Geen verontrusting over het aantal onbewoonde huizen Huizen zonder gordijnen vaak reeds toegewezen MEDISCHE DIENSTEN AKTIEVE BEZORGERS PAGINA DE LEIDSE COURANT VRIJDAG 9 JUNI 1967 COMMISSIE HUISVESTING 99 De gemeentelijke commissie van advies inzake hulsvestingsaaiigclegenheden la van oordeel, dat bet aantal leegstaande woningen in Leiden geen enkele reden tot verontrusting vormt. De commissie Is tot dit oordeel gekomen, na bestude ring van de resultaten van het onderzoek dat is Ingesteld door het Bureau Huls vesting In samenwerking met de afdeling Bevolking van het Stadhuis. Op 1 april van dit jaar was weliswaar voor 10? leegstaande woningen nog geen bestemming gevonden In de vorm van het afgeven van een woonvergunning aan ingeschre venen van het Huisvestingbureau, maar gezien tegen de achtergrond van het totale woningbestand van 25.000 woningen achtte de commissie geen redenen aanwezig om het college van burgemeester en wethouders bijzondere maatregelen In overweging te geven. Eén leegstaand van ruim honderd woningen moge dan voor de bijna 2900 mensen, die ln de drie urgentiegroepen zijn Ingeschreven een onverteerbare zaak lijken, een onverklaarbare en onduldbare misstand is het niet, zo vernamen wij van mevr. wethouder N. den HaanGroen, tot wier porte feuille onder meer de huisvestingszaken behoren. totaal waa als volgt samengesteld: 15 onbewoonbaar verklaard, 10 met een be- drijfsbestemming, 16 niet meer geschikt voor bewoning (doch niet onbewoonbaar verklaard), 8 woningen in verbinding met bedrijf of winkel en 241 courante, toe te wijzen huizen. Voor 170 huizen van de laatste categorie werd reeds voor 1 april een woonvergunning afgegeven, terwijl aan 9 adspirant-kopers een ver gunning werd toegezegd. Van de ove rige 62 woningen liggen er 7 in het sa- neringsgebied, terwijl er 2 bestemd z|jn voor de huisvesting van studenten. Per 1 april moesten dus nog 53 woonvergun ningen worden afgegeven. Lege woningen gering restant van aantal, dat vrij kw;'1 „De leegstand", aldus mevr. Den liaan „Is het resultaat van t4n peiling op een bepaalde dag (1 april) en een zeer ge ring restant van het aantal woningen, dat op 31 januari reeds leeg stond en nog vrij kwam In de maanden februari en maart. In totaal waren dat er 945. Te rverduideiyking zij hlerbjj opge merkt, dat dit aantal slechts betrekking heeft op de woningen, die met overheids gelden gesubsidieerd werden. De leeg staande vrije sectorwoningen, waarvoor geen toewijzingsbeleid gevolgd wordt, zijn dus niet In het onderzoek betrokken. Bij de eerste peiling ln het onderzoek, op 31 januari van dit jaar, waren vol gens de gegevens van het bureau Be volking 655 als woning geregistreerde percelen in Leiden niet bewoond. Vol gens hef Bureau Huisvesting was dit tonaal als volgt samengesteld: 49 wonin gen waren onbewoonbaar verklaard, 152 waren er geheel in gebruik voor bedrijf, 201 waren niet meer geschikt voor be woning (doch niet onbewoonbaar ver^ klaard), 24 woonpanden vormden een geheel mlt winkel of bedrijf en 229 wa ren zgn. courante woningen, huizen die benut konden worden voor mensen van de lijst van woningzoekenden. Een zeer groot aantal van die 229 woningen, nl. 82 hadden echter al reeds een bestemming, omdat nog voor het leeg komen of in ieder geval voor 31 januari al een woonvergunning was afgegeven. Voor de overige 147 woningen werden in februari en maart nog 51 woonvergunningen af gegeven, zodat per 1 april nog 96 wo ningen moesten worden toegewezen. Voor 12 van deze woningen was echter aan adspirant-kopers een woonvergun ning toegezegd. Resteerden dus nog 84 woningen, waarvan 50 koopwoningen. Van de 34 overige woningen was er 1 tijdelijk in gebruik als directiekeet, wa ren er 5 bestemd voor huisvesting van studenten en fungeerden er 3 als zgn. ..aluiswoning" (voor tijdelijk onderdak), 4 woningen lagen in hofjes, 1 in het sa- neringsgebied. 3 in het trace van de Noord-Zuidverbinding, Voor 1 woning was een onbewoonbaarverklaring in Voorbereiding en twee huizen mochten niet worden toegewezen in verband met de bouw van de brug over de Haarlem mertrekvaart. De resterende 14 huurwo ningen moesten ten dele worden her steld. Ten dele werd ook met de eige naren overleg gepleegd omtrent de toe komstige bewoners. In de periode 31 januari-1 april kwa men in totaal 290 woningen leeg. Dit Angolese vrijheids strijder naar Leiden Dr. Jonas Savimbi, een 35-jarige vooraanstaande Angoleese vrijheids strijder tegen het Portugees kolonia lisme zal komend weekeinde het secre tariaat van de International Student Conference (I.S.C.) in Oegstgeest be zoeken. De I.S.C.waarin studenten uit meer dan 50 landen zijn vertegen woordigd, heeft de Angoleese vrijheids strijd altijd krachtig gesteund. Dr. Savimbi is president van de Unita één van de drie Angoleese vrijheidsbewegingen die beschikt over een militaire afdeling verdeeld over acht zones en zes detachementen. Hij was- vroeger secretaris-generaal van de UPA (Union Populair de An gola) en minister van Buitenlandse Zaken in de „GRAE", (Gobierno Revo- lucionario de Angola en Exilio). Ter gelegenheid van zijn komst zal er za terdagochtend 'n persconferentie wor den gegeven op het secretariaat van het I.S.C. Op de datum van afsluiting van het onderzoek (1 april) werden nog enkele woonvergunningen verleend of toege zegd voor woningen, die h|| het onder zoek van 31 januari nog leeg .stonden, op 1 april nog 46 woningen van het leeg staande aantal van 31 januari nog geen bestemming hadden. Van de ln febr. en maart, leeggekomen woningen waren op 1 april 61 woningen nog niet toegewe zen, waardoor bet totale aantal wonin gen zonder bestemming op 107 kwam. Gelet op de totale Leldse woningvoor raad acht de commissie van Huisves tingsaangelegenheden dit geen veront rustend verschijnsel. Dagelijks contact De heer Woudstra, directeur van het Bureau Huisvesting, deelde ons desge vraagd mede, dat z|jn bureau al het mogelijke wil doen om leegstand tot een minimaal aantal en een minimale tijd te beperken. De commissie mocht dan tot het oordeel komen, dat van een verontrustende situatie nog geen sprake was, uit het onderzoek bleek wel, dat bijna vijftig huizen minstens twee maan den leeg stond of nog geen bestemming had. Degenen, die al jaren in een nood situatie leven, zal echter het kleinst mo gelijke aantal „hulzen zonder gordijnen" een bron van ergernis blijven vormen. Het bureau Huisvesting tracht deze si tuaties, hoewel het om practische re denen niet geheel te voorkomen zal zijn, tot een minimum te beperken. Daartoe is er dagelijks cóntact met het bureau Bevolking van het Stadhuis, de eerste instantie, die weet of er ergens een huis vrij komt of leeg komt te staan. Aantal mensen in urgentiegroepen weer gestegen Hoewel het totale aantal inge schrevenen aan het Gemeente lijk Huisvestingsbureau van 1 mei 1966 tot 1 mei '67 iets terug liep van 29.090 tot 28.047, is het aantal mensen, dat in de groe pen 1, 2 en 3 (urgentie) stond ingeschreven beduidend toege nomen. Per 1 mei 1966 stonden in deze groepen nog 2525 wo ningzoekenden ingeschreven, maar op 1 mei 1967 was dit aan tal gestegen tot 2877. Deze aan zienlijke stijging is behalve aan het feit. dat Leiden nog steeds niet met de woningproduktie op de nood kon inlopen, ook toe te schrijven aan de omstandigheid, dat zich thans ook de na-oorlog- se geboortegolf komt aandienen op het bureau aan de Hooigracht. Begrafenis van mej. ir. I. Langezaal Onder grote belangstelling is heden morgen mej. ir. Ida Langezaal, die dinsdag op 81-jarige leeftijd overleed, op de r.-k. begraafplaats „Zijlpoort" ter aarde besteld. Mej. Langezaal, die in 1910 door het behalen van het diploma chemisch in genieur een van de eerste vrouwelijke ingenieurs was, gaf vanaf 1911 tot aan haar pensionering, die niet veel later kwam dan haar veertigjarig onder- wijsjubileum, onafgebroken les in de wis-, natuur- en scheikunde aan de Gemeentelijke HBS voor Meisjes aan de Garenmarkt. Naast haar werk aan „de Meisjes HBS" van de Garenmarkt, waarvan zij bovendien vele jaren on der-directrice was, gaf mej. Langezaal ook ruim 10 jaar scheikundeles aan de r.-k. vakschool voor meisjes aan het Rapenburg, leidde zij MMO-kandida- ten op en had zij zitting in de examen commissie voor de middelbare akte scheikunde. Mej. Ida Langezaal heeft zich in haar lange onderwijsloopbaan zeer vele vrien den gemaakt. Dat bleek hedenmorgen zielerust de Eucharistie werd gevierd, eerst In de Petruskerk waar voor haar Kapelaan C. J. Heijne, die met assisten tie van pastoor P. de Lange de H. Mis opdroeg, herdacht voor de vele aanwezi gen met een kort woord mej. Langezaal en haar werk. Kapelaan Heijne sprak ook de met veel bloemen omgeven groeve de laatste gebeden. Namens de zuster van de over leden zr. Cherubina en naast verwanten sprak de heer C. van Valderen een dank woord tot de aanwezigen. Na de ter aardebestelling was er in rest. Van der Heijden gelegenheid tot condoleance, waar opmerkelijk veel mensen uit de onderwijswereld van gebruik maakten. Tot de aanwezigen behoorden o.m. mej. drs. H. van der Vliet, inspectrice van het VHMO, mej. Mak en mej. Koeje- mans namens de Louise de Collgny- HBS, mej. Kuenen en mevr. Van der Kaaden namens de vereniging van oud- leerlingen en een groot aantal oud-col- lega's van mej. Langezaal. De nieuw te bouwen ophaalbrug met hameien-constructie over de Oude Rijn bij de Groote Vink. voor de spoorlijn Leiden - Den Haag, in perspectieftekening ge zien vanaf de noordelijke Rijn oever. Het beweegbare brugge- deelte, dat in de plaats komt van de bestaande draaibrug, wordt meer naar het midden van de Rijn verplaatst. Daartoe wordt de boogoverspanning links een stuk ingekort en verschuift ook de pijler enkele meters, waar door de doorvaartbreedte wordt Eigen initiatief Een snelle nieuwe bewoning probeert men ook te bewerkstelligen door de. In geschrevenen zelf tot activiteit aan te sporen. Weet een woningzoekende van de urgcntlegroep, dat er ergens een wo ning leeg gaat komen en slaagt die wo ningzoekende er in een accoordverkla- ring van de particuliere huis baas te bemachtigen dan is de kans groot, dat men het huis toegewezen krjjgt. Bij huizen, die al leeg staan is er even wel weinig zin meer voor particulier ini tiatief. omdat het Bureau Huisvesting dan al lang aan het werk is om een be stemming te vinden. De heer Woudstra verzocht ons er echter wel op te wijzen, dat de handtekening van de particuliere huisbaas (in het geval dus waarin een woning in de toekomst vrij gemaakt zal worden) nog geen garantie is voor het verkrijgen van een woning. Het gebeurd namelijk maar al te vaak, dat de desbe treffende huiseigenaar meer dan een handtekening afgeeft en bovendien spreekt bij alle toewijzingen de commis sie het laatste woord. Voor de ln Leiden veel gehoorde klacht: „Als je een huls aanbrengt, gaat-le toch naar een ander" is volgens de directeur van Huisvesting echter geen grond. Het grootste gedeelte van de zgn. aanbreng- gevallen is in werkelijkheid geen aan- brenggeval zeker bQ de hulzen, die al onbewoond zjjn omdat het Huls- vestingsbureau reeds op de hoogte is en al aan het zoeken is naar een zo doel matig mogelijke bestemming of reeds een woonvergunning heeft afgegeven. Doktersdiensten - Leiden - Voor alle artsen die de weekenddiensten waarno men. telefoon 22222 bellen. Tot zater dag 12 uur eigen huisarts raadplegen Apotheken Leiden - Apotheek tot hulp der Mensheid. Hooigracht 48, tel. 21060. Op zaterdag 10 juni is in Leiden voor spoedeisende gevallen, 's morgens van 8 tot 12 uur, bovendien geopend: Apo theek i>. C. Kok, Rapenburg 9, tel. 24807 De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waar genomen door Apotheek Tot Hulp der Mensheid. De Oegstgeestse Apotheek en Apo theek Voorschoten zijn de gehele week geopend. HiUegom - dkt. N. J. Zimmerman, Hoofdstraat 142, tel. 5114. Tandarts Meulemans, Gladiolenstraat 3.1, Lisse tel. 025304297, Hillegomse Apotheek Hoofdstraat 78, Hillcgom. Leidschendam - dkt. J. W. Ludwig, Voorb.weg 4a, tel. 3532. Tandarts voor spoedgevallen 070543035. Wit Gele Kruis W. Pijperlaan 49, tel. 4161. zieken auto tel. 3923. Lisse - Apotheek en tandarts onder Hillegom. dkt. F. J. L. Haase jr. Heere- weg 337, tel. 3685. Noordwük: dkt. J. D. Mulder. Nieuwe Zeeweg 69. tel. 2230. Wit-Gele Kruis en Groene Kruis: Gemeenschapppelijk wijk- gebouw: Van Panhuysstraat, tel. 2338, resp. 2907. Apotheken: Duinrand Apo theek (zaterdag van 8 tot 6 uur), apo theek aan Zee (zondag van 12-1 en 5-6 ir). ZAALBERG SLUIT 1966 AF MET NETTOWINST VAN 130.000- De Kon. Ned. Fabriek van Wollen Dekens v.h. J. C. Zaalberg A Zn. heeft over het jaar 1966 een nettowinst kun nen boeken van 130.000. Dit bedrag zal worden afgeboekt op vroegere verliezen, welke hierdoor dalen tot ruim 180.000. Het afgelopen boekjaar werd In het .erste halfjaar van 1966 gekenmerkt door een bevredigende ontwikkeling In de dekenverkoop, maar ln het tweede halfjaar beperkte de omzetstijging zich tot 10% ten opzichte van 1965. Door de wederom zaehte winter, de conjuncturele teruggang en de duidelijke tendens van voorraadverschulving van de handel naar de Industrie, werd Zaalberg gedwongen de produktie enigszins aan de vermin derde vraag aan te passen, hetgeen kos tenverhogend heeft gewerkt. De lusteloosheid bij de handel deed zich niet alleen voor in Nederland, doch ook in de andere landen, waaronder Duitsland, als belangrijke afzetmarkt. Inmiddels zijn door de directie maatrege len genomen om de kosten voor de ex port naar Duitsland belangrijk te ver minderen. De totale export bedroeg 22% van de omzet. Van de produktiebedrjjven van het concern was Van Beurden van Moll te Tilburg het gehele jaar goed van werk voorzien. Door een ver doorgevoerde efficiency konden de kostenstijgingen worden opgevangen en een gunstig re sultaat bereikt worden. Dit geldt echter niet voor de spinnerij te Vlijmen, die tengevolge van de alge mene terugslag ln de textielindustrie geen voldoende orderbezetting kon krij gen. In het lopende boekjaar bedroegen de investeringen 234.366. Over de gang van zaken in het lopen de boekjaar schrijft de directeur, de heer H. I. J. Schrandt, dat terughoudend heid van de kopers, welke reeds merk baar was ln het afgelopen boekjaar, nog geen wijziging in gunstige zin heeft on dergaan. zie Hillegom. Wijkverpleging: Wit-Ggle Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Rijnsburg: Zie Katwijk aan den Rijn. Sassenheim: dkt. H. Kwint, Hoofdstr. 324. tel. 7253. Voorhout en Warmond - dkt. L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, tel. 6140. Zr. Meijssen, Jac. v. Beierenweg 1, Voor hout, tel. 02532—7796. Wassenaar - dkt. R. S. ten Cate, Burchtlaan 9. tel. 3027 en dkt. J. H. Jaarsma, Wittenburgerweg 106, tel. 9676 Apotheekdienst: Apotheek Langstraat, Langstraat 86, tel. 2141. Tandartsen- dienst (zat. en zondag van 18.-18.30 u.) G. E. M. J. Schulz, Jonkerlaan 86. Alkemade en Leimuiden - dkt. P, J. J. M. Heljnen, Noordelnde 166, Roelof- arendsveen, tel. 01713329 en dkt. J. A. Brinkhorst, dkt. Stapenseastraat 6, Leimuiden. tel. 01721—269. Alphen aan den Rijn - zat. dkt. W. Cornet, Kievitstraat 48. tel. 3697. Apo theek A Hart, Raadhuisstraat 206, toi 13 uur. Daarna Apotheek Somberg, Wil- helminalaan 67, zondag dkt. H. v. Koo- ten, Wilhelminalaan 36, tel. 2079. Boskoop - dkt. De Wilde. tel. 2740. Wijkverpleging zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude - zie Leiderdorp. Koudekerk aan den Rijn - zr. Van Maarle, Bonifaciusstraat 15, Zoeterwou- de H.R.. tel. 34673. Ook voor Hazers woude R.D. en Koudekerk. Bij ongeval len aan de Rijndijk bellen, tel. 01714 278. Langeraar, Nleuwveen en Woubrugge - dkt. J. A. Sandkuyl te Langeraar, tel. 01722139 en zr. Visser te Zevenhoven tel. 01723-364 b.g.g. 264. Leiderdorp - dkt. G. A. de Bru|jne, Hoofdstraat 8, Leiderdorp, tel. 22208. Nieuwkoop en Noorden: dkt. C. G. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282 Voorschoten Dkt. Th. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 32, tel. 3344. Tand arts G. M. Manschot. Pauwenstraat I (alleen spoedgevallen melden om 9.30 uur) wijkzuster zr. Lleber, W|jngaardeu- laan 2, tel. 2177. Apotheek: Voorscho- tense Apotheek, Leidseweg 66. tel. 2525. Oegstgeest: dkt. J. B. Hugenholtz, Wil- helminapark 2. tel. 51390. Zr. Warmen- hoven. tel. 51188 b.g.g. 22222. Zwammerdam - dkt. P. K v d. Ent Braat. Aarlanderveen. tel. 01725308 VOORSCHOTEN Sloop oude panden In het cen trum van Voorschoten wordt hard ge werkt aan het slopen van panden voormalige winkel Zwetsloot, de oude chr. kleuterschool en de oude dienst woning van het hoofd van de Gevers Deynootschool. Het karwei verloopt vlot en over enige tijd zal op de open vlakte parkeerruimte worden gecre- eerd in afwachting van kandidaten, die er winkel of kantoor willen ves tigen. Inbreker ontkwam voor het oog van de politie De inbreker, die gisteravond om streeks elf uur een huis aan de Meyerskade binnendrong, had blijk baar geen voorzorgen getroffen om zijn insluiping zo ongemerkt mogelijk te laten verlopen. Door het glasgerin kel werden de buren argwanend. Deze belden onverwijld de politie, die juist op tijd kwam om de man via een bal- con te zien ontsnappen. Voor zover bekend wordt niets vermist. Reünie in Docos-kantine Volgende week vrijdag zal om 19.30 in de DOCOS-kantine in de Kikker polder een reünie gehouden worden voor de vroegere leden van de ver enigingen RKW Leiden. Kolping Boys, Rood-Wit en Jeanne d'Arc, waaruit later de v.v. D.O.C.O.S. is ontstaan. Tijdens een ongedwongen samenzijn zullen herinneringen worden opge haald uit het verleden door voetbal lers en turners die vóór 1936 lid zijn geweest van één der bovengenoemde verenigingen. Mej. W. Colla 40 jaar bij C. A. Op 1 juli zal mej. W. E. M. Colla de dag herdenken, dat zij 40 jaar ge leden in dienst trad van C A Bren- ninkmeijer. Gedurende 20 jaar ver vulde zij in het filiaal Leiden de func tie van expediënte, waarna in 1947 de benoeming tot verkoopster volgde. Thans is zij groepleidsters op de man telafdeling. De jubilaresse zal op maan dag 3 juli a.s. om 9.30 in de zaak op de Botermarkt worden gehuldigd. Geen cognac in de Leidse clubhuizen ln een gisteren in ons blad gepubli ceerd rechtbankverslag onder de kop „Leldse concierge gul met cognac" werd melding gemaakt van een lokaal, waar in twee jongelui door een clubhuis-con- cierge dronken werden gevoerd met cognac. Om misverstand te voorkomen zij vermeld, dat dit lokaal niet een der Leldse clubhuizen betrof, maar een ver trek in een particuliere woning. In de clubhuizen wordt overigens als regel nooit sterke drank geschonken, en zeker geen cognac. Scholieren doen mee aan Israël-actie De schoolvereniging „Ende dlspereert van de Louise de Coligny-hbs heeft ten bate van de Israël-aktie een inzame ling gehouden, die het schitterende be drag van 1000.heeft opgeleverd. Deze som is overgemaakt naar de aktle- centrale in Amsterdam. ,n de rijksuniversiteit te Leiden is de heer F. A. Deierkauf, geboren te Dja karta en thans wonende te Leiden, ge promoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde en natuurwetenschappen op proefschrift getiteld: „Veranderingen in het fosfatldenpatroon van de glstcel in verband met het actief transport van koolhydraten". Promotor was prof. dr. H. L. Boolj. De heer D. F. Nijhoff, geboren te Haarle en thans wonende te Lelden is gepromoveerd tot doctor in de faculteit der wiskunde «n natuurwetenschappen op een proefschrift, getiteld „De foto- hydrolyse van gesubstitueerde nltroanl- solen". Promotor was prof. dr. E. Ha- Zoeterwoudsesingel afgesloten Volgende week maandag (12 juni a.s.) wordt begonnen met het opnieuw asfal teren van de Zoeterwoudsesingel tussen Thorbeckestraat en Hoge Rijndijk. Het werk zal ongeveer een week duren. In die tijd zal dit gedeelte van de sin gel voor alle rijverkeer worden afgeslo- Burgerlijke stand Ondertrouwd: P. W. Fluit en P. Coasec J. C. Huisman en L. H. Bogaards; J. C. van Klink en M. H. E. Boerman; J. Dirk- se en B. Leugering; B. Douldi en E. B. van de Poll; J. G. de Mooij en W. de Haan; A. P. A. Verzuu en S. I. van der Pompe; N. W. J. Speelman en M. G. Laurense; C. Wassenaar en J. M. Koet; W. A. J. Zwart en W. J. Spier; P W. v. E|jgen en S. Slingerland. L. H. Stein- metz en T. Vissers; G. W. M. Liesker en E. M. Feldbrugge; A. G. Pos en E. Ploo|J, P. R. Bos en G. van der Horst; A. Staf- leu en S. de Haas; P. Kluivers en C. J. M. van Strater; J. M. W. ter Linde en R. T. Z. E. van Ditzhu|jzen; A. Ru|jten- beek en M. E. Filarski; K. Metselaar en A. Dreef; L. Verhoeven en N. J. Kool haas; C. A. de Boer en P. Molenaar; E Drenth en M. Versteeg; F. J. Klooster man en H. VyibriefD. Philippo en G. Slingerland; L. G. Krol en E. E. Enge lenburg; J. J. A. Harderwijk en L. Noo- teboom: L. W. H. Pak en W. J. ten Na- pel; P. J. M. Zandvliet en P. Mi Kreuger, j A. van der Waals en P. M. Varlek; R. Pellenkoft en A. M. Trouwee; J. L. J. van Aalzum en M. G. Coster; L. J. Hofste en A. Ciere; C. Haas en E. Post ma. Geboren: Jan Hein. zn. v. H. B. H. Ramakers en J. J. T. Vermeulen: Marcel Maurice, zn. v. J. Selier en G. C. van Os, Robert, zn. v. M. J. van Egmond en M. de Mol; Johannes, zn. v. T. Gu|jt en A. Durieux; Dirk Alexander, zn. v. J. van Du(jn en A. J. de Vreugd; Marcel, zn. v. J. T. Straathof en E. J. de Wolff; Fran- ciscus Maria Johannes Nlcolaas, zn. v. B. A. P. van Schagen en I. M. L. Pad denburg; Martha Maria Helena, dr. van H. G. Ceelen en H. M. L. Verest; Adrla- nus Paulus, zn. v. A. P. van Ginkel en E. Vlasveld. Overleden: J. van Diest, 79 jaar, man; G. S. Popp, 74 jaar, man; W. Stikkelo- rum 79 jaar, man. Gehuwd: J. H. J. M. van Winkel en G. T. Konter; C. v. d. Does en J. M. M. Bonnet, J. A. Montanus en A. M. Peltenburg; J. Galjaard en J. H. van Ockenburg; J. A. W. Bonte en A. Re|jn- ders; W. Breedveld en W. Klein; J. Chaudron en M. J. Zwagemaker. f Bridgeclub „De Sleutels" Uitslag van de slotdrive van het sei zoen 1966-'67 (eerste speelavond) van bridgeclub „De Sleutels". Groep Al: 1 dames Stlgter-v. d. Ende 80 p., 2 Dek-Goedhart 73 p., 3 dames Sier-v. Z|jl 70 p., 4 echtp. T|jssen 60 p., 5-6-7 echtp. De Vrind, Kammeraat-Van Kempen en De Vrles-Lodder 59 p., 8 Klinkenberg-Smittenaar 44p. A2: 1 v. d. Berg-Wesseling 84 p., 2 Dulser en partner 70 p., 3 v. Raven- swaay-Engels 66 p„ 4 Bloemhoff-De Jong 65 p., 5 de Vrles-Blesot sr 62 p„ 6 Vrijenhoek-v. Helvert 59 p., 7 Roden- burg-Wessellng 58 p., 8 echtp. Rompes 40 p. BI: 1 Riel-v. Egmond 151 p., 2 mevr. Vrijenhoek-Gevers 145 p., 3 dames Wink ler Prins-Kengen 128 p.. 4 Robbers-Le pelaar 121 p., 5 echtp. Lauwaars 120 p., 6 Vreeburg-Biegstraten 109 p., 7 echtp. Jansen 108 p. B2; 1 dames Bernhard-Bon 178 p., 2 mevr. den Dekker en partner 138 p.. 3 Selier-Bernhard 121 p., 4 Kooyman-Hem- mers 118 p., 5 Middelham-Beugelsdijk 115 p.. 6 mevr. Vroom en partner 111 p., 7 echtp. Holleman 101 p. LEIDSE POSTDUIVEN CLUB Aan de wedvlucht vanaf Noyon op 4 juni werd door 327 duiven deelgeno men. De uitslag was: I, 5 J. van Alphen sr., 2 W. v. d. Nieu- wendijk, 3 A. Fllppo, 4 J. Koster, 6 J. Degen sr., 7, 15. 19 W. Onstenk, 8. 99, 14, 18 L. v. d. Nieuwendijk, 10 v. D|jk- v. d. Hoogt, 11 Blnk-v. d. IJssel, 12 A. Pracht, 13 W. Bey„ 17 P. Landesbergen, 20 Bink-v. d. IJssel. LEIDSE AGENDA VRIJDAG 9 JUNI Leidse Muziekschool - Demonstratie muziekavond van leerlingen. Stads gehoorzaal 19.30 uur. ZATERDAG 10 JUNI K. en O. - Middag- en avondexcurfeie naar Rotterdam met rondleiding. LFC - Prijsuitreiking 18de Zilveren Molentoernooi ln de recreatiezaal van de Hollandse Constructie Werkplaatsen 20.00 uur. ZONDAG 10 JUNI R.WJ. Dansavond m.m.v. de „Ml- nions. aanvang 8 uur. Kleine Burcht, Nieuwe R|jn 19. MAANDAG 12 JUNI De Natuurvriend - Algemene Leden vergadering in zaal Maria Gijzensteeg 20.00 uur. WOENSDAG 14 JUNI Concert - Brabants Barok Ensemble Zuiderkerk 20.15 uur. Katholiek Vrouwengilde - Sluitings avond ln zaal naast St. Petruskerk te 20.00 uur. r de stad LEIDEN COURANTENBEZORGERS GEVRAAGD DE LEIDSE COURANT Bijzonder geschikt voor scholieren. Hoge honorering. Sollicitaties afdeling abonnementen, Papengracht 32, tclef. 20935. Mulo-examens te Leiden Geslaagd voor Mulo-B: de dames M. H. v. Rij, Leiden; J. Rijneveld, Kat wijk; de heren J. Verver. C. A. Tho mas en M. Schenk, allen Leiden; R. B. Zuidema. Katwijk; A. Buys, Voor schoten; B. H. Verbeek, Valkenburg; J. G. v. d. Hoek, Alphen a. d. R|jn. Geslaagd voor Mulo-Ade dames J. H. Vlüm. M J. Vos, G. B. Banning, A. Biersteker, M. Sjardijn, E. M. Ku- perus. A. M. Laman en J. L. Huls, al len Leiden; H. Reijneveld, Leiderdorp; A. Jongman. Oegstgeest; Gravin B. W. v. Limburg Stirum te Almelo; de he ren J. Wakker. W. H. A. v. d. Meulen, P. L. den Os, H. T. A. Huisman en T. W. v. d. Klugt, allen Leiden; P. J. van Hest, Sassenheim. OEGSTGEEST ONVERANTWOORD JNIIALEN Gistermiddag om 15.20 uur raakte op Rijksweg 4 ter hoogte van het Marine Electrlclteitsbedrijf, ceu bestuurster van een personenauto, de 29-jarige J. O. K. uit Sassenheim, bij het passeren van een vrachtwagen met aanhang, de macht over haar stuur kw|jt. Daardoor beland de de auto in de wegberm, na enkele raaien over de kop te z|jn geslagen. Merkwaardigerwijs bleef de inzittende vrijwel ongedeerd en klaagde slechts over enkele rugklachten. De auto raakte „total loss". AUTO OVER DE KOP Gistermiddag tegen half vier „strand de" er op harde wijze een auto nabij de gevaarlijke afrit van Rijksweg 4 tegenover het Marine EleMronisch Bedrijf te Oegstgeest. Door het niet slagen van een verkeersmanoeuvre kwam de berijdster met haar wagen in de berm terecht, waardoor de wagen over de kop sloeg en tegen een boom to stilstand kwam. Gezien de bescha diging van de auto is de bestuurster er wonderwel goed van afgekomen met ontvellingen en een lichte kneuzing van het borstbeen. Haar werd door een lid van het Rode Kruis-team der Ma- rinebedrijven eerste hulp verleend. NIEUWE U.L.O.-SCHOOL „DUINZICHT" B. en w. hebben een verzoek ont vangen van het Genootschap tot Op voeding te Roosendaal om medewer king voor de stichting van een R.K. school voor ULO op het terrein van Huize Duinzicht. LEIDERDORP AANRIJDING Op het kruispunt Persant Snoepweg- Acacialaan werd gisteravond om 19.20 uur een 12-jarig meisjes aangereden die met haar fiets de voorrangsweg wilde oversteken en daarbij niet lette op een naderende auto. Het meisje liep een arm- en een beenbreuk op en werd naar het Academisch Ziekenhuis vervoerd. VOORSCHOTEN UITSTAPJE DAMESCONTACTCLUB Zoals gebruikelijk b|j de dameacontact- club wordt elk jaar een uitstapje ge maakt. B|J meerderheid van stemmen was besloten dit keer eens over de grens te gaan kijken b|j onze zuiderbu ren, de Belgen. Antwerpen werd hei reisdoel. Met 63 passagiers werd de reis naar het Zuiden ondernomen. In Ant werpen werd een rondrit gemaakt en er '••as gelegenheid voor een „cafc filtre". a het bezoek aan Antwerpen werd koers gezet naar Baarle-Nassau, nog steeds half Belgisch en half Nederlands, waar de lunch werd gebruikt ln het be kende restaurant „De Engel". Het was prachtig wandelweer en hier werd ruim schoots gebruik van gemaakt ln de bos sen rond de Oisterw|]kse vennen. In de tuin van „Groot Speljk" was het na de wandeling heerlijk rusten. Daarna ging de reis door het Brabantse land verdo;- ln de richting Vught, alwaar in ,,'t Oude Bijltje" voor de laatste maal werd ge stopt om van een heerlijk diner te ge nieten. In de beste stemming werd de terugreis naar Voorschoten aanvaard, waar het weer goed rusten was ln het eigen thuis. PAUZE PROFETIE OVER ISRAEL Het dralen en talmen ln deze hoek van de krant terug te keren, houdt ver band met de stormachtige ontwikkeling van de gebeurtenissen in Israel en de vragen en vermoedens die r|jzen, nu de Joden de Heilige Stad Jerusalem ver overd hebben. Het ziet ernaar uit dat de Joden haar zullen behouden. Dat zou een feit van wereldschokkende betekenis kunnen z|jn. Toen de Israëlische premier en de generaal Dayan voor do Klaag muur het enig overblijfsel van de Tempel stonden, lieten zij én de om ringende soldaten „hun tranen de vrfje loop". De leger-rabbl zei: „W|J hebben thans de droom der Joden voor 1000 jaar waar gemaakt. We gaan nu het tijdperk van de Messias in". Dit is een zinspeling op de Oud-Testamentlsche profetieën over een glorieus herleven van Israel, waarvan de weerklank ook te vinden ls in het Nieuw-TestamentIsche „Boek der Openbaring" en ln de brief van Paulus aan de Romeinen. Het uitleggen van bijbelse voorzeg gingen en hun toepassing op de jongste gebeurtenissen ls echter een vermetele en misschien voorbarige inmenging. Vast staat dat, in weerwil van alle verschrik kelijke wederwaardigheden tot in het jongste verleden, het Joodse volk het uitverkoren volk van God is gebleven. Paulus tot de Romeinen: „Neen. God heeft zijn volk niet verstoten, dat H(j uitverkoren had". LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 8-14 juni z|jn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Cantors: Arabesque (14 jaar). Dagelijks: 2.30. 7.00, on 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Loon van verraad (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, cn 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Primitief Londen (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. .Studio: Een Engel van niks (14 Jaar, Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) prolongatie. Dagelijks: 2 00 en 8.00 uur. Zondags: 2.30, 5.00 en 8.00 uur. Rex: Duel ln Diablo (18 jaar). Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE Marktberichten LEIDEN, 9 juni, Vee Stieren 8; melkkoeien 55; vette koeien 175; vare koeien 70; pinken 5; vette kalveren 44; nuchtere kalveren 19; fokschapen 42; vette lammeren 290; zuiglammercn 586; Texelse lammeren 1280; N.H.- lammeren 550; varkens (zeugen) 21; schrammen 169; biggen 546; geiten 9. Totaal 3869. Noteringen: Stieren S.: 3.90—4.30; melkkoeien 950—1250—1525; vette koeien S. 3.554.354.70; vare koeien 575—10001350; pinken 450 50700; vette kalveren L. 2.252.50 2.75; nuchtere kalveren L. 1.101.30 1.50; nuchtere kalveren (fok) 80110 125; vette schapen 80120; 1 lam 10190; fokschapen 200290; 2 lam meren 85135; Texelse lammeren 105 125; Noordhull. lammeren 80110; zeugen (drachtige) 400475; schram men 95—105—115; biggen 78—82—86. Handel: slachtstieren; rustig; melk koeien: redelijk; vette koeien: iets vlugger; vare koeien: goed; vette kal veren; kalm; pinken: rustig; nuchtere kalveren: stug; vette schapen en vette lammeren: goed; Texelse en Noordholl. lammeren: stug; zeugen, schrammen en biggen: stug en duur. LEIDEN, juni, Kaas Aange voerde partyen: Goudse 4. Handel goed. Prijs: Goudse extra kwaliteit: tot 345. PUNT „Alsjeblieft, hier heb je de vlag dan, als je me nu maar met rust wil laten!" Van vrijdag 9 juni tot en met donder dag 15 juni: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek „Tot hulp der! menschheid". Hooigracht 48. tel. 21060.! VOORSCHOTEN VUILNISBRAND Op de vuilnisbelt, die op 600 meter sn de Veursewcg verwijderd is, ont stond gisteravond omstreeks 20.15 uur brand, die met klein materiaal niet ge blust kon worden, waardoor de brand weer er bij te pas moest komen. Binnen korte t|jd wist deze het vuur, dat door de harde wind dermate was aangewak kerd dat er grote rookontwikkeling ont stond, waardoor het verkeer op de weg hinder ondervond, gedoofd.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5