ook JURK VOOR JOU öe jfkRAntentum TOON TOPKOMIEK LEIDSE TOP TIEN Beatsnippers - Beatsnippers - Beatsnippers - Beatsnippers - Beat PAPIEREN Beatsnippers - Beatsnippers - Beatsnippers - Beatsnippers - Beat Een jacu* in de 5e met Piel HEIN ZATERDAG 3 JUNI 1967 Toon Hermans is van de week uitgeroepen tot Europa's grootste en dus eerste televisie-komiek. FRANSE TIENER ZOEKT PENVRIEND Van een jonge Francaise kregen we het verzoek haar adres op te nemen in onze rubriek. Ze wil corresponde ren met een jongeman van rond de 18 jaar. Haar leeftijd: 15. Elle est si charmante! Het adres: Marie Noêlle Provost. AUée des Chateaux. Menne- val, 27 Bernay, France. (week van 27 me! t/m 8 juni) De Haagse „Halgs" hebben enige we ken terug een nieuwe plaat uitge bracht: „Saterdaynlght" een aloud succes van de helaas overleden Sam Cooke. Over de eventuele hitkansen van deze overigens zeer goede plaat, durven w(j ons niet uit te laten. Im mers, was hun vorige „From now on" wat een formidabele sound! ook niet bestemd om regelrecht de top-10 van Nederland binnen te stui ven! Het platenkopend publiek zal waarschijnlijk nooit leren liet kaf van het koren te scheiden en niet met het kaf naar huls te gaan. David Garrick gaat binnenkort met het tien man sterke orkest „The Soul Set" de vroegere begeleidings groep van rhythm blueszanger Ja mes Brown op tournee door Duits land. Hij zal in dezelfde shows staan als de weergaloze Amerikaanse Beach Boys, die de tieners in Neder land zullen moeten missen, omdat hun in Duitsland een drlemEial zo hoge gage werd geboden. Met een wat kleine stem, la Stevie Wonder, brengt Jimmy Ruff in op de Tamla Motown GO 25.531 „Gonna give her all the love I've got" en „World so wide, nowhere to hide". Mede door een goede orkestbegelei ding, maar ook door een goede inter pretatie van de twee nummers door de zanger is het een fijn plaatje ge worden, dat we ieder kunnen aanbe velen. Van wat mindere kwaliteit is de nieuwe single van Major Lance: Epic 5-9926. Daarop zijn te vinden „Ain't no soul" en „Investigate". Cat Stevens kan de toekomst Inder daad lachend tegemoet zien. Naast zijn successen iu Engeland, Is zyn naam ook In Nederland gevestigd. Zeker na zyn laatste hit „I'm gonna get me a gun" met „School Is out", die werden opgenomen op de single Deram DM 118. Beschaafde, maar zeer elementaire beat komt op naam van de Fallouts (Funckler DW 25.532). En dat gaat dan om de nummers „I'm sick of lo ving" en I've been waiting". De af wezigheid van emotie doet de presen tatie geen goed. De Walker Brothers sinds enkele jaren van Amerika naar Engeland geëmigreerd hebben besloten uit elkaar te gaan. Een zeer wjjs besluit want hun populariteit was zelfs in Engeland danig aan het tanen. Zanger Bob Dylan, die ruim negen maanden terug levensgevaar! yk ge wond werd bü een motorongeluk, is grotendeels hersteld en hereidt zich voor op nieuwe activiteiten. Dylan vertelde in z(jn eerste interview na het ongeluk, dat h\j in de tyd van zijn af zondering alleen contact heeft gehad niet enkele Intieme vrienden. Hij heeft zijn baard en snor laten staaij en draagt een blauwe zakdoek rond zyn hoofd om de littekens te bedek- Dat de Kinks met hun „Mr. Plea sant" een plaats moesten prijsge ven In de Sleutelstad zullen zjj al lerminst betreuren. Hun nieuwste hit, waarvoor zij de stof ontleen den aan hun geschiedenisboeken, is namelijk op de zesde plaats ge komen en dat belooft voor deze plaat een zeer goede toekomst te zullen worden. De Ro-d-ys, de succesvolle groep uit Oude Pekela, rukten verder op naar de bovenste sport op onze hitparade. Opnieuw namen velen de plaat mee naar huls en we geloven eens te meer dat op korte termjjn Manfred Mann de Groningers zal moeten laten pas- De Shoes stellen tot dusver met „Peace and privacy" teleur. Wel iswaar bezetten zy een verdienste lijke vierde plaats, maar voor de beatgroep uit Lelden en omstre ken moesten zy toch hoger kun nen komen „op hun eigen hitpara de". Geheel overeenkomstig onze ver wachtingen is „Pictures of Llly" van de Who de top-tien binnenge stapt en een 7de plaats houdt perspectieven in. Minder hoge ogen zal waarschyniyk gaan gooien de nieuwste van Roek Williams and the Fighting Cats. „A star" zoals deze heet, ls redelijk te noemen, maar of deze „slowplaat" zal in slaan bij de Leidse tieners valt te betwyfelen. loopt niet in de papieren De ervaringen met het dragen van papieren jur ken zijn sterk uiteen lopend. Het hoedje van papier heeft een vaste plaats in onze nationale feestgarderobe, maar we zijn er nog niet direct voor te vinden om één, twee, drie, vier ons lijf te omwikkelen met papier. Voor je het weet sta je in je hemmetje. En dan mag Je nog biy zyn als dat hemmetje toevallig ook niet van papier is. We hebben gelegenheids mannequin Wilma (zie foto) gevraagd om de kust eens te verkennen en haar ervaringen te boek te stellen. Ten eer ste vindt zy, dat ze door de winkelier vreseiyk leuk is ontvangen. Ze mocht vryeiyk graaien en grasduinen in de ba len papier, dat door vaardige coupeurshan den op het lijf is gesne- Zy vindt de papieren jurk wel enigszins riskant. Daarom heeft zy zeer voorzichtig gepast. Even trekken aan een klem mende punt is er niet by. De Jurk moet echt langs het lichaam giyden. Maar dan zlt-ie ook heeriyk luchtig, al moet je thuis eerst de vouwen voor zichtig uitstrijken. Je moet beheerst zyn In je bewegingen, want de „stof" scheurt snel. Een voordeel is, dat hals, armsgaten en zoom afge- blest zyn met degeiyke stroken katoen, zodat je weinig gevaar loopt. De jurk is meer geschikt voor een rustig middag je op een terras in de zon dan voor een wild feest met beatbal na. Te gen 'een shake is het pa pieren geval niet goed bestand. Wilma voegt aan dit ver haal nog wat nuttige tips toe: gebruik royaal deodorant, want anders ontstaan er weke plek jes. Wees daarentegen niet te gul met lotions en dergelijke reukvochten, want die hebben dezelfde uitwerking als lichaams vocht. Het laat vlekken en zwakke plekken na. Wees niet te nonchalant met je sigaret, want dan raak je (uit) in de brand, te meer waar snelle blussing met wa ter of frisdrank leidt tot het totale einde van de jurk. Neemt niet weg, dat de papieren jurk het ver dient om eens uitgepro beerd te worden. Voor de prijs van een gewoon jurkje kun je er uiteinde lijk tien van kopen. Een papieren jurk loopt niet in de papieren. Een ander chapiter ls het papieren badpak, dat eclatant is van kleur (oranje, paars, groen, geel), maar waarvoor we ons hart helemaal vasthouden. Dit hoeft niet, want ook al ls het kletsnat, dan kan het nog niet scheuren. Het is n.I. geheel geplastifi ceerd. Meneer kan er shorts in krygen. Golf- bermuda's zullen eerst daags aan worden toe- voegd, evenals blou- sons om ln te zeilen. In Israël heeft men iets an ders van papier bedacht, Tricot dat eruit ziet als of het van parelgaren is gebreid. Het is vry sterk, licht en luchtig. Het ls gesclilkt voor zo merpantalons, vesten en jasjes. Niet om in te zwemmen, want dan sta je ln meer (minder) dan alleen in je hemd. BEAT '67 MET SANDY De allergrootste attractie op dit tienerevenement is ongetwyfeld song festivalwinnares Sandy Shaw, die Jacques Senf, zoals hij enthousiast meedeelde via Radio Veronica op het laatste moment had weten te „strikken". Vanaf morgenmiddag 4 uur zal in de Rotterdamse Energiehallen een groot beatfestijn gehouden worden, waarvoor organisator Jacq. Senf een keur van beatgroepen, zangers en zangeressen heeft weten te contrac teren. Om enkele namen te noemen: Spencer, Davis en zyn Groep, Whist ling Jack Smit, de Small Faces en alle vaderlandse topgroepen, waaron der de Shoes, Outsiders, Golden Ear rings, Tee Set en de Motions. Dit non-stopprogramma, dat de naam „Beat '67" heeft meegekregen, zal duren tot middernacht en naar verwacht wordt zullen ruim 15.000 tieners van de partij zyn. We gaan weer verder met onze ver haaltje en dan komt eerst Lizzy Pauls aan de beurt met: DE BUS KRIJGT EEN VRIENDJE Het is al een poos geleden, dat er een bus was, die kon praten, maar omdat hij de enigste bus was, die kon pra ten, hield hij meestal zijn mond. Het was niet te vermijden, dat hij wel eens een beetje brutaal naar een auto schreeuwde: „Hé, mini-bus die voor me rijdt, rij eens door!" Auto's konden niet luisteren en pra ten (zelfs nu nog niet) dusdie reden er niet harder om. Op een dag, toen hij aan het werken was (hij bracht altijd mensen vanHip- OPLOSSING: 2.55 UUR peletipjesstad naar Hotteletotjesdorp en omgekeerd, mensen uit Hotteletot jesdorp naar de stad, en dat was wel een afstand van drie kilometer, hoor de hij iemand kreunen. „Zucht kreun ikben zo moe ik wil uit rusten en ik „Hé, riep de bus blij. „Sinds wanneer kunnen fietsen praten?" De fiets stond hem met open koplamp aan te kijken. „O, allang, maar nie mand hoort het, en niemand zegt wat tegen mij." „Ikke wel hoor", zei de bus, „dat komt omdat ik kan praten en niemand an- De fiets stond vlak naast de bus, om dat z'n berijder was afgestapt. En de bus stond naast de fiets, omdat ook De koekoek is werke lijk een lelijke klap loper, zei Hans, hij kan niet eens zijn eigen eieren uitbroeden, maai deponeert ze liever ir de nestjes bij kleine zangvogeltjes, die dan alle zorgen te dragen krijgen. Bovendien schuift het koekoek jong dan nog de eigen jongen uit het nesi Ja, dat is waar, zei va der, maar zo is het nu eenmaal; en de koe koek heeft er genoeg moeite mee, altijd slechts één ei in ieder vreemd nest te leggen. Omdat hij veel eieren legt en altijd alleen in de nesten van die vo gelsoorten. door wie hij zelf is uitgebroed, is het helemaal niet zo een- voudig genoeg nesten B'9-&7 te vinden. Meestal zijn rietzangers, kwikstaartjes, mezen en andere zang vogels de adoptie-ouders. Het koekoeksmannetje is in zijn dwarsge- streepte, grijsblauwe verenkleed meer in het oog lopend dan het rood bruine wijfje. En alleen het mannetje roept „koekoek", het wijfje stuit eerder een helle lach uit. „Waar ga je heen?" vroeg de bus. „Ik? Ik ga naar Hotteletotjesdorp. En jij?" „Ik ook. Weet je, ik zal op je wach ten bij de halte, maar dan moet jij doorrijden, want ik kan niet te lang wachten, anders haalt de chauffeur me uit elkaar en dat vind ik altijd zo griezelig." „Goed, ik zal doorrijden", beloofde de fiets. Het knipperlicht je voor fietsers sprong op groen en de fiets reed weg. „Hé", dacht de fietser, toen hij opge stapt was, „mijn karretje rijdt wel hard" en van geluk begon hij 'n deun tje te fluiten. Nog geen vijf minuten later reed de bus langs de fiets. Ze riepen hard: „Daaaag!" naar elkaar en wanneer ze armen hadden gehad, dan zouden ze nog gezwaaid hebben ook; maar die hadden ze nu eenmaal niet. Op de brug, vlak bij Hotteletotjesdorp, voelde de bus een erge pijn in zijn buik. Hij liet een paar sputterende geluidjes horen en stond toen stil. Hij voelde zich misselijk en kon haast niet meer op zijn wielen staan. Een paar kleine traantjes druppelden op de motorkap. Hij sloot zijn oogjes en bleef een poosje zo staan. Opeens hoor de hij het gekreun van de fiets weer. ..Hé", riep die al van verre, „hier is toch geen bushalte." „Nee", snikte de bus. „maar ik heb zo'n pijn in mijn buik." Daar schrok de fiets zó van, dat de band van schrik leegliep. De fietser pompte de band op en de chauffeur wist wat er aan de bus man keerde: er zat een vuiltje in de ben- zine-doorlaat-pijp. Het vuiltje werd er uitgehaald en de bus kon weer star ten. Hij wachtte nog even tot de fiets band opgepompt was en zei toen: „Dag fiets, kom je morgen weer?" „Ja. dag bus." „Dag, dag fiets „Dag bus, heb maar geen pijn in je buik meer hoor", riep de fiets nog en toen was de bus de hoek om. De andere dag zagen ze elkaar weer. Gerechtigheid moet er zijn, vindt Michel. Anja Visser, jij bent vandaag de eer ste met je versje, die aan de beurt is, uit de grote map met opstelletjes van de klas. Er zijn heel aardige verhaal tjes bij; de minder goede gaan in de prullemand. DE DIEREN VAN LOTJE Lotje heeft een mooi konyntje De naam van hem is Heintje Hij heeft een wit-zwart velletje Om zijn hals hangt een belletje. Zij heeft ook nog een poesje Och, 't is zo'n aardig snoesje. Haar naampje is Minet Haar mand staat op 't karpet. Ook heeft Lot nog een muisje Ted Die vreeselijk bang is voor Minet. Dan vliegt het muisje in z'n hol En wat heeft Lotje dan 'n loL Ook heeft ze nog een ezeltje Die is bang als een wezeltje. De naam van hem is Spruit Het is toch zo'n leuke guit. Als je Lotje op haar ezeltje ziet rijden Hier ergens in Leiden Doe haar dan de groeten van mij Dan ben lk heel erg blij. Bernadette v. d. Wereld, Hoogmade VAN EEN VROUWTJE DAT EIGENLIJK NIET IN HET DORPJE NAALD THUISHOORDE Er was eens een dorpje, dat heette Naald. Dat dorpje heette zo, omdat de mensen die er woonden met de naald de mooiste figuren borduurden. Ze deden het vlug en net. Maar er was één vrouwtje, vrouwtje Rijst, die het niet kon. Ze had het al 100 maal, neen 1000 maal geprobeerd, maar het lukte nooit en telkens als ze het weer pro beerde, prikte ze zich in de hand. Als ze zag. hoe mooi de andere vrouwtjes het deden, werd ze heel bedroefd. Ze vroeg aan de hoofdvrouw of die haar wilde helpen. Deze wilde dat wel. maar ze was bang, dat vrouwtje Rijst het wel nooit zou leren. Elke dag hielp ze haar wel drie uren. Op een dag kreeg de hoofdvrouw een belangrijke brief van de koningin. Deze zou over twee weken het dorpje Naald een bezoek brengen. De vrouw tjes zouden samen een groot kussen met bloemen maken, als verrassing voor de koningin. De hoofdvrouw vond dat vrouwtje Rijst ook er aan moest meedoen. Ze moest het toch eindelijk leren. En na een paar dagen ging het al een beetje. Met veel yver werk te iedereen aan het kussen. Toen vrouwtje Rijst aan de bloemen be gon, ging het mis. Ze verknoeide het hele kussen. Ze begonnen opnieuw, maar het kwam niet meer klaar. Het werd een saai feest en vrouwtje Rijst werd het dorp uitgestuurd. Ze stierf in een groot bos van de honger en de Irene Grootes RIETJE EN TEDDY Er was eens een meisje dat Riet heet te. Ze was al op school en zat in de eerste klas. Het was kwart voor twaalf. Het laatste kwartier kreeg ze tekenen. Rietje vond dat een fyn kwartier want ze tekende graag en ze deed het goed. Nu was het twaalf uur en Riet ging naar huis. Ze huppelde over het gras. Daar stond ze opeens voor een kuil. Ze keek er in en zag dat er 'n hondje in lag. Het was een wit hondje, maar hij zat vol bloed en kreunde van pijn. Rietje stond er naar te kijken. Wat moest ze doen? Wacht, ze wist het al. Ze holde naar huis en zocht in de schuur een jutezak. Ze ging terug naar de hond en legde hem voorzichtig op de zak. Toen nam ze hem mee naar huis. Thuis legde ze het zieke diertje bij de warme kachel en gaf hem wat te eten. De hond vond het fyn en was heel gauw beter. Riet ging eens vra gen aan de politie of er iemand was geweest, die een hondje kwijt was, maar er was niemand geweest. Toen mocht ze de hond houden. Riet noem de hem Teddy. Voortaan kwam hij haar iedere dag uit school halen. HOE LAAT IS HET? Het is niet zo gemakkelijk te zeggen, als alle klokken ongelijk lopen. Maar toch zijn er twee, die dezelfde tijd aangeven. Als je die gevonden hebt, weet je ook het antwoord. DE SCHOP IN HET TENTENKAMP Wie graag kampeert, heeft een schop nodig. Daarmee kan men een gootje voor het neer gutsende regenwater maken, de slaapplaats effenen en als de schop scherp is, kan men er ook twijgjes mee door- De afvalkuil wordt nooit diep genoeg als men geen schop bij zich heeft. Hij bewijst ook goede diensten als er een kampvuur gemaakt moet worden; de gras zoden kunnen er zorg vuldig mee uitgestoken worden. Tenslotte is de schop een nuttige hel per, als de kampeer plaats moet worden op geruimd en in zijn oor spronkelijke staat moet worden teruggebracht. Na een voorspoedige tocht kwamen de vader en moe der van Piet en Hein al vóór de middag op de Ver- nelsberg aar. Ze waren verrukt over de prachtige omgeving en de mooie uit zichten in Zuid-Limburg. „Maar dan zal ik jullie -nog eens wat mooiers la ten zien, vanmiddag", zei oom André. „We gaan naar Moresnet, het drielanden- ,,Ik weel welke landen daar bij elkaar komen", zei Piet. „Vertel op." „Nederland, België en Duitsland." „Goed zo. En nu maar goed kijken vanmiddag." Na het eten gingen ze zo vlug mogelijk op weg. Oom André met tante Joke en de jongens in de eerste auto en de ouders van Piet en Hein in de tweede. Het weer was schitterend. Een niet te felle zon flikkerde door het geboomte wan neer ze over bospaden re den en langs de weiden en korenvelden waren de uitzichten overweldigend. Dikwijls bleven de auto's even staan om de reizigers de gelegenheid te geven te genieten van de prachtige vergezichten, 't Waren dan ook de mooiste plekken van Nederland. Na vijf kwartier rijden kwamen ze te Moresnet aan, 'n klein dorpje, hoog gelegen en alom bekend om zijn bijzondere ligging juist op de grens van de drie landen. Nadat de auto's geparkeerd waren werd uitgestapt om het plaatsje te bekijken. Ze kwamen door een oud straatje met souveniers- winkeltjes. „Dit dorpje is een bede vaartsoord. Hier wordt Maria heel bijzonder ver eerd onder de titel: Onze Lieve Vrouw van de zie ken" wist oom André te vertellen. „Kom we gaan eens in die heel oude kerk Terwijl ze opliepen naar het kerkgebouw passeerde hen een groep pelgrims, hardop de rozenkrans bid dend. Ook zij gingen de kerk al biddend binnen. Vooraan in de kerk stond, op het met veel kaarsen verlichte altaar, het be kende Mariabeeldje. Oom André wenkte de jongens dat ze tot vlak bij het al taar moesten komen, en daar zagen ze heel goed hoe het Mariabeeldie ge kleed was in een goudkleu rige wijde mantel. Ook het Jezuskindie had een kleed je aan. Mooie bloemen en kaarsen versierden het ge heel. De muren van de kerk waren betegeld met een groot aantal tegels, waarop met letters de in tentie stond aangegeven, b.v. „Uit dankbaarheid voor de genezing van een ziek been", „Uit dankbaar heid voor de genezing van zieke ogen", enz. enz. De tegels waren haast niet te tellen. „Kijk daar eens, oom An dré, daar in die kast naast het altaar", zei Hein, heel zachtjes. Ze keken er nu allemaal naar. Daar in die kast hing het vol zilveren armpjes, beentjes, hartjes, als dank baarheid voor de genezing van die ledematen. Zilve ren rozenkransen, gouden armbanden en kettingen, getuigden ook van de gro te dankbaarheid. Ze kniel den nog even eerbiedig neer om tot Maria te bid- „En nu gaan we nog iets moois bekijken", wist oom André weer en gelijk lie pen ze een park in, toen ze de kerk verlaten had den. Het was een prachtig aan gelegd park, waarin veer tien kleine kapelletjes op enige afstand van elkaar gebouwd waren en die de veertien staties van de kruisweg voorstelden. Elk kapelletje was anders. De mozaieken waren bij zonder mooi en ook van elke statie verschillend. De pelgrims trokken bid dend en zingend van de ene statie naar de andere, 't Was allemaal zó mooi en plechtig, dat de jon gens echt onder de indruk

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10