WlMsuuiim dbymm WIE IS ZIJN BRANDKAST KWIJT? Schuur in Alphens Rietveld totaal uitgebrand AKTIEVE BEZORGERS Omzetting „Maria Ancilla-schoor Oegstgeest in Mavo-school volgens Mammoetwet ONDERWIJSINSPECTIE MAAKT BEZWAAR - B. EN W. ZIJN ER VOOR VVV Wandeltocht te Katwijk aan Zee Marktberichten PAGINA 4 DS LEIDSB COURANT DONDERDAG 6 JULI 198T De 24-Jarige uit Oegstgeest afkom stige glazenwasser J. E. liep gisteren tijdens werkzaamheden op de Haar lemmerstraat een gebroken llnkeronder- arm op 4 BQ het omhoog schuiven van de ladder kon hy deze niet meer houden en werd door de vallende ladder geraakt. De ladder beperkte zich tot zijn baas. Verdere schade veroorzaakte hy niet. Aan de Techn. Hogeschool te Delft ls geslaagd voor het prop. examen elec- trotechn. ingenieur, de heer C. A. Grim bergen te Leiden. Duitsers parkeerden n auto in Leiden gestole De Leldse politie verzoekt degenen die iets meer kunnen vertellen over eer in Lelden of omgeving al enige tyd ge parkeerd staande witte Fiat 1300, zich In verbinding te stellen met het politie bureau. Volgens melding van de Am sterdamse politie ls deze wagen begin mei in Amsterdam ontvreemd en in Bonn twee Duitse jongemannen gehouden, die in het bezit waren va sleuteltjes van deze wagen, die als ken teken GU 53-88 heeft. De jongelieden gaven te kennen met de auto naar Lel den gereden te zyn en hem daar „er gena" te hebben achtergelaten. Brandweer moest kwajongenswerk blussen De Leldse brandweer ls gistermiddag en -avond verschillende malen uitgerukt voor het blussen van allerlei „bijzon dere" brandjes, die waarschynlijk ter afwisseling zyn aangestoken door zich vervelende Leidse jeugd. Zo werd door onbekende daders 200 m2 grasland ach ter de zweminrichting „De Zyi" aange stoken. Ook 50 m2 grasland by de spooriyn naby het Plesmanviaduct moest worden geblust, omdat het vlam had gevat. Een kar met schillen en pa pier die al enige tyd by de Lammen- Bchansweg stond werd eveneens in brand gestoken. Zomaar midden op het plaveisel I van de Lange Agnletenst raat werd I I gisteravond om 7 uur een brand- 1 Ikuat gevonden, waarvan de om vang duidelijk maakte dat hy niet 1 tot de voorweipen behoorde, die I Imen zo maar eventjes stilletjes In 't geniep achterlaat of verliest. I De buitenkant vertoonde enkele I I lichte beschadigingen, waaruit bleek dat men rnet- een snyhran- I der pogingen had gedaan de kpst Ito openen, hetgeen echter niet zonder brandgevaar kon geschle- I den omdat de binnenwand van Ihout is. Degene die hem In een zorgeloze hul verloren Is of die I er Iets meer van weet, kan zich I I wenden tot de Leldse politie. De B brandkast zit nog steeds op slot; Burgerlijke stand Geboren: Monique Christine dr van A. J. J. Moenen en N. J. M. Neuteboom. Doeko Jan Barend zn van P. M. Bos- scher en C. A. Boon. Bianca Felicia dr van F. L. Oostendorp en W. Koudljs. Willem zn van C. van Delft en C. A. Zwaan. Catharlna Alida dr van R. E. Scholten en H. E. W. C. Droog. Steven zn van J. H. Boshuizen en A. S. Mlihlen- weg. Lucia Maria dr van A. P. M. Le lieveld en M. C. Buschman. Edwin Jo hannes Antonius zn van J. D. M. Wisse en K. A. Pouw. Gehuwd: J. A. Arnoldus eq J. S. Bemmelen. Overleden: P. V. Beerenfenger, 14 jr, zn. L. van den Nieuwendyk 69 jr, mi A. W. J. Verdegaal 42 Jr, echtgenote F. R. J. Knetsch. M. E. Eradus 7 Jaar, dochter. R. Voordouw, 70 Jr, echtgenote van C. van Leeuwen. M. S. van Polaa- nen 91 jr, man. OEGSTGEEST De Pastoorswatering te Oegstgeest is voor het laatst uitgebaggerd in 't Jaar van 1965. Zy is thans weer erntftig vervuild door de sterke bezlnking afvalwaterstoffen, welke er van de rioolwaterzuiveringsinstallatie in terecht komen. By onderzoek is gebleken dat een laag bagger van gemiddeld 50 ln de sloot is bezonken. Ter verkryging van een betere door stroming van het afvalwater en om dere vervulling te voorkomen is het dig de Pastoorswatering over de totale lengte van 1085 m uit te baggeren. B. en w. stellen de raad voor het hier voor benodigde krediet, groot f 17.200,-, beschikbaar te stellen. Het uitbaggeren ld om het andere jaar nodig. Hierna zal het dus weer dienen te geschieden ln 1969. BOUWGROND VOOR WONINGBOUW De Stichting huizenbezit 's-Graven- hage heeft zich tot b. en w. gewend met het verzoek haar twee percelen bouwgrond aan de Menso Kamerlingh- Onneslaan en de Vincent van Goghlaan te verkopen. Deze percelen hebben oppervlakte van respectieveiyk 3150 m2 en 3315 m2, in totaal derhalve 6465 m2. De prys bedraagt f 70.per m2, zodat de totale verkooppryd f 452.550, Op deze gronden zullen 34 eengezins woningen en 22 garages worden ge bouwd. De woningen zyn bestemd voor personeelsleden van de B.I.P.M. (Ba taafse Internationale Petroleum Maat- schappy N.V.). De verkoop geschiedt onder de gefrone voorwaarden. HERSENSCHUDDING Gisteravond om 21.00 uur reed een personenauto op het kruispunt Leldsê- buurt op een stilstaande lesauto, die daar wachtte alvorens linksaf te zullen slaan. De vaart waarmee de personen auto ln botsing kwam was demate groot dat aan beide wagens grote schade ont stond. De bestuurder van de personen auto, de heer A. van P. uit Leiden, liep geen letsel op, evenmin als de bestuur der van de lesauto, de heer M. N. Mevr. P. kreeg echter een zware hersenschud ding, terwyi haar 13-jarig dochtertje enkele tanden brak. Beiden moesten het Academisch Ziekenhuis worden overgebracht. Onderscheiding Carnegie-heldenfoiids te Voorschoten De Inntructrice van het gemeenteiyk Instructiebad, mevr. E. Breginan-Dyk- htra, die ln Januari van dit Jaar de 12- jarlge Jun Jansen van de verdrinkings dood had gered werd onderscheiden met de bronzen medaille en een getuigschrift van het Carnegie heldenfonds. Jan Jansen kwam by een stoeiparty terecht in het diep van het Instructiebad. Door kordaat ingrypen van de lnstruc- trice kon de Jongen na een zeer snelle redding door mond op mondbeademing van de dood worden gered. Mevr. Breg- man verklaarde niets meer dan haar plicht te hebben gedaan, maar dat neemt niet weg, dat zy kordaat en zonder aar zelen snel wist te handelen, waar ande ren eerder toekyken dan handelend op- Geslaagd Mej. J. Wohrmann is aan de Chr. Nyverheldsschool te Leiden ge slaagd voor het examen bejaardenhelp ster. Mej. Wohrmann doet dit werk reeds enige jaren ln de praktyk aan het be jaardencentrum Adegeest. 31 Verkecrsbrigadiertjes werden door burgemeester L. de Kool bedankt voor hun werkzaamheden verricht ten dienste van hun schoolkameraden. De burge meester sprak ook een gelukwens uit, omdHt er dit jaar bij de oversteekplaat sen geei1 ongelukken hebben plaats ge vonden. By monde van de voorzitter van Veilig Verkeer werd het grote belang van „verkeersbrlgadier" nog eens toe gelicht. Wachtmeester Verseput van de Rykspolltle overhandigde tot slot aan elke jongen en meisje een boekenbon. Daarana moesten alle brlgadlertjes op de foto en met het schenken van een verfrissing werd de byeenkomst besloten. Geen spreekuur Wegens vakantie zal de burgemeester afwezig zijn van 5 tot en met 27 Juli a.s. In verband hier mede zal gedurende deze periode zyn spreekuur niet worden gehouden. ZUINIG MET WATER Enige weken geleden is door het col lege van b. en w. van Voorschoten een publicatie gedaan inzake het sproeien Sproeten ls toegestaan: 's morgens van 10.00—12.00 uur; 's middags van 2.004.00 uur en 's avonds van 9.0O— 12.00 uur. voor de Inwoners ten oosten van Veur- seweg-Voorstraat-Leldseweg uitsluitend ten. 80 Jr. op maandag en donderdag; voor de inwoners ten zuiden van de wyngaardenlaan uitsluitend op dinsdag en vrydag; voor de inwoners ten noorden van de Wyngaardenlaan uitsluitend op dinsdag en vrydag. Geboren: Hendrik zn van Griffioen en Marigje N. de Bode. Leo Anton zn van Hendrikus J. Koreneef en Laura Smit. Marc Eric zn van Adrianus D. J. Ver burg en Johanna Romers. Roald Jn zn van Michael J. Splinter en Marjan A. Hommes. Ondertrouwd: Johan H. A. van Leeu wen, ll-ll-'24, zweminstructeur. en An nette J. van Bommel. 18-2-'28, steno typiste. Johannes N. M. Janssen, 20-7- '39, ryksambtenaar, en Catharlna A. M. de Jong, 12-4-'47, receptioniste-telefo niste. Peeter C. C. Hakstege, 3-9-'44, jeugdleider, en Nellie Kroon, 23-S-'45, groepsleidster, won. te 's-Gravenhage. Klaas Koopmana, 20-10-'14, boekhouder, en Gerardina M. Bayer, 7-ll-'43, accoun tants-assistente, won. te Lelden. Leslie A. E. van Delft, 10-l-'46, zonder beroep, won. te 's-Gravenhage, en Elizabeth Tielman, 24-12-'48, zonder beroep. An tonius C. M. in 't Veen, 4-2-'43, verte genwoordiger, won. te Leid8chendam, en Maria J. J. A. Smolders, 26-ll-'47, ad ministratief medewerkster. Gehuwd: Roelof Koolstra, 22-8-'45, timmerman, won. te Wassenaar, en Jo- zina Weaterbeek, 14-ll-'48, hulp in de huishouding. Johan Valstar, 4-2-"97, zon der beroep, en Gezina P. Stom, 15-5-'93, zonder beroep. Frederlk Overdevest, 16- 10-'40, machinist, en Louiza W. van Dyk, 29-6-'44, hulp In de huishouding. Hans Timmerman, 19-3-'42, magazynbediende, i-Graveuhage, en Veronica J. Vorstenbosch, 8-3-'46, verkoopster. Hel mut A. N. van Veen, 1-5-'41, boekhou- Jozlna Verboon, 26-3-'45, ryks ambtenaar, won. te Leiden. Adriaan J. Doolaard, 16-5-'44, ryksambtenaar, won. te 's-Gravenhage, en Eleonora J. R. Overdevest, 12-3-'45, kantoorbediende. Gerard H. Versluis, 21-4-'42, ass. perso neelschef. won. te Poortugaal, en Ber- nadette Th. Morsink, 16-10'43. secreta resse. Hendrik W. Meijer. 22-1-42. ass. bedryfsleider, won. te Ithaca, New York VSA, en Martina C. Oosterlaan. 17-10- '43. onderwyzeres. Abraham Durieux l-l-'44, metselaar. Jobje Taal, 24-ll-'46, colliermonteuse. Hendrikus J. v. Schoon- derwoerd den Bezemer, 2-l-'41, timmer man. won. te Leiden, en Johanna v. d. Velden. 18-3-'45, secretaresse. Willem P. Berkhout. 18-ll-'39, telefonle-mon- teur, won. te 's-Gravenhage, en Catha rlna J. van Veen, 4-4-'35. ass. cheffin. Overleden: Johannes Overmeer, 61 jr. John Geert Reinders, 45 Jr. Jacobs Mar- garetha Douwes. wed. van L. A. Moo- Reconstructie De Kempenaerstraat te Oegstgeest Hoewel nog niet alle tuintjes aan de noordzijde van het tweede gedeelte van de De Kempenaerstraat te Oegstgeest ln handen van de gemeente zyn gekomen, menen b. en w. niet langer te moeten wachten met een voorstel tot reconstruc tie van deze straat. Het is de bedoeling aan de noordzijde een parkeerstrook breed 2.25 m. aan te brengen, een rijweg breed 6.60 m. aan te leggen en de bestaande weg ter hoogte van de kruising met de Terweeweg tc verbreden. Als bykomende werkzaamheden zul len een aantal lichtmasten moeten den verplaatst en zullen aan de zuidzyde nieuwe laanbomen moeten worden aan geplant. Uiteraard zullen op die plaatsen waar nog geen overeenstemming met eigena ren ls verkregen de werkzaamheden niet volledig kunnen worden uitgevoerd. B. en w. hopen echter de ontbrekende grondatroken alsnog in eigendom te ver- krygen. De onderhandelingen zullen daartoe worden voortgezet. B. en w. vragen daarom een krediet van 103.000. Raadsagenda De raad der gemeen te Oegstgeest komt op donderdag 13 juli a.s. te 19.30 uur in openbare vergadering byeen. Aan de agenda wordt o.m. ont leend: onderzoek van de geloofsbrief van het nleuw-benoemde lid van de raad mr. J. Boesjes ter voorziening ln de vacature ontstaan door het bedanken van mevr. O. J. Samkalden-Meyers. Benoeming van lid van: a. de commissie voor de finan ciën en het onderwys I.v.m. met het be danken van de heer dr. J. D. Dorgelo als lid van de commissie; b. de commissie voor openbare werken i.v.m. het bedan ken van mevr. O. J. Samkalden-Meyers. Voorstel van b. en w. tot verkoop van bouwgrond aan de Stichting Huizenbezit te 's-Gravenhage. Idem tot het verlenen van een krediet voor de reconstructie van het tweede gedeelte van de De Kem penaerstraat. Idem tot het verlenen van een krediet voor de bouw van een be- dryfsruimte voor gemeentewerken. Idem tot het verlenen van een krediet voor het uitbaggeren van de Pastoorswate ring. Idem tot het verlenen van een kre diet voor schoolbouw c.a. Idem inzake de aanvrage van het bestuur van de Gevers-Deutzkleuterschool voor de aan schaffing van meubilair e.d. Idem in zake de volgende aanvragen ingevolge art. 72 der L.O.-wet 1920: a. centrale verwarming in verband met verbouw Mariaschool, b. verbetering centrale ver warming Willibrordusschool, c. aanschaf fing sets voor de Montessorischool, d. aanschaffing boekjes verkeersonderwijs voor de R.K. scholen. Idem inzake de stichting van een R.K. ulo-school (om zetting VGLO-school „Maria Ancilla" in een ulo-school). Geboren: Pauline Anna Maria d.v. W. P. Koek en P. G. M. v. d. Horst: Sandra Maria Frangoise d.v. C. J. M. Onderwater en JP. H. F. de Heiden; Mi chel Herman Antoin z.v. T. Pronk en G. M. M. v. Heivoort; Humphrey Ri chard z.v. R. A. v. Leer en I. M. Ver- berkt; Adrianus Jacob z.v. J. Stam en M. Vonk) Harriët Annet d.v. H. Bos- scher en A. P. Slderlus; Rudo Sebas1- tiaan z.v. R. Schiper en A. Byiefeld. Ondertrouwd: L. P. C. v. Steen en J. C.J. de Wit; J. C. A. de Vos en I. J. L. den Duik; O.R. Krijgsman en D. E. Blindenbach. Getrouwd: C. Hooymans en E. A. v. Ryen; J.I. Massaar en J. M. A. Lubach; In het Alphense Rietveld brak gistermiddag brand uit in een grote schuur achter de woning van de heer D. van der Pouw. De gealarmeerde brandweer kon niet verhinderen, dat de schuur met inboedel geheel in de_ as werd gelegd. Het echtpaar Van der Pouw sliep in de woning en werd door buren gewaarschuwd. De eigenaar is verzekerd. De schade beloopt enkele duizenden guldens. De vermoedelijke oorzaak is kort. sluiting. F. v. d. Zwart en H. Hensen; F. S. Pan- nekoek en C. de Lange; J. W. Stuiver en L. 't Jong. Overleden: G. H. P. J. Verlee, w.' G. Goes. LEIDSCHENDAM VERHOGING MARKTGELDEN Daar de kosten van de weekmarkt slechts voor ongeveer 40% door de opbrengst van de marktgelden wor den gedekt is het volgens B en W noodzakelijk de marktgelden met 100 procent te verhogen. Deze tariefsver hoging zal in twee fasen worden uit gevoerd en wel per 1 oktober 1967 met 50% (tot deze verhoging werd reeds op 27 juni 1966 besloten) en per 1 ok tober 1968 nogmaals met 50%. De centrale vereniging voor het markt wezen kan zich met deze tariefsver hoging verenigen. Geen subsidie voor Rijnlandse Molenstichting Het bestuur van de Rijnlandse Mo lenstichting te Leiden heeft bij de gemeente om toekenning van een subsidie verzocht. Daar in Leidschen- dam geen molens meer zijn, die voor reparatie of overname door bedoelde stichting in aanmerking komen zijn r de stad LEIDEN COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT Byzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. ij verband met de Inwerkingtreding de z.g. Mammoetwet op l augus- tlus 1968, wordt van de besturen van de v.gJ.o.-scholen geëist vóór 1 februari 1968 een beslissing te nemen ten aan zien van de Inpassing van hun scholen In het kader van die wet. Ingevolge het vorenstaande dient de R.K. V.gXo.- school .Maria Ancilla" te Oegstgeest omgezet te worden ln: a) een school voor lager economisch, administratief onderwys (leao), of h) een lagere ny verheldsschool voor meisjes, of c) een school voor lager algemeen vormend onderwys (lavo). De Inspecteur van het lager onderwys ln het district Lelden heeft het schoolbestuur geadviseerd te kiezen voor de lagere nyverheldsschool. Het schoolbestuur heeft tegen omzet ting in een van de voormelde school typen ernstige bezwaren en meent dat. gezien het onderwys zoals dit thans aan haar school wordt gegeven, de school moet worden omgezet in een School voor meer algemeen vormend on derwys (Mavo). Zy heeft daarom be sloten tot stichting van een Ulo-school (zowel voor jongens als meisjes) peroprichting 1 augustus 1967, welke by het in king treden van de Mammoetwet auto matisch wordt omgezet in een Mavo- school. Het is niet de bedoeling voor deze school een nieuw gebouw te stich ten, maar deze onder te brengen in de lokalen, welke thans by de v.g.l.o.-School ln gebruik zijn. De v.g.l.o.-school wordt dan geleidelijk opgeheven. In verband met het vorenstaande heeft het bestuur van de Huize Duin zicht-scholen een aanvraag ingediend om Ingevolge artikel 72 der L.O.-wet '20 gelden beschikbaar te stellen voor de stichting van een school voor uitgebreid lager onderwys op het terrein van Hui ze Duinzicht. Rhijngeesterstraatweg 10, alhier. Aangezien de aanvraag geheel aan de in artikel 73 der Lager-onderwyswet gestelde vereisten voldoet, is de gemeen teraad ingevolge artikel 75, tweede lid, der wet verplicht de gevraagde mede werking te verlenen. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 75, derde lid, der wet dient de raad by de behandeling van de aanvraag tevens te beslissen over de vraag of tot i openbare Ulo-school zal worden overgegaan. B. en w. ben hierover het advies gevraagd de inspecteur van het Ulo te Alphen a. d. Rijn. Deze adviseert bij brief 19 mei J.l. niet tot oprichting van openbare Ulo-school over te gaan. De inspecteur heeft echter tevens bezwaren tegen de stichting van byzondere Ulo-school in Oegstgest r gedeeld en stelt voor de beslissing op de aanvraag om medewerking uit te stellen tot na 31 juli a.S. (volgens de Lager-onderwyswet 1920 heeft de ge meenteraad 4 maanden de tyd or de aanvraag te beslissen, i.e. dus tot 8 september a.s.). Ingevolge de overgangs wet W.V.O. zyn de raadsbesluiten tot stichting of tot medewerking aai stichting van nieuwe scholen voor na 31 juli 1967 onderworpen aai goedkeuring van de Minister van derwijs en Wetenschappen. Daarbij zal worden nagegaan of de nieuwe school als school voor Mavo past in een even wichtig geheel van onderwijsvoorzienin gen. B. en w. achten het echter onbiliyk en onelegant het recht op medewer king dat het schoolbestuur ingevolge de Lager-onderwyswet 1920 heeft op deze wyze in de waagschaal te stellen en verzoeken de raad derhalve de gevraag de medewerking te verlenen en te be sluiten niet tot stichting van een open bare Ulo-school over te gaan. Het echtpaar S. Breyer-Eveleens, wonende aan de Lisser- dyk 323 te Lisserbroek, ging gisteren de bruidsdagen In, in verband met het feit dal de heer en mevr. BreUer 17 juli a.s. 55 jaar zullen zyn getrouwd. Tijdens de oorlogsjaren is het adres van dit bruidspaar bekend geweest al» joden- onderduikplaats. Niet minder dan tien vervolgden hebben ze op een voor anderen onvindbare plaats kunnen huisvesten. Ook op andere w-yze waren de Breyers voor de Illegaliteit werkzaam. Zy zyn daarvoor later i door de Israëlische regering onderschelden. 17 Juli zal het feest in „Contact" worden B en W van mening, dat Leidschen- dam geen belang heeft by de werk zaamheden van de Molenstichting en daarom hebben zij het verzoek om subsidie afgewezen. De VW heeft woensdag voor de eei ste maal ln dit seizoen een wandeltocht georganiseerd. De start vond plaats in de avonduren tussen 6 en 7 uur vanuit het strandpaviljoen Fock de Best te genover hotel „Riche" en de Voor straat. Reeds vroeg in de avond ston den jeugdige enthousiaste tippelaars te wachten tot zij hun startkaart in ontvangst konden nemen om op pad voor de 5 en 10 km. Overal zag men vrolijke gezichten. Het mooi wandelweer en het parcours liep door een fraai gedeelte van Katwyk. Op deze avond liepen eveneens 38 deel nemers (sters) van het kampeerterrein uit de Zuidduinen. De kleintjes liepen 5 km. terwijl de groteren het parcours de 10 km. voor hun rekening had den genopieji. De leiders waren zeer tevreden over het parcours dat door de organisatoren was uitgestippeld. Na het volbrengen van de tocht werd een fraaie medaille met als motief het hospitaal-kerkschip „De Hoop" uitge- In de latere avonduren kwamen nog diverse badgasten vragen om nog deel te kunnen nemen aan de uitgestippel de tochten, maar aangezien het te laat worden, werd medegedeeld, dat er deze maand nog enkele zullen volgen. Een en ander vindt zyn oorzaak in het feit, dat de kamerverhuurders 't week- programma zelf vasthouden en dit niet aan de bij hen inwonende gasten af- PAUZE TOERISME Terwijl de Leldenaars de stad zyn ontvlucht om het geluk elders te zoo ken, drentelen langs straten en grach ten van het doorluchte Lugdunirm-van- de-Batavieren de vreemdelingen om het hier te ontdekken. Met een plattegrond of reisgids opengeslagen, kyken zy zoe kend rond zich heen, heg noch steg wetend, met het vastberaden voorne men Alles te willen zien, wat als be zienswaardig in deze bezienswaardige stad wordt aangeprezen. Dat lukt niet en dat niet lukken laat een onvoldaan gevoel achter. Zij hebben de Meermans burg en de Zijlpoort gemist. (Die zijn voor een buitenlander ook niet zo ge makkelijk te vinden!) Het is een onschuldige manier van toeristische bezitsvorming, die ook ons in het buitenland dikwyis op de rand van de uitputting heeft gebracht. Het resultaat is dat men dan „alles" gezien mag hebben, maar niets in zich heeft opgenomen, en, thuisgekomen, het ge luk vindt dat men elders heeft nage jaagd. Want geluk ligt in een klein hoekje, in het eigen hart. Tot onze schande moeten we bekennen, dat we deze wijsheid preken zonder zelf ernaar te leven, ook op reis niet! Ook uit de onwijsheid van anderen kan echter een wijze wijsheid puren. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 6 tot en met 12 juli zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Gescheurd gordy'n (14 jaar). Dageiyks: 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 4.45, 7.00 en 9.15 uur. 2.30: Prins zonder vrees. Lido: Hartentroef in Tokio (14 jaar)'. Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Hombre (14 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Mary Poppins (a.l.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00, 9.15 uur. dag.: 10.30 Flipper (beh. zondag). Trianon: Fantomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Chinese avonturen ln China (a.l.) Dageiyks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. Lorre heeft er schoon genoeg van KORRELTJE UTRECHT, 6 juli. Vee Totaal 3592, runderen 831, vette kalveren 248, gras kalveren 14, nuchtere kalveren 510, schapen 132, lammeren 753, varkens (boven 100 kg) 262, id. (beneden 100 kg) 30, biggen 785, bokken en geiten 27, Prijzen: melk en kalfkoeien 1100-1400, kalfvaarzen 900-1150, vare koeien 840- 1150, pinken 575-700, stieren 920-1110, graskalveren 425-540, nuchtere kalve ren 40-75, fokkalveren 125-200, schapen 90-115, lammeren 110-135, dr. varkens 450-550, lopers 110-130, biggen 78-85, bokken en geiten 14-66, vette koeien I 4.30-4.60, id. H 4.10-4.20, id. HI 4.00- 4.10, vette kalveren I 2.65-2.80, id. H 2.40-2.65, id. IH 2.20-2.40, nuchtere kal veren 1.40-1.65, zw. vette varkens 1.90- 1.95, zouters 2.20-2.25. sl.zeugen 1.80- 1.85, jonge zeugen 1.85-1.92. Handel prijzen: melk en kalfkoeien, matig, prijshoudend; vette koeien, flauw, prijs houdend: vare koeien, matig, prijshou dend; vette kalveren, vlug, hoger; gras kalveren, matig, prijshoudend; nuchtere kalveren, redelijk, prijshoudend; fok kalveren, vlug, hoger; schapen, stroef, lager; lammeren, vlug, even hoger; var kens en biggen, rustig, ruim prijshou- GOLTDA, 6 juli. Kaas Aanvoer 24 partyen kaas. Prijzen: le kw. 3.46-3.56, 2e kw. 3.30-3.45, extra kw. 3.57-4.04. Handel: matig. DEN BOSCH, 5 juli, VEE Totale aanvoer 5824: runderen 1490, graskalveren 198, vette kalveren 932, nuchtere kalveren 1420, schapen 156, lammeren 695, fokzeugen 46, slacht- varkens 353, biggen 534. slachtrunde- 634. Prijzen (in guldens): melk- kaifkoeien 1025-1625, guiste koeien 915-1425, graskalveren 420-625, kalf vaarzen 1200-1650, guiste vaarzen 950- 1200, pinken 600-800, nuchtere kalve- voor fok of mesterij 130-230, wei- deschapen 65-95, weidelammeren 55- 80. drachtige zeugen 425-525, biggen 68-83. Slachtrunderen extra kwal. per kg geslacht gew. 4.45-4.75, le kwal. 4.00-4.30, 2e kwal. 3.65-3.85. 3e kwal. 3.35-3.60, vette stieren 3.80-4.40, worst- koeien 3.20-3.30; vette kalveren le kw. per kg levend gew. 2.50-2.80, 2e kwal. 2.25-2.45, 3e kwal 2.00-2.15, nuchtere kalveren per kg levend gew. 1.25-1.45, per stuk 45-70, slachtzeugen le kwal. 1.85-1.90, 2e kwal. 1.79-1.84, slachtvar- kens 1.95-2.00, vette schapen per stuk 80-120, vette lammeren 70-110. Aan voer - Handel - Prijzen: melk- en UITHOORN Geslaagd Voor het kand. ex. genees kunde tweede gedeelte slaagde aan de Universiteit van Amsterdam de heer G. F. de Jong. kalfkoeien: normaal - goed - gehand, haafd; guiste koeien: gewoon - willig - als vorige week; jong vee: iets min der - vlot - prijsh.; vette kalvereni minder lui - gehandh.; nuchtere slachtkalverenminder - vlot - duur der; schapen en lammeren: iets groter - goed - als vorige week;; fokzeugen: gewoon - goed - iets hoger; lopers en biggen: minder - vlot - gehandh.; slachtvee: iets groter - willig als vorige week; slachtzeugen: minder - goed - duur. RIJNSBURG, 5 juli. Bloemen. Am. Anjers Witte Sim 510, Rose Sim 37, Rode Sim 36, Dusty 511, Crowly Sim 48, G. J. Sim 37, Ar thur 36, Espérance 513, Orange Triumph 5—13, Clear Yellow 1012. Rozen: Baccara 1024, Zorlna 68, Carol 35. Garnet 35, Anturium 50 130, Gerbera 1018, Violieren 510. Gladiolen 310, Colvillei 38 p. stuk. Freesia's Golden Yellow 5080, White Swan 100165. Chrysanten: Indiana polis 150180, Lyona 120140, Tokio 130—150, Godetia 80—110. Gele Mar grieten 715, Phlox 6585, Goudsbloe men 520, Eremuras 2035 per boa. Worlds Supreme 200350, Zinnia 150— 250 per 100. TER AAR, 5 juli, GROENTE Kassnijbonen 1.00-1.35, idem stek 40- 85, peulen 90-1.40, idem stek 50-65, doppers 70-85, capdoppers 1.00, blauw schokkers 75-95, stamprinsessenbonen I.45-1.95, tuinbonen 13-25, andijvie 8- II, waspeen 50-56, postelein 35-40, aardappelen 16-20, komkommers krom 20, spitskool 11-13, alles per kilo. Sla 5-21, bloemkool 15-35, per stuk. Bos- peen 55-58, stek 36, boskroten 6-13, selderij 5 alles per bosje. Aardbeien 36-42 per doosje. Komkommers export 1-26 per stuk. R. VEEN, 5 juli, BLOEMEN Am. Anjers Sim Rose 4-8, Sim Rood 3-7, Sim Wit 5-8, Sim Arthur 5-7, Sim Keefer 5-6, G. J. Sim 7-8, Farah Dibah 1, Espérance 6-8, Tangerine 14, Rozen Garnette en Carol 2-6, Coral Princes 5-8, Seventeen 5, Baccara 14-19, Nor- dia 5, Zorina 6-9, Carla 15-17, Sonora 1-10, Towny Gold 4-6, Super Star 16- 17. Bregina 9-11, Anthurium 65-73, Gerbera 15-17, Lelies Rubrum 46-67, Violieren 5-9, Chrysanthen geplozen 19-34 p. st. Troschrysanthen Indiana polis 1.55-1.90, Bonnie Jean 1.30, Luyo- na 1.40, Trosanjers 50-1.40, Colvilleis 21-80, Irissen 22-79, Alstroemeria 26- 45, Liatrix 75-1.75, Snijgroen 32-47, Ornithogalum 31-53, Wirrals Supreme 8-36. Anemonen 5-13, Segetum 22-27, Phlox 16-35, Solidago 25, Brodea 8-18, Gladiolen 70-1.00, Chaboud Anjers 28- 37, Goudsbloemen 18-24, Dahlia's 25- 50, Statice 34-76, Spirea 13-29, Achil lea 40-42, Lathyrus 20-36 per bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4