Nieuwe attraktie voor natuurminnend Leiden VOLKSDANSBAL IN LEIDS JEUGDDORP ZATERDAG 10 JUNI 1967 DE LEIDSE COURANT LEIDSE IMKERS IN HEEMPARK Wie iets wil weten over bijen moet gewoonlijk te rade gaan bij een encyclo pedie of bibliotheek. Vooral de geïnteresseerde stadsmens is op deze bron nen aangewezen; weinigen zijn in de gelegenheid het doen en laten van het bijenvolk in natura te volgen. De "Vereniging tot bevordering van de bijenteelt, afdeling Leiden en omstreken" wil daar verandering in brengen. In het Heempark, dat gelegen is in het Leidse Houtkwartier tegenover de Louise de Coligny-H.B.S., is een kleine permanente tentoonstelling ingericht over de imkerij zoals dat nu en vroeger werd beoefend. De Leidse bijenhouders hebben een overeenkomst met fruittelers gesloten; de imkers laten hun bijen uitvliegen in boomgaarden waar de zespotige in- sekten nuttig werk verrichten. In het voorjaar gaan de Leidse imkers ge zamenlijk naar appel- en peerboom, gaarden om de fruittelers een goede oogst te bezorgen. De bijen brengen dan stuifmeel van de ene bloesem naar de andere, hetgeen bevruchting tot gevolg heeft. De taak van de bijen wordt steeds belangrijker, nu de kleinere insekten vaak gedood worden door de bespui tingen die regelmatig plaats moeten vinden. Ook de Nederlandse regering ziet het belang in van de imkerij. Zij heeft een speciale regeling getroffen waardoor bijenliefhebers tegen een sterk gereduceerde prys suiker kun nen bekomen. De honingproduktie bedraagt per volk per jaar 30 tot 50 potjes honing. Indien men de raten leegt, wordt veelal in ruil suiker aan de bijen ge geven. Kan nu maar iedereen zo maar bijen houden? Een volk cadeau Een enthousiast imker, Baldi Dek ker, voorzitter van de Leidse afdeling van de vereniging ter bevordering van de bijenteelt, vertelt van het ge bruik dat een adspirant-imker ge woonlijk een volk cadeau krijgt, om te beginnen. Bovendien staat men hem de eerste tijd met raad en daad terzijde. Baldi Dekker, zelf eigenaar van on telbare byen, kan gepassioneerd ver tellen over de maatschappelijke orde ning in de korven. Er heerst een soort communistische dictatuur. Er ls een alleenheerschappij van de ko ningin, echter met dien verstande dat wanneer zy naar de "mening" van het merendeel der bijen, niet meer voldoet aan redelijke eisen, zij afgezet wordt en snel moet plaats maken voor de nieuwe koningin. Achter glas In het Heempark zal ook een kast tezien zijn, welke grotendeels uit glas zal bestaan, zodat men een blik kan slaan in het wonderlijke en woelige wereldje der insekten. Het Heempark, dat op zich al een bezoek waard is op enkele vierkante meters krijgt men een overzicht van hetgeen er in Nederland groeit aan wilde planten is gratis toegankelijk. Het gemeente bestuur heeft gastvrijheid aan de "bij en-missionarissen" gegeven en eenieder is zaterdags- en zondagsmid dags in het Heemspark welkom. Ook aan de "oude imkerij" zal de nodige aandacht worden geschonken. Zoals gezegd zullen er verschillende typen korven te zien zijn, welke in de loop der eeuwen in gebruik waren. Reeds in Egypte Het telen van bijen behoort tot de oudste bezigheden der mensheid. In de Egyptische geschiedenis is het be lang van de bijencultuur op verschil lende inscripties af te lezen. Dat deze liefhebberij, welke vroeger als beroep werd beoefend, zich via de middel eeuwen in onze verstedelijkte tijd heeft weten te handhaven pleit voor haar kennelijke aantrekkelijkheid. "Het brengt", zoals Baldi Dekker zei, "de mens meer naar de natuur". Over deze hobby "die zichzelf betaalt" valt nog veel te zeggen, maar het is wel licht veel interessanter een en ander zelf eens te gaan bekijken. ADRI STAATS. Van de 9500 actieve imkers die ons land telt zijn velen samengebracht in de eerder genoemde vereniging. De Leidse afdeling ruim 40 actieve bijentelers heeft het initiatief ge nomen om meer bekendheid te geven aan de „fascinerende" liefhebberij. Vanaf zaterdag 10 juni zullen bijen liefhebbers op de zaterdagen en zon dagen aanwezig zijn om belangstellen den toelichting te geven bij de daar opgestelde zaken welke betrekking hebben op de nijvere insekten. Er zullen verschillende typen kor ven te bewonderen zijn, welke be woond worden door naar schatting 500.000 bijen (9 volken). Daarnaast zullen er verschillende soorten gereedschappen te zien zijn, welke nodig zijn bij het vervaardigen van de korven. Zo kan men er krib- belraspen zien, verschillende soorten vlechttouw. naalden, splijthoutjes en wat de echte imker nog meer bezit. Want de werkelijke bijenliefhebber acht het vlechten van de korven tot zijn hobby te behoren. De vereniging heeft niet de bedoe ling nieuwe leden te winnen, maar wil door deze tentoonstelling bijdra gen tot een ruimere kennis in het al gemeen, over het houden van bijen. Niet veel mensen bijvoorbeeld weten dat het heel goed mogelijk is bijen te houden in de stad. zonder dat men andere mensen overlast bezorgd. In tegendeel zelfs, het is heel goed mo gelijk dat omwonenden er plezier aan beleven. Leidse Mater Amabilisschool sloot seizoen met vrolijke prijsuitreiking Gisteren was het een belangrijke dag voor leerlingen van de Leidse Mater Amabilisschool. Een dag waar met gemengde gevoelens naar is uitgekeken. Enerzijds was er een feestavond op komst, anderzijds was het de dag waarop de meisjes afscheid moesten nemen van de school. Ditmaal waren er veel meisjes die het getuigschrift in ontvangst konden nemen. Volgens het nieuwe schema immers, duurt de cursus nu twee jaar, zodat gisteravond zowel de tweedejaars als de laatste derdejaars de school verlieten. Dat verlaten is niet ongemerkt voorbij gegaan. Een feestelijke sluitingsavond met een over laden programma besloot het seizoen. bijzonder aardig stukje waarin leerlin gen van de klas Ila hun mimische kwa liteiten toonden. Marieke Brandenburg gaf een korte toelichting. Harlekijn (Els Wessels) en Pierrot (Atie Lansdaal) dingen naar de gunst van Pierrette (Jo ke Lansdaal). Op een leuke manier we ten Colonvbine (Thea Salman), Garde champêtre (Anneke Pompe) en Polichi- nelle (Leonore van Niekerk) de zaak tot een oplossing te brengen. Een oplos sing waar alle partijen het van harte mee eens kunnen zijn. Het plezier dat de speelsters bfj de voorbereiding gehad moeten hebben, kwam ook over naar de zaal die zichtbaar genoot van de pres taties van dochters of onderscheidelijft verloofdes. L-j 2£e te Dank over en weer Pater J. D. M. Sweerts, plaatsvervan gend voorzitter van het bestuur der school, opende de avond. Hij verwel komde de wethouders S. Sannes en S. Menken, die namsen het gemeentebe stuur waren vertegenwoordigd, en de voorzitter van de LJA de heer H. Zun- derman. Pater Sweerts bracht namens het bestuur dank aan de leidster van de Mater Amabilisschool, mej. E. Kerck- hoffs voor haar ijver en inspanning ten dienste van de school. Spr. stelde dat het afgelopen jaar een goed seizoen voor de school was. Hij bracht dank aan de meisjes voor hun „volhouden", want dat is voor velen vaak een probleem. In het maanlicht Tegen smaakvolle decors werd ver volgens onder leiding van de heer Joop Koevoets een pantomime opgevoerd on der de titel „Au clair de la lune". Een Leuk toneel Na de uitreiking van de getuigschrif ten werd de eenakter „Het Contract" opgevoerd. Trufaldo, een oude heer, tracht zijn dochter zo voordelig moge lijk uit te huwelijken aan Capitano, een welgesteld heer. De dochter heeft echter haar hart verpand aan Renato, die na een list (bedacht door zijn knecht) toch het pleit weet te winnen. Aardig spel zagen we van Anneke van Dam, die ge lukkig snel over haar aanvankelijke schuchterheid heen kwam. Sabina, die ook slim spel speelde, werd vertolkt door Nancy Rodenburg, die goed voelde wat van haar werd verlangd. Ria Heemskerk speelde serieus en zelfs overtuigend. De bijrollen werden verdienstelijk vervuld door Annemieke van der Tang. Marianne Niessing, Nel van Velzen, Janny van Tongeren en Anneke Hoogeveen. Ook dit spel stond onder regie van de heer Koevoets. De opvoering betekende de afsluiting van de lessen verbale expres sie, die hij ook dit jaar heeft gegeven aan de M.-A.-school. Dank over en weer Als dank kreeg hij van de scheidende leerlingen 'n boek aangeboden met teke ningen van Rembrandt. Mej. Kerckhoffs bekend verzamelaareter van karafjes, kreeg ook ditmaal een aanwinst voor haar verzameling. Daarnaast kreeg zy nog. als herinnering aan deze generatie „Maters" een praktisch geschenk voor de keuken. Op haar beurt bracht mej. Kerckhoffs weer dank voor de geschenken en voor de plezierige t(jd waarin ze met de meisjes mocht samenwerken. Maar nog was het niet afgelopen, de meisjes bo den de aanwezigen nog een kort pro grammaatje aan, dat vaardig werd aan gekondigd door Anneke Pompe. Een zonnig wandellied, een persiflage op de Beatles en een afscheidslied vormden daarvan het „gezamenlijke" hoogtepunt. Veel lof oogstte Hanna van Niekerk met haar ballet-prestatie, terwijl ook Ria Koot veel sukses toekwam met haar voordracht van „Wat een ellende". De avond, waaraan duidelijk te zien was dat er vele uren voorbereidingswerk aan waren besteed, werd besloten met een optreden van „The Baker Street Jazz Band" voor de danslustigen. De geslaagden zyn: 2e jaars: Marieke Brandeburg; Ria Koot; Atie Landsdaal; Joke Landsdaal; Hanna van Niekerk; Leonore van Nie kerk; Anneke Pompe; Thea Salman; Thea Veringa; Nel Vogelezang; Henny Weber; Els Wesseis: Ellen Wessels; An- nemiek v.d. Tang; Nel van Velsen; Joke Borst; Nel Capteln; Anneke van Dam; Marty Driessen; Gerda Heemskerk; Ria Heemskerk; Anneke Hoogeyeen; Claire Hug; Trees de Jong; Loes Mens; Marian Niessing; Cokki Straathof; Janny van Tongeren; Yvonne de Regt; Nancy Ro denburg; Diny Snoeren. 3e jaars: Annelies op de Coul; Nel Goddijn; Tonny van Goozen; Hermlen Gordijn; Corrie Kompier; Ria van der Kraan; Leny SchUller; Ciska v. Ton geren; Dorien Vosters; Rita v. Diest; Maria de Haas; Ank v.d. Hulst; Bep Laurier; Marjorie Molenkamp; Tonny Nljhuis; Ciska Rijsbergen; Leny van Steyn; Tineke v. Veen; Maria v. Bem- melen; Joke Bosman; Margriet Luyten. Inlichtingen en gelegenheid aanmel ding nieuwe cursisten: woensdagen: 21- 28 juni a.8. en 2-9-16 augustus a.s. tel kens tussen 6 en 8 uur 's avonds op het secretariaat van de Mater Amabilis school, Hogewoerd 57 te Leiden (telef. 01710-30494). Tevens is er nog op donderdag 17 augustus een voorlichtingsavond in het Antonius Clubhuls, Mare 43, h.t.s. Aan vang 8 uur. De eerste lessen beginnen op donderdag 22 augustus a.s. Verpleegsters-examens in „Endegeest" In het Paychiartisch Ziekenhuis „En degeest" c.a. te Oegstgeest slaagden de volgende verplegenden voor het eerste overgangsexamen Zr. W. E. Broeksma. zr. M. J. van i:i mm; zr. G. H. M. Leenders; zr. S. v. Pelt; zr. A. v. Renasen; zr. A. M. C. v. Rijswijk; zr. V. Slavenburg: zr. G. A. J. Smienk; zr. E. P. Vries; br. W. v. d. Meer: br. H. C. Pijpers; br. T. Robbe- Voor het tweede overgangsexamen: zr. C. E. de Ligny; zr. G. E. Lamers; zr. M. C. L. Maas; br. H. A. Beuker; br. J. E. G. Dewals; br. P. G. Hofman; br. G. Meyer; br. A. v.d. Weg. Voor het Staatsdiploma Ziekenver pleging B: zr. J. Bloem-v. Campenhout; zr. M. Buitenhuis; zr. M. C. Horree; zr. J. Mandemaker; zr. E. M. Mulder; zr. D. J. Plek; zr. N. Rljsdam; zr. M. v.d. Steenhoven; zr. J. E. Stoelman Leysner; zr. A. M. »A Waal. Eén van de vele activiteiten die in het Leidse Jeugddorp worden gehouden, was gisteravond een volksdansbal. Ook ditmaal was de belangstelling weer zeer goed en zonder twijfel kunnen we vaststellen dat dit dorp waaraan we deze week ruimschoots aandacht hebben besteed, door de Jeugd zeer gewaardeerd wordt. Gedemonstreerd werden door Maryke Bakker, die verbonden is aan het Leidse Volks huis en daar een dansgroep, „Mislrlou", heeft, waarvan een aantal gisteren aanwezig was, enkele dansen waarna de Jongelui zelf de rondedansen maakten. In de sfeer van deze dagen vormde Israëlische dansen de hoofdschotel van dit gevarieerde programma en werd begonnen met „Mayecni", waarna enkele Joegoslavische en Griekse dan sen volgden. Na dit volksdansbal waaraan Iedereen en thousiast deelnam volgde nog wat hippe beatmuzlek en een polonaise die dit zeer geslaagde geheel besloten. HOLLANDSE CONSTRUCTIE GROEP HAD BEVREDIGEND JAAR DIVIDEND VAN 21% VOORGESTELD De raad Hollandse Constructie Groep N.V. te Leiden stelt de aandeelhouders van de maatschappij voor het dividend over 't boekjaar 1966 vast te stellen op 21 waarvan reeds 6 als interimdividend is betaald. Na goedkeuring door de aandeelhouders zal het resterende di vidend van 15 betaalbaar worden gesteld na 27 juni. Gedurende de periode, waarover verslag wordt uitgebracht, is een aan tal reeds vroeger aangekondigde plan nen tot uitvoering gekomen. Op 3 juni vorig jaar is de akte van overdracht van het volledig aandelenpakket van de Apparaten, cn Ketelfabriek Den Haan n.v. te Goes de H.C.W. gepas seerd. De koopsom heeft geheel in con tanten plaats gevonden en een aan merkelijk gedeelte van de koopsom werd ten laste van de algemene reser ve afgeboekt. Het bestuur van de groep is van mening, dat met de aankoop van deze moderne en goed geoutilleer de fabriek te Goes ruime mogelijk heden gevonden zijn voor de uitbrei ding van de gehele onderneming. Met uitzondering van de AFK te Goes, waarin inen enige tijd met over name-moeilijkheden te kampen heeft gehad, hebben alle in de HCG gebun delde werkmaatschappijen in 't ver slagjaar bevredigende tot zeer goede resultaten geboekt. Globaal kan wor den gesteld, dat de winst met ruim 10 is toegenomen bij een stijging van de gefactureerde omzet aan der den met ca. 15%. De Belgische deelneming, Awans - Francois, die al bij het voorgaande jaarverslag niet meer winstgevend bleek te zijn, verkeert nu in liquidatie, omdat verdere financiële injecties niet meer verantwoord werden geacht. De investeringen van de groep vergden in totaal een bedrag van 2.330.000 -, terwijl de afschrijvingen ƒ2.500.000.- bedragen. Nadat rekening is gehouden met af schrijvingen cn belastingen en na reservering vóór winstdeling van 1.500.000.. resteert een beschikbaar winstsaldo van 1.043.000.- Ten aanzien van het beleid in de toekomst heeft dc raad van bestuur zich tot taak gesteld om de werkmaat schappijen tot nauwere samenwerking te brengen. In de praktijk zal coördi natie op sociaal, administratief en fi nancieel gebied worden gerealiseerd. Het personeelsbeleid van de diverse werkmaatschappijen zal op elkaar wor den afgestemd, zodat speciaal 't hogere kader flexibeler kan worden ingezet by de diverse werkmaatschappijen. De aandacht van de groep gaat voor namelijk uit naar de bouw van com plete fabrieken, centrales en pyplei- dingprojecten, waarbij de eerste resul taten inmiddels zyn geboekt. „Bij de huidige omvang van de groep met een personeelsbezetting van ca. 2500 personen, tientallen academici cn een uitgebreid hoogwaardig technisch mid denkader zijn de technische en orga nisatorische faciliteiten aanwezig tot het realiseren van de grootste pro jecten welke in ons land voorkomen", aldus schrijven de commissarissen en de directie in hun toelichting op het jaarverslag. De werkmaatschappijen van de Hol landse Constructie Groep N.V. zijn: N.V. Hollandse Constructiewerkplaat sen te Leiden, N.V. Nederlandse Elec- trolasch Maatschappij te Leiden, Tebo- din. Advies- en Constructie Bureau N.V. te 's-Gravenhage, Apparaten- en Ketelfabriek Den Haag N.V. te Goes, Starako Constructiefabriek N.V. te Oosterhout, N.V. Rijnlandse Metaal bescherming Maatschappij te Leiden, N.V. Handelmaatschappij Elascon te Leiden en Electro-techn. Ingenieurs bureau Elcontor N.V. te 's-Gravenhage. Jaarvergadering Kon. Ned. Grofsmederij IR. A. H. INGENIIOUSZ TRAD AF ALS PRESIDENT-COMMISSARIS De jaarvergadering van aandeelhou ders der Kon. Ned. Grofsmederij, giste ren gehouden en bezocht door acht aan deelhouders, die 4 prioriteit*- en 25 ge wone aandelen vertegenwoordigden, werd voor het laatst gepresideerd door Ir. A. II. Ingen Housz, die vorig Jaar reeds aan cle beurt van aftreden was geweest, doch wie In verband met het overiydcn van de heer Kroeze was ver zocht nog een Jaar te willen aanhiyven. In zyn plaats werd by acclamatie be noemd Ir. K. Kooy, directeur der Cha- motte Unie N.V. te Geldermalsen. In verband met het aftreden van de heer Ingen Housz zei een der oudste aan deelhouders, dat zyn benoeming 21 jaar geleden enige aarzeling had opgeroepen, doch de leiding van de heer Ingen Housz heeft er niet weinig toe bijgedragen de Kon. Ned. Grofsmedery te doen evo lueren. Als directeur van de Hoogovens heeft hij nl. een zeer prettige relatie tot stand weten te brengen tussen de Hoogovens en de KNG. Spr. hoopte dat zyn opvolger die goede relatie met de Hoogovens zal continueren. De heer Ingen Housz antwoordde hier op, dat anderen in de Hoogovens voor de relatie met de KNG meer hebben ge daan dan hy, omdat hy als directeur van de Hoogovens niet de schyn wilde 1 wekken de KNG te bevoordelen. De directeur, ir. M. C. de Jong, zeide de tegemoetkomende houding van de heer Ingen Housz ten opzichte van de KNG ten zeerste te hebben toegejuicht. Na zyn benoeming nl. had hy zich ter dege verdiept in de belangen der N.V. en de wijze waarop hy hier vele jaren leiding heeft gegeven, bewyst, dat de be langen der N.V. bij hem in goede handen waren. Door zijn rijpe ervaring heeft de heer Ingen Housz de N.V. door tal van moeilijkheden In de metaalindustrie we ten heen te loodsen. Ook het pensioen fonds had zijn grote belangstelling. Be stond dit in 1952 nog uit een bedrug van acht ton, nu is de vier miljoen gepas seerd. Voor de personeelskosten waren deze cyfers resp. 168 en 382.000 gulden, wel een bewijs hoezeer de styglng ver liep. In antwoord hierop zei de heer Ingen Housz, dat het voor een directeur van een groot bedryf wel eens goed is de gang van zaken in een klein bedryf in ogenschouw te neinen. Hy dankte in tussen voor de steeds ondervonden by- zondere samenwerking. De behandeling der verdere agenda punten vroeg als steeds niet veel tyd, want behoudens enkele inlichtingen over de reglementaire uitkering aan het per soneel werden de diverse agendapunten apndet h®ofclekj»i| stynmlng afge^iali. tërwyi het dividend als voorgesteld Werd bepaald op 6%, dat vanaf 15 juni be taalbaar wordt gesteld. Do president - commissaris bracht vervolgens directie en medewerkers luirteiyk dunk voor de wijze, waarop zij In deze moeilijke tijdën aan diverse stukken het hoofd hebben weten te bieden. De aan de beurt van aftreden zyndo commissaris, jhr. mr. F. H. van Kin schot werd by acclamatie herkozen. Niet ontevreden Omtrent de gang van zaken deelde de heer M. C. dc Jong mede, dat dit Jaar nog niet in zyn geheel is te overzien, doch over dc resultaten van het eerste kwartaal wilde hy niet ontevreden zyn. In sommige sectoren evenwel blyft een druk op de pryxen bestaan vooral ten aanzien van bepualde speciale machine» en investerlngsmogeiykheden. De afle veringen in het eerst.- kwartaal bleven ongeveer geiyk aan de gemiddelde om zet van het vorig Jaar, terwyi enkele grote opdrachten werden afgeleverd. De opdrachten voor Installaties bleven danr- by echter ten achter. Wel werden ver schillende aanvragen bewerkt, soms evenwel nvt heel zware concurrentie van het buitenland, waar de Industrie meer steun ondervindt van dc overheid. Do produktlekosten werden door verschil lende yiaatregelen op peil gehouden, terwyi de resultaten van 't eerste kwar taal ongeveer geiyk zyn aan die van het gemiddelde van vorig Jaar. De heer Ingen Housz voegde hieraan nog toe, dat men in Nederlnad maar al te gaarne in het buitenland koopt, wat van het buitenland t.o.v. Nede. ad niet gezegd kan worden. Dit geldt ln het byzonder voor o;»enbarc nutsbedryven, maar ln het buitenland is men geheel anders ingesteld. EXAMENS VAKSCHOOL MEISJES RAPENBURG De volgende leerlingen zijn geslaagd voor het theoretisch gedeelte kolonie leidster voor de Centrale Raad Kin- deruitzending: A. Brinkhuis, Noord- wijk; J. C. Eikerbont. Alphen a. d. R met eervolle vermelding; J. E. v.d. Hoeven, Leiden; M. Melein. Leiden, met eervolle vermelding; M. J. H. Moonen. Leiden; M. v.d. Plas, Leiden, met lof; E. C. Stoute, Leiden, met lof; C. G. Tijsen. Warmond; A Wesselo, Wassenaar, met lof; J. de Wolf, Lei den. De volgende leerlingen slaagden voor het examen van de opleiding in richtingsassistente: M. Berkhey, Kat wijk; E. Beyer, Oegstgeest; M. A. de Bondt, Leiden; L. M. F. Detmers, Zoe- terwoude, met lof; M. M. A. Dissel dorp. Noordwijkerhout; T. M. J. Fran se, Leiden; I. M. Groenewegen, Lei den; M. L. Hogervorst, Warmond, met lof; L. J. M. den Hollander, Oegstgeest; T. Huisman, Leiden; H. M. T. Jansen. Leiden; G S Rozenboom. Zoetermeer; N. Star, Oegstgeest: M. Trouwee, Lei den; S. Vencma. Katwyk a. d. Rijn, met lof; N. Waal, Leiderdorp; D v.d Wiel, Katwyk a. Zee „MEERBURG" GAF GYMNASTIEK TE ZIEN VAN DE BOVENSTE PLANK ,,l' ziet zeer veel kinderen hier In de gymnastiekzaal, maar toch doe ik een beroep op de ouder» om nog meer kin deren naar onze »portafdeüng te sturen, want al ïykt het heel veel, In werkeiyk- heid kunnen er nog veel meer geplaatst worden" aldu» voorzitter v. d. Meer gisteravond tydens de uitvoering van de gymnastlekafdellng van Meerburg, die onder zeer grote belangstelling, voor al van de ouders der deelnemende Jeugd, gehouden werd. Velen van de aai zlgen moesten met een staanplaats of een geïmproviseerde zitplaats genoegen Na de opmars met clubvlag en opening van de voorzitter, werd met een kleu rige opening met ballonnen door de kleu ters van 4--6 Jaar begonnen. Zeer veel geduld heeft de leidster, mej. A. Peetors moeten opbrengen oin de kleinen, onder wie al zeer veel talent aanwezig ls, dit alles by te brengen. Dc 6—8 Jarigen brachten hierna met een hoepel-oefening wat leven ln de brouwery waarna Hen- riëtte Bol op de evenwichtabalk haar kunnen demonstreerde. Onder leiding van mej. Bassen kwam er wat meer lijn in de uitvoering by de rythmlsche oefening door da meisjes van 1011 Jaar waarna het eerste ge deelte van de uitvoering besloten werd met een rythmlache dUI taf 0> kleurige pakjes gestoken 8 en 9-Jarl- gen. Voor de pauze aanving sprak voorzit ter waarderende woorden tot het schei dende lid Jan Kok. Hy dankte hem voor hot VBlO .lil InJ geheel belangeloos voor de gymnastlekafdellng heeft ver richt en bood hem een presentje aan. Weinig puardsprlngstcrs Na de pauze kwamen de oudere leden aan de beurt. Begonnen werd met een vrye oefening door Marie van Galen die zeer veel waardering oogstte. De meisjes van 1214 Jaar guven vervolgens een demonstratie op de lunge mat cu de ad- spirant-dames demonstreerden hierna hoe het paardspringen moet gebeuren. Aan de brug met ongeiyke leggers werd door de dames zeer goed werk geleverd. Jammer is het dat deze afdeling van Meerburg zo klein Is, maar wal deze da mes presteerden was af. De leider van deze dames, de heer Kr. Devllee, heeft hiermede zeer veel eer ingelegd. Mej. Riet Vermeulen besloot deze avond met een demonstratie aan de rin gen. Goede wyn behoeft geen krans, want ai» er op gym-gebled iet» door een lid van de familie Vermeulen gepresteerd wordt weet men dut het goed Is. In zyn slotwoord wns voorzitter v. d. Meer zeer verheugd over deze zeer ge slaagde avond en de getoonde belang stelling. Dank bracht hij aan de leidsters en leider en liet deze donk vergezeld gaan van een waardebon.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3