart wijk. LGB, 1.25.9; 3 T. Koppeschaar, LGB, 1.26.4; idem jongens: 1 J. Spijker, de Zijl, 1.15.3: 2 F. Elzenga. Sleutelstad, 1.16.8; 3 H Soet. LZC, 1.22.-. 200 m wisselslag persoonlijk meisje» onder 14 jaar: 1 N. v. d. Geyn, LGB 3.09.5. 100 m schoolslag heren: 1 K. Uitten- hout, Sleutelstad, 1.17.6; 2 E. de Vos, LZC, 1.26.1; 3 A. Mulder, Sleutelstad, 1.26.8; idem dames: 1 T. Heemskerk, LGB, 1.30.9; 2 A. Heemskerk, LGB, 1.37.-; 3 M. Verdegaal, Sassenh-, 1.39.2. 100 m vrije slag meisjes onder lf jaar: 1 I. Mioch, LZC. 1.12.-; 2 B fielden Het eerste wicket viel voor 30 Schlagwein, Sleutelstad, 1.14.8; 3 C runsfM. Mathijssen 20), maar daarna j Nieuwenhuyzen. LGB. 1.15.3; idem Versluis, ook van LZC, d: eindigde in een hoopgevi 1.02.7. Bij de dames werd dit overwinning voor de jonge vereniging Sassenheim: D. Blom finishte na 1.15.3. Jammer was het dat zij slechts weinig tegenstand kreeg doordat Gonnie Era dus en Ineke Mioch van LZC niet ge heel fit waren en slechts aan een en kel nummer konden deelnemen. De schoolslag meisjes tot 16 jaar leverde een felle strijd op tussen de LZC- meisjes Lia Giezen en Maja Breuker, Cricket Na gewonnen toss ging Ajax eerst hadden de bowlers van Ajax het geheel in de hand. Voor een totaal van 82 zaten de Union-spelers aan de kant, de door goed fielden: 3 X run outl R. Veldhuizen 2-26, F. de Jongh 3-18 en February 2-9. Slechts W. Eling (10) H. Klarenbeek 2-9 bereikten verder de dubbele cijfers. Dit totaal werd door Ajax voor 7 wickets overschreden. V. Fe bruary 23, A. Kantebeen 10, F. Olthuis zeer rustig 37 en D. Eldering 10. Een vijfde punt zat er niet meer in. Zodoen de werd dan ook op 117 voi JEUGDKAMPIOENSCHAP TE HAARLEM Bu de Nederlandse amateurs, die vanaf donderdag deel zullen nemen aan de zevende Ronde van de Toekomst ont breken twee jeugdige renners, die zich in de afgelopen weken en maanden heb ben onderschelden in verschillende gro te wedstrijden. Dit zijn de Rijpweteringse Swift-renner Joop Zoetemelk o.a. de best geklasseerde Nederlander in de zware Turkse Ronde van de Zee van Marmora vóór de wel geselecteerde ren ners Daan Holst en Fedor den Hertog) en de talentvolle Nieuw-Venneper Mar cel Pennings, de wielrenner (zowel baan als weg), die het schaatsen de rug toekeerde om een "toekomst" in de wie lersport op te bouwen. Twee renners dus, die eigenlijk wel in de door Sjefke Jans sen geleide Tour de l'Avenir-ploeg zou den moeten zijn opgenomen. "Dat is ook wel zo," bekende bondscoach Joop Mtd- delink, die samen met Sjefke Janssen de Tourploeg selecteerde en aan de sport- commissie van de KNWU voordroeg. "Maar", zo voegt hij er onmiddelijk aan toe, "we hebben een Zoetemelk en een Pennings eigenlijk by een andere lich ting ingedeeld. Die voor 1968. Het jaar van de Olympische Spelen dus. Vooral een Zoetemelk zou het dit Jaar ook wel goed hebben gedaan in de Toe komstronde. En dan volgt nog veelbetekend"Die Jongens hebben overigens ook trai ningsadviezen -verplichten kan ik ze niets- gekregen en ach, als ze zich daar aan houden, loopt het wel los. Dan ben ik er niet bang voor. Ik geloof wel, dat er voor jongens als Zoetemelk en Pen nings nog een volgende lichting komt. Dan kunnen ze zeker evén veel als de ploeg van dit jaar. Want dat we dit jaar met een aantal goede renners de Tour de l'Avenir Ingaan Is wel zeker. Ri- nl Wagtmans, Fedor den Hertog en Piet Tesselaar kunnen het met de hulp van Daan Holst, John Schepers, Leo Duyn- dam, Jan v. Katwijk en Hans Tesselaar waarschijnlijk wel een heel eind bren gen." plannen met hem. Hy krijgt dit als een soort compensatie nog wel wat andere buitenlandse wedstrijden (o.a. naar Schotland) en 8taat bijna boven aan het lijstje voor de kandidaten voor Mexico en de Tour de l'Avenir van 1968. Hy is -en dat hebben we hem al verteld ook- een rennertje met toekomst en het is beter hem niet direct tot zyn top te De Rynaburger Cees Schyff heeft n come-back bekroond. De lange Swlft- renner, die enkele jaren geleden „geruis- loos" scheen te verdwijnen nit het wie hebben andere i.-rwereldje en dit jaar pas begon te trainen, boekte zaterdagmiddag zyn eerste „echte" zege van dit seizoen: na zijn eerste plaats eerder dit jaar in Zoeterwoude schreef Schyff nu de Ronde van Schipluiden op zyn naam. Cees Schyff heeft op het ogenblik de goede vorm te pakken. De 24-jarige Rynsburger, die enkele weken geleden tydens de Internationale wieler-Avond- belasten. Dus vergeten zyn we hem echt I zesdaagse enkele goede resultaten be- niet." I haalde en ook zyn oude faam als pre- I miespurter weet eens wat oppoetste. Over Marcel Pennings vertelde Mid- toonde in de 100 km lange wedstrijd in delink: "By hem is het eigeniyk j het Westlandse tuindersdorp zyn grote precies als met Zoetemelk. Pennings kan ook een grote worden. Maar bij hem is één complicatie. Hy rijdt ook goed op de baan en op het ogenblik be reidt hy zich onder Jan Derksen voor op het wereldkampioenschap ploegachter volging op de baan. Dat is de hoofdre den, dat hij niet naar de Tour de l'Ave nir gaat. Maar zou hy zich byvoorbeeld de wereldkampioenschappen weer vol ledig op de weg toeleggen -en daar valt wielrenner toch eigeniyk wel het meeat en het best in te verdienen- en komt er dan ook uit wat er aan talent beslist by hem inzit, dan krygt hy vol gend seizoen ook acht wel zijn kansen ta bewijzen wat hy waard is. Per van rekening ls Pennings -evenals Zoetemelk trouwens- nog jong." kracht. Zoals altyd was Schijff begin byzonder actief. En in Schipluiden werden de harde werkers van het eerste uur beloond. De uitlooppoging van Jan van der Haar, Jan Hordijk, Bert van Dort, Cees Schyff en Harrie v. Leeu wen, die later terug zou vallen, slaagde op het bochtige parcours bijzonder goed. Binnen enkele rondjes was het hard werkende vyftal uit het gezicht verdwe nen en vanaf dat ogenblik af was succes voor de dappere koplopers verzekerd Alleen de sterk i-ydende Voorschotenaar Ton van der Valk zag met de pas ama teur geworden Bennie Cardol nog kans I jacht het gat tuasen de vluchters en het pele- de re ton te overbruggen, al moest dat twee- al er ruim dertig rondjes fel voor Jagen. Dertien kilometer voor het einde kwam de aansluiting tot stand. Toen de vele toeschouwers langs het parcours reeds aan een eindsprint be gonnen te denken en de kansen van de koplopers in die sprint tegen elkaar vast gingen afwegen, viel - en enigszins ver- ressend - de beslissing: van kop af sloeg Cees Schyff zonder er erg in te hebben een gat van een tiental meters en alleen de Rotterdammer Bert van Dorth had dat in de gaten. Attent wipte hij naar vo ren en daarmee was de kloof geslagen. In de slotfase weigerden de ploegmak- kers van Van Dorth. Van der Haar en Hordyk kopwerk te doen. waardoor het groepje van vier renners steeds meer van zijn voorsprong pry» gaf. Jan Peet oom en Jan Aldershof sprongen in de laatste ronde met succes uit het peloton en legden - achter Schijff en Van Dorth, het die in de sprint kansloos was - op de derde en vierde plaats beslag. Na Hor dyk finishte Van der Valk als zesde. De Vlaardinger Koevermans won de sprint van het peloton om de zevende plaats. Ook gisteren vestigden Ton van der Valk en (in wat mindere mate) Cees Schyff de aandacht op zich. De Voor schotenaar Van der Valk ging in het Belgische Sint Jop in 't Goor. waar de renners op een 3 km lang parcours van grint- en zandpaadjes 100 km moesten afleggen, met de plaatseiyke favoriet Sjef van Staay na ongeveer 25 km op de vluchter Dik Aardoom om utt 's-Gravendeel vervolgens direct te oversteken". Vyf ronden voor het eind liet de sltmms Belg de door het vele kopwerk moegestreden Van der ValK in da steek om onbedreigd te zege- Op prachtige wijze heeft Corien Kauffman (Spartaan) in Haarlem het Nederlands kampioenschap 400 m. op haar naam gebracht. Zij lootte de gunstige binnenbaan en kon haar con currentes goed ln het oog houden. Vooral hield zy het oog gericht op Ria Witteman van de Bataven (even als zij winnaar van haar serie zater dag), die in de ongunstige 5e baan gestart geen enkel risico nam en zeer fel van start liep. De laatste 100 m. bracht de beslissing. Met lange passen liep Corien op Ria Witteman in en finishte in de mooie tijd van 59.7 sec. Vlak voor de streep moest het Bata- venmeisje zelfs Nora Sijpses voor laten gaan. Irma van Winden (Bataven), ook tot de halve finale doorgedrongen, werd 6e. De tijden waren 60.8 sec., 61.2 sec., 65.2 sec., resp. voor Corien Kauff man, Ria Witteman en Irma van Win den. Irma Mell (Sios) kampioene Hoogspringen Bij de meisjes B ook al een kam pioene. Irma Mell van het Wassenaarse Sios sprong 1.45 m. hoog, wat goed was voor de eerste plaats. Clubge note Ria van Leeuwen werd derde met de discus: 27.52 m. Hoewel niet geplaatst in de finale liep Carla Grim bergen (Spartaan) een nieuwe Leidse recordtijd op de 600 m. meisjes B: 1.45.7 sec. Bij de B-jongens enige Bataven- successen: Wilbert van Niel werd 2e in de vérspringbak met 6.17 m. en zijn clubvriend Rob van Deventer gooide de speer naar een nieuw Leids record van 42.09 m. De belangrijkste resultaten van de Nederlandse Jeugdkampioenschappen in Haarlem waren: Meisjes B: Wilma Geerlings Bata ven) speer 26.35 (5e); Trees Wetter (Spartaan) hoogspringen 1.35 (7e); Carla Grimbergen (Spartaan) 600 m. 1.45.7 (4e) (serie); Trees Wetter (Ba taven) 80 m. 10.7 (demifinale); Mia v. d. Harg (Bataven) 80 m. Horden 10.5; vérspringen: 4.86. Jongens B: M. Frauenfelder (Hol land) Discus 32.71 (7e); R. van De venter (Bataven) Speer 42.09 (6e), (Leids record). Jongens A: Bert Pauw (Holland) 400 m. Horden 60.4 sec, (5e); Hans Ransdorp (Spartaan) 400 m. 54.6 sec. (demifinale). Meisjes A: Wynande Taekema (Nw. jongens: 1 L. Soet, LZC, 1.04.4; 2 P. Zandvliet, LGB, 1.08.6; 3 L. Siera LZC, 1.10.5. 100 m rugslag dames: 1 G. Eradus, LZC, 1.27.-; 2 D. Blom, Sassenheim, 1.30.5; 3 A. van Velzen. LWV, 1.45.-/ idem heren; 1 M. v. Beukering, LGB 1.12.2; 2 H. Hilkhuyzen, Sleutelstad 1.15.4; 3 W. Rugen. LGB, 1.18.-. 50 m schoolslag meisjes onder 12 jaar: 1 A. v. d. Kraan. LGB, 48.-; J W. de Ru, LZC, 48.1; 3 K. de Vos, Sleu telstad. 48.2; idem onder 14 jaar: J L. Bosscher, Sassenheim, 45.2; 2 A. Scholaard, AZC, 47.2; 3 A. Rijnsbur ger, Sassenheim, 48,-; idem jongen? onder 12 jaar: 1 M. v. d. Linden, AZC, 46.9; 2 H. van Veen, LZC. 53.7; 3 P. Harteveld, Sleutelstad, 53.9; idem on der 14 jaar: 1 J. Spijker, de Zyl, 44.4J 2 B. Voskuil, de Zijl, 45.8. 100 m schoolslag meisjes onder 14 jaar: 1 N. v. d. Geyn, LGB, 1.30.9; 2 M. Breuker. LZC. 1.33.-; 3 T. van der Drift, LWV, 1.38.3; idem jongens: 1 J. Plouvier, LGB, 1.30.5; 2 H. Soet, LZC, 1.46.-; 3 H. Haarlem, Sleutel stad, 1.55.9. 400 m vrije 6lag meisjes onder 16 jaar: 1 A. van Ingen Schenau, LZC, 6.01.8; 2 B. Schlagwein, Sleutelstad, 6.06.9. 50 m vlinderslag meisjes onder 16 jaar: 1 L. Hidding, Geepen, 39—j 2 H. Zwartjes, LGB. 42.5: 3 C. Nieu- wehuyzen. LGB, 44.3; idem jongens: 1 J. de Jong. Geepen, 37.-; 2 J. Spij ker. de Zijl, 38.6; 3 F. van der Akker, AZC, 42.-. 100 m vrije slag heren: 1 H. Parrel, LZC, 1.00.-; 2 H. Versluis, LZC, 1.02.7; 3 M. v. Beukering, LGB, 1.05.1; idem dames: 1 D. Blom, Sassenheim, 1.15.3; 2 J. Aalders, LGB, 1.17.-; 3 C. Hooge- boom, LGB, 1.19.9. 200 m wisselslag persoonlijk jongens onder 16 jaar: 1 P. Zandvliet, LGB, 2.56.4; 2 C. Blom, LGB, 3.09.3. 50 m rugslag meisjes onder 12 jaar: 1 R. Platje, LGB, 42.4; 2 H. de Graaf, LGB, 46.-; 3 W. de Ru, LZC ,51.2; idem onder 14 jaar: 1 I. van Hagen, Geepen, 45.2; 2 A. Schollaard, AZC. 46.4; 3 A. Meiders, LWV, 50.7; idem jongens onder 12 jaar: 1 P. Hartveld, Sleutelstad, 52.9; 2 J. Singeling, Sleu telstad, 55.9; 3 H. v. Veen, LZC, 1.06.2; idem onder 14 jaar: 1 J. Spijker, de Zyl, 38.7; 2 B. Voskuil, de Zyl, 44.6. 100 m rugslag meisjes onder 14 jaar: 1 M. Geertsma, LGB, 1.23.-; 2 A. van Ingen Schenau, LZC, 1.32.4; 3 A. Kleu- ver, BZ&PC, 1.34.1; idem jongens: 1 B. Tegelaar, LGB, 1.31.8; 2 G. Krol LGB, 1.31.8; 3 F. Elzenga, Sleutelstad, I.32.8. 100 m schoolslag meisjes onder 16 jaar: 1 M Breuker, LZC, 1.33.2; 2 L. Giezen, LZC, 1.33.7; 3 L de Rooy, LGB, 1.34.9; idem jongens: 1 T. Uit- tenhout, de Zyl 1.24.9; 2 J. de Graaf, LZC, 1.29.4; 3 G. Hoogendoorn, BZC. 1.31.3. 100 m vlinderslag heren: 1 H. Hilk huyzen, Sleutelstad, 1.16.2; 2 R. Toet, LGB, 1.20.2; 3 W. Ruben. LGB. 1.21.4; idem dames: 1 A. van Ingen Schenau, LZC, 1.30.4; 2 A. Heemskerk, LGB, 1.39.4. 100 m rugslag meisjes onder 16 jaar: 1 M. Kortekaas, LGB, 1.30.-; idem jon gens: 1 L. Soet, LZC, 1.21.-; 2 B. Vos kuil, de Zijl, 1.24.7; 3 C. v. d. Bosch. LWV. 1.46.9. 200 m schoolslag heren: 1 K. Uitten- de 400 m. horden werd de ex-Hollandhout- Sleutelstad. 2.53.-; 2 W van Zijl atleet Robert Strik. Htj maakte dc 3.01.-; 3 Th. Uittenhout, de Brunh.) 200 m. serie 27.4 sec; Discus werpen 32.32 (7e); 200 m. demifinale 28.3 sec, vérspringen 4.89 (8e). Char lotte Jaspers (Bataven) 200 m. serie: 27.2 sec.; 100 m. serie 12.9 sec.; 100 m. deminfinale 13.1 sec. Maria Poel (Ba taven) vérspringen 4.86 m.; Ria Am- merlaan (Bataven) Öpeerwerpen 27.34 m. (8e); Daisy van Ruiten (Spartaan*) Discusw. 30.66 m. (10e); Kogel 9.15 m. (7e). Kampioen met grote voortreffelijke tijd van 55.9 sec. Zes de in deze race werd Bert Pauw (Hol land) in 60.4. wisselslag estafette dames; 1 LGB. 2.45.-; 2 BZ&PC, 2.56.-; 3 Sleu telstad, 3.07.-. 4 x 100 m idem: 1 LGB. 5.47.5; 2 LZC, 6.15.9. 4 x 50 m idem heren: 1 Sleutelstad, 2.14.8; 2 LGB. 2.18.8; 3 de Zijl, 2.20.7. Oppermachtig ua« Keee Uitteu- hout, die zowel de 100 als de ?00 m schoolslag op zyn naam wist te brengen en daarby goede tyden voor zich liet afdrukken: 1.17.6 en 2.58.0. vieren. De Swift-rennera. die in een ach-1 tervolgend groepje terecht kwam. legde op de vierde plaata beslag. De Vlaar dinger Sjaak Koevei mans finishte als zesde, terwfjl Leo Waasenburg (zater dag niet verder dan een 14de plaats in Zuidland) en Cees Schijff in 't in stuk jes uiteengevallen peloton als 9e en 13e over de streep gingen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8