R.K. Bejaardenbond Leiden vierde koperen jubileum BETALING ABONNEMENTSGELD PER GIRO 't is Zondag .Vaderdag' X>M*I 11 gas RUITEN-BURGERS GROFVUIL- OPHAALDIENST DONDERDAG 15 JUNI 1967 DE LEIDSE COURANT Ruim 4(H) leden van de R.K. Bejaardenbond, afdeling Leiden, hebben gister avond in het Antoniusclubhuis in Leiden op grootse wijze het twaalf-en-half jarig bestaan van hun bond gevierd, hoewel dinsdag 20 juni de eigenlijke jubileum-dag is. Het bestuur had de Leidse vereniging "Sempre Avanti" uit genodigd met de show "Jong en jolig op toernee" een grote feestavond te verzorgen. Tevens was het dit seizoen de laatste voorstelling van "Sempre Avanti", omdat vele leden van dit revue-gezelschap binnenkort op vakantie gaan. Bij het begin van de avond was de stemming er al in. Doordat enkele leden van "Sempre Avanti" nogal verlaat waren, besloot de voorzitter van R.K. Bejaardenbond, afd. Leiden, de heer F. A. van Hees, de lootjes te laten trekken, die bij de deur van de zaal waren uitgedeeld. Aan pastoor J. van Berkel, de geestelijk adviseur, viel de eer te beurt de winnende nummers bekend te maken. „Sempre Avanti stal d-e show Ala speciale gast was de heer A. F. Ruyssenaars uit Alphen aan den Rijn aanwezig, die het districtsbestuur van de r.k. bejaardenbond vertegenwoordig de. Hij feliciteerde het bestuur van de Leidse afdeling met het koperen jubi leum van de bond en richtte vervolgens een ernstig woord tot alle aanwezigen om hen aan te sporen leden te werven. „Vele wensen van de bejaardenbond zijn nu al gerealiseerd, maar toch zijn wij er nog niet. U kunt ervan verzekerd zijn. dat de bond alles doet om- uw be langen te behartigen en het levenspeil voor de bejaarden op te trekken. Dit >a alleen mogelijk, wanneer alle Nederland se bejaarden hun steun geven en dus lid worden. Alleen georganiseerd kunnen wij iets bereiken", aldus de heer Ruys- werden luidkeels gezongen, terwijl Ly- dia Spaans en de zeer komische Wim Brugman voor de vrolijke noot zorgden. De vier solisten brachten de handen van het enthousiaste publiek op elkaar, toen zij tot slot van het eerste gedeelte een uitgebreide potpourri van Rijnmelodie ën ten gehore brachten. Stemming Na de pauze wisten Lydia Spaans en Wim Brugman, ook dank zij hun mi miek en de leuke costuums, de zaal me teen weer in de juiste stemming te bren gen met hun vertolking van enkele lied jes van Louis Davids. Vooral het liedje uit de film „De Jan tjes": „Omdat ik zoveel van je hou" oogstte veel succes. die tenslotte namens het hoofd- ben vertolkt, besloot „Semper Avanti" en districtsbestuur een couvert met i houd aan de voorzitter Van Hees over handigde. Revue Eindelijk was het zover, dat het doek kon worden opgetrokken en de show kon beginnen. Een luid applaus verwel komde het orkest en het dameskoor,, dat onder leiding van de heer E. Kuk- ler direct de stemming er goed inbracht. Om de zaal „goed op te warmen" zorgde de tenor Gerard Koolhaas, die met zijn vertolking van een Spaans lied alle harten won. De revue, die aan elkaar werd gepraat door Herman Blom, was een bonte aan eenschakeling van liedjes, die op zeer deskundige wijze werden gebracht door de solisten Nel de Vries, Lydia Spaans, Tiny Arnoldus, Wim Brugman en Ge rard Koolhaas, terwijl het dameskoor, In blauwe jurken en witte blouses ge- kleed, steeds op het juiste moment de Do^ö«, Kolping-Boys" verschillende solisten muzikaal onder steunde en voor de achtergrondmuziek zorgde. Veel afwisseling werd ook bereikt door de vele kleurige costuums, die juist deze show bijzonder aantrekkelijk maakten. De wervelende storm van liedjes, van Strauss' Donauwals tot het moderne lied, bracht de zaal in vervoering. Vooral de liedjes uit de dertiger jaren deze geslaagde revue met een potpourri uit vele musicals, waarby Wim Brug man en Lydia Spaans voor de leuke mo menten zorgden en Nel de Vries en Ge rard Koolhaas meer de gevoelige snaar troffen. Een langdurig applaus beloonde so listen, orkest en dirigent van „Semper Avanti" voor hun weergaloze show. Tot slot van deze feestavond dankte (le heer F. van Hees het gezelschap. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 16 JUNI EHBO afd. Leiden uitreiking OEGSTGEEST TOP TORENFLAT BEREIKT Burgemeester H. L. du Boeuff zal vol gende week donderdag, 22 juni, de vlag hijsen op de torenflat van het in aan bouw zijnde woon-winkelcentrum aan de Lange Voort. Dan zal het hoogste punt van het complex zyn bereikt. Geslaagd - Voor het examen onder wijzer (resp. onderwijzeres) aan de kweekschool De la Salie te Heemstede de heer Wilbert van Schie en mej. Tilly Huiberts te Oegstgeest. Geboren: Lourens Johan David z.v. F. J. C. M. Arnold en G. A. Schilder; Carel Coenraad z.v. A. H. Krieger en F. v. d. Berg; Stephanie d.v. J. Visser en H. Kuipers; Annemaret d.v. R. Bouwman en M. Boerma. Ondertrouwd: W. L. v. Dinten en C. W. M. Luijben. Getrouwd: A. Veenstra en Q. M. de Groot; A. H. Hovius en C. Engel. Overleden: S. N. v. d. Salm; H. Gin jaar; J. C. D. W. M. de Ruyter de Wildt, w.v. C. E. A. Harloff. LEIDERDORP SCHOOLSPORT De schoolsportdagen voor de lagere scholen in Leiderdorp beginnen op woensdag 21 juni. Dan moeten de leerlingen van de W. de Zwijgerschool, de Engelendaelschool en de r.-k. Bern- hardschool, H. Rijndyk, en donderdag 22 juni die van de andere scholen, de schoolvaardigheidsproeven afleggen. Donderdag 23 juni is een reserve-dag, waarop 's middags de finalewedstrij den worden gehouden. Wethouder J. Nievaart zal woensdagmorgen om 9 uur de schoolsportdagen officieel ope nen. In het zwembad aan de Ericalaan is maandag 26 juni diplomazwemmen en dinsdag 27 juni individueel-prestatie- zwemmen voor de lagere scholen. 26, 29 en 30 juni zijn vastgesteld als de sportdagen voor de Chr. Ulo aan de Van Geertstraat, resp.: schoolvaar digheidsproeven, diplomazwemmen. Op de laatste dag zullen er zwemwed strijden worden gehouden. Hoe de duiven vlogen De p.v. „Leiderdorp" heeft een wedvlucht ge houden vanaf Orleans (Fr.). De dui ven werden om 5.30 uur gelost bij n.w.-wind. De eerste duif werd ge klokt om 14.39 uur en maakte een snelheid van ongeveer 940 m per mi- De eerste 10 prijswinnaars waren: 1-5-7 C. Neuteboom, 2-6 M. Reijerse, 3-10 H. v. d. Vecht, 4 A. v. Lierop, 8 H. Kniest. 9 J. de Wit. De Leiderdorpse p.v. „De Rijnklie- vors" hield een wedvlucht vanaf Or leans. De afstand bedroeg 513 km. In concours waren 244 duiven, die om 6 uur met n.w.-wind werden gelost. De eerste 15 prijswinnaars: 1 A. v. d. Dop en Zn, 2-8-10 N. v.d. Linden, 3-7-10 Gebr. Kok, 4-5-13-14 M. Jonge- leen, 6 W. Hoogervorst, 9 H. Kettenis, 11 A. G. Holland, 12 P. v. Griensven, 15 J. Brantenaar. W. NEYMEYER NAAR LAREN De chef van de afdeling Algemene en interne zaken ter gemeentesecre tarie in Leiderdorp en waarnemend secretaris in de rang van hoofdcom mies A, de heer W. Neymeyer, is met ingang van 16 augustus a s. in gelijke functie, maar in de rang van referen daris. benoemd ter gemeentesecreta rie van Laren (N.-H.). De heer Ney meyer is gedurende bijna 15 jaar ir Leiderdorp werkzaam geweest, ZATERDAG 17 JUNI Holland Festival concert „Musica Leidensis". Marekerk, 20.00 uur. De Danaïden viering 20-jarig be staan. Ant. Clubhuis, 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vr(jdag 9 juni tot en met donder dag 15 juni: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. BRABANTS BAROK-ENSEMBLE VERDIENDE MEER BELANGSTELLING IAMMER. van het voor het concert van het Brabants Barok Ensemble gisteravond in de Zuiderkerk zo bitter weinig belangstelling bestond. Het ensemblespel werd daardoor in de vrijwel lege ruimte te zeer gemixed. De zeggingskracht had onder deze omstandigheden wel wat te lijden en dat is des te spijtiger als het zulke ras-musici betreft als Pieter van Veen, blokfluit, Lucius Voorhorst, fluit, en Gerard Dekker, clavecimbel. Niette min hebben deze docenten aan 't Bra bants Conservatorium te Tilburg veel te genieten gegeven met hun grote vakmanschap en doorleefd muzikale reprodukties. Luchtig en zeer gedisciplineerd wa ren de Canzoni a due canti col basso continuo voor sopraanblokfluit, fluit en b.c. (clavecimbel) van Girolamo Frescobaldi. Een andere opmerkelijke vertolking was die van Musique a trois pour flüte, flute a bec et clavecin van Jan van Dijk, opgedragen aan het ensemble en slechts twee maanden oud. Het is een naar het seriële zwe mende compositie, waarbij evenwel het tonale verleden niet geheel is los gelaten. Jan van Dijk schiep esthe tische en kleurrijke klankschilderin- Oudere garde van Harmonie van Hazerswoude gehuldigd Er werd gisteravond in een gezellige vergadering van de Harmonie van Ha- zerswoude veel aandacht besteed aan de oudere garde van de vereniging. Het was de 73-jarige K. van Rijssel, die in verband met zijn leeftijd korte lings geleden heeft bedankt voor het lidmaatschap, die uit handen van voor zitter C. Raaphorst de zilveren draag- speld mocht ontvangen. Met blijdschap werd de heer Van Rijssel benoemd tot erelid van de vereniging. Het vele werk en de grote accuraatheid van hem werd door de voorzitter in het kort gememoreerd. Ook werd hem een oorkonde aangeboden, die door een van de bestuursleden was geschilderd. Mevrouw Van Rijssel, die ook altijd haar medeleven met de Harmonie had betoond werd in de bloemtjes gezet. De heer Jac. Harkes ontving 't draag- insigne voor 40-jarig lidmaatschap, ter wijl vele andere leden het insigne mochten ontvangen voor 25 en 12Vi- jarig lidmaatschap. Voorzitter Raaphorst deed een be roep op de leden, de muziek toch vóór alles te willen zetten en propaganda te maken voor de vereniging. Het aan tal leden was door verschillende om standigheden teruggelopen en dat noopte tot het nemen van maatregelen. Het bestuur heeft besloten een jeugd groep te formeren, welke thans be staat uit een twintigtal jonge leden die wekelijks trainen onder leiding van de heer Veenstra uit Den Haag. Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, dit vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 mei 1967: per maand 4,20 per kwartaal 12,55 per kwartaal per post jf 15,05 AUTOMATISCHE GIRERING. Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij U gaarne een opdrachtformulier toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. gen, die boeiend door het ensemble werden weergegeven. Deze Musique a trois vertoont de nodige virtuoze trekjes, die vaak de waarde van 'n aan solistische ensembles opgedragen opus voor een deel bepalen. Er viel in elk geval veel blaastechniek te bewonde ren. De componist was aanwezig om de uitvoerenden te complimenteren. 40-JARIG DIENSTJUBILEUM De heer J. van Gent uit Leiderdorp is morgen 40 jaar in dienst van Van Gend A Loos. De Jubilaris onderhoudt uit hoofde van zijn functie, chef van de af deling buitenland, nauwe contacten met kringen van de handel, industrie en het belastingwezen. De receptie ten huize van de jubilaris, Resedastraat 20. wordt gehouden morgenmiddag van half vier tot half zs. ALPHEN AAN DEN RIJN Nieuwe etage van Samsom N.V. gereed in Malle Symen uit "der Fluyten- Lusthof' voor sopraanblokfluit van jhr. Jacob van Eyck (ca. 1650). Van Veen demonstreerde een beheerste en rijpe techniek en een soepele toon; hij verloochent de school-Frans Brüggen - bu wie hij studeerde - niet. Een de liwebnlllnttmtae knap clavecmist is Gerard Dekker. Dit nieuwe pronkbedrtjf van N. Samsom bleek in de wat bloedarme ze\ eni va- n v aan de Prinses Margrietlaan in 1960 naties op het welbekende thema Wie belangrljke ru,mtewinat bracht, kwam gaat mee over zeeDe toondichter v .lirectie spoc.llg daarna tot het in- Sweelinck noemde deze compositie 2lcht dat foch meer zou m0,tpn Est-ce Mars. gebeuren wilde men voor afdelingen die Na de pauze werden nog ten gehore 'n tle Wilhelminalaan achterblevi gebracht de sonate in b kl. t. voor ormo aa «roven fluit en basso continuo (clavecimbel) van Telemann (met een mooie fluit partij van Lucius Voorhorst) en de Triosonate in G gr. t. voor altblok fluit, fluit en b.c. van Johann J. Quantz (1697-1773). De aanwezigen honoreerden het barokke divertisse ment evenals trouwens het werk van Van Dijk met een warm ap- T.P. ADVERTENTIE Vele modellen en kleuren Vanaf 5.95 doende armslag geve Besloten werd het oude produktiebe- drijf een etage hoger te maken. Die uit breiding, waaraan vorig jaar begonnen werd, is nu ongeveer voltooid. Een officiële ingebruikneming van de nieuwe ruimte achtte de directie niet nodig, maar z(j heeft wel het eigen per soneel, ook van het nieuwe bedrijf aan de Prinses Margrietlaan, in de gelegenheid gesteld de nieuwe tweede en de herziene eerste etage te bezichtigen. Op de nieuwe etage kregen de afde lingen B.E. (Bureau Efficiency), GA. (Gemeente Administratie), Reclame cn Produktontwikkeling hun domein. De nieuwe etage maakte ook herinde ling van de eerste etage mogelijk en de situatie is nu zo geworden, dat men de komende jaren uit de ruimteperikelen is. Alle medewerkers hebben nu in het voormalige produktiegebouw door de uitbreiding van dat pand, een hulsves ting die aan de eisen van deze tijd vol komen beantwoordt. Aan de zijde van de Wilhelminalaan heeft men gelijktijdig ook een parkeer ruimte voor eigen gebruik gemaakt, die tevens de Stevinstraat wat van de ten behoeve van de n.v. daar geparkeerde voertuigen kan ontlasten. LISSE SALARISMAATREGELEN GEMEENTEPERSONEEL Per 1 juli worden een aantal salaris maatregelen voor overheidspersoneel van kracht. B. en w. stellen voor deze maat regelen ook van toepassing te verklaren op het gemeentepersoneel. Dit betekent dat de salarissen met 1,5 pet. zullen wor den verhoogd in verband met de huur verhoging. De diplomatoelagen en kin dertoelagen en de vergoeding voor ne venfuncties worden eveneens opgetrok ken en het minimumloon wordt op 554,70 per maand vastgelegd. Voor de gemeentelijke vakonderwijzers wordt de verhoging van 1,5 pet. ook per 1 juli NOORWEGEN IN VIZIER VAN R.K. VROUWENGILDE In het parochiezaaltje van de St. Petruskerk hield het R.K. Vrouwen gilde, afd. Lelden, gisteravond haar sluitingsavond van het seizoen 1966/ '67. Op de laatste avond waren slechts dertig vrouwen aanwezig. De oorzaak daarvan ligt in het feit dat enige da mes moesten assisteren in het Antonius Clubhuis, waar t.g.v. het 12Vj-jarig bestaan van de R.K. Bejaardenbond ver het warme Zuiden op waar meri ongestoord denkt te genieten van de natuur. Wat deze rust betreft is Noor wegen een oase van stilte, waarin men urenlang geen levend wezen kan ont moeten. Het waren vakantie-impressies van mevr. Lindcnhoff, die twee jaar gele den enige tijd in dit land heeft door gebracht. Het geheel werd omlijst door feestavond werd gehouden. Ook de muziek van Edward Grieg, wiens hadden reeds enkelen een aanvang i woonplaats. Troldhaugen. een fraai gemaakt met hun vakantie en hadden uitgangspunt kan zyn voor een wei- Leiden gelaten voor wat het Zij, die nog enkele weken moeten wachten en wel blijk hadden gegeven van hun belangstelling, kregen van de presidente, mevr. Lindenhoff, een dia show voorgeschoteld van een land dat tot nog toe voorbijgegaan wordt door de toerist: Noorwegen. Men zoekt lie- Om beurten sproeien in Voorschoten Het verschijnsel van een te geringe druk op de waterleiding neemt in be paalde perioden van het jaar onge wenste vormen aan. Vooral de bewo ners van flatwoningen ervaren dit euvel als zeer hinderlijk, omdat op de tijden als veel water nodig is voor de huishoudelijke bezigheden, waaronder het wassen van de kinderen die naar bed moeten, de waterdruk geheel of vrijwel geheel wegvalt. De moeilijk heden ontstaan voornamelijk tijdens warme droge perioden waarin niet al leen 'het normale waterverbruik sterk stijgt, doch bovendien veel water wordt onttrokken voor het sproeien van tuinen. Het behoeft geen betoog, dat de capaciteit van het Voorscho- tense waterleidingbedrijf niet is op gewassen tegen dergelijke top-afna- De instelling van 'n absoluut sproei- verbod waartoe de vorige zomer nood gedwongen moest worden besloten, wordt terecht door velen, vooral be zitters van een tuin, als zeer hinderlijk ervaren. Wellicht kan een dergelijke ingrijpende maatregel worden verme- j den als alle verbruikers vrijwillig willen medewerken aan de hierna vermelde bij wijze van proef ont worpen regeling, welke is afgestemd op de piekuren en de daarvoor nood zakelijke voorraadvorming. Uiteraard zal by extreem ongunstige omstandig heden tijdelijk wellicht toch tot een sproeiverbod moeten worden besloten, doch dit zal dan naar wordt aange. nomen slechts van korte duur be hoeven te zijn. De regeling welke zal gelden van 1 juni tot 1 september lliidt als volgt: Sproeien is toegestaan 's morgens van 10.00 - 12.00 uur 's middags van 2.00 - 4.00 uur 's avonds van 9.00 - 12.00 uur voor de inwoners ten oosten van de Veurseweg - Voorstraat - Leidseweg uitsluitend op ma. en do. voor de inwoners ten zuiden van de Wijngaarden!, uitsluitend op di. ©n vr. voor de inwoners ten noorden van Wijngaarden!, uitsluitend wo. en *a. Een eventueel noodzakelijk' absoluut sproeiverbod zal op daartoe geëigende wtfze worden bekend gemeakt, Nm op heffing daarvan geldt weer boven staande regeling. Overigens kunnen de verbruikers een zodanig verbod helpen voorkomen door gedurende zeer warm en droog weer het water verbruik zoveel mogelijk te beperken. Openstelling diensten secretarie Voorschoten Als algemene regel geldt dat de ge meentelijke diensten (secretarie, ont vangerskantoor, centrale boekhouding, openbare werken, gas- water- en elek triciteitsbedrijf en beplantingsdienst) alleen op werkdagen gedurende de morgenuren voor de burgerij geopend zijn (van 9 - 12.30 uur). Voor bepaalde groepen inwoners kan dit wel eens op bezwaren stuiten, in het bijzonder voor hen, die hun werk buiten Voorschoten hebben. In dergelijke gevallen bestaat bij de ge meente de goede gewoonte gedach tig aan het beginsel, dat de gemeen telijke diensten er voor de burgerij zijn en niet andersom de inwoners ook des middags tussen 1.30 en 5.30 uur te ontvangen. De indruk bestaat echter, dat de laatste lijd ook in gevallen, waarin dit niet beslist noodzakelijk is, van de "middag-service" gebruik wordt ge maakt. In verband hiermede wordt een beroep gedaan op de inwoner* om '1 middagbezoek strikt te beperken tot die gevallen, waarbij hieraan niet is t« ontkomen. In twijfelgevallen kan voorts altijd een telefonische afspraak worden ge maakt. Bovendien staat hel telefoon nummer 2141 van het raadhuis (toe stel nr. 40) altijd gereed om de bur gerij van voorlichting te dienen en haar de weg të wijzen in het labyrint van gemeentelijke diensten en afde lingen. Geboren: Johanna Wilhelmina dr v. T. C. Ouwehand en J. Ravensbergen Diederik Lieuwe Friso zn v. P. Kolk en E. I. Boonstra; Robert Marcel zn v. R. L. Goethals en M. J. Strijker; Fran- ciscua Leonard us Petrus zn v. C. A. L. de Koning en J. A. M. van den Nouweland: Jan an v. J. Klink L. de la Rie en C. Bosch; Catharina dr v. J. W. v. d. Klis en J. C. Roos; Johannes Petrus zn v. H. Th. A. l'Ami en J. A. Duivenvoorden; Paul Willem Henri zn v. K. H. Rurup en M. A. W. Valkenburg; Robert Paul zn v. E. C. G. Snorn en J. M. E. du Pon; Monique Annemarie dr v. F. van Reek en P. M. Slas; Johannes zn v. J. Schellevis en T. Ruijtenbeek; Caroline Cécile Hen- riëtte dr v. J. D. Verbeek Bron en W. H. J. Verdoes Kleijn. Ondertrouwd: H. A. N. van Veen en J. Verboon; H. J. de Man en M. C. Oosterlaan; H. W. Meijer en J. M. L. den Elzen; H. J. van Schoonderwoerd den Bezemer en J. van der Velden; H. Timmerman en V. J. Vorstenbosch A. Durieux en J. Taal; B. Kunst en L. G. Sint; J. H. Vrijenhoek en J. J. Nieuwenhuyzen; A. Ph. van Ast en A. Sollie; P. J. Huisman en A. G. C. de Bruijn; A. W. Gorgel Arense; A. van Diepeningei L. Nagelkerke. Gehuwd: A. J. Deisting ei de Ruyter: T. T. Plantinga en H. Zwennis; B. Mijwaard en A. M. Smit; J. Hartog en C. J. K. Sehunselaar; Jan van Eijk en J. J. C. v. d. Linden. Overleden: Margaretha J. van He- rnerl. w.v. W. Schrijvers, geb. 6 nov. 16: Johannes M. Nouwens, geb. 17 jan. 86; Cornells L. Oosterlaan. geb. 24 dec 09; E H. Kropff. w.v. P Bo- daan. geb. 20 april 83. Collecte voor Israël De te Voor schoten gehouden Israël-collecte de marktcollecte, de kerkencollecte de afdracht van 4e B.BJ1HMH bracht de somma van 9.123.88. W. J. i M. M. A. bestede vakantie. Bovendien werden er enkele gedichten aangehaald van Anton van Duinkerken, één van de weinige Nederlandse dichters die zijn dichtkunst heeft gewijd aan Noorwe gen. Mevr. Brouwer toonde in de pauze nog enkele typische handwer ken. die bij de dames zeer in de smaak vielen. Nu het seizoen weer is beëindigd kan de balans weer worden opgemaakt en dan treden twee punten duidelijk op de voorgrond, zij het dan in nega tieve zin. Algemeen namelijk is men ervan overtuigd dat de opkomst, die gemiddeld 40 was, aan de lage kant is. Ook financieel zit het Gilde niet best en contributieverhoging zal dan ook onvermijdelijk zijn. Een voorstel tot het aangaan van een fusie met de christelijke verenigingen lijkt volgens het bestuur geen oplossing te zullen geven. 10 dagen uit Leiden verbannen voor een spelletje kaart. In ruiten zijn duidelijk de pijl-punten te herkennen, welke de burgera of poorters, waaruit de schutterij in de middeleeuwen werd samengesteld, ge bruikten. Overigens werd al spoedig het kaartspelen In Lelden verboden. In 1397 kondigden de autoriteiten te Lelden het besluit af: „Dait die Rechter mlt acht scepenen eendrachtelic ghecuert een verclartnghe, dat ghein man of w(jf en sullen dobbelen, quarten, quaken, zeylen, noch gheln, dat men mlt tairningen of mlt quart spelen speelt". Voor een overtreding kon men 32 schelling boete krijgen of 10 dagen uit de stad verbannen worden. Gelukkig mag nu ledereen zonder de minste moeilijkheden kaarten. U KUNT ZELFS EEN SPEL PRIMA LEIDSE COURANT SPEELKAARTEN GEHEEL GRATIS KRIJGEN. Men behoeft er slechts een nieuwe abonnee op De Leidse Courant voor aan te brengen. Het is heus niet moeilijk! De Leidse Courant is thans een voortreffelijke krant met al het nieuws, zo wtjd de wereld strekt tot In uw eigen straat. Daarbjj een smaakvolle opmaak, met een keur van artikelen, geschreven door uiterst bekwame journalisten. Bovendien als Ouverture 's maandags onze vermaarde SPORTKRANT en 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „FINALE". Zend nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: week maand x kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na invulling opzenden aan: BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32, W8& Drie twaalfjarige knaapjes overgo- schudding ten gistermiddag half vijf een binnen- en buitenband van een tractor, die op een bouwterrein aan de Melchior Treublaan lagen, met gasolie en sta ken de banden vervolgens in brand. Het grapje leverde een schadepost van 450,op. Uit het Chemisch Laboratorium aan de Wassenaarseweg zijn in de af gelopen twee weken 20 t.l.-armaturen ter waarde van 10O0.ontvreemd, alsook twee walkie-talkies met een waarde van 225, Bij de politie werd aangifte gedaan van de diefstal van 200 kilogram voet lood van het dak van de r.k. meis jesschool aan de Haarlemmerstraat. De zesjarige Michiel van der Plas reed gistermiddag m de Roosevelt- straat van het trottoir tussen gepar keerde auto's met zijn fiets de rijbaan op en werd aangereden door een pas serende bestelauto. Met een hersen- GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN ling; Manon Elaine dr v. C. P. Ide opening van het Holland Festival be- Düllaart en N. J. Seekles; Johan Paul I speelde beiaardier A. de Jong uit Delft Richard Alexander zn v. D. Brussee I vandaag het carillon op de genaeenle- m J, P, T♦brugge; Robert Jen sn I toren. Gevestigde personen van 1 t/m 7 Juni. H. Hofker en fam. rljksamb. Joseph Haydnln. 101, H. v. Wijngaarden en fam. ouderwijzer Corantynstr. 55, H. Wester- bos en fam. automatiekhouder H'lemmer- str. 191, J. T. Terburgh en fam. Leeu- werlkstr. 55. J. H. Wolterbeek arts Was- atr. 2a, M. Brakema en fam. bouwk. opz. Scholtenstr. 2, R. Portier en fam. scheepswerktulgkundlge Spaarnestr. 118, H. C. J. v. Dalsum en fam. levensschool leider Jacq. Urlusplantsoen 83, A. A. La- mers en fam. Inkoper Joseph Haydnln. 104, R. W. Posthnrna en fam. magazijn meester Weidehof 35, A. v. Lierop-Jong- A-Tai en fam. Jacq. Urlusplantsoen 81. T. M. Derks en fam. calculator Joseph Haydnln. 50, J. C. v. Egmond verpleeg ster Hooigracht 15, H. M. Mohamed arb. touwfabr. Nw. Beestenmarkt 8. E. J. i Chandon onderwijzeres O. Singel 220». ,fn A. W. v. Beek aardgasmonteur v.d. de presentiegelden Waa,9tr fj4 D M A v.d. Wulp ver- nbegrepen. ^hM-ft opge- pleegftt„r Hooigracht 18. J. M. W. Ver- wers-de Lange secretaresse O. Singel 240, C. A E. R. Kengen bediende dro gisterij Plantsoen 59. J. C. Wolffs kap ster Vijf Meiplein 10, C. E. Spalrburg Ra penburg 122, T de Mink adm. ambte naar Bachstr. 74, IJ. W. Kroodsma pro grammeur Groenhovenstr. 10, M. Rog lerares Fagelatr, 13, R. H. A. TJong- Ayong Rijn en Schlekade 108, M. P. Slabbekoorn Papengracht 1, C. Ravens- bergen-Ravensbergen verkoopster Mare- dljk 49, C. A. Botman lerares Leven daal 195, J. H. Vrijenhoek v. Vollenho- venpl. 99. C. R. v.d. Putten-v. Gennep deze I Koo'hof 23. G. Knobel-Kestenholz Ma- rienpoelstr. 63. J. G. A. A. v. Boxtel banketbakker Hooigracht 58, A. v.d. Wal banketbakker Hofln. 187. A. C. J. Vroon Hogewoerd 100, R. J. Maas Gees- teranus Rijnsburgerweg 123, H. v. Roljen- Kramers kantoorbed. Obrechtstr. 107, M. b. M. óufklr fabr. arb. Doezastr. 84, A. J. Houwaart Haagststr.weg 5, J. H. v.d. Dop Bachstr. 120, J. W. H. Witte J. v. Gotjenkade 44, J. A. Verbeen verkoop ster Diemelstr. 15, K. A. C. Scheer» H. de Grootstr. 10, M. M. Toornvliet Hoge woerd 191, B. v. Wijk v. Brievingh-Post- ma Rijnsburgerweg 119a, R. C. M. Car- pentier Boerhaaveln. 9, C. Vroon Hoge woerd 100, W. Temme Rijn en Schlekade 109, J. de Grulter verpleger Kapteynstr. 65. G. L. BuiJs Merelstr. 39, I. ZUIstra Janvossensteeg 31, P. B. Boers vertegen woordiger Haarlemmerweg 74, H. B. H. Bakker verpleegster Bachstr. 8, C. Hof- stra Hoge Rijndijk 90a, C. L. H. Bronc Fontein Brahmsln. 291. E. Lumaye Schuld Stadspolderweg 10, A. Teeuw Thorbeckestr. 14, H. C. von Liebenstein assistente hulsh. Rijnsburgerweg 10, M. A. Tadlaul fabr. arb. Lammermarkt 58. schaafwonden moest de jongen naar het Academisch Zieken huis worden overgebracht. Zijn fiets werd aan de voorzijde geheel ver- Op de Oude Ryn vond gistermid dag tien voor vier een botsing plaats tussen een personenauto en een mo torfiets, toen de automobilist bij zijn poging in file te parkeren even ach teruit reed, omdat hij zijn druai niet ineens kon vinden. De motorrijder, de 49-jarige J. Brokaar uit Leiden, wss hier niet op verdacht en brak ten ge volge van de aanrijding zijn linker onderbeen. De EHD vervoerde het slachtoffer naar het Academisch Zie kenhuis. ZEVENHOVEN Morgen, 16 juni, zal het veertig Jaar geleden z(Jn dat mej. M. van Fulpen haar loopbaan begon bij het onderwijs. Van deze veertig Jaar heeft z(J er negen-en-dertlg doorgebracht aan de St. Jansachool ln Zevenhoven. Het ia niet ln cijfers uit te drukken hoeveleh zij de beginselen van het aap-noot-mles heeft geleerd. Naast het onderwijs Is zi) ook nog bestuurslid van het Wlt-Gel© Kruis en besteedt z(J veel tyd aan de bibliotheek. Iedere zondag is zij aan wezig bij het uitlenen van de boeken. Deze dag zal in de parochie wel stille tjes voorby gaan, daar het accent wordt gelegd na augustus 1968 wanneer de Jubilaresse haar 40-jarig jubileum viert als onderwijze res aan de St. Jansschool ln Zevenhoven. HULP AAN ISRAëL De huis-aan-huis-collecte voor Israël die dinsdagavond is gehouden heeft een bedrag van ruim 660,- opgebracht. Avond voor Israel 27 Juni a.s. zal er een soort bonle avond worden gegeven in het Cultureel Centrum, waarvan de opbrengst bestemd is voor Israël. Diverse culturele verenigingen zullen hieraan meewerken. Het zuster- koor van Bijdorp heeft al medewer king toegezegd en naar aller verwach ting zullen enkele beroepsartiesten, die in Voorschoten wonen, eveneens meedoen. Margie Ball is bereid gevon den mee te doen. Haar manager zal trachten haar op genoemde avond vrij te krijgen. Nadere berichten avond zullen nog volgen. CerUlonconcert Ter gelegenheid Vrijdag: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein), Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg. Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivem.tr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat. Kanaalweg (van Lammenbrug tot spoorlaan), Vlietweg, Zoeterwoud seweg, Crones te la. Vrijdag: Schelpenkade, Andrics Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v. d. Laanstraat, Leeuwkenstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moorv. straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo» destraat. Staalwijkstraat, Buitenrust- straat, Kastanjekade, Meidoornstraat,

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3