Tweede Laura-dag bezorgt Krimpen aan de Lek een „sluitende begroting" DE LEIDSE COURANT OP UW VAKANTIEADRES DONDERDAG 6 JULI 1967 Dï LEIDSE COURANT PAGINA J ALPHENSE RIJWIELVIERDAAGSE BOTSING TE WASSENAAR EIST TWEE DODEN Een 19-jarige Duitse militair. H. laudner uit Miilhelm-Buhr en de 17- jarige Marietta Rijker» uit Waaenaar zijn dinsdagavond gedood tengevolge van een botsing tussen het door hen be reden motorrijwiel en een autobus van de NZH. Een lifter, de 21-jarige P. Post humus uit Wassenaar, werd gewond In liet Haagse Zuidwalriekenhuis opgeno men. Er bestaat echter voor hem geen EHBO had wat meer te doen Op de tweede dag van de Alphense Rij wiel vierdaagse, de I-aura, hebben de 500 Laurarijder.s weer volop genoten van het fraaie, zonnige weer. de aantrekke lijke parcoursen van rustige fietspaden omgeven door natuurschoon op hun tocht naar Gouda, Rotterdam en om geving. Deze morgen zijn alle overgebleven deelnemers weer gestart op het gezellig versierde en met vele vlaggen gemar keerde Ttorbeckeplein, grenzend aan het Lauracentrtim.: het Nutsgebouw, uitgezonderd de groep van de Schiedam- se politie, waarvan een 35-jarig lid van «lit korps dinsdagmorgen vroeg een her senbloeding heeft gekregen. Hij is op genomen in de Ursula-kliniek te Wasse- Woensdag hadden de BHBO'ers het wel wat drukker gehad met pleistertjes plakken, verbandjes leggen, zalfjes sme ren en enkele massages te verrichten. In ongeveer 15 gevallen werd hun me dische hulp ingeroepen bij allemaal lich te ongemakken. Ook de reparatiewagen van de heer Bezemer kon verdienstelijk werk ver richten. Buitengewoon voldaan zijn 't Laura- bestuur en de circa 70 deelnemers, die dagelijks een vorstelijke ontvangst er varen in het restaurant van V. en D. GELD IN LAATJE De gemeente Krimpen aan de Lek zal wel een sluitende begroting hebben, nu vandaag van elke Laurarijder 35 cent aan tolgelden kon worden geïncasseerd en bijna 2.50 per auto in het gemeente laatje vloeide, zo vertelde ons de heer P. Groenhart, voorzitter van de Laura. De Kleine Betuwe te Haastrecht heeft zich andermaal tijdens de 20ste Laura van zijn smalle kant getoond. De leiding van deze pleisterplaats heeft vandaag niet onder stoelen of banken gestoken, dat op de komst van de karavanen Lau ra rijders dit jaar geen prijs werd gesteld, omdat men het vanwege het samenval len van de grote vakanties van bouw vakkers en andere werknemers van be drijven etc. het toch al druk genoeg had en geen kans zag de vele plotseling aan stormende fietsenthousiasten te bedie- Hoewel het bestuur van de Laura hiervoor het nodige begrip kon opbren gen. was het toch van mening, dat de aanwezigheid van de grote groepen Lau- rianen geen bezwaar behoefde te zijn, indien men wat meer organisatietact en inzicht aan de dag had gelegd, meen de de heer Groenhart. Dit bewijs heeft nl. de heer P. A. Slingerland geleverd, die even verder een kaashandel en een theetuin exploiteert. Hij heeft kans ge zien de Laurianen met open armen te ontvangen en ze tot de laatste man op hun wensen te bedienen. VERRASSING In het Alphense Rietveld, nabij de fam. Pouw wachtte de Laurianen de eerste verrassing. Die werd hun bereid door „De Landbouw" uit Leiden in de vorm van het gratis verstrekken van haar produkten. De A-routes (150 km. per dag) wor den gereden door 83 deelnemers; 440 doen mee op de B-afstand, 100 km. per dag en de 40 fietsliefhebbers, die inge schreven hebben voor de korte 60 krm- route en van wie het merendeel dinsdag avond aanvan kelijk van plan was woens dag over te stappen op de 100 km.-route, hielden het bij de tweede start toch maar liever bij hun oorspronkelijke aan melding. Naar het zich nu al laat aan zien zal de groep van 47 rijders van de St. Bonifaciusschool te Alphen aan den Rijn vrijdag a.s. wel in aanmerking ko men voor de fraaie beker, die beschik baar is gesteld voor de grootste groep. Deze jongens en meisjes fietsen dapper 100 km. per dag, met mutsjes waarop staat „Bon Ulo". Waterballet bij stempelpost "Pias- zicht" in Reeuwijk. De dame, die zo griezelig boven het water zweeft zou daar later in plonsen en haar teen daar bij verwonden. Ze kon de etappe niet MASSALE INTOCHT Vrijdagmiddag om vier uur zal de massale intocht van alle deelnemers de 20ste Laura vanaf het plein van fauna in beweging komen. Men rijdt dan over rijksweg nr. 11 (plaatselijk De Hoorn genaamd), de Emmalagn, Wilhel- minalaan, Burgem. Visserpark. Raad huisplein, Stevinstraat, Castellumstraat, Pieter Doelmanstraat, Van Mandersloo- straat naar het Thorbeckeplein. Fietsend langs het raadhuis verwacht men, dat het gemeentebestuur op het bordes aan wezig zal zijn om degenen die geduren de vier dagen al fietsend een bijzondere sportprestatie hebben geleverd, voorbij te zien trekken. Ook van de burgerij verwacht een grote belangstelling langs de laatste kilometers van de Laura 1967. Het uit steken van de vlaggen in Alphen kan het feestelijk cachet van de intocht De 70-jarige mevrouw Dedeimvaart (tweede vi aan de Laura-gelederen. Bij de Vate uit nsgei De bestuurder van het motorrijwiel, de Duitse militair, had het meisje en de heer Posthumus een lift gegeven vanaf het strand naar het dorp Wassenaar. Hij reed met een snelheid van ongeveer 60 km. over de Duinweg toen hij in een onoverzichtelijke bocht frontaal in bot sing kwam met een autobus van de NZH. De botsing was zo hevig, dat de mili tair ter plaatse overleed. Mej. Rijkens •d dodelijk gewond overgebracht naar de Ursulakliniek te Wassenaar, doch overleed spoedig daarna. Leiden etappeplaats in Tour de Frats Aan de Tour de Frats t voor jongens van 9 tot 14 jaar) zal dit jaar worden deelgenomen door ongeveer 40 Leidse Jongens, die verdeeld zullen worden in zes ploegen. De Leidse deelnemers aan de Tour de Frats, welke dit jaar geheel in de provincie Zuid-Holland wordt gereden, vertrekken zondagmdiag 3 uur vanaf de achterkant van het Station naar Rot terdam. waar maandagmorgen 't start sein wordt gegeven voor de eerste etappe naar Gorcum. Donderdag komt de Tourkaravaan in Leiden. Via Oegstgeest komt men om streeks 17.30 uur Leiden binnen, waar na men direct doorrijdt naar de school in de Haverstraat. Aldaar wordt eerst kwartier voor de nacht gemaakt. In de avonduren wordt het tourleger de gelegenheid geboden zich te vermaken in de Overdekte, welke geheel is af gehuurd. Voor de versterking van de inwen dige mens heeft de tourleiding zich ver zekerd van de medewerking van café Morskwartier, MorSweg, en de Leidse Koksschool. Vrijdagmorgen vertrekken de Jeugdi ge renners weer uit de Sleutelstad. Óm 10 uur zal burgemeester mr. G. C. van der Willigen op het Stadhuisplein het startschot geven voor de etappe, die voert na de een na laatste pleister plaats. n.l. Monster. Geslaagden Rijnlands eeum te Wassenaar Gymnasium A: Helga Brandt Corstius, Anja de Bruijn, Rosemarie de Bruijn, Angeline Dingemans, Dorette Ouwe hand, Helen Reuvers, Pepi Rozendaal, Anne Schulte Nordholt. Gymnasium B: Buzzy Abercrombie, Arjaan Everts, Pieter Fangman, Joost van der Flier, Ardaan Gerritsen, Kees Hartog, Marjolyn van Heteren. Els Heybroek, Bon de Jonge van Elle- meet, Derk Josephus Jitta, Elly Koei- jers, Pim Posthumus, Janny de Vries, Wilem de Vries, Michiel Wijsman. Er zijn 3 kandidaten afgewezen. Ly Diploma-uitreiking Prins Mauritsschool De volgende leerlingen van de Chr. School voor Handel en Praktijk „Prins Maurits" in Lelden ontvingen het Ivio- sleuteldlploma: J. Barnhoorn, M. Beau- mond, J. Boxma, P. Corba. N. Dom burg, P. v. Diggele. B. J. Heemskerk, G.H. Koolhaas. P. Koom. J. H. Lange- zaal, J. v. Leeuwen. E. Luiing. C. Pijn- aker, F. J. Spoel, W. Teske, J.H. W. R. v. d. Vlist. L. J. Vlugt, H. de Winter. J J. v. d. Zwel. Sophia v d Velde, Willy Schuster. Bertv Buys, Alieta Dokter. Anne v. Drirl, Willy de Haan. Elisabeth Hamerling, Jeanette de Jong. Hendrina Landwehr. Wijny Minnebreuker, Corry Roost, Fija S< helllngerhoudt, Sylvia Sjaardema, Conny Slegtenhors't, Mar- grieta Sloof. A.V.V. 1: Ineke v. Dijk, Elisabeth Koster, Marian Makkenze, Thea v. d. Plas. Diploma Machine-schrijven: J. F. v. d. Kwaak, F. W. Nieuwenburg, P. C. Haas, E. Rombout, R. v. d. Water, R. Philip- po, A. v. Klaveren, J Duk, J. P. J. Be- kooy, R. J. Werba, J. Beekman, Ria Pijaker, A. v d. Kwast, C. Chrispijn, L. Noort. T. Zwanenbung, N. Schaap, H. v. d. Heiden, P. Turkenburg, J. B. Sloos, H. A. Roerade, Liesje de Wit, J. Velthuizen. TOUR RE FRANCE LEZERS „ZIEN" VAN SPRINGEL NIET ONZE ZUIDERBUREN zijn in deze nog jonge Tour tot dusver bijzonder succesvol geweest. Gisteren werd weer een etappe zege toegevoegd aan het reeds behaalde aantal en wel door Her- man van Springel, die in de eindsprint op fraaie wijze de Duitser Bölke versloeg op de smalle baan te Metz. De beste Nederlander was Gerben Karstens, die dankzij zijn 8e plaats het groene tricot weer over zijn schouders mocht trekken. De gele trui bleef veilig in handen van Roger Pingeon. die door zijn landgenoten op goede wijze werd gesteund, waardoor alle ontsnappingspogingen van favorieten in de kiem konden worden gesmoord. Waarschijnlijk zal deze Fransman nog wel enkele dagen de leiding in het Alge meen Klassement behouden en het wachten is dan ook op de berg-etappes, waar Jan Janssen tot ongelooflijke prestaties moet komen, wil hij de prognoses waarmaken. Bij de vele oplossingen, die wij weer ontvingen, werd de naam van Walter Godefroot veelvuldig genoemd en natuurlijk waren er weer de namen van onze landgenoten Karstens en Janssen. Ook Raymond Pouiidor en ilenri Anglade troffen we aan, maar laatstgenoemde ren ner kon het hoge tempo niet bijhouden en zocht de bezemwagen op. Herman van Springel is geen onbekende, maar zijn naam werd door géén der inzenders vermeld, zodat aan de etappe van vandaag niet 2,50 maar 5,is verbonden. Christelijke Middenstandsexamens te Leiden Gisteren slaagden de volgende kan didaten: J. Th. P. Lek, Rijpwetering; A. H. M. Leliveld, Nieuwveen; P. J. Th. Lenaers, Leiden; H. G. Lenting, Alphen; Th. W. S. v. d. Maden, Leiden; A. J. v. d. Meer, Leiden; J. A. Th. v. d. Meer, Noordwijk aan Zee; P. H. C. v. d. Meer, Noordwijk; A. v. d. Mey, Uithoorn; H. J. v. d. Mey, Boskoóp; C. M. Mingers, Voor schoten; J. Minn&ard, Zoeterwoude; J. M. de Mooy, Voorschoten; J. M. de Mooy Rijnsburg: W. C. M. v. Niekerk, Alphen; M. H. Verkley-de Mönnlnk, Wassenaar; Th. J. M. Olsthoorn, Leidschendam; A. S. van Oostenrijk, Leiden; I. J. Ottenhof, Leiden; A. Pielanen, Leiden; F. Piket, Leiden: J. A. M. v. d. Ploeg, Rijnsburg; L. Poelijoe, Wassenaar; H. L. M. Post- Haagse rechtbank WILD WATERGEVECHT TUSSEN AGENT EN SCHOLIER IN DE TREKVLIET Programma ontvangst en installatie van pastoor A. Lamot te Zoeterwoude LEIDEN Een 20-jarige gymnasiast had in ge zelschap van zijn vriend in een café te Hazerswoude de bloemetjes eens flink buiten gezet. Zodanig zelfs, dat de politie het tweetal speciaal in de gaten ging houden. In het late avond uur adviseerde daarom de post com mandant zijn manschappen uit te kij ken, omdat het tweetal in een kano was gestapt. In een roeiboot volgden nog zes kennissen, die inmiddels te Hazerswoude waren opgedaan. In de Trekvliet zag de politie, dat het hele geval zonder enig licht voer en van wege het gevaar werden roeiers en peddelaars gesommeerd aan de kant te komen. Eerst genoemden voldeden aan de sommatie, doch met de twee kano vaarders en bijzonder de gymnasiast verliep het allemaal veel moeilijker. dag 7 juli, wordt de zeer- r A. Lamot geïnstalleerd de parochie vail St. Jans ii H. Kruisverheffing en terwoude. De nieuwe lier- ;al op Tee: en in de elijke ■ordei Zot iclile. rdt 18.(10 ruislierenklooster aan de Vroi •n sloel samengesteld die d< -noemde pastoor zal liegeleidei Kht dwars door de paroeliie Int Janskerk aan de Zuidhiiu udse pa- Alle parochia dens deze uri steken. Weliswaar kwam hij even naar de kant van welke gelegenheid een po litieman gebruik maakte hem bij de trui te grijpen. Het houvast bleek niet sterk en een volgende greep had Geopend voor spoedeisende gevallen tot resultaat, dat een kledingstuk de Apotheek Van Driesum, Mare 110, recalcitrante jongeman van 't lichaam tel. 20406. werd gescheurd. Al trekkende en rukkende, raakte ook de politieman te water, waar het gevecht werd voortgezet. De jonge man had intussen een peddel bemach tigd en sloeg er geducht op los. Met hulp van nog een politieman werden yyy* h'èe7t'*vi ma, Sassenheim; C. Th. N. Prook, Noord wijk; G. A. Ravensbergen, Rijnsburg; J. C. J. Rood, Nieuw-Vennep; A. G. Rotte veel, Lisse; W. H. van Ruiten, Roelof- arendsveen; C. v. d. Put-Kroon. Alphen; W. C. B. M. v. Rijn, NoordwIJk-BInnen; Y. Rijnsburger, Voorschoten; E. C. A. Rljpstra, Wassenaar; W. H. M. v. d. Salm, Woubrugge; J. C. Savelberg, Ols- terwijk; J. C. H. van Schie, Leiden; D. Schrikkena, Oegstgeest; J. W. Schuts - Koot, NoordwlJk-Binnen; J. Sière, Lei den; J. M. v. d. Sloot, Alphen; H. M. Slootweg, Alphen; M. Slotboom, Noord- Gondelvaart te Oude-Wetering in Braassemweek Zaterdag zal de Wetering weer ver anderen in een watersportcentrum, als de Braassemweek weer begint. In het weekend zullen er weer wedstrijden worden gehouden, terwijl de VVV mooie afsluiting zal zorgen, dinsdagavond dc drenkelingen op hel droee gehesen. „r„tc e„nd,|vaart op h,t proframma doch ook toen ging de gymnasiast nog lta„ Aan df„ g„„delvaart kan een wilde te keer. Vanwege dit alles had hij zich nu voor de Haagse rechtbank te verant woorden. Het bleek, dat verdachte wel wat onder invloed van drank had verkeerd en et zich nog andere fac toren lieten gelden, waarin de officier wel reden tot clementie zag. Verdach te was ook zeer onder de indruk van al hetgeen zich had afgespeeld. De officier wilde volstaan met een week gevangenisstraf met aftrek van de week welke verdachte reeds preven tief heeft ondergaan en voorwaarde lijk ter beschikking stelling van de regering, ten einde herhaling te voor- Uitspraak op 18 juli. ieder gratis deelnemen mooist versierde boten zijn prijzen beschikbaar. Het echtpaar Baurt-Laman uit da Oranjestraat te Lelden heeft gis termiddag bezoek gekregen van burgemeester mr. G. C. van der Willigen en diens echtgenote. Dit. In verhand met het feit dat het echtpaar op 17 juli a.s. maar liefst 60 jaar getrouwd zal zUn. De heer Baart (84 jaar oud) en zjjn 88- jarige echtgenote stelden het on gedwongen samenzijn met de bur gemeester en zijn vrouw bijzonder op prjjs. Drie van hun vier zoons waren er b\j aanwezig. den ontstoken en tijdens het varen zullen er vuurpijlen worden afge schoten. De start zal plaatsvinden om 9 uur n.m. bij Café „Sport" in de Weteringbrug. De gondelvaart zal vooraf gegaan worden door het jacht de „Boogschutter" van de heer v. d. Waard, waarop de muziekvereniging „Door gunst verkregen" uit Nieuwe- Wetering zal plaats nemen. Op het Braassemermeer zal een vuumerk worden ontstoken wat be schikbaar is gesteld en gefinancierd door Navigare-Nederland en Arie de Boom beide uit Oude-Wetering en Heineken Bieren Amsterdam. LEIDERDORP De burgemeester van Leiderdorp is verhinderd op maandag 10, 17 en 24 juli 1967 spreekuur te houden. Het eerst volgende spreekuur zal gehouden wor den op maandag 31 Juli 1967 van 9.00 tot 10.00 uur. loopt i dc Vr Micning, Noordbuurtsoweg, Dorpsstraat, Yerlaatweg, Dr. Kortmannstraat en Schenkelweg naar de Zuidbuurt. Voor het gemeentehuis zal halt wor den gehouden en burgemeester Detmers zal het woord richten tot pastoor La- inot. Ook mgr. A. C. Schaaper. vicaris van het bisdom Rotterdam, zal de fees telijke intocht meemaken. De installa tie zal geschieden tijdens een plechtige concelebratie, die om 19.00 uur aan vangt. Celebrant is mgr. A. C. Schaa per. concelebranten zijn pastoor Ko ning. pater C. Scheerder en pater A. Spierings. Voor deze speciale liturgie ijn tekstboekjes aanwezig. Tijdens de plechtigheid zullen de leden van het kerkbestuur en anderen aan de nieuwe pastoor worden voorgesteld. Ondanks onvolledige bezetting i.v.m. de vakanties zal de drumband toch zijn medewerking verlenen. Ook de jeugd leden van SJZ worden om uiterlijk 18.00 uur op de Vrouwenweg verwacht, even als de verkenners van hopman Van Cromvoirt. In tegenstelling met de af spraak kunnen zij ook na acht uur nog de bagage inleveren voor het zomer kamp. De leden van de Vrije clubs zul len eveneens meelopen. ZOETERWOUDE GEMEENTERAADSAGENDA De Zoeterwc-udse ruad komt a.s. woensdag 12 juli bijeen om 20.00 uur. De agenda vermeldt o.m.: Voorstel van b. en w. betreffende vergunning bouwryp-maken van een gedeelte van het bestemmingsplan ..Westeinde"; het zelfde voor een gedeelte van het be stemmingsplan Hoge Rijndijk; een aan vraag om subsidie van het consultatie bureau voor huweljjks- en geslachts leven; toetreding van de gemeente Hil- legom tot de gemeenschappelyke rege ling regionaal woonwagenkamp Leiden; wijziging van de verordening op de hef fing van een vermakelijkheidsbelasting; wijziging van de rechtspositieregeling van tie gemeente-ambtenaren; vaststel ling van het exploitatievoorschot voor de scholen voor gewoon lager onder wijs in beheer bij de stichting R.K. scho- len-dorp; kredietverlening voor de uit breiding van het sportcomplex Meer burg; krediet voor het vragen van rechtskundig advies; voorstel betreffen de 8traatnaamgeving. Geboren: Bouchiena Th. z.v. P. W Verbeek en Th. J. B. Drilling: Cornelia :.v. G. J. Vertfteegen en P. E. M. v. Benten: Johannes L. z.v J. den Eisen J A M. Rietkerk; Mareellus L. M. A P. G.J. Koeken en C.C. van der Poel. Ondertrouwd: W. L M. v. Bohemen 21 j.. te Leiden, en M. P. A. M. van der Hoeven 22 j Oïtrouwd: W. J. M. Belt en G. A. A. Detmers; A. J. H. Mank en J. M. Ver- steegen. De kosten dier betaling op ona rekening te woi Het is mogelijk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon uiterlijk 8 dagen voor uw vertrek aan ons te doen toekomen. de kans op fouten en misverstanden In verband met de belangrijke verhoging der P.T.T.-tarie Nederland, België en Luxemburg 1,25 per vakantiepe Buiten de Beneluxlanden 0,40 per dag. :n, ter vermijding vun extra Inkassokosten, bij vooruit kantoor of door overschrijving of storting op onze glro- tlen voldaan. BON Ondergetekende verzoekt Dc Leidae Courant het volgende adrci VAKANTIEADRES kosten, zijnde zijn betaald op i overgeschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3