i GROFVUIL?QPHAAT niFM.sr AKTIEVE BEZORGERS DE LEIDSE COURANT OP OW VAKANTIEADRES I PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 3 JULI 1967 De 8-jarige Edward Stafleu uit Leiden brak zaterdagmiddag tien voor vier in de Oosterkwartier-speeltuin zijn been, toen hij door een schommel werd geraakt na zonder op te letten binnen de afrastering te zijn gestapt. De EHD bracht de jongen naar het Academisch Ziekenhuis. De 4-jarige Maria Kuipers uit Leiden raakte diezelfde middag om streeks half vijf met haar voetje be kneld tussen de spaken van de brom fiets waarop haar moeder met haar over de Haagweg reed. Het kind werd met een bloedende hiel naar het Aca demisch Ziekenhuis overgebracht. Uit een theehuisje in de Leidse Hout hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag inbrekers zich te goed gedaan aan koek en ijs, na een ruit aan de achterzijde te hebben vernield. Om het feest elders te kunnen voort zetten namen ze bovendien een negen tal flesjes cola mee. Twee automobielen verdwenen de zelfde nacht spoorloos: een rood-zwarte DKW met het kenteken HE 93-27 (van de 5 Meilaan) en 'n witte Opel Kadett Caravan, kenteken JJ 27-89 (van de Hoge Rijndijk). Onbekend gebleven vandalen heb ben zondagmiddag -toen het toch al zo brandend heet was een vuurtje aangelegd met papierafval tegen de toegangsdeur van een opslagplaats van Coöp. Rijnland aan het 5 Meiplein. De schade, die na het blussingswerk door de brandweer werd opgemaakt, bleef beperkt tot een beschadigde deur. Aan de Technische Hogeschool te Delft is de heer D. L. Kettenis uit Leiden geslaagd voor het kandidaats examen werktuigkundig ingenieur. Aan de Landbouwhogeschool te Wa- geningen is de heer J. Broersma uit Leiden geslaagd voor het kandidaats examen bodemkunde en bemestings leer. De heer H. J. N. van Oosten Jr. slaagde te Den Haag voor het S.O.D.- diploma Archiefverzorging I. KATWIJK AAN ZEE I AFSCHEID BIJ RAAD VAN ARBEID Zaterdagmiddag werd ter gelegen heid van het afscheid bij de Raad van Arbeid van de heer D. Huber een receptie in hotel „Riche" gehouden. Velen waren gekomen om de heer Huber en echtgenote de hand ten afscheid te drukken, o.a. de wethouder van onderwijs en sportzaken, de heer H. Haasnoot. Deze sprak de heer Hu ber toe en dankte hem voor zijn werk. Namens de rederijvereniging „Vuur baak" bood de heer W. Dubbelaar enige boekwerken aan en als persoon lijke attentie een doos sigaren, hierbij wijzende op de prettige samenwerking in het verleden. De heer H. J. Franse bood namens de Algemene Bejaardenbond, afd. Kat wijk de heer Huber een enveloppe met inhoud aan. Tevens was hier iets van het bestuur van deze bond in. Tenslotte sprak de heer C. de Jager als vriend en ceremoniemeester als mede als voorzitter van de afdeling Katwijk van de Alg. Bejaardenbond, de heer Huber toe en bood hem een COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Btjzonder geschikt voor scholleren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. cheque aan. Het restaurant van hotel „Riche" was een ware bloementuin. Enorme fruitmanden en andere ge schenken werden aangevoerd of mee gebracht. Uit alles bleek hoezeer men deze mens heeft gewaardeerd. DE BUSDIENST De Hoornespolder waar te zijner tijd 2500 woningen moeten komen en waar- thans ongeveer de helft staat, is nogal verstoken van busvervoer. Eén bus gaat naar de Hoornespolder, al thans een gedeelte er van, maar de rest moet nogal ver lopen om die bus te halen. Dit is aanleiding geweest van de heer M. A. de Vries om aan b. en w. te vragen stappen te ondernemen by de NZH om de route zodanig te wyzigen, aan deze bezwaren tegemoet ge komen wordt. B. en W. hebben de toe- zullen opnemen met de NZHVM. Dinsdag: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbroeklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat, Julius Röntgen- straat, Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Swelincklaan, Eduard van Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- SLOT VAN CONCOURS IN BOSKOOP TELEURSTELLEND DOOR GERINGE DEELNAME De laatste dag van het door de zang vereniging Die Gouwe Sanghers geor ganiseerde zang- en muziekconcours viel door het geringe aantal deelnemers wat uit de toon vergeleken by de vo rige dagen. De belangstelling was min der, terwyi tussen het optreden van de koren en de solisten te grote pauzes waren. Dit werd enigermate vergoed door het extra optreden van het man doline- en gitaarorkest "Antonio" uit St Oedenroden. Het optreden van de so listen geschiedde voor een nagenoeg lege zaal. Niettemin stond het ten ge hore gebrachte weer op hoog peil. De heer P. C. Koppert uit Honselersdyk vertolkte op tuba het Fagotconcert van Mozart op magistrale wyze. Door de jury werden dan ook 198 punten toe gekend met lof van de jury. Mej. Knop- pert (zuster van de heer Knoppert be wees met het fluitconcert van Geraerds dat zy over voldoende technische kwa liteiten beschikt. De jury beloonde deze vertolking met 194 pnuten e1! lof van de jury. Mevr. G. Brand-v. Tol uit Boskoop, alt, zong Sage hohes Wesen cn Recitatlv en een aria uit Josua van Handel. Dit werd beloond met 162 pun ten hetgeen eveneens een eerste prijs betekende. De Jury was van oordeel dat de prestaties op een hoger niveau stonden dan vorig jaar. De resultaten van de derde en laatste dag waren: Afdeling kinderkoren: „Zangvogeltjes", Stellendam. 321 pnt. Ie prijs, bekroon de kinderkoren: Jeugdkoor Hoge en Lage Zwaluwen 340 pnt. Ie prys, afd. jeugdkoren: Knapenkoor Zevenhuizen, 290 p. 2e prys. Eerste afd. gem. koren Halleluja, Doniawerstal 293 p. Ie prys. Afd. uitmuntendheid gem. koren: „Zanglust", Maasdam, 309 p. Ie prys. Afd. uitmuntendheid fanfare: „Concor dia", Ouddorp 368 p. Ie prys. Eerste afd. Mandoline en gitaar: „Antonio", St. Oedenrode 301 p. Ie prys, Tweede afd. solisten: mevr. G. Brand-v. Tol, Boskoop, 162 p. lc prys. Superieure- afd. solisten: P. C. Knoppert, tuba, Honselersdyk 198 p. eerste prijs met lof der Jury, mej. R. M. Knoppert, fluit, Honselersdyk, 194 p. en lof der jury. Extra-prijs: mannenkoren: Laudenbach 1870 en directeursprijs; afd. Dames koren Sine Nomine, Boakoop, afd. Har monie en'fanfare: Concordia, Ouddorp. Afd. gem. koren: Zanglust, IJssel- stein, afd. Accordeon en Mandoline orkesten: Edelweiss, Elsloo, afd. Kin der- en jeugdkoren: Euterpe. Groot- Ammers en extra prys voor solisten: P. C. Knoppert, Hanselersdyk. Succes voor landelijke ruiters uit Lisse De Landeiyke Ruiterverenlging St. Hubertus is zaterdag jl. in dit seizoen voor het eerst weer op concours ge weest en wel In Middenmeer, waar men goede successen wist te bereiken. Met het achttal werd met 107 H punt de 6e plaats bezet. By de individuele dres suur werden de volgende resultaten be reikt: Jac. Schrama met Eugernes 102 punten. 3e prijs. P. Rotteveel met Wil- ma 102'.j P- 2e prijs. A. Duinsveld met Roslnant behaalde in springen klasse M de 3e prys met foutloos parcours. Voor deze eerste keer mag men zeker niet ontevreden zyn. Op 12 juli gaat de vereniging naar Hoofddorp en op 27 juli naar Middenbeemster voor het Pro vinciaal Kampoenschap. Maar dit laat ste concours gaan ook enige Ponyrui- ters mee. GESLAAGD Aan de Landbouw hogeschool te Wageningen is de heer E. M. J. G. Timmer uit Lisse geslaagd voor het kandidaatsexamen tuinbouw- plantenteelt. straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat, Knep- pelhoutstraat, Multatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lodewjjk van Deysselstraat, Albert Verweystraat, Jacq. Perkstraat, Herman Gorterstraat, Louis Couperus- straat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Bos hof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Wei- dehof, Telderskade, Muldersstraat, Ger- rit Kasteinstraat, Segaarstraat, Die meistraat, Rooseveltstraat (geheel). Donderdag: Lage Rijndijk, Voorstr., Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat, Antillenstraat, Curagao- straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Kooihof, Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julia- nastraat, Julianakade, Sophiastraat, Anna Paulownastraat, Alexanderstr., Prinsenstraat, Oranjestraat, Lusthof laan, Nassaustraat, Mecklenburgerstr., Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Irene- straat, Beatrixschool, Bernhardstraat, Dillenburgerstraat. Vrijdag: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De de Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade, Schubertlaan, Mahlerstraat, Handelstraat, Beethoven- laan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corelli- straat, Toscaninilaan, Berliozpad, Rossi- nistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikow- skikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smetanastraat, Paganinistraat, Scarlattistraat, Grieg- straat, Donizetttilaan. Geslaagd Aan de Technische Ho geschool te Delft is de heer P. P. W. Verwijen uit Wassenaar geslaagd voor het kandidaatsexamen werktuig kundig ingenieur. SASSENHEIM Teylingen Het bestuur maakt de leden er op attent, dat volgende week de training, te geven door de heer T. Heijnen, weer zal worden hervat. Het trainingsschema voor de leden die onder de heer Heijnen trainen is als volgt: dinsdagavond 4 juli van 7.15 - 8.15 uur AI en All, van 8.15 - 9.30 uur le, 2e en 3e elftal senioren; donderdagavond 6 juli van 7.15 - 8.15 uur AI en AH,, van 8.15 - 9.30 uur le, 2e en 3e elftal senioren. Voorlopig de senioren die voor het le, 2e en 3e elftal in aanmerking komen. Na die datum zullen pas de selectiegroepen worden geformeerd. De jeugdleden, die door de heren v. Leur, Meeuwis- sen en Hooymans worden getraind, zullen pas na enkele weken de trai ning hervatten. Het bestuur maakt de leden er op attent dat maandag 17 juli de jaar vergadering wordt gehouden. BROEDERS NAMEN NA 27 JAAR AFSCHEID VAN BEEKBRUG-PAROCHIE TE LISSE-DE ENGEL Om kwart voor negen werd door pastoor Spronk in de kerk van de H. H. Engelbewaarders een plechtige Eu charistieviering voorgegaan om God te bedanken voor het vele werk dat de broeders gedurende de 37 jaar dat z(j In de parochie van de Beekbrug werkzaam zyn geweest hebben gepresteerd, kerk was geheel gevuld. Om 12 was er een afscheidsreceptie ln het Ver enigingsgebouw. De heer W. Dulneveld opende de by- eenkomst met een kort welkomstwoord en deelde allereerst mede dat vai burgemeester bericht was gekomen dat hy wegens ziekte niet aanwezig kon zyn. De heer John Verdegaal gaf een overzicht van de werkzaamheden van de broeders ln de parochie. De heer Verdegaal gaf een opsomming van alles wat de broeders hier in de paro chie van de Beekbrug hebben verricht, leiding gaven aan verschillende groe peringen, zowel op onderwys als op ander cultureel gebied. Spr. betreurde dat de broeders nu het besluit hebben moeten nemen om huize St. Jozef te sluiten. Hierna was het woord aan pas toor Spronk, die begon met het voor lezen van een telegram van de bisschop Rotterdam, die de broeders heel harteiyk dankte voor alles wat zy in de parochie van de H. H. Engelbewaar ders hebben gedaan. In harteiyke be- Het is mogeiyk De Leidse Courant naar uw vakantieadres op te laten zenden. U dient dan onderstaande bon ulteriyk 8 dagen voor uw vertrek i ons te doen toekomen. misverstanden In verband met de belangrijke verhoging der P.T.T.-tarieven wordt vanaf 1 juli a.s. voor Nederland. België en Luxemburg 1,25 per vakantieperiode berekend. Buiten de Beneluxlanden ƒ0,40 per dag. De kosten dienen, ter vermijding van extra lnkassokosten, bij vooruit betaling op ons kantoor of door overschrijving of storting op onze giro rekening te worden voldaan. BON Ondergetekende verzoekt De Leidse Courant het volgende adres te zenden: i ZUSTER ADRIA VIERDE TE NOORDWIJK ZILVEREN PROFESSIEFEEST VAKANTIEADRES: De extra kosten, zynde zyn betaald op uw kantoor gestort - overgeschreven op uw girorekening 103003. WOONPLAATS: Doorhalen, wat niet van toepassing is. Grote verdiensten voor kleuteronderwijs Te Noordwyk vierde de eerw. zuster Adria het feit, dat zy 25 jaar geleden werd geprofest en bovendien, dat zy haar derde lustrum beleefde by 't Noord- wykse katholieke kleuteronderwys. De waardering daarvoor kwam op spontane wyze tot uiting ln 'n grootse huldiging, haar gebracht door honderden kleuters in hotel Royal. Dat het kerkbestuur, schoolbestuur en ouders hlerby niet achter wilden biyven om zuster Adria by deze gelegenheid dank te brengen voor haar zegenrijk werk ln de parochie van St. Jeroen een logisch gevolg en zo werd zaterdag middag in de zaal van het zusterhuis ln de Bronckhorststraat een officiële ceptle gehouden onder leiding van het parochiaal comité. De voorzitter van dit comité, de heer H. Th. van Bourgondiën, sprak te mid den van de vele bloemstukken een wel kom tot de jubilaresse, kerk- en school bestuur, moeder-overste en genodigden en in zyn inleidend woord bracht hy ook namens de ouders, hulde aan zuster Adria voor haar zegenrijk werk op het gebied van het kleuteronderwys. Deken P. A. v. d. Bosch weei dat het eigeniyke feest eerst op gevierd zal worden in het klooster, doch dat alle dingen hun tijd vooruit lopen, wy zijn allen getuige geweest van de grote aktiviteit in de school van de ju bilaresse, maar ook daarbuiten, want haar zorg strekte zich ook uit over de sacristie, de pastorie en in de omgang met de ouders. „Uw geweldige werk kracht hebt gij biymoedig gesteld in de dienst van O.L.Heer en wij mogen dank baar zyn voor uw roeping, want in deze 25 jaar hebt gij veel voor God en de mensheid gedaan". Namens de parochie drukte hy de dankbaarheid hiervoor uit in het overhandigen van een zilveren polshorloge en een prachtig bloemstuk. Afscheid Tevens greep de deken deze gelegen heid aan om afscheid te nemen van de zusters Angelique en Ludovique. beide vele jaren betrokken bij het kleuteron derwys, wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftyd. Spr. over handigde beide zusters een prachtige tuil rozen. Na deze officiële byeenkomst kwamen vele ouders en oud-leerlingen zuster Adria complimenteren met haar jubilea en tevens afscheid nemen van da ver trekkende zusters. KATWIJK Kleuter aangereden In de Rynmond te Katwijk aan 2 is zaterdagmorgen de tweejarige A. d. M. uit Rynsburg door een personen auto aangereden. Het meisje is met schaafwonden en inwendig letsel naar het St. Ellsabethziekenhuis te Leiden overgebracht. Het ongeluk gebeurde toen de kleuter onverwachts de straaat overstak. Auto over de kop In de nacht van zaterdag op zondag Is op de weg naar het vliegveld Valken burg te Katwyk een auto, die werd be stuurd door W. J. de G. uit Wassenaar, over de kop geslagen. De chauffeur, die verklaarde, dat hij door een auto was gesneden en tengevolge van een uitwijk manoeuvre over de kop was geslagen, bleek enkele glazen bier te hebben ge dronken. Zijn verklaring werd tegenge sproken door een getuige. Waarschijn lijk is het ongeluk gebeurd, doordat de wagen met een te hoge snelheid over de nogal bochtige weg reed. De chauffeur, die licht werd gewond, kon ter plaatse door een arts worden behandeld. De auto werd zwaar beschadigd. Bejaarde overreden Op de Boulevard te Katwyk aan Zee, naby de Koningin Wilhelminastraat, Is zaterdagavond de voetgangster, mevr. O. (80) uit Barendrecht door een perso nenauto aangereden, die werd bestuurd door mej. F. T. uit Leiden. Met hoofd wonden is het slachtoffer naar een zie kenhuis in Dordrecht gebracht, omdat in de ziekenhuizen te Leiden geen plaacs was. Het ongeluk gebeurde, doordat de bejaarde mevrouw plotseling de Boule vard overstak en niet op de personen wagen lette, die haar niet meer kon i ontwyken. woordingen dankte pastoor Spronk de namens zyn voorgangers (past. de Groot, Roelvink, Bottelier en Mulder) de broeders voor de vele taken, die zij gedurende 37 jaar in onze parochie hebben verricht en hy hoopte dat het zaad, dat zy hier hebben gezaaid, ge stalte zal krijgen in onze parochie. Hy meende by de broeders de herinnering aan de par. v.d. Beekbrug levendig te kunnen houden door hun een lederen portefeuille te overhandigen met in scriptie. Verschillende sprekers heb ben daarna nog het vele goede werk van de broeders gereleveerd. De Al gemeen Overste dankte tenslotte namens de broeders die in het verleden in Lisse hebben gewerkt en de broeders, die nu als laatsten het huis St. Jozef verlaten, waarna br. Silvirius, de overste van het huidige convent, aan pastoor Spronk een prachtig schilderij overhandigde uit dankbaarheid en ook als een biyvende herinnering aan de tyd dat de broeders van St. Louis ln de parochie van de H H. Engelbewaarders zyn werkzaam ge- ADVERTENTIE) KATWIJK BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders Katwijk wijzen er op, dat het op enige wijze in gebruik nemen van braaklig gende gemeentegronden zonder voor af verkregen schriftelijke toestemming in verband met de schade, die door gemeente-eigendommen wordt aangebracht en de hinder die bij los breken van het vee voor het verkeer wordt veroorzaakt, niet is toegestaan. Bij ongeoorloofd gebruik van met name de gronden in Hoornes en 't Heen zal tegen de overtreders proces-verbaal worden opgemaakt. WARMOND Woonruimte-adviescommissie De voorzitter en secretaris van de woon ruimte-adviescommissie zullen op dins dag 11 juli a.s. van des namiddags 20.30 tot 21.30 uur voor belangheb benden zitting houden ten gemeente huize. Geslaagd De heer A. C. H. Sik- king slaagde te Arnhem voor het di ploma vakbekwaamheid handel er huishoudelijke artikelen, machines er apparaten. Aanrijding De grote verkeers drukte heeft nabij het viaduct een rijding veroorzaakt tussen een vracht auto van de heer v. d. K. uit Bloemen- daal en een personenauto, bestuurd door de heer De G. uit Amsterdam. Persoonlijke ongelukken kwamen ge lukkig niet voor, maar de personen auto werd zodanig beschadigd dat deze verder onbruikbaar i: Uitreiking verkeersdiploma's Aan de geslaagde leerlingen voor het keersexamen, waaraan 61 leerlingen van de lagere scholen deelnamen, werd in 't Trefpunt door burgemeester Lan- gemeijer het verkeersdiploma uitge reikt. Bij het schriftelijk examen wer den vijf leerlingen afgewezen en bij het praktische gedeelte drie. Allen ontvingen van de burgemeester een woord van felicitatie, terwijl in het bijzonder werden gecomplimenteerd Anja Velema en Tonnie Stijnman die het diploma met lof behaalden. Ten einde de kinderen kennis te doen ma ken met de vele verkeersproblemen het moment werden een paar zeer interessante films vertoond, waarna allen een tractatie kregen. Postduivenvereniging De postdui venvereniging ..Warmond" hield za terdag een wedvlucht vanaf Pont St. LEIDERDORP Geboren: Germa, dv. W. Heykoop en E. Rijlaarsdam. Martlnus Weihelmus zv. W. J. van Hoorn en H. J. Balkenende, Inez Johanna, dv W. J. Speets J. v. d. Werff. Ondertrouwd: Cornelis Stavleu, 21 jr en Margaretha van Hooidonk, 16 jr. Getrouwd: W. C. Wllbers en J. Th. de Vries, J. J. van der Vlist en I. A. van Dyk, A. Lock en G. E. Pool, J. N. C. Nagtegaal en H Zaalberg, G. C. de Boer en Chr. Fruman, E. Dekker en M. Reij- neveld, W. Timmer en M. R. van de Overleden: Magdalena Johanna van Parijs, 85 jr., w.v. A. Fr&ncken. Tijdens de wedstrijden om het kam pioenschap van de Sassenheimse ten nisvereniging STV is in de afgelopen dagen pas één verrassing gevallen. De als tweede geplaatste speler in het heren enkelspel, de aanvoerder van het eerste competitieteam Ed Oost. werd door Niek Demmenie de weg naar de halve finale versperd. Dem menie komt in deze halve eindstrijd uit tegen de winnaar van de kwart- dinale dr. C. Buijs-Peter Tibboel/Pieter ten Hagen. De als eerste geplaatste kampioen van het vorig seizoen, Cees Frijters, heeft tot nog toe nog geen onover komelijke tegenstanders op zijn weg gevonden. Frijters heeft zich geplaatst de kwartfinale en komt daarin uit tegen Piet Jonkheer. Wint Frijters ook dit duel, dan ontmoet hij ii halve finale de winnaar van de partij Jan Ruysenaars-Dick Nieuwenhuis. Bij de dames zijn de als eerste en tweede geplaatste Hetty Otto (w 196) en Greet Lommerse de eerste wedstrijdweek ook zonder kleer- I Maxence. afstand 350 km. In concours scheuren doorgekomen. Hetty Otto is SASSENHEIM Feestelijk afscheid van lagere schooljaren te Sassenheim Voor de eerste maal droeg het af scheid van de lagere school door de leerlingen der zesde klassen St. Anna-meisjesschool (69) en de St. Anthonius-jongensschool (65) een bij zonder en enigszins feestelijk karakter. Aan het afscheid, vorige week, waren drie dagen besteed. Woensdagmorgen gingen de jongens zwemmen en hiel den de meisjes een fietspuzzeltocht in de omgeving. Deze puzzeltocht strekte zich uit tot Noordwijk en Noordwij kerhout. Hierbij moesten verkeersvra- gen worden beantwoord. De laatsten waren om kwart over twaalf binnen. In het KSA-gebouw was er vervol gens een ouderavond waar de jongens van de St. Anthoniusschool met werk stukken tot uitdrukking brachten, hoe ze van hulpbehoevend kind zich ont wikkelden tot aan het eind van de lagere schooltijd, terwijl er door de meisjes sportwedstrijden werden ge houden. Bij het balwerpen, versprin gen, hardlopen enz. konden de sport - diploma's worden behaald van A tot met E. 's Middags hadden de meis jes een filmvoorstelling en de jongens een sportmiddag waaraan allerlei prij zen waren verbonden. Donderdag avond was er in het KSA-gebouw ouderavond die op keurige wijze ge heel door de leerlingen van de St. Annaschool zelf was verzorgd, met aardige eigengemaakte toneelstukjes en grappige gedichten. Ans Teeuwis- sen dankte namens alle leerlingen voor het genoten onderwijs. Vrijdagmorgen maakten de jongens een fietspuzzel tocht van circa 30 km, die tot De Zilk ging. Om half tien gingen ze van start en om half vyf waren ze terug. In het KSA-gebouw namen onder tussen de andere vijf klassen van de St. Annaschool afscheid van de zesde. Hierbij werd aan de leerlingen der zesde klas een bijzonder aardige revue over het schoolleven aangeboden, door de meisjes van de andere klassen. Stof hiervoor waren de opstellen van de zesde klas. Op hun beurt lieten de zesde klassers het programma zien dat zij op de ouderavond hadden ver toond. Vrijdagavond 6 uur hadden de zesde klassers van beide scholen een gezamenlijke broodmaaltijd in 't KSA- gebouw. Het geheel werd op passende wijze besloten met 's avonds om half acht een plechtige, door de kinderen gezongen Eucharistieviering in de St. Pancratiuskerk, waarbij ook hun ouders en verdere familieleden tegen woordig waren. SPELMIDDAG VOOR DE JEUGD De Sassenheimse speeltuinvereniging „Beatrix" hield zaterdagmiddag zijn eerste spelmiddag voor de jeugd. De wedstrijden voor kinderen van vijf tot twaalf jaar werden in de vorm van zeskamp afgewerkt. De onderdelen van deze zeskamp waren: slagwip, Pi- po-gooien, ezeltje prik, spinwerpen, zaklopen en bandenwerpen. Uiteraard waren er voor de bestgeklasseerden prijsjes beschikbaar. De prijswinnaars Meisjes: 5 jaar: 1 Astrid Herruer, 2 Mirjan van Rijn; 6 jaar: 1 Ingrid Hoo- gervorst, 2 Leni Hoogervorst; 7 jaar: I Nicolette Goedbloed, 2 Elsje van der Meij; 8 jaar: 1 Annette van der Nou- land, 2 Cindy Nieboer; 9 jaar: 1 Mar leen van der Ploeg, 2 Marja van Rui ten; 10 jaar: Marijke de Vreugd, 2 Yvonne van Dam; 11 jaar: 1 Ineke Dofferhof, 2 Mieke van de Abeele; 12 jaar: 1 Ria Granneman, 2 Annelies van Dam. Jongens: 5 jaar: 1 Sjaak van der Schrier, 2 Robby van der Krogt; 6 jaar: 1 Peter van der Schrier, 2 Theo Schrama; 7 jaar: 1 Adri Wolvers, 2 Johnnie van Beek; 8 jaar: 1 Ronlad Joosten, 2 Koos van Dam; 9 jaar: 1 Riny de Vreugd, 2 Kees van Dam; 10 jaar: 1 Henri Voorn, 2 Piet Wolvers: II jaar: 1 Peter de Zwart, 2 Ad Hooge- veen; 12 jaar: 1 Bram de Vreugd, Rudi Granneman. Jeugdwaterfeest Op zaterdag 15 juli a.s. 's middags om één uur zal er weer een groot waterfeest worden ge houden. Het programma vermeldt 25 m. vrije- en schoolslag voor jongens en meisjes tot en met 12 jaa±; 50 m. vrije- en schoolslag voor jongens en meisjes van 13 jaar en ouder. Verder is er boegsprietlopen, hinderniszwem- men enz. Jongens en meisjes van bovengenoemde leeftijd die willen meedoen, kunnen zich dagelijks melden bij de badmeester van het zwembad, uiterlijk tot en met zaterdag 8 juli a.s. PAUZE NIET TE VEEL GELOVEN Een open plek ln het bos, rondom be hangen van boven tot onder als een deftige burgemeesterskamer met donke re, groen-doorwrochte wandtapyten. In het midden een klare vyver, waarin zich het hemelgewelf weerspiegelt, bleek blauw met engelenkopjes van zomer wolken. Een en al vrede maar het is schyn- In die beboste burgemeesterskamer wordt een strijd op leven en dood gestre den, zoals in heel „Gods vrije natuur". Ten bewyze daarvan zweeft op glazen vleugels een nuffige waterjuffer als een hemels blauwe sierspeld over het water. In werkeiykheid is het een roofzuchtig oorlogsvliegtuig. Het is ook veiliger niet op een van de grashalmen te knabbelen, of uit de vijver te drinken. Dat kan ln een mensenlichaam een dodeiyke ziekte verwekken. De gehele levende natuur en wq met haar vecht tegen 'n open- ïyke en stiekeme bedreiging. Daarom hébben we iets tegen de be naming: „Gods vrije natuur", zy is ons te romantisch gelovig, te zoetsappig ook. Zy betrekt Gods Wezen rechtstreeks in de verschijningsvormen van de levende natuur. De romantiek rond een klare bosvyver is deze: in die strijd van leven op dood, zich bewust geborgen weten in een volstrekt ondoorzichteiyke Voor zienigheid. LEIDSE BIOSCOPEN De films ln de week van 29 juni t/m 5 juli zijn door de KFC als volgt ge keurd: Camera t ,,'n Slippertje naar Mexico" (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Marrakesh (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxort De Saint contra (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Alphaville (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon: Fautomas contra Scotland Yard (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex: Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 7.30 uur. KORRELTJE Wie een ladder wil bestygen, moet nog altyd by de onderste sport beginnen. PUNT Marktberichten 95 oude duiven. De duiven wer den gelost om 5.30 bij kalm weer. Aan komst eerste prijsduif 10.31.33 uur; laatste duif 10.46.00 uur. De uitslag was: J. den Dunnen 1, 9 en 10; C. v. d. Zwart 2 en 8; Dr. J. Venker 3 en 7; J. Kroon 4; K. de Vetten 5 en H. van Dijk 6. Zondag hield deze vereni ging een wedvlucht vanaf Roosendaal, afstand 73 km. In concours waren 357 duiven. De duiven werden gelost om 7.30 bij kalm weer. Aankomst eerste prijsduif 8.29.07 uur; laatste prijsduif 8.48.00 uur. De uitslag was: C. v. d. Zwart 1 en 2; C. Kortekaas 3; J. van Seggelen 4: H. van Dijk 5 en 9; Dr. J. Venker 6 en 7; J. den Dunne 8 en J. ten Hav« 10. reeds tot de halve eindstrijd gevorderd en ontmoet daarin de winnares van de kwartfinalepartij Cocky v. Reisen - mevr. Corry van der Berg. Greet Lom merse plaatste zich eveneens al voor de halve finale en treft daarin Jo van der Berk als tegenstandster. Van de dubbelspelen valt op 't ogen blik nog weinig te zeggen. Alleen Pe- 'ter Tibboel en Piet Jonkheer hebben zich in het herendubbel al weten te plaatsen voor de finale. De overige partijen zijn nog in een pril stadium. Wanneer het weer niet al te veel roet in het (tennis) eten gooit worden zaterdag 8 juli alle finalewedstrijden gespeeld tijdens de tennisdag van de S.T.V. Rotterdam, 31 juli. VEE Aanvoer 1216. Vette runderen 916; vette varkens 300; vette koeien 425-450, 380- 410. 340-365 en 320-335: varkens 217- 220, 205-217, 197-202 en 185-195; stieren 380-435; worstkoeien 320-340; slacht- zeugen 180-185; zware varkens 185-190: aanvoer, handel, prijzen: slachtrunderen: klein, kalm, iets lager; varkens: minder, rustig, even lager. varkens, 2.74-2.78 (per kg geslacht ge wicht). Handel stil. R'ARENDSVEEN, 30 juni, Bloemen Am. Anjers: Sim Rose 914; Sim Rood 9—12; Sim Wit 13—14; Keefer 12; Arthur Sim 1011; G. J. Sim 13; Esperence 1213; Désiré 10; Jacque line 1112; Farah Diba 16; Tangerine 19. Rozen: Garnette en Carol 37; Nordia 10; Coral Princes 913; Bac cara 1726; Zorina 710; Carla 22 25; Sonora 9; Bregina 1014; Gerbera 1719. Chrysanten: Alec Bedser 34; White Hope 16; Lelies Rubrum 82 1.00; Violieren 512; Eremurus 31 33 p. st. Trosanjers 1.452.05; Colvil- leis Robinette 6075; Rose Marie 75; Spitfore 4570; Amanda Mady 1.20 1.60; Orange Queen 6085; Nymph 95 1.20; Irissen 4095; Snijgroen 45 52; Brodea 2347; Phlox 2950; Ane monen 817; Esther Read 818; Wir- rals Supreme 1550; Solidago 3739; Freesia's 4065; Ornithogalum 3153; Alstroemeria 651.05; Duizendschoon 2947; Chaboud Anjers 4090; Lia- trix 2738; Dahlia's 7580 per bos. LE1DSCHENDAM Geslaagd Aan de Landbouwhoge school te Wageningen is voor het kandi daatsexamen tuinbouwplantenteelt ge slaagd de heer A. P. Verhaegh; voor het kandidaatsexamen levensmiddelentech nologie slaagde de heer C. Th. Janson, belden uit Leidschendara.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4