STERK STAALTJE DE WIJNKELDER NIEPOTH'S WIJNKELDER 9a Ceidóc Coulant ACUTE STILSTAND VAN HART NIET MEER HOPELOOS Voor warme dagen pils in huis... Sybils nü 4 flesjes voorfj,- Promotie van dr. Aleman uit Delft Nederlandse „Paranoia de' journalistenprijs in vierde ronde Berlijnse jury zorgde voor weinig verrassing r PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 6 JULI 1967 Ruggesteun voor Maastricht EEN half Jaar geleden, toen de strijd tussen Tilburg, Eindhoven en Maas tricht om de volgende medische faculteit begon, hebben wij onze voorkeur aan Limburgs hoofdstad gegeven. Aan die voorkeur houden we vast, ondanks nota's en pleidooien uit Eindhoven en het Tll- burgse, ondanks ook de stem die Twente aangeheven heeft om zijn technische hogeschool te mogen uitbreiden met een medische faculteit. Dat velen belangstellend zijn, vinden we begrijpelijk, want ergens houdt de belangstelling nauw verband met belang hebbend zijn en wie ^eft niet het recht om voor zijn eigen belangen op te komen? fEDERE belangstellende is op de prop pen gekomen met een vurig betoog, dat het voor de medische wetenschap en de medische verzorging ln het algemeen een zegen zou zijn. wanneer de nieuwe faculteit binnen zijn erenzen een plaats kreeg. Niemand van deze profeten heeft helomaal gelijk maar ook niemand hele maal ongelijk. Het. zal de overheid dan ook zeer moeilijk vallen op basis vah het onder deze noemer thuis horende cijfer materiaal een goede beslissing te nemen. Dat kan ze proberen te doen door de kostenfactor het zwaarst te laten wegen; vanwege sommige reeds gedane inves teringen krijgen enkele gegadigden dus een kleine voorsprong op anderen, Een vraag blijft of. op langere termijn gelen, goedkoop toch niet zal blijken duurkoop te zijn. Liever bouwen wij op argumenten, zo als de rector van het Europhcollege. prof. H. Brugmans ln een nieuwe brochure van de pleitbezorgers voor Maastricht ten bate van de oude Maasstad heeft aan gevoerd. Hij pleit voor Maastricht vanuit een Europees gezichtspunt. Zoals tegenwoordig menig jonge Lim burger voor zijn hoger onderwijs naar Aken of Luik gaat. zouden Belgen en Duitsers naar Maastricht kunnen komen, zeker wanneer er niet uitsluitend in het Nederlands gedoceerd zou gaan worden. Prof. Brugmans stelt tegenover de vrees, dat Limburg economisch en cultureel naar het buitenland zou worden leeg gepompt de mogelijkheid dat de pomp naar de andere kant gaat werken, wan neer eenmaal duidelijk wordt, wat Lim burg wetenschappelijk en menselijk, cultureel en economisch te bieden heeft. „Maastricht zou een ideale voedings bodem kunnen geven voor een echt- Europese streekuniversiteit" aldus prof. Brugmans. WE zouden hieraan nog toe kunnen voegen, dat een universitair milieu ln Limburgs hoofdstad ook op weten schappelijk en cultureel gebied de osmose tussen Noord- en Zuid-Nederland zou kunnen bevorderen, nl dit opzicht biedt Maastricht inderdaad mogelijkheden die, Wanneer de keuze op Tilburg of welke andei'e stad dan ook valt, onontgonnen blijven. Bovendien worden de aanspraken van Maastricht nog geschraagd door de nieuwe ontwikkeling waaraan de Lim burgse industrie al is het noodgedwon gen vol energie gaat beginnen. Men moet deze nieuwe economische expansie gepaard laten gaan aan een sterke cul turele impuls en niets is dan beter dan het ontplooien van academisch onderwijs in het eigen Limburgse gebied. Niet om Limburg dan weer sterk te maken ln een culturele samenleving die opvalt door het isolement binnen eigen grenzen, maar om vanuit Limburg een cultureel leven te laten opbloeien, waar door het zelf rijker wordt en anderen ven-Ijkt via contacten die op die manier gelegd worden. Dus niet terug naar het Limburg van het bronsgroen eikehout en het nachte gaaltje, maar een nieuwe levenskans voor een belangrijk deel van de Nederlandse natie dat vanwege zijn Europese contacten het. gehele land veel te bren gen heeft, vooral wanneer anderen Lim burg helpen de goede weg te vinden van uit een isolement dat eens houdbaar leek. maar dat zeker niet meer past in een tijd, die de betrekkelijkheid van nationale grenzen reeds in vele opzichten heeft aangetoond. We vinden het betoog van prof Brug mans daarom een sterk pleidooi ten gun ste van Maastricht als universiteitsstad. Koning Hoessein probeert brokken te lijmen KONING HOESSEIN van Jordanië is de man die de meeste kleerscheuren heeft opgelopen in de korte veldslag met Israël. Dat is bijzonder jammer, want de Hasjemitische vorst ig geen vriend van Nasser en kon, na de Libanon, be schouwd worden als de beste buur van Israël onder de Arabische landen, Zijn land is ongeveer teruggebracht tot de grenzen van het oude Tranajordanlë, een woestijngebied waar de stenen geen brood worden en tenslotte is zijn leger verslagen en zijn luchtmacht vernietigd. (Dit alles omdat hij op het beslissende moment, onder zware druk van het grote contingent vluchtelingen, de ijzé- ren ring om Israël hielp voltooien. Koning Hoessein ia nu druk bezig ae brokken te lijmen. Hij heeft daartoe in Amerika geconfereerd, in Engeland be sprekingen gevoerd en in Frankrijk be zoeken afgelegd. Hij heeft, bedekt, te verstaan gegeven, dat hij n.iet ongenegen is om met Israël tot een akkoord te komen. Hij is bovendien goeddeels terug gekomen van de verklaring dat Amerika en Engeland Israël in de strijd metter daad hebben gesteund. Dat zal hem trouwens wel door beide landen drin gend te verstaan zijn gegeven, wil hij aanspraak kunnen maken op hulp om zijn land enigszins uit de deplorabele toestand te kunnen halen. Dit alles zal hem in de ogen van de die-hards onder de Arabische landen, Syrië, Egypte, Irak en, verder weg ge legen, Algerije en Libië, uiterst verdacht maken. Van de andere kant kan hij zich, als enige Arabische legeraanvoerder, er op beroemen, de Israëliërs partij te heb ben gegeven. Zijn leger ging althans roemrijk ten onder, wat van de anderen niet gezegd kan worden. De Palestijnse vluchtelingen in Jordanië kunnen tevre den over hem zijn: hij heeft hun zaak tot de rand van de afgrond verdedigd. De vraag is nu maar of zij ook tevreden over hem willen zijn, als hij Het zou proberen om met Israël tot een akkoord te komen. Voor Israël zou het goed zijn, als een akkoord bereikt kon worden, want het bestaan van dit land Is bij Arabische verdeeldheid het best gega randeerd. AMSTERDAM (ANP) De acute hart-ademhalltvfsstilstand heeft zonder twUfel zijn aura van hopeloosheid verlo ren. De gesloten techniek van de resus- cltatie (het doen herleven, het terugroe pen van de levensgeesten) heeft de be langstelling voor de plotselinge dood ver levendigd. Was aanvankelijk resuscita lie van een hartstilstand het werk van de chirurgisch geschoolde arts, door in voering van nieuwe resuscitatietechnie- ken kan dit nu ook door niet chirurgisch geschoolde artsen en verplegend perso neel worden verricht. Dit stelt de heer P. J. Aleman uit Delft, die vanmiddag aan de universiteit van Amsterdam is gepromoveerd tot doctor in de geneeskunde, .ln zijn proef schrift getiteld „Klinische resuscitatie". Promotor was prof. D. M. E. Vermeulen- Cranch F.F.A.R.C.S. Volgens de promovendus is het nood zakelijk. dat de diagnose hart-ademha lingsstilstand onmiddellijk wordt gesteld en de juiste behandeling zonder verlies van tijd wordt toegepast: „Het lijkt zin loos dit steeds weer te stellen. De erva ring leert, evenwel de noodzakelijkheid hiervan. Niet alleen de pas afgestuurde artsen en de jeugdige verpleegsters, maar ook de praktijkervaren specialis ten en de in haar werk vergrijsde ver pleegsters blijken nog steeds onvoldoen de in deze materie te zijn georiënteerd". De heer Aleman heeft zijn bevindingen opgedaan in het ziekenhuis Dijkzigt ln Rotterdam, waar sinds februari 1961 resuscitatie van patiënten met een hart- ademhalingsstllstand ln teamverband plaatsvindt. Dit team wordt gevormd door allo leden van de medische staf en het verplegend personeel. De heer Ale man heeft ln zijn proefschrift uitvoerig de behandeling van de eerste 100 patiën ten besproken. De resuscltatiepoglng wordt alleen ondernomen als de patiënt niet lijdende is aan een ongeneeslijk ziekteproces en een terugkeer naar de toestand, waarin de patiënt verkeerde voor de hart-ademhalingsstilstand mo gelijk ls. Aan het slot van zfjn proefschrift komt de heer Aleman tot o.m. deze conclusie: het resultaat van de klinische resus citatie is voor een belangrijk deel afhan kelijk var de ervaring en de toewijding van de verpleegster. Het aan de pleegster leren van zelfstandig handelen in geval van een hartstilstand is groot belang. Training van ambulance personeel is noodzakelijk. Een hoog per centage van de patiënten met een hart infarct b.v. krijgt een hartstilstand tij dens het vervoer naar het ziekenhuis. Universitair nieuws ïej. H. Haantjes, Leiden, J. Rookmaker, Den Haag; kand. ex. a. w. en n. UTRECHT Aan de rijksuniversiteit in Utrecht zijn geslaagd voor de kand. examen and. pedagogiek: mej. V. C. C. Sturm, Den laag; R. M. van Drtmrnelen, Voorburg;^doct. >r, Den Haag; doet. Haan, Rijswijk: R. 11. Mast, Rijswijk; C. J. v Spron J. M. J. Timmermans, Katwijk, G. M. Visser. Voorburg: P. Zandveld, Den Haag. AMSTERDAM Aan de universiteit van Amsterdam zijn geslaagd voor het kund. ex. gen. II: R. N. J. van Andel. Den Haag; J Rietkerk, Alphen aan den Rijn; L. C. Ver schoor .Voorburg, P. Kenemans. Delft, mej. N. van Keulen. Den Haag; mej. C. T. Ver loop, Leldschendam DELFT Tot doctor ln de techn. wetensch. Kalker op een proefschrift getiteld: ele situaties. Een multl-dlsclpllnalre ontwik keling van een algemeen diagnosticum. Pro motor was prof. dr. A, de Groot, gewoon hoogleraar ln de methodenleer, Inzonderheid van de toegepaste psychologie. De heer Dlr- geboren en studeerde rp«yU laude het doctoraal' chologie aflegde. Sindsdien ls hij als zoeker op het gebied van de arbeidspsycho logie werkzaam bij het Nederl. Instituut voor praeventleve geneeskunde TNO ln Lelden. AMSTERDAM Geslaagd voor hpt examen boekhouden m.o. R. D. van Koog, Rijswijk. AMSTERDAM Voor het examen middel baar onderwijs lichamelijke oefening zijn geeloagd: H. H. Haddocks, Warmond, R. H. Fevrler, C. Goudrlaan, J. 3. Heemskerk, F. a. J oi&ma «n H. Joofces allen utt Dan Soa» BERLIJN Zelden heeft de beslissing van een festival jury zo weinig stof tot commentaar opgeleverd als die van de zeventiende Berlinale. Het was al een week duidelijk, dat er wel zeer vreemde dingen moesten gebeuren wilde Skolimowski's „Le Départ" niet min stens een zilveren beer veroveren. Wel kreeg,de film onverwacht nog evert stevige concurrentie van Jan róssing daarbij was wel de zil veren beer, die Erik Rohmers „La colleotlo- neuse" ln de filmweek Arn hem een der meest onopval lende films! bemachtigde als „film voor de jeugd". Met honend gelach werd deze onderscheiding door het festi- valpubliek ontvangen. De film heeft be slist weinig opvoedends. Dat Joego-Slavië voor het eerst se dert tien jaar op het Berlijnse festival en nog wel met twee films een prijs zou krijgen, was duidelijk. Maar het werd niet een zilveren beer voor het hooggenoteerde ,,De droom", maar een voor de rauw-realistische „Die Ratten erwachen". Het was eveneens duidelijk dat Duitsland, dat al jaren in Berlijn buiten de prijzen viel, maar nu met twee films in de competitie deelnam, een goede kans op een zilveren beer maakte. Het werd onder luid boe geroep Uli Schamoni's „Alle Jahren wieder", die door de critici als elfde genoteerd stond, in plaats van Johan nes Schaafs veelbelovende regiedebuut „Tiitowierung", dat bij de critici een vijfde plaats bezetfe. Een teleurstel ling voor de talentvolle Schaaf en zijn producent, die Duitse Nederlander Rob Houwer. Schaaf had tenminste nog de twijfelachtige voldoening in „Alle Jahren wieder" een knappe bijrol te hebben vertolkt. Oudjes De zilveren beren voor de beste ac teerprestaties gingen geheel volgens de verwachtingen naar twee ruim zeven tigjarigen: naar Michel Simon voor zijn oude pruttelaar in „De oude man en het kind" en naar Dame Edith Evans voor de oude vrouw, die door *haar een zaamheid in de wereld der fantasie vlucht in „The Whisperers". De oudjes, die fenomenale acteerprestaties lever den kregen de beren mede door het feit, dat de jongere generaties geen speel- Troells lange en niet altijd even boeiende film „Hier hast du mein Leben", ^maar het werd toch een gouden beer voor „Le départ", die daarmee als eerste over de eindstreep ging. De Zweedse film bleek op de slotavond „nergens" meer te zijn en Jan Troell moest toezien hoe andere landen nog drie zilveren beren uit handen van Nadja Tiller mochten ontvangen. VANAVOND TWEEDE DEEL „Nader tot elkaar van Milo Anstadt De VARA-televisie zendt vanavond 'n tweede samenvatting uit van Milo An- stadts programma's over een aantal Oosteuropese landen. Deze program ma's over Hongarije, Tsjecho-Slowa- kije en Polen werden in de loop van het afgelopen winterseizoen uitgezon den. Van deze drie avondvullende do cumentaires is een montage gemaakt, waarvan het eerste gedeelte enige we ken geleden werd uitgezonden en het tweede deel vanavond op het scherm te zien zal zijn. Ned. II 20.55. uur. Het was misschiertUwel de laatste kans orn deze veteranen-in-fiet-vak voor hun' prestaties të iiuldïg'en. £)e'kolossa le, oerlelijke Simon een klokkeluider van de Notre Dame in smoking veer de elke keer met tranen in de ogen van zijn stoel als hij maar „Der alte Mann und das Kind" hoorde om een warm applaus in ontvangst te nemen. Ook 's avonds toen hij op het slot feest de „Gandhiiprijs" van de CIDALC- jury een enorme schaal in ont vangst mocht nemen. De forse Indiase delegatie had het liefst de prijs op de officiële slotvoorstelling uitgereikt, maar toen dat niet mogelijk bleek be sloot men de prijs later nog eens offi cieel in Parijs te overhandigen. India zelf veroverde een prijs voor de kortste film met een onopvallend werkje over een met kleuren spelende schilder en ontnam zo Nederland de laatste kans voor een onderscheiding, namelijk een voor Johan van der Kru- kens soortgelijké, en zeker niet slechte re „Een film voor Lucebert". Kritisch succes (ADVERTENTIE) ik los nog steeds evenveel af, maar toch gaat het me f 100,- minder kosten... Wanneer u en uw vrouw nu deelnemen aan het Premie Spaarplen en elk jaar 500,- aflossen op uw hypotheek, dan krijgt u vanaf 1972 ieder jaar honderd gulden van het Rijk! Belastingvrij! Dit geld kunt u dan weer gebruiken voor de aflossing. (Nou ja, of u moet uw collectie grammofoonplaten eens behoorlijk willen aanvullenGeïnteresseerd? Vraag dan morgen eens nadere inlichtingen. Alle Hypotheekbanken, Bouwfondsen, Banken, Boerenleenbanken, Raiffeisenbanken, Levensverzekerings maatschappijen en Spaarbanken zullen u graag helpen. PREMIE SPAARPLAN Basis voor persoonlijk bezit Johannes Schaaf, die ais regisseur net een Zilveren Beer miste met Tötoioierungals acteur naast Sabine Senjen in de wél bekroonde Duitse film „Alle Jahre wieder". Adriaan Ditvoorts „Paranoia" op eei haar na de prijs van de FIPRESCI-jury had gekregen. Ditvoorts film op de zeer ongunstige laatste dag vertooód, was het „boe-geroep" van het meest Duitse publiek ten spijt een kritisch Sommigen gingen zelfs zover ranoia" een van de belangrijkste films van het festival te noemen. En dat een bar slechte projectie gedurende een persvoorstelling! Dirvoorsts film had na twee ronden jurystemming de leiding met 4 punten vóór Schamoni': „Alle Jahren wieder". Na de vierde ei laatste stemming bleek de Duitse film „Paranoia" nog net met een neusleng te te hebben geklopt. Een teleurstelling voor de bescheiden Nederlandse regis seur, die zich echter gesterkt kan len door de vele schouderklopjes, die hij van concurrenten onder anderen de hartelijke Johannes Schaaf e brief, die de leider van de Nederlandse delegatie dr. J. Hulsker hem schreef voor zijn vertrek uit Berlijn en w; hij Ditvoort op deze teleurstelling 1 bereidde en alvast moed voor de toe komst insprak. Het Berlijnse festival is ten einde. De grote reclameborden waren al voo slotvoorstelling uit het Westberlijnse stadsbeeld verdwenen en de op de Kür- furstendamm flanerende man in bere- pak, kan zijn warme omhulsel temparaturen stegen soms tot 32 gra den in de schaduw eindelijk met zucht van verlichting afleggen. België heeft zijn eerste grote festival- prijs al moest er net als vorig jaar een Pool aan te pas komen om die te winnen. Skolinowsky, die zich niet in Berlijn liet zien. deed voor België, wat Roman Polanski vorig jaar voor En geland deed met „Cul de sac": een gou den beer winnen. STER: Reclameuitzendingen 18.55, 19.56, 20.16) NTS: 18.45 uur: De mlnimolen 19.00 uur: De verrekijker 19.10 uur: Van gewest tot gewest 19.30 uur: Mensen ln de sport 19.53 uur: Toeristische tips 20 00 uur: HILVERSUM I NCRV: 20.30—22.15 uur: .Zomermozaïek' luchtig programma 22-45—23.25 uur: Haarlemse orgelmaand Journaal NCRV: 20.20 uur: Attentie, actualiteiten 20.50 uur: Het Zuidstation bestaat niet meer, t.v.-spel 22.00 uur; Caprices, vioolsoli 22.25 uur: Close-up 22.45 uur: Tweede journaal NEDERLAND II STER: Reclameuitzendingen 20.01, 22.10 uur) HILVERSUM II 1967 NTS: 20.01 uur: Journaal VARA: 20.05 uur: Coronation Street 20 55 uur: Nader tot elkaar, documentaire 21.45 uur: Achter het nieuws 22.15 uur: Tweede journaal KRO/RKK 22.30 uur: Meer stemmen in de kerk, progr. over moderne kerkmuziek RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 12.30, 1900, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00, 16.00. 18.00. 20.00. 23.30. 23 55 HILVERSUM III: Elk r vanaf 9.00 i Radioprogramma strijkorkesten, 20.30 Gevar. progr., 22.15 zending en oecumene, 22.30 Nws, 22.4" bespreking. 22.45 Kerkorgelconcert VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Beatle-show 19.15 Hits voor morgen en over morgen, 20.00 Voor iedereen die zijn hart aan de tropen verpand heeft: 20.00—21.00 20.00 Openbaar kunstbezit. 20.1 krant, 7.50 Orkestmuziek, Gewijde muziek, 8.30 Nieuws, 8.32 Vakantie- tips, 8.45 Orkestmuziek, 9.00 Londens Festival orkest, 9.40 Klassieke gewijde muziek, 10.30 Morgendienst, 11.00 Gram., 12.00 Pianomuziek, 12.27 Land- en tuinbouw, 12.30 Nieuws, 12.40 Balletmuziek, 13.45 Orgelspel, ht,i—J HPPHBHHHde 15.35 Semi-klass. muziek, ie.05 Reportage Ronde v. Frankrijk, 16.10 Voor oudere luiste raars, (tussen 16.15 en 17.13 reportage Ronde van Frankrijk), 17.30 Ned. militaire orkesten. HILVERSUM H (298 m) VARA: 7.00 Nws. ochtendgymn., 7.23 Gram., 8.00 Nieuws, 8.10 Gram., 9.00 Klass. muziek, 9.15 Gram., 9.45 Mod. liederen, 10.00 Gram., 11.00 Nieuws, 11.02 Chansons, AVRO: 11.30 Kerkorgelconcert, 12.00 Pianospel, 12.27 Land- en tuinbouw, 12.40 Sportrevue, 13.00 Nieuws, actual., 13.30 Cultu- -eel progr. in woord en muziek, 14.20 Slot- kinderen, 17.10 Muzikale ten, 17.45 Actualiteiten. HILVERSUM UI (240 m en FM-kanalen) AVRO: 9.00 Nieuws, actual., 9.05 Vrolijk och- tendprogr., 10.00 Nieuws, 10.02 Arbeidsvita minen; VPRO: 12.00 Nieuws, 12.02 Uit de buitenl. pers, 12.05 Een uurtje Frans, 13.00 15.00 Niet Muzlekkantjes, 16.00 Nws. Nieuws. (16.30 licht 17.05-18 Pop Party VERONICA (192 m) 6.00 Ook goeiemoi 9.00 Muziek terwijl u werkt, 10.00 Koffietijd 11.00 Huisvrouwenverzoekprogramma, 12.00 Muziek bij de lunch, 14.00 Matinee, 16.00 HJts a gogo, 17.00 Gevar. progr., 17.30—18.00 The Teenbeatclub. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nieuws, 12.03 la c amusementsprogramma. VANAVOND VIA NED. I Het Zuidstation bestaat niet meer, tv-spel De NCRV brengt vanavond het televi siespel „Het Zuidstatdon bestaat niet meer" van Alun Owen, dat in 1959 voor het eerst werd uitgezonden onder de oorspronkelijke titel „No trams to Lime Street" met in de hoofdrol de fameuze acteur J. G. Devlin. Toonaan gevende Engelse critici beschouwen dit werk als een van de bestgeslaagde resultaten van het streven naar het volwaardige televisiespel. De voorkeur van de schrijver gaat uit naar wat hij zelf pleegt te noemen een combinatie van een gedicht en een kort verhaal. Het gaat hem vooral om karakters en stemmingen. Tevens tracht hij met de eenvoudigste midde len zo levensecht mogelijk te zijn. Een veel voorkomend motief is bij Alun Owen het zoeken naar identiteit. In dit stuk zijn het drie zeelieden, die in hun thuishaven op zoek zijn naar zichzelf. Deze thuishaven is Liverpool, maar voor de Nederlandse versie zijn de handelingen verplaatst naar Ant werpen. Twee van hen moeten daar toe eerst tot een vergelijk komen met hun vaders. Een derde wordt door de omstandigheden gedwongen de moed op te brengen de herinnering aan een overleden vriend van zich af te zetten. Dit is een co-produktie in de meest ruime zin van het woord. De vertoning is tot stand gekomen in samenwerking met het Nederlands Kamertoneel ln Antwerpen, dat sindsdien zijn naam heeft gewijzigd in Groot Limburgs To neel en nu ook gedeeltelijk in Maas tricht is gevestigd. Bovendien: Belgi sche acteurs hebben gespeeld in een Nederlandse studio, de decors zijn van de Nederlandse decorontwerper Weynand Grijzen, de filmopnamen werden gemaakt door de Belgische cineast Jos Verschoor. Regie: Cas (ADVERTENTIE) LENTEMODE IN LINGERIE VANAVOND VIA NED. I Mensen in de sport: zweefvliegen Het documentair-informatief program ma „Mensen in de sport", dat de NTS vanavond uitzendt, is geheel gewijd aan zweefvliegen. In dit programma, waarvoor onder meer op het vliegveld Teriet werd gefilmd, ziet men onder meer spectaculaire opnamen, die ca meraman Piet Out maakte vanuit het door Charles van der Heyde bestuur de NTS-vliegtuig. Dit door Huib Broekman en Ad Versney samenge stelde programma kwam tot stand in samenwerking met Hans Groeneveld, zweefvlieginstructeur op Teriet. Ned. I. 19.30 uur. (ADVERTENTIE) PLAN D '60 Leidseplein a la Place du Tertre (Van onze correspondent AMSTERDAM Aanhakend bij de ontbonden provobeweging werkt de af deling Amsterdam van D '66 (die op basis van de verkiezingsuitslag in Zwolle 12 zetels in de gemeenteraad zou hebben veroverd) aan een geheel nieuw bestem mingsplan om de binnenstad een grotere leefbaarheid te geven. Als eerste faze ls vandaag een plan gepubliceerd om het hart van de stad het Leidseplein onder handen te nemen. D '66 wil een speakerscorner en terras sen ln plaats van parkeerplaatsen. Het plein moet een soort Place du Tètre worden alleen voor voetgangers I HAMBURG (DPA) In West-Duils- land Is gearresteerd de 40-jarige bouw ondernemer Hans Dietrich Kessler uit j HtUfeld bij Hamburg, die verdacht wordt van verduisteringen voor een be- j drug van eif miljoen Mark. Hij zou meer dan honderd echtparen van hun spaargelden afgeholpen heb ben, die zij als huurvoorschot voor een zogenaamd in aanbouw zijnde woning aan de onderneming van Kessler hadden I overgemaakt. Voor zijn arrestatie had de in heel West-Duitsland gezochte zakenman een nieuw Bchuttersuniform gekocht om daarmee ln het weekeinde in het Ham- burgse voorstadje Lauenburg aan het «ohuttefsfeeet t» kunnen deelnemen^ 'X K01JDE PILS IS ALTIJD WELKOM LEKKER PITTKi I KL00STEKRIER Prinsessekade5tel.23538-Leiden Levendaal 1661, tel. 22717

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2