Leidse Koorboeken inspireerden tot concert van Leidse muziek GROFVUIL? OPHAALDIENST. VOOR LEIDSE TEAMS GROTE KANSEN IN DE VIER PROMOTIEWEDSTRIJDEN DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 10 JUNI 1967 Boeiende „bloemlezing" in kader van Holland Festival |"\e bij alle muziekvorsers bekende en beroemde Leidse Koorboeken geven behalve een getuigenis van een rijk en intensief muziekleven in Leiden eind 15e en 16e eeuw, ook een weerspiegeling van wat er in Nederland (én Europa) in die tijd muzikaal gaande was. De zes Leidse koorboeken vormen mét de zeven koorboeken van de O. L. Vrouwe Broederschap te 's-Hertogenbosch de bron bij uitstek voor de kennis van het Nederlandse muziekleven in de 16e eeuw. Met het verlenen van een krediet voor een kostbare restauratie van de koorboeken stelde het Leidse ge meentebestuur een bewonderenswaardige daad van cultureel beleid. Méér over deze restauratie kan men lezen in het artikel van de Stadsarchivaris, mej. mr. A. J. Versprille, in het Leidse Jaarboekje 1965. Tijdens het archivariaat van mr. dr. J. C. Overvoorde zijn vijf koorboeken bij het archief van de Pieterskerk in het Gemeente-archief gevoegd. Eén boek is perma nent tentoongesteld in de Lakenhal. De koorboeken bevatten ruim 200 composities van 24 componisten. Vele van die componisten genoten reeds toen en genieten thans nog een wereldverbreide faam. Om een paar namen te noemen: Clemens non Papa, Cypriaan de Rore, Gombert, Josquin des Prez en Wil- haert. Bovendien staan in de koorboeken nog bijna 100 anonieme composities. LEIDEN ALS CENTRUM Dat Leiden destijds een levendig en inspirerend cen trum van de Nederlandse muziekwereld was. wordt bevestigd door het feit dat binnen de muren van de stad een muziekuitgeverij gevestigd was die de ver spreiding verzorgde van de werken der componisten. „L'imprimerie Plantinienne de Raphelengius" was n.l. een filiaal van de vermaarde muziekuitgeverij Plant ij n te Antwerpen, in 1583 door deze overgedaan aan zijn schoonzoon Frans van Raphelingen. Bij dit huis verschenen tot 1619 in totaal 21 muziek stukken, waarvan sommigen nu nog over de gehele wereld, uiteraard in herdrukken, verspreid zijn. Van zelfsprekend trok een zo levendig muziekcentrum in die tijd vele musici aan. Uit het idee, om nü, anno 1967. het muzikale belang van Leiden in de 16e tot de 18e eeuw te belichten, werd liet streven geboren een concert te organiseren van Musica Leidensis: Leidse muziek. Aangezien er te allen tijde tussen het koren veel kaf schuilt, aangezien bovendien de praktisch en technisch ten dienste staande middelen (beschikbare ensembles en de helaas altijd benauwde financiële mogelijkheden) beperkt waren, moest, om een boeiend en afwisselend overzicht te verkrijgen uit het beste wat in specifiek Leidse bronnen aanwezig was of met Leiden te maken had, een selectie gemaakt worden. Daaruit resulteerde dan het programma dat het Nederlands Madrigaal- koor en het instrumentaal Ensemble „Pieter Hellen- daal" op 17 juni a.s. in de Marekerk, in het kader van het Holland-Festival te Leiden, ten gehore zal brengen. Instrumentaal zullen werken tot klinken komen van Cornelis Schuyt (1557-1616), Pieter Hellendaal (ca. 1720-1799) en Albicastro. De bindingen van zowel de geboren en getogen Leidc- naar Schuyt. als de te Leiden gewerkt hebbende Hel lendaal aan de stad zijn welbekend. Albicastro, de verlatiniseerdenaam van de Zwitserse componist Johannes Heinrich Weissenburg von Bis- wang, van wie geen jaartallen bekend zijn, was de eerste componist aan wie de titel „musicus academiae" van de in 1575 gestichte Leidse Universiteit werd ver leend. Zijn werken verschenen voor het eerste bij de Amster damse uitgever Roger. Dezelfde titel kreeg in 1749 ook Pieter Hellendaal. die later in Engeland een lucratiever emplooi vond. PREMIêRE NA EEUWEN \7an Cornelis Florisz. Schuyt zullen voor de eerste maal na zoveel eeuwen in een musicologisch be trouwbare lezing gespeeld worden een Canzona en 4 Pavanes en Gaillardes uit de „Dodeci padovane et altrettante gagliarde con due Canzone alle francese per sonare a sei". De betrouwbare partituur is te danken aan de musicoloog drs. A. Annegarn, die van leven en werken van Schuyt een speciale studie maakt. Het onderzoek naar de Leidse namen G. Vermij, B. de Panhysen, C. de Tritsom, St. de Henssen en N. de Sweeten, aan wie de Pavanes zijn opgedragen en die vermoedelijk de uitgave bij Raphelengius gefinancierd hebben, is nog gaande. Dat de pavanes gecomponeerd zijn in de Venetiaanse stijl is gemakkelijk verklaarbaar uit het feit dat Schuyt op stadskosten een langdurige reis naar Italië kon maken. De vocale composities van het programma van 17 juni zijn: een vijfstemmig Madrigaal „Coronato d'alloro" van Schuyt, „Stabat Mater" van Josquin des Prez, het Chanson „J'ay veu le cerf" van Pierre de Manchicourt (ca. 1510-1564) met daarop aansluitend „Agnus Dei Leidensis" uit de gelijknamige mis van Clemens non Papa (ca. 1510-1556), en „Rozette" van J. P. Sweelinck (1562-1621). De Leidse binding van Schuyt's Madrigaal, ook al ge drukt bij Raphelengius, opgedragen aan ,.al nobilissimo et virtuossisimo Signore Arnoldo di Duvenvoorde", behoeft geen toelichting. Het „Stabat Mater" van Jos quin des Prez (vierstemmig koor en één cantus-firmus- stem die gespeeld zal worden op het orgel), treft men aan in het derde Leidse Koorboek. Wel een bewijs dat dit fraaie Stabat Mater destijds reeds een wijde verspreiding had. VERGELIJKENDE UITVOERING Hetzelfde derde koorboek bevat de mis „J'ay veu le cerf" van Clemens non Papa. Het merkwaardige hier van is, dat de Leidse lezing een Agnes Dei bevat, die afwijkt van de notatie in de oorspronkelijke uitgave te Leuven. Dit zesstemmige „Agnus Dei Leidensis", door prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers als ouder be stempeld dan dat uit de Leuvense uitgave, is boeien der en ryker dan de rest van Clemens non Papa's parodie-mis (d.i. een mis gecomponeerd op een reeds bestaand werk i.e. het chanson van de Manchicourt, een procédé dat destijds veelvuldig werd toegepast). Het volgt veel minder schools, hoewel duidelijk her kenbaar. het stramien van het chanson. Om zowel de overeenkomst als het verschil in karakter goed uit te laten komen, worden het levendige chanson van de Manchicourt en het rustige maar weelderige „Agnus Dei Leidensis" van Clemens non Papa na elkaar ge zongen. Als laatste muziekuitgave van Raphelengius verscheen in 1612 van J. P. Sweelinck Rimes frangoises et ita- liennes", een verzameling duetten en terzetten plus één vierstemmig chanson. Dit chanson (Rozette), een fraai voorbeeld van Sweelinck's rijke, sprankelende koorstijl, zal het Musica Leidensis-concert afsluiten. Enkele correcties van apocriefe passages, ontstaan door afgescheurde hoeken en een ontbrekende pagina van het exemplaar in het Haagse Gemeente-archief, zijn aangebracht door drs. A. Annegarn aan de hand van een zich te New York bevindend compleet exemplaar. In het laatste nummer van bet tijdschrift „Mens en Melodie" wijdt J A. F. Doove een artikel aan dit bij zondere concert van Leidse muziek. H. STRATEGIER. PRINS DJATIKOESOEMO ZAG ALPHEN Demonstratie-avond UW MENING Gisteren heeft prins Djatikoessoemo van Soerakarta, Indonesisch ambassadeur te Parijs, met zijn echtegonote een bezoek gebracht aan Alphen aan den Rijn. De prins was vergezeld van de wetenschappelijk hoofdmedewerker aan de Rijks universiteit te Utrecht drs. F. A. Pangeran en de heer J. J. P. 't Hart mede werker aan het Koninklijk Instituut voor de Tropen te Amsterdam. Ten gemeentehuize bood mevrouw Bruins Sloot links op de foto voor het bordes van het raadhuis de echtgenote van de Prins een fraai bloemstuk aan. In het gemeentehuis werd in de burgemeesterskamer de tliee geserveerd. Daarna werd en tocht door de gemeente gemaakt. Uit de opmerkingen van de prins en zijn gemalin bleek duidelijk, dat zij met belangstelling hadden kennis genomen van de uitbouw van Alphen a.d. Rijn. ANTWOORD VAN B. EN W. LEIDEN OP VRAGEN OVER STRAATVERLICHTING VERNIELING VRIJWEL NIET TE VOORKOMEN I doende uitkomst. De op deze wijze bo- j schermde verlichting in de viaducten, o m. die aan de Haarlemmerweg en de Maredijk. blijkt ook veelvuldig vernield te worden. 5. Een plan tot o.m. het verbeteren •an de verlichting van de Vogelenwijk •erkeert in een vergevorderd stadium •an voorbereiding, terwijl wij in de eerst volgende raadsvergadering een krediet >nders hebben de volgende ant- zu|jen vragen voor verbetering van de op deze vragen gegeven. verlichting van de Morssingel. Algehele vervanging van de verou derde stadsverlichting, welke nog plm. ."1100 lantaarns omvat, door lichtmasten 6Vj of 8 m lichtpunthoogte, voor- De heren M. van Aken en J. van Ran- ren, leden van de Leidse gemeenteraad, hebben B. en \V. vragen gesteld Inzake openbare straatverlichting, straatnaam- lering. Burgi en Weth. woorden 1. Twee keer per maand wordt door de Stedelijke Fabrieken van Gas cn Electriciteit, zowel 's avonds als over dag. de avond- en nachtverlichting ge- Gouden bruiloft De heer en mevrouw W. H. Bey E. Bey-Vermond, wonende Oosterstraat 94, vieren dinsdag 20 juni hun gouden huwelijksfeest. Het echtpaar heeft 11 kinderen en 34 kleinkinderen. Op 10 juni zal het feest gevierd worden met 'n bustocht van de gehele familie door het LEIDERDORP MR. DE GROOT UIT DE RAAD Mr. J. J. de Groot, raadslid voor de VVD, heeft wegens drukke werkzaam heden, met ingang van 1 juli a.s. be dankt als lid van de gemeenteraad. De heer De Groot kreeg in 1962 zitting in de gemeenteraad. Maandag: Maresingel (van Juliana- straat tot Zwarte Pad), Prins Frede- rikstraat. Koningstraat. Bronkhorst- straat. Willemstraat, Prins Hendrik straat en -plein, Mauritsstraat. Louise de Colignystraat, Waldeck Pyrmont- straat. Marnixstraat (van Maresingel tot Willem de Zwijgerlaan), Amalia-» straat, Johan Willem Frisostraat, Van Hogendorpstraat. Van Limburg Sti- rumstraat. v. d. Duinstraat, Falckstr., Anna v. Saksenstraat, Kemperstraat, Molenstraat Maandag: Rijnsburgerweg, Terwee- park, Boerhaavelaan. Mariënpoelstr., Kagerstraat, Brasemerstr., Zweiland- laan, Van Swietenstraat. Faljerilstr., Houtlaan, Antoine Duycklaan, v. Beu- ningenlaan. Van Slingelandtlaan. Jo han de Wittstraat, Johan v. Oldenbar- straat, Hogerbeetsstraat, Warmonder- weg. Nachtegaallaan, Mezenstr.. Vin- kenstraat. Lijsterstraat. Roodborststr., Merelstraat; Wassenaarseweg, Leeuwe rikstraat. Van vrijdag 9 juni tot en met donder dag 15 juni: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der menschheid", Hooigracht 48, tel. 21060. Voor Studentenhuisvesting Historisch pand aan Doelengraclit wordt gerestaureerd Veertien studenten, met leder een el- gen kamer, zullen gehuisvest worden in liet historische hoekpand Groenhazen- gracht-Doelengracht, dat op initiatief van de stichting Leidse Studentenhuis vesting gerestaureerd gaat worden. In dit pand is de bekende Friese bakkerij van de heer C. Streng gevestigd. Het bood tot voor kort onderdak aan Ver gezinnen, waarvan er drie z\jn verhuisd. Ook de bakkerij en de daarbij behorende winkel zullen in de restauratie worde?) opgenomen. Zo worden bijvoorbeeld de ramen in overeenstemming gebracht met de rest van het pand. dat op de mo numentenlijst staat. Bakkerij en winkel zullen dus beide gehandhaafd blijven. De architectuur van de restauratie is in handen van de Leidse architect H. Kroneman en de uitvoerder is de fa. K. Burgy N.V. te Oegstgeest. Met de werk zaamheden aan het pand. dat voor een deel uit de 17e eeuw stamt, zou men over een maand of vier gereed kunnen zijn. Leidse Muziekschool Voor veel ouders, familieleden en andere belangstellenden hebben leer lingen van de Leidse Muziekschool gisteravond in de kleine zaal van het Stadsgehoorzaalcomplex een zeer ge varieerde muziek-demonstratie-avond gegeven. Voor de pauze werd indivi dueel spel voorgezet op een aantal verschillende instrumenten. Na de pauze werd het ensemblespel met veel verve beoefend. Men heeft gister avond een goede indruk kunnen krij gen van de mogelijkheden die de Mu ziekschool te bieden heeft en van de vorderingen die er gemaakt worden. Inleidingen en uiteenzetting werden gegeven door de directeur van de Volksmuziekschool, de heer C. L. Ste- Dr. J. C. Leyte tot lector benoemd By Koninklijk Besluit is dr. J. C. Leyte tot dusver wetenschappelijk hoofdamb tenaar by de Leidse Universiteit, be noemd tot lector in de fysische cbemie aan deze universiteit. Dr. J. C. Leyte. die 25 januari 1936 in het toenmalige Batavia werd geboren, deed in 1952 eindexamen aan de 4e Ge meentelijke HBS te Amsterdam en stu deerde vervolgens scheikunde aan de universiteit van Amsterdam. Na in no vember 1958 doctoraal examen te heb ben gedaan, promoveerde hij in decem ber bij prof. dr. M. Mandel te Leiden cum laude op een proefschrift, getiteld „Potentiometric behaviour and inter action with Cu(II)-ion8 of poly-metha- crylic acid". Dr. Leythe, die in december 1958 aan de Leidse Universiteit doctoraal assis tent werd en drie later tot wetenschap pelijk ambtenaar werd benoemd, is sinds 1964 wetenschappelijk hoofdamb tenaar en docent fysische scheikunde aan deze universiteit. Hij is leider van de Werkgroep Spectroscopie. Van de hand van dr. Leythe zijn ver scheidene publikaties verschenen, LEIDSE AGENDA ZATERDAG 10 JUNI K. en O. - Middag- en avondexcursie naar Rotterdam met rondleiding. LFC - Prijsuitreiking 18de Zilveren Molentoernooi in de recreatiezaal van de Hollandse Constructie Werkplaatsen 20.00 uur. ZONDAG 10 JUNI K.W.J. Dansavond m.m.v. de „Mi nions, aanvang 8 uur. Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19. MAANDAG 12 JUNI De Natuurvriend - Algemene Leden vergadering in zaal Maria Qijzensteeg 20.00 uur. WOENSDAG 14 JUNI Concert - Brabants Barok Ensemble Zuiderkerk 20.15 uur. Katholiek Vrouwengilde - Sliritings- avond in zaal naast St. Petruskerk te 20.00 DE WOONBOTEN-NACHTMERRIE VOORSCHOTEN 8-6- 67 Graag zou ik ook mijn mening willen geven over het probleem „nachtmerries van woonboten". Ook ik zag kans om door aankoop van een woonboot onderdak te krijgen, met de bedoeling om na verloop van tijd iets terug te ontvangen van mijn koop som door verkoop van mqn boot. Van dit bedrag zou ik dan een eventueel be schikbaar huisje in kunnen richten. Doordat nu geen vergunningen meer ver stekt worden zal ik dit alles dus af kun nen schrijven en dus ook mijn spaarcen ten waarvoor ik mijn boot heb gekocht. Wel ken ik gevallen van bekenden die een oud huisje kochten en na verloop van tijd bericht kregen dat dit huisje voor nieuwbouw moest verdwijnen, zij kregen: le een ander huis toegewezen en; 2e een bepaald bedrag van hun koop som terug ter grootte van de getaxeerde waarde. Is dit nu ook niet mogelijk bij ons. woonbootbewoners, die vaak een behoor- ïyk bedrag voor boot en ligplaats heb ben moeten betalen. Graag zou ik, met nog vele andere woonbootbewoners en, volgens mij met de mensen die er nacht merries van hebben, een voorstel wil len doen aan de instantie, die dit mooie initiatief nam om geen vergunningen meer te verstrekken, óók het initiatief te nemen voor een kleine geldelijke bij drage om het probleem „woonboten" op te lossen. N. H. G. LELIEVELD, w.s. „De Oester" Krimkade, te Voorschoten. WASSENAAR VERMIST JONGETJE WANDELDE NAAR HUIS Een 9-jarige jongen uit Vlaardingen, die met zijn schoolklas de camping „Duinrell" bezocht, raakte verdwaald en is te voet naar Vlaardingen terug gelopen. Hij werd daar 's avonds om half 10 door een voorbijganger opge merkt. Intussen was men sinds half 5 met politiehonden en een helicopter van de vliegbasis Valkenburg naar hem op zoek geweest. PAUZE controlerd. sinds medio januari J.l. la de zien van gesloten armaturen, openbare verlichting in de gehele stad vermindering van de vernielingen met ongeveer acht keer nagegaan. zich brengen, doch 2.000.000,- kosten. Zij zal derhalve slechts in fasen kunnen 2. Tijdens de bovenbedoelde controle- worden uitgevoerd, onderzoeken worden defecte lampen ver vangen door nieuwe. Indien blijkt, dat -le 6. De extra-kosten, welke zyn ge- verlichting niet werkt als gevolg van moeid met het de gehele nacht op volle storing of door vernieling, worden de sterkte laten branden van de openbare straatverlichting, bedragen rond 60.000.- per jaar. Voor het handhaven van de nachtverlichting geldt geen an der dan het financiële argument. TENNISCOMPET1T1E S. In nagenoeg Iedere stadswijk den als gevolg van baldadigheid regel- wij overwegen het tijdstip van over- \'u tennissend Leiden de ongeken-1 Hout ontvangt de club van die naam matig lampen vernield. Meestal betreft8Chakeling Van avond- op nachtverlich- de weelde van vier kampioensteams Woburn uit Vught. Ook hier weer liet incidental» gevallen: er zijn even ^ng. bepa]en 0p o.30 uur. De daaruit heeft gekend, wordt morgen met meer volkomen onbekende tegenstander, wel straten en stadsdelen, waar zich op voortvloeiendo meerdere kosten worden dan normale belangstelling naar de waartegen volgens insiders zeker suc- aamd op 8.500.- per jaar. eerste promotiewedstrijd van de vier j ces mogelijk is. Niets is evenwel be- kampioenen uitgezien. Deze eerste zon- driegelijker dan pmmotietenni: waa - De plaatsen van straatnaamborden dag wordt er gespeeld tegen een kam- in de zenuwen vaak tot net unerse en die van masten van de openbare pioen uit een andere afdeling van de- :ijn gespannen. En juist hierin ngl ae straatverlichting worden in beginsel on- zelfde klasse, terwijl de volgende week grote kracht van het Leidse team, a afhankelijk van elkaar vastgesteld, om- de winnaar tegen de degradant van in Co v. Berghe Henegouwen, ria dat de specifieke eisen voor elk ver- n hogere klasse aantreedt. Een geens- Bonte en Bob Lim routiniers heelt. schillend zijn. Niettemin zullen wij doen zins eenvoudige opgave voor Katwijk, toerei Rooiei-I Groot. Kemeling en Verhees morgen lamp. herhaaldelijk voor, dat na korte tijd aonm na één dag nieuw aangebrachte ciiw kapot zyn gegooid. Hel vrywel onmogelijk In deze gebieden l.yvoorbeeld Noord, de Kooi. bet Mors- kwartier, liet lloutkwartier, de Ooster kerkstraat e.o., het park Roomburg KATWIJK (2e klas) Het Katwijkse topteam van Jan de Groot gaat morgen op bezoek bij Delft II om hier de eerste steen naai de Overgangsklasse uit de weg te ruimen. Er is hier zeker een kans voor de Katwijkers aanwezig, maar in de dan volgende wedstrijd tegen het on gelukkig onderaan geëindigde Leidse Studenten I zal het ongetwijfeld heel moeilijk worden. Voorlopig moeten mevr. Fetter en mevr. Sauerbren, De de lluarl.-i viaduct drijf te bc erllehtlng ongesl rdei rd in lie- het plaatsen Xoordwijk, Forescate en de Leidse de- stratei In somnugi éën of meer keren per maand nieuwe lampen ingezet. Ook'armaturen moeten het dikwijls ontgelden. Het behoeft geen betoog, dat de herstellingen veel tijd vergen, als gevolg waar\ normale onderhoudswerk kp vervanging van lampen minder gel. genheid overblijft. In Januari en februari J.l werden ongeveer 600 lampen ver nield. hetgeen per Jaar neerkomt op plm 3600 stuks Het herstel van deze schade kost de gemeente circa 20.000.- per van straatlantaarns meer op elkaar kun- Hout om dit met kampioenen oen worden afgestemd. i; radanten bezaaide pad zonder kleer- scheuren af le leggen. Voor «ovtr de .trantnaambord.,. ^- N00BDW,jK ,OverE»ne»kl. Al heel volgens de genormaliseerde ijtan- luurdvoorschriften zijn ingericht, voldoen Onze hoogste vertegenwoordiger uit zij aan de eisen van een goede aandui-1 het landelijk toptennis ontvangt mor- ling. Voorzover zulks nog niet het geval i gen op „Casino" in Noordwij k 't Am is zijn wij bereid verbetering, waar mo-1 hemse Beekhuizen. Van dit team is ei voor nci tp bevorderen Wij hebben overi- weinig bekend, maar het feil dat zij de periooip- geleden de direc-ongeslagen kampioen zijn geworden teur der gemeentewerken opgedragen spreekt wel boekdelen. Toch geven zijn oordeel te geven over een aantal wij de Noordwijkers. die zondag suggesties onzerzijds inzake doelmatige bevestiging van straatnaamborden. Zuuren als jeugdige; Delft eerst nog hun ongeslagen kampioenschap waarmaken. WATERPOLO LZC versloeg nu ook Rotterdam LZC i Hoor de politie. peel sul de z.g. „bal- dadlgheidspatroullle". wordt tydeii* de KiirvolllaiH-e regelmatig toezicht uitge oefend ter bestryding van deze balda digheid. In vele gevallen is het echter onmogelijk «Ie daders op te sporen, ter- wyl het onderzoek dlkwjjla voorts wordt I beiuoeiiykt, omdat de burgery zich af-1 zjjdlg houdt. Klachten zijn voorgeko men. dat men by terechtwijzing van de meestal minderjarige vernielers op brutale wyze door de .laders of door hun ouders werd bejegend. 4. Het aanbrengen van een voldoende bescherming van de lampen is vrywel onmogelijk. Ook in de nieuwe wijken, waar de lichtmasten van een degelijk armatuur zyn voorzien, komen regelma tig vernielingen voor. Het aanbrengen vah die vo. ging i Terzake van luiisnummerlng bestaan Amsterdam een grote homogeniteit ten toon spreidden, een zeer goede of,k Kotterdi kans wanneer zij de enkelspelen vrij dammers wa s dan wanneer de eisen voor redelijk doorkomen. Immers, de grote de ploeg va an een lichtmast stroken met kracht van dit team ligt in de dubbel- maar de Leb »n straatnaambord, is beveali- spelen, iets waarover Dash II zeer goed boden kaïwe het bord aan die mast doel- kan meepraten. Vanaf zondagmorgen bier het g.-i 10 uur dus volop spanning in Noord- Rnelofs. wel» wijk voor deze wedstrijd, waarvoor verplichting» ,p 7trfat„»ambordCn fyJn1'taj1sataenda6''n glole "elangslelling n, genormaliseerde atan- uilnderei der Kr Jaardvoorachriften thans in hoeverre het met keersoogpunt gewenst is om binnen het raam van bedoelde normvoorschrlf- ten aan een dergeiyke Informatie uit breiding te geven. INBRAAK IN BRUGWACHTERS HUISJE In de afgelopen nacht is ingebroken in het brugwachtershuisje bij de Schrij- versbrug aan de Zijlsingel. Er wordt metalen korf biedt evenmin af- vermist een bedrag van 225 gulden. lerzoeken FORESCATE (Overgangski. B) Eveneens op eigen terrein ontvangt Forescate morgen het tweede team van het Groningse GSTC. Met Bram Madera weer in de gelederen en een Rik Meyer, Jos Swart, Anneke den Elzen en Gertie Doorenbos in topvorm zijn er voor de Voorschotenaren zeer zeker winstkansen. Wordt deze eerste hindernis mte succes genomen, dan zijn wij er van overtuigd dat Forescate volgende week naar de Overgangski. A zal doorstoten. DE LEIDSE HOUT (Overgangski. B) irx wisten niet alle ge benutten tan „afmaker" Frank >r zijn militaire dienst el aanwezig kon zijn. LZC de reis naar de iok nog aanvaarden zonder r en Kees Schoof, die beide «orden geplaagd. rel doel. Roland Koedooder passeerde de Rotterdamse doelman in de tweede speeltijd. Vele malen kreeg LZC echter de kans de score nog verder op te voe ren, maar er werd te onzuiver gescho ten. zodat paal of lat de bal stopte, of het schot was te gemakkeiyk en leverde geen gevaar op. Hierdoor had Rotter dam nok de gelegenheid terug te komen. Via Nonnekes en Van der Wiel werd het 2-3. maar Nico van Sittert slaagde er in de voorsprong nog in de derde pe riode op te voeren tot 2-4. Tegen de ver- houding werd het in de laatste minuten Prak zelfs nog gelijk, dankzij treffers van opnieuw Nonnekes en Van der Wiel. Hans Parrel schoot op de valreep de verdiende over- Het jeugdcomité van de Herensin-1 gelparochie maakt bekend, dat zondag avond 11 juni de laatste ontspannings-1 avond van de „Kommier" wordt gehou- den in de kantine aan de Os en Paarden- laan op nr. 41. Katholieke jongeren van 14 tot 18 jaar hebben hier uitsluitend op vertoon van een inschrijvingskaart toe gang. Muzikale medewerking verleent de beatband „The Keystones". Aanvang half acht. sluiting tien uur. Medische diensten Doktersdiensten - Leiden - Voor alle artsen die de weekenddiensten waarne men. telefoon 22222 bellen. Tot zater dag 12 uur eigen huisarts raadpleger. Apotheken Leiden - Apotheek tot hu'p i der Mensheid. Hooigracht 48. tel. 21060. Op zaterdag 10 juni is in Leiden voori spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apo theek D. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest i Smallenburg te Leiderdorp wordt waar-1 genomen door Apotheek Tot Hulp de: Mensheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. Voorschoten Dkt. Th. van Schaik. Jul. van Stolberglaan 32. tel. 3344. Tand- arts G. M. Manschot. Pauwenstraat 1 (alleen spoedgevallen melden om 9.301 uur) wijkzuster zr. Lieber. Wijngaarden-1 laan 2. tel. 2177. Apotheek: Voorseho- j tense Apotheek. Leidseweg 66. tel. 2525. Oegstgeest: dkt. J. B. Hugenholtz. Wil- helminapark 2. tel. 51390. Zr. Warmen- 1 hoven. tel. 51188 b.g.g. 22222. Leiderdorp - dkt. G. A. de Bruijne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Wassenaar - dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9, tel. 3027 en dkt. J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 Apotheekdienst: Apotheek Langstraat, Langstraat 86. tel. 2141. Tandartsen- dienst (zat. en zondag van 18.-18.30 u.) G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86. VADER ABRAHAM In deze dagen van spanning rond Is raël springt meer dan anders het Joods karakter van de christelijke erediens' uit. Dit is niet alleen ht geval in de „woorddienst", die in psalmen en Schrift lezingen een navolging is van de syna goge. Ook in de erop aansluitende offer dienst, die op verheven wijze het Joodse Paasmaal is, wordt nadrukkelijk herin nerd aan het offer van Abraham, die „de vader van al uw gelovigen" wordt genoemd. Abraham, de stamvader van het Joodse volk. is de stamvader van Christus: „In uw zaad zullen alle volke ren der aarde worden gezegend". Abra ham is ook in verborgen zin de vóórver- afbeelding van God de Vader, toen hy zijn enige zoon Izgak op de berg Moria (in het tegenwoordige Jerusalem) ten offer wilde brengen. Het is in ditzelfde Jerusalem, dat God „zijn enige zoon ten offer bracht, wat in het christelijk Paasmaal de mis tegenwoordig wordt gesteld tot aan de voleinding de tyd. Het is vol diepe betekenis, dat Abraham daarin betrokken wordt „vader van él uw gelovigen". LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 8-14 juni zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Arabesque (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Loon van verraad (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Primitief Londen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Een Engel van niks (14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) prolongatie. Dagelijks: 2.00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Duel in Diablo (18 jaar). Dageiyks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Er is geen moeilijker taak dan goed te bedanken voor ontvangen weldaden. Marktberichten LEEUWARDEN. 9 juni. Kaas Com missienoteringen: Goudse kaas 3.17. Edammer kaas 2.84. Broodkaas 2.84. Stemming flauw. KATWIJK AAN DEN RIJN. 9 juni Groente Waspeen Al 11.50-13.10, A2 8.50-11.50. BI 11.90-12.90, Cl 9.20- 9.30. C2 7.40-7.60. andijvie 18-26, bos- kroten 30-86, bospeen 75-106, krul- peterselie 25-28, peterselie 23-29, ra barber 22-30. selderie 22-24. sla 7-14. sla-uien 49-59. spinazie 66-91, tomaten 4.30-5.90. uien 30-64. Aanvoer was peen 41.000 kg. PINT wam de boze wolf Leidse ploeg i winning. Was de voorhoede van LZC niet WANDELEN AVONDVIERDAAGSE i Op 13. 14. 15 en 16 juni organiseert de de 100'opdreefkoepor Jan Heek be-ua^ rtver6nigin8 SVLV weer de wees nog steeds een der betere doelver- NWB.avondvierdaagBe. De start vindt dedigers te zijn. Vele bijna zekere doel- plaatg bij bet Bodegebouw, Leidseweg punten wist hij te voorkomen, terwijl hij 100 het inschrijfgeld bedraagt voor de er ook in slaagde zijn heiligdoirt schoon seniorcn 150 en voor de junioren te houden bij twee strafworpen. j 10. Voor inlichtingen wende men zich i tot mevr. M. E. Knijnenburg-v. d. Valk. In de eerste twee periodes kwam LZC Rembrandtlaan 93. Inschrijfadressen zijn tot een 3-0 voorsprong. Nadat Dick bovendien mevr. T. Rietkerk-de Boef, Houthoff de score had geopend, trof I Leidseweg 183 en Mej. A. M. B. v. d. Op het knusse parkje aan de Leidse enkele ogenblikken later ook Hans Par- Valk, Leidseweg 308.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4