r Mei. dr. J. Th. Koster Officier Oranie-Nassau vertrokken en gevestigde j personen in leiden Werkloosheid sinds vorig jaar verdubbeld DE LEIDSE COURANT MAANDAG 10 JULI 196^ Hartelijk afscheid van Rijksherbarium Wegens het bereiken van de 65-jarlge leeftyd heeft mej. dr. J. Th. Koster za terdagmiddag afscheid genomen als we- tennehappeiyk hoofdambtenaar by het RykHherbarlum te Lelden. Als waardering voor haar grote zo wel nationale als Internationale ver diensten op het gebied van de algologle, de kennis der wieren, is dr. Koster be noemd tot Officier In de Orde van Oran je Nassau. Velen waren zaterdagmiddag in de kantine van het Rijksherbarium aan de Schelpenkade voor dit afscheid samen gekomen: de zo goed als volledige we- tenschapelljke staf met aan het hoofd de hoogleraar-directeur prof. dr. C. G. G. J. van Steenis. de oud-hoogleraar directeur prof. H. Lam, burgemeester mr. G. C. v. d. Willigen, mede namens het curatorium van de Universiteit (de pres. curator waa wegens ambtelijke be zigheden elders tot zijn spijt verhinderd aanwezig te zijn), de Groningse hoog leraar in de botanie, voormalig leerling van dr. Koster, prof. dr. C. v. d. Hoek, het verdere personeel van het Rijksher- be- Prof van Steenis schetste na woor den van welkom tot de aanwezigen in het kort de wetenschappelijke loop baan van dr. Koster, overigens reeds eerder in ons blad belicht. Spr. stelde vast, dat zy zich als internationaal al- gologe een grote naam heeft verworven. Maar dat niet alleen; zy heeft ook an deren voor de algologle weten te winnen Inbrekers, die in het weekeinde in Leiden aan de slag zijn geweest, hadden het niet zozeer op financiën gemunt, als wel op mondvoorraad. Onder het motto: „Kauw je kalm" verdwenen twee kauwgomautomaten van Leidse gevels aan de Kalver markt en Oude Rijn, nabij de Haven. Daarna was een slager aan de beurt op de Haven, die voor het hartige hapje moest zorgen, waarbij men een fijne neus voor goede vleeswaren aan de dag legde. De slager mist tenminste een ham van 3 kg, 2 kilo varkens fricandeau en 4 rookworsten, tezamen een waarde hebbende van 52.- De daders verschaften zich toegang door de voordeur open te drukken. Gistermorgen omstreeks 12.30 uur werd op de Langegracht de aldaar wonende 2-jarige Marion Groenendijk aangereden door een personenauto. De aanrijding ontstond omdat de kleu ter zonder opletten de rijbaan over stak. Het kind liep een hersenschud ding op. Zonder duidelijke oorzaak kwam in de nacht van zaterdag op zondag een 19-jarige Leidse bromfietser op het fietspad bij de Haagweg te vallen. Hij kwam er zonder kleerscheuren van af, hetgeen echter niet gold voor zijn eveneens 19-jarige duopassagier, de Leidse betonvlechter B. S. Deze brak door de val Het linkeronderbeen. In Amsterdam is A. Hartman-Jansen uit Leiden ge slaagd voor 't examen tekenen MO-B. Aan de Landbouwhogeschool te Wa peningen zijn de heer J. G. Zondervan en mej. J. F. Nicaise. beiden uit Lei den,geslaagd voor het propaedeutisch Leitlse bakfietsbestuurder liet zich niet rijden Een 37-jarige inwoner uit Leiden, die waarschijnlijk onder drankinvloed verkeerde, heeft zaterdagmiddag bij het besturen van een 3-wielige bak fiets met hulpmotor in de bocht Mors- poort - 1ste Binnenvestgracht door te hoge snelheid de macht over 't stuur verloren. HU botste daardoor tegen een geparkeerd staande auto op en werd met een scheur in de schedel en kaak- fractuur door de EJH.D. naar het Aca demisch Ziekenhuis gebracht. Geslaagd. Aan de Technische Ho geschool te Delft slaagde voor het exa men propedeutisch civiel-ingenleur: de heer J. van Meygaarden. en twee van haar leerlingen zyn thans dan ook hoogleraar. Vele publicaties staan op haar naam, grotendeels opgenomen in het tydschrift van het Ryksherbarlum „Blumia". Als biyk van waardering ontving dr. Koster daarvan een prachtig verzorgd en ge- De burgemeester van Leiden, in G. C. v. d. Willigen, bracht dr. Kost< dank namens het curatorium van Rijksuniversiteit. Hy deelde tot grote verrassing van dr. Koster mede, dat zy als erkenning voor haar landeiyke en internationale verdiensten voor de wetenschap is benoemd tot Officier In de Orde van Oranje-Nassau. Terwijl de aanwezigen luid applau- dlseerden, speldde de burgemeester het by het Offlerschap behorende ere kruis op de Japon van de scheldende hoofdambtenaar. Namen de wetenschappelijke staf sprak dr. S. J. van Oostroom, die een groot aantal persoonlijke herinneringen op haalde. Als geschenk van de slaf over handigde hy dr. Koster een aantal gram mofoonplaten van klassieke muziek. Als laatste sprak prof. dr. C. van der Hoek, leerling van dr. Koster en thans hoogleraar te Groningen. Deze wees er op, dat van het door dr. Koster ge systematiseerde materiaal zeer veel ge bruik wordt gemaakt, in het bijzonder studiemateriaal over de z.g. blauw-wie- ren. „Mede door uw werk", aldus prof. v. d. Hoek, „is de Leidse algencollectie een der voornaamste in de wereld". Het deed spr. groot genoegen dr. Kos ter namens de „vvereldalgologie" een uit gebreid Liber amlcorum te mogen aan bieden, gebonden in fraaie, speciaal daarvoor ontworpen band. Nadat mej. dr. Koster alle sprekers en vele anderen op dlkwyis humoristi sche wyze had dankgezegd en in een kort „verhaal" haar eigen visie over haar loopbaan bij het Rijksherbarium had gegeven, namen de vele aanwezigen de gelegenheid waar tot een persoonlijk afscheid van de scheidende hoofdambte naar, die overigens haar werk zeker niet zal loslaten. Met de „Ankerplaats" in het Ahrdal Men schryft ons: Zaterdagavond keerden de bewoners van „Ankerplaats", het pension-tehuis van de Cornelius Muslus Stichting aan de Oude Singel te Lelden, terug van een byzonder goed geslaagde vakantie-trip naar het Ahrdal. Vertrokken werd op zondag 1 juU 11.00 uur met een 14-tal bewoners, de hoofdleidster met haar bei de assistenten en de vader van één van de bewoonsters, terwyi met de reis- ieiding was belast «ie heer J. Hogervorst van de NZHVM, die zich op werkeiyk voortreffeiyke wyze van zyn taak als chauffeur en reisleider heeft gekweten. De eerste dag ging het vla Keulen en Bonn naar Altenahr, waar ln het Bahn- Hotel Ubel voor een week logies was besproken. De maandag werd gevuld met wandel- en klimtochten ln de om geving en een rit met de kabelbaan. De volgende dag maakte het gezelschap met de eigen touringcar een dagtocht naar Klinigswinter en omgeving. De woensdag was bestemd voor een boot tocht over de Ryn tussen Remagen en Koblenz en donderdag reed de touring car door de mooiste gedeelten van het Eifelgebergte. Ontspannlngsmogeiykheden De laatste dag werd een bezoek ge bracht aan de beroemde wijnkelder en werd besteed aan het kopen van souve nirs en al te gauw moest zaterdag de thuisreis worden aanvaard en werd via Düren en Aken de Nederlandse grens weer gepasseerd om over Vaals, Wittem, Valkenburg, Eindhoven en Den Bosch de Oude Singel weer te bereiken. En dat is nog maar een gedeelte van het hele programma, want er was teveel om al lemaal op te noemen, zoals de kabel baan, de rit met rijtuigjes naar de Pe- tersberg enz.é enz. De avonden werden ook niet in het hotel doorgebracht, want er werd runmschoots genoten van alle ontspanningsmogeiykheden die deze druk bezochte toeristenplaats te bieden had. Toen zaterdag allen weer thuis waren was het maar moeilijk om alle indruk ken tot uiting te brengen en volgde het ene enthousiaste verhaal op het andere. Maar allen waren het eens met één van de deelnemers die zei: "Zo'n vakantie heb ik nog nooit gehad; ik heb meer van de wereld gezien dan ooit te vo ren en het was prachtig." En over de verzorging in het hotel was er maar één uitbundige lofzang. Deze vakantie trip, die als een proef was bedoeld, mag dan ook alleszins geslaagd heten en is zeker voor herhaling vatbaar. Maar dan moeten weer mej. v. Noort met haar mede-leidsters, mej. Hoekstra en "juf frouw Mieke", die zo voortreffeiyk voor alles gezorgd hebben, de leiding nemen en dan moet de reis weer zyn voorbe reid en worden geleid door de onover trefbare heer Hogervorst. Voor deze vier en de heer Zoetemelk, die toch ook een beetje tot de leiding mocht worden ge-wonden rekend, was het echt geen vakantie, maar inspanning en moeite, die zy zich hebben gegeven om alles zo vlot te doen verlopen, moet wel ruimschoots zijn be loond door de enthousiaste biydschap van alle deelnemers. Burgerlijke stand Geboren: Dennis Christiaan z.v. T. A. M. Kloosterman en D. Verbaan; Jacqueline Helena Maria d.v. H. J. Uittenhout en J. H. Zonderop; Maria Bastiaantje Teu- na d.v. C. Stigter en G. H. den Hoed; Erwin z.v. N. Chen en C. v.d. Hoogt; Marijke d.v. A. Beumer en W. Boezeiyn; Johannes Paulus z.v. J. Favier en A. I. A. Mooij Monique d.v. H. A. E. Gorter en J. Nagtegaal; Mathilda Silvia d.v. C. Verweij en G. J. v. Ryswijk; Nicolaas z.v. N. Haasnoot en A. J. Potters; Abraham Cornelis z.v. P. Brandt en P. Van den Bos. Overleden: A. H. Koppeschaar 75 jaar man; R. L. v.d. Poel 15 jaar zoon; J. Schalkx 79 jaar vrouw; E. D. Scholte 80 jaar wed. v. J. A. W. Dekker L. H. Minnis 66 jaar man. 26 juni t/m 3 juli 1967 C. S. Schip pers en fam., Mozartstr. 237. Langbroek Langbroekerdijk A 72. C. H. v. Noorden en fam.. Soembastr. 50. R'dam, Hene gouwerlaan 71. A. Bavelaar en fam.. Oranjestraat 8, Canada. A. A. J. M. van Roessel en fam., Herengracht 100, Kat- wyk, Dahliastraat 22c. G. C. Cadee en fam., Broekweg 5, Texel. Den Burg. Zuidhaffel B 65. A. C. J. Kraakman en fam., Bernhardkade 26, Utrecht. Ade- nauerlaan 69. B. v. d. Weele en fam., Driftstr. 90. Ver. St. v. N.-Amerika. L. Riethoven en fam., Ververstr. 17, Al phen a. d. Rqn, Diamantstr. 370. A. de Boer en fam., Nieuwe Rijn 33, Breda, Jos Poelaertstr. 5. J. M. Ellenbroek en fam., Narmstr. 23a. Wassenaar, Troel- straweg 3. C. J. Sytsma en fam., Lage Morsweg 97, Haarlem. Engelandlaan 130. F. Elion en fam., Witte Singel 27. Ver. St. v. N.-Amerika. A. de Groot en fam., Vreewljkstr. 29, Maartensdijk U., Copijnlaan 30. E. E. Mamer-Hart, a/n t/o Haagweg 1, Den Haag, Joan Maet- suyekerstr. 172. L. G. Marbus en fam., St. Buysingstr. 23, R'dam, Pailadiostr. 60. J. M. Korsten en fam., Paramaribo- straat 33. Groningen, Paterswoldseweg 93a. H. M. G. de Man en fam., Melch. Treublaan 66, Huissen Gld., Kón. Wilhel- minastr. 7. C. la Lau en fam., Zoeterw. singel 19, Ver. St. v. N,-Amerika. J. G. v. d. Jagt, Hogewoerd 97a, R'dam, Ro- chussenstr. 263b. A. B. J. Spaansen, Rijnsburgerweg 10, Alkemade, Kolk 20. L. de Mooy, Sumatrastr. 11, R'dam, Rog- geveenstr. 15. C. T. Roterman, Noord einde 2a, R'dam, a/b Karei Doorman, M. E. v. d. Elshout, Noordeinde 50, Voorburg, Ln v. Oostenburg 19. M. H. W. Peters, Noordeinde 50, Waalwijk, Dr. Mollerlaan 2. M. C. Garrels, v. d. Waals straat 55, Nijmegen, Kan. Boenenstr. 20b A. Metselaar-Dreef, Julianastr. 53, Val kenburg Z.H., a.b. Katwijkerweg 33. R. Sytsma-Schütten, Handelstraat 25, Har- lingen, Noorderhaven 55b. H. van Dijk, Jac. Romansstr. 1, Delft, Oranje Plan tage 47. R. E. B. Devellng, Peter van Anrooystr. 32, Sliedrecht, Roerdompstr. 15. M. A. Goppel. Witte Singel 89, A'dam Prinsengracht 774hs. P. J. M. de Graauw Fagelstr. 22a, Noordwyk, a/b Hogeweg. A. G. Verbeij, Hooigracht 51, Reeuwijk. Dorpsweg 20. H. M. van Buuren-v. Dijk, Houtlaan 55. Wassenaar, v. Montfoort- laan 16. C. Dongelmans-Stafleu, Mors weg 334, Alkemade, Dijkstr. 24. R. Cor nel isse, Haagweg 210, Vlaardingen, Mendelssohnplein 15a. E. V. Y. Bouman, Oranjegracht 65, Rijswijk Z.H., Willem Royaardsstr. 206. H. Nagtegaal-Zaal- berg, Kort Rapenburg 16, Leiderdorp, Jaagpad 12. G. P. M. de Jeu, Haarlem- merstr. 138, Den Haag. Ch. de Bourbon straat 76. G. van Munster en P. L. v. d. Zwan, Herensingel 50. Canada. A. Hob belen-Bekkers, Boerhaavelaan 24, Kat wijk, Overrijn 7. G. Petre, Boerhaave laan 42, Roemenië. A. M. Palsrok, Fa gelstr. 30, Rhoon, Mariastr. 4. C. A. Veld huizen, Merelstr. 7. Voorburg, Prinses Mariannelaan 252. A. J. Hoelen, Merel straat 37. Soest. Sterrenbergweg 4. J. A. M. J. v. Dieten, Rynsburgerweg 153, Oegstgeest, Juffermansstr. 54. A. C. de Graaf, Zoeterw. singel 97, Voorburg, Ln v. Nw Oosteinde 474. C. Kok-Bergman. Zoeterwoudseweg 94, en J. E. M. Kok, Sn. Hurgronjestr. 12, R'dam, Rotter damse Rijweg 44. P. Wijnmaalen, Bakh. Roozenboomstr. 36, Alphen a/d Ryn, Kievitstr. 15. C. T. L. Visser-Fuchs, De Laat de Kanterstr. 11, en B. J. Visser, Nieuwe Rijn 22a, Baarn, Ant. v. Duyck- laan 39. G. J. Kragt, Lorentzkade 76, R'dam, Pleinweg 225a. A. Hoornweg- Vreeken, Stieltjesstr. 41, R'dam, Kel- loggplaats 127. V. A. v. Soest, Du Rieu- straat 15, Arnhem, Kraaiensteinln 153. A. F. P. Burgersdijk, Schelpenkade 36, Grevenblcht, Kruisstr. 28. C. Cohen, Be schuitsteeg 1, R'dam, Witte de Withstr. 9d. A. A. M. Kuenen-de Boer, Rijn en Schiekade 69, Maassluis, Haven 45b. J. A. Vioen, Vreewljkstr. 29, Voorschoten, v. Kemp8tr. 41. M. E. P. Janson, Hooi gracht 11-29, Breda, Meerten Verhoff- straat 8. C. Schouten, Vollersgracht lOd, Voorschoten, v. Kinsbergenln 7. P. J. Kervink, Noordeinde 47, Zaandam, Wi- bautstr. 15. J. P. Andriesse, Spaarnestr. 12, Maleisië. M. de Wit, Zoeterw. singel 13, Haarlem, Parklaan 3. M. L. J. de Bruin, Turfmarkt 3, Groningen, Here plein 11a. K. Loeve, Stuwstr. 1, R'dam, Talmastr. 67b. J. A. F. M. Förster, Klikspaanweg 11, Voorburg, Buitenrust plein 4. J. C. v. d. Wulp, Klikspaanweg 15, Den Haag, Thorbeckelaan 33. J. A. W. Roodenburg, Mozartstr. 227, Vlaar dingen, Hogelaan 27. J. A. F. v. Alphen, NOORDWIJK BALLONVAART GING NIET DOOR Enkele honderden mensen waren zaterdagmiddag samengestroomd op de Koningin Wilhelmina Boulevard in Noordwijk. Om 3 uur 's middags zou de bekende ballonvaarder dr. Jan Boes man opstijgen vanaf het strand. Helaas echter kon dit evenement niet door gaan, wegens de slechte weersomstan digheden. Een krachtige wind, 14 tot 16 meter per seconde, belemmerde het vullen en opstijgen van de ballon. Aanvankelijk was de beslissing uitge steld tot 5 uur, maar ook toen had de wind nog te veel kracht voor een veilige start van deze voor de ballon vaart-geschiedenis unieke tocht. De evenementencommissie van de ge meente Noordwijk kon nog niet zeg gen wanneer opnieuw een poging om vanaf het strand op te stijgen gewaagd zal worden. NOORDWIJKERHOUT AANRIJDING Een Duitse vakantieganger uit Es sen, D. H., ongeveer twintig jaar oud, werd gisteravond tien over acht door een personenauto aangereden op de Viaductweg. De auto, bestuurd door de 38-jarige J. S. uit Noord wij kerhout, kwam van rechts uit de richting Duin en Dal. De bromfiets was total loss, de auto werd aan de voorzijde deer lijk gehavend en de Duitser liep schaaf- inwendige bloeding Diamanten bruiloftsfeest van bekend Boskoops echtpaar Koets-Akerboom Noordelndenpleln 2a, Arnhem, Karthul- zenstr. 74. L. M. E. Mulder, Ravelstr. 26, A'dam, Zocherstr. 1. S. Maskikit, Lan- gebrug 107, Leiderdorp. Heemraadlaan 65. S. Rob, Plantsoen 49, Den Haag. Jaarsveldstr. 240.' J. A. C. M. v. d. Burg. Plantsoen 105, Den Haag, Goudreinet- str. 576. J. M. Koudstaal. Oude Singel 68, Den Haag, Joh. Camphuysstr. 304. J. Groeneveld, Boerhaavelaan 25. Be verwijk, Laan der Nederlanden 42. A. Altink, Burggravenlaan 93. Oegstgeest, Piet Heinlaan 19. M. Keuter. Pr. Hen drikplein 4, Zwolle, Beethovenlaan 121. I. A. M. Kouwenhoven, Rapenburg 105, Nymegen, St.-Jacobslaan 488. P. van Helden, Leliestr. 36, Duitsland. G. L. Maaldrink, Schelpenkade 41, Den Haag, De Poorterstr. 2. C. A. ter Hennepe, Jos. Haydnlaan 4, Ryswijk Z.H., Pater v. Lithstr. 27. H. F. A. J. L. J. Broecky, Schelpenkade 35, A'dam, Valeriuster- ras 2hs. E. J. M. v. d. Broek, Wasstr. 28, Vught, Beatrlxlaan 7. A. Broekhuijsen- de Groot. Zoeterw. singel 67, Katwyk, Overrijn 7. B. van Amsterdam, Pieters kerk Choorsteeg 32, Warmond, Juliana- straat 26. A. C. Holler, Hoflaan 277, Er- melo, Elspeterweg 180. J. P. Kooijman- v. Nuland, De Wetstr. 14, Oss, Berg- hemseweg 65. H. E. Khoe, Klikspaanweg 46, Heemskerk, Ingen Houszstr. 100. R. A. Lunsingh Scheurleer, Rijnsburger weg 155, A'dam, Beethovenstr. 9a. Gra vin F. W. v. Limburg Stirum, Houtlaan 55, Wassenaar, Pr. Marielaan 6. PAUZE Gevestigde personen van 29 juni t/m 5 juli 1967 S. U. Leeuwestein en fam., Langegracht 101. G. Philipsen en fam., kleermaker, Jacq. Urlusplantsoen 305. A. N. Aalbersberg en fam., chauf feur-besteller, a/b Andr. Schotkade t/o 4. H. J. A. Henkes en fam., gem.-ambte- naar, Jacq. Urlusplantsoen 195. J. G. v. Beek en fam., chef reisbureau, Fred. v. Eedenlaan 41. A. J. H. Bakker en fam., beheerder organisatie, Jacq. Urlusplant soen 351. H. M. Abbenhuls en fam., rijks ambtenaar, Vijf Meilaan 62. J. Sijberde en fam., Soembastr. 50. C. P. van den Ing en fam., monteur, Corantynstr. 79. J. Bras en fam., militair, Jacq. Urlus plantsoen 243. J. H. Carlier en fam., predikant, Plantsoen 63. A. B. Fluitsma en fam., stationschef, Jacq. Urlusplant soen 312. A. M. Wüst-v. Ulden en fam., Hoge Ryndijk 23. B. J. Gerritsen en fam., rijksambtenaar, Corantynstr. 95. A. J. Houthulzen en fam., employé schr.mach.fabr.Mahlerstr. 14. H. Bak en fam., arbeider vleeswarenfabr.. Herenstraat 107. H. Hiemenz en fam., koopman, woonwagenkamp. H. W. Mep- pelink en fam., glas-instrumentmaker, Kooilaan 25. A. G. van Riemsdyk, Ra- penbrug 122. M. C. Maas-Swagerman, Hoge Morsweg 99. A. Kloeke, bibliothe caresse, Witte Singel 38. P. J. M. Slin- kert. Resedastr. 6. L. J. B. Bogaards, Hooigracht 107. G. Schoneveld, ver pleegster, Rynsburgerweg 10. J. D. Var- kevisser, verpleegster, Roodborststr. 3. E. O. Wolda, Janvossensteeg 31. H. Vis ser-Kuipers, lerares, Apothekersdyk 29. F. A. M. L. Noest-Baeten. verpleegster, Utr. Jaagpad 6. H. P. van Soest, Jan vossensteeg 31. L. M. Daams-Gelder- mans, maatsch. werkster, W. Beekman- straat 20. W. Viersen, Klikspaanweg 12. P. R. Bos, typograaf, Herengracht 120. O. Kilic, A. Yuzgec, M. A. Yazar en A. Cavus, arbeiders touwfabr. Kraaierstr. 2. A. F. M. v. d. Linden, Thorbeckestr. 25. A. H. J. Llgtvoet, Janvossensteeg 41 E. J. A. Franken-v. d. Meer, G. Kastein- straat 100. D. Tegelaar, los arbeiders, Vliet 50. Jonkh. L, H. van Lennep, Ra penburg 12. A. Faber-Hulsebosch, maat- schapp. werkster, Joh. de Wittstr. 21. G. Tisseur, landbouwersknecht, Haver- straat 87. J. C. S. v. Breukelen, comm. medewerker, Stadhouderslaan 34. J. M. Opdam, Kapteynstr. 11. C. J. A. Staats, autohandelaar, Brederostr. 22. C. van Stek, militair, Noordeinde 2a. T. v. o'yen- Sunnotel, ambtenaar PTT, Plantage 7. A. L. Bergshoeff, stewardess KLM, Oude Vest 63. A. A. M. Brouwers, archi tect, Vijf Meilaan 55. F. J. Slobbe, Rijn en Schiekade 105. J. M. H. Sterke, on- derwyzeres, Fruinlaan 14. B. b. M. Baj- car, pijpfitter, Nwe Beestenmarkt 8. F. H. Ruijmgaart, Witte Singel 27. J. Kap- senberg, directie-ass.. Fruinlaan la. C. van Weel, Hogewoerd 146a. J. F. Meerts, koopman, woonwagenkamp.. A. Nieuw- poort, Rijn- en Schiekade 35. G. N. The, Merelstr. 21. G. Alberts. Leliestraat 3. A. C. Spaargaren, Roodborststr. 3. M. Kuijvenhoven-Stauthamer, Maresingel 2. W. M. P. Kortekaas, Haarlemmerstr. ZORGENVERZOENING Het bureau „Voorlichting en persz& het N.K.V." heeft in deze va kantietyd net op tijd een brochure uit gegeven: „Het geluk is niet per c.a.c te leveren". Deze is pas verschenen ei we lazen het geschrift terwyi we in eei wat mismoedige morgenbui een zondags uitstapje per trein maakten. In tii N.K.V.-brochure worden een honderdta brieven (uit de vele duizenden) aange haald van menseiyke miserie in ons lanc de vele sociale voorzieningen ten spijl „Ik ben 66 jaar en heb een zoon vaj 37 jaar thuis die geestelijk onvolwaardig is. „Ik ben van mijn man geschei den. „Ik ben 37 jaar, vader va: twee kinderen, maar ïyd helaas aan ee: vallende ziekte. Het is geen opwek kende lectuur en toch zeer geschikt vooi de vakantie of als voorbereiding ero{i Het voorkomt het gebruikeiyke vakan tie-gekanker over dure koffie en di slechte reisleiding. Er zijn grotere zor gen dan de onze! We leven er luchtig langsheen. Dank zy de N.K.V.-brochuri stapten we verzoend met onze zorgei de trc|i uit. LEIDSE BWSCOPETS De films in de week van 6 tot en mei 12 juli zyn door de Katholieke Filic Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gescheurd gordyn (14 jaar). Dagelijks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 2.30: Prins zonder vrees. Lido: Hartentroef in Tokio (14 Jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Luxor: Hombre (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Mary Poppins (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. dag.: 10.30 Flipper (beh. zondag», Trianon: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur Rex: Chinese avonturen in China (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9J.5 uur. PUNT ONDANKS HOGE LEEFTIJD j BEIDEN NOG KERNGEZOND Op 25 jlli a.s. zal het zestig Jaar geleden zijn. dat in Boskoop het huwelijk werd gesloten tussen mejuffrouw G. Akerboom en de heer J. C. Koet. j De heer Koet. die in Leiden op 8 maart 1876 is gebo- ren, kwam in 1904 naar Boskoop als stoffeerder by de S firma Genemans in de Bootstraat. Een jaar later besloot de heer Koet een zelfstandig bedrijf op te richten met als nevenfunctie badmeester in het openlucht-badhuis aan de Otweg, welk bad destijds werd geëxploiteerd door J het plaatseiyke Nutsbestuur. Twee jaar later, op 25 juli 1907 werd het huwelyk ge- sloten. Door vermindering van opdrachten besloot het echtpaar in 1920 naar Schoonhoven te verhuizen, maar acht Jaar later kwam de familie Koet al weer terug naar Boskoop. Zowel de bruidegom als de bruid genieten nog een uitstekende gezondheid. Kreeg de heer Koet bekendheid om zijn stoffeerdery zijn vrouw was in Boskoop en wyde omgeving niet min der bekend om haar verkoop van dameshoeden. Op ad vies van de huisarts heeft zij deze activiteit echter moe ten staken. Tien jaar geleden bracht de thans 81-jarige bruid nog een bezoek aan Australië aan de aldaar wo nende dochter, schoonzoon en kinderen. Het diamanten echtpaar heeft vier kinderen, zeven kleinkinderen en vier achterkleinkinderen. De in Austra lië wonende dochter en schoonzoon zijn voor dit zeldzame huwelijksfeest naar Boskoop overgekomen. Hedenmiddag (maandag 10 juli) wordt in hotel Neuf van 5 uur tot 6.30 uur een receptie gehouden, waarby het de familie Koet-Akerboom stellig niet aan belangstel ling zal ontbreken. Gewestelijk Arbeid slmrtteu Leiden I)i' werkloosheid van mannen vertoonde In de maand juni een licht stijgende tendens, ondanks het feit dat de arhiturienten van de diverse scholen die zich reeds als werkzoekenden aanmeldden, nog niet statistisch werden verantwoord. Het aantnl werklozen bedroeg eind juni 421 tegen 888 eind mei 1967. I)e jeugd werkloosheid (werklozen Jonger dan 19 jaar) steeg In de afgelopen maand van 17 tot 80. wel opgemerkt verlaten, niet ir arbeidskrachten verminderde met 50 (626-576). Hierhy e worden dat de vraag, gericht op leerlingen die de scholen in de onderstaande cijfers fs begrepen. OVERZICHT MANNEN werkloos op aanvullende werken geregistreerde arbeidsreserve openstaande aanvragen Oncniimtiirp lt«*ïiivlot-riillcr nog worden opgemerkt dat de naderende UllgUIlSllge Deinvioeuing vakantie de plaatsingsmogelijkheden on gunstig beïnvloedde. Daarnaast bestaat de Indruk dat de omvang van de werk- Schoolv^rlatende jeugd De vakantieperiode beperkte ook voor metaalbewerkers en losse arbeiders de plaatsingskansen. In de horecasector de den zich de minder gunstige weersom standigheden gevoelen. Aangenomen mag worden dat in het hoogseizoen het len gaan nog geregistreerde aanbod van horeca- personeel zal worden tewerkgesteld. De omvang van de werkloosheid onder land- houwpersoneel peenkortersfluctueer de met de prijzen van de landbouwpro ducten. De bemiddeling van de schoolverlaten- uit. juni de jeugd zal pas nu de vakantieperiode 421 krachtig ter hand kunnen worden ge nomen. Eerst dan zal blijken of er voor 421 de leerling-bouwvakarbeiders voldoende werkgelegenheid is. De overige vak richtingen van de technische scholen ge ven ten deze weinig problemen. Jaarverslag voetbalvereniging g.w.s. Vertelt U mij nu alstublieft dat mij niets mankeert, jongeman! Ik was al jaren ziek, voordat U dokter[ KORRELTJE Denk reeds nu aan uw stellig komende^ ouderdom: dan zult ge geen ogenbli) onbenut voorby laten gaan. Marktberichten ROTTERDAM. 10 juli, Vee Aan voer: 1386; slachtrunderen 1092; var kens 294. Prijzen: slachtrunderen 430 —455, 380410, 340—365. 320—335; varkens 212—215, 200—212, 192—197, 180190; stieren 390445; worstkoeien 320340; slachtzeugen 175180; zware varkens 180185. Overzicht handel: slachtrunderen: groter - traag - staan de prijzen; varkens: als vorige week - matig - lager. Veemarkt Amsterdam, 10 juli. Aan- >er: 171 runderen 3.40-4.70; 67 varkens^ 2.60-2.65 per kg. Handel: lui. RIJNSBURG, 3 juli. Bloemen Anthurium 50-110, Gerbera 7-18, Ro zen: Baccara 10-18, Zorina 6-8, Carol 3-5, Garnet 3-5 alles p. stuk, Chrysan then: Indianpolis 150-180, Tokio 130- 155, Lyona 100-130, Freesia's: White Swan 75-100, Golden Yellow 35-65, Phlox 50-75, Gele Margrieten 10-16, Orion 40-55, Goudsbloemen 8-15 alles bos, Am. Anjers: Esperance 400- 1000, Farah Dibah 400-1000, Arthur 250-740, Dusty 300-600, Crowly Sim 250-450, Rode Sim 300-430, Witte Sim 250-400, Rose Sim 250-400, G.J. Sim 250-350, Colvilleis 200-800, Gladiolen 500-750, Wereld Suprème 200-450, Zin nia 100-250 alles p. 100. Het i i 79 t gelegenheid by nieuwbouwprojecten ge- staande aanvragen bleef de: leideiyk aan terugloopt. Symptomatisch vrjjwel op hetzelfde niveau (480). Vai afwykingen met die van de vorige maand. Slecht* de beroepsgroepen ia de oplopende werkloosheid onder dit aantal had ongeveer de helft betrek- bouwvakarbeiders (-fll), metaalbewer- bouwkundige opzichters en uitvoerders, king op vrouweiyk personeel jonger dan kers (4-10), landbouwpersoneel (4-g). vakbekwame ümmerlieden en schilders 19 Jaar. De grootste personeelsbehoefte horeeapersoneet (4-5) en losse arbeiders nog WOrden geplaatst. Metse- werd geregistreerd in de beroepsgroe- (4-5) verdienen vermelding Uju, en rtueildoor. vood.n .1#cht, Wat de bouwnijverheid betreft kan saam emplooi. De jaarlijkse algemene ledenvergade ring van GWS vond vrydagavond j.l. plaats in de kantine van Sikkens Lak fabrieken. Voorzitter Zaal heette in het byzonder welkom de leden van verdien ste, H. Dijkman en H. Brouwer. Verder uitte hy z(jn voldoening over de goede sfeer in de vereniging het afgelopen jaar. Hij dankte naast de diverse com missies, die zich verdiensteiyk maakten, ln het bijzonder de direetie van Sikkens Lakfabrieken voor alle steun en mede werking. Een unicum noemde hij het, dat trainer Mntla zijn derde lustrum by GWS meemaakt, waarvoor deze met de bekende enveloppe werd verrast. De heer .1. Vos, die liet diploma jeugdleider be haalde, kreeg een nttentie. Meegedeeld werd dat bij de medische sportkeuring strengere maatstaven zullen worden ge limiteerd. Op 12 augustus zal worden deelgenomen aan een toernooi bij Avio- Dlepen en op 29 augustus in Bodegra- Uit het jaarverslag van de secretaris werden de volgende notities gemaakt. Het le elftal maakte promotie naar de 4e klas KNVB en de b-junioren werden eveneens kampioen. Het grote aantal aktiviteiten maakte het nodig dat niet minder dan 21 maal door het bestuur werd vergaderd. Het ledental is groeien de en bedraagt 122 senior- en 45 Jeugd leden. een toename van resp. 11 en 15. Er zijn 83 donateurs. De heer Th. Spaan werd bedankt voor het omvangrijk werk dat de administratie van de medische sportkeuringen vergt. De training werd tot tevredenheid bezocht. Het le elftal nam deel aan het KNZ-tournool te Hen gelo en wist een tweede plaats te berei- Dankwoorden waren er ook voor de heer H. Brouwer, die het uitgebreid adressenmateriaal verzorgt. Er was goede samenwerking met de diverse terverenigingen in de LVB wat betreft training, gebruik terreinen enz. Volgens het verslag van de elftalcommissie is zeer speciale manier gekozen voor samenstelling van de elftallen. Deze is niet direct gemakkelijk, maar wel eeriyk en doelmatig. Er zijn thans 6 senioren en 4 jeugdelftallen met 6 vaste leiders die oolc in het a.s. seizoen gehandhaafd zullen blyven. Het le elftal werd door de trainer opgesteld. De andere door de leiders. Een voorschrift van de KNVB dat na de 10e wedstrijd een elftal niet meer gewijzigd mag worden, leverde na de 2e helft van de competitie moeiiyk- heden op. Eén der grootste taken van deieiders was het kweken van de team geest. Met het systeem dat nu één jaar draait, wordt voortgegaan. Kampioenschap Uit het verslag van de materiaalcom- mlsaris P. Spaan bleek dat het trainings veld door wateroverlast niet te gebruiken was. Dit probleem was verholpen toen de Sikkens-directie de drainage van het veld voor haar rekening nam, als ge schenk voor de promotie van het eerste elftal. Voor de goede zorgen van de heer P. Spaan, voor materiaal en kantine, kreeg deze een extra pluimpje. Het jaarverslag van de jeugdcoimnis- sie begon uiteraard met het memoreren van het kampioenschap van de b-junio ren. Met 'n gezellige avond met bestuur en ouders werd dit gevierd, terwyi zij als extra beloning met het eerste elftal een bezoek mochten brengen aan de wed strijd Ajax-NAC. Op Hemelvaartsdag werd deelgenomen aan een toernooi f 's-Gravenzande. Afgelopen winter werd door de aanvoerders van de jeugdelftal-j len deelgenomen aan een cursus te Lei-I den. De heer F. van Kesteren werd weer bereid gevonden de pupillen en c-junio-| ren te trainen, de heer C. Knetsch zal de: b-junioren voor zijn rekening nemen. Nieuwe pupillen worden met open armen ontvangen. Het clubblad verscheen re-; gelmatig. Uit het jaarverslag van de penning-1 meester bleek dat GWS er financieel gunstig voorstaat. Bij de bestuursver kiezing werden herkozen A. Goddijn en P. C. Spaan. In de vacatures ontstaan door het aftreden van de heren G. Riet-1 veld en J. Meyer werden gekozen J. v. d. Laan (secretaris) en J. Witteman (pen ningmeester). De aftredenden werden voor hun vele werk, naast dankwoorden, met een attentie beloond. Als voorzitter van de elftallenleiders en commissie werd benoemd F. van Kesteren. Uit de discussie over uitwissellngs- wedstrijden met buitenlandse clubs bleek dat hier wel belangstelling voor bestond. maar gezien de kosten dient hiervoor eerst een oplossing te worden gevonden De twee kontaktavonden van leden éc donateurs vielen in heel goede aarde, zodat hiervoor een commissie is inge-M steld o-l.v. G. Rietveld. By de rondvraag- dankte één der leden voorzitter Zaal voorj al diens aktiviteiten en zyn beleid.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4