SAMENVOEGING VAN TWEE PAROCHIES IN ZOETERWOUDE VAKANTIE BAKKERS INGETOETERD ;j; W. E. M. Colla 40 jaar bij C& A Leiden Avonddriedaagse in Noordwijk Fraaie Ajax-zege Opnieuw zware nederlaag SVL MAANDAG 3 JULI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 ZIELZORG TOEVERTROUWD AAN KRUISHEREN Kerk Vrouiveniveg opgeheven de zekere overtuiging, dat het door allen, wie het aangaat, geëerbiedigd en onderhouden zal worden. Deze nieuwe regeling gaat in op zondag 2 juli. Ik hoop van harte dat deze wijziging in alle opzichten aan de behartiging van de zielzorg ten goede zal komen. Dit schrijven zal in de betreffende parochies worden voorgelezen op zon dag 2 juli 1967. Rotterdam, 10 juni 1967. M. A. JANSEN. Bisschop van Rotterdam. ENKELE KANTTEKENINGEN Opvallend bij de vaststelling van de grenzen der nieuwe parochie is het feit, dat ook het Zoeterwoudse gebied dat vorig jaar bij de annexatie naar Leiden is overgegaan tot de grote Zoeterwoudse parochie blijft behoren. De kerk aan de Vrouwenweg zal nog enkele maanden gebruikt kun nen blijven. Daarna zijn de bewoners van dit gebied aangewezen op de kerkgelegenheid in Zoeterwoude-dorp. Naar verluidt is het kerkbestuur geen voorstander van de bouw van een noodkerk in het plan Westeinde. Dit gezien de hoge kosten die hieraan verbonden zijn en het feit dat men in het parochiehuis aan de Schenkelweg reeds een kerkgelegenheid heeft. Men wil zo spoedig mogelijk komen tot de bouw van een nieuwe kerk in het uit breidingsgebied "Westeinde". Aan de zeereerw. heer A. Emmen O.S.C. is ontslag verleend als pastoor van de parochie der H. Kruisverhef fing. Hij heeft nog geen benoeming ontvangen en zal vermoedelijk nog wel enkele maanden aan de kerk aan de Vrouwenweg verbonden blijven. KAPELAANS Als kapelaans van het zielzorgteam voor Zoeterwoude zijn benoemd de weleerw. heer P. Peelers - Weem tot heden prior van de Kruisherenstudie- huis aan de Vrouwenweg, de weleerw. heer G. Scheerder, thans assistent en plv. pastoor van de Sint Jan en de weleerw. heer A. Spierings, die ook verbonden was aan het Kruisheren- studiehuis, Vrouwenweg. De installatie van pastoor A. Lamot zal vrijdag a.s. 's avonds om 7 uur plaats vinden in de Sint Jan, daarna is er een avondmis. De weleerw. heren A. Planken en S. Klein van het seminarie Leeuwen horst, die de afgelopen maanden heb ben geassisteerd op de zondagen in de Aloysiuskapel, hebben gisteren af scheid genomen. heer A. Lamot. die ook deken van Zoeterwoude wordt, is de eerste reguliere deken in het bis dom Rotterdam. Gisteren is tijdens de H.H. Missen hi de parochies van St. Jans Onthoof ding en H. Kruisverheffing te Zoe terwoude de volgende brief van de bisschop voorgelezen: Dierbare gelovigen, Tot nu toe omvatte de woonkern van Zoeterwoude twee parochies, n.l. de parochie van St. Jans Onthoofding en de parochie van H. Kruisverhef fing. Als gevolg van het feit, dat de aloude kerk van St. Jans Onthoofding in de Zuidbuurt excentrisch gelegen was ten opzichte van de dorpskern is ook de situering van de tweede kerk bij de oprichting in 1931 niet in de dorpskern geschied. Er zijn thans verschillende om standigheden, die een wijziging en aanpassing met betrekking tot de pa rochies en de situering van de kerken in deze tijd gewenst en noodzakelijk maken. Allereerst moet hier vermeld worden de omvangrijke woningbouw in het plan "Westeinde", waardoor een aanzienlijke uitbreiding van de dorps kern plaats vindt. Vervolgens ook de omstandigheid, dat de Kruisheren zich genoodzaakt zien, mede ook in verband met de concentratie van de priesteropleiding, het klooster en de daaraan verbonden kerk te verkopen. Daarom wil ik thans, nadat belang hebbenden zijn gehoord en met in stemming van het Hoogwaardig Ka thedraal Kapittel van het Bisdom Rotterdam, de volgende wijziging aan brengen met betrekking tot het grond gebied van de twee onderhavige pa- De parochie van St. Jans Onthoof ding wordt gevoegd bij de parochie van de H. Kruisverheffing, waardoor één parochie ontstaat met een ge spreide kerkgelegenheid onder de titel van "St. Jans Onthoofding en H. Kruisverheffing". De bediening van deze parochie wil ik gaarne in zijn geheel toevertrouwen aan de Kruis- De grensomschrijving van de op I deze wijze ontstane nieuwe zelfstan- I dige en van alle andere parochies ge- I heel vrije parochie van St. Jans Ont- hoofding en H. Kruisverheffing wordt j hieronder aangegeven. Tot pastoor be- j noem ik de zeereerwaarde pater Abra- ham Lamot O.S.C. Ter behartiging van de tijdelijke en stoffelijke belangen van de door i fusie ontstane nieuwe parochie behou den de thans zittende kerkmeesters van beide parochies hun functie, tot dat een nadere regeling hierover ge troffen Is, terwij! de nieuw benoemde pastoor als voorzitter zal optreden. Hel grondgebied van de nieuwe pa- ï-ochie "St. Jans Onthoofding en H. j Kruisverheffing" te Zoeterwoude stel 1 ik als volgt vast: GRENSOMSCHRIJVING De grens begint op een punt, ge- 1 legen op het midden van de spoorbaan Leiden-Woerden ter hoogte van de Zwetsloot. Van hier gaat de grens in zuidelijke richting door het midden 1 van de Zwetsloot tot de grens tussen Misschien hebben sommige inwoners van Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp de gemeenten Zoeterwoude en Bent- gisterenavond gedacht in verband met de eerste dag van de vakantie eens huizen, in zuidelijke en vervolgens in lekker uit te slapen om te bekomen van de vermoeienissen van het zonnige noordwestelijke richting over de ge- weekeinde. Vermoedelijk zullen zij zich vanmorgen om acht uur al geërgerd meentegrens van Zoeterwoude met in hun bed hebben omgedraaid, toen zij door enkele welluidende stoten op Benthuizen, Zoetermeer en in noord- een toeter uit hun dromen over strand, water en zon werden opgeschikt. Toch oostelijke richting door het midden was de dag des onheils nog niet aangebroken of moest de bevolking worden van deze wetering tot op de Hofweg, - gewaarschuwd voor een naderend gevaar. Maar vandaag, maandag 3 juli, is Vervolgens gaat de grens in noord- het de dag, dat de eerste groep van de warme en koude bakkers uit Leiden, oostelijke richting over 't midden van Oegstgeest en Leiderdorp van een welverdiende vakantie gaan genieten, de Hofweg tot in het midden van de Om toch te zorgen, dat de bezorging van brood, kadetjes en beschuit doorgaat, Trekvliet en het Rijn- en Schiekanaal hebben de bakkers weken geleden hun witbestuifde "koppen" bij elkaar tot op de spoorbrug in de spoorbaan gestoken en een gezamenlijke vakantieregeling opgesteld voor de periode van Leiden-Woerden, in zuidoostelijke 3 juli tot en met 12 augustus. Daarom klonken vanmorgen in Oegstgeest en l ichting over het midden van deze 1 Leiderdorp en op vele punten van de Sleutelstad de toeters, die de huisvrou poorbaan tot aan de Molenwetering, wen erop attendeerden, dat ondanks de vakantie de bezorging gewoon doorgaat. zuidoostelijke richting door 't mid den van de Molenwetering tot aan de hoek Ommedijkseweg-Weipoortseweg, met dien verstande dat de molen op deze hoek gelegen tot het parochiege- bied behoort. Vanaf de molen gaat de grens in noordoostelijke richting langs de zuidoostzijde van de Ommedijkse- weg tot de sloot of gracht ten zuiden het landgoed Zwieten, in zuid- i het brood „Hef is nog even wennen In Lelden weerklonk in vele straten het "hoorngeschal" en het was niet zo moeiiyk om een bakker te vinden, die lustelijke richting door het midden j 2yn Rianten waarschuwde. Men moest j.i i _.jj zich gewoon oriënteren op het geluid. De reacties van vele huisvrouwen wa ren in het algemeen positief, hoewel vele hadden gedacht, dat kinderen in uitbundige vakantiestemming met toe ters op straat feest vierden. Het werd hun echter snel duidelijk, dat de bak kers zoals het oud-Nederlandse rijmpje verklapt "aan het blazen waren Volgens een van de bezorgers, die in de buurt van de Zeemanlaan zijn nieuwe klanten uit hun huizen blaast, lan zijn kar hun boodschappen doen, hebben niet zo veel mensen de krantenpublicaties over de vakantiere geling van de gezamenlijke bakkers uit dit water tot in het midden de Weipoortse Vliet en in noordooste lijke richting door het midden van de Weipoortse Vliet tot op de spoor baan Leiden-Woerden. Tenslotte gaat de grens in zuidoostelijke richting over het midden van deze spoorbaan tot in het midden van de Zwetsloot, dit is het punt van uitgang. Al het bovenstaande stel ik vast in ZOETERWOUDE VLAG OP PLAN WESTEINDE Juist voor de bouwvakvakantie heb ben de werkers van Stikvoorts Bouw bedrijf het hoogste punt bereikt van de eerste woningen die in het plan Westeinde worden gebouwd. De kon dus i Pastoor A. Lamot o.s.cr. deken van Zoeterwoude Tot pastoor van de samengevoegde parochies van St. Jans Onthoofding en H. Kruisverheffing en tot deken van Zoeterwoude Is benoemd de zeereerw. heer A. Lamot van de Orde der Kruis- Abraham Lamot werd geboren 25 juni 1916 te Rotterdam. Hij doorliep het klein-seminarie te Uden en het novi- ciaat te Neeritter, studeerde filosofie j te Neeritter en ging daarna theologie j studeren aan het Angelicum te Rome Na 2 jaar moest hij wegens de oorlog naar Nederland terugkeren en zijn studie voortzetten te Cuyk - St. Agatha. Op 25 juli 1941 werd hij priester gewijd. In 1942 werd hij benoemd tot leraar aan het college te Uden, waar hij 7 jaar werkzaam is geweest, de laatste jaren ook als magister van de studenten. In 1949 werd pater La mot benoemd tot novicenmeester, eerst te Neeritter, naderhand te Cuyk. Daar verbleef hij tot augustus 1966, waarna hij benoemd werd tot gods dienstleraar aan het St. Vitus-college te Bussum. Pastoor Lamot zal hedenavond zijn intrek nemen in de pastorie aan de Zuidbuurt. Eerst exjtediëntetoen verkoopster thans groepsleidster Onze bakker verwacht, dat woensdag alle huisvrouwen van Leiden. Oegst geest en Leiderdorp gewend zullen zijn aan de toeters, en dut h\} binn.-n enkele 7'makt dagen zyn nieuwe klanten kent. want i JL- pas half augustus zal hij weer terug kunnen keren naar z(jn oude broodwijk. Tot eind september mogen de huis vrouwen geen andere bakker nemen, want anders zou dit volgens de Leldse Bakker Federatie en de Coöperatie Rynland tot een oneerlijke concurentie LEIDSE UNIVERSITEIT EXAMENS Aan de Rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd: Kand. ex. geschiedenis mej, H. C. v. Dijk (Den Haag), Doet. ex. geschiedenis de heren: D. H. A. Kolff Vlissingen), A. C. A. F. Jansen IAerdenhout), A. H. Meijer (Rotter dam), Doet. ex. Engelse taal en letter kunde de dames: C. A. L. C. Oberman (Amsterdam). M. Klein (Voorburg), B. Postma (Leiden), Doet. ex. culturele antropologie de heren: H. F. W. Bant je (Koudekerk), A. C. M. Peeters (Den Haag), Doet. ex n.w. sociologie de heer M. H. Dol (Oegstgeest), Kand. ex. Duitse taal- en letterkunde de heer J. B. L. Geers (Lelden), Doet. ex. Chinese taal- en letterkunde mej. H. L. Tjiong (Den Haag), Doet. ex. Slavische taai en letterkunde mej. J. Lahr (Leiden), Doet. ex. sociologie de heer Cheng Teik Goh (Leiden), Kand. ex. w.-sociolofie de heer R. Th. M. Veldhoven (Den Haag), Kand. ex. w.-soc. mevr. E. T. J. M. v.d. Linden-Linthorst (Leiden), Kand. ex. w.-soc. de heer M. v. Hasselt (Voorst), Doet. ex. w.-soc. de heren: A. J. Cornelissen (Maarssen), cum laude, M. Bergmann (Rotterdam), R. R. Hoff- meister (Den Haag), R. Huussen (LcldschendamK. Hengeveld (Den Haag), G. Dijkhuis (Lelden), Kand. ex. Franse taal- en letterkunde de heer J. A. Lans (Den Haag), en mej. M. C. J. Mertens (Zundert) cum laude, Doet. ex. Franse taal- en letterkunde de her ren J. H, G. Kessels (Eindhoven), F. A. M. Linnebank (Den Haag), Kerkelijk examen mej. Dr. C. Rozemond (Lelden). Bejaarde bromfietser miste plotseling wiel Tot zijn grote ontzetting merkte een 79-jarige Leidenaar A. v. d. Heijden in de nacht van zaterdag op zondag, toen hij met zijn bromfiets om tien voor vier over de Stille Rijn reed, dat zijn voorwiel plotseling uit de voorvork liep. Door de smak die de bejaarde bromfietser opliep, toen hij beroofd van een wiel ter aarde tui melde, kreeg hij een bloedende wond boven het rechteroog en een hersen schudding. Door de EHD werd de man naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht, DE KWAKEL Bromfietsbotsing met dodelijke afloop De i7-jarige Nico Harte uit de Kwa- kel is zaterdagavond in de Mariastich- ting te Haarlem overleden na een her senbloeding als gevolg van het ongeval, dat hem vrijdagavond overkwam op de Zijdelweg te Uithoorn. De jongeman, die een bromfiets be reed, kwam in botsing met een wielrijd- ster uit Amstelveen. Beiden werden te- moesten vervoerd worden naar de Mariastichting in Haarlem. B(j de jongeman Harte, wiens toe stand in de loop van zaterdag snel ver ergerde, was een zware hersenschudding De willekeurige voorbijganger op de Botermarkt vanochtend zal ter hoogte van "C, A." toch wel vreemd gekeken hebben. In plaats van de rust die deze zaak op maandagochtend kenmerkt, heerste er nu een drukte van be lang. Een heel andere drukte dan men er doorgaans bespeurt. Verkoopsters stonden op de parterre klaar met kleurig versierde bogen, die een erehaag vormden voor een bescheiden, in het donkerblauw geklede vrouw, die wat onwennig een luidkeels gezongen feestlied over zich heen liet gaan, dat er niet om loog. Want in de drie coupletten gezongen op de wijs van "Wien Neer- lands bloed" kwam duidelijk tot uiting dat de persoon, die al deze festiviteiten gold een centrale plaats bekleedt bij C. A. Kortom directie, chefs en perso neel van C. A. dragen mej. W. E. M. Colla, thans groepsleidster bij ge noemde firma en vandaag er 40 jaar in dienst, een warm hart toe! Toegelaten tot eerste klas Don Bosco-sehool Burgerlijke stand Bosco" te Lelden zijn de volgende i we leerlingen toegelaten: H. W. M. Akerboom Wassenaar, L. M. J. Ammerlaan Z'woude, J. G. M. Am- merlhan Z'woude, J. H. v. Amsterdam H'woude; J. A. A. Ammerlaan Z'woude, R. F. Akerboom V'schoten, W. A. G. v.d. Bent K'wijk, M. M. v.d. Berg W'naar, G. P. M. P. Bos Z'woude, F. L. Blokland Koudekerk a.d. R., P. B. M. Bokern V'schoten, J. Booms L'dorp, W. M. de Bree, L'den, A. Th. v. Beek H'woude, C. A. J. v. Beukering L'den, J. H. Bejjersbergen W'naar, P. J. Blom Z'woude, J. N. M. de Boer L'den. J. F. v.d. Berg W'mond, F. E. M. Bisschop H'woude, M. T. v. Bohemen N'wflk, P. W. v.d. Berg L'den, J. L. M. v.d. Boog W'naar, J. P. A. Buis L'dorp, J. Colijn Z'woude. W. C. v. Dorp L'den, G. J. d. Dubbelden H'made, M. J. Duwel N'wijk, E. A. M. v. Dillen W'naar, R. M. v.d. Eijkel K'wijk. W. J. Th. d. Ei sen Z'woude. H. M. J. Elstgeest H'ma de. J. L. v. Goozen H'woude. D. Groene- wegen V'schoten, J. P. de Groot H'wou de, P. C. G. v.d. Geest Ter Aar, F. A. Groenewoud N'wijk, P. W. v. Galen L'den, J. A. Graaf L'den, A. C. Groe newoud N'wijk, R. M. Groenewegen Lisse, A. C. M. Hassing W'naar. J. G. M. Hoogenboom H'made, L. H. Has sing W'naar. P. A. G. Heemskerk Z'woude, A. J. M. Hendriks V'schoten, J. L. Hoogenboom L'den, F. J. Hage W'naar, W. H. v.d. Hoeven L'den, P. J. M. Hillebrand O'geest, B. A. J. Hoo- gervorst Z'woude. R. C. Huisman L'den, G. Heruer L'den, P. J. D. Hoogendoorn Z'meer, J. C. M. Juffermans O'geest, A. J. v. Kampen H'woude, H. P. H. Kerkvliet L'den, J. J. W. Koppers L'den, C. Kn(jnenburg W'naar, W. M. Kessels L'den, A. L. H. Kooter H'wou de, P. J. v.d. Krogt Z'woude, P. A. M. M. v. Kempen W'naar, J. J. Herruer S'heim, H. N. v. Hal N'wijk. J. J. Heemskerk W'mond, N. L. Hooger- vorst N'wijk, C. P. J. Klerks S'wijk, W. I Vinkenstein L'den, J. J. Vogels W'naar, H. G. M. Verhooflel L'den, P. W. Vogels W'naar, A. Vreeburg L'den, G. J. Ver hoeven L'den, A. Vermoy L'den, C. G. de Vos N'wijk, P. Valentljn V'schoten, F. F. v. Veen V'schoten, T. v. Velzen L'dam, G. C. Westerman Z'meer, R. WUmol K'wijk, P. J. Wolvers H'made, H. C. v.d. Willegen L'den, R. Wilomt K'wijk, A. J. M. WIJnands N'wijk, J. Warmenhoven W'mond, L. Witte L'den, C. Th. M. v. Werkhoven O'geest. P. H. M. v.d. Zon H'woude, P. Zoetemelk Vandaar dat de viering van dit ju bileum groots opgezet was. Op de 2de etage hadden de rekken met Jurken en mantels het veld moeten ruimen voor zitjes, bloemen en versieringen. Daar nam mej. Colla. omringd door familie en het voltallig personeel van C A de huldigingen in ontvangst Voorbeeld Leidens burgemeester mr. G. C. van der Willigen gaf niet zonder voldoe ning te kennen, dat hij de kans om onder een boog met zoveel leuke meis jes te lopen, maar al te graag had be nut. Vervolgens sprak hij zijn waar dering uit, voor de wijze, waarop de viering van dit 40-jarige jubileum van mej. Colla, was georganiseerd. Na de jubilaresse als voorbeeld voor de jon geren gesteld te hebben, reikte de bur gemeester haar de zilveren medaille uit, verbonden aan de koninklijke on derscheiding in de Orde van Oranje Nassau. Bekende verschijning De bedrijfsleider van C A Leiden, mr. J. F. F. v. Willige, schetste de car rière van mej. Colla, die op 1 juli '27 bij C A een aanvang nam. „Als ge boren en getogen Leid se was U ver knocht aan de zaak", zei hij, „Een be kende en door klanten graag geraad pleegde verschoning". Mej. Colla be gon haar werk op de expeditie, waar zy belast werd met het inpakken on verzenden van gekochte kleding. Na de afbraak en nieuwbouw van C it A Leiden in 1932 werd zij expedicnte en in 1947 op eigen verzoek verkoopster Thans is zy groepleidster op de man tel-afdeling. Behalve de felicitaties van de directie van C A in de vorm van een bloemstuk en een oorkonde, over handigde de heer Van Willige mej. Colla ook een couvert, waarvan de in houd haar een stukje op weg naar Australië moest helpen. Sprakeloos Het was kennelijk geen geheim dat mej. Colla volgend jaar, na haar pen- sioenering, van plan is om een reis naar Australië te gaan maken, want de verkoopleidster, mej. J. M. Bus, de collega-verkoopsters van mej. Colla, de dames E. Lindenhoff en mej. H. Schrama lieten hun felicitaties niet alleen vergezeld gaan van lovende woorden; zij gaven de jubilaresse te vens resp. een koffer, een fototoestel en een beauty-case voor de „reis". Mej. Colla dankte allen hartelijk en zei zich te herinneren hoe haar 12 jarig jubileum was gevierd bij C ie A. „Ik werd toen even op de trap ge feliciteerd. Maar dit en mej. Colla zei toen, wat iedereen al had opgemerkt „dit maakt me sprake- W'naar, J. C. J. Zevenhoven Z'woude, J. M. M. v.d. Zon H'woude, A. Zuid geest S'wijk, H. P. v.d. Bent K'wijk, B. Disseldorp H'made, J. H. Cremera L'dorp, F. W. J. de Ble K'wijk. Algemene Vergadering W. OLDSHOORN WORDT NIEUWE VOORZITTER LEIDSE KORFBALBOND De Jaarlijkse algemene vergadering en stelde voor hem te benoemen tot e re- van de Leldse Korfbalbond heeft weinig] voorzitter, hetgeen door de vergadering nieuws opgeleverd. Hier en daar werden j met algemene stemmen werd uangeno- in de diverse commissies enkele wijzigln-1 men. Voorts werd Dhr. W. Nleuwland gen aangebracht, doch de belangrijkstebenoemd tot lid van verdienste. Het be- wyziging was wel dat dr. J. M. Roosen-j stuur ziet er thans als volgt uit: schoon aftrad als voorzitter. W. Ouds-1 W. Oudshoorn, voorzitter en propa- hoorn kwam voor de oud-voorzitter in ganda; I. van Leeuwen-van Leeuwen, de plaats. Een andere wijziging in het secretaresse en ledenadministratie; J. v. bestuur is (lat mevrouw I. van Leeuwend. Kaay, penningmeester; J. A. Cornells- de nieuwe secretaresse is. De overige be- j sen, competltielelder, sportkeuring en stuursleden handhaafden zich op hun I controle wedstrijdformulieren: J. Ver plaats. sloot, Jeugdzaken; 1* C. Kettenls, mede- Dhr. Versloot bedankte Dr. Roosen-1 delingenblad; T. Ouwerkerk, bijzondere wedstrijden. Er waren 29 vertegenwoordigers van de clubs aanwezig. Het voorlopige aan tal ploegen voor de komende competltl- tie wordt geschat op 54 12-tallen en 14 8-tallen. Tot slot volgen nog de eindstanden van de afdelingen waarin de Leidse stan daardtwaalftallen in het afgelopen ael- zoen uitkwamen: NOORDWIJK Duitser zwaar gewond Geboren: René Jacobus z.v. C. A. v. Es en M. C. Lens; Petrus Johannes z.v. C. J. Koek en A. v.d. Heiden; Chré- tien Jean Corneille z.v. C. W. Delfor- terie en C. M. Ginjaar; Ingrid dv. P. v.d. Kwaak en E. de Meij; Patricia Dolinda d.v. W. P, Bottenberg en E. J. Sell es; Johanna Alderdina d.v. J. J. Spreij en L. J. v. Rooijen; Frederik Tjeerl Jan z.v. 'J. Hoogendoorn en T. J.C. Schut; Jacqueline d.v. J A. van Leeuwen en E. Stikkelorum; Neeltje Wilhelmina d.v. A. v. d. Stelt en A. v. Maastricht; Bianca Johanna Cornelia d.v C. T Hoppenbrouwer en C. M. Ver- straeten. Overleden R. L. V. Christensen 45 j.. e.v. M. Huysman; N. v.d. Holst 72 j„ Zaterdag is op de Zwarleweg nabij de Herenweg in Noordwijk een bestel wagen, die werd bestuurd door een Nederlandse chauffeur onder invloed, len, Oegstgeest en Leiderdorp goed tegen de railing opgebotst Door de gelezen. "Toch vinden de meeste huis- schok vloog een naasl de bestuurder vrouwen het al prettig, dat wij nu met gezeten 44-jarige Duitser door het een toeter rondgaan en niet zoals vorig voorruit en kwam onder de auto te il een vrolijk gezicht jaar met ^en bel. Toen rees nogal eens iecht. Zwaar gewond werd het slacht- was in het nieuwe Zoeterwoudse woon- de klacht, dat ook de visboer en de offer naar het Academisch Zieken- Gehuwd: T A. Kortekaas gebied, waar ook de bouw van de 3b melkhandelaar met een bel langs de huis te Leiden overgebracht. v Blitterswyk; J. Heymans woningwet galerij-flat-woningen funk i yeuren gingen, zodat vele moeders, die Ouwerkerk vordert. Uit de goed-lopende verkoop brouilj„ wilden kopen, voor niets van de huizen, die de fa. Stikvoort naar buiten gingen," aldus de bezorger, i hier bouwt blijkt wel de grote trek j d,e we, een beetje opziet tegen de sa terdag "want dan is het altijd zo vre selijk druk. Ik ben dan om vijf uur uit de veren en mag blij zijn, wanneer ik 's avonds om 7 uur thuis ben. Met deze vakantieregeling zijn onze wijken nog groter geworden en ik reken er al 'op. dat het hard werken wordt." In navolging van de succesvol geble ken formule van de wlejeravondzeadaag- j pgy ae organiseert -- een orga- Swtft |J. M. v. Klink L'den, C. J. Knijnenburg niaaüe, die zich tot nu toe uitsluitend Regenboog bezig hield met criteriumwedstrijden R0da voor de bcroepsrenners een vijftal spangen avonddrledaagsen voor amateurs. In de vie. Or. zomerperiode (van 3 juli tot 11 augus sperwers tus) zullen tn vijf vakantiecentra deze Roest wedstrijden worden verreden. Deze plaat j Danaïden sen zijn Noordwijk aan Zee, Zandvoort,Eindhoven Egmond aan Zee. Nijver dal en Harder wijk. De toegang tot deze wedstrijden, die op de maandag-, dinsdag- en woens dagavonden zullen worden gehouden er steeds om zes uur beginnen, is gratis. De eerste twee avonden staat een afstand van SO kilometer op het programma, M. J. an mensen uit de steden naar buiten. In deze tijd .waarin de bouwmarkt de hoge rentevoet duidelijk parten speelt, worden echter in het plan West- i uide toch reeds woningen verkocht in de fundering. Voor de werknemers was deze dag ook geslaagd te noemen. Niet alleen werd hiermede bevestigd dat de bouw volgens schema verloopt, maar men kon ook, juist voor de va kantieperiode, het vlaggegeld in ont vangst nemen. Vaantjes en stempelkaarten Rijwiel- tochten De zeer grote belangstelling voor de op 4 juni gehouden rijwiel- tochten was er de oorzaak van dat aan een klein aantal deelnemers niet direct de herinneringsvaantjes kon worden uitgereikt. De nabestelling is inmid dels afgeleverd en de vaantjes plus de nog niet uitgereikte controlekaarten kunnen wordon afgehaald Watertje 19. I)rie arrestanten MASSALE VECHTPARTIJ IN KATWIJK AAN ZEE Normaal neemt een bakker-bezorger Qp de Koninginneweg in Katwijk aan Zee ontstond zaterdagavond om onge- ger 175 broden mee om zijn 200 klan- veer ejf uur niassale vechtpartij tussen twee agenten en opgeschoten ten te bedienen. Hij gaat langs ieder jongelui uit Utrecht, die op het kampeerterrein Zuid hun tent hadden opge- huis en drukt op de bel. In de komende s|agen. De twist ontstond, toen de agenten een bromfietser sommeerden af weken rijdt hij met zijn wagentje lang- stappen, die een andere bromfiets zonder licht voorttrok. De jongelui zaam langs de huizen en blaast bij tijd gaven geen gehoor aan het bevel en wilden doorrijden, maar werden tegen- en wyle op zyn toeter. Voor de kinde- gehouden. Er ontstond vervolgens een schermutseling, waarbij een zekere ren en kleuters is het in Leiden al een" G. uit Utrecht de mouw van een der uniformen scheurde. Ook kornuiten sport geworden om nu met de bakker Van de bromfietser bemoeiden zich met de vechtpartij, maar toen er politie- mee te gaanom ook eens te versterking verscheen, vluchtten de jongens naar het kampeerterrein Zuid. j mogen blazen. Sommige helpen hem 's Nachts om half een kwam C. G. *ich vrijwillig melden en werd ingesloten. ook door bij verschillende hulzen aan Enige uren later vervoegden *ich de twee kornuiten van G„ eveneens uit te bellen en de bestellingen door te ge- Utrecht, op het politiebureau en werden ook op beschuldiging ven weder. ven. spsuwigiteid Ingesloten. H. M. P. Koeman N'wijk, H. J. Langeslag L'muiden, I. W. G. Lelieveld Z'woude, A. P. M. v. Lochum W'naar. H. F. M. Luiten S'wijk. E. J. P. M. Lankhuizen Z'woude, W. P. j. v. Leeuwen B'graven, A. v. Leeuwen W'mond, Th. C. v. Leeuwen Z'woude, R. J. Looy L'den, I. H. H. v. Loon V'hout, F. Labordus L'dorp, W. J. v.d. Meer H'woude, P. N. J. v.d. Meer O'geest, B. v.d. Meer N'wijk. Th. H. G. J. v.d. Meer O'geest, J. M. Mensen L'den. J. L. M. Mimpen W'naar, N. M. M. v.d. Meer Z'woude, W. v.d. Meer O'geest. J. P. Meershoek L'den, J. G. H. M. Mensch H'woude, G. W. Nota L'den. I door dc f™1*1' J. p B Noordover W'naar, W. Nijhui.i L'den, P. N. v. Noort Lisse. N. P. v Nooit Lisse. W. Ouwerkerk L'den, F. N. M. Opdam Z'woude, J. P. Ouwerkerk L'den, P. G. M. Paardekooper Z'woude. i W. H Peters L'deu. A, A. Peitenburg W'naar, N. M v.d. Ploeg V'schoten, M. H. Plug N'wijk, A. A. v.d. Poel L'dorp. L. Remiiterswaal W'naar. J. de Ridder' fj, N'wijk, B. A. de Ron H'woude. A. J i la|n Ruygrok W'naar, H. S. v. Rijn W'brug-1 vvit ni ge, A. D. Rodenburg L'den. L. Rood- leu va akker V'schoten. W. L. M. v.d. Salm I dering Z'woude, Th. J Schakenbos H'woude W. Schillings N'wijk. J. L. M. Scham per L'den, Th. J. M. v. Schooten N'wijk, I dan 36 K. v.d. Slot S'heim, J. H. C. Smit N'wijk, R. A. M. Speel L'den, C. van 18-21 18-19 18-19 18-18 18-17 19-18 19-16 Eerste klasse: DKC Zulderkw. De Alg. Fluks HSV ODO OSCR Swift (M) Ons lluis 17-28 17-21 16-20 16-19 16-17 16-14 16-14 16-10 nofet 2e kl. A: 2o kl. KNS 16-27 Rozenburg 16-25 Quick 16-21 16-20 Trekvogels 16-21 Cresceildo 16-17 Achilles 16-20 Merwede 16-17 Fortuna 16-17 16-17 TJoba 16-13 Animo 16-15 Fhoenbc 16-12 TOV 16-15 GKV 16-10 Olymplaan 10-1 l Eureka 16-4 Ahoy 16-5 Cricket gewonnen toss «tuurde de cap- j 10 Ai'- W v RoQen, Rood en aar de Wickets. Door goed bow- I F. de Jongh (8-20) en T. El- (2-14) moesten Honkbal Opnieuw leed SVL een bittere neder- batsman laag- Ditmaal won het op de laatste R.,o,| ri. Wil I n.i I uur li.-t v.-l.l plaats Maand.- Lilian..n in-d md min.In »n Men bracht het Wet verder d«n :l!!1 het pleit en moet helaaa we- gr/.rgd word. II, dat h.'t la-ids.- spel weer bijzonder slecht was. Al met Nog voor gingen de Ajoxieden ui opeqtnfibaJ J VoSkerta al wordt het steeds duidelijker, dat SVL in feite niet meer in de landellljke derde klasse thuishoort. Stmt N'wijk R. v SprttoMea WW.1 doende tijd een innlnge^rwtn- J. A. M sat.venm.ker Wmond. H. A „|„e „u .Iepen gin* Ajmc wederom C. Slln.erl.nd Koudekerk d Run. A. het veld In. M„r deze Joging heeft t!'"!"" S,r..,ho, „woude c M. v. Imet mog.„ w. owffft ho. S'wijk. M. M. Z'woude, J. G. Turk Z'woude, A. Tur kenburg S-wyk. M. J. v. Tongeren W'mond, A. Scholtes S'wyk, J. P. v. Velzen L'dorp, Th. C. M. Vermey de Kaag, C. T. Verplancke L'deo, M. G. Teylingen len van T. Eldering 2-16, F. de Jongh I In Precies 2 uur was deze een feit en - .1 een leder zichtbaar big. dat aan dit zeer kert. 1-1«, kwnmen de guten tot „n „„Wrekkeltjk honkb.lduel een einde totaal van 84 voor 5. Ellas 47 waarop kwam. werd gealoten. Derhalve heeft Ajsx (L) De werpers resultaten waren: ValsLar gewonnen. (Llbenon) fl4-4-4| Dan* (SVL): 9-7-14. 1-18, J. Schöttclndreier 1-22, deie wedstrtjd met 89 i

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3