vljy&§wmi) AKTIEVE BEZORGERS GROFVUIb OPHAALDIENST. NIETS IS MEER WAARD DAN DE DAG VAN VANDAAG HOGERE BELASTINGEN PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 13 JUNI 1967 De 13-jarige Leidenaar B. var Steeg liep gistermiddag om half vijf in zwembad De Vliet een hersenschud ding op toen een ander van de kant op hem dook. Door de EHD werd hij naar het Academisch Ziekenhuis over gebracht. Op de spoordijk nabij het Haar lemmerviaduct is gisteren omstreeks zes uur in de middag een grasstrook van 60 vierkante meter in brand ge raakt door onbekende oorzaak. De brandweer heeft 't vuur gedoofd. Uit een loodgieterskeet aan de Wassenaarseweg is in de nacht van zaterdag op zondag een inbraak ge pleegd. De buit bestond uit twee boor- tollen met een gezamenlijke waarde van 470.-, een slijptol van 550.- en een soldeerbrander van 55.- Eveneens werd Ingebroken in een Opening keurslagerij C. Alkemade Onder grote belangstelling is gister avond de geheel gemoderniseerde win kel van keurslager C. P. P. Alkemade in de Haarlemmerstraat geopend. De tweede voorzitter van de Nederlandse Vereniging van Keurslagers, de heer L. Duym uit Amersfoort, was speciaal uitgenodigd om het moderne pand voor winkelend Leiden open te stellen. Vele relaties en cliënten waren aan wezig om de eigenaar te feliciteren met zijn nieuwe zaak, die een grote aanwinst betekent voor de midden stand van de Sleutelstad. Het personeel kwam gisteravond zelfs handen te kort om de vele bloemstukken in ontvangst te nemen. Rijnsburgse eend veroorzaakt chaos Een eend met een kroost jongen stak gistermiddag kwart over vijf met kloeke pas de Rljnsburgerweg over eh dwong daardoor twee automobilisten te stop pen. Een derde autobestuurder had de oversteek-plechtigheid niet zo gauw ln de gaten en deze vloog met zijn auto te- jen de tweede stilstaande auto, die op zijn beurt de eerste ramde. De schade, die de drie auto's hierbij opliepen was aanzienlijk. Naar verluidt kwam de eend met de jongen er zonder kleerscheuren af. LEIDSE AGENDA woning aan de Wasstraat, in de pe riode tussen 9 en 12 juni. De bewoners van dit pand verblijven buiten de stad. Met een glassnijder werd een ruit ver nield. Kasten en laden werden door zocht. Het is niet bekend of er iets wordt vermist. Aan de Kath. Universiteit te Nij megen is geslaagd voor het doet. ex. in de rechtsgeleerdheid de heer J. Th. Duynstee uit Leiden. Burgerlijke stand Geboren: Cornelis A. J., z.v. J. G. Bouw en K. M. E. van Breemen; Ni cole, d.v. P. L. A. Cuppens en J. R. M. Grutters; Hendricus N. J., z.v. A. J. Hermans en P. C. E. Siemerink; Car mine C. J., z.v. G. Mastrocinque en A. M. Apeldoorn; Barbara B. C., d.v. P. J. M. Molenkamp en J. P. van der Zalm; Johannes M. M., z.v. P. M. Schelvis en G. M. M. van den Berg; Edwinus J., z.v. J. Beekman en E. Boeff; Ralph S. A., z.v. H. J. Hiep en A. M. G. Smijter; Richard, z.v. B. J. de Wit en C. Ouwersloot; Harm J. P. A., z.v. N. J. A. van Oudenhoven en C. G. M. Bouter; Marcel, z.v. P. Mul der en G. M. van der Wal; Guido A. F., z.v. G. C. Schrama en M. W, Reeu- wyk; Birgitta G., d.v. F. v. d. Touw en B. I. J. Kleer; Petronella L. M., d.v. L. F. van Steenbergen en D. P. M. van Loon; Nanda M. J., d.v. J. Heemskerk en G. M. de Keizer; Johan nes, z.v. J. van Vliet en M. A. Bon; Dieuwke J., d.v. A. Ouwehand en A. M. Schuitemaker; Anne-Marie, d.v. F. van den Bosch en J. van Gemeren; René, z.v. P. J. A. Beekman en N. Kamerman; Wilfred T. N.. z.v. J. J. Henzing en M. C. A. Kerkvliet; Be- rendina W. J. M.. d.v. W. M. de Water en J. W. Vreeburg. Gehuwd: W. B. Ebeling Koning en E. J. M. J. Nieuwenstein; D. F. van der Leek en W. Deegens; W. A. de Vroom en D. H. Jaszcz. Overleden: P. C. van der Vate, 49 jaar, man; J. H. Munnik, 82 jaar, man; A. Timmermu.is, 75 jaar, wed. van R. C. van der Veen; G. A. Sierat, 91 jaar, man; J. van Tol, 75 jaar, man; C. Swiebel, 61 jaar, echtgenote van L. Kling; J. A. M. Hogervorst, 4 weken, zoon; T. C. E. van Kampen, 2 dagen, dochter; A. N. J. Zwanenburg, 3 jaar, zoon; A. van Duijvenvoorde, 71 jaar, man. OEGSTGEEST Geen voorrang verleend Op de wegsplitsing Floralaan en So- j phialaan is gistermiddag de bromfiet- j ser L. N. uit Leiden op een bestel- i wagen, die werd bestuurd door E. W. uit Leiden, gebotst. Het ongeluk ge- j beurde, doordat N. geen voorrang ver- I leende aan de van rechts komende be stelwagen. De bromfietser werd met een lichte verwonding naar het zie kenhuis overgebracht. Op de splitsing van de Rijnsburger- pad is gistermiddag de bromfietser A. O. uit Voorschoten op een vracht wagen, die werd bestuurd door A. v. E. uit Rijnsburg, gebotst. Het niet voor rang verlenen was de oorzaak van 't ongeluk. Met lichte verwondingen is O. naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. Brand op zolderkamer te Oegstgeest Op de zolderkamer van een huis aan het Wilhelminapark in Oegstgeest is gisteravond brand uitgebroken, toen de bewoonster van deze kamer, mej. M. L. R., met een kampeergastoestel water wilde koken. Tengevolge van een lek in de koppeling ontstond er een brandje. De brandweer, die snel ter plaatse was, kon met twee nevelspui ten het vuur bedwingen. De zolder kamer werd slechts licht beschadigd. COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT vraagt voor de stad LEIDEN Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, telef. 20935. LEIDERDORP Dr. C. A. Teijgeler benoemd tot hoofdinspecteur Bij K.B. is dr. C. A. Teijgeler te Lei derdorp benoemd tot farmaceutisch hoofdinspecteur bij het ministerie van Sociale Zaken en Volksgezondheid. De heer Teijgeler volgt hierdoor dr. P. Side- rius op. die onlangs werd benoemd tot directeur-generaal voor de gezondheids zorg. Dr. Teijgeler was sedert 1 januari 1963 directeur van het rijksinstituut voor geneesmiddelenonderzoek. BEGIN VAN BRAND Door nog onbekende oorzaak is gis termorgen brand uitgebroken in het perceel van de dierenarts dr. B. aan het Plantsoen. Dr. B., die gistermor gen vroeg zijn huis voor werkzaam- Donderdag: Maresingel (van Zwar te Pad tot Haarlemmertrekvaart), Pas teurstraat, Hansenstraat en Korte Han senstraat, Leeuwenhoekstraat, Groen- oordstraat en -plein, Lucas v. Leyden- straat, Bakker Korffstraat, Jan Lieven- straat, Frans v. Mierisstraat, Gabriël Metzustraat, Broekweg, Stadspolder- weg, Haarlemmerweg, Raampoort, Raamstraat, Maredijk, Piet Heinstraat, Vondelstraat, Poelgeeststraat, Schut terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade, Aloëlaan, Rijnsburgersingel, Marislaan, Mussenbroekstraat. VERTROKKEN EN GEVESTIGDE PERSONEN IN LEIDEN WOENSDAG 14 JUNI Concert - Brabants Barok Ensemble Zuiderkerk 20.15 uur. Katholiek Vrouwengilde - Slultlngs- avond in zaal naast St. Petruskerk te 20.00 uur. Kath. Vrouwengilde afd. Leiden vertoning dia's. Parochiezaal Petrus- kerk. 20.00 uur. St. Augustinusver. afd. kleuterleid sters ledenvergadering. R.K. kleuter school. Haarlemmerstraat 38, 15.15 uur. R.K. Bond van Bejaarden, afd. Lelden viering 12 -jarig bestaan. Antonius Clubhuls 19.30 uur. K. en O. middagexcursie m. rond leiding naar kasteel Duivenvoorde. 15.30 Phllatelica contactavond. Kantine Clos en Leembruggen, 3de Binnenvest- gracht, 19.30 uur. VRIJDAG 16 JUNI EHBO afd. Lelden uitreiking een- ZATERDAG 17 JUNI Holland Festival concert „Musica Leidensls". Marekerk. 20.00 uur. De Danaïden viering 20-jarig be staan. Ant. dubhuls, 20.00 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrfjdag 9 juni tot en met donder dag 15 juni: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der menschheld", Hooigracht 48, tel. 21060. Vertrokken personen In de week van 29 mei t/m 5 juni 1967: W. A. v. Gronin gen en fam. Jac. v. Campenlaan 35. De venter, Maasstraat 524; J. P. Feliks en fam. Debussystr. 25, R'dam, Bollandstr. 29c; K. N. Kollau en fam. Beethoven- laan 253, Rijswijk ZH, Frans Halskade 20; S. C. v.d. Vegt en fam. Stationspl. 158. Oegstgeest. Pieter Molljnln. 15; M. Y. E. Lenlger-Ertman en fam. Plantsoen 17, India: H. H. A. Geerlings en fam. Brahmsln. 87. Oegstgeest, Dorpstr. 36; J. C. Fles en fam. Scholtenstr. 10. Noord- wijkerhout, Eyk en Donck 9: B. M. L. Jansz en fam. Kapteynstr. 47, R'dam, Binnenweg 121: M. P. B. Broere en fam. Oude Vest 223, Heerhugowaard, Eras- mus8igel 7; J. B. Rang en fam. Rossini- str. 9, Eindhoven, Pizanostr. 188, A. M. M. Smetz en fam. Leemanstr. 39. Alk maar, Fred. Hendrikln. 139; H. Hons- beek en fam. Nw. Rijn 40, Noordwijk, Pr. Hendrikweg 22a; A. Serdijn en fam. Walraven v. Hallstr. 9, V'schoten, van Kinsbergenln 13: J. Vertelman en fam. Joubertstr. 8a, Canada; N. de Kruis en fam. Tollensstr. 11, Zaandijk, Guisweg 47; A. N. Timmer Wittesingel 96-97, Rotterdam, Oranjeln. 48; W. B. Smetz Leemansstr. 39, Alkmaar, Fred. Hen drikln. 139; A. Makkreel Bachstr. 244; Zeist. Vijverln. 7; P. L. Ragetlie Mare dijk 87a R'dam. Bijlwerfstr. 26a; J. J. Hoogmoed Roorborstatr. 17 A'foort, Leusderweg 230; M. R. Sprockel R'bur- gerweg 71a 's Gr.hageq, Loosduinsekade 123; B. E. Sciarone-Lauw R'burgerweg 101 Oegstgeest, Aert v. Nesln. 520; E. A. (Goethe) abonnee Besteed deze dag dan ook goed I op De Leldse Courant aan. Uw aktivltelten honoreren wij gaarne met een spel Leidse Courant speelkaarten Het ls heus niet moeilijk, want thans is J DE LEIDSE COURANT I met al het nieuws, zo wijd de wereld strekt tot In i 1 Daarbij een smaakvolle opmaak, met een keur va V door uiterst bekwame journalisten. i Bovendien als ouverture 's maandags onze vermaarde SPORTKRANT 's zaterdags ons wekelijks bijvoegsel „FINALE". Vul nog heden onderstaande bon ln. Ondergetekende: 4 NAAM: ADRES: EEN VOORTREFFELIJKE KRANT I I I I I I I I I I I 2 Deze aavertenue na invuiung opzenaen aan: A BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 81, P 4 Lelden. A. Laheij R'burgerweg 10 Kerkrade, Markt 61; M. L. Schuurman R'burgerw. 10 Den Haag, Wildhoefln. 37; I. D. Tokaya R'burgerweg 140 A'dam, Wees- perzijde 243; C. Vermeulen Hoge Mors- weg 97 L'dorp, Ericaln. 14; L. C. Schou ten Druivenstr. 53 Oegstgeest. Juffer- mans8tr. 31; A. J. v.d. Velde v. 't Hofstr. 35 Oegstgeest, Zoutkeetln. 1; H. J. Zie- rlkzee Hyacinthenstr. 26 Groot Britan- nië; J. C. v.d. Sar Schelpenkade 45 j R'dam, Mathenesserdijk 271; J. Ledeboer W. d. Zwijgerln. 171 Delft, Delfgauwse- weg 198; M. Verdegaal Steenschuur 7 j S'heim, Wilhelminaln. 2; E. Roseleur H'lemmerstr. 67 B'graven, Weipoort 37a; E. P. G. M. Bakker Hooigracht 15, Den Haag. Isabellaland 381; C. J. v. Dijk Lange Mare 98a, R'kerk, de Genestetstr. 5; C. F. Meijer Nw. Beetenmarkt 19 Den Haag, Vrederustin. 171; P. H. M. v. Hoe- sel Oude Singel 58 Oegstgeest, v. Assen- delftstr. 16; C. C. Kurpershoek O. Vest 36 Dordrecht, Reinkenstr. 2a; G. J. Ra- mondt Titus Brandsmaln. 59, Spijkenisse, Gentianstr. 9a; J. P. Peterson Aalmarkt 20 R'dam, Lambertweg 32; T. Klay-v. Weizen Jan v. Houtkade 25 R'dam, Bee- nlngerstr. 30c; A. T. v.d. Lee-v.d. Weert- hof Maresingel 34a A'dam, Botterstr. 20; L. R. M. Warnars Boerhaveln. 29 W'naar, Zfldeweg 57; E. E. Steenvoorden-v. Koo peren Rljnsburgerweg 10 Noordwijk, Of- femweg 58; P. C. C. Zijleman Rijn- en Schiekade 107 Schledad, Kor Kuilerstr. 44; G. Simon Schelpenkade 41 Chaam, Elsakkerpad 6; J. v.d. Kuijl N'einde 2a Den Helder, Erasmusstr. 5; L. de Vries Groenhazengracht 12 A'foort, Utrechtse- weg 257; J. v.d. Laken Tollenstr. 17 Frankrijk; J. Verkade-Post Rijndijkstr. 88 Alphen a.d. Rijn, Oranje Nassausin- gel 4; K. Stigter Jan v. Goyenkade 17/18 Maarssen, Zandpad 4; H. T. Bousie ten Katestr. 27 Z'woude, H. Rijndijk 145; V. Genuardi Kort Rapenburg 5a. Italië; P. A. Gerbrands Langebrug 109. Austra lië; H. M. Kronenburg Rijnsb.weg 10 Den Haag, Enschedeln. 45; J. Tekamp i Donderdag: Stationsweg, Paviljoens hof, Stationsplein, Morssingel. Pest huislaan. Piet Paaltjespad, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pres. Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Joubertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tasstraat, Lop- senstraat, Rijnzichtstraat, De Wetstr., Reitzstraat, De la Reystraat, Pretorius- straat. Vrijdag: Veilingkade, Lammen- schansweg (van Veilingkade tot Lam- menschansplein)Lammenschansplein, Zoeterwoudseweg, Meloenstraat, Ap pelstraat, Tomatenstraat, Druivenstr., Kersenstraat, Carbuterweg, Planteyn- straat, Kanaalweg (van Lammenbrug tot spoorlaan), Vlietweg, Zoeterwoud seweg, Cronestein. Vrijdag: Schelpenkade, Andries Schotkade, Leuvenstraat, Gerrit v.d. Laanstraat, Leeuwkepstraat, Valdez- straat, Stadhouderslaan, Magd. Moon- straat, Drie Octoberstraat, Duivenbo- destraat, Staalwijkstraat, Buitenrust straat, Kastanjekade, Meidoornstraat, Hyacinthenstraat, Seringenstr., Dalia- straat, Anjelierstraat. Voorhouts straten krijgen namen van heden had verlaten, kreeg de goede gedachte om plm. 8 uur „even naar huis" te gaan, waar hij bij aankomst de brand constateerde. Na de brand weer gewaarschuwd te hebben was de brand snel geblust. Inschrijving nieuwe leerlingen Voor de inschrijving van nieuwe leer lingen van de kleuterschool „De Enge lenbak" aan de Ericalaan bestaat ge legenheid tot eind juni. Geboren: Volkert P.. z.v. Kornelis P. van Post en Francina J. van der Willigen; Marco A., z.v. Dirk Sandijk en Sijke Visser. Ondertrouwd: Jakob A. Lock, 24 jaar en Gerda E. Pool, 23 jaar; Gerar- dus C. de Boer, 23 jaar en Christina Fruman, 21 jaar; Jacobus W. van Wie- ringen, 21 jaar en Cornelia A. P. van den Bosch, 20 jaar. Getrouwd: Antonius Hoogervorst, 27 jaar en Trudy van den Bosch, 24 jaar. Overleden: Barbara Koning. 82 jaar, weduwe van Frans D. van Wijck. SASSENHEIM ADEST MUSICA NAAR BELGIë Zondagmorgen 7 uur vertrok „Adest Musica" per toerbus met 1000 kg baga ge vanuit Sassenheim, met als eind doel het in zuid-België gelegen stadje Doornik. Na een voorspoedige reis van 5'/s uur arriveerden ze om half één in de plaats van bestemming. Na welverdiende rustpauze, waarin de inwendige mens van het nodige werd voorzien, was het om 3 uur aantreden geblazen, om deel te nemen aan internationale muzikale parade, de aldaar georganiseerde zomerfeesten luister bij te zetten. Aan deze parade namen korpsen deel uit België, Frank rijk en Nederland, 's Morgens hadden al enkele militaire korpsen uit deze landen een taptoe verzorgd. De parade die tot 8 uur 's avonds duurde werd besloten met een show door elk van de deelnemende korpsen op het plein voor het stadhuis. Na weer snel omgekleed te zijn, vertrok het gezelschap om half 9 naar Sassen heim. Als gevolg van een oponthoud van een uur bij de Schelde-tunnel in Antwerpen, was het al half één in de nacht toen het gezelschap in onze gemeente arriveerde. Het was voor „Adest Musica" een vermoeiende, maar succesvolle dag. Zondag 18 juni a.s. gaat de drum band naar een concours in Poeldijk, waar men uitkomt in de hoogste afde ling. Postduiven De P.V. De Blauwband hield een wedvlucht voor oude duiven vanaf Orleans. In concours 239 duiven. Los 5.30 uur. Aankomst eerste duif om 14.03.10. G. Ajnmerlaan 1, 8, 49, 50, 58; G. Mens 2, 10, 11, 14, 24, 32, 33, 66; H. Spaargaren 3; Th. Onderwater 4, 40, 43, 55, 72; L. Slikkerveer 5, 22, 51; gebr. v. d. Kragt 6,18, 19, 30, 31; J. Haver 7, 27, 42; L. J. Drost 9, 34, 38. WASSENAAR j De Wassenaarse Reddingsbrigade be. schikt voor het nieuwe strandseizoen I over een vergrote en anders ingedeelde strandpost. Aanleiding tot de verbou wing van de strandpost was 't verzoek van de Wassenaarse Rode Kruis- colonne om een nauwere samenwer king met de brigade bij het verlenen van eerste hulp bij ongelukken. De colonne beschikt niet over voldoende krachten om permanent de EIIBO- post bezet te houden. Bij afwezigheid van Rode Kruis-helpsters en helpers zullen leden van de brigade, van wie er velen het EHBO-diploma bezitten, eerste hulp bieden. In verband hiermede moest de EHBO- kamer in de strandpost van de Red dingsbrigade worden uitgebreid en deze gelegenheid heeft men ruim bruik gemaakt de post wat te vergro ten en praktischer in te delen. Zater dagmiddag is tijdens een eenvoudige plechtigheid-de vernieuwde strandpost in gebruik gesteld door burgemeester mr, W. J. Geertsema. De burgemees ter sprak waarderende woorden over de goede samenwerking tussen Red dingsbrigade, Rode Kruis en politie. De Redingsbrigade heeft zich gelukkig nooit op het strikt formele standpunt gesteld, dat zij alleen maar te maken heeft met zwemmers, die in moeilijk heden komen. De Reddingsbrigade is altijd bereid geweest de handen uit de mouwen te steken als er op een andere manier hulp geboden moest worden. Namens het Rode Kruis, afdeling Wassenaar, sprak de heer K. van Leeuw vriendelijke woorden over de goede verstandhouding tussen Rode Kruis en WRB en politie. De strand post staat in het komende seizoen on der leiding van oud-adjudant van po litie W. Recourt. De technische leiding van het werk van de brigade berust behalve bij het bestuur bij de hoofd agent van politie Zoutendijk. De ope ning van de strandpost werd o.m. bij gewoond door de commissaris van po litie, de heer W. H. van Ballegoijen de Jong. LISSE Viswedstrijd voor Roode Kruis Zaterdag 10 juni werd ten bate Roode Kruis een grote viswedstrijd gehouden, waaraan door 234 personen werd deelgenomen. Het was een span nende wedstrijd die tenslotte de vol gende uitslag gaf met de drie hoofd winnaars: 1 P. Winkelaar, 9 vissen; 2 W. Hulsebos, 7 vissen; 3 P. Zonne veld, 4 vissen. Grootste vis: A. Versloot. Grondruil Voor de totstandko ming van het nieuwe gedeelte van de Nassaustraat dienen twee kleine stuk jes grond te worden verworven. Eén der eigenaren, de heer A. Buts, eige naar van het perceel Nassaustraat 30, heeft zich bereid verklaard tot mede werking. De heer Buts is bereid van zijn voor zijn huis liggende grond 16V» m2 af te staan in ruil voor 20 m2 grond ter vergroting van zijn zijtuin. De betreffende groftd van de heer Buts ligt op de grens van het centrumplan en de toekomstige ontwikkeling ter plaatse staat derhalve nog niet vast. Met name is dubieus, of de sloot gehandhaafd zal blijven. Daarom is overeengekomen, dat om geen on nodige kosten te maken de be staande situatie gedurende drie jaren, onveranderd kan blyven. prinsen en schilders VALKENBURG VERWACHT De raadsleden van Voorhout zullen donderdagavond a.s. beslissen of het voorstel van burgemeester en wethou ders, om in plan Boekhorst enkele nieuwe straten een naam te geveen, hun instemming heeft. In hun prea- advies halen b. en w. aan dat reeds in principe besloten is om de eerste te noerfïen straat te vernoemen naar het qp 27 april geboren Prinsenkind. Voorts menen zij dat ook een straat zou zijn te noemen naar Prins Claus en enkele andere straten naar bekende Nederlandse schilders, in aansluiting op de straten die reeds naar schilders zijn vernoemd. Zij stellen als volgt voor; a. de straat liggende in het verlengde van de Mauritsstraat: Mauritsstraat; b. de verbindingsstraat tussen de ver lengde Mauritsstraat en de Dinsdag- sewetering: Willem Alexanderstraat; c. de straat, die tussen de blokken (B)-premiewoningen door een ver binding vormt tussen de verlengde Mauritsstraat en de Willem Alexan derstraat: Prins Clausstraat; d. de straat langs de vijver, staande op de Jan Steenlaan: Straatje var Vermeer; e. de verbindingsstraat tussen het Straatje van Vermeer en de Boek horstlaan: Pieter de Hooghstraat; de doorlopende straat .uJen Boe*- horstlaan en de Dinsdagse-wetering, ter afsluiting aan de noordzijde van het te bebouwen gedeelte: Burcht laan; de verbindingsstraat tussen de Pie ter de Hooghstraat en de Burcht- laan: Tooropstraat. HILLEGOM Geeft als abonnee van De Leidse Courant op: I I NAAM: ADRES: PLAATS 4 I Betaling zal geschieden per: week maand kwartaal x Doorhalen wat niet wordt verlangd. Dercksstr. 85: W. J. J. Dissel Langebrug 39a Den Haag, Ln. v. Meerdervoort 190a P. C. Pels H'lemmerstr. 216a Haarlem, Leendert Meeszstr. 96; H. C. Maartense- v. Dam Hoog8tr. 6 N'wljk, Surinameweg 1; P. Vrijhof Drie Oktoberstr. 57 Poor- tugaal, Albrandswegdyk 62; E. Popojanz Lingestr. 1 Diutsland; N. H. v. Boxel Seringenstr. 14a Alphen a.d. Rijn, IJs- j selatr. .35; M. C. M. T. Zaat Zeemanln. 41 Hillegom, Garbialn. 3; J. A. Swanen Leeuwerikstr. 51 Valkenburg ZH, a.b. achter Hoofdsttr. 99; D. H. Swanen-Sie- rag. Leeuwerikstr. 49 Valkenburg ZH, a.b. achter Hoofdstr. 99; E. Losada Fer nandez Korevaarstr. 47 Spanje: I. v. Leeuwen Langebrug 19 Den Haag, de Genestetln. 266; R. R. Aberson N'einde 14a Hilversum, v. Riebeeckweg 212; rkenn Cuneraweg 411 Brandelerkade 3 Voorschoten. Leldieweg en met medewerklng van de directie 9b E. Meyer A. Crflnssenstr. 25 Den de HBC W(?rd gehouden heeft 17.925 Helder. Het Nieuwe Diep 5; E. A. Luk- opgebracht v.d. Linden Paramarlbostr. 10 L'dam, I StompwUkseweg 88; E. C. Westr G. Dou- j Geboren: Dirk J. z.v. J. D. de Wit en E. str. 12 Barendrecht, Pr. Bernhardstr. 17; Warmerdam; Pieter z.v. T. Cardol en S. C. v.d. Hoek-La Roo(j J. v. Goijenkade S. W. J. Dekkers; Wilbert S. H. N. z.v. 21a V'schoten. Tamstr. 8: P. T. J. Schilt- C. J. Warmerdam en A. M. Kempers; hulzen-Ammerlaan Maredijk 177 Den Wilhelmina G. H. d.v. W. H. v. Beek Haag, Groenewegje 126a; L. Hanson- en W. M. M. v.d. Eist. Diana d.v. P. Steckman R'burgerweg 10 U. S. A. Freeke en A. M. I. Schoon; Wedith A. M. Gisteravond kwam de gemeenteraad 1966 van Valkenburg in openbare zitting bij een onder voorzitterschap van burge meester M. A. van der Have. Hoewel de 15 agendapunten snel werden afge werkt in precies 45 minuten en er dus ogenschijnlijk niet veel belangrijks aan de orde was, was er by de ingeko men stukken een zeer belangrijke mede- dcdeling van de zijde van de wethouder van financiën, de heer P. Langeler. De raad kreeg namelijk te horen, dat in de eerstvolgende raadsvergadering enkele ingrijpende voorstellen op het ge bied van de gemeenteüjke belastingen aan de orde zullen komen. Het college van b. en w. meende reeds nu de raad op de hoogte te moeten steUen, omdat, bU de memorie van antwoord bij de be grotingsbehandeling, het coUege meen de alle maatregelen, die de belasting druk zouden verzwaren, achterwege te laten. q 1967een voorstel tot overname gaslevering van de gemeente Leiden door de N.V. Nederlandse Gasunie; de huur van een perceel grond van de heer G. Slootweg voor de plaatsing van het noodgebouwtje ten behoeve van de tand arts; een subsidieverlening aan de dr. A. van Voorthuijsenstichting te Leiden; wijziging Intercommunale IZA-regellng Zuid-HollandZeeland; beschikbaarstel ling van een bedrag van 600,per jaar voor het schoonhouden van het BB-lokaal en een voorbereidingsbesluit bestemmingsplan met betrekking tot de provinciale weg nr. 4 bis werden alle zonder hoofdelijke stemming goedge- Rondvraag In de rondvraag kwamen echter de tongen los. De heer D. Nasveld (PvdA) wüde weten waarom bij de bouw van een vierde lokaal van de chr. kleuter school (kosten ongeveer ƒ20.000) de plaatselijke aannemers niet waren be ging niet te ontkomen was en aangezien j naderd. De yoorzitter merkte op, dat de raad volgens artikel 50 van de Onder wijswet een gevraagd bedrag ter be schikking stelt en dat de besturen van bijzondere scholen baas ln eigen huis zijn, mits ze maar binnen de gestelde ramingen blijven. Mevr. Mizee-Blok (Gem.-Bel.) merkte op, dat reeds op 8 maart j.l. besloten werd de zebrapaden op de Hoofdstraat te veranderen, nu zijn we drie maandeD verder en er is nog niets gebeurd. De voorzitter antwoordde, dat 't wach ten was op de goedkeuring van G. S., maar dat tot op heden niets werd ge hoord, hoewel er meestal met een goed keuring drie maanden gemoeid is, dacht de voorzitter, dat eerst de belastingen i verhoogd dienen te worden, voordat Val- KERKEVE1LING ST. MARTINUS- Wethouder Langeler had gelukkig j kenbur? weer'goedkeuringen op geno- PAROCHIE ook nog de prettige mededeling, dat de I U^toeo° Ej£j£, CD VCr' - De kerkeveiling ten bate van de St. bouw van 39 woningwetwoningen In 't ,orvnnr' ',0 B. M Hanl Varkenmarkt Rhenen U, Martinusparochie svelke ten overstaan I Joght was goedgekeurd. Binnenk< B. Lunenberg v.d. van notaris Van Linden van de Heuvell het begrotingstekort thans zulke men aanneemt is deze toekomst dichter bij dan aanvankelijk was voorzien. Uit gaven in verband met opnamen in so ciale inrichtingen en verzorgingscentra voor bejaarden zijn daar voor een niet gering gedeelte debet aan. Daar komt dan nog bij dat in de gemeente Valken burg de belastingen onder de normen liggen zoals dat is aangegeven door de minister. Daarom menen Ged. Staten thans geen raadsbesluiten, die de finan ciële positie lableler maken, 'meer te kunnen goedkeuren, alvorens de gemeen telijke belastingen in overeenstemming I zijn gebracht met die OPHALEN GROF HUISVUIL Woensdag 14 juni kan weer grof-huis-1 zullen zich dan ook met voorstellen tot i een ult- A. de Vries Lage Morsweg 5 Voorburg, L. v. Nw. Oosteinde 205; W. v.d. Huizen- Vermond Julianakade 12 Katwijk, Over run 7; J. H. Rosier A. v. Saksenstr. 4 Katwijk, Overrijn 7; M. Bouzerrari Vol- molengracht 2a Marokko; J. W. Jasperse Hogewoerd 152 Voorhout, Julianaln. 84; O, Comu Kort Rapenburg 5a, Italië. d.v. P. S. Hulsebosch en A. C. W. Schut ter: Yvonne J. C. d.v. M. Slijkerman en A. G. Baars. Ondertrouwd: F. J. v.d. Loo en A. M. v. Assendelft: C. L. S. Maat met G. C. M. Bakker: A. G. v. Schalk met C. A. M. v. Houten: H. J. L. Vendebroek met A. ReiJneveld. Weth. G. Vii deed ook wat w te merken, dat men juist begonnen was met de verbetering van het wegdek van de Valkenburgseweg, een erfenis van de grenswijziging met de gemeente Voor schoten. Het wegdek zal geasfalteerd worden, maar de werkzaamheden zullen pas volgend jaar geheel gereed komen. Alle overige agendapunten: een voor stel tot vaststelling van de verordening op het beheer van het woningbedrijf; de aankoop van een perceel grond van 66 m2 voor 1980.ter verbreding van de Kerkweg, die toegang verleent tot de kleuterschool en het Dorpshuls; nog een krediet van ƒ3000,voor de re constructie van de Kerkweg; een drie tal wijzigingen voor de begrotingen van hiervoor naar de mededeling van "zal I wethouder Langeler. Domv- De heer Jac. v. d. Meij (CHU) vroeg openbare werken j J»oé hetjnetjïe verbouwing van 't post- bij de wijn door op LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 8-14 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Arabesque (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Loon van verraad (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Primitief Londen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 i Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een Engel van niks (14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur, Trianon: Irma la Douce (str. volw.] prolongatie. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Duel ln Diablo (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 PINT „O, pardon, meneer de directeur! Maar ik moet zo af en toe even op adem komen!" KORRELTJE Marktberichten BODEGRAVEN, 13 juni, Kaas Aanvoer 66 partijen. Prijzen: le kwal. 3.40—3.49; 2e kwal. 3.26—3.39; extra kwal. 3.90. Handel: kalm. ROTTERDAM. 13 juni. Vee Aan voer 3305; weekaanvoer 4836; slacht runderen 100, gebruiksvee 446; vette kalveren 240, graskalveren 38, nuchte re kalveren 1476, varkens 11, biggen 2, paarden 20, veulens 5, schapen lam meren 75, weidelammeren 877, bokken en geiten 15. Prijzen: slachtrunderen 455-480, 405-435, 365-380, 335-350. vet te kalveren 280-290, 260-270, 250- 230-250, tieren 30-435, worstkoeien 330- 345, kalf- en melkkoeien 110-1575, re koeien 875-1325, vaarzen 750-975, pinken 575-700, graskalveren 400-550, nuchtere kalveren 150-170, mestkal veren 95-170, schapen 90-120, lamme ren 100-130, weidelammeren 80-100. Slachtrunderen: kort, kalm, prijshou dend; kalf-, melkkoeien: matig, stil, onveranderd: vare koeien: als vorige week. slepend, gedrukt; vaarzen, ken: kleiner, rustig, onveranderd; gras- kalveren: iets korter, stil, stabiel; vette kalveren: even minder, tamelijk, goed prijshoudend: nuchtere kalveren; kleiner redelijk, prijshoudend: schapen, lamme ren; matig, tamelijk, goed prijshoudend; weide-, zuiglammeren: ruimer, goed, iets stijver. R'VEEN, 12 juni. Bloemen. Am. Anjers Sim Rose 1622, Sim Rood 14— 22, Sim Wit 13—22, Sim Arthur 18—20, G. J. Sim 24, Keefer 19—21, Espérance 1823, Désiré 19, Jacqueline 22, Red Diamond 1618, Farah Diba 23, Prin- Ann 1819, Rozen Garnette Carol 610, Zorina 1116, Seventeen 10, Super Star 2429, Sonora 19—21, Elsbeth 16, Carla 2731, Baccara 30— 37, Tradition 13, Coral Princess 1721, Nordia 17, Lelies Fireking 79, Gloriosa -20, Violieren 13—16, Gerbera 21—23, Pioenrozen 1223 p. st. Trosanjers 3.10 Colvilleis Nymph 1.652.60, Orange Queen 2.20—2.25, The Bride 1.05 —1.25, Spitfire 1.20—1.55, Wilhelmina 1.201.45, Amanda Mady 2.152.65, Robinette 2.00—2.20, Irissen 55—90, id. Prof. Blaauw 1.251.35, Imperator 80— 1.15, Brodea 1.80, Snijgroen 33—72, Es ther Read 75—1.10, Lathyrus 2047, Duizendschoon 2150, Anemonen 12- 41, Margrieten 801.00, Korenbloemen 3749, Bruidsanjers 21—33, Campanula 551.25, Freesia's 4150 per bos. TER AAR, 12 juni - Groenten - Kas- snijbonen 1,95-2,30, snybonen stek 1,00- 1.65, peulen I 1,70-2,40, peulen zwaar 70-1.50, andijvie I 26-31, andijvie n 12-21 capdoppers 1,30, aardappelen 69. tuin bonen 1.00-1.30. rabarber 37. aardappe len 74, postelein 78. spinazie 1,05, krom me komkommers 26-30. alles per kg. Aardbeien 81 per doosje, selderij 12, kroten 30. bospeen I 69-90. bospeen II anemonen 24. duizendschoon 19-25 alles per bos. Tomaten A 6,70-7,30, E 7.00, C 4,80 per bakje van 6 kg. Sla 15-21, sla ii 6-11, bloemkool A i 64-1,19 A ii 57-8o, b n 40-51, stek 16-28, kom kommers 15-29, alles per stuk. kantoortje staat, kreeg een nagenoeg gelijkluidend antwoord. Tenslotte vroeg de heer v. d. Meij of de bewoners langs de Hoofdstraat hun heggen niet kunnen snoeien, want die groeien veel te breed uit, hetgeen vooral onaangenaam is voor de wandelaars. Wethouder Vis antwoordde, dat di verse eigenaren zijn aangeschreven, maar dat slechts één van hen aan het verzoek heeft voldaan. Het zal nog een keer gevraagd worden en anders zal de politieverordening gehanteerd en maat regelen genomen moeten worden. Op verzoek van de heer v. d. Mey ging de raad vervolgens over in besloten zitting. TER AAR GROENTEPRIMEURS Maandag leverde de heer D. C. van Harten de eerste aardbeien van de koude grond aan de veiling, pr(js 81 cent per doosje; koper: groentehande laar A. v.d. Bosch uit Alphen. De vryetydstuinder J. G. v.d. Sluif wist de eerste capdoppers aan te ren, commissionair J. Koeleman ging mee weg voor 1.30 per kg. Maandag waren er ook de eerste tuin bonen van de kwekers Th. Egberts te Ter Aar en G. N. Klefln te Aarlander- veen. Voor 1,00 - 1.30 per kg gingen ze met grossier Gebr. Van Engelen en groentehandelaar A. v.d. Bos'ch mee naar Alphen aan den Rijn. RUNSBURG Geboren: Helena Johanna Wilhel mina, dr. v. A. J. Peltenburg en A. J Bloem; Anna Louise, dr. v. C. Vletter en A. van Zuyien; Martha Machllien Jo- zinea, dr. v. L. van Klaveren en J. K- C. Verhaar: Gerrltje. dr. v. J. P. Zwaan van Voorbergen: Mar in us, a J. Kralt en R. van Zundert. Ondertrouwd: Gerrit Jacob van den Eykel. 23 jaar (Voorschoten) en Wil helmina Catharlna Vooljs1.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4