„GROOTSTE ARTIEST" MANUEL SANTANA AL UITGESCHAKELD VOOR STRIJD WAS LOSGEBRAND MOTTA SPEELDE HOOFDROL IN ITALIAANS WIELERDRAMA Wijziging in Tour- ploegen Droom van ex-ballenjongen werkelijkheid Hajer en Okker in 2e ronde Wimbledon Pasarell: Het is een roze droom voor mij Openingspartijen zonder grote verrassingen „Ik mocht niet naar de Tour" DINSDAG 27 JUNI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 7 LONDEN Alle drama's van de eerste dag van het 81ste Wimbledontoernooi, wellicht het laat ste waaraan alleen de amateurs deelnemen, hebben zich samengebald in de openingspartij SantanaPasarell, waarin de titelhouder, en eerste geplaatste van dit jaar, in vier sets ten onder ging: 8—10, 3—6, 6—2, 6—8. Twee uur en drie kwartier nadat „Charlito" Pasarell met een machtige service het Wimbledontoernooi 1967 had geopend, verliet Santana, volgens de beste Britse tradities met de arm over de schouder van zijn rivaal, het volgepakte centre-court. Het publiek klapte beleefd voor de winnaar, maar er was droefheid in de harten: de grootste artiest was uitgeschakeld voordat de strijd goed en wel was begonnen. In de persruimten redetwistten Britse journalisten over de vraag hoe lang het wel geleden is sinds een titelhouder in de eerste de beste partij van het jaar erna werd uitge schakeld. Zij kwamen er niet uit. Een dergelijke dramatische ontwikkeling werd tot dusver bij de heren voor onmogelijk gehouden. Maar Pasarell deed het en slechtte daarmee de be langrijkste hindernis op de weg naar de victorie van de als tweede geplaatste Roy Emerson, die zelf in drie korte sets (63, 63, 62) af rekende met de Canadees Keith Carpenter. Op zijn laatste toer rond de wereld is Emerson (30) sterker dan ooit. Hij ~^am naar Wimbledon met op zijn con- de titels van Australië en Frankrijk. Evenals in 1963 is hij halverwege zijn op- let „grand slem" te behalen teneinde zich op één lijn te stellen met de aller grootsten uit de tennishistorie: Donald Budge in 1938 en Rod Laver in 1962. In 1963 was het Bungert die zijn aspi raties vernietigde. Ditmaal had het San- kunnen zijn. Maar de Spanjaard, die deze winter een operatie heeft onder gaan aan zijn enkel, is kwetsbaar gewor den. Op het natte gras was zijn bewege lijkheid onvoldoende en hoewel hij na onderbreking wegens regen de derde set op zijn naam bracht, miste hij de astberadenheid, die de ware kampioen kenschetst. Wimbledon, dat met het korter worden ■an de rokken een „revival" beleeft van de „gay twenties", heeft echter nog en kele andere kandidaten in petto. Santana zelf tipte naast Emerson diens landge- >t Newcombe, die gewrichtpijnen in de rechterschouder bestrijdt met pijnstil lende middelen, maar desondanks beter m schijnt dan ooit tevoren. Verder maakte Tom Okker in de avonduren een indrukwekkende entree door de Britse ter acht, Keith Wooldridge, met cannonball-service en vliegende smashes i eenzijdige wedstrijd binnen drie iwartier tot overgave te dwingen (60, 1—1, 62). De nationale kampioen I rJnaakte daarmee het Nederlandse optre- 1 den van de eerste dag tot een ongekend I succes, want tevoren had Jan Hajer zijn I eerste grasbaanoptreden van dit jaar ia een indoortraining van één uur s morgens met Tom Okker besloten net een viersetszege (8—6, 5—7, 11— 9, 62) op de Australiër Bob Howe, die ondanks zijn eenenveertig jaren een on gelofelijk fitte indruk maakte en Hajer [dwong tot het uiterste te gaan. Konsekwent In de eerste set kwam de Londense Australiër op eigen service met 5—3 en 400 voor, maar Hajer weerstond de drie setpoints en greep vijf games later de set op love. Consequent serverend op de zwakke backhandzijde van de Neder lander won Howe de tweede set en stond met 54 voor in de derde, toen regen •r een interruptie zorgde. Na de her vatting maakte Hajer nog een setpoint tegen ongedaan met een ace, maar pas in de negentiende game lukte het hem de service van Howe te doorbreken. Dat betekende in feite het einde van Howe's veertiende optreden op Wimbledon, waarin hij eenmaal samen met Maria Bueno de titel ln het gemengd dubbel heeft gewonnen. De, als mixed-partner nog altijd geduchte Howe zet het toer nooi voort aan de zijde van Betty Stöve, met wie hij in Parijs afsprak een nieuwe dubbelcombinatie te vormen. Tiveede ronde Hajer ontmoet in de tweede ronde de Indiase speler Jaib Mukerjea, terwijl Okker zal uitkomen tegen de Braziliaan Edison Mandarino. Beiden boekten tri omfen in het Davis-Cuptoernooi. Muker jea vormde met Krishnan het team, dat vorig jaar doordrong tot de Challenge- round tegen Australië. Mandarino heeft samen met Thomas Koch, Brazilië voor de tweede achtereenvolgende maal in de finale van de Europese zone gebracht. Hun reputatie is echter hoofdzakelijk ge grond op prestaltes op verharde banen. De vaart van het spelen op gras ligt hun minder en daar liggen de kansen van de Nederlanders. Het zal echter nog wel even duren voordat hen de eer wordt gegund van een interview in het benauwde hokje in de catacomben van het centre court. Nieuwe Clay Daar zat gisteravond Charles Pasa rell, lang en atletisch gebouwd. Als Cas- sius Clay had hij voor het begin van het toernooi verklaard: „Wie is nu Santana, die versla ik gemakkelijk". Op het mo ment dat hij zijn voorspelling waar maakte, realiseerde de nummer vier van Amerika zich echter wel degelijk de be trekkelijkheid van zijn succes, want San tana speelde ver beneden het niveau van verleden jaar. Zijn service was niet pe netrant en Pasarell, die met de „alles- of-ni ets "-mentaliteit van de underdog veel riskeerde en die na de service naar het net snelde, sloeg returns die de Spanjaard aan de baseline nagelde. Op kritieke momenten flikkerde het genie van de 29-jarige titelhouder op. Met de nederlaag in zicht vocht hij zich in de vierde set van 35 naar 65, maar het was te kort. Na 66 doorbrak de zes jaar jongere Pasarell zijn service voor de zoveelste maal en na 400 benutte de in Los Angeles studerende Portori- kijn het eerste van de drie matchpoints, op dezelfde manier als Jan Hajer dat even tevoren had gedaan tegen Bob Howe. De klap waarmee de als eerste geplaatste Santana uit het toernooi viel, vond geen weerklank. De zeven andere geplaatsten handhaafden zich. WIMBLEDON. Oharlie Pasa rell keek gisteren met trots terug naar de tijd dat hij ballenjongen in San Juan was en ervan droomde naam te maken op Wim bledon. „Het ia allemaal nog een beetje roze droom voor mij", aldus de 23-jarige Pasarell, die voor indus trieel ontwerper studeert aan de universiteit van Los Angeles. „Toen ik ballenjongen was, keek ik vaak naar de groten, mannen als Seixaa en Mulloy. Seixas was mijn idool. Ik wilde altijd spelen zoals hij en Wimbledon winnen, waarvan eenieder vindt dat bet een wereldkampioenschap ia"'. Het was de vijfde maal dat Pasa rell op Wimbledon speelde en hij is nog nooit «o blij geweest met een prestatie. „Ik was zenuwachtig tegen San tana, maar ik heb aldoor gedacht dat ik zou winnen en ik was voor bereid op een harde wedstrijd". De vader van Pasarell, Charles sr., was vele jaren kampioen van Porto Rico en zijn moeder, Dora, was ook een vooraanstaand speel ster. „Zij leerden het mij en zij zullen vanavond feest vieren", aldus Pasarell. Toen Santana naar hem toeliep en na de winnende slag een arm om zijn nek sloeg, vertelde de Ame rikaan hem in het Spaans: ,,Ik ben erg blij". „Je speelde goed", antwoordde Santana. Sprekend tot de pers zei de ver slagen kampioen: „Dit is niet het einde van de wereld. Natuurlijk is het jammer, maar de volgende keer kom ik terug en zal ik mis schien meer geluk hébben. Eén ding vind ik fijn. Het afgelopen jaar heeft iedereen fel tegen mij geapeeld om me te verslaan, alleen omdat het een triomf zou zijn om de Wimbledonkampioen te ver slaan. Nu is dat anders. Ik zal één van de jagers zijn in plaats van de man op wie gejaagd wordt". Uitsla ge Maud (Z-Sl)—Osborne (VS) 3—2—6 6—3 6—2 6Rlchey (VS)—Barnes (Braz) 6—2 6 6—2; Pasarell (VS)—Santana <Sp) 10—6—3 »-«; Emerson (Austr)—Carpenter (Can) Pletrangell at)—Cox (GB) 6—4; Rlessen (VS>—Krishnan and) 4—6—4 63 8—6; Mukerjea (Ind)—McKenzle (Austr) 2—6 6—2 4—6 8—6 6—3; Mandarino (Braz)— Welnmann (W-Dld) 6—4 6—4 4—6 6—1; Bowrey 6—2 7—6 6—4; Newcombe (Austr)—Jauffre (rr) 6—10-8 6—3; Osuna (Mex)—Konlshl (Jap) 6—4 11—8 1210;Fletcher (Austr)—Hoogs Primo Camera zeer ernstig ziek SEQUALS Oud-wcreldkampioen boksen In het zwaargewicht. Primo Car- nera, is stervende in aijn geboorte plaats Sequals. De opgewekte reus ui Italië la vorige maand uit de Verenigdi Staten teruggekeerd naar zijn geboor tedorp. Hij lijdt aan levercirrose (ver schrompeling) en heeft suikerziekte. De zestigjarige bokser ligt sedert drie dagen praktisch in een coma in zijn vil la. Hij wordt gevoed met lepels suiker water, waarin medicijnen zijn opgelost. Camera is in 1933 wereldkampioen ge worden. Hij verloor zijn titel een jaar later aan Max Baer. Hij heeft daarna nog een carrière opgebouwd als be roepsworstelaar in de Verenigde Staten. |Huisvlijt op Place Vendöme Op de Place Ven döme 1* Parit etaat deee auto. Hif ie ran Ctoude Lehalle, die in het dorp Muraseon woont. Daar bouw de h ti met behulp van 150 dorpe lingen deee merh- toaardige auto, die 160 km per uur haalt Leidse Hout tennistoernooi Het jaarlijkse tennistoernooi op de Leidse Hout is gisteren onder Ideale weersomstandigheden van start gegaan. Werkte het weer dus volledig mee, de banen op de Leidse Hout verkeren In een abominabele toestand. Zy zyn spek glad en zeer gevaariyk, en hoewel het Leidse Houtbestuur de Sportstichting om hulp heeft gevraagd, Is er van deae z(jde nog nieta aan de banen gedaan. By de dames in B ging Mieneke Tram- per tegen de op alles lopende mej. De Groot ten onder en ook Gertie Dooren- bos zal nog terdege tegen haar moeten uitkyken. By de heren kwam van de grote kanonnen alleen de winnaar van vorig jaar Frans Boelens in aktie. zyu optreden was zeer indrukwekkend, want de zeer goed spelende Plet Vroegop werd kansloos weggeveegd: 63 60. De spannendste party was ongetwijfeld die tussen Jan Auke v. Werkum en Jaap Kooreman. In het avondiyk duister be vestigde v. Werkum zyn stygende vorm door een verdiende 6-3 7-5 zege. Unicum voorzitter Jaap Noordman verloor op conditie van de hoofdsportleider der Leidse Studenten K. Nuis: 5-7 6-2 3-6. In het Herenenkel C zegevierde Kees Kallenberg na een marathonparty over Gerard Sprong en bewees de onbekende GDC - C. Fok-Mulder H. Faase- Asselbergs 6-3 1-6 4-6.; M. Penseel- Wielsma Gysinck-v. Zant 4-6 6-3 7-5. DED - C. Fok-O. v. Werkum 6-2 6-2; D. Binnendyk-M. den Holder 6-4 6-3, E. Mulder-J. v.d. Linden 6-2 6-3. HED - v. Dam-H. Kool 6-2 6-3, E. Wilmink-v. Driel 6-1 6-2, P. Klever-R. Spong 6-0 7-5, J. Groen-W. Fok 7-5 6-4. Tervooren talent te bezitten. De langste party van de dag tenslotte speelden mej. Weening en Frans Kroes tegen Ellen Sanders en Arnold v.d. Ca- pelle die met 2-6 13-11 6-4 door eerst genoemde combinatie werd gewonnen. De uitslagen lulden: DEB - R. de Groot-M. Tramper 6-2 6-1. HEB - Tervooren-Kroes 6-2 6-2. F. Boelens-P. Vroegop 6-3 6-0; K. Nuis- J. Noordman 7-5 2-6 6-3; J. v. Werkum- J. Kooreman 6-3 7-5. HDB - L. Sanders-J. v. Werkum R. v. wyngaarden-R. v.d. Berg 6-1 4-6 6-3. J. Kooreman-J. v.d. Nat R. Jansen- R. Binnendijk 2-6 6-1 6-3. DEC - H. Faase-M. Tramper 6-2 6-8; Sugar Boy won in Oslo OSLO De halfzwaargewicht Sugar Boy Nando, heeft in Oslo gisteravond in de derde ronde een technische k.o. behaald op de Noor Johnny Omsaas. Het gevecht was afgesloten voor acht ronden. De Noor Tor Hognroe zon op punten van de Nederlandse middenge wicht Michel Blinkert. Wereldrecord gewichtheffen MEXICO CITY De Amerikaan Russell Knipp heeft tijdens internatio nale gewichthefwedstrijden in Mexico City het wereldrecord tweehandig druk ken in het middengewicht verbeterd en gebracht op 157 kg. Het oude record stond met 155,5 kg op naam van de Rus Viktor Kurentsov. (Van onze sportredactie) DEN HAAG De blonde Gianni Motta, winnaar van de Ronde van Zwitserland, heeft een bom doen barsten by de organisatoren van de Tour de France, de technische leiding van de Italiaanse nationale ploeg en de Italiaanse B-ploeg. De zeer ernstige beschuldigingen aan het adres van de organisatoren en de leden van de Italiaanse wie lerbond hebben de toch al zo verhitte gemoederen, vooral by de laatste, op een kookpunt gebracht. Die ophefmakende beschuldigingen hebben een voorspel, waarin de hoofdrol vertolkt wordt door Motta zelf. De grote lepel de extra-sportieve groeperingen Molteni (Motta) en Salvarani in de Italiaanse wielerpap. hadden gezamenlijk beslist, dat zowel Motta als Gimondi kopman zouden worden van een afzonderlijke ploeg; Motta van de jonge Italiaanse B-ploeg, de „Primavera" en Gimondi van de nationale ploeg. Dit strookte echter niet met de oorspronkelijke gedachten van de Tour leiding de elite ln eenzelfde ploeg te verenigen. De gevolgen bleven niet uit in het Italiaanse kamp. Het was nu eenmaal onmogelijk, en van dat standpunt is men ook steeds uitgegaan. Motta ln de nationale ploeg te plaatsen, vooral ook om dat deae bijna geheet uit Salvaranirencere be staat. Motta zou ongetwijfeld het spreekwoorde lijke vijfde wiel aan de wagen worden en boven dien zou de kans bijzonder groot zyn dat de riva liteit tussen de twee zich zo zou kunnen toespit sen. dat belden er slechts genoegen ln zouden scheppen elkaar het leven zuur te maken Dat kon onmogelijk, vond men in Italië, Omdat Gi mondi de Tour moet winnen Water bi] de wijn Achteraf deden de organisatoren van „Ie grand bouclé' eenklein scheutje water bij de wyn. maar toen was het onheil reeds geschied: Motta wilde ndet meer naar de Ronde. Tegen het eind van de Giro kwam Motta echter met een nieuwe onthulling Hij wilde plotseling weer wel naar de Tour omdat hij tydens de Oizo gevoeld had. d&t «yn conditie, die tot dusver nogal wat te wensen had overgelaten, op peil v ss gekomen. Toen weigerden de Italiaanse Wle- lerunie en de Tourorganisatie evenwel de In schrijving van Motta te accepteren. Het kwam tot een rechtstreekse botsing tussen Salvaranibaas Luciano Peari en Moltenilelder Oiorgle AlbanL Pezsl vertelaarde de kandidatuur van Fehce Gi mondi en al zijn ploegmaats te zullen Intrekken nogal hechte banden bestaan tussen de Italiaanse Wlelerumie en de extra-sportieve-groepealng Sal varani. Tegen zoveel coalitie kon Albanl niet op en hij trok maar liever de inschrijving van Gianni Motta ln. Schril licht Deze onthullingen van een duidelijk diep gegriefde Motta werpen wel een schril licht op de laaiende rivaliteit tussen Moltenl en Salvarani. of Gianni Motta en Felloe Gimondi. welke laatste hoewel hy er zich niet openlijk mee heeft bemoeid toch een duidelijke stem in dit kapittel heeft. Er werd nog iets duióelyk. Als Pezö ronduit kan verklaren dat hij zyn gehele ploeg zal terugtrek- ten. Is het duidelijk, dat de zogenaamde Italiaan se landenploeg eigenlijk geen landenploeg Is. De renners die Pezzt rondom Gimondi htvft gegroe peerd. zyn bijna alle afkomstig van de Salvarani groep. En dat ln een Tour die gespeend zou zyn van commercie Het zet tevens de Tourbazen in een ander licht, die eerst het been stijf hielden toen de sponsors en ploegleiders een coalitie hadden gevormd, maar die zich toch lieten beïnvloeden door de com mercie. dit xij m dolgraag hadden zien ver dwijnen. .d. Akker-O. v. Werkum 6-1 6-0, Maya Mulder-H. Weening 6-0 6-4. HEO - Tervooren-C. v.d. Nat 6-1 6-2, K. Kallenberg-G. Sprong 6-4 9-7j D. Haks-H. Dibbitz 6-0 6-3. HDC - C. Heringa-P. Klever P. de Regt-N. v. Dam 6-0 6-3; v. Doornlk- Arnoldl B. Ploos v. Amstel-N. r. Dam 6-3 6-3; Kemeling-Deeranberg C. Ploos v. Amstel-K. de Regt 6-1 6-1; Kroes-Waleson Groen-Kool 6-3 3-6 6-0. 2e ronde: De Rulter-Kweetro Heringa-Klever 6-3 7-6. Nieuwe Europese commissie thans samengesteld (Van out correspondent) BRUSSEL De nieuwe Europese commissie ven veertien die de be staande drie commiseles van de Europe- gemeenochap vanaf 1 juli zal opvol gen is gisteren in Brussel definitief samengesteld. Onder leiding ven de Belg Jean Rey (84) zullen 2 Nederlanders. 3 Fransen, 3 Duitsera, 3 Italianen, 1 Belg 1 Luxemburger aan de Europese in tegratie verder werken. Hun namen zijn voor Frankrijk: prof. Raymond Barre (43), Henri Rochereau (59) en Jean Franqois Deniau (38), voor Duitsland: Hans von der Grtteben (80), Wilhelm Haverkamp (44) en dr. Fritz Hellwig (54), voor Italië: Guido Colonna dl Pa- (59), prof. Lloneilo Levi Sandri en Eduardo Martino (57). Voor Ne derland: dr. Slcco Mansholt (58) en mr. Emanuel Sassen (55), voor België: dr. Albert Coppé (55), voor Luxemburg dr. Victor Bod son (85). In de commissie van 14 zullen 4 vice- presldenten optreden. Het zijn onze land genoot Mansholt, de Italiaan Levi San dri, de Duitser Hellwig en een nog aan te wijzen Fransman. Nederlandse dammers wonnen van Italië BOLZANO In de Europese dam kampioenschappen heeft Nederland gla- i van Italië gewonnen. SIJbrands van Laporta en Wlersma van De Belli. Van Leeuwen speelde remise mei Fanelll. Rusland won met 30 van Zwitser land en Frankrijk won met dezelfde clj- van TsJecho-SlowBkije. Rusland heeft da leiding met 8 punten, gevolgd door Nederland en Frankrijk met elk punten. België en Italië delen de vierde plaats met elk twee punten, naar zij hebben drie wedstrijden ge peeld tegen de andere vier. Jeugdhockeyers derde in Europees toernooi (Van onze sportredactie) DEN HAAG DE Nederlandse rol- hockeyploeg keerde vannacht terug van Europees toernooi In Vlaregglo (Ita lië). De op pepier niet sterke Neder landse ploeg heeft slch uitstekend ge- De eerste wedstrijd tegen West-Dults- land werd weliswaar verloren met 41, maar in de tweede wedstrijd, tegen Zwitserland, was Nederland goed op dreef. Twintig seconden voor het einde stond de ploeg nog met 32 voor. Toen Het de scheidsrechter een voor Ne derland nootlottige steek vallen. Een Zwitser liep de bal met zijn licham ln het doel. De laatste wedstrijd te gen Italië leverde een prachtige over winning op. Bij de rust was de stand nog gelijk. Toen brak uitblinker Henk van Schljndel van Helmond-West los. HIJ zorgde vpor 10. Italië maakte gelijk en weer scoorde Henk van Schljndel (2— 1). Joop Maas van het Haagse Hollandla maakte er 31 van en Peter Vermeulen (Helmond-West) 41. In de alotfaze kwam Italië nog op 42. Door deze overwinning kwam Neder land op de derde plaats achter Duits land dat geen wedstrijd verloor en Italië, Zwitserland werd vletde Wereldrecord 400 m vrije slag scherper SAN LEANDRO De 17-jarige Mark Spitz uit Santa Clara heeft tijdens in ternationale zwemwedstrijden in San Leandro (Californlë) het wereldrecord op de 400 m vrije slag verbeterd en ge bracht op 4.10.8. Het oude record stond sinds 28 augustus 1968 met 4.11.1 op naam vaa de Oostduitser Frank Wie- PARIJS In enige ploegen voor de Tour dte donderdag ran start gaat, zijn wtyttgtagen gekomen. ln de nationale Franse ploeg start André Foucher fa ptaata van Gilbert Bellone. In de Duitse selectie Ie Wolfgang Schulze afgevallen. In de ..Blauwe Ploeg" van Frankrijk vervangt Guy Ignolin de oonpronkeiyk gek os en Jean Pierre Ducosee. In de „Haantjee" (Frankrijk) rijdt Jean Maetrotto ln plaats van Andre Foucher. ln de b-pioeg van Italië I I>e Lente- ploeg) wordt Precioal vervangen door Toeello. DUITSE PERSl Roeinederlaag kwam hard aan HAMBURG. Do nederlaag, die de Westdultse hercnroelploeg za terdag tegen Nederland geleden heeft, is byronder zwaar aange komen. De Westdultse dagbladen schreven gisteren over een ma laise In het Weatdultse roeien, dat lang toonaangevend In de wereld Is geweest. De dagbladen uitten hun kritiek zonder echter de schitterende Nederlandse over winning tekort te doen. „Blld schreef onder andere: „Roel-D&vtd Nederland (12.000 roeiers, van wie 650 wedstrijd- roeiers toonde roel-Gollath West- Duitsland (60.000 roeiers, van wie 2000 wedstrydroelers) dat het Westdultse roeien ln het slop geraakt is". Nog een citaat uit „Blld"! „De Nederlanders hebben de succes volle Westdultse ploegen uit Ratse- burg, Düsseldorf en Beriyn zorg vuldig bestudeerd en er hun voor deel mee gedaan". Het „Hamburger Abendblatt" berichtte: „Het wordt nog erger als pessimisten het voorspelden". De „Frankfurter Allgemelne" vond de overwinning van Neder land eclatant, temeer omdat Ne derland, uitgezonderd de gestuur de vier van het Utrechtse Triton, niet op wereldniveau staat". Dit blad schreef verder: „Een vita mine-Injectie zal de Westdultse roelwereld goed doen". Veel kranten zyn de mening toe gedaan, dat Ratzeburgs roel- profeseor Karl Adam. wiens Weet- duitsland-acht de enige overwin ning behaalde, ook de andere ploegen moet gaan trainen om het roelprestlge weer meer aan zien te geven. 3 concerten van Ned. Kamerorkest Het Nederlands Kamerorkest sa| het nieuwe seizoen beginnen met medewer king aan het Edinburgh Festival, waar de „Hohc MesHe" vun J. 8. Bach wordt uitgevoerd onder leiding van Carlo Ma rio Giulini. Het is de eerste maal dut Glullni deze „Ifohe Messe" dirigeert. Voorts zal het Nederlands Kamerorkest onder leiding van Szymon Goldberg, tij dens het Edinburgh Festival eind au gustus, alle Brandenburgse concerten van J. 8. Bach ten gehore brengen. Voor de vakantie worden onder lei ding van David Zinmsn, die als gast- dirigent in Amerika een uitbundig suc ces heeft gehad, (vooral te San Francis co) in het kader van het Holland Fes tival ren drietal concerten gegeven. ln Dillgentla te Den Haag en ln de kleine zaal van het Concertgebouw zal op resp. woensdag 28 juni en zondag 2 Juli onder Zinman het volgende pro gramma worden gespeeld: „Divertimen to K.V. 138 in F" van Mozart, „Muslca Nottura a cinque op 90 voor 4 celll en harp" van Van Delden, „Being Beau teous voor sopraan, 4 celll en harp" van Henze, „Divertimento K.V. 138" van Mozart en „Divertimento" van Bartok. Ingeborg Hallsteln treedt sis so liste op. De compositie van Lex van Delden is in opdracht van het Holland Festival gecomponeerd. Voorts wordt op dinsdag 4 Juli ln de Kurzaal een concert gegeven onder leiding van David Zltv- man, waaraan solistische medewerking wordt verleent door: Erna Spoorenberg. sopraan, Ursula Holllger, harp, en Heinz Holllgsr, hobo.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 7