KATWUKS BURGEMEESTER H. DUIKER OVERLEDEN GEBOUWENCOMPLEX ZEILSCHOOL OP KAAGEILAND OFFICIEEL GEOPEND r Deie r;dt Nieuw onderkomen voor „Het Vennemeer" geopend MAANDAG 5 JUNI 1967 HIJN en BOL DE LEIDSE COURANT PAGINA 5 PASTOOR VAN ROOYEN IN NIEUWKOOP VIERT VEERTIGJARIG PRIESTERFEEST Op zondag 11 juni a.s. zal het veer tig jaar geleden zijn, dat Nieuwkoops pastoor A. C. J. van Rooyen de H. Priesterwijding ontving uit handen van mgr. Gallier, bisschop van Haar lem. Reeds enige tijd geleden heelt zich een comité gevormd uit diverse instanties in de parochie, onder voor zitterschap van de heer E. H. v. Dam, om dit feest zo fijn mogelijk te vieren, waarbij tevens de pastoor 'n geschenk van de parochie zal worden aangebo den, dat tegelijk een afscheidsge schenk zal zijn, want binnen afzien bare tijd zal pastoor Van Rooyen de parochie gaan verlaten als emiritus. Pastoor Van Rooyen werd geboren 5 juli 1902 in Den Haag als derde uit een gezin van vijf kinderen. De lagere studies voor het priesterschap volbracht hij met succes op het klein seminarie in Voorhout tussen 1916 en 1922, om vervolgens op het groot-se minarie te Warmond af te studeren, waarna hij op 1 juni 1927 door mgr. Callier tot priester werd gewijd. Op 15 augustus 1927 kreeg hij zijn eerste kapelaansplaats in Volendam, waar hij gedurende 5 jaar verbleef. Van 1932 tot 1935 was hij kapelaan in de parochie van O.L. Goede Raad in zijn geboorteplaats, van 1935 tot 1937 in Alkmaar, St. Laurentius-kerk en van 1937 tot 1950 was hij kapelaan aan de Vondelkerk in Amsterdam. Op 48-jarige leeftijd kreeg hij zijn eerste pastoorsbenoeming in de Cocks- dorp op Texel en op, 30 oktober 1955, juist vóór de splitsing van het bisdom, werd hij door mgr. Huibers benoemd tot pastoor te Nieuwkoop, als opvolger van pastoor S. A. J. Vloothuis. Toen hij hier pastoor werd in 1955 was in Nieuwkoop nog weinig of niets te be speuren van de geweldige groei op alle gebied, die zich hier de laatste jaren voltrokken heeft. Volop werk Het was een kleine parochie met maar 1100 parochianen, die de nog jonge en krachtige pastoor toen nog gemakkelijk alleen kon bedienen. Nu is de parochie uitgegroeid tot meer dan het dubbele, vooral door een grote vestiging van elders is er volop werk voor twee. De laatste jaren had de pastoor dan ook geregeld een assis tent. Onder zijn pastoraat hebben met pastoors volledige medewerking di verse belangrijke zaken hun beslag gekregen. Al heel spoedig, in 1957, werd het oude H. Hartstichting radikaal omge bouwd tot 'n modern bejaardentehuis. In dat zelfde jaar, de uitbreiding in Nieuwkoop begon op gang te komen, werd een fraaie 6-klassige school ge opend, die binnen 3 jaar werd omge zet in een gemengde school voor jon gens en meisjes. In de oude jongens school werd in 1960 een begin ge maakt met een katholieke U.L.O.- school, die diverse uitbreidingen kreeg door de geweldige groei en die na september zal zijn ondergebracht in een fraaie nieuwe school. De oude bewaarschool moest ver dwijnen en na enig behelpen kwam in 1963 het houten noodgebouw, de welbekende "Ark", waarnaast bin nenkort ook al weer een nieuwe school zal worden geopend. Ook de V.G.L.O. kreeg een belangrijke uit breiding in "Over de Brug". Op geestelijk terrein werd in 1959 een Misweek gehouden, in 1960 bij gelegenheid van het 25-jarig bestaan van de kerk een Eucharistische week en tenslotte nog de Missie in 1963. Feestelijk ontvangst Zaterdag 10 juni des middags om 4 uur zal de pastoor, komende van een retraite op Leeuwenhorst, aan de Roerdomplaan feestelijk worden inge haald en naar de kerk gebracht, waar een korte bijeenkomst zal worden ge houden. Alle parochianen worden verzocht te vlaggen. Zondag 11 juni om 10 uur is de plechtige Hoogmis. Van 2 3.30 uur is er in het parochiehuis een besloten receptie voor genodigden, waarna van 3.30 4.30 uur alle parochianen ge legenheid hebben om hun pastoor met zijn jubileum geluk te wensen. 5 Juli a.s. wordt pastoor 65 jaar. Dan gaat hij spoedig de parochie ver laten om een welverdiende rust te gaan genieten in een bejaardentehuis te Zoeterwoude. Voor zijn vertrek zullen de parochianen gelegenheid krijgen afscheid van hem te nemen. Wisselbeker dammen vierdorpentoernooi naar KDC te Katwijk KDC kwam in het bezit van de wis selbeker van het vierdorpentoernooi dammen. In De Roskam te Katwijk hafi de prijsuitreiking plaats. Als inleiding op de prijsuitreiking opende de voorzitter van KDC, de heer J. Schoneveld deze avond, dit op verzoek van het organiserend comité. Spr. heette de vele aanwezigen hartelijk welkom en richtte zich in het bijzonder tot de heer J. van Loo uit Hillegom, die opnieuw deze avond de prijzen zou uitreiken. De voorzitter zei dat nu nog de vruchten geplukt worden van het vele werk dat de heer Loo gedaan heeft in het belang van het vierdorpenoternooi. Voorts memoreerde spr. dat de strijd dit jaar zeer spannend is geweest door dat RDC en KDC gelijk eindigden waar door een beslissingswedstrijd noodzake lijk was. Deze op hoog peil staande wed strijd viel uit in het voordeel van KDC waardoor zij wederom beslag legde op de beker. Vervolgens werd het woord gegeven aan de heer Loo voor het uitreiken van de prijzen. Met hartelijke woorden sprak hij de dammers toe en gewaagde van grote blijdschap dat hij deze avond weer in het midden mocht zijn en markte op dat dit de 20ste maal is dat dit festijn plaats vind. KDC werd gefeliciteerd met het grote succes dat was bereikt door voor de tweede maal de beker te winnen. Uit handen van de heer Loo ontving de voorzitter van KDC de prach- J tige wisselbeker. Tevens kreeg KDC nog een herinneringsmedaille. De tweede prijs was voor RDC en IDVNI ontving de derde prijs terwijl de vierde prijs aan SDV werd toegewezen. De voorzitter van KDC sprak de wens uit dat het vierdorpentoernooi nog vele jaren gespeeld mag worden. Als sluit stuk van deze avond werd een sneldam- wedstrijd gehouden. Als finalisten kwa men uit de bus de heren J. Passchier, J. Zwaan, D. Krimhout, Th. Zwetsloot, J. van Loo en J. Schoneveld. De finale bracht de volgende uitslag: 1 D. Krom hout, sneldamkampioen. 2 Th. Zwet sloot. 3 J. Passchier, 4 J. Zwaan. 5 J. van Loo en 6 J. Schoneveld. Beslissingswedstrijd voor promotie naar KDC 1: H. Koelewljn-J. Slootweg 1—1. SASSENHEIM Crescendo-succes De Chr. Har monievereniging „Crescendo" heeft zaterdag op het concours te Zwijn- drecht, uitgaande van de Bond van Chr. Muziekverenigingen, met 377 punten een eerste prijs behaald in de afdeling E Harmonie. De uitgevoerde werken waren „de Valeriussuite" van Meindert Boekei (verplicht nummer) en „de Geuzen in de Bommelerwaard" van H. van Lijnschoten. Van de sinds kort opgerichte jeugdclub, o.l.v. Wim van Duyn, hebben vier leden op het concours meegespeeld. EEN VOORTREFFELIJK BEWINDSMAN, DIE HART HAD VOOR DE BURGERIJ KATWIJKER MET DE KATWIJKERS Toch nog vrij plotseling is zater dagmiddag een einde gekomen aan 't leven van Katwijks burgemeester H. Duiker. De afgelopen week verslech terde zijn toestand voor de derde maal tijdens zijn ziekte van het afgelopen jaar. Vrijdagmorgen werd hij getrof fen door een hersenbloeding, die hem het bewustzijn deed verliezen. Zonder bij kennis te zijn gekomen, overleed de burgemeester de volgende dag te gen één uur in het Diaconessenhuis te Leiden. De heer Duiker was 61 jaar Morgenavond om half acht wordt in het gemeentehuis een openbare raads vergadering gehouden, waarin loco burgemeester C. v. d. Plas een her denkingsrede hoopt uit te spreken naar aanleiding van het heengaan van de heer Duiker. De begrafenis heeft woensdagmiddag plaats op de begraaf plaats in Katwijk a. d. Rijn, nadat in de hervormde kerk van Katwijk a. d. Rijn een rouwdienst zal zijn gehouden, die om twee uur begint. Op Koninginnedag vorig jaar kreee burgemeester Duiker een ernstige neren van zijn bloedvaten liet te wen sen over. Sterk vermagerd hervatte de burgemeester zijn werkzaamheden, maar niet lang daarna zag hij zich ge noodzaakt opnieuw tijdelijk zijn werk neer te leggen. Zijn toestand was toen zo ernstig, dat duidelijk werd, dat er een wonder moest gebeuren, wilde hij zijn ambt ooit weer kunnen vervullen De ontembare wilskracht van de bur gemeester deed aanvankelijk in dat wonder geloven tot dus vorige week zijn toestand zodanig begon te ver slechteren, dat het einde in zicht Zijn burgemeesterschap De heer Duiker, die officier was in de orde van Oranje-Nassau, is elf jaar lang burgemeester van Katwijk ge weest. Voor die tijd was hij burge meester van Hendrik Ido Ambacht en van Pijnacker. Goede burgervader In Katwijk heeft hij zich in korte tijd een grote plaats in de harten der bevolking veroverd. Men leerde deze burgemeester kennen als een gemoe delijk man, die zich niet boven ande ren verhief, voor ieder een vriende lijk woord had en bovendien onmis kenbare bestuurstalenten bezat. In de heer Duiker had Katwijk een burge meester getroffen, die dicht bij haar stond en zich liever tussen de mensen bewoog dan dat hij in stilte op zijn kamer zat. Zijn benoeming tot burgemeester van Katwijk berustte op een goede keus. Men kon zich moeilijk een burge meester voortellen, die zo bij Katwijk en de Katwijkers paste als juist de heer Duiker. Hij had een geboren Katwyker kunnen zijn. Vaderlijk Karakteristiek aan hem was vooral ook, dat hij „zijn" Katwijkers altijd weer in bescherming nam. Wie een kritische opmerking oyer Katwijkse gedragingen maakte, vond de burge meester op zijn weg, vaderlijk glim lachend en vergoelijkende woorden sprekend. Zijn sympathie voor de Kat wijkers was groot en oprecht. Dat de Katwijkers hem op hun beurt een warm hart toedroegen bleek on der meer eind 1963 toen de heer Dui ker zijn zilveren jubileum als burge meester vierde. Deze hartelijke burger vader werd toen een hartelijke hul diging bereid. Geprezen werd vooral zijn warm menselijke, van alle starheid gespeende vergader- en presideertech- niek, die steeds sterk bijdroeg tot een goede werksfeer. De burgemeester was er trots op, dat hfl het hart van de Katwijkers had ge wonnen. Erg leuk bijvoorbeeld vond hij, dat hij, als hij door de gemeente liep, door bejaarde vissersvrouwen werd aan gesproken met „burgervader". Dat was van de wedstrijd Quick Boys-Rijns- burgse Boys zaterdagmiddag ls h(j dan ook plechtig herdacht. Het heengaan van burgemeester Dui ker is een slag voor Katwijk. Het is het daarenboven natuurlijk voor zijn gezin, waarover de burgemeester haast ly risch kon spreken. Trots was hy op zijn belde zoons die althans wat het begin van zijn ambtelijke loopbaan betreft, het voetspoor van hun vader drukken. Van zijn vrouw zei hij: ..Hoe Ik het zonder haar had moeten stellen, ik moet er niet aan denken. Zij ls een Ideale burge meestersvrouw, zonder meer". WASSENAAR NIEUW ONDERDAK VOOR DE PADVINDSTERSGROEP Burgemeester mr. W. J. Geertsema heeft zaterdagmiddag op het terrein van de buitenplaats „Roys" nabij de Prinsenweg een nieuw groepshuis van de Spoorzoekstersgroep officieel ge opend. De Spoorzoeksters waren tot nu toe gehuisvest in een theehuisje en een stookhok op hetzelfde terrein en maakten ook gebruik van een lokaal in de Schoolstraat. Toen kwam een gebouwtje beschikbaar, dat tot verle den jaar dbor de Duinverkenners werd gebruikt, een groep, die werd opge heven. Het gemeentebestuur heeft daarna dit gebouwtje aan de pad- vindstersgroep verhuurd. De burgemeester, die vergezeld was van zijn echtgenote en één van zijn zoons, werd op het terrein van de padvindsters verwelkomd door de hoofdleidsters van de groep, mevrouw Stronck - Westerkamp De burgemees ter hield daarna een toespraak, waarin hij er op wees. dat de huisvesting altijd al een moeilijke zaak geweest ia voor de padvinders- en padvindsters- grepen. De Spoorzoekers hebben vroe ger onderdak gevonden in garages, kelders en in theehuisjes. Na 1955, toen de gemeente eigenaresse werd van en kele buitenplaatsen konden bijvoor beeld op de buitenplaats „Ruys" en kele opstallen aan padvindersgroepen in huur gegeven worden. De burgemeester opende het nieuwe onderkomen van de padvindsters door een bel te luiden die boven de ingang was opgehangen. Daarna werd door de aanwezigen onder wie vele ouders het gebouw bezichtigd. Zowel de kabouters als de padvindsters vinden in het gebouw een plezierig onderdak terwijl er op een naastliggend terrein gelegenheid is voor kampvuur en an dere activiteiten in de buitenlucht. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe tehuis heeft de groep van de ouders praktische geschenken ge kregen, die in het nieuwe onderkomen goed van pas zullen komen. het duidelijkste teken, dat hij door de be volking werd geaccepteerd, een heel ding in een gesloten gemeenschap als Katwijk voor een groot deel nog is. Als je aan de Katwijkers vroeg hoe dat kwam, antwoordden ze eenvoudig maar veelzeggend: Wel, hij is niet groos. Burgemeester Duiker was burgemees ter met hart en nieren. Hij had in dit ambt zijn bestemming gevonden, hoe wel hij aanvankelijk politieman had wil len worden. Door omstandigheden was deze prille wens niet ln vervulling ge gaan. Maar als hij een drukke dag had gehad, een inspannende vergadering "s avonds, dan werd de speurder in hem weer wakker en dook hij met een detec- tiveboek in bed om zo zijn gespannen hun rust te hergeven. Onderwijs en muziek De overleden burgervader had twee stokpaardjes: onderwijs en muziek. Ja renlang nam hij „snipperdagen" op om als examinator te kunnen optreden bij de examens staatsinrichting voor welk vak hij al als jongen een voorkeur had. Wat de muziek betreft: de burgemees ter was voorzitter van de bond van christelijk muziekverenigingen in Neder land en dat voorzitterschap beschouwde hij beslist niet als een erebaantje. Hij liep warm voor de muziekkorpsen waar van hij vond, dat ze een belangrijk stuk cultureel werk verrichtten. Aktief Eén der belangrijkste problemen waar mee burgemeester Duiker in Katwijk te maken had, was de overweldigende be volkingsgroei. Hij was trots op de on stuimige groei van zijn gemeente, maar tegelijkertijd bezorgd over de consequen ties ervan. In dit verband heeft hij zich sterk beijverd voor de grenswijziging met de gemeente Noordwijk. Als het om leef ruimte voor zijn gemeentenaren ging werd hij fel en wist hfl van geen wijken, toonde hij zich niet alleen een door zetter. maar tevens een diplomaat en advocaat, meesterlijk in het bedenken van argumenten, tactvol en handig in j de discussie. Hetzelfde gold voor zijn pogingen om Katwijk aan een zeehaven te helpen. Dat het zover nog niet is gekomen, ligt beslist niet aan hem. De visserij lag hem na aan het hart. Gezellig Een merkwaardig facet van zijn ar beid in Katwijk was zyn gewoonte alle gouden echtparen te bezoeken. Hij legde deze visites steeds opnieuw met grote vreugde af. Hij vond het namelijk heer- j lijk met die oudere mensen te praten. I Mede door die bezoeken kende hij zijn gemeente tot in de kleinste straatjes. Het sportveld kende hij trouwens ook. Wan neer Quick Boys speelde, ontbrak hij zelden op de tribune. Voor de aanvang De in 1946 opgerichte Nederlandse Zellschool één van de drie door de Nederlandse toeristen en watersport- organisaties erkende zeilscholen heeft sinds zaterdagmiddag half drie de be schikking over een nieuw, uiterst mo dern geoutilleerd onderkomen.» Op het Kaagelland. op de noordoostelijke punt waar de Ringvaart in de Balgerij over gaat, is het nieuwe gebouwencomplex verrezen met een jachthaventje, dat ln 1968, wanneer het geheel is afgebouwd, plaats zal kunnen bieden aan dertig zeiljachtjes. De officiële opening van de indertijd door „zwerver" en oud schilder Co de Neve opgerichte nieuwe zeilschool, die na heel wat omzwervin gen over het Kaageiland op z(jn huidige plaats ls terechtgekomen, geschiedde op zeer amuqpnte wijze door de heer M. Ruytenschildt. hoofd van het bureau voor watertoerisme van het KVNWV (Koninklijk Verbond van Nederlandse Watersport Verenigingen) en ANWB. De school, waarvoor op 10 juni van het vorig jaar de eerste paal werd geslagen en die met Pasen van dit jaar reeds gedeeltelijk in gebruik werd genomen (het seizoen loopt ongeveer van april tot oktober), biedt plaats aan zestig aankomende zeilers. Er zijn daarvoor in een vleugel van het gebouwencom plex zestien slaapkamers voor elk vier personen Ingericht en voor de aan de school verbonden instructeurs (Co de Neve kan het met zijn schoonzoon Pn- tlst niet alleen af) zijn er tevens slaap zalen. Er is verder een gezamenlijke eetzaal voor 90 personen) en een aan trekkelijke recreatieruimte. Tijdens de overigens wat langdurige openingsceremonie voerden zaterdag middag o.a. ook nog vertegenwoordigers van het gemeentebestuur van Alkema- de, van het verbond van recreatlebe- drtjven. Instructeurs en (oud)leerlingen het woord. Kerkeveiling in Voorhout bracht onovertroffen bedrag van f 33.000,- op Hetgeen de commissie, welke de jaar lijkse zogenaamde bloembollenkerkvri- lingen te Voorhout organiseert, ten bate van «Ie kerk en de parochiële charitas- instelling niet had durven dromen, ls ge beurd. Een opbrengst van een nog nim mer zo hoog voorgekomen bedrag van 33.130,— (v.J. 18.000,—). En wij wil len hier graag de woorden citeren, «11e een dankbare pastoor Bresser uitsprak hij het sluiten van deze avond, dat het kleine Voorhout In deze groot is In de bloembollenstreek, daar het nog nimmer was geschied, dat een dergelijk bedrag werd gehaald. ze kerkelijke actie hadden bijgedragen. Een speciaal woord van dank ontving de organiserende commissie. De opbrengst van deze avond haalde 8809.— dus werd een totaal bedrag van 33.130,— verkregen. De hoofdprijs van deze avond werd gewonnen door mevr. P. Warmer- dam-Langeveld. Voorhouts vuilnis niet op de belt De commissie, welke in Voorhout deze jaarlijkse kerkevellingen (in vroeger ja ren ontstaan door het publiek verkopen van door bloembollenkwekers gegeven bloembollen en in de loop der jaren aan gevuld met artikelen van de midden stand, benevens tot oppasavonden door jonge dames en een dag arbeid door de sportieve kapelaan Groenewegenhad dit Jaar deze veiling zo groots opgezet dat men rond de duizend nummers te verkopen kreeg. Voor een paar weken terug "veilde" men van 8 uur 's avonds tot 3 uur 's morgens, maar men kwam er niet door. Toen was men aan een op brengst van 25 mille. De hoofdprijs van 1000. gewonnen door mej. v. Dam, Jac. Beierenweg. Vrijdag 2 juni waren de parochianen in de afgelopen veertien dagen weer geanimeerd de rest te ko men kopen, met als hoofdprijs 500,— aan waardebonnen. Zoals op de eerste avond was de zaal van het parochiehuis reeds om acht uur vol en moesten door plaatsgebrek sommigen teleurgesteld worden. Een drumband van St. Jeanne 'd Arc van Noordwijkerhout was tevo ren door de gemeente getrokken, om het tijdstip van begin aan te kondigen en onder notarieel toezicht werden nog een 400-tal nummers aan de man gebracht door de afslager Jan Balk van Noordwij kerhout. De aanwezigen van deze avond zijn door het organiserend comité op bijzondere wijze onthaald, door mede werking te verkrijgen van het optreden van zangtrio 'The Westend-Sisters" van Noordwijkerhout en een éénmalig op- onder het Pontificaat treden van de imitator André van Duljn. Ook werden allen op enkele verfrissin gen onthaald. Tegen middernacht dankte pastoor Bresser allen, en dat waren er zeer velen, die tot het welslagen van de- Aan het veelvuldig branden van de vuilnisbelt te Voorhout n het nagenoeg even zoveel malen uitrukken der Voor- houtse brandweer, zal nu spoedig een einde komen, daar met ingang van Juni 1967 het Voorhoutse vuilnis niet meer op de eigen belt wordt gestort, doch ln de verbrandingsinstallatie van de ge meente Lelden zal worden vernietigd. Van gemeentewege wordt momenteel een dikke laag grond op de vuilnishoop ge bracht, waardoor deze geheel wordt af gesloten. Omdat het vuilnis nu naar Lelden zal worden gebracht ls een an dere regeling van het ophalen van huls- nu als volgt: Op dinsdag en vrijdag wordt opgehaald het huisvuil, dat wordt aangeboden ln de door de gemeente be schikbaar gestelde vuilnisemmers. Het andere huisvuil (gebundeld of In dozen etc.), wordt dus niet meegenomen; even wel wordt dit huisvuil opgehaald op de eerste en derde maandag van iedere maand. Dit grovere vuilnis moet worden samengevoegd tot bundels in afmetingen van ten hoogste 40 X40X100 cm. en met geen groter gewicht dan 20 kg. Dus emmervull en grover vuilnis wordt apart opgehaald. 10 JUNI A.M. BEJAARDENTOCHT Het ls dan eindelijk weer zo ver dst de bejaarden van Voorhout een dagje uit zullen gaan. En dat ls op zaterdag 10 Juni. Ook dit Jaar heeft het comité voor de tochten van bejaarden het weer voor elkander gekregen. dank<U de medewerking van geheel Voorhout. Er zijn toneeluitvoeringen geweest (cul tuur Verheft) en voetbalwedstrijden, waarvan de opbrengsten alle waren voor deze tocht. Nu z(jn weer alle bezitters van personen-auto's aangezocht zich te melden by het bestuur der Oranjevereni ging, om de bejaarden te vervoeren. Het kan weer een goede dag worden. Dee morgens om 10 uur zullen de ouderen van Voorhout van hun woonplaats wor den afgehaald (en 's avonds ook weer thuisgebracht), waarna men ln een lan gt rij zal vertrekken naar. ergens ln Nederland. Want dat la by Voorhout nu eenmaal een gewoonte, dnt het voor de bejaarden en dus ook voor de chauffeurs een geheim biyft waar de reis heen zal DOOR STROMIN GSFOND8 PREMIE TOT DUIZEND GULDEN De ln uitvoering zynde nieuwbouw huizen ln plan Boekhorst schepte voor veel Inwoners der gemeente Voorhout de mogeyikheld een nieuwe en wat ruimere woning te gaan betrekken. Degenen die hiervoor belangstelling hebben en een goede huurwoning kunnen ontruimen, kunnen zich voor nadere Inlichtingen vervoegen ten gemeentehuize, afdellg Algemene Zaken. Dit maken burgemees ter en wethouders bekend en vervol gens wyzen zij er op dat er ln dit ver band een rr-gellng is getroffen, waarby het mogeiyk gemaakt wordt dat Inwo ners. die een woning (ln eigendom of huur) gaan betrekken en daarbij een huurwoning of een grotere woning vrij maken, een financiële bydrage tot maxi maal duizend gulden kunnen verkrijgen. Het doel van deze regeling is. de door stroming te bevorderen van goedkopere naar duurdere (doch ook kwalitatief be tere) woningen, of van grote naar klei nere woningen. Het nieuwe clubhuis van de water sportvereniging „Het Vennemeer" is zaterdagmiddag door de ere-voorzltter van deze vereniging, burgemeester P. M. F. Smolders van Alkemade, officieel geopend. De burgemeester had in een toespraak veel waardering voor de inspanning van de leden (ruim 300 in getal, onder wie 100 jeugdléden). Het besluit om een nieuw clubhuis te' bouwen werd enkele jaren geleden genomen. In snel tempo werden de voorbereidingen afgewerkt en al spoe dig kon architect Van der Geest een ontwerp indienen. Het nieuwe gebouw verrees op dezelfde plaats waar het oude houten clubhuisje stond. Voor de gemeente Alkemade is dit clubhuis feitelijk een onderneming van Vreemdelingen geworden. Immers be halve burgemeester Smolders is geen enkele inwoner van Alkemade lid van de vereniging. De meeste leden wonen in Den Haag en Rotterdam. Voorzitter is de heer O. Vervat uit Rotterdam. Het pas geopende clubhuis heeft een souterrain met plaats voor winterber- ging van de boten. Verder is er een modern, goed geoutilleerd restaurant met een royaal terras aan de water zijde. De foto toont het nieuwe onder komen van „Het Vennemeer" vanaf de haven gezien. Marktberiuhlen ROTTERDAM, 5 juni. Vee Aan voer totaal 1429; slachtrunderen 985, varkens 444. Prijzen: slachtrunderen extra kw. 4.60-4.90, le kw. 4.10-4.45, 2e kw. 3.75-3.90, 3e kw. 3.40-3.55; var kens (lev. gew.) extra kw. 2.10-2.15, le kw. 2.00-2.10, 2e kw. 1.95-2.00, 3e kw. 1.90-1.95; stieren (alle kw.) 3.85- 4.40; worstkoeien 3.35-3.50; slachtzeu- gen 1.85-1.95; zw&re varkens 1.80-1.85 Marktoverzicht, resp. aanvoer, handel en prijzen: slachtrunderen. even kor ter. kalm, iets gedrukt in prijs; var kens. iets ruimer, redelijk, afloop jle- pend, niet hoger. LEIDSE PROCESSIE NAAR KEVELAER De Broederschap "de Leidse Pro- H. Vader Paus Paulus VI daar zelf cessie naar Kevelaer" werd opgericht geen treffend voorbeeld van gegeven van Paus C,e* ',oor °P bedevaart te gaan naar Fati- mens XII (1730-1740). Na aanvanke. ina! Als het dus waar is. dat de bede- lijk gevestigd te zijn geweest in de aart een kostbaar geschenk van God Parochie van Zoeterwoude Ls. na het is, is het toch wel jammer, dat niet herstel der Bisschoppelijke Hiërarchie meer pelgrims zich bij ons aansluiten in Nederland en de wederoprichting j Wy hebben niet te klagen over het der parochies, deze Broederschap door i aantal, hetwelk jaarlijks onze bede. tr i *- tocht meemaakt Dat loopt altijd nog mgr. F. J. van Vree, eerste bisschop van Haarlem, voor goed gevestigd in de parochiekerk van O.L. Vrouw On bevlekt Ontv. te Lelden bij schrijven van 19 Juli 1860. Na dit korte stukje geschiedenis stelt het Bestuur van deze Broeder schap u in kennis dat onze jaarlijkse bedetocht naar het genade<x>rd van O.L. Vr. Troosteres van de bedroefden ditmaal zal plaats vinden op zondag 13, maandag 14 en dinsdag 15 augus tus a.s. Heeft het in onze moderne tijd nog zin om op bedevaart te gaan? Wij zouden zeggen van wel! Wanneer God de een of andere plaats meer heiligt, dan volgt hieruit, dat Hij daar vooral bijzondere gunsten en voor rechten wil mededelen. Heeft onze omstreeks de 200. doch wy zouden gaarne zien. dat buiten onze trouwe kern, meerdere deelnemers uit Leiden en omgeving zich by ons zouden wil len aansluiten, die nog nimmer in Ke velaer zijn geweest. Zij kunnen er van verzekerd zijn, dat zU er geen spijt van zullen hebben. Wij hebben g«r- meend nu reeds de aandacht te moe ten vestigen op de data, zodat een ieder bytijds zijn maatregelen zal kun- nemen. Te zijner tyd zullen wy alsnog in dit blad nadere mededelingen doen betrefende het programma van de reis. Houdt voorlopig de data 13, 14 en 15 augustus in uw geheugen. Het Bestuur van de Leidse Processie naar Kevelaer.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5