Prachtige zege bezorgt Noordwijk kampioenschap Overwinning van Peter de Jong LISSE OPNIEUW RONDE VERDER H0«nr van HU LFfiDM VftAR RAPPE MARCEL PENNIRGS Val ontneemt aan Siem Brand zege Swiff-dames Zaterdag sportdag op Sikkens-complex TOEKOMST LEIDEN-OXFORD LEIDENAARS SUCCESVOL BIJ DISTRICTS-ATLETIEK Elinkwijk liet SVL kansloos Die Haghe haalde bakzeil voor Amsterdamse Archipel Derde plaats voor Jacoues Smits PAGINA 10 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 5 JUNI 1967 TENNISCOMPETITIE GEËINDIGD N« de laatste ballen in de tennisoompetitie 1967 zijn geslagen kan voor het districht Leiden een grandioze balans worden opgemaakt. Waren Foreseate, de Leidse Hout en Katwijk vorige week reeds kampioen, gisteren is hier een grandioos team bijgekomen. Noordwijk, reeds jaren in de bovenste regionen van de overgangsklasse A, boekte een volkomen onverwachte maar desalniet temin verdiende 72 zege op Dash II en verwees de Amsterdammers zo naar de tweede plaats. Naast deze kampioenen eindigden Roomburg I on II, de Munnik, Unicum en LLTC op een fraaie tweede plaats en daar er geen enkel team degradatiewedstrijden behoeft te spelen, kan van een geweldig geslaagd seizoen worden gesproken. De geleverde prestaties in deze competitie doen in ieder geval de prestaties van de verschillende spelers en speelsters in de toernooien met meer dan normale belangstelling tegemoet zien. NOORDWIJK (Overgangski. A) In Amsterdam heeft Noordwijk I een bijna onmenselijke krachttoer ver richt. Om kampioen te worden moest met 7-2 van Dash II worden gewon nen, wat gezien de eerder geleden 6-3 nederlaag een schier onmogelijke pres tatie leek. En toen ze na de „singles" pas met 3-2 voorstonden leken de illusies verkeken. Doch toen toonden de Noordwijkers hun ware vechters mentaliteit en sleepten de vijf dub belspelen in de wacht, waarmee de titel werd veroverd. Jaap v. d. Koogh balanceerde tegen Tosca Salomé op de rand van de nederlaag maar hield het in een slopende finale toch 6-4 4-6 7-5. Ook Joke Bos gaf de tweede set ca deau 1-6, maar zegevierde tenslotte toch met de vreemde score 6-0 1-6 6-1. Bij de heren overleefde Pasma tegen Stephan de derde set niet 6-2 4-6 5-7, en sneefde ook Karsten in de beslis sende reeks tegen Admiraal 4-6 6-3 6-3. Slechts Blommendaal kwam tot winst en wel met 4-6 6-3 6-4 tegen Pathoorn. Hierna kraaide de Noord- wijkse haan evenwel victorie. Josine v. d. Koogh en Joke Bos wonnen met 10-8 6-3 de damesdubbel en Blom mendaal en Karsten klopten Stephan en Admiraal met 6-3 6-3 in een partij, waarin „good old" Karsten beter speel de dan in zyn beste dagen. Josine v. d. Koogh en Gerard Pasma brachten door een 7-5 7-5 zege op Tosca Salomé en Admiraal de score op 6-2 en tevens de spanning op kookhitte. In een dra matische finale sloegen Joke Bos en Blommendaal met 3-6 6-4 6-1 het echt paar Hiddinga en gaven Noordwijk daarmee het schitterende kampioen- Het tweede verhoogde de feestvreug de nog meer door in de tweede klas met 5-3 van Joy V te winnen en daar mee tevens kampioen te worden. ROOMBURG (Overgangski. A) Ernstig verzwakt door invallers heeft Roomburg I tegen Gooiland een 8-1 nederlaag geleden. Joly Overdij- kink was ziek. An ja Monod had huis houdelijke plichten en Dick Bouman had eindexamenperikelen. Zodoende moest Roomburg alle damespartijen gewonnen geven en werden slechts de herenpartijen gespeeld. Gewoonte getrouw zorgde Jan Ufkus hier voor het enige punt door Jan de Troye met 4-6 7-5 6-2 te verslaan. Tiele bleek na eqp ^-0 voorsprong te zwak voor v. d. Tuin 4-6 1-6 en Jean Monod had tegeft Kooyman absoluut zijn dag niet 3-6 1-6. De herendubbel Ufkus en Monod ging tenslotte met 4-6 6-4 4-6 verloren zodat het bij het ene bleef. Het tweede ging met 5-3 tegen Ten nessee I ten onder, maar bereikte toch een goede tweede plaats. Els Heymans klopte mevr. Verbraak in drie sets 1-6 6-1 6-4 en mevr. Ravenswaay ver loor van mevr. Schuitemaker 6-2 2-6 6-1. Ook hy de heren werd er eerlijk gedeeld. Harry Mulder was te sterk Na deze matige generale zijn wij uiterst benieuwd wat de Leidse Hout volgen de week in de promotiestrijd zal pres- FORESCATE (Overgangski. B) Door een 6-1 zege op Racketeers II heeft Foreseate haar kampioenschap nog eens extra luister bijgezet. Gertie Doorenbos kwam tegen Anneke Hor dijk weer tot haar ouderwetse spel, wat in een 8-6 6-2 zege resulteerde, waarna Annie den Elzen haar single wegens ziekte van haar tegenstand ster gewonnen kreeg. Jos Swart was veel te sterk voor Jaap Bijl 6-2 6-3, maar Rik Meyer moest tegen Roos met 7-9 in de derde set een veer laten 6-2 2-6 7-9. Swart en Meyer wonnen met veel pijn en moeite de herendub bel 8-6 5-7 6-4, doch de dames kogel den er frank en fris op los 6-2 6-1. Omdat Gertie Doorenbos en Rik Meyer tenslotte het eerste gemengde dubbel wonnen, en het tweede niet gespeeld werd, kwam de 6-1 tot stand. Nu Bram Madera in de promotiewedstrijden ook weer beschikbaar is, zijn de kansen voor de Voorschotenaren geweldig gunstig om hogerop te komen. KATWIJK (2e klas) In een wedstrijd, waarin Katwijk vele oudgedienden weer eens liet op draven, is een regelmatige 6-2 zege op Mozaiek II behaald. Mevr. Fetter speelde haar gebruikelijke driesetter tegen mevr. Weering, maar zegevier de ook nu weer volgens traditie 6-8 6-2 6-0. Ook mevr. v. d. Graaf ver speelde tegen mej. Schoonewille de eerste set 4-6, maar was daarna heer en meester 6-2 6-1. Jan de Groot over klaste Gallestis 6-2 6-3, maar Cees Parlevliet kwam niet verder dan een gunstige tweede set 4-6 8-6 1-6. Samen met Jan de Groot revancheerde hij zich in de herendubbel 6-2 6-1, ter wijl ook de dames met 7-5 6-4 de volle buit binnenhaalden. Omdat Mozaiek het eerste gemengde dubbel cadeau gaf en het echtpaar Fetter met 3-6 5-7 ten onder ging. werd het tenslotte een 6-2 zege voor de kampioensclub uit Kat- UNICUM (2e klas) Ook tegen ULTC II heeft Unicum haar ongeslagen record van de laatste weken gehandhaafd. Met 5-3 werd ge wonnen, waarmee de Utrechters ge lijk met Sassenheim eindigden en slechts door een beter setgemiddelde de degradatiedans ontsprongen. Sas senheim. wat ongelukkig onderaan ge ëindigd. moet nu degradatiewedstrijden spelen en heeft hier een redelijke kans. Helma de Vries overtrof zichzelf door in een zeer aantrekkelijke partij Irene Jansen te kloppen 3-6 6-3 6-4. Mau reen v. Glabbeek verspeelde tegen Inge Schneider een 5-3 voorsprong ging met 7-5 6-1 ten onder. Bij de heren was Har Meyer te sterk v. d. Hulst 9-7 6-1. maar Lodewijk Kallenberg zag Wierema in de derde set een 1-4 achterstand volledig teniet doen 6-1 4-6 4-6. Maureen en Helma wonnen met 2-6 6-1 8-6 hun eerste damesdubbel van dit seizoen, na vijf matchpoints teniet gedaan te hebben, terwijl ook Louk Sanders en Har Meyer met 8-6 in de derde set nen. Maureen v. Glabbeek en Louk Sanders brachten door met 6-1 superieur hun „mixed" te winnen de einduitslag op 5-3. Het tweede verloor met 6-2 van Groenendaal II. waarbij Jan Vreeburg en de damesdubbel Els Frielink Mieneke Tramper voor de puntjes zorgden. DE MUNNIK (2e klas) Ook haar laatste wedstrijd tegen Te Werve heeft de Munnik met 5-3 gewonnen en is zodoende vlak achter kampioen Poppey geëindigd. Els En gelenburg bleef deze keer de meer dere over mevr. Vegten 4-6 7-5 6-2, en Agnes Engelenburg-Reef had een te sterke drive voor mevr. Loman 6-4 6-3. Frans Engelenburg zag zich tegen Frans Karhof de tweede set met 7-9 ontgaan, maar was hier zo verbolgen over, dat Karhof in de derde set geen game kreeg 6-1 7-9 6-0. Kees Stokker- man verraste vriend en vijand door in een sterke gespeelde wedstrijd tegen Hage een mooie 6-4 6-4 overwinning te behalen. Zowel de dames- en de herendubbel gingen hierna verloren en de winst van Agnes en Frans Enge lenburg met 6-4 6-8 6-1 op mevr. Veg ten en Surupto gaf uiteindelijk de volle 5-3 winst. Het tweede verloor, ondanks drie punten van Jaap Kooreman, met 5-3 van Groen Wit I en moet degradatie wedstrijden spelen. De Munnik 3-HTC 3 4-4, De 'Munnik 4-Groen - Geel 4 8-0, De Munnik DSS1 2-6. Heren: De Munik-Sloter- vaart 5-1. Peter de Jong heeft gisteren de 6e rit ln de zomercompetitie van de Leidse wielervereniging Swift gewon nen. De rappe Roelofarendsvener zag in de spannende eindsprint plotseling een gaatje toen Hans Solleveld even van zyn lijn afweek en die kans greep Peter de Jong met belde handen aan. Met minimaal verschil verwees hij de lange Peter Akerboom naar de tweede Bij de A-nieuwelingen, die gelijk met de amateurs van start waren gegaan voor hun 56 km. lange rit, toonde de Vener Henk Molkenboer zich de snel ste. In de eindsprint van de zeven man sterke kopgroep, die halverwege de koers een beslissing had geforceerd en een grote voorsprong had genomen, ging h(j achter Peter de Jong, Peter Akerboom en Hans Solleveld als 4e over de streep vóór zijn rivalen Liek de Jong en Paul Akerboom. De rappe Leidenaar Wil v. d. Kley zegevierde bij de b-nieuwelingen. Bert van Rijn en Fred van 't Hart toonden zich de snelste adspiranten en by de veteranen boekte Barend Kruit weer eens een zege. De uitslagen luiden: Amateurs (56 km.): 1 P. de Jong (R'veen), 2 P. Akerboom (R'veen), 3 H. Solleveld (Voorsch.), 4 W. van Diemen (Lelden). A-nieuwelingen (56 km.): 1 H. Mol kenboer (Alkemade), 2 L. de Jong (L'dorp). 3 P. Akerboom (R'veen). B-nieuwelingen (40 km.): 1 W. v. d. Districtsbeker Wederom heeft Lisse voor de Dis trictsbeker met grote cijfers gewonnen. Ditmaal hal Lisse het Hillegomse Con cordia op bezoek, en deze derby heeft een groot aantal bezoekers getrokken. Reeds onmiddellijk na de aftrap had Lisse door een fraaie kopbal van Boot succes, waarna Concordia goed partij gaf, zodat met een 1-0 voorsprong voor Lisse de rust aanbrak. Het 2e doelpunt voor Lisse ontstond al enige minuten na de hervatting toen Van der Laan een defenslefout afstrafte door de bal in het verlaten doel te plaatsen. Lisse werd steeds sterker en daardoor kreeg de Concordia-defensle het hard te verdu ren. Oude Velthuys bracht door twee doelpunten de stand op 4-0, waarna van Roode uit een strafschop tegenscoorde. Lisse bleef flink in het offensief, de voorhoede vertoonde een zeer goed spel en verdere doelpunten bleven dan ook niet uit. Door Frans van Gerven en Mooyekind werd het 6-1 terwijl in de allerlaatste minuut rechtsbinnen Fred Wester na een doelworsteling Concor dia's tweede doelpunt scoorde. Lisse komt nu in de volgende wedstrijd uit tegen de winnaar Hollandia-Donk. Olympia's Tour door Nederland heeft Marcel Pennings goed gedaan. De 19- *CIIT*|C"' I jarige, talentrijke wielrenner uit puntje van Ufkus Nieuw Vennep, die deze maand met de Nederlandse baanploeg ook een trip van tien dagen maakt naar Rusland, heeft dat zaterdagmiddag in Hillegom duidelijk laten zien. Met nog zeven km te rijden overbrugde Pennings al leen een gat van ruim 100 meter met een vijf man sterk kopgroepje en stoof even later nog als voor^Ti'eleman doch ïnvauVr j B™dt va" Hillegom over de streep^ Peter Questro had tegen Slikker nog keus van Pennings „De KNSB net geen ervaring genoeg 9-7 5-7 3-6. (Schaatsbond) stelde Het damesdubbel Els Heymans en of schaatsen of wielrennen mevr. Ravenswaay stonden borg voor het derde punt door met 6-3 7-5 te winnen, maar verder kwamen de Roomburgers niet. Het derde bleef met 5-3 de meerdere over Alta 4 en stelde zich zodoende buiten degradatiegevaar. DE LEIDSE HOUT (Overgangski. B) In een wedstrijd, waarin niets meer op het spel stond, heeft de Leidse Hout tegen Metselaars III haar ongeslagen record gehandhaafd door met 4-4 ge lijk te spelen. Bob Lim verloor van Scheren, doch Annelies Roozenburg. Co v. Berghe Henegouwen en Aad v. Zuuren zegevierden, al moesten zo wel Annelies als Co in de derde set een 5-2 achterstand teniet doen. Zo wel de dames- als de herendubbel gin gen verloren en slechts door winst van de mixed Annelies Roozenburg en Aad v. Zuuren werd het toch nog 4-4. Tien kilometer voor het einde van de Rontlc van Woerden vervloog za terdagmiddag alle hoop op 'n goede klassering voor de Leidse Swift renner Slem Brand. In het kopgroepje van Hen n»an, dat met een honderdtal me ters voor het peloton ultsnelde. ont stond een valpartij en Brand kon zij gevallen „voor-man" niet meer ont waken. Met een scheurtje in het sleu telbeen bleef de Leidenaar op de weg liggen. Het kost hem tenminste een week om weer terug te komen Vijf van de tien koplopers waren niet b|J de val betrokken en slaagden er in de resterende kilometers in hun voorsprong te behouden. In de eind sprint was de Badhoevedorper Klaas Balk de snelste vóór Harry van Pierre (Uithoorn). Jan Buis (Zwanenburg). Thijs Oudshoorn (Vinkenveen) en Ger- rle Bruin (Andijkl. In de nieuwelingenwedstrtjd In Woer den was de Zoeterwouden.iar Bennie van der Hulst wat gelukkiger. Hij snelde na een kopgroepje van vier renners als eerste van de grote kop groep over de eindstreep en legde daar- het feit heb ik wielrennen gekozen omdat je daarmee altijd grotere mogelijkheden hebt en je meer wedstrijden kan rij den, terwijl er ook nog het één en ander mee valt te verdienen" is tot nog toe goed geweest. De land bouwerszoon uit de Haarlemmermeer, die verleden jaar als nieuweling meer dan 20 overwinningen in de wacht sleepte (het jaar daarvoor was hij nog als jeugdkampioen schaatsen ge huldigd) boekte in Hillegom zijn der de triomf als amateur door in de sprint van de kopgroep rappe mannen als Ted Blom (Haarlem), de „Bollen- streek"-favoriet Leo van der Berg (Noordwijk) en een andere Haarlem mer Roel Snijder met lengtes te klop- De kilometers van Olympia's Tour door Nederland (zo'n elfhonderd hebben zaterdag overigens toch wel hun stempel op de Ronde van Hillegom gedrukt. Niet alleen was Pennings door zijn steeds beter wordende con ditie (hij wordt nauwlettend gevolgd door de Nederlandse bondscoach Joop Middelink) in staat de beslissende sprong te maken, ook het Haarlemse duo Ted Blom en Roel Snijder (twee sterke renners uit de Caballero-ploeg) reed er bijzonder gemakkelijk door en waren verreweg de strijd lust igste ren- Toch had de Hillegomse ronde een wat vlak verloop. Er werd traditie getrouw dit seizoen in amateurwed strijden erg hard gereden en daar door moesten de zwakken van het 90-man sterke veld vroeg of laat los sen. Door wat plaagstootjes aan de kop van het peloton slonk de groep tenslotte tot minder dan 50 renners voordat de striid pas goed ontbrand de. Ongeveer 18 kilometer voor de streep gingen Ted Blom, de Nieuw- Vennepper Van der Tonnekreek en Anne Jongkind (Aalsmeer) aan de haal en nadat de Zoeterwoudse Swift- renner Leo van Velzen een mislukte poging had gedaan de koplopers te bereiken, kregen een paar kilometer verder Leo van der Berg en Roel Snijder wel aansluiting. Het verschil met het verslagen peloton werd steeds groter en alleen Marcel Pennings kon met een fraaie solo nog bijkomen. Pennings had daarna zelfs nog genoeg over om ook de sprint op zijn naam te schrijven. Nieuwelingen en adspiranten Was Leo van der Berg met een derde plaats de succesrijkste streekrenner, ook bij de nieuwelingen en de adspi ranten waren de „Bollenstrekers" in het eerste gelid te vinden. Bij de nieuwelingen kwam Piet Bemelman (Lisse), zoon van de voorzitter van 't organiserende Bollenstreek, juist iets te kort om de Naaldwijker Van der Wilk (waarmee hij de hele wedstrijd op kop had gereden met een voor sprong van bijna een halve minuut op de groep) van de eerste plaats te houden. Bij de adspiranten eindigde de 25 kilometer lange wedstrijd daaren tegen in een dubbele Lisser zege. Piet Drist en clubmakker Rob Onos gingen met 50 meter voorsprong als eerste en tweede over de streep. De glorieuze winnaar van de Ronde van Hillegom: de Nieuw-Venneper Marcel Pennings. Vennep), de 80 km in 1.52.59; 2 Ted Blom (Haarlem); 3 Leo van der Berg (Noordwijk); 4 Roel Snijder (Haar lem); 5 Anne Jongkind (Aalsmeer); 6 Van der Tonnekreek (Nieuw, yen- nep) allen z.t. als Pennings; 7 op 200 meter Edward Kroon (Den Haag); 8 Melle Jongkind (AalsmeeH; 9 H. van Leeuwen (Haarlem); 10 Karei van der Knaap (De Kwakel); 12 Ton Zelden- thuis (Sassenheim); 15 Leo van Vel zen (Zoeterwoude)18 Cees Schijff (Rijnsburg); 20 Jan Zoons (Voorscho ten). Nieuwelingen: 1 C. v. d. Wilk (Naald wijk), de 50 km in 1.11.48; 2 P. Be melman (Lisse); 3 op 28 sec. D. Groen (St. Pancras); 4 M. Jamin (Amster dam); 5 M. v. d. Meulen (Aalsmeer); 6 F. Schutter (Heemstede); 7 G. Krom (Haarlem); 8 Jan Witteman (Voor schoten); 9 P. Neeskes (Haarlem); 10 J. Tuijp (Volendam). De Swift-renners Jan Zwaan en Hans v. d. Berg eindig den in dezelfde tijd als Groen in het grote peloton. Adspiranten: 1 Piet Drost( Lisse), de 25 km in 41.49.-; 2 R. Onos (Lisse); 3 op 50 meter B. Jurriaan (Amsterdam); 4 F. v. d. Leist (Rotterdam); 5 R de Boer (Hilversum). De Swift-renner Leo Slingerland eindigde met dezelfde tijd als Jurriaan in het grote peloton. De Leidse wielervereniging Swift gaat langzaam maar zeker ook een (hartig) woordje meespreken bij de dames: gistermiddag vestigden de jeugdige Erna Meskers uit Warmond en Riet Heemskerk (Oud-Ade) in de Ronde van Bosch-Capelle in Zeeuws- Vlaanderen weer eens de aandacht op zich. Erna Meskers moest ln de eind sprint van de 35 km. lange wedstrijd slechts de nationale kampioene Keetie Hage en Truus Smulders vóór laten gaan, terwyi Riet Heemskerk op een verdienstelijke vijfde plaats beslag wist te leggen. De Haagse Irene Paul wiöt zich op de laatste meters nog juist tussen de Swift-rijdsters op de vierde plaats te nestelen. Kley (Lelden), 2 H. Rietbroek (Alke made), 3 B. de Graaf (Lelden), 4 A. van der Lely (K'kerk), 5 J. de Koning (R'veen), 6 J. Zuiderduin (Katwijk), 7 J. de Bruin (Leiden). A-adspiranten (24 km.): 1 B. van Rijn (Leimuiden), 2 G. Zandbergen (Rijnsburg), 3 L. Slingerland (Koude kerk), 4 T. Seriier (Leiden), 5 W. Blok; (Leiden). 6 L. van Dam (Leiden). B-adspiranten (14 km.): 1 F. 't Hart (Leiden), 2 A. v. d. Voet (Leiden). Veteranen (40 km.): 1 B. Kruit (Leiden), 2 Th. Brandt (Leiden), 3 G. Mieremet (Leiden). Zaterdag. 10 juni. wordt op het Sik kens-complex te Sassenheim de jaar lijkse sportdag gehouden voor alle bij de Sikkens Groep aangesloten bedrijven. Er hebben zich totaal 960 deelnemers ge meld, terwijl van de bedrijven buiten Sassenheim enkele honderden supporters meekomen. Met de „Sassenheimse" sup porters mee, zullen er zodoende onge veer 1500 personen het Sikkens-terrein bevolken. Voor de kinderen is een crèche inge richt met poppenkastvoorstelling en te kenwedstrijd. Deelnemers hebben zich gemeld van Sikkens Sassenheim, Alpha Muurverf fabrieken te Alphen aan den Rijn, Sikkens Smits uit Wapenveld, Was de Wit uit Voorburg, Synthese uit Kat wijk en Bergen op Zoom, Cetabever uit Beverwijk, Talens uit Apeldoorn, Flexa uit Sneek en Amsterdam, Struyck uit Zutphen, Sikkens België (Gentbrugge en Brussel), Sikkens G.m.b.H. uit Emme rik en de verkoopkantoren uit Almelo, Alkmaar, Rotterdam en Maarssen. Ir. A. van Driel, directeur van de Sikkens Groep N.V., zal de dag om 10 uur openen. Om 17.30 uur hoopt rij de prijzen uit te delen. Het Sikkens-kantinepersoneel zal voor alle aanwezigen lunchpaketten, koffie en frisdranken verzorgen. De volgende sporten staan op het pro gramma: voetbal, volleybal, tennis, ta feltennis, schieten en vissen. Alle spor ten vinden op de eigen sportvelden plaats. Ook het vissen: het eigen vis water zal die dag officieel in gebruik worden genomen. Elk deelnemend bedrijf vaardigt bo vendien een stuntteam af dat een hinder- nisbaan moet nemen, waarbij slimheid belangrijker is dan snelheid. COMPUTER INGESCHAKELD De uitslagen van de verschillende wedstrijden worden door de computer verwerkt, zodat regelmatig tussenstan den kunnen worden berekend. Door een gesloten t.v.-circuit worden de uitslagen en standen telkens bekend gemaakt op het gehele terrein. Er zijn verscheidene bekers beschikbaar, terwijl de Groeps directie voor het hoogstgeclasseerde be drijf een wisselprljs heeft uitgeloofd, bestaande uit een kunstvoorwerp. De stedenuitwis8eling Leiden-Oxford, die zaterdagavond met een bijzonder ge slaagde fare-well party in het St. An- toniusciubhulB is besloten gistermor gen om even over tien vertrokken de Engelse gasten met twee bussen naar Rotterdam om vandaar per vliegtuig verder te reizen wordt uitgebreid. In 1968 zal niet één, maar zullen twee uit wisselingen worden gehouden, nl. in mei en augustus. Welke sportgroepen en andere instanties volgend jaar in Enge- lands oudste universiteitsstad van de partij zullen zijn, is nog niet bekend. Het ligt overigens ook in de bedoeling om vóór de eerste uitwisseling de sterke Britse derde divisieclub Oxford United in de Sleutelstad een wedstrijd te laten I spelen tegen het Leids elftal. Een aantal Leidse topatleten was teren aktief tijdens de districtswedstrij den te Beverwijk, waaraan deelgenomen werd door Noordholland, Zuid-Holland en Zuid. De resultaten voor de Leidenaars mo gen zeer bevredigend genoemd worden. Bataven-atlete Truus Hennipman ves- Honkbal Door bijzonder matig spel, dat slechts weinig hoogtepunten liet zien, trok SVL weer eens aan het kortste eind; ditmaal met groot verschil tegen Elinkwijk. Reeds in de eerste inning namen de Zuilenaren een voorsprong van 0-5, het geen zij voornamelijk dankten aan de vele veldfouten en het zwakke werpen van de Leidse ploeg. Eerst in de vierde inning kon SVL tot een hoogtepunt ko men (1-5), doch in de daarop volgende inning hadden de Leidse fouten tot ge volg, dat Elinkwijk tot 2-9 kon uitlopen. Met goede honkslagen bepaalden de gasten in de zevende inning de eindstand op 3-13, waarmede tevens duidelijk tot uiting kwam, dat SVL weer eens jam merlijk had gefaald. De beste Leidse slagman was ditmaal nog L. Tjoa met 0.667. Na afloop tekende SVL protest aan wegens het niet toekennen van één punt in de derde slagbeurt. De werpersresultaten waren: Van der Plaats (Elinkwijk): 9-14-4; Dans (SVL) 7-14-4. Jan van Heek wierp gisteren te Beverwijk een nieuw Zuidhollands tigde sterk de aandacht op zich. Op de 200 m. liet zij een fraaie tijd van 24.1 voor zich afdrukken en bleef daardoor slechts 0.2 sec. verwijderd van het Ne derlandse record. Ook op de 100 m. deed deze Leidse, die de prestatieprijs verwierf, van zich spreken. Weliswaar moest zij haar meerdere erkennnen in Wilma v. d. Berg. maar beide atletes finishten in dezelfde tijd: 11.8. Tot een nieuw Zuid-Hollands record kwam Jan van Heek bij 't speerwerpen. Een prachtige worp leverde hem een tweede plaats op achter Piet Olofsen. Deze kwam tot 68.68 terwijl de Leide naar tot 68.30 kwam. Een overwinning was ook weggelegd voor Wim van Ger ven. Op de 5000 m. kwam deze Spartaan tot 14.42.4. Zijn clubgenoot Piet Beelen stelde enigszins teleur maar hierbij zij aangetekend dat deze laatste enigszins in beslag werd genomen door examen- zorgen waardoor weinig tyd overbleef voor de training. Het werd nu voor deze Llssenaar 'n derde plaats in 15.06.8. Op de 110 m. horden werd Jan Borsje achter Venrooy tweede in 15.8. Matig was zijn prestatie bij het hoogspringen op welk onderdeel hij eveneens tweede werd met een bescheiden sprong van I.80. Marga Kortekaas, gehandicapt door een rugblessure, reikte met de kogel tot II.79 *m. en werd daarmee vierde. Hja Keizer-Laman was voor haar doen be paald slecht. In de tyd van 60.6 op de 400 m. moest zij zich tevreden stellen met een 5de plaats. Eenzelfde plaats behaalde ook Arie Meeuwisse die op de 1500 m. tot 4.04.2 kwam. KORFBAL HOOFDKLASSE op verdiensteiyke 5e plaats Een fraaie derde plaats eiste Holland atleet Jacques Smits voor zich op in Klbergen, waar een afstand van 25 km. werd gelopen. Achter Aad Steylen. die in de tyd van 1.21.52 als winnaar finishte, en Rudl Mol die 1.25.10 voor zich liet afdrukken, eindigde de Leidenaar In 1 28.14. De harde wind die de prestaties van de lopers beïnvloedde was er oor zaak van dat geen nieuw Nederlands re cord gevestigd kon worden. Het belangryke treffen tussen Archi pel en Die Haghe om één plaats in de Hoofdklasse is geëindigd in een Amster damse zege, zodat Die Haghe het vol gend Jaar een klasse lager zal moeten spelen. In de eerste helft zag dat er nog echt niet i r uit. De eerste aanval van de Hagenaars leverde al succes op. H. Korporaal bracht met 'n prachtige doorloopbal Die Haghe aan de leiding. Hoewel de tegenstoten van Archipel niet van gevaar ontbloot waren, zag men geen kans te scoren. Na ruim een half uur werd het 0-2 door Chr. Schmidt, eveneens uit een doorloopbal. Toen kwam echter de ommekeer. De Amsterdammers werden gevaariyker, waardoor treffers niet uit konden biy- ven. En ze kwamen. In de 42ste minuut maakte Bakker er 1-2 en nog geen mi nuut later was het gelijk door H. En- gelberts (2-2). Daarna ging ook de Na de thee waren de Amsterdammers onbetwist de betere ploeg. Met twee prachtige doorloopballen bracht oud-ne- derlands 12-tal speler N. van Eekelen Archipel op een veilig lijkende 4-2 voor sprong. Dat gebeurde in 20 minuten Lange tyd bleef deze stand ongewijzigd toe 5 min voor tyd H. Korporaal er 4-3 van maakte. De spanning keerde terug, doch in dezelfde minuut was het al 5-3 door Balkhoven. Hoewel Die Haghe in de slotfase door Th. Korporaal uit een strafworp nog tot 5-4 terugkwam, was het spel toch te onsamenhangend om de Archipelverdediging nog te bedrei gen. Het bleet 5-4, waardoor Die Haghe nog één jaar in de Hoofdklasse weer te rugkeert naar de overgangsklasse. Ruim 800 toeschouwers woonden deze wed- strijd by. TWEEDE KLASSE Creaoendo-Ahoy 9-8. Zoals wel wacht mocht worden heeft Crescendo haar laatste wedstrijd in winst kunnen ontzetten. Het zwakke Ahoy dat reeds gedegradeerd was naar de derde klasse moest niet minder dan negen treffers toestaan aan de Leidenaars. Zelf konden de Rotterdammers maar weinig impo- iets beter, want nadat Louike Kok Cres cendo op 6-0 had gebracht, volgde eec periode van overwicht voor Ahoy. Bin nen ruim 10 minuten werden er 3 doel punten geproduceerd hetgeen de stand op 6-3 bracht. De slotfase was echter weer voor onze stadgenoten, die gebruik makend van de geboden kansen nog driemaal konden scoren. Aad Schouten en Leny Kok (2x) bepaalden afstand op 9-3. Daarmee heeft Crescendo een redelijk goed seizoen afgesloten. LKB-CUP Als pleister op de wonde voor het ge miste kampioenschap hoeft Zuiderkwar tier zaterdag j.l. «Ie LKB-CUI' in ont vangst genomen. In een spannende fina le tegen de Algemene had Z'kw. slechts aan een gelijkspel voldoende om zich voor een jaar te verzekeren van deze De eerste wedstrijd ging tussen de Algemene en KNS. Het werd een 3-1 overwinning voor eerstgenoemde, waar door KNS meteen hierna in het stryd- perk moest treden tegen Z'kw. Na een aanvankelijk geiyklopend begin, liep Z' kw. by de stand 3-3 tot 6-3 uit. waar door het in de finale tegen de Algemene aan een gelijkspel genoeg had. Immers, het doelsaldo besliste in deze wedstry- f den. Het werd inderdaad een gelijkspel, le klasse: 1. N'kwartier A 7 punten; 2. De Algemene A 6 punten; 3. Denaiden B 4 punten. 2e klasse: 1. Zuiderkwartier B 9 pun ten; 2. KNS A 9 punten; 3. Madjoe 5 5 punten. 3e klasse: 1. Fluks B 9 punten; 2. De Algemene B 8 punten; 3. Danaïden 6 punten. 4e klasse 1:. Fluks C 8 punten; 2. Madjoe B 7 punten; 3. De Algemene C 5 punten. Bij het Danaïden adsp. toernooi werd in de hoofdafdeling Die Haghe A met 5 punten winnaar voor De Algemene A met 4 punten. AKB-SCHILD TE AMSTERDAM Het Lelds korfbal team dat deelnam aan de wedstrijden om het AKB-schlld heeft op een prachtige tweede plaats beslag gelegd. Alleen in Amsterdam moest zy haar meerdere erkennen, zy het met een kleine nederlaag. Tegen de andere twee deelnemers uit 't Gool- Utrecht en Noord-Brabant werden zeges geboekt. Na de thee waren de Maasstedelingen thuisclub na doelpunten van Kees Cor- nelissen (2x>, Aad Schouten, Jan Hen- sing en invaller Louike Kok. Na de thee waren de Maastedelingen De eerste wedstrijd was tegen Amster dam. Door Herman Hellenberg (Z'kw) en Louike Kok (Cresc.) nam de LKB al gauw een 2-0 voorsprong. Vla 2-1 werd het 3-1 door Jan van Leeuwen (Cresc.). r»T-iT^i*r j „i De rust- en eindstand werd op 3-2 be- namelijk 3..1. ZFKW hadI door GIJ, Kk>os «.„-ende wedstrijd waa tegen al gauw auccea. doch Ruud van Vliet J Mer(! de GUKUB Het bes,n Ineke rhljaaen gaven de Algemene hoopgevend Kok ,choot direct ver in. (1-0). Hier bleef het. voor wat Leidse doelpunten betreft, by. Via een ruststand van 1-1, werd het einde met een 1-2 nederlaag bereikt. De laatste wedstrijd werd een waar schuttersfestyn. De vertegenwoordigers uit het district Noord-Brabant werden met 7-0 totaal overspeeld. Louike Kok en Jan van Leeuwen (beide Cresc.) hadden al di rect succes, doch ook Hennle Drost. (Da naïden) kwam tot scoren. Deze speler bracht Leiden in veilige haven (4-0). Het totaal van zeven treffers werd bereikt door doelpunten van Herman Hellenberg (Z'kw), Leo van Leeuwen en Jan van Leeuwen (belde Cresc.). De volledige resultaten zyn: AKB- LKB 2-3; GUKB-NBKB 4-2; LKB- GUBK 1-2: NBKB-AKB 1-2; GUKB- AKB 3-1; LKB-NBKB 7-0. De eindstand met de wisseling een voorsprong. De blauw-witte aanvallers misten hierna enkele fraaie kansen om de stand naar 3-1 te schieten. Het werd nu 2-2 en zelfs 2-3 na treffers van Sari de Vink Selier. Vlak voor het einde schoot Wim van Vliet de verdiende gelykmaker in (3-3). Dr. J. M. Roosenschoon reikte de beker uit aan de aanvoerder va kwartier. Deze wedstryden werden speeld met de nieuwe palen, hetgeen 'n redelijk succes was. De Paal was echter in het midden van het aanvalsvak ge plaatst. wat nogal aanleiding gaf tot afstandschoten, waardoor de combina ties nog al eens ontbraken. LKB- V ELDMICROTOU RN OOI Dit door De Algemene in opdracht de LKB georganiseerde tournool na af-[werd hierdoor loop de volgende winnaars te zien. 1. GUKB 3-6 9-4 Hoofdafdeling: 1. Fluks A 6 punten;2. LKB 3-4 11-4 2. Vicua Or. A 5 punten; 3. De Danaïden 3. AKB 3-2 5-7 Al. I 4. NBKB 3-0 3-13

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10