Cor Baars verstevigt positie en stelt kandituur eindzege Minister Veringa geconfronteerd met huisvestingsproblemen rond universiteit BAKKERS VOOR VAKANTIEREGELING LEIDEN, OEGSTGEEST EN LEIDERDORP SLEUTELGAT LJ,A. Clubhuizenvoetbaltoemooi werd door „Honk"-elftallen beheerst PAGINA 4 LïAD DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 22 JUNI 1967 De minister van Onderwijs en tensehappen. prof. dr. G. H. Veringa, bracht vandaag een werkbezoek aan de Leidse Universiteit. In de morgen uren vermeldde het programma een ontvangst in het Academiegebouw, waar o.a. de president-curator, dr. E. H. Reerink, de rector magnificus prof. dr. K. A. II. Hidding en bouwcurator ir. M. L. Kalff een toelichting gaven op de problemen, waarvoor de Uni versiteit zich in heden en toekomst R.K. Mulo-examens Gisteren werden in het Ant. Club huis R.K. Mulo-examens afgenomen. Daarvoor slaagden de volgende leer lingen: W. Peterse, M. v. d. Post, M. van Staden, A. van Stijn, C. Tichel oven, P. Touw, C. Valk, F. Jansen, A. Janssen, H. de Jong, H. Kleevens, F. Koeleman, C. Wesseling, J. Zandber gen, E. Tuithof, C. de Boer, A. Borst, C. Hermans, G. van Rossum, A. Lop- pe, J. Ruigrok, J. Stikkelman, G. Te gelaar, J. van Tol, R. Verplancke, M. Waaijer, L. de Boer, J. Frentrop, A. Enklaar, C. Groenewegen, L. de Groot. MULO-EXAMENS TE LEIDEN Voor diploma A slaagden de dames: H. de Roos Leiden, J. P. A. Rodenburg Oegstgeest, J. Ruhaak Lelden, IJm. Slot Oegstgeest, S. A. de Jong Leiderdorp, A. H. E. Poots Lelden, A. Mieremet Lei den, M. A. Groeneveld Rijnsburg, A. Hogewoning Rijnsburg, L. M. J. de Meij Rijnsburg, C. Domburg Bodegraven, J. V. Goedhart Katwijk, A. Haasnoot Kat wijk. M. Hoek Katwijk, W. J. v. Beveren Zoeterwoude, W. C. v. Beveren Voorscho ten, M. R. Gussekloo Voorschoten, D. C. Kerkman Voorschoten. 5 kandidaten afgewezen. De heren R. L. de Ruyter Zoeterwoude. R. C. Visser ILeiden, J. W. Rlmmé Oegstgeest, N. Langezaal Leiden. W. Koopman Oegstegest, J. E. Batenburg Oegstgeest, M. J. H. Mulder Leiden, P. v. Santé Leiden, J. W. Neuteboom Lei den, A. E. v. Egdam Bodegraven, J. v.d. Giesen Bodegraven, A. Jonker Katwijk, A. v. Duljvenvoorde Katwijk a. Z. J. Jonker Katwijk a. Z. J. v.d. Plas Katwijk a. Z. A. H. Anker Zoeterwoude, H. van Driel Leiderdorp, W. Glimmerveen Voor schoten, B.-kandidaat C. L. C. Wolters Leiden. Voor diploma A slaagden de dames: A. J. Veerman Bodegraven, M. Taat Katwijk, T. A. Zeljlstra Katwijk, J. v.d. Tuijn Lelden, M. J. F. Stokdljk Roelof- arendsveen, H. E. v. Reijn Leiderdorp, B. Roest Leiderdorp, J. L. W. Rasser Zoe terwoude, L. M. v. Rooijen Z'woude, A. D. Kuyt Katwijk a. Z. M. C. Noort Kat wijk a. Z. A. v. Delft Wassenaar, J. Os kam Voorschoten, A. H. ReUgers Voor schoten, C. E. Timmers Voorschoten, J. J. Siera Hazerewoude, S. J. v. Wijck Lei derdorp, de heren: K. M. Windhorst Bo degraven. F. P. E. Verlinden Katwijk, J. P. Zuljderduijn Katwijk, R. Fameling Valkenburg ZH, G. C. H. Koot Noord- wijk, A. C. v.d. Zwan Noordwflk, J. A. v.d. Haak Noordwljk, G. J. Pol Voor schoten, N. de Vogel Leiderdorp. Afge wezen 2 kandidaten. gesteld ziet. Ir. Kalff hield een rede, getiteld: Efficiëntie en improvisatie bij het accommodatiebeleid. „Wat wij in de afgelopen jaren aan nieuwe woonruimte voor de universi teit hebben verworven is, ondanks de nog bestaande behoefte, niet onaan zienlijk" aldus ir. Kalff, die verklaar de datgene wat er te verdelen en te gebruiken was, zo goed en zo kwaad als de middelen het toelieten te heb ben geëxploiteerd. Om te ontkomen aan een voortdurend gebrek aan ruim te zijn de plannen voor de nieuwbouw, die thans worden uitgevoerd, gericht op een grotere capaciteit dan strikt noodzakelijk zou zijn. Zo bijvoorbeeld de gebouwen voor de chemie in de nieuwe universitaire wijk „De Leeuwenhoek". Bij de opzet van de plannen is uitgegaan van een prognose voor 1980. Aan het eind van dit jaar zullen echter alle laboratoria en practica van de organische en an organische chemie van de Hugo de Grootstraat naar de Leeuwenhoek worden overgebracht. In een papie ren stadium bevinden zich nog de plannen voor gebouwen voor een aan tal niet-klinische vakken van de me dische faculteit. SOELAAS Enig soelaas in de ruimtenood van de faculteit der Wiskunde en Natuur wetenschappen werd gevonden in een fabriekscomplex aan de Schelpenkade. Niettemin zijn deze en tal van an dere huisvestingen tijdelijk. Voor ver schillende afdelingen bestaan pro gramma's van eisen en plannen voor een definitieve huisvesting vermoede lijk in het westelijk deel van de Leeu wenhoek, tussen de nieuwe Rijksweg 4 en de Rijn. De tezijnertijd te ontruimen chemi sche laboratoria aan de Hugo de Grootstraat zijn bestemd afdelingen van de botanie te huisvesten, die nu in de Nonnensteeg niet zeer gunstig onderdak vinden. Voorts wees de bouwcurator op de plannen die nog op stapel staan ter uitvoering in fasen: het zogenaamde Witte Singelplan en het Academisch Ziekenhuis. Een gelijktijdig uitvoeren van de bouw van het nieuwe zieken huis met het Witte Singelplan zal uit financiële overwegingen zeker niet mogelijk zijn en kan dus zeker niet voor 1975 kunnen aanvangen. Ir Kalff besloot zijn overzicht met het uitspre ken van de vreugde, dat de gelegen heid wordt gegeven niet elk jaar exact de beschikbare middelen op te ma ken, maar gelden naar een volgend jaar over te hevelen. Minister Veringa (tweede van rechts) werd bij zijn aankomst op het Rapen burg verwelkomd door vertegenwoor digers van de Leidse Universiteit, die het doel van zijn werkbezoek in Lei den vormde. Burgerlijke stand Geboren: Corine Johanna Margare- tha dr van W. Zijerveld en M. J. Kor- sulze. Ronald zn van P. van der Melj en I J. van der Luijt. Jan-Willem Gerardus I Antonius zn van J. J. de Romfjn en P. Hamerling. Cornelia Elisabeth dr van W. J. Brugmans en M. Star. Patricia Jolanda Déslrée dr van C. Anker en J. Honing. Marco Petrus Lambertus zn v. L. M. Pfjpers en M. H. M. Jonkman. Anton Dirk zn van G. M. J. van Kempen en A. Waasdorp. Miranda dr van B. P. W. Wassenaar en F. P. Honcoop. Alexandra Cornelia Johanna dr van J. C. de Graaf en G. J. Balvert. Zelntje Cornelia Elisabeth dr van H. van Rhijn en D. van Duijn. Anne-Maria dr van W. F. J. J. Bik en M. E. Oostendorp. Marie Leone dr van L. A. Hogewoning en M. de Mooij. Adriaan Maarten Cor nells zn van A. van Duyvenvoorde en A. Vlasman. Gehuwd: W. P. Hoogervorst en L. W. Stokkel. P. E. C. Luijsterburg en S. I. Verra. J. Dernee en M. de Vos. Overleden: J. van Berkel 85 jr. man. A. G. M. van der Hoeven 63 jr. man. A. J. P. Ulrich 22 jr. dochter. In Leiderdorpse WD-fractie Drs J. van Oostrom volgt mr De Groot op Per 1 juli heeft mr. J. J. de Oroot, lid van de gemeenteraad van Leiderdorp voor de VVD, ontslag genomen. Hij zal ioorden opgevolgd door drs. J. Ph. van Oostrom. Jules Philip van Oostrom (46) werd geboren in Utrecht, doorliep daar de HBS en deed na de oorlog staatsexamen gymnaslum-alpha. Tijdens de oorlogs jaren moest hij onderduiken, maar werd in 1943 gevangen en naar het concen tratiekamp Vught gebracht wegens zijn hulpverlening aan Joden. Hij studeerde aan de universiteit te Utrecht Ned. Taal- en Letterkunde met als hoofdvak taalkunde en als bijvak oud-Iers en oud-Fries. Na zijn doctoraal examen in 1955 vond hij een werkkring in Leiden als wetenschappelijk ambte naar in de functie van lexicograaf bij het Woordenboek der Nederlandse Taal. Buiten zijn werk bU het WNT is hij nog docent aan de Nuts-Academle te Rotter dam. Hij werkt nu aan z'n proefschrift „Taalgebruik van P. C. Hooft". Hij is secretaris van de VVD afd. Leiderdorp en vervult dezelfde functie bij de Ka mercentrale van de VVD te Leiden. De beëdiging zal plaats vinden in de eerstvolgende raadsvergadering na de vergadering van maandag 26 juni. Avond met wijn en muziek op kasteel Duivenvoorde Morgenavond, vrijdag 23 juni, wordt op kasteel Duivenvoorde te Voorschoten een herhaling gegeven van de luchtige muziek-wijnavond op dinsdag 20 juni jl., die een groot succes is gebleken. Het mu zikale programma omvat werken van Ralph Vaughan Williams, Frans Liszt, Claude Debussy, Emil Hlobil, Wim Thfjs- se, Maurice Ravel, Benjamin Britten, Willem Pijper en Joh. Brahms. Uitvoe rende zijn Aukje Broers, sopraan, Hans Steenbergen, hobo, en Simon C. Jansen, piano. Er zal kaas en wijn worden ge serveerd. De toegangsprijzen zijn hier door verhoogd. De avond begint om half negen. Kaarten kunnen alsnog besteld worden, telefonisch 01717-3752. DE BAKKER ZAL GAAN BLAZEN De warme en de koude bakkers van de gemeenten Leiden, Oegstgeest en Leiderdorp hebben zich dit jaar weer bezonnen over maatregelen om tijdens de vakantie perioden hun cliëtèle zo goed mogelijk te voorzien van het dagelijks brood. In de perioden 3 tot en met 22 juli en 24 juli tot en met 12 augustus moeten de bakkers van deze gemeenten hun vakantie opnemen en tevens er voor zorgen, dat de bezorging in de verschillende wijken gewoon door kan gaan. Zoals in voorgaande jaren ls er ook nu weer een rege ling getroffen, daardoor de Inwoners van Leiden, Oegst geest en Leiderdorp kunnen rekenen op het vertrouwde beeld van de broodkar, waaraan zfl hun inkopen kunnen doen. In afwijking met vroeger zal in bovengenoemde perioden de bezorger uitgerust zijn met een eentonige toeter, waarmee hij de bewoners van zijn tijdelijke wijk zal waarschuwen, dat zij aan de kar brood kunnen kopen; echter alleen tegen contante betaling. Iedere huisvrouw zal echter, voordat haar bakker- bezorger van een verdiende vakantie gaat genieten, een folder in de brievenbus vinden, waarin zij zal worden geattendeerd op de nieuwe regeling en de firma, die ge durende drie weken met de broodkar zal rondgaan. Zij kan erop rekenen, dat de service-verlening goed blijft, maar zij moet wel op straat aan de kar het brood halen. In deze vakantieperiodes zal de bakker al om half negen aan zijn ronde beginnen, dus één uur vroeger dan ge woonlijk. Ook is het niet precies te voorspellen, wanneer de invallende bakker langs komt. De Leidse Brood Fabriek n.v. en de Coöperatie Rijnland werken broederlijk samen om tijdens de vakanties zoveel mogelijk service te verlenen. Het kan dus gebeuren, dat men tijdens de vakantie weken door een andere firma wordt bediend. Tot zes weken na de bakkersvakantie blijft een klantenstop van kracht, zodat men niet in die tijd van bakker-bezorger kan veranderen. In de nacht van dinsdag op woens dag is er Ingebroken in de nieuwe r.k. Ulo-school op de hoek Kooilaan-Surina- mestraat. De Leidse politie vermoedt dat het kwajongenswerk is geweest, want behalve een aantal fikse vernie lingen, zoals intrappen van ruiten en deuren, wordt er niets vermist. Vier pakjes sigaretten is de winst van degenen, die ingebroken hebben in het clubhuls „De Zevensprong" aan de Bernhardkade. De jeugdclubhuizen in Leiden zijn sinds jaar en dag doelwit van begerige lieden. De leiders van de hul zen weten dat. Derhalve valt er bijna nooit iets te halen Aan de r.k. kostersschool te Venlo- Blerick is de heer A. v. d. Meyden uit Leiden geslaagd voor het kostersdlplo- Marktberichten DEN BOSCH. 21 juni. Vee. Aan voer totaal 6756, runderen 1638, gras- kalveren 167, vette kalveren 981, nuch tere kalveren 1674, schapen 179, lam meren 224, fokzeugen 11, slachtvarkens 422, biggen 950, slachtrunderen 629. Prijzen (in guldens): melk- en kalfkoei- en 10251625, guiste koelen 9151425, graskalveren 420610, kalfvaarzen 11501600, klamvaarzen 10501275, guiste vaarzen 9251175, pinken 600 800, nuchtere kalveren voor fok of mes ting 110225, weideschapen 70100, lammeren 5580, drachtige zeugen 450 —550, biggen 7085. Prijzen per kg. ge slacht gewicht: slachtrunderen extra kwal. 4.50-4.85, le kwal. 4.05-4.40, kwal. 3.70-3.95, 3e kwal. 2.40-2.65, vette stieren 3.80-4.40, worstkoeien 3.20-3.40. Prijzen per kg. levend gewicht: vette kalveren le kwal. 2.70-3.00, 2e kwal. 2.45-2.65, 3e kwal. 2.20-2.35. Nuchtere slachtkalveren per kg. levend gew. 1.25- 1.45, per stuk 45-70, slachtzeugen le kwal. 1.90-1.95, 2e kw. 1.84-1.89, slacht varkens 1.90-1.95, vette schapen 75-115, vette lammeren 60-95. Aanvoer, handel en prijzen: melk- en kalfkoeien minder, traag, iets minder, guiste koeien min der, matig, prijsh., jongvee beperkt, stroef, lager, vette kalveren groter, lui, lager, nuchtere slachtkalveren groter, willig, prijsh., schapen en lammeren gro ter, gedrukt, lager, fokzeugen gewoon, rustig, prijsh., lopers en biggen als vo rige week, lui, lager, slachtvee groter, lui, iets minder, slachtzeugen normaal, vlot, iets minder. UTRECHT 22 juni Veemarkt Totale aanvoer 4087, runderen 868, vette kalve ren 304, graskalveren 41, nuchtere kal veren 718, schapen 123, lammeren 835, varkens 251, varkens ben. 100 kg. 8, biggen 911, bokken en geiten 28, prijzen: melk- en kalfkoeien 110-1450, kalf vaarzen 925-1125, vare koelen 880-1190, pinken 600-700, stieren 940-1110, gras kalveren 400-550, nuchtere kalveren 35- 70, schapen 90-150, lammeren 80-120, lo pers 450-575, biggen 90-115, bokken en geiten 65-85: geiten 10-62, vette koeien 4,30-4,60, 2e kwal. 4,10-4,20, 3e kwal. 4,00-4,10, vette kalveren le kwal 2,50- 2,70, 2e kwal. 2,40-2.50, 3e kwal. 2,20- 2,40, nuchtere kalveren 1,35-1,65, zware vette varkens 1,85-1,95, zouters 2,10- 2,15, slachtzeugen 1,75-1,82, jonge slacht varkens 1,95-2,00. Overzicht (resp. han del en prijzen): melk- en kalfkoeien tig als vorige week, vette koelen id vare koeien idem, vette kalveren id nuchtere kalveren flauw, even laj fokkalveren idem, schapen flauw, vorige week, lammeren idem, vark rustig, als vorige week, biggen ru even lager. WOERDEN, 21 juni, KAAS Aanvoer 78 partijen. Prijzen: le kv 1 3.42-3.51, 2e kwal. 3.30-3.41, kwal. tot 3.95. Handel matig. GOUDA, 22 juni, KAAS Aanvoer 109 partijen. Prijzen: le In 3.43-3.53, 2e kwal. 3.30-3.42; kwal. 3.54-4.02. Handel kalm. PAUZE Onteigening aan Mors en Rijnsburgersingel Op 6 februari 1967 besloot uw raad tot het voeren van een rechtsgeding door het instellen van een eis tot cassatie tegen het vonnis van de Arrondisse mentsrechtbank te 's-Gravenhage van 23 januari 1967, betreffende de onteige ning van de ln het Wederopbouwplan Leiden-Stationspleln en omgeving, her ziening 1960, begrepen percelen Mors singel la en lb, Stationsweg la en 2 en Rijnsburgersingel la, lb en lc. By arrest van de Hoge Raad der Ne derlanden van 12 aplrl 1967 ls het cas satieberoep van de gemeente verworpen. De schadeloosstelling voor de eigena res van de onteigende percelen bedraagt 1.044.609,51, de bykomende kosten en de cassatiekosten rond 77.055,B en w. vragen een overeenkomstig crediet van de raad. EERSTE en DERDE PLAATS A V ONDZESDAAGSE (ADVERTENTIE) Rlto- NGERIE HERENSTRAAT 83 BREESTRAAT 137 LENTEMODE IN LINGERIE ST. LAURENTIUS VGLO Geslaagd voor het Ivio Sleuteldiplo ma de volgende leerlingen: G. Belt, Voorschoten; A. Bontje. Lan- geraar; P. v. d. Burg, Voorschoten; A. Buijs, Sassenheim; K. Groenen boom, Warmond; H. Groot, Leidschen- dam; B. v. d. Ham, Leldschendam; J. Hoogervorst. Langeraar; F. v. d. Horst, Lisse; D. Lampo, Leiden; J. v. d. Meij. Sassenheim; J. v. Oosten, Noordwijk; H. Pouw, Bodegraven; A. v. d. Sandt, Alphen a. d. Ryn; H. van Tol. Ter Aar; A. Turkenburg. Stomp- wijk; W. Verbeek, Voorschoten; F. Voskuil. Hazerswoude; B. van Wetten, Sassenheim; Chr. Wijsman, Zoeter woude; H. v. d. Krogt, Leiden. Alle kandidaten behaalden het di ploma. Cor Baars heeft zijn kandidatuur gesteld voor de eindzege in de vierde internationale wieler-Avondzesdaagse. De 23-jarige Haarlemmer verdedigde gisteravond in de derde rit in Den Haag zijn rode leiderstrui bekwaam door *èlf in de aanval te gaan en zijn grote concurrenten te verrassen. Door zijn vierde plaats achter de 19-jarige Jan Peetoom (derde zege binnen één week), zijn ploeggenoot Leo v.d. Berg en de winnaar van de eerste wedstrijd in Scheveningen, de Haagse veteraan Carel Hamelink, verstevigde hij zijn positie. COMPLEET SUCCES De „coupe" van Cor Baars lukte gis teravond overigens wonderwel: niet alleen kreeg de bijzonder sterk rijden de Haarlemmer de rode leiderstrui wat vaster om de schouders, maar ook verdrong hij de lange Rijnburger Cees Schyff van de eerste plaats in het klassement om de Grote Leidersprijs. En om het succes compleet te maken bezet Baars met zyn ploegmakkers uit de Bollenstreek, Leo v. d. Berg, Har- rie v. Leeuwen en Ton Zeldenthuis de eerste plaats in het ploegenklasse- ment. Op het lastige, 1050 meter lange par cours in de omgeving van de Bouw- lustlaan, waar veel renners reeds in het begin door pech werden getrof fen ook favorieten als Rudi Lie- brechts, Edward Kroon en Ton v.d. Valk ontkwamen niet aan dat lot was de wil van Cor Baars wet. De 23- jarige Haarlemmer, die dit seizoen veel prijs heeft gereden, maar door gebrek aan een goede sprint slechts één zege (Oranjeronde van Schalk wijk) boekte, hield zich de eerste ron den bijzonder rustig. De Hagenaar Wim Paul mocht met Leo Embrechts, Dik Zeeman. Sieb v. Dongen en Jan Peet oom een vluchtpoging op touw zetten en ook een solo van Bert Broeren kon de renner van de Kampioen nauwe lijks verontrusten. Pas toen ook Bram Breur. Leo v. Velzen en Cees Schyff aanstalten maakten om naar de kop te springen, greep hij in. VERRASSENDE DEMARRAGE De rust in het peloton duurde ech ter niet lang. Na een felle premiesprint ging Cor Baars hard door en die de marrage verraste bijna alle renners. Alleen Carel Hamelink en Jan Peet oom wisten tydig het goede wiel te pakken, terwijl Baars ploegmakker Leo v.d. Berg met nog 38 (van de 75) ronden te rijden, als laatste kans zag om aan te haken. In de resterende kilometers bouwde dat eendrachtig samenwerkende kop- groepje zijn voorsprong verder uit. Vooral de sterke Baars deed met Van der Berg bijzonder veel kopwerk, maar toch slaagden de vluchters er niet in het peloton een „lap" te bezorgen. In de slotfase bracht het geschrokken pe loton de achterstand terug tot iets minder dan een halve minuut. MOEGESTREDEN De sprint van de vier koplopers le verde een gemakkelijke overwinning op voor de 19-jarige Jan Peetoom uit Vijfhuizen, die verleden week ook in Heerlen en Koog a. d. Zaan op de bloementuil beslag legde. Aan het wiel van de Noordwijker Leo v. d. Berg ging de 35-jarige Carel Hamelink vóór de moegestreden Cor Baars als derde over de streep. De sprint van 'n groep je achtervolgens werd gewonnen door de Hagenaar Wim Paul. De uitslag van de derde rit luidt: 1 J. Peetoom (Bataaf), de 80 km in 1 uur. 51 min. en 28 sec,; 2 L. v. d. Berg (Van der Mey); 3 C. Hamelink (Spartaan I); 4 C. Baars (Van der Mey). Algemeen klassement: 1 C. Baars 61 p.; 2 C. Hamelink 47 p.; 3 B. Breur (Delta 34 p. Dagploegenklassement: 1 v. d. Mey Gistermiddag werd op de grasvelden van het Jeugddorp aan de Voor- schoterweg het pupillentoernooi gehouden voor de Leidse Clubhuis- jeugd. In dit toernooi toonden de beide elftallen van 't Honk, een clubhuis uit Leid-Noord, zich bijzonder sterk door de eindoverwin ning, alsmede de derde plaats te veroveren. Aanvoerder Gerrie Schim mel mocht dan ook na afloop een fraaie beker ontvangen van directeur G. Steinbach van het Leidse Volkshuis, terwijl Jan Vinkensteyn, als aanvoerder van Honk 2 een medaille kreeg. De verliezer in de finale, Spreeuwpot, mocht eveneens een beker ontvangen, die aanvoerder Leo van Es aannam. DERTIEN SPELERS De zomer startte gisteren bijzonder goed en dat droeg er mede toe bij dat vele ouders naar hun jongens waren komen kyken. Op het grote grasveld achter de blokhutten waren twee vel den uitgezet, waarop de pupillen, 11, 12 en 13 jaar, hun kunnen 2 x 10 minuten toonden. Het was natuurlijk allemaal niet zo perfect geregeld als bij de toernooien van de grote clubs, al moet gezegd worden, dat de gras mat, waarop vele verenigingen ja loers zullen zyn, veel vergoedde. De jongelui, die in de shirts en broeken van het eigen clubhuis speelden, maar daarnaast de meest uiteenlopende kousen droegen, vonden het niet erg dat de cornervlaggen ontbraken en dat de doelen van een andere makelij waren dan die zij gewend zijn. Ze zagen de mankementen niet en gingen zelfs zo in het spel op dat het soms gebeurde dat "elftallen" tot dertien spelers waren uitgebreid. Dat werd dan echter weer opgemerkt door de tegenpartij, die het overtollige spe lersmateriaal uit het veld verwijderde, 41 p.; 2 Bataaf (Halfweg) 39 p.; 3 Ve- zet 33 p.; 4 Arima 29 p.; 5 Spartaan I (Den Haag) 20 p. Algemeen ploegenklassement: 1 v.d. Mey 92 p.; 2 Arima 72 p.; 3 Ba taaf 58p.: 4 Delta (Spijkenisse) 58p.; 5 Spartaan I 52 p.; 6 Coureur (Vlaar- dingen) 44 p.; 7 Sparta (Den Haag) 42 p.; 8 Swift I (Leiden) 42 p.; 9 Vezet 33 p.; 10 Hollandia (Den Haag) 28 p. Leidersprijs: 1 B. Broeren (14), 2 C. Hamelink (11), 3 J. Peetoom (11); 4 C. Baars (10); 5 L. v.d. Berg (10). Klassement leidersprijs: 1 C. Baars 21 p.: 2 C. Schijff (Swift I) 19 p.; 3 C. Hamelink 19 p.; 4 L. v.d. Berg 16 p.; 5 W. V. d. Berg (Ewift II) 14 p.; 6 D. Aardood 13 p." 7 B. Breur 10 p.; 8 B. Broeren 10 p.; 9 J. Peetoom 9 p.; 10 A. v. d. Valk 7 p hetgeen dan echter pas gebeurde wan neer reeds enkele doelpunten waren gefabriceerd. SNELLE EUSEBIO Desondanks vermaakte een ieder zich best. Zo zagen wij bij één der elftallen een "Eusebio in de dop", die met zijn schijnbewegingen menige te genstander op het verkeertde been zette en enkele malen de vijandelijke keeper het nakijken gaf, hetgeen dan weer het veld deed overstromen van supporters. Helaas voor deze speler kreeg hij weinig steun van zijn mede spelers. Weliswaar waren de buiten spelers lang niet slecht, maar de voor zetten, die "Eusebio" bereikten, waren meestal afkomstig van -ver over de achterlijn en dat ontging scheidsrech ter J. Prins niet. Daarom ook trok de middenvoor zich vaak ver terug in de eigen verdediging om zodoende zelf het leren monster "op te brengen". STRAFSCHOPPEN Sommige elftallen hadden aan de toegestane speeltijd niet voldoende om de zege te behalen, waardoor straf schoppen noodzakelijk werden. Zo b.v. tussen Mierennest en Spreeuwpot. On der uitbundig gejuich werden de elf meterschoppen ingezonden, die echter niet allemaal doel troffen. Zo werd de bal hoog overgeschoten of de kee per wist met een spectaculaire sprong het leder te bemachtigen. Daarbij stond hij weliswaar niet altijd op de lijn, maar met dit zonnige weer wilde de scheidsrechter dat wel over het hoofd zien. Tenslotte wist de Spreeuw- TE NEMEN OF TE LATEN Gegrepen uit een artikel van prof. H. Brugmans, rector aan het Euro I college te Brugge in "De Nieuwe Lim Het is geen gebrek aan kritische wanneer men vaststelt, dat bepaalde ken tot het blijvende geloofsbezlt van kerk behoren en dat het christend uiteindelijk „te nemen of te laten" 1: Het is heilzaam en noodzakeiyk, kens na te gaan wat de oude formi I betekenen. Maar wanneer sommige da I van ons bevattingsvermogen te bo gaan, is dat geen bewijs van hun on| rijmdheid. Laat ons het duidelijk steil I de revolte tegen allerlei dat gehou wordt voor verouderde mythologie, dikwijls niet anders dan een revolte te; het bovennatuurlijke van ons geloof, wil zeggen, tegen de kern ervan. LEIDSE BlOSCOPEi Pe de week van 22 t/m juni zijn door de Katholieke Fi Centrale als volgt gekeurd: Camera: The wrong box (ra ra, wat zit erin) 14 jaar Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondags: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u Lido: Zo gaat dat in Texas (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 ui Luxor: Flint vecht met vrouwen (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 9.15 u Studio: Huwelijk Zweedse styl (strikt volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 u| Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u Trianon: Vuurdoop op de Yangtse Kiang (14 jaar) Dagelijks en ook zondags: 2.00 en 8.00 uur. Rex: Goldfinger (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 ui Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 u PUNT „Weet U nu ondertussen wat er f< is gegaan? 3 tot 4 Miljoen famil moeten nu verbrande omelet eten! KORRELTJE Het is niet zo heel erg verkeerd grepen te worden; het kan oorzaak dat men zichzelf beter gaat begrijpe pot de zege te bewerkstelligen mocht het in de finale uitkomen teg 't Honk. Doelpuntrijker was de str I tussen het Anker en Honk 2, die n I 67 door 't Honk werd gewonnen. De uitslagen van dit toernooi wart Duikboot-Spreeuwpot 10 Spreeuwpot 2-Mierennest 12 Mirt-Honk 01 Honk 2-Anker 76 Halve finales: Mierennest-Duikh 30 en Honk 1-Honk 2 31. penalty's tegen Mierennest Spreeuwpot over naar finale die do 't Honk werd gewonnen. Maandag en dinsdag werden vo de 14- en 15-jarigen wedstrijden houden, waarbij 't Anker als eers I uit de bus kwam, gevolgd door 't M rennest. Vanavond van 19.00-21.00 en m< I genavond van 19.00-20.15 uur volg nog wedstrijden voor de A-juniori De drie gelukkige aanvoerders met fraaie prijzen, die zij zojuist van heer G. Steinbach in ontvangst hebb mogen nemen. v.l.n.r. Gerrie Schi mei (Honk-1), Jan Vinkenste (Spreeuwpot) en Leo v. Es (Honk- Pech voor Swift De renners van het Leidse Swift j hebben gisteravond in de derde rit van de internationale Avondzesdaagse wei nig geluk gehad. Na de goede resul taten dinsdagavond in Roozenburg sloeg het pechduiveltje in Den Haag toe: B-rijder Siem Brandt raakte reeds in het begin van de strijd bij een val- partijtje betrokken en daarna waren de vier renners van de A-ploeg aan de beurt. De als achtste geklasseerde Ton v. d. Valk zag door een lekke band zijn kansen in rook opgaan en de jeug dige Leo Wassenburg (ballenstel) en Leo v. Velzen (vijf spaken stuk) ble ven ook niet van materiaalpech ver schoond, al konden zij de wedstrijd uitrijden. De bijzonder goed rijdende Rijnsburger Cees Schyff maakte tegen het einde van de rit een val, waar door zijn wiel verbogen raakte en hij geen punten meer in de wacht kon slepen om zijn positie in het klasse ment voor de leidersprijs te verstevi gen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4