S)aeddóeSoUYCmt „Everybodyhappy in Scheveningen Adèle wil je i een stuk kaas i uit het I vuistje De film van vanavond Nuth: zilveren stemvork Bernadet je: show gestolen Beat rukte Rotterdam uit scheepvaartroes Dode bij ongeval in Leidschendam ZOETERWOUDS ORKEST HAD SUCCES BI] BONDSCONCOURS Gevarieerd programma van VPRO PAGINA 2 DE T.ETPSE COURANT MAANDAG 5 JUNI 1967 Brand nu uitgebroken fftE strijd iii het Midden-Oosten is ont- brand en het heeft weinig zin zich te verdiepen in de vraag wie het eerste schot gelost heeft De blaam de crisis veroorzaakt te hebben komt naar onze mening neer op Egypte en Syrië. Syrië lokte door herhaalde aanvallen op Israë lisch gebied een scherpe waarschuwing van Israël uit. Deze waarschuwing was voor Nasser een aanleiding de Arabische wereld te verenigen in een oorlogspsy chose. de VN-troepen op een vrij grove manier het land uit te sturen, de Straat van Tiran en de Golf van Akaba al te sluiten en tot territoriale wateren te ver klaren. De kettingreactie was op gang gebracht. HOE het verloop van de strijd zal zijn is niet te voorspellen. Het Israëlische leger is zeer zeker voor zijn taak bere kend, maar het land Is door zijn moei lijke grenzen, zeer moeilijk afdoende te verdedigen. Met name de lange grens met Jordanië is uiterst kwetsbaar. Op het moment, dat wij dit schrijven, heeft Jor danië zich nog niet in volle omvang in de strijd gemengd. Het is bekend dat koning Hoessein weinig voelt voor een kracht meting met zijn buurland, maar de ont wikkelingen van de laatste dagen heb ben aangetoond dat Hoesselns positie zeer verzwakt ls. Sedert de Egyptisch Jordaanse „verbroedering" ls de macht van de uiterst fanatieke Sjoekairy, leider van de Palestijnse vluchtelingenorgani satie toegenomen. Wat hem betreft valt Jordanië nog dit moment Israël,op het 1U' stand weet te houden, maar ook en vooral wat de grote mogendheden, me name de VS en de Sovjet-Unie gaan doen om het vuur te blussen. Dat zij met de armen over elkaar zullen blijven toe kijken ls nauwelijks denkbaar. Zij zijn ln ieder geval minder machteloos dan de VN op dit moment. Ameland krijgt een eigen Songfestival NES (ANP) Op een nog nader te bepalen datum in juli tal op Ameland een eigen songfestival worden gehou den. georganiseerd door de plaatselijke VVV. De liedjes die men ten gehore zal brengen handelen alle over Ame land en met name zullen de acht deze week Ingezonden „betere liedjes" wor den gepresenteerd. Het idee tot het songfestival en spe ciaal het element „betere liedjes" is van de 22-jarige Amelander F. E. Mole naar, die tijdens een recente radiouit zending vanuit een hotel te Ameland zijn hart luchtte over de bestaande mu zikale beschrijvingen van „Amelands goudgele stranden". Hij oordeelde deze eerder schadelijk dan bevorderlijk voor het toerisme te zijn en daagde radio luisteraars uit betere produkten in te zenden. Men hoopt voor de presentatie bekende zangers en zangeressen te kun nen engageren. (ADVERTENTIE) VOEDZAAM MAK^ i i ^HVW WïVZCüOA gewaardeerde reeks „Bios- Als er één film is die met recht klas siek genoemd kan worden, is het wel dit werkstuk van Vidor. Deze toen 33- jarige regisseur was de eerste die bij de komst van het geluid alles wat de venheden had bijeengegaard niet direct overboord zette. Dit in tegenstelling tot vele van zijn collega's, die nu het geluid er eenmaal was totaal over donderd werden door deze nieuwe uit drukkingsmogelijkheid en er eigenlijk niet goed raad mee wisten. Het geluid bleef het eerste jaar binnen de studio- muren en de cameravoering verstarde omdat men het geluid „alleenzaligma kend" achtte. Vidor was in die tijd de enige die met de geluidscamera buiten de studio durfde komen en hij is het geweest die de waarde van de stilte en het zogeheten „dramatisch contrapunt" ontdekte: het steunen van een film beeld met het daarbij behorende ge luid. Vidor had voor hij zijn eerste scene draaide jarenlang met het idee gespeeld een film over uitsluitend negers te maken. „De ernst en de gloed van hun religieuze expressie in trigeerden mij allang, evenals de eer lijke eenvoud van hun liefdesleven. Het kwam mij voor dat een verstrengeling van deze twee elementen een drama tisch gegeven zou kunnen opleveren.", schreef hij in zijn biografie. Maar de directeur van Metrb-Goldwyn-Mayer voelde er niet veel voor het Idee van Vidor te laten verwezenlijken.' Pd^ 'tien' de regisseur aanbood zijn salaris tot de laatste cent in een film te Investe ren, mocht hij gaan draaien. De film omvat het gehele levenspa troon van de Amerikaanse neger: er zijn door spirituals begeleide gebeds bijeenkomsten, doopplechtigheden in de Mississippi, preken door negerpredikan ten, rituele dansen, plechtigheden rond dood en begrafenis te zien. De vrijwel geheel door dilettanten gespeelde film is opgenomen op de katoenplantages in Memphis-Tennessee. Ned. II. 21.0C De radiokaravaan van de K.R.O. trekt sinds drie weken door Nederland om eenentwintig verschillende plaatsen neer te strijken voor een al dan niet rechtstreekse uitzending van het popu laire zomer-tienerprogramma very- body happy", dat gepresenteerd wordt door Theo Stokkink en Lieke van Bommel. ,JJe vorige jaren vonden de uitzendingen altijd plaats vanuit de een of andere camping. Wij zijn echter eerder dan gewoonlijk van start gegaan en hebben daarom ook verschillende jeugdclubs als plaats van handeling gekozen", aldus K.R.O.'s perschef Jan van Gooi. Dat tvas dan ook de reden, dat enkele honderden belangstellenden zaterdag tn de Scheveningse „Top- Ten" stonden samengepakt als ha ringen in een ton, om toch maar vooral niets te missen van de derde uitzending van Everybody happy", waaraan een keur van topartiesten >nee.werkten: da snel opkomende Haagse, rhythm and bluesgroep ,rDaddy's Act" (bij het monsterbeatfeest te Rotterdam moest men verstek laten gaan, doordat de organisatoren op het laatste ogenblik besloten hen toch niet te laten op treden), de Amerikaanse organist Lee Reed begeleid door „Met en Zon der" en het sensationele trio „Vin Cardinal and the Queens". Motio>is en Small Faces" lieten ter elfder ure afweten. De volgende aflevering van de K.R.O.-tienercampingshow komt vanuit Delft. Foto: Lee Reed aan het elektrisch orgel. (Van o nroepcorrespondent) HILVERSUM Het traditionele KKO-kinderzangïe9tlvai voor schooi- koortjes en solistjes, dat zaterdag voor de zevende keer in de Singer Concert zaal te Laren voor radio cn t.v. werd uitgezonden, is uitermate geslaagd. Niet alleen door een goede selectie van de liedjes, maar zeker ook door de uitstekende organisatie van Wiirn Quint, René Sleven én de vakkundige regie van Fons Peters. Kwam vorig jaar de wisselprys, een zilveren stemvork terecht bij de St.- Bernadetteschool in Etten, thans wa ren de leerlingen van de St.-Agnes- school uit Nuth de gelukkigen. Met het liedje ..Mijn wekker was stuk", waarvoor de Haagse muziekleraar Hans Peters de originele muziek en tekst schreef, veroverden zij met 50 punten de eerste prijs, bestaande uit een uitgaansdag verzorgd door de KRO en een optreden voor d& Belgi sche radio. Dit koortje werd op de voet gevolgd Charme van Sandie vormde hoogtepunt ROTTERDAM Ruim acht uur lang Is 's werelds grootste havenstad Rot terdam zaterdag ontwaakt geweest uit zijn scheepvaartroes. Piepende hijs kranen en loeiende scheepstoeters wer den vervangen door krijsende gitaren, langharige, beaters en dreunende drums, terwijl qua bezoekers het zwaartepunt van de kades verlegd werd naar de immense ruimte van de Encrglehal, waar ongeveer 0.000 hippe jeugdigen een onuerkomen hadden gevonden. En (lat alles, omdat een van Rotterdams meest toonaangevende platenzaken zich verheugde ln een 80-jarig jubileum. Op zijn verzoek had hratprumotor, Jacques Scnf zjju organisatietalent weer eens duchtig aangesproken en 22 beatgroe- pon, waaronder 4 Engelse, én de winna res van het, Eurovisiesongfestival Sandie Shaw gecontracteerd om het feest luister bij te zetten. Alvorens echter de eerste tonen van de populaire Groningse beatgroep „Ro- d-LJs" momenteel nummer 3 op de Nederlandse hitparade met „Take her home" de hal ingeslingerd werden, had het organisatiebureau heel wat in spannende uren achter de rug. Om en kele cijfers te noemen: er moest een balans opgemaakt worden voor de ver- deling van 145.000 gulden, 7500 affiches I J werden her en der door het land ge- plakt, per dag 200 brieven verzonden en| 50 telefoontjes gepleegd. Bovendien moesten 62 autobussen voor het vervoer door het land gecharterd worden en 2000 belegde broodjes gesmeerd om de knor rende magen van de 340 man ordebe wakers rustig te houden. Een heel pro gramma dus. om nog maar niet te spre ken van de afstanden, die per auto af gelegd werden om het geheel rond te krijgen. Weinig enthousiasme Maar zaterdagmiddag was het rond 4 uur don eindelijk zover. Hét beatevene- ment van deze eeuw kon van start gaan. „Ro-d-LJs" beet het spits af zonder al te veel succes, gevolgd door „Tie-Pies". „Dukes", ..Vin Cardinal and the Queens". „Sweet Nothings" en „Davles" in de nieuwe samenstelling. Zij evenwel kon den het publiek niet tot enthousiasme brengen (uitgezonderd de Rotterdamse kinderbeatgroep „Mini-Condors"). Aan vankelijk scheen dat verder slechts toe bedeeld te zijn aan de Amsterdamse „Outsiders", maar na hun eerste num- I eer Davis kwam met een geheel nieu- we formatie, maar wij konden ons niet 1 aan de indruk onttrekken, dat met het vertrek van Stevie Winwood tevens de „soul" uit het orkest verdwenen is. Al vorens dé grote artieste van de avond. Sandie Shaw, haar opwachting zou ma- ken kwam Vin Cardinal ten tweede ma le met zijn Queens op de Bühne. Even als tijdens zijn eerste optreden viel de microfoon enkele malen uit (was er op zet in het spel?), waardoor zijn succes niet zo Imponerend werd als gewoonlijk. Desondanks was het voor ons een der fijnste ogenblikken van de show. Charme overwon Door de perfecte timing van de orga nisatoren liep het programma slechts een tiental minuten achter op het sche ma, toen blootvoetse Sandie Shaw ge flankeerd door een muzikaal niet zo sterke begeleidingsgroep in de schijn werpers stapte. Haar hippe kleding ver oorzaakte bij de vrouwelijke aanwezi gen direct al een goLf van jalouzle, die nog verergerd werd, toen zy met haar typisch vrouwelijke charme het sterke geslacht voor zich wist op te eisen. Met nummers als „Long live love", „Glrl don't come", en „Puppit on a string" rekende zjj geljjk af met het fabeltje, als zou een zangeres niet. meer in staat zjjn het tlenerpubllek te boeien. Een lan ge ovatie was dan ook haar verdiende beloning. Het schuchtere ex-fabrieks- melsje Is uitgegroeid lot een artle mers werd het publiek alweer lauwer, om pas met het optreden van „Whisting Jack Smith" - „Froggs", ,.Q 65". „Haigs". Sandy Coast", „Motions" en „Hu and i the Hilltops" nadden voordien tever geefs geprobeerd het publiek in de ban te krijgen weer op toeren te komen Met grote vakmanschap bespeelde deze in rode legerkleding gestoken fluitist het publiek, dat aan zijn lippen hing en er niet voor terugdeinsde om een deuntje mee te fluiten op de wijze van de „Kolo nel Boogie"-mars. Uiteraard stond de „Tee-Set" na dat succesvolle optreden voor de moeilijke taak om de zaal warm te houden. Door hun (gelukkig) herziene Bühneshow zelfs sologitariat Ray Fenwick heeft zijn Hetgeen Nederlandse topgroepen uls ,.Q 65". Sandy Coast". „Motions", ..Hu and the Hilltops" en „Outsiders" niet wisten te bewerkstelligen, lukte de Engelse fluitist „Whistling Jack Smith" wél: meisjes volledig van de kaart door de haast hysterische aandacht voor hun idool. lesje geleerd lukte het deze vijf Delft- se knapen. „Golden Earrings" vermoch ten niet te imponeren, evenmin als ..Shoes' en Engelse „Small Faces" „Dave Dee. Dozy, Beaky. Mick en Tich' namen met succes revanche voor het slechte optreden ln het Casino te Sche veningen, enige maanden terug. Spen- ■eldfoi Justitiële stappen Ofschoon er qua organisatie niets te merken ls op „Beat '67" rust er toch een smet op het feest, waarvan Engelse Spencer Davis het slachtoffer werd. Tij' dens zijn laatste optreden in Nederland enkele maanden terug, had deze nl. vol gens organisator Jan Vis contractbreuk gepleegd door te weigeren in Vlagtwed- de op te treden. Doordat Spencer nu pas weer voet zette op Nederlandse bodem, kon men eerst nü beslag laten leggen op de gage. Een totaal verbouwereerde manager John Martin vertelde „Van contractbreuk is absoluut geen sprake. Wij zijn in het b(jz(jn van getui gen met Jan Vis overeengekomen een maal op te treden ln Nederland. HIJ eiste echter na afloop van onze show in het Scheveningse Casino dat we ook in Vlagtwecde zouden optreden. Door de te grote afstand was dat te enen male onmogelijk. Het geld voor de eerste show hebben wij nu nog niet gehad". Al met al een onverkwikkelijke zaak, waarover het laatste woord nog niet gesproken is en waarvan vier musici, die keihard moeten werken om de top opnieuw te bereiken, de dupe kunnen worden. H. A. en met slechts een punt verschil door de St.-Liduinaschool uit Amsterdam, die met 49 punten de tweede prijs kreeg. Als derde plaatste zich de Bernardus Don Boscoschool uit Rot terdam met 44 punten, vierde werd de r.-k. lagere school uit Beckum-Henge- lo met 41 punten. 5e de O. L. Vrouw van Lourdesschool uit Rotterdam met 32 punten eri als zesdS plaatste zich het koor van de H. Familieschool uit Houten (U) met 16 punten. Niet minder spannend was het loop van de puntentoekenning door de provinciale jury's aan de solistji De 8-jarige Bernadetje van der Ven van de St.-Franciscusschool uit Uden- hout stal met „De Lapjeskat" var Annie M. G. Schmidt de show en wor glansrijk met 56 punten. Niet minder fraai was het resultaat van de parmantige Paulien Baars van de Deken Wiegerinckschool te Utrecht, die met het liedje „Lariededom" van Magda Evertse 50 punten en de tweede prijs in de wacht sleepte. Derde werd Wilma v. d. Heyden van de Llduina- school uit Oss met het liedje „Berend bellenblazer" van Louise Godin en vid Hartsema. Marijke Potters van de St.-Stephanusschool uit Rotterdam be landde op de vierde plaats met „De maanden van het jaar" van Herman Broekhuizen; Marcelle Visée va: Mater Dei-school in Heérlen behaalde met ,,'t Is zo warm" van Gerrit den Braber de vijfde prijs en Corrie Bijster van de St.-Liduinaschool uit Amster dam sloot de rij met 't liedje „Regen' van Joop Stokkermans. LEIDSCHENDAM. In de gemeente Leidschendam is vannacht even voor drie uur op rijksweg 4a een personenauto tegen de middenbermvangrail gebotst als gevolg waarvan de drie Inzittenden uit de wagen werden geslingerd. Een van hen, de 33- jarige F. A. van der Ende werd hierbij gedood, beide anderen werden zwaar ge wond. Naar de politie aanneemt heeft de bestuurder onverhoeds naar links moeten uitwijken toen hij voor zich op de weg een onverlicht voertuig ontwaarde. NEDERLAND I STER Reclameuitzendingen om 18.55. 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: De Mini molen 18.50 uur Nieuws in het kort CVK/IKOR 19.00 uur: Kenmerk, actualiteiten VPRO 19.30 uur: Omsingeld. amusementsprogramma HILVERSUM I NCRV 20.15—20.55 uur: Een kind van de zee. hoorspel 20.55—22.15 uur: Salzburg Festivalstad. Baohconcert 23.00—23.55 uur: In een landomdraai. vakantieprogramma NTS 20.00 uur: Journaal VPRO 20.20 uur: Wereld op wielen, magazine 20.50 uur: Ja nee geen mening, actuele problemen 21.40 uur: Aaah. .dèle. amusementsprogramma 22.20 uur: De overkant, korte film NTS 22.30 uur: Tweede journaal 22.35 uur: Sluiting HILVERSUM II NRU 20.05—21.00 uur: Concert door het Radio Phllharmonisch Orkest 22.40—23.55 uur: Iks. een sprong in het duister, amusements programma NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 cn 22.40 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort KRO 20.05 uur: Karamja, film 21.00 uur: Hallelujah, film NTS 22.45 uur: Automatisering (13A) RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30. 12.30. 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00, 11.00, 13.00. 16.00, 18.00, 20.C0, 22.30, 23.55 Radioprogramma tieners: 19.00 Nieuws en Radlokrant; 19.30 Muziek i Italië - Spanje: 20.15 Een hoorspel: 20.55 Stereo: Klass Avondoverdenking: 22.30 Ni bespreking: 22.50 Stereo: LI ensemble: 23.00 Amusementsprogr. over joe- go-Slavlë: 23.55—24.00 Nieuws. HILVERSUM II (298 m.) VARA: 18 00 NW8! 22.40 Sprong In I BRUSSEL Ned. Voor de soldatei Lichte muziek: liederen: 19.00 Nlem Opera en Belcanto; Krelsler; 22.00—22.15 1 zonder kloppen 4 m) 18.00 Nieuws: .45 Sportprogr.; 18.55 SUM I (402 m) KRO: 7.00 Nws; ng; 7.15 Lichte gramm.; 8.00 Nieuws; r vakantiegangers; 8.45 Voor dc huls- 0 Klassieke gi Marktberichten voor schippers: 12.20 Voor land- en tuinbouw; 12.30 Nieuws en actual.: 12.50 Licht ensemble met solisten: 13.30 Licht gevar. muzlekprogr.: 14.20 Schoolradio: 14.-to 7.55 Deze ^dag; berichten: 12.00 Prome 12.27 Mededelingen land- en tuinbouw; heidsvoorlichtlng: 12.40 Stereo: Klass. kamermuziek; 16.15 Voor de jeugd; 17.15 New York calling; 17.20 Lichte gramm. voor de jeugd. HILVERSUM Hl (240 m. en FM-kanalen) TROS: 9.00 Nieuws: 9.07 Platenprogramma; VARA: 10.00 Nieuws: 10.02 Pop- en cabaret- muzlek: 12.00 Nws: 12.02 Licht platenprogr .00 Nieuws: 14.02 Verzoekplaten J 14.00 Van concertzaal tot jukebox: 15.00 Ver leden tijd (gram.muz.Jj 16.00 Dlnsdagmlddag- BRUSSEL Ned. i Sinds de aankondiging van het befaam de ontslag is een lief-zyn-voor-mr. Van Hall-actie uitgebroken b(j politici en publiciteitsorganen die in een merk waardige tegenstelling staat ten opzichte van de houding die men voordien tegen de Amsterdamse burgemeester placht aan te nemen. De grootste verguizer van allemaal is de t.v. geweest. Het was dus een daad van eenvoudige rechtvaardig heid dat ook de t.v. aan deze „love-in" zyn aandeel leverde. Dat gebeurde zaterdag bij monde van Dick Verkijk, de VPRO-documentarist die het al eerder voor verguisden heeft opgenomen. Het programma kwam ove rigens wat te laat om nog opzienbarend te kunnen zijn. Het was ook duidelijk een „zacht" programma dat de nadruk legde op de (vele) voortreffelijke kanten van deze burgemeester, maar waarin niet werd doorgeprikt op de punten waar hij faalde. Een paar maanden te rug zou een dergelijk interview in hoge mate spraakmakend zijn geweest; nu .was het alleen nakaartend. Het was overigens voor zover wy zagen het enige t.v.-programma van nog een beetje betekenis in diö weekeinde. Het gulden schot geloofden we wel en we zagen zaterdag dus EUy Nieman (fyne stem. leuke verschijning met op aardige muziek gezette tekstjes a la Ilullebroek, héél ouderwets dus) en Cinéma waar van Jan Blokker, exclusief voor de ciné- fielen, een goed programma blyft ma- Gisteren was de NCRV in vakantiestem ming met nagenoeg alleen buitenlandse kost: een grappig Duits eenaktertje en 'n Russische documentaire over Katcha- turian. Die viel ons niet mee met zijn al te naïeve filmillustraties en tevens omdat duidelijk bleek dat de grote com ponist óók werk van laag kaliber heeft Concertwedstrijd in snijbloemcnveiling bus Het totaal van 268 punten betekende j een tweede prijs. „Helicon" uit Berkel en Rodenrijs kwam o.l.v. G. H. Weijers uit ln de ereafdeling fanfare en behaalde 1( tweemaal 144 punten, samen 288 punten POELDIJK Lelden en omgeving hebben gisteren deel- genomen aan het federatief bondsconcours f van de /.uidhollandse bond van muziek- Ere-afdeling gezelschappen uil concours werd georga- In ereafdeling harmonie leverde ..De niseerd door dc harmonievereniging Plus Phoenix" uit Wateringen o.l.v P A v .1 X (e Poeldijk m dc hal van dc snijbloe- SP<?k een mooie prestatie, die door de Jury menveiling. Het M»ts werd afgebeten door werd gewaardeerd op tweemaal 144 pun- de harmonie Gloria In Excelsls Deo uit j ,en- samen 288 punten *n een eerste prijs Nootdorp welk orkest In de tueede aide- Als laatste trad op de organ! te prijs behaalde. In zelfde S jubilerende vereniging ..Pius afdeling behaalde de Stichting K; LcUlse Harmonickapcl uit Leidei leiding van B M J. v d. Burg 1 141 punten dus totaal 278'.? pu Bijzonder succesvol op deze eerste con coursdag was de „St.-Jans Fanfare" uit Zoeterwonde o.l.v. J Meij In de eerste afdeling fanfare werden behaald twee maal 162 punten, totaal 324 punten. Dit betekende een eerste prijs met lof van de jury en promotie naar de afdeling uit muntendheid Bovendien bleek dit pun- tenaantal voldoende voor de dagprijs. In de eerste afdeling harmonie behaalde „Crescendo" uit Hlllegom o.l.v. J Meij 148 en 141 punten, samen 289 punten en een eerste prijs. „Canite Tuba" uit Usse o.l v. W van Duin. uitkomend ln de afde ling uitmuntendheid harmonie, kwam met 131 en 137 punten het minst goed uit de I L. Cornelissen In de superieure afdeling ónder fanfare werd met het verplichte werk ..Kenilworth Suite" van Arthur van Bliss 151 punten behaald en met het zeer moei lijke vrije werk ..Call of the sea" van Eric Ball 147 punten. Samen dus 298 pun ten en een eerste prijs. Er was op deze eerste concoursdag een goede belangstelling en mede door de uit stekende organisatie was het verloop bij zonder vlot Tijdens de uitvoering van de werken was het in de concerthal zeer rustig, waardoor het luisterende publiek het optreden met volle aandacht kon vol gen en de jury hun beoordelende taak zonder enige stoornis konden verrichten. Deze eerste concoursdag is dan ook uit stekend verlopen en succesvol geweest. Zondag 11 juni is de tweede en laatste concoursdag waarna op zondag 18 juni dan nog het grote ooncours voor drum bands volgt. jziek; 12.15 Lichte r geschreven. Interessant: de vermelding dat het Stalintijdperk een grote rem op zijn scheppende activiteiten heeft gezet. Het enige eigen produkt, Wonen is een daad, begon als een verlate aflevering van „Confrontatie", maar mondde later uit in interessante gezichtspunten over de wooncultuur van morgen. Dat ls een onderwerp waar de t.v. eigenlijk veel meer aan moest doen. In plaats byvoor- becld van de autorubrieken. Er zyn vele Nederlanders die per jaar méér geld uitgeven aay hun auto dan aan hun huisvesting. De „opklapbeddencultuur" die daarvan het gevolg is moesten we eigenlijk kwyt. Televisie, die immers het thuiszitten bevordert, zou daar voor lichtend veel meer aan kunnen doen. Vg VANAVOND VIA NED. I De televisiekijkers zullen vanavond 'n VPRO-programma gepresenteerd krij gen, dat zal aanvangen met een pro gramma van de zanger Rudi Bennett, getiteld „Omsingeld". Aan dit pro gramma werken mee „The Motions" en de Engelse danseres Lyn van „To morrow's People". Het programma wordt geregisseerd door Rob Touber (19.30 uur). Na het tweede journaal en de reclame spots komt de VPRO terug met het programma „Wereld op wielen", een magazine, waarin ook dit keer weer 'n auto zal worden getest en waarin bo vendien aandacht zal worden gevraagd voor de stichting „Weg". Redactie en presentatie zoals gebruikelijk Fred van der Vlugt (20.20 uur). In dit avondprogramma via Nederland I bovendien een aflevering van het pro gramma „Ja, nee, geen mening", waarin twee actuele problemen aan de orde zullen worden gesteld. Lucas van der Land zal weer de leiding hebben en zoals bekend zullen sprekers en on derwerpen voor dit programma tot het laatste moment geheim worden gehou den om beïnvloeding van buitenaf te vermijden (20.50 uur). Aan het pro gramma „Aaah..dèle", rond Adèle Bloemendaal. zullen onder meer mee werken Ton van Duinhoven. Albert Mol, The Kinks en het danstrio „To morrow's People". Een programma dat in de afgelopen maanden bijzon der goed in de huiskamers werd ont vangen en ook dit keer werd samenge steld en geregisseerd door Rob Touber (21.40 uur). Het filmpje, waarmee de VPRO deze avond zijn programma zal besluiten, zou min of meer als een dagsluiting kunnen worden beschouwd. Het ls een korte film van de Belg Herman Wuyts. waarmee hij een eervolle vermelding op het filmfestival in Den Bosch ver wierf. Een werkje dat kort daarna ook op het festival in Bergamo bekroond werd. Wuyts is in zijn uitwerking niet gaan concretiseren. Het geheel is nog al abstract gehouden en ieder die dit filmpje ziet zal er zijn eigen interpreta tie aan kunnen geven, maar wat wel naar voren springt is de door Wuyts duidelijk gestelde „overkant". De „overkant" vanuit de wereld der geves tigde meningen, of dit nu religieuze of maatschappelijke opvattingen zijn, is in ieder geval een duidelijk symbool van de bedreigingen waaraan ieder strijdbaar Idealisme in onze samenle ving wordt blootgesteld. Een filmpje dat ongetwijfeld de aandacht zal trek ken (33.20 uur).

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2