K AC üèymmTAD INDONESISCHE AMBASSADEUR BEZOEKT LEIDEN GEMEENTERAAD VAN LEIDERDORP SPRAK LANG OVER ÜYPOTHEEKZAAK PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 27 JUNI 1967 Hier wordt de ambassadeur de cata logi» van de Javaanse handschriften overhandigd. Burgerlijke stand Geboren: Wilhelmus A., z.v. A. Bro- chard en H. van Dijk; Marcel, z.v. J. van Rhijn en E. L. Mietanz; Karin, d.v. L. J. Vosselman en J. de Nobel; Susanna H., d.v. E. M. Thelen en C. H. Betgen; Letteke, d.v. F. K. Ambagts- heer en M. D. Halberstadt; Karin C., d.v. P. A. de Jong en M. Matheijsen; Eduard J. M., z.v. G. T. S. Bolleboom en P. P. H. Beeren; Sara J., d.v. H. van Bekkum en M M. Pranger; Astrid, d.v. A. W. van Bohemen en M. Smit; Theodorus G. H. W. M., z.v. J. T. van der Ven en S. Dusoswa; Dorothea M., d.v. J. Passchier en J. H. Karsten; Ramon A., z.v. R. Fernandez Pastor en B. Voortman; Rudolf H., z.v. G. J. va nder Horst en H. T. Lammerts; Raymond M., z.v. L. L. A. van Lith en M. A. Martijn; Jan P., z.v. B. H. Vene- kamp en E. J. F. van Hal; Marlon C., z.v. I. R. Leue en J. Cooijman; Pieter H., z.v. J. H. Regeer en N. Bos; Vincent D., z.v. A. W. van den Bosch en A. K. Zwemmer. Gehuwd: H. van Houten en C. van Haarlem; J. J. Botermans en J. W. Pont; W. C. H. Lelieveld en C. M. Wijsman; A. P. A. Verzuu en S. I. van der Pompe; P. Lengkeek en M. J. Kra mers; L. G. Krol en E. E. Engelen burg; J. P. van Melle en A. C. M. Hermans; W. J. Meskres en P. Gijs man; W. C. Deegenaars en P. C. Wan- sink; C. van der Heijden en E. J. L. C, Schut; G. W. M. Liesker en E. M. Feldbrugge; G. J. Buis en M. J. Smit; P. R. Bos en G. va nder Horst. Overleden: F. P. Kluivers, 72 jaar, man; J. van Buren, 85 jaar. wed. van D. Schuitmaker; G. H. E. Heitinga, 65 jaar, wed. van A. B. H. Morré; W. Roodenburg, 77 jaar, wed. van H. J. Kruiswijk; H. J. Hengelaar, 27 jaar, man; G. Nagtegaal, 83 jaar, wed. van D. Bol; J. S. Tierolf, 89 jaar, man. BROEDER LEOPOLD GODDIJN UIT LEIDEN VIERDE FEESTELIJK 25-JARIGE PROFESSIE JAARVERGADERING ARKA AFD. LEIDEN Een wat moeilijk thuis te brengen vlag, die tussen de Leidse en de Neder landse vlag aan het stadhuis wappert, wat extra agenten, die over de Bree straat flaneerden, wat gemeentelijke autoriteiten op de trap van het stad huis, dat alles wees er op, dat er vanochtend iets bijzonders aan de hand was. Alle drukte werd veroorzaakt door het bezoek van de Ambassadeur van de republiek Indonesië in Nederland, dr. Sudjarwo Tiondronegoro, aan se handschriften, waarvan het grootste deel zich bevindt in de Leidse Univer siteitsbibliotheek. Na het bezoek aan de universiteit begaf het gezelschap zich te 12.00 naar het jeugddorp aan de Vliet, waar de. heer G. Steinbach, directeur van de Leidse Jeugd Actie, een en ander vertelde over de orga nisatie van de jeugdzorg in Leiden. Na de lunch, om ongever 14.45 uur, werd tenslotte nog een bezoek ge bracht aan de vuilverbranding aan de Haarlemmerweg, waar de heer W. Hoorn, directeur van de gemeentelijke reinigings- en ontsmettingsdienst de nodige toelichting gaf. JEUGDDORP EN VUILVERBRANDING In zijn gevolg bevonden zich mr. R. Soewanto, ambassademinister, en diens echtgenote; de heer Wijarto (ambassaderaad voor pers en voor lichting) en mevrouw Wijarto. Het ge zelschap ariveerde om ca. 10.20 bij het stadhuis. Op het programma ston den een bezoek aan de universiteit, waar om. aan de ambassadeur het eerste exemplaar werd overhandigd van een nieuwe catalogus van Javaan- Pionier van de gerechtelijke geneeskunde DOKTER HULST OP 92-JARIGE LEEFTIJD OVERLEDEN Op 92-jarige leeftijd is in de ver pleeginrichting Nieuw Mariënburg bij Soestdijk overleden, dokter Jean Pierre Louis Hulst, eertijds Leidenaar en de eerste gereehtelijke-geneeskundige in ons land. Met dokter Hulst is een van de markantste Leidenaren heengegaan uit de jaren '20, toen hij zijn arbeid als gerechtelijk geneeskundige in Lei den begon. Tot op hoge leeftijd, hij was 82 jaar, heeft hij zijn werkzaam heden uitgevoerd. Dokter Hulst was sinds 1935 Officier in de orde van Oranje Nassau en sinds 1948 Ridder in de Orde van de Nederlandse leeuw. Jean Pierre Louis Hulst werd op 27 Holland Festival Nederlands Madrigaalkoor zingt in „De Doelen" Binnen het Holland-festival heeft het Nederlands Madrigaalkoor, afkomstig uit Lelden en onder leiding van Herman Strategier, verschillende activiteiten. Vanavond en morgen geeft Bruno Ma- derna reep. In het Kurhaus te Scheve- ningen en in „De Doelen" te Rotterdam concerten met het Realdentie-Drkest, waaraan het Nederlands Madrigaalkoor medewerking verleent met het vertolken van het „Magnificat" van Josquin des Prez In een bewerking voor koor en or kest van Bruno Madema. Dit werk werd vorig jaar door Bruno Mnderna in Lelden uitgevoerd in de Stadsgehoorzaal, ook met medewerking van het Nederlands Madrlgaalkoor waar het na zoveel eeuwen ln première ging. Het concert dat op 28 juni in "De Doe len" te Rotterdam plaats vindt, wordt op vrijdag 30 Juni a.s. door de VARA uitgezonden. februari 1875 te Alkirtaar geboren. Na zijn HBS-tijd in Zutphen ging hij in Leiden medicijnen studeren, waar hij in 1898 het artsexamen aflegde. Hij werd assistent van prof. Binswanger en daarna in 1899 bij prof. Jelgersma. Tezelfder tijd was hij assistent en prosector aan het Leidse Boerhaave- laboratorium. Na vervolgens twee jaar werkzaam te zijn geweest in een krank zinnigengesticht te Zutphen keerde dokter Hulst in 1920 voorgoed terug naar Leiden. VanaÉ dat jaar heeft hij zijn volle energie gegeven aan de ge rechtelijke geneeskunde, waarvoor hij de grondslagen legde. In 1919 was dokter Hulst reeds in Leiden werk zaam als lector aan het Tropisch In stituut te Leiden en in Rotterdam do ceerde hij gerechelijke geneeskunde en criminalistiek. In 1928 werd hü pri vaatdocent bij de juridische faculteit van de Leidse universiteit met als leeropdracht de reconstructie van het strafbare feit. Dokter Hulst was door zijn opmerkelijke verschijning, met zijn volle, lange witte baard en zijn borstelige wenkbrauwen, vrijwel bij ieder bekend. De crematie van het stoffelijk overschot heeft heden in alle stilte plaats gevonden. LEIDSE AGENDA DINSDAG 27 JUNI Eucharistisch Ziekentriduum Opening. Herensingelkerk, 9.30-15.15 u. Holland Festival Uitvoering van „Höhe Messe". Pieterskerk, 20.00 uur. WOENSDAG 28 JUNI Ken O Dagexcursie naar Eind hoven. Vertrek Garenmarkt, 7.00 uur. Gemeentelijke Bedrijfstechnlsche School Diploma-uitreiking. Stads gehoorzaal, 15.00 uur. Eucharistisch Ziekentriduum In leidende conferentie. Doopsel. Bezoek uur voor priesters. Plechtige Misvie ring. Herensingelkerk, 9.30-15.00 uur. De ARKA afdeling Lelden beeft gis teravond ln hotel Van der Heijden In de Breestraat haar algemene jaarvergade ring gehouden. Van de 850 leden van deie afdeling waren er slechts tien aan wezig, terwijl het bestuur, dat uit vijf heren bestaat, het aantal „rond" maakte. Namens het hoofdbestuur was de heer S. Flultsma uit Den Haag tegenwoordig. De grootste aandacht werd deze avond besteed aan de bespreking van de voor lopige congres-agenda voor het op 6, 7 en 8 september te houden Jubileumcon gres te Amsterdam. Aan het begin van de vergadering werden de verschillende jaarverslagen voorgelezen en werd overeenstemming bereikt over de begroting voor dit Jaar. Tot lid van de kascommissie werd de heer M. v.d. Broek uit Leidschendam benoemd. De aanwezigen waren geheel tevreden over het bestuursbeleid en herkozen de heer TJ. Wiersma als pen ningmeester; het ARKA-bestuur afd. Leiden ls voor 1967-'68 als volgt samen gesteld: voorzitter, de heer J. A. Det- mers; secretaris de heer C. J. M. Mon- tanus en penningmeester de hr. Tj. Wiersma. Over de voorlopige agenda van het jubileumcongres (de ARKA bestaat dit Jaar 50 jaar) bleek geen eensgezindheid te heersen onder de vergaderden. Met name de verjonging van het hoofdbe stuur was een punt van discussie. Men was niet algemeen enthousiast over het voorstel om ln de toekomst een bezol digd voorzitter aan te trekken. Vele ambtenaren waren bang, dat deze voor zitter te veel het kontakt zou missen met de leden, uit wie nu nog steeds het bestuur word gekozen en die automa tisch „feeling" kunnen houden met hun collega's. Ook betreurde de vergadering het, dat deze kwestie in Amsterdam ter sprake zal komen, zodat waarschijn lijk vanwege de feestelijke stemming dit punt nogal nonchalant zal worden be handeld. Het nieuw benoemde lid van de kascommissie deed ook een dringend beroep op het bestuur om aan te drin gen bij het hoofdbestuur op een spoe dige realisering van een ziektenkosten- regellng. Door loting werden vervolgens vijf le den uitverkoren om op kosten van het bestuur donderdag 7 september het jubi leumcongres by te wonen. Eigen jubileum De ARKA afdeling Lelden hoopt op 18 Juni 1968 vijftig jaar te bestaan. Dit was voor het bestuur gisteravond al een aanleiding om een commissie, die bestaat uit de heren TJ. Wiersma, Chr. Driessen en L. van Zandwijk en E. Pley, te benoemen om de festiviteiten ter ge legenheid van dit jubileum voor te be reiden. Concrete suggesties konden nog niet worden gegeven, maar de penning meester kon wel mededelen, dat er ai enkele jaren voor dit komende feest wordt gespaard, zodat het jubileum niet onopgemerkt hoeft voorby te gaan. Tot slot van deze vergadering werd het voor stel aangenomen, de Ontwikkelings- en Ontspanningsclub van de afdeling Lei den op te heffen en het saldo te bestem men voor de viering van het jubileum volgend jaar. Geslaagden kath. avondschool voor ulo Voor het Mulo-examen zijn geslaagd: Diploma' A: Gea v. Aalst, Conny Bijvoet, Jan Bunnik, Kees Duiven voorden, Ien Hillebrand, Fried Mol- kenboer, Piet Olijerhoek, Koos Ouwer- kerk. Ad Röling, Han Salman, Paul Schrama, Thom de Vrind, Cosmas van Wetten, Mieke Wildenberg. Aanvullend B: Gerard Engels, Nic van Rooijen, Joop Schrader, Dick Bij zijn jubileum ontving hij van het feestcomité uit de Vughtse burge rij een som gelds voor de missie en zending in Indonesië. Ook in het ziekenhuis „Voorburg" werd hij hartelyk gehuldigd. Het feest wordt a.s. zondag in de familiekring besloten. In het Psychiatrisch Ziekenhuis „Voorburg" te Vught, herdacht broe der Leopold Goddijn zijn zilveren pro- fessiefeest onder grote belangstelling. Broeder Leopold Goddijn werd ge boren in Leiden 16 december in 1924. Na zijn intrede in de Congregatie van de Broeders van O. L. Vrouw van Lourdes werkte hij 15 jaar te Heiloo. In 1958 kwam hij naar Vught. Behalve zijn opleiding als psychia trisch verpleegkundige, verwierf br. Leopold de akte R (handenarbeid) en de akte creatieve handvaardigheid, alsmede het diploma voor koordirec- i tie en orgel. Hechte vliegbasis genoeg, om ook van daaruit zijn vleugels zeer actief uit te slaan. En dat heeft br. Leopold het zij tot grote lof ge zegd op buitengewoon verdienste lijke wijze gedaan. Hy kreeg daarvoor van zijn overheid naast zijn opleiding van de administratie der arbeidsthe- rapie, ruime armslag, zodat hij in Vught op gebied van kerkmuziek, koor- directie en jeugdwerk volijverig werk zaam kon zijn. Zo is hij leider van het St. Petrus-jeugdkoor en geeft hij gi taar- en blokfluitlessen. Het Grego riaans is hem bijzonder dierbaar. Voor de jeugd creëerde hij diverse vormen van vrije-tijdsbesteding: kamperen, fietstochten, knutselen. Bij het Vught se carnaval hadden zijn „Notenpiepers" de laatste keer weer de eerste prijs, met lof van de jury. Hij leidt vorots het kerkkoor van het psychiatrisch ziekenhuis, alsmede het grote „Voorburgse Koor", waar naast de verpleegkundigen ook de ver pleegden hun vocale capaciteiten kun nen ontplooien. Zelfs heeft br. Leo pold een eigen zangbundel uitgege ven. Waar nodig geeft hij zanglessen en gaat hij dirigeren. Als organist kan men steeds op hem rekenen, al kost het hem ook wel eens moeite voldoen de stemvolume rond zijn instrument te krijgen. LEIDSE UNIVERSITEIT PROF. MR. W. L. HAARDT BENOEMD TOT GEWOON HOOGLERAAR K. B. Is prof. mr. W. L. Ha&rdt, sedert 1958 buitengewoon hoogleraar ln het burgeiyk procesrecht aan de Leidse Universiteit, benoemd tot gewoon hoog leraar ln de inleiding tot de rechtswe tenschap en het burgeiyk procesrechte Prof. Haardt, die op 3 oktober 1913 te Kettwig (Duitsland) werd geboren, studeerde, na het behalen van zyn eind diploma gymnasium-A. aan het Kenne- mer Lyceum te Overveen in 1932, ge durende een jaar rechten en economie aan de Universiteit van Manchester. Na zyn terugkeer ln Nederland zette hy zyn studie voort aan de Leidse Univer siteit, waar hy in 1937 het doctoraal examen Nederlands Recht aflegde. In 1945 promoveerde hij cum laude op een proefschrift getiteld "De veroordeling in de kosten van het BurgeUjk geding". Na van 1937 tot 1952 de functie van bedrijfsjurist van N. V. Philips' Gloei lampenfabriek te Eindhoven te hebben vervuld, vestigde prof. Haardt zich in MET EERSTE FASE VAN „HOUTKAMP" KAN WORDEN BEGONNEN De Leidse politie heeft gisteren hel Stationsplein gezuiverd. De oogst: 55 Metsen en 10 bromfietsen. Terug te ba len op het politiebureau, uiteraard tegen betaling van een sommetje, dat toch wel le hoog is 0111 het rijwiel daar regelma tig voor te stallen. De I^ldie politie zal zolang er geen oplossing ls gevonden om fietsen op een normale, dus legale manier by het station kwyt te raken de fervente fletaer zal reeds lang met diep leedwezen op de hoogte zyn van het feit dat „Clto" verdwenen Is en de fiet senstalling van het station geen klan ten meer aanneemt wel goede zaken biyven doen Verdwenen ls de 2 CV van een Lelds Journalist. Hy belde zyn collega's op om hem ln de smart te laten delen Iets wat maar ten dele lukte en hen te vens met lichte weemoed mee te delen dat de kleur staalblauw was en het ken teken BG 16-27. Vervolgens verzocht hy om er wat eentra aandacht aan te be steden. Dat ls wat men noemt: roeien met de riemen die je hebt Niettemin plegen auto's ondanks de geringe be richtgeving in onze krant hierover toch terecht te komen. Dit tot zijn troost. Zo is de beige Opel-Admiraal (uit de Boer- haavelaan zondagnacht gestolen) gister- ren in de buurt van de Leidse Hout te ruggevonden. Wel was de rechterkant enigermate beschadigd. Omstreeks de verjaardag van Prins Bernhard wordt er over het hele land in iedere gemeente een inzamelingsactie georganiseerd voor het Anjerfonds, dat een afdeling is van het Prins Bernhard- fonds. In Leiden hebben reeds meer dan twintig verenigingen en instellingen in de loop der jaren een subsidie ontvangen van het Anjerfonds Zuid-Holland. Vaak gaat het om kleine dingen, die voor de voortzetting en uitbreiding van activi teiten noodzakeiyk zyn. Het Anjerfonds Zuid-Holland en speciaal het comité Leiden doet een beroep op de Leidse be volking de Anjeractie '67 een groot suc ces te maken door een geldeiyke bydra- ge te storten op gironummer 9013 van de Algemene Bank Nederland N.V., Breestraat, Lelden onder vermelding van „Anjerfonds Zuid-Holland". De conditie-training van DOCOS- tafeltennl» ls verschoven naar woensdag avond. Aanvang 7 uur. Het eerste agenda-punt, dat de raad van Leiderdorp gisteravond te behan delen kreeg was het voorstel als derde onderzetter-hypotheek te verlenen ten behoeve van het Ingenieurs- en Bouw bureau J. en ir. C. A. W. Vermeulen te 's-Gravenhage. Het voorstel zegt, dat ratio van het verzoek van het bureau is, dat een geldgever haar wel krediet voor de bouw van de wonin gen wil verschaffen, mits hij zekerheid krijgt voor de aflossing van hoofdsom en rente van dit krediet De geldgever wil daarom als zekerheid voor de af lossing een hypotheek nemen op de door de gemeente aan het bureau ver kochte grond. Aangezien de grond echter tot aan de levering eigendom is van de ge meente, kan het bureau op de grond nog geen hypotheek verstrekken. Het doel van het bureau is te komen tot kostenbesparing: bij de derde-onderzet ting behoeven slechts eenmaal over dracht- en registratiekosten te worden gemaakt. De behandeling van dit voorstel nam bijna een geheel uur in beslag, en het was vooral mr. J. J. de Groot (WD) die ernstige bezwaren maakte. Hij noemde het voorstel onduidelijk, het totaal-bedrag van de hypotheek wordt er niet in genoemd, maar daarnaast meende de heer De Groot, dat dit bu reau niet kapitaalkrachtig genoeg is. Bovendien heeft de gemeente in 't verleden al minder prettige ervaringen opgedaan met de heren Vermeulen, die indertijd in de Oranjewijk, daar waar nu de bejaardenwoningen ge bouwd zijn aan de Louise de Coligny- laan, deze grond gekocht hadden, maar die de gemeente, omdat er niets ge beurde, maar terug heeft moeten ko- De heer A. M. Kleiss (eigen lijst) steunde de heer De Groot, en stelde voor de transactie te weigeren. De heer E. J. Veldhuyzen (Prot. Chr.) vroeg het college waarom de heren Vermeulen een onderzetting te ver lenen. die men enige tijd terug gewei gerd heeft te geven aan de Aanne mingscombinatie Leiderdorp. Vertrouwen van B. W. Uit het antwoord van b. en w. bleek, dat deze wel vertrouwen hebben in dit bureau. Burgemeester Gallas stelde, dat het gaat om een normale bouw- hypotheek. zoals vele gemeenten wel verlenen en waarvoor G. S. toestem ming verlenen. Wethouder C. Meer burg zei: „geen rancune, heren, toen dit bureau de bouwgronden kocht heeft het meteen de bouwvergunningen aan gevraagd, maar die kwamen laat af." Er is reeds begonnen met de bouw van 42 woningen aan de Snipstraat en dit gaat goed, en de verkoop verloopt ook goed, aldus wethouder J. Nievaart. Het voorstel werd in stemming ge bracht en aanvaard, met als tegen stemmers de WD-fractie en de heer Kleiss. Als gevolg van een verkeers ongeval heeft de heer S. Platteel te Leiden een lichtmast, staande aan de Achthovenerweg schade toegebracht, welke lichtmast geheel vernieuwd moest worden. De schade bedraagt 409,57, en ondanks herhaald verzoek is betaling tot nu toe achterwege ge bleven. B. en w. willen nu een rechts geding aangaan, hetgeen de heer De Groot deed vragen, of de schuld van de heer P. duidelijk vaststaat. De heer J. W. Boot (Prot. Chr.) vroeg of de heer P. verzekerd was, en of er proces- vebaal is opgemaakt, waaop de bur gemeester antwoordde, dat hy dit niet wist, en dat het ingewikkeld schijnt te zyn, als je in Leiderdorp iets kapot maakt. Het voorstel werd aangenomen. Historisch moment Het was gisteravond een historisch moment, toen de raad zijn goedkeuring hechtte aan het voorstel te beginnen met de eerste fase van de Houtkamp, en daarvoor een bedrag van 325.000.- beschikbaar stelde. Het park, grootte 15 ha., zal het „groene hart" van het toekomstige Leiderdorp worden. De betekenis van de Houtkamp als ont spanningsoord. wordt geaccentueerd door een kinderboerderij, een heem- park, speelweiden en een verkeerstuin. De raad. unaniem verheugd met dit voorstel, ontveinsde zich niet de zware financiële offers die het gaat vragen, terwijl burgemeester Gallas stelde, dat naast de vele voorstellen van grond- aan- en verkopen, het bouwrijpmaken etc., men deze avond toegekomen was aan een bijzonder nuttig, maar niet rendabel nroject. Bovendien kan de raad in de toekomst meerdere voor stellen van het college, de recreatie- betreffende verwachten. Hamerstukken waren de volgende voorstellen: de asfaltering van de zui- deliike baan van de Engelendaal; een krediet van f 15.500.- voor de verbe tering van het sportveldencomplex; gelden uit de gemeentekas beschik baar te stellen voor de lagere school aan de Kastanjelaan voor de aankoop van illustratiestempels en voor een nieuwe methode voor het vak Neder landse taal; de verhoging van de hu ren van verschillende bedrijfspanden van de gemeente. Door het gevraagde ontslag van mr. J. J. de Groot, moest een commissie worden benoemd, die de geloofsbrie ven van zijn opvolger, drs. J. Ph. van Oostrom onderzocht. Deze bestond uit: mej. M. v. d. Voort en de heren ir. R. Poels en L. Los. en deze laatste deelde mede. dat de commissie ze in orde had bevonden. Direct na de opening van de ver gadering. feliciteerde burgemeester Gallas, in de persoon van het aan wezige hoofd van de Leiderdorpse B.B., de heer E. Kronenburg, de blokploeg, die onder leiding van commandant Th. J. Schmidt, voor de vierde maal in een finale-wedstrijd en nu definitief de beker had weten te winnen. Bij de ingekomen stukken was o.m. de mededeling dat, een extra contin gent van 340 gesubsidieerde particu liere huurwoningen is toegewezen ten behoeve van de flatbouw in het plan Zijlhof, een onderdeel van de 1030 woningen langs de Engelendaal (reeds uitvoerig behandeld - red.). Afscheid mr. De Groot Aan het einde van de vergadering warme woorden van dank tot mr. De Groot. Hij zei grote waardering te hebben voor de wijze waarop deze lid van de raad en van de commissies voor onderwijs en strafverordening is geweest. De heer De Groot zei met enthousiasme het werk te hebben ge daan, maar ook geleerd te hebben, dat verantwoording dragen in over- heidsverband vele aspecten heeft. Dankbaar zei hij vooral daarover te zijn, dat de persoonlijke verstandhou dingen nooit hadden geleden, onder zijn soms wel scherpe opmerkingen. „Erfenis" Als erfenis, zoals mr. J. J. de Groot het stelde diende hij nog de volgende schriftelijke vragen in: 1. Welke betekenis moet worden ge hecht aan de zin: Wij overwegen even wel de gevraagde vergunning (betreft de bouw van garageboxen aan de Louise de Colignystraat) op grond van art. 20 van de Wederopbouwwet te verlenen? 2. Is deze betekenis wellicht dat b. en w. by G.S. de vereiste goekeuring op de overwogen vergunning reeds hebben aangevraagd? 3. Welke „bijzondere tijdsomstan digheden" achten b. en w. aanwezig „op grond waarvan redelijkerwijs niet kan worden voldaan" aan het bestem mingsplan? 4. Moet uit de omstandigheden dat b. en w. overwegen de gevraagde ver gunning te verlenen, niet tegenstaande het voorschrift van art. 20, lid 2, van de Wederopbouwwet waaruit voort vloeit, dat de afwijking van het be stemmingsplan slechts kan worden toe gestaan voor een tijdvak van ten hoogste tien jaren, worden afgeleid, dat de beoogde garages ontworpen zijn als bouwwerk van tijdelijke aard? laatstgenoemd jaar als advocaat en pro cureur te 's-Gravenhage. In 1958 werd hy benoemd tot buitengewoon hoogle raar aan de Leidse Universiteit. Hy aan vaardde dit ambt met een oratie geti teld "Fair Play in het Burgelljk Recht". Prof. Haardt werd in 1960 benoemd tot lid van de Staatscommissie voor de Ne derlandse Burgeiyke Wetgeving; in '62 werd hij voorzitter van de Architecten- raad. Van zyn hand zyn, naast zyn proef schrift en de eerder genoemde oratie, verscheidene publicaties, al of niet in samenwerking met anderen, verschenen. Dr. H. W. Joustra benoemd tot lector By K. B. is dr. H, W. Joustra, weten schappelijk hoofdambtenaar A by de afdeling Fysische Chemie H (het Gau- bius Instituut) benoemd tot gewoon lec tor ln de faculteit der Wiskunde en Na tuurwetenschappen om onderwijs te ge ven ln de chemische thermodynamica. Dr. H. W. Joustra werd ln 1922 ge boren te Leiden, waar hy ook het eind diploma HBS-B behaalde. Zyn in 1939 aangevangen studie in de scheikunde aan de Technische Hogeschool te Delft moest ten gevolge van oorlogsomstan digheden worden afgebroken. Na 1945 werkte hy enige tyd als analist by het Rykswegenbouwlaboratorium. In 1949 hervatte hy zyn studie in de scheikunde aan de Leidse Universiteit; in 1954 werd door hem het doctoraal examen met lof afgelegd, waarna hy werd aangesteld als assistent by de afdeling Fysische Chemie. Na zyn promotie in 1959 op een proefschrift getiteld "De optische refractie van alkallhalogenlden in wa ter" werd dr. Joustra, die inmiddels verschillende wetenschappeiyke rangen had doorlopen, bevorderd tot weten- schappeiyk hoofdambtenaar by de afde ling Fysische Chemie n. Hy had sinds dien een belangrijk aandeel in de weten schappeiyke leiding van deze afdeling en vervulde daarnaast sinds 1958 de taak van conservator. Vanaf januari 1956 is dr. Joustra tevens betrokken by het on- derwyg in de fysische chemie. Promoties Aan de Leidse Universiteit promo veerde heden de heer S. Wittekoek, we- tenschappeiyk medewerker van de Stichting voor Fundamenteel Onderzoek der Materie (FOM), tot doctor in de fa culteit der Wiskunde en Natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld "Magnetic ordening studied by nuclear magnetic resonnance". Aan de Leidse Universiteit promo veerde eveneens de heer A. C. Posthu mus, wetenschappelyk medewerker by het Biochemisch Laboratorium, tot doc tor in de faculteit der Wisftunde en Na tuurwetenschappen op een proefschrift getiteld "Crown-Gall en lndolazynzuur, vergelykend onderzoek over gehalte en metabolisme van lndolazynzuur in plant aardig normaal en tumorweefsel". Promotir was prof. dr. H. Veldstra. De heer Posthumus werd geboren te Roosendaal en woont thans te Lelden. KOOPMAN WERD TIJDENS LIFT UIT AUTO GESLEURD EN BEROOFD Een uiterst vreemd avontuur is een 67- toen hy langs ging by zijn zwager in m" Lelden. Deze laatste had bezoek van een 30-jarige Leidse schilder, die de koopman niet kende. Er werd gekaart en om 11 uur bood de schilder de koop man een lift aan. Alles verliep normaal totdat opeens buiten Leiden, vermoe delijk in Wassenaar, de schilder stopte en zyn passagier uit de auto sleurde, hem mishandelde en van ƒ200,- beroof de. De koopman kon weinig anders doen dan maar weer ln de auto stappen, tot Den Haag meerijden en daar, toen de schilder een visite aflegde, de benen nemen om aangifte te doen by de Haag se politie. Deze vond het, net zoals de Leidse politie, waar de koopman ten slotte belandde, maar een vreemd ver haal. Onderzoekingen wezen echter uit, dat de gegevens klopten. De schilder is aangehouden en heeft inmiddels bekend. Stoffelijk overschot van Amsterdammer - bij Noordwijk verdronken - te Zandvoort geborgen Gistermiddag is ter hoogte van Zand voort het stoffeiyk overschot aange spoeld van de 19-jarige J. Matthysen uit Amsterdam, die zondagmiddag op het Noorderstrand te Noordwyk ln zee verdronk. De jongeman, die met zyn meisje en haar ouders een dagje aan het strand doorbracht, gleed plotseling uit, toen hy op borsthoogte in het water liep. Hy was de zwemkunst niet mees ter. Urenlang werd zondagmiddag door leden van de reddingsbrigade en zeezei- lers naar hets lachtoffer gezocht zonder resultaat. KLEUTERLEIDSTERS GESLAAGD Geslaagd aan de R.K. Opleiding Kleu terleidsters „Maria Reglna" te Den Haag Jopie Baars en Ria van Noort (Leiden), José van Aaken, Marie-Thérèse Dieben Marjan Omtzigt (Zoeterwoude)Trees Verkley HazerswoudeFleke v. Dam (Noordwyk). PAUZE DE PAUS Indien we tijd van leven hebben, gaan we een boekje schrijven over de beschermheilige van Leiden, Petrus, de eerste paus, die ondanks zyn blun ders door Christus als plaatsvervan gend herder werd aangewezen. Het was al bij de eerste kennisma king, dat Christus de naam van de visser Simon Bar-Jona veranderde in die van Petrus. Pas later volgde de betekenisvolle uitleg van deze onver hoedse naamsverandering: „Gij zijt Petrus, d.w.z. Rots, en op deze Rots zal ik mijn Kerk bouwen en de poorten van de hel zullen haar niet overwel- De naam Petrus (in het aramees Kefas) betekent namelijk rots, wat alleen in het Frans nog behouden is De mannennaam Pierre en het woord voor steen luiden hetzelfde. Tenslotte werd Petrus door de zich zelf „de goede herder" noemende Chris tus bij diens heengaan van deze we reld tot herder aangesteld: „Weid mijn schapen; weid mijn lammeren". Christus heeft dit centrale punt van zijn organisatie van zeer groot belang geacht: eerst de aanzegging, daarna de vervulling (evenals bij de H. Eucha ristie). Het is dus zinvol de vraag te stellen: welke van de tegenwoordige christelijke gemeenschappen gebouwd is op Petrus? LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 22 t/m 28 juni zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: The wrong box (ra ra, wat zit erin) 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido: Zo gaat dat in Texas (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor: Flint vecht met vrouwen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 uur. Studio: Huwelijk Zweedse stijl (strikt volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon; Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. PUNT KORRELTJE Drie dingen zyn goed in kleine doses en slecht in grote: gist, zout eD aarzeling. Talmud.] Marktberichten TER AAR, 26 juni, GROENTEN Kassnijbonen 85-1.25, snijbonen stek 40-70, peulen I 1.30-2.05, peulen II 45- 1.20, tuinbonen 35-44, spitskool 35, ra barber 18-22, doperwten 90-1.30, capu- cijnders 1.05-1.20, blauwschokkers l.r stambonen 2.40-2.50, waspeen 79, was- peen All 40, andijvie 15-40, postelein 53-62, aardappelen 29, spinazie 39, kromme komkommers 22-25 alles per kg. Bloemkool AI 57-77, All 16-50, BI 21-38, Bil 17-21, Cl 15-21, sla 16-18, sla II 5-9, komkommers 16- alles per stuk. Kroten 16-28, selderij 6-15, bospeen I 62-63, bospeen II 53 alles p. bos. Aardbeien 53 p. doosje. ROTTERDAM, 27 juni - Vee -Aan voer totaal 3101, weekaanvoer 4612, slachtrunderen 75, gebrulksvee 612, vett; kalveren 550, graskalveren 77, nuchtei* kalveren 1291, varkens 14, biggen 13 paarden 28, veulens 6, schapen, lamme ren 67, weidelammeren 438, bokken, gel ten 30. Slachtrunderen: 430/455, 385-415, 345-370, 325-340; vette kalveren: extra kwal. geen notering, 255-265, 240-250 215-235; stieren: 380-435, worstkoeien 320-340, kalf- en melkkoeien 1075-1550 vare koeien 850-1275, vaarzen 750-975 pinken 575-700, graskalveren 400-555 nuchtere kalveren 155-170, mestkalverer 90-160, biggen 90-110, lammeren 95-11: weidelammeren 90-105, slachtrunderen klein, zeer kalm, als gisteren; kalf- ei melkkoeien: gewoon, rustig, pryshoudem Vare 'koeien: matig, slepend, iets ge drukt in prijs; vaarzen, pinken: als rige week, stug, ongewijzigd: graskal veren: groter, lui, vooral niet hoger vette kalveren: groter, stroef, lager nuchtere kalveren: even minder, matig iets teruglopende prijzen; schapen lammeren: onveranderd, stil, dalende pryzen; weide-, zuiglammeren: tamelyk lui, gedrukt ln prijs. LEIDERDORP OP BROMFIETS BEKNELD Op de Hondsdijk tussen Leiderdorp en Koudekerk vond gisteravond om streeks half zes een min of meer ernstige aanrijding plaats tussen eer. bromfiets en een vrachtauto. De 23 jarige mevr. C. J. Broer-van Egmonri uit Alphen aan den Rijn, die bij haa man achter op de brommer zat, were van de duo-zit gerukt, toen haar mar een stilstaande vrachtabtp passeer de en plotseling een tegenligger zag opdoemen. Zyn vrouw kwam de stilstaande vrachtauto in aanrakinf en viel. Met een diepe vleeswond r zij naar het Academisch Ziekenhui) worden overgebracht.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4