Alleen in Katwijk werden verwachtingen overtroffen Licht in Haarlemmerstraat brandt vijf jaar zonder zin 't is Zondag Vaderdag) A%v I gas Hoofd St. Anthoiiiusschool te Sassenheim F. W. Beckers 40 jaar bij het onderwijs ©©os - Ij» - 08® VEEL VOORRANGSZONDAARS VOOR LEIDSE KANTONRECHTER LEIDSE RAAD BETUIGT INSTEMMING VORMING VAN SCHOOLADVIESDIENST Zeeman 11a autocapriolen weer veilig op zee ■dinsdag 13 juni 1967 de leidse courant GELDINZAMELING VOOR ISRAEL Geweken spanning had invloed op offerbereidheid Voor zover ons hedenmorgen bleek uit de opgaven van vele gemeenten in Leiden en omgeving is alleen in Kat wijk de geldinzameling voor Israël een doorslaand succes geworden. Terwijl Leiden en nagenoeg in alle gemeen- Iten de resultaten beneden, soms ver Ibeneden de verwachtingen bleven, bracht de Katwijkse bevolking gister avond in twee uur tijd bijna 43 mille ;bijeen, om precies te zijn 42.541,34. De minimale opbrengst in de bussen in de portalen van kerken en openbare, gebouwen wordt, zo werd ons duide lijk bij informatie op vele gemeente huizen toegeschreven aan het feit, dat de offerbereidheid van de bevolking duidelijk is afgenomen na het beëin-1 digen van de vijandelijkheden in het I Midden-Oosten, waardoor tevens een einde kwam aan de directe bedreiging j de staat Israël. Een oorzaak meent ook te zien in de sumiere bege- j leiding van de actie via de radio en j ?n aan het feit, dat in veel ge- j meenten reeds acties gevoerd waren of reeds besloten was deze week nog iets te organiseren in de vorm van huis-aan-huis-collectes. In Leiden werd gisteravond 5.886,02 de bussen gedeponeerd, maar de straatcollecte bracht al eerder plm. 7.000.- op. In Zoeterwoude-Dorp werd gisteravond gecollecteerd en de op brengst was daar 1.146,65. Op de Hoge Rijndijk zal deze week nog een collecte worden gehouden. In de bussen van Leiderdorp werd bij elkaar 2.043.- gestort, in Valken burg 95.-, in Bodegraven 8.370,54. In Hazerswoude was het totaal resul- van de zes verzamelposten heden morgen nog niet bekend, maar wel kon men mededelen, dat de kerk 't Zwaantje, de gemeentesecretarie en het raadhuis in hel dorp bij elkaar goed waren geweest voor een bedrag van iets meer dan duizend gulden. De bussenactie in Wassenaar, die reeds vorige week getsart was, werd gister avond afgesloten en leverde ƒ5.538.17 op. Warmond bracht 1660- voor Is raël bijeen in een huis-aan-huis col- In vele plaatsen werden gisteravond geen activiteiten meer ontplooid, om dat er reeds eerder acties werden ge voerd. Dat was o.m. het geval in Al phen a/d Rijn. dat al ruim 15.000.- had opgebracht; in Noordwijk, waar zaterdag een bliksemactie werd ge voerd met een resultaat van 7.500.- en in Sassenheim, waar de jeugdgroe- peringen van de verschillende kerken vrijdagavond al 3.700.- ophaalden. Voor zover ons bekend worden nog gemeentelijke acties voorbereid in Rijnsburg (donderdagavond huis-aan- huis-collecte). Alkemade en Voorhout. llurloon-aetie Hoewel de opbrengsten in vele ge meenten beneden de verwachtingen bleven mag men echter aannemen, dat uiteindelijk toch nog een zeer goed resultaat, landelijk en plaatselijk, ge haald zal worden, omdat de uurloon - actie van de Stichting van de Arbeid nog in de bedrijven op gang moet komen. Zoals ook via radio en t.v. werd aangekondigd was de actie van gisteravond in de eerste plaats bedoeld voor degenen, die niet met de uurloon actie bereikt kunnen worden, zoals middenstanders en mensen, werkzaam in vrije beroepen. NACHTWANDEL TOCHT W.I.K. De Leidse Wandelsportver. „Willen is Kunnen" (lid van de K.N.B.v.L.O. de Wandelkring Leiden) organiseert van vrijdag 23 op zaterdag 24 juni a.s. voor de vijfde maal een nachtwandel tocht over 'n afstand van 60 kilometer. Het parcours voert de deelnemers deelneemsters ditmaal door het Rijnlandse polderland en biedt de Vier- daagse-tippelaars onder hen wederom een welkome gelegenheid tot training. Vorig jaar legden het record van 125 lange afstand-tippelaars, die uit prak tisch alle delen van het land kwamen, de vrij zware tocht met sucecs af. De start heeft vrijdagavond tussen 22.30 23.00 uur plaats vanuit de vereni gingszaal in de Maria Gijzensteeg naast de „Overdekte" in de Haarlem merstraat). De deelneming staat open voor dames n heren van 17 jaar en ouder, die al len bij het volbrengen van de tocht herinneringsstandaard ontvangen. Het inschrijfgeld bedraagt 4.50 per persoon, inclusief enkele consumpties, die onderweg worden verstrekt. In- schrijfadressen: Maresingel 47, Ooster straat 11a, Leiden; Eikenlaan 53, Al phen aan den Rijn en Hackfortstraat 140, Den Haag. Inschrijvingen aan de start nog mogelijk tot uiterlijk 23 uur. LEIDSE UNIVERSITEIT Op 8 juni 1967, is de heer J. W. Roe- lofsen, geboren te Velp, gemeente Rhe- den, gepromoveerd tot doctor-in de fa culteit der wiskunde en natuurweten schappen op proefschrift getiteld "Struc- jtuur en magnetische eigenschappen Hoe lang het oranje waarschuwingslicht in de Haarlemmerstraat tegenover de Hooigracht al brandt is ons niet bekend. Wel we ten we, dat al vijf jaar lang eenrichtingsverkeer is ingesteld van de Mare naar de Haven. Het is ons daarom een raadsel, waarom het verkeerslicht onveranderlijk dag in dag uit nog zijn oranje schijnsel uitstraalt in de richting van de Haven. Des tijds zal dit licht zeker wel een belangrijke functie hebben ver vuld. Toen het verkeer nog van de Haven de smalle Haarlem merstraat in dook was een waarschuwing voor het kruispunt Hooigracht - Pelikaanstraat - Haarlemmerstraat zeker op zijn plaats. Nu is het licht 'nog slechts voorwerp van verwondering van de voetgangers, die als enigen met dit licht worden gecon fronteerd, sinds auto noch fiets meer langs de Overdekte naar de Hooigracht rijden. We kunnen toch moeilijk aannemen, dat de voetgangers door middel van dit licht op het gevaar van dit kruispunt gewezen moeten worden ADVERTENTIE R.K. BEJAARDENBOND, AFD. LEIDEN BESTAAT TWAALF-EN-HALF JAAR Op 20 juni a.s. herdenkt de R.K. Bond van Bejaarden en Gepensioneerden in Leiden haar 12 '/2-jarig bestaan. Zy is voortgekomen uit de reeds bestaande parochiële sociëteiten voor bejaarden. Het jubileum zal in de komende dagen op twee manieren gevierd worden. Op de eigenlijke datum 20 juni zal er in alle parochiekerken van Leiden als mede in de kapel van huize Roomburgh een H. Mis worden opgedragen uit dank baarheid. De buitenkerkelijke viering zal plaats hebben op woensdag 14 juni a.s. met een feestavond in het Antonius Clubhuis. Op deze avond zal het bekende Leidse ge zelschap Sempre Avanti voor de bejaar den optreden met het programma „Jong en Jolig op toernee". Dit belooft een succesvolle en waardige viering van het feest te worden. Drie gewonden bij autobotsing in Noordwijk Op de Zwarteweg te Noordwijk is gis termiddag een personenauto met aan hangwagen, bestuurd door een Rijnsbur ger, op een Morris gebotst. Beide chauf feurs werden met lichte verwondingen naar het ziekenhuis vervoerd. De be stuurder van een andere personenwagen, die het ongeluk zag gebeuren, probeerde nog te remmen, maar botste door deze manoeuvre tegen een lichtmast op. Ook hfj werd met verwondingen naar het zie kenhuis overgebracht. De toestand van de gewonden ïs redelijk. De drie auto's zijn totaal vernield. De oorzaak van de botsing is onbekend. Vele modellen en kleuren Vanaf 5.95 FIETSEN BIJ STATION TABOE Sinds enige dagen is abrupt een einde gekomen aan de fietsenchaos die per manent heerste rond het stationsge bouw. Tenminste op de plaats waar tot nu toe legaal was toegestaan de rijwie len tijdelijk te stallen. Klaarblijkelijk waren de gemeentelijke autoriteiten de „langparkeerders" langzamerhand goed beu en waarschijnlijk met het doel de heersende wantoestanden voorgoed uit te roeien zijn nu maatregelen getroffen. Het is nu voortaan niet meer geoorloofd fietsen links naast het stationsgebouw onder de overkapping te plaatsen. Daar toe zijn op de pilaren parkeersverboda- borden aangebracht. Het is goed hier eens met nadruk op te wijzen, want wie I er niet op let heeft ze niet in de gaten. Tot nu toe is de controle evenwel ter dege verscherpt, want de voormalige gratis stalling is de laatste dagen ijselijk schoon gehouden. Niettemin hebben we ervaren, dat de politie in de overgangs periode nog wat consideratie heeft ge toond met de argeloze fietsers, die ge woontegetrouw hun karretje ter plaatse achter lieten. Nachtvoorstelling in Leidse bioscoop ten bate van Israël In het kader van de aktie Leiden naast j Israël wordt vrijdagavond te 11.30 uur j in het Lido-theater de bekroonde Israël-j film „Beslist niet op zaterdag" vertoond. In deze rolprent is Robert Hirsch in ze-1 ven verschillende rollen te bewonderen. I De toegangsprijs -is gesteld op 5.—. De I voorstelling is mo^eljjk gemaakt door medewerking van gemeente, dagbladen I en filmverhuurkantoor N.V. Melior. Kaarten alleen verkrijgbaar aan de kassa van het theater. Toegang 14 jaar. LEIDERDORP MEISJE VALT DOOR SPIEGELRUIT Tijdens s*choonmaakwerkzaamheden aan een huis aan de Koningstraat in Leiderdorp is gistermiddag mej. Z. Z. (20) van een keukentrapje gegleden en! door een spiegelruit gevallen. Met ern- j stige snijwonden aan beide benen is zij het ziekenhuis vervoerd. Al was het zijn jongens-ideaal zeekapitein te worden, het heeft hem nooit gespeten, dat hij bij het onderwijs is gegaan. "Moest ik weer kiezen dan zou het weer onderwijzer worden", aldus de heer F. W. Beckers, hoofd van de R.K. Jongensschool St. Anthonius. die dezer dagen herdenkt dat hij 40 jaar aan het onder wijs is verbonden. Als eerste in de familie bij het onderwijs, heeft hij zijn taak zodanig opgevat, dat hij voor zijn kinderen en meerdere familieleden een voorbeeld is dat navolging verdiende. Zo hebben drie van zijn kinderen, één zoon en twee dochters de voet sporen van hun vader gevolgd, eveneens zijn twee neven en nichten him oom gevolgd. Het oud-vader landse gezegde "goed voorgaan, doet goed volgen" te hier wel van toepassing. Oors pron kei ijk ideaalzeevaart Na eerst in zijn geboorteplaats Den Haag in de Paramarlboatraat de Mulo gevolgd te hebben, werd de kweek school gekozen in plaats van de zee vaartschool toen de ouders onover- komeniyke bezwaren hadden tegen een loopbaan bij de zeevaart. Als jon geman van amper 20 jaar slaagde de heer Beckers op 15 juni 1927 Voor dc onderwijsakte, in 1931 gevolgd door de hoofdakte. In 1936 behaalde hij bovendien de akte 1.0. Duits. Moeilijk begin De start by het onderwijs ging be paald niet over rozen, als gevolg van het overschot van onderwijzers, en de jonge "meester Beckers" moest in september 1927 genoegen nemen met een plaatsje als kwekeling met akte by tie R. K. Jongensschool aan de 's Qi'avénzapdejgan. Maandsalaris ƒ30.- flier vertrok hij in januari 1928, ,Na nog als invaller bij twee Haagse broederscholen dienst gedaan te hebben, werd hij In januari 1929 aangesteld bij de R. K. Jongensschool "Sl. Gerardus Majella" In verband met de ziekte van het schoolhoofd, weer als kwekeling met akte, nu voor 35,per maand. In mei 1929 volg- één de zijn tijdelijke aanstelling jaar. die in 1930 werd omgezet in een vaste, daar een andere school "mees ter Beckers" ook een vaste betrekking aanbood. In 1942 werd hij hoofd van de la gere R. K. Jongensschool "St. Gerar dus Majella" ln de Cllinderstraat. Dit bleef hij tot 1948, waarna hij Den Haag verliet om op 1 april van dat jaar naar Sassenheim te vertrekken, waar hij hoofd werd van de nieuw opgerichte St. Antonius-öpleidlngs- school. Toen de heer Post ln 1957 met pensioen ging werd de bestaan de R. K. Jongensschool samengevoegd met de St. Anthoniusopleidingsschool tot één opleidingsschool, de R. K. Jongensschool "St. Antonius", waar van de heer Beckers sedert 1957 hoofd la. Sociale belangstelling Behalve voor het onderwijs heeft de jubilaris zich altijd aangetrokken gevoeld tot het sociale werk. In zijn Haagse periode was hij ais 'baljuw van de Jonge Wacht actief betrokken bij het jeugdwerk Verder heeft hy vele avonden besteed aan de biblio theek van de St. Vincentiusvereniglng aldaar. In Sassenheim was hij nauw betrokken bij het werk van de kin deruitzending, waaraan hy leiding gaf. verder medewerker van de R. K. Voogdijvereniging, wtjkheer van het R. K. Armbestuur en circa 10 Jaar bestuurslid van de Instelling voor Maatschappelijke zorg. De overgang van de stad nuur het platteland vond de heer Beckers wel groot, maar de prettige samenwerking met de colle ga's was oorzaak dat hij zich gauw thuis voelde In Sassenheim. De jeugd vindt hij sterk veranderd. Vroeger haast slaafse gehoorzaamheid, wat grote nadelen had. Tegenwoordig moet alles gemotiveerd worden, het hoe en waarom interesseert de Jeugd meer dan vroeger. Z(jn hartewens is In Sassenheim een school met betere outillage, in het bijzonder voor de li chamelijke opvoeding. Feestprogramma Het fe«*t wordt volgende week g»v vlerd en start niet «*«-n kinderpro gramma voor de eerste twee klas- Men donderdagmiddag In het KNA- gehouw om 2 uur. Vrijdag 28 juni wordt de dug begonnen met een 11. Mis in de St. I'anerutluskcrk om 8.30 uur. Om 19 uur wordt de Jubilaris ontvangen door de schooljeugd van de 8e tot de 7e klus In liet KSA-ge- houxx. Om 3 uur middags hoeft een officiële ontvangst plaats ia het KSA- gebouw, die een besloten karakter draagt, gevolgd door een receptie van 5 tot 6 uur, waar een leder in de ge legenheid ls de heer Hoekers de hand te drukken. Dat nog zeer vele automobilisten om welke reden dan ook zondigen tegen de voorrangsregels, bleek ook gisteren weer uit het grote aantal "voorrangsza- ken", waarin de Leidse kantonrechter, mr. R. de Bruyn, vonnis moest wijzen. enige ternaire overgangsmetaalpnicti- I Zo moest den". De promotor was prof. dr. A. van Arkel. Doet. ex. Not. recht de heer A. H. Goos- (Naarden). Doet. ex. Not. recht de heer J. v. Wijngaarden (Delft). Eindexamens Christelijk Lyceum te Leiden Geslaagd voor het examen HBS-a: Boudy Arentshorst, Sassenheim, Bep v. d. Broek, Oegstgeest, Bert Carstens, Oegstgeest. Elzeliene van Duyn, Kat wijk, Willem Flim, Oegstgeest, Bouke van Gosliga, Rijnsburg, Bert de Graaf, Marian Hakkenberg, Gerda v. Klaveren, Rijnsburg, Margriet Kralt, Rijnsburg, Annet Kromhout, Rijnsburg, Jan Kui- venhoven, Rynsburg, Mar ja v. d. Kwaak, Sassenheim, Joost Minnaard, Z'woude, Flik van Osnabrugge, L'dorp Maartje Raaphorst, Coby Roest, Z'woude, Maar ten Sobels, Oegstgeest, Annemarie Ve nekamp, Katwijk, Henk Vis, Leiden, Bert Westra, Rijnsburg. Waar geen plaatsnaam is vermeld, Is deze Lelden. Rijnlands Lyceum te Wassenaar i 24-jarige monteur uit Geslaagd voor het diploma M.M.S.; Marijke Bakker, Joyce Bikkers. Ety ee w Bischoff v. Heemskerck, Mariët Glotz-1 bach, Marina Hanraets. Heieen Hey- ning, Liselot Huitema, Marja van Hulst, Saskia Kerdel. Cornelia dc Roos, Marina de Ruyter de Wildt, Marja Samsom, Danne Smith, Emilie Ver- spyck Mijnssen, Ronny Vink, Erlandine Waller, Marjo Will, Madeleine van der Wyck, Annemarie Berenschot. Mar- gretha Bierens de Haan, Francisca van den Burg, Marijke Drewes, Bregtje Everts, Olga Geritsen, Lavinia de Graaf, Marijke de Haan, Jacky Leef- lang, Mariëtte van der Leeuw, Wiedje van Lookeren Campagne, Hilde Sa muels de Wilde, Marie Schetters, Astrid Starrenburg, Henriët van der Velde, Maggie Venekamp, Iloria Zijlmans. Er zijn geen kandidaten afgewezen. Lelden zleli verantwoorden, omdat hJJ ln de avond van de 11e november jl. op het kruispunt langs Mare-Oude Vest geen voorrang had verleend aan een van rechts komende auto. De bestuurder hiervan haalde al remmende naar rechts uit teneinde een aanrijding te voorkomen en botste tengevolge hiervan tegen een paal op. "Ik heb hem niet gezien en vind het hoogst onwaarschijnlijk, dat ik hem heb gehinderd", voerde verdachte tot zijn verdediging aan. Hij voelde zich dan ook volkomen onschuldig aan het hem ten laste gelegde feit. "Omdat hij gewoop doorreed ben ik hem achterna gegaan. Toen ik hem aanhield zei hij van niets te weten en weigerde zyn naam en adres op te geven. Ik heb toen het kenteken nummer genoteerd en dit aan de politie doorgegeven" bracht de benadeelde au tomobilist o.m. naar voren. De officier, mr. J. D. Lulofs, achtte het feit, dat ver dachte nogal roekeloos vermeld kruis punt was opgereden, afdoende bewezen en eiste gezien de ernst hiervan dan ook een geldboete van 100.-- subs 20 dagen. Verdachte vond het bewijs van zijn schuld niet geleverd en de geëiste boete bovendien aan de veel te hoge kant. Hoe wel de kantonrechter aan een van rechts uit De Laat de Kan terstraat komende auto. De klap van de botsing bleek inder daad nogal hard te zijn aangekomen, want de andere auto was meteen "rijp- voor-de-sloop". Verdachte ohtkende ten stelligste abnormaal hard te hebben ge reden. "Ik reed hooguit 40 km/u" schat te hij zelf. "Daar kwam nog wel een flink aantal kilometers bij", bleef de rechter van mening. Verdachte merkte op: "Als hij beter had uitgekeken en had geremd, zou er niets zijn gebeurd." In zyn requisitoir laakte de officier het met nadruk, dat verdachte zo niet alle. dan toch het grootste deel van de schuld op een ander wilde laden. Een en ander bracht hem dan ook op een eis van 75,boete subs 15 dagen. "Ik heb zelf ook ruim 1300 schade te betalen", omkleedde verdachte zijn verzoek om uiterste clementie. Hoewel de kanton rechter van oordeel was. dat verdachte deze schadepost geheel aan zichzelf te wijten had, kwam hij hem toch iets te gemoet en vonniste met 60isubs 12 Knoeien Het af gewisseld door de zaak tegen een 19-ja- rlge fabrieksarbeider uit Noordwyk, die destijds zijn bromfiets bad uitgeleend aan een nog geen 16 jaar zijnde buur jongen. By diens aanhouding op de Lani- mensrhansweg kwam tevens aan het Hebt, dat verdachte dermate aan z'n bromfiets had zitten "knoeien" dat liet geheel meer van een volwaardig niotor- Dotle hoek ,'Hij zat waarschijnlijk net in een "dode hoek" van mijn auto, want anders had ik hem wel zien aankomen," aldus ver klaarde een 29-jarige chauffeur uit Lei den de reden waarom hij met zijn auto komende vanaf de koninginnelaan geen voorrang had verleend aan een auto, die op de Lammen8chansweg reed en al- doende voorrang had. Verdachte De Leidse raad heeft in zyn vergade- IJ. J v. Riesen. thans adjunct-gemeente- ring, voorgezeten door burgemeester mr. lijk inspecteur. Het gaat hier om een dul- G. C. v.d. Willigen, gistermiddag in- j deiyke scheiding tussen het- inspectie- steinmiiig betuigd niet het voorstel van b. en w. tot vorming van een schoolad viesdienst. De heren Gransch (PVDA), Lijten (KVP), De Kier (PC) en De Bruyn (PSP) voerden hierover het woord. Wethouder Sanne» zei te hopen op vruchtbare besprekingen by het doen totstandkomen van deze dienst. De schooladviesdienst zal baar bemoeiingen niet beperken tot bet schoolkind in moei lijkheden, de dienst zal zich volgens liet voorstel ook kunnen bezighouden met ntief en voorlichtend werk ten be kerde de rechter voorts nog. dat hy "eerst |loeVe van de scholen, zowel op pedago- wel degeiyk goed had uitgekeken alvo- gisch-dldactlsch als op psychologisch en rens de weg over te steken Uw schuld mediMoIi terrein. Verder ook aan het in staat wel vast en ik vraag niij dan ook j stellen van schoolkeuze-onderzoeken aan af, waarom u het transactiebedrag van oind van het leerjaar van het ƒ50,— niet betaalde", informeerde de g!o eil in het algemeen aan het ver officier terloops. "Omdat mij nog nooit strekken van adviezen, die zowel verband zoiets is overkomen, vond ik die 50. - houden met bet welzyn van de kinderen veel te veel en betaalde dus niet", aldus aK de padagogisch-dldactische gang verdachtes bescheid. Het baatte hem ech- v;in zaken op de school, ter niet. Gezien de ernst van het fei£ vonden de magistraten een correctie van Onafhankelijk van deze dienst, doch 50,achteraf zelfs nog aan de zeer nauwe banden daarmee onderhoudend, lage kant. Zij lieten het er ditmaal echter zal de gemeenteiyk inspecteur van het nog bij, dus zal de chauffeur conform I onderwijs als zelfstandig adviseur van b. eis en vonnis toch nog vyf tientjes moe- en w. optreden. In deze functie zal per ten neertellen. 1 augustus a.s. worden benoemd de heer VOOR DE HAAGSE POLITIERECHTER dat verdachte inderdaad schul- rijwiel weghad a aan het hem ten laste gelegde niet bepaald "als een heer in het verkeer" had gereden, liet hij het ditmaal nog bij een boete van 75.subs 15 dagen. Rijp voor de sloop "Gezien de totale materiële schade reed u blykbaar met een nogal flinke vaart dat kruispunt op," zo merkte de kantonrechter o.m. op In de zaak tegen een 19-jarige monteur uit Oegstgeest. Deze stond terecht, omdat hy met een door hem bestuurde auto op de Burg- gravenlaan geen voorrang had verleend i derhalve i rijhe r de liestiiring vy* nodig was. De 19-Jarige zeeman uit Vc wist voor de Haagse politiere of bet nu de slaap of het bic werst waardoor bij niet dc doo stuurde auto oxer de kop xxns doch de Officier van justitie or schot en rende een jaar, zoals de Officier eiste, •liter niethem niet erg hinderen, doch de week ge- xx as ge- v.mgcnisstruf zal te zijner tijd xvel aan r hem lie- de orde komen. De rechter veroordeelde geslagen, xerdachte overeenkomstig de eis. hield het Vakuntle, kinderfeest. De raad verleende een subsidie aan de Stichting Leids Vacantle Kinderfeest voor 1967 van ƒ3000. Het betreft hier een eenmalige subsidie. In antwoord op vragen van de heer Lyton (de heer Pom- pe, Noodraad, sloot zich hlerby aan) deelde wethouder* Sannes mede, dat het hier niet gaat om een precedent. Elke subsidie-aanvrage wordt grondig beke ken, van wie dan ook. Overigens zag de xvethouder in de x'ryxvllllge bljdrage-sec- tor nog mogeiykheden om Iets voor de stichting LVK te doen. Speelterrein Bijna 25.000 gulden schonk de raad voor het aanleggen van een vrye speel- gelegenheid voor de jeugd op het ter rein van Oud-Hortuszicht aan de Witte Stage'. De heer Uu„.r, ,PC> vroeg ,1.- ^^Tmiel de wil aandacht voor een afscheiding met het bejaardenhuis Groenhoven door b.v. eeu al» nlfa plaatsen ivlhle afschermen die by don ker een toevlucht bieden aan degenen tegen xxi.' mapUwtm era «rUUn beschermen. "Laten we eerst een* een proef nemen zonder hek en kyken wat dat oplevertaldus do heer Ver snel, de nodige hilariteit wekkend. Wet houder Menken zei tenslotte, dat het hek primair eventuele vernielingen moet te gengaan. De raad ging ook ak koord met het aanbrengen van een parkeerlndellng op dg Beestenmark!De heer Koorda (PV DA) vroeg of het mogeiyk was fietsers uit te zonderen \-an de maatregel tot het instellen van eenrichtingsverkeer op d« twee rijbanen aan de noordzyde In de richting Turfmnrktbrug. Mevrouw wet houder N. den Haan-Groen voelde even wel niets voor een stroom fietsers tegen' het overige verkeer ln. Er wordt een commissie van advies in gesteld als bedoeld ln art. 75 Algemene Bijstandxvet. De heer Lanter* (PC) stel de, dat van ttcldo kanten (overheid en moet, zyn. er Iets te maken. Wethouder Menken vulde is ook van weerskanten Inbreng komt- het terrein 's avonds wordt af gesloten. De heer v.d. Klogt (KVP) acht te afsluiting 's avonds noodzakeiyk. Wethouder s. Menken deelde mede, dat aan afscheiding tusi en Groenhoven aundaclit van een verordening, houdende xvyzlglng van de verordening op woonwagens geldboete van ten hoogste 300,i.p.v. ƒ25,kreeg geen steun van de heer side mede, Frans (PSP). De overige voorstellen iet terrein werden ook anngenomen. De geloofa- ilt besteed. brieven van het nieuwe PVDA-raadslid Twee proces-verbalen en de in beslag name van vele door verdachte zelf ge monteerde onderdelen, alleen het frame bleef praktisch buiten de beslagname, waren het gevolg van een en ander. De jeugdige overtreder kon geen enkel ex cuus aanvoeren. Wel verzekerde hij de kantonrechter, dat hij zich nu een "nor male" bromfiets had aangeschaft. De of ficier vorderde twee geldboeten van 40 subs 16 dagen en vernietiging van Ryks- wege van de in beslag genomen onder delen. De kantonrechter vonniste met een totale boete van 80 waarvan 20 voor- xvaardelljk met een proeftijd van 2 jaar en de geëiste vernietiging van de onder- l.y he bet slapen kunnen er ook rare dingen ge beuren". zo gaf hij toe, doch bet stond ook wel vast, dat het bier er aan te pas xvus gekomen en dan wordt lu kxvader. Bovendien bleek verdachte wel te hebben gedronken en niet gegeten, het geen de situatie nog kwader maakte. Verdachte reed in het nachteiyk uur ook met een snelheid van 8090 km., verloor de macht over het stuur waar na het voertuig over de kop sloeg. De zeeman zat nu weer op zee, hetgeen de Officier xvel veiliger voor hem vond. Om die reden zou waarschyniyk de ontzegging van de rijbevoegdheid gedu- Pistool in kippenhok pas Eigenlijk wist een inwoner van Bode- Ityd graven niet, dat hij een strafbaar feit pleegde, toen hy een pistool in huis had. Hy had dat nl. gevonden onder het kip penhok van zijn buurman. Uiteraard verkeerde het wapen niet In al te beste staat en beslist niet schletklaar. Doch niettemin was het een overtreding van de vuurxvapenwet, waarvoor de Officier van justitie bij de Haagse politierechter 75.boete en verbeurdverklaring van het wapen eiste. Inderdaad komt er een hek nnii de Witte i. P. Hexvltt werden In orde bevonden Singel dat op bepaalde tyden geopend en l L>c heren Sannes en Woudstra werden gesloten zal zyn. De hi*er Versnel gaf aangewezen als kandldaat-commlssaris- nog te kennen, dat men In Leiden hek- sen van de N. V. Leidse Duinwater MIJ. LEIDSE UNIVERSITEIT TEACH-IN OVER MIDDEN OOSTEN TEGEN EENZIJDIGE MENINGSVORMING Een aantal leden van de Leidse uni- listische Jeugd afd. Leiden heeft aan- versiteit (studenten, hoogleraren en 'n gesloten, wil o.m de volgende punten studentenpredikant) wil binnenkort op deze teach-in behandeld zien: teaeh-in laten plaatsvinden over de welvaart van de Arabische lan den vergeleken met die van Israël liet Midden-Oosten. In een verzoek het pruesidium faeultatum om zo'n teaeh-in te organiseren, spreekt men van de „veelal eenzijdige en emotio nele reacties van radio, pers en tele visie in ons land, waardoor een ramp zalige simplificatie in de openbare meningsvorming wordt tcweegge- verband daarmee de nood zaak van ontwikkelingshulp aan de Arabische landen; de integratie van Israel in de Ara bische wereld en de standpunten die de betrokken regeringen in de loop van deze tijd dlenomtrent heb ben ingenomen; - de rol die Westerse belangen en machtspolitiek in het conflict heb ben gespeeld en nog spelen.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3