Neomist J. de Water celebreerde eerste plechtige H. Mis te Leiden Balletschool Hendrichs gaf jaarlijkse uitvoering Tegels voor Leiderdorpse schooljeugd GROFVUIL: OPHAALDIENST. PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JUNI 1967 NIEUWE STAATSSECRETARIS EJ. DE KOSTER VOOR LEIDEN GEEN ONBEKENDE De „weergekeerde emigrant", Leidenaar-Amerikaan Joop de Water heeft In de I Onnoemelijke taak. St.-Petruskcrk gistermorgen zijn eerste plechtige H. Mis opgedragen na vrijdag In ^Uburg te zyn gewjjd. De neomist keerde enige weken geleden terug uit de Verenigde Staten, waar hy zyn studies voltooide en waarheen hy In juli weer hoopt te vertrekken om zyn diensten in het diocees New Orleans te wijden aan de zielzorg. Emigrant dus in zekere zin. De Leidenaars beschouwen hem niette min terecht als hun eigen Jonge priester. Het grootste gedeelte van zyn jeugd bracht de neomist In (Ie Sleutelstad door, eerst als parochiaan van de O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef- en later van de St. Petrusparochie. Hartelijke ontvangst door St. Petrusparochie Van harteiyke belangstelling getuig den de vele parochianen, die zaterdag naar de kerk aan de Lammenschansweg waren getrokken om de Jonggewyde een feestelijk welkom te bereiden. Het jeug dige decor van bruidjes, kabouters en gidsen paste wonderwel by de blijde in tocht van een Jeugdleider by uitstek. Pastoor P. de Lange leidde vervolgens een korte byeenkomst in de kerk. De parochianen ontvingen hier de eerste zegen van degene, die uit hun midden was gekozen tot de priesterlijke staat. Een verrassing voor de neomist was het. te worden toegesproken door een vriend uit het jeugdwerk in de Herensingel parochie, Jan Lagerberg. Concelebratie Zondagmorgen waren ook vele Heren singel-parochianen naar de Lammen schansweg gekomen om aanwezig te zyn by de eerste plechtige H. Mis. De neomist droeg het misoffer op in con celebratie met pastoor P. de Lange, ka pelaan G. Pletcrse en kapelaan W. van Egmond. Een Belgische vriend van de neomist, pater J. Korstjens, zou ook naar Leiden gekomen zyn, maar op het laatste ogenblik bleek hij verhinderd te zyn. Het koor van de parochie van O.L.Vr. Hemelvaart en St. Jozef, o.l.v. dirigent A. Kevenaar, voerde de Missa Brevis van W. A. Mozart uit voor de vaste gezangen. De hulpvaardigheid van dit koor werd te meer gewaardeerd nu het koor van de St. Petrusparochie zelf deze zondag op reis was. Roeping. toe. Hij trok enkele vergehjkingen uit de bybel o.a. van Josef In Egypte en Mo ses op doortocht. Joop de Water, die de Atlantische oceaan was overgestoken werd ln een vreemd land tot het hoogste geroepen. Deze roeping ls reden tot gro te vreugde van de geroepene, maar te vens van ons allen. God Immers toont hierdoor zyn voortdurende zorg voor ons. En een tijd, waarin de priester vaak het onderwerp is van kritiek en vraag tekens is het goed een feest als dit te vieren, aldus spr. In het besef van zijn zending moet de pas gewijde priester nu naar de mensen gaan om Gods woord uit te dragen. Naar de jongeren, by wie hy ruimte moet scheppen voor een leven mét God; naar de ouderen, die hy moet wyzen op hun verantwoordelijk heid ten opzichte van hun medemensen, ook in wereldwyd verband. De uitverkiezing Gods woord te mo gen uitdragen is tevens een zware taak. Het gaat niet zozeer om vandaag, maar om morgen en overmorgen, aldus de pre dikant. De grote steun bij de priester- ïyke arbeid biyft evenwel Gods garantie, dat in de zwakheid van de mens Gods kracht des te sterker tot uiting komt. De kapelaan besloot zijn toespraak met een gedicht, waarin de goddelijke reali teit in deze zin wordt geschetst: „Mid den onder U staat HIJ die gy niet kent. Hij wordt verzwegen. God, die wy aan bidden is ons rakelings naby". Bij de communie reikte de neomist het eerst aan zijn vader het geconsa creerde brood én de wijn over. Vervol gens de andere familieleden, onder wie een zuster van hem, die in Tilburg in het klooster is. Met hen recipieerde de jonge priester 's middags in restaurant B'ernsen, waar velen hem de hand kwa men drukken. Foto: op het plein voor de St-Petrus- kerk werd de neomist verwelkomd door de parochianen. Hy wordt geflankeerd door zijn vader (links) en zijn zuster, die uit het klooster in Tilburg was over gekomen. De heer H. J. de Koster (52) uit Was senaar. wiens benoeming vorige week, zoals wij reeds schreven verwacht werd, zal vrijdag 12 juni door de koningin wor den beëdigd als staatssecretaris van Buitenlandse Zaken, voornamelijk belast met Europese aangelegenheden. De heer H. J. de Koster (men leze over de benoeming ook elders in dit blad) is, hoewel hy in Wassenaar woont, voor Leiden bepaald geen on bekende. Vanaf 1939 tot zyn herverkie zing als' lid van de Tweede Kamer begin dit jaar was hy namelijk directeur van de N.V. Meelfabriek „De Sleutels" v.h. De Koster en Co. De nieuwe staats secretaris volgde kort voor de oorlog zyn vader, de heer A. de Koster, de stichter van dit grote Leidse bedryf als direc teur op. Onder de bezielende leiding van de heer H. J. de Koster maakte het Leidse bedrijf in de naoorlogse jaren een enorme groei door. Het werd een van de grootste meelproducenten van Nederland. Een van de laatste grote zakelijke werk stukken van'de heer De Koster was de fusie van "De Sleutels" met een tweede gigant in de Nederlandse "meelwereld", de Rotterdamse Meneba. Het zakelijk argument voor deze fusie was vooral en in hoofdzaak de noodzakelijk geachte versteviging van de Nederlandse meel producenten op de Europese markt. By zyn benoeming als lid van de Tweede Kamer trad 'de heer De Koster af als directeur, maar sindsdien volgt hy de ontwikkelingen als commissaris ln de raad van bestuur. De nieuwe staatsse cretaris, die bij zyn Intrede in de Lands- politiek ook afzag van het voorzitter schap van het Nederlands Verbond van Werkgevers, heeft zyn politieke belang stelling niet van een vreemde, zyn vader was eens kandidaat voor de provinciale staten getuige het pamflet, dat de vrij zinnige kiesvereniging ln 1910 ln Leiden liet verspreiden: "Wij mogen uwe aan dacht vestigen op de heer A. de Koster Jr., een jongeman, Leidenaar van ge boorte, van wien wy groote verwachtin gen hebben Behalve bij de Meelfabriek "De Sleu tels" heeft de heer H. J. de Koster ook in een andere Leidse onderneming een grote inspraak gehad. Van het Leidsch Dagblad was hij tot voor kort vele ja ren commissaris. leerlingenuitvoering. Begonnen werd met kinderliedjes die door de kleuters reeds met gratie, kinderen vaak eigen, werden gespeeld. Het vraagt een be paalde regie en discipline om 20 kin deren met een volle zaal en kijkende ouders vóór zich zo vrijuit te laten Een groep oudere meisjes droomden met sierlijke bewegingen over Duizend schoon en vervolgens werden op mu ziek van Chopin vier dansen uitge voerd. Valse slaagde hier het best. Prelude werd een solodans die door Paulien Kulk reeds met grote soepel heid en gratie werd gedanst. Geestig en fijntjes danste een andere groep een Chinese dans. Op muziek van Pou- w Leden van de vereniging Oud-Leiden brachten zaterdag J.l. per reiswagen n bezoek aan Hoorn. Na een rondwande ling onder deskundige leiding door het stadje met zyn vele historische beziens waardigheden werd het Westfries Mu seum bezichtigd. Op de terugweg ver toefde het gezelschap enige tyd In Edam terwijl ook nog het aardige dorp Broek ln Waterland werd bezocht. By K.B, van 11 mei 1967 is met in gang van 1 juli 1967 benoemd en aange steld tot luitenant-kolonel by het wn- p der artillerie J. A. P. Dieben uit Lel den. De misdaad loont - althans in Lei den niet. Weer zyn er in het weekeinde een flink aantal diefstallen en inbra ken gepleegd, meestal met een geringe „oogst". Zo werd er uit de Leidse Ma chinefabriek aan de Langegracht een raam geforceerd, waardoor de inbrekers zich toegang verschaften tot de fabriek. Zij ontvreemdden uit de kantine en het kantoor twee kistjes, die tezamen. ..ƒ8 bevatten. Meer succes werd er geregistreerd bij een inbraak in een lederkleding zaak op de Haarlemmerstraat. Daar werd een nappa-jas ontvreemd ter waarde van 225 - en wel via het open raam boven de toegangsdeur. Uit een geparkeerde auto in de Roo- seveltstraat werd een autoradio ter waarde van 219.- ontvreemd. Een rystpauze hebben de inbrekers gehouden in de kantine van het ten nispark aan de Haarlemmerweg. Niet alleen maakte men daar gebruik van de toilet zo vermeldt het politie bureau heel precies (en u maar den ken hoe ze dat kunnen nagaan) maar er werd tevens koffie gezet en gedronken. Met sigaretten en wat snoepgoed werd de weg vervolgd. De school van het woonwagenkamp was toen aan de beurt. Er viel niet om de boel onder water laten lopen. Verder zijn er nog een aantal Leidse scholen met inbrekersbezoekjes ver eerd. te weten de technische school op de Doezastraat de, Lusthofschool, de school op de Maresingel en de technische school Don Bosco, alsmede werd er ingebroken in een pakhuis in de Fokkestraat en in een bouwkeet aan het Morskwartier. Gespecificeerde vermissingen zijn nog niet bekend, want de Leidse politie heeft er zijn handen vol aan Sterrit voor rijdende spaarbanken Als sluitstuk van de herdenking van het feit dat 150 jaar geleden in Ne derland de eerste spaarbanken werden opgericht werd zaterdagmorgen een sterrit gehouden van rijdende bijkan toren uit het gehele land. Niet minder dan 41 rijdende spaarbanken verzamel den zich voor het RAI-gebouw, waar de bondsspaarbanken de dag tevoren in haar algemene vergadering de op richting van de eerste spaarbanken die in Workum en Haarlem hadden herdacht. De bestuurders met hun begeleiders waren zoveel mogelijk in historische klederdracht van plaats of streek van herkomst gestoken of duidden eer* bij zonder facet uit verleden of heden van hun stad aan. Zo waren de Delfte naren in Delfts blauw gekleed en stelden de Haarlemmers enkele figu ren uit de tijd van Hildebrand voor. Ook één van de rijdende bijkantoren van de Leidse Spaarbank heeft aan de sterrit deelgenomen. Als symbool van Leiden universiteitsstad werd de wagen door enkele „professoren" naar Amsterdam gereden. Tal van bondsspaarbanken hebben in de plaats van haar vestiging festiviteiten ge organiseerd. De Leidse Spaarbank heeft daarvan afgezien, in verband met de viering van haar 150-jarig bestaan in 1968. Leids café mist 2700 dubbeltjes In de nacht van zaterdag op zondag is ingebroken in een café op de Haven, waar inbrekers binnen konden komen door een raam open te schuiven. De „as tóen aan ne Deur.. eigenaar mist 2700 dubbeltjes en „at veel te halen, wellicht heeft men daar- los geld ter waarde van 100.- Brand in scheepskajuit Zaterdagmiddag is de kajuit van een motorschip, dat gemeerd lag bij de I.B.B. in de Rijn, totaal uitgebrand. De brand ontstond toen een lasser met een snijbrander bezig was werkzaam heden in de stuurhut te verrichten. De vonken, die hierbij vrij kwamen, zetten de matras in de slaapkooi onder de kajuit in vlam. De brandweer kon niet verhinderen dat de kajuit uit brandde. De schade wordt op 5000.- geraamd. Toonkunst Orkest concerteert in De Lakenhal Het Toonkunst Orkest Leiden geeft 6 juni een concert in de Lakenhal on der leiding van Henk Briër, mgt mede werking van Leny Stevens-Ridderhof (sopraan) en Rien de Reede (fluit en piccolo). Opgevoerd worden werken van Han del, Bach, Hellendaal, Vivaldi en Tele- mann. Aanvang 20 uur. Nieuw initiatief ruilclub Koningskerk Het bestuur van de ruilclub „Ko ningskerk" is wederim tot een lof waardig initiatief gekomen. Als gevolg hiervan zal op zaterdag 10 juni a.s. onder auspiciën van deze in maart 1963 opgerichte club in het St. Anto- nius Clubhuis een ruildag worden ge houden. De bedoeling hiervan is om alle zowel jeugdige als oudere ver zamelaars van postzegels, sigaren bandjes, lucifersmerken, oude munten enz. in Leiden en omstreken, die geen clublid zyn, in de voor Leiden unieke gelegenheid te stellen tot het leggen van diverse ruilcontacten. Daar in Lei den en omstreken een groot aantal ver zamelaars (sters) wonen rekent het be stuur op een grote belangstelling en een massale mailcampagne, die onder het motto „Van 8 tot 80 jaar" zal wor den gevoerd. Hiertoe is de zaal open van 10 tot 17 uur. De toegangsprijs bedraagt voor jeug dige verzamelaars en belangstellenden tot 15 jaar ƒ0.50 per persoon; voor alle overige verzamelaars en bezoe kers 0.75 per persoon. Elke tiende bezoeker ontvangt een leuke verras- THEO TEN HOOVEN sing. mende Fredericque omgeven. IJs- sneeuwpret gaf ons op balletgebied geen nieuwe inzichten. Hiller, Gounod, Strauss en Adam enige heel goede balletten. Het meest opval lend was het optreden van Christine Voskuil in haar solodans „Rhapsody in Blue" van Gershwin. Prachtig in uitbeelding en met grote zelfbewuste zekerheid. Hier naderden we het be roepsballet. Ook in samenwerking met Lieven Verkruisen in Pas de Deux was er de lichtheid van de beweging en vloeiend samenspel. De apotheose was een uitgebreid ballet op „Si j'étais Roi" van Adam. Het alles was niet groots; er waren te veel zwakke plekken nog te be speuren. Maar het is dan ook geen beroepsballet maar een school. Echter ongelijkheid bij het opkomen, twijfel en onzekerheid onder het dansen, kan voorkomen worden, vooral bij de ouderen. Maar er is hard gewerkt en daarom alleen al waren de bloemen voor mevr. Van Dijk-Hendrichs en Ineke Winkelman van harte gegund en op hun plaats. Automobilist nam de benen Zaterdag, in de vroege ochtenduren, raakte een automobilist op de afrit Rijksweg 4 -komende uit de richting Wassenaar- de macht over het stuur kwijt. Hy ramde 3 verkeersborden op de afrit en nam toen maar de benen. Uit een onderzoek dat volgde, bleek dat de auto gestolen was even te voren voor een Wassenaars café. KERKCONCERT Vrijdag 9 juni a.s. wordt in de Evang. Luth. kerk aan de Hooglandse Keiéc- gracht 28 een kerkconcert gegeven door de organiste van de kerk, Annie Blankenstein-Offenberg. Medewerking verleent de Herv. Kindercantorij van Voorschoten, die bestaat uit een zang en een blokfluitgroep. De kinderen zingen o.l.v. de heer H. J. Walvaart een programma van oude en nieuwe kerkliederen, en mevr. Blankenstein speelt werken van J. S. Bach en van Nederlandse componisten uit verschil lende tijden nl. Pieter Cornet, Anth. van Noordt, J. H. Fiocco en Anthon van der Horst. Het concert begint om 8.15 uur en is vrij toegankelijk. „SANCTA VERONICA" Op woensdag 7 juni a.s. zal de Ver. Sancta Veronica gaarne de dames ont vangen, die voor de Ver. gewerkt hebben of materiaal komen halen. Daarvoor is er gelegenheid tussen 2.30 uur en 4 uur, voorm. gebouw van de zuster van de Voorzienigheid, Hoge- woerd. Daar in de vakantiemaanden juli en augustus geen zitting gehouden kan worden, rekent het bestuur op een druk ke opkomst. WARMOND Geslaagd Mej. Maria v. d. Zalm en mej. Joke van Tongeren slaagden voor het diploma onderwijzeres. Zij genoten hun opleiding op de kweek school de La Salie te Heemstede. Postduivenvereniging De post- duivenver. „Warmond" hield zaterdag een wedvlucht vanaf Noyon. afstand 310 km. In concours waren 175 duiven. De duiven werden gelost om 8.10 uur. Aankomst eerste prijsduif om 11.59.01 uur; laatste prijsduif 12.15.00 uur. De uitslag was: J. Diemei 1 en 2; Dr. J. Venker 3, 6 en 8; J. den Dunne 4; A. v. d. Drift 5; J. van Seggelen 7 en 10; J. Colsen 9. Dinsdag: Aaltje Noordewierlaan, Cornelis Schuytlaan, Diepenbrocklaan, Joh. Verhulststraat, Rich. Hollstraat, Obrechtstraat, Churchill-laan, Willem Pijperstraat, Peter van Anrooystraat, Joh. Wagenaarlaan, Valeriusstraat, Van Blankenburgstraat. Julius Röntgen straal Mozartstraat, Bernard Zweers- straat, Swelincklaan, Eduard van Bei- numstraat, Brücknerstraat, Debussy- straat, Ravelstraat, Chopinstr., Moes- sorgskistraat, Verdistraat, Jac. Urlus- plantsoen, César Franckstraat, Knep- pelhoutstraat, Multatulistraat, Fred. v. Eedenlaan, Lodewijk van Deysselstraat, Albert Verweystraat, Jacq. Perkstraat, Herman Gorterstraat, Louis Couperus straat, Hoflaan, Willem Klooslaan, Bos hof, Duinhof, Meerhof, Akkerhof, Wei- dehof, Telderskade, Muldersstraat, Ger- rit Kasteinstraat, Segaarstraat, Die meistraat, Rooseveltstraat (geheel). GESLAAGDEN VAN CHR. KWEEKSCHOOL Geslaagden voor het eindexamen Tweede Leerkring der Chr. Kweek school te Leiden: M. Berg, E. E. M. Bin- nendyk, Rynsburg, W. E. Daalder, Voor burg, J. den Haan, G. M. Heymans, Bos koop, C. E. Horsman, Llsse, M. G. van Hove, J. Th. Keflzer, Sassenheim, E. Kloots, J. C. Wassenaar, M. E. Westrik Broeksma, Oegstgeest, M. van wyk, Voorschoten, M. J. Baafjens, Wassenaar, C. O. M. de Heer, Delft, H. S. Holvast, Voorburg, J. W. Lock, Leiderdorp, A. M. van Ommeren, Alphen, C. F. Sluyter, Alphen, M. Treur, Leimuiden, N. M. de Wolf, Bodegraven, J. H. van Wyk, Al phen, H. A. Bavelaar, J. v. Boven, Voor burg, B. R. C. Bruyn, Den Haag, L. P. v. d. Hooft, Waddinxveen, P. Kruithof, Alphen, Th. L. J. van Ry, P. Smit, Lei derdorp, J. J. Snijders, Sassenheim, C. Vaartjes, Den Haag, J. J. Vente, Ha- zerswoude, H. A. L. Verbeek, Leiderdorp A. Verbiest, A. A. Zandbergen, Lisse, O. L. Amersfoort, Alphen, P. Barnhoorn, Noordwyk, J. K. Constandse, Alphen, J. den Hertog, Boskoop, R. N. den Her tog, C. J. v. Kempen, Voorburg, W. Kuiper, Hazerswoude, R. A. Segaar, P. J. Smit, C. Tissing, Noordwyk, H. Uit- tenbogaard, Lisse, P. Verra, Oegstgeest, J. M. Walhain, Den Haag, A. J. Admi- raaT, Noordwyk, A. Bogaards, Warmond, E. J. Deeler, Noordwyk, L, M. Th. Dron- kert, M. R. Heijmans, Katwijk, M. Inen, Noordwyk, M. Jungerius, Rynsburg, G: Klinkenberg, Noordwijkerhout, F. C. Moene. Noordwijk, A. Th. M. Schneider, Voorschoten, G. v. d. Sijs, J. W. C. Was senaar. Noordwyk, J. E. Boer, Katwijk, C. E. M. Breidenbach, Voorschoten, L. B. Houtman, Oegstgeest, J. J. Olivier, Th. G. Smallenburg, Wassenaar, S. N, Soneveld, Voorburg, F. A. Ch. Vermei den, L. E. Volbeda, P. Barendse, Leider dorp, E. J. Boom, Koudekerk, J. H. Brou wer, Katwijk, J. G. Buijsse, M. de Jong, Den Haag, H. J. Reitsema, Katwyk, H. B. Venekamp, Katwyk, J. H. v. d. Werff, Leiderdorp, H. A. L. Wouters, Katwijk, D. C. Zuijderduijn, Katwyk, D. ten Hoo- ven, D. T. C. Jansen, J. J. Jansen Ma- nenschijn, Noordwijk, S. J. Karstens, Leiderdorp, G. D. v. Kruitum, Katwijk, W. Nieuwenburg, P. Paauw, Rijnsburg, J. Sirag, M. Trippenzee en J. Verheij, Rijnsburg. Waar geen plaatsnaam is vermeld is dit Leiden. Donderdag: Lage Rijndijk, Voorstr^ Sumatrastraat, Atjehstraat (van Su- matrastraat tot Soembastraat), Soem- bastraat, Balistraat, Timorstraat, Ring- kade, Bonairestraat, Arubastraat, Su- rinamestraat. Antillenstraat, Curagao- straat, Sint Maartenstraat, Sint Eusta- tiusstraat, Sabastraat, Bankastraat, Bil- litonstraat, Kooihof, Herensingel (van Medusastraat tot Julianastraat), Julia- nastraat. Julianakade, Sophiastraat, Anna Paulownastraat,Alexanderstr., Prinsenstraat. Oranjestraat, Lusthof laan, Nassaustraat, Mecklenburgerstr., Os- en Paardenlaan, Bernhardkade, Marijkestraat, Margrietstraat, Irene- straat, Beatrixschool, Bernhardstraat, Dillenburgerstraat. Vrijdag: Haagweg (geheel), Rijndijk, Dijkhoflaan, Valkenburgseweg, Haag- weg (tien huizen), Klikspaanweg, Da Costastraat, De de Genestetstraat, Nico- laas Beetsstraat, Potgieterlaan, Tollens straat, Schimmelstraat, Oltmanstraat, Hasenbroekstraat, Borgerstraat, Van Lennepstraat, Ten Katestraat, Tous- saintkade, Staringkade, Schubertlaan, Mahlerstraat, Handelstraat, Beethoven- laan, Vivaldistraat, Bachstraat, Corelli- straat, Toscaninilaan, Berliozpad, Rossi- nistraat, Lisztpad, Mendelssohnkade, Wagnerplein, Brahmslaan, Tsjaikow- skikade, Sibeliusstraat, Bartokstraat, Kennedylaan, Max Regerlaan, Jozef Haydnlaan, Apollolaan, Smetanastraat, Paganinistraat, Scarlattistraat, Grieg- straat, Donizetttilaan. Burgerlijke stand Johanna Jacoba <Lv. T. v. d. Geer en J. M. Peters; Elisabeth Alida Ma ria d.v. P. L. Hermans en J. E. Straat hof; Cornelis z.v. C. v. Duijn en A. Wessel; Jannetje d.v. C. de Nie en T. du Pon; Linda Florence d.v. N. Ie Mair en H. de Ridder; Cornelis Rei- nardus z.v. C. J. L. Vermeer en J. E. Tegelaar; Helena Petronella d.v. S. N. Duivenvoorden en P. Schrama; Vic tor z.v. V; Vlasman en T. v. Velzen; Arnold z.v. A. v. Kesteren en W. F. v. d. Vosse; Richard Antonius z.v. H. v. d. Berg en G. Boer; Maartje d.v. M. J. Bal en M. Bruin; Maria Johanna Nicole d.v. N.H.M. v. Gijlswijk en M. E. P. Ruster; Cynthia Johanna Ma ria d.v. L. W. Tillemans en J. H. Groe- neveld; René z.v. I. Arnoldus en C. W. J. Wijtenburg; Wilhelmus Jacobus Joseph z.v. W. G. J. v. Meegen en C. M. v. Wieringen. Overleden: M. E. de Haas 71 j., e.v, C. IJ. Paauw; W. v. Kuilenburg 21 j., m.; P. C. Ouwehand 43 j., vr. Gehuwd: C. N. Pennen burg en W. J. v. d. Pluijm; G. W. Steen voorden en E. E. v. Kooperen. LEIDSE AGENDA WOENSDAG 7 JUNI Nederlandse Mij. voor Nijverheid en Handel Lunchbij eenkomst Stadsge hoorzaal, 12.00-14.00 uur. Ver. van belangstellenden in de Lakenhal Algemene ledenvergade ring. Lakenhal, 17.00 uur. Van vrijdag 2 juni t/m donderdag 8 juni: Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. Autoparade op Noordboulevard vormde opening Noordwijkse autosportweek Vanmorgen heeft burgemeester Gallas van Leiderdorp ter gelegenheid van de geboorte van prins WUlem- Alexander de door het gemeentebestuur beschikbaar ge stelde lierlnneringstegels uitgereikt aan do leerlingen van de lagere en kleuterscholen ln Leiderdorp. De wet houders Dieerburg en Nievaart en de heer Neymejjer als plaasvervangend gemeentesecretaris, assisteerden de burgemeester hlerby. Op de openbare lagere school aan de Leeuwerikstraat (zie foto) kreeg de uitreiking een bjjzonder tintje. De burgemeester, die hier vergezeld was van do voorzitter van de Oranjevereniging, de heer W. D. C. van der Wijn gaard, deelde nameljjk officieel mede, dat toestemtng ls verkregen om deze school Prins Wlllem-Alexander- school te noemen. De autosportweek te Noordwijk werd zaterdag geopend met een Con cours d'Elegance op de Koningin Wil- hclmina Boulevard. De moderne auto mobielen die hier parade reden waren in vier klassen onderverdeeld. Eerste in de eerste klasse werd mej. A. var Calcar met Rambler Ambassador; in de tweede kiasse mej. Buizink met Lancia Flavia Convertable; in de der de klasse mevr. W. A. Swart-de Klei ne met Fiat 1500 Cabriolet; in de vier de klasse enige dames van de firma Beuk met Fiat 850 Spider. De prijs voor de elegantste dame ging naar mevr. S. Swart-Stooks met Moretta 850. De firma Beuk sleepte de onderscheiding voor de mooiste algehele combinatie in de wacht met de eerder genoemde Fiat Spider. De dames van de Zwarte Zes (verkeers- team) behaalden de prijs voor de ori gineelste uitvoering met drie Triumph Spitfires. PIONIERS De Pionier Automobielen die aan het concours deelnamen klasseerden zich als volgt: Klasse I: H. Moed met Lefebre 1909; klasse II: P. van Wijk met Beardmore 1922; klasse III: W. A. Meiske met Aston Martin 1934. De onderscheiding voor de origineelste uitvoering ging naar L. Janssen met Calcott 1926. De speciale prys voor de oudste inzender kwam op naam van C. T. Steffelaar met De Dyon Bouton 1002. De prijs voor de langste rit naar Noordwijk kwam in het bezit van G. R. van der Horst met Chrysler 1925. In de behendigheidsrace won H. Moed in de oude klasse in 2.43,1 sec; Haspels m de lichte klasse in 1.41,8 sec; Meiske in de zware klasse in 1.49,4 sec.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4