Grote belangstelling van oud studenten en Warm. burgerij 40-JARIG ROODENBURG HAD GROTE FEESTAVOND DB LXtDSE COURANT MAANDAO 1» MEI 1967 „AFSCHEID VAN WARMOND "Het Seminarie van Warmond is ge-hadden genoten, in treffende bewoor- komen, heeft niet zonder vrucht ge leefd en gaat nu verdwijnen. Het is een "zaaischool" die zelf nu als zaad in de akker valt, om misschien nog betere vruchten voort te brengen. Daarom verdwijnt Warmond eigenlijk niet. Misschien is het beter te zeggen dat het Seminarie en route is". Aldus lezen wij in een keurig verzorgde bro chure, waarin zijn opgenomen de eer der in deze maand gepubliceerde arti kelen in de Leldse Courant en welke brochure werd uitgereikt aan de zeer vele bezoekers die afscheid kwamen nemen van de hen zo vertrouwde om geving. Des morgens werd in de parochie kerk een hoogmis gecelebreerd door pastoor J. Slijkerman, terwijl als me de-celebranten optraden praeses W. de Graaff van het theologicum. A. van Oosterom van het philosophicum en de pas gewijde priesters J. van Burk en A. v. d. Hulst. Diaken G. van Vil- steren hield de lezingen, terwijl de eerw. heer J. Groenenwegen optrad els ceremoniaris. De dienst werd op geluisterd door de schola van 't theo logicum en het philosophicum en het parochieel zangkoor resp. onder lei ding van de heren C. Rozenmeijer en J. Hoogwegt. terwijl het orgel werd bespeeld door de heer J. Raas. Bij deze plechtigheid waren tevens aan wezig oud-pastoor J. Gussenhoven, de oud-professoren A. Hammerstein, nu Jpastoor te Noordwijkerhout, .A. v. d. [Boog, thans rector van het St. Elisa- beth-ziekenhuis te Leiden, prof. J. Stieger en kapelaan A. Weijermans. Onder de zeer vele aanwezigen, die deze indrukwekkende dienst bijwoon den waren, behalve de parochianen, ook talrijke studenten van genoemde instellingen aanwezig. De predikatie werd gehouden door pastoor Slijker man, die, nadat hij een kort overzicht jhad gegeven van de historie van het seminarie, waaruit bleek dat tijdens fhet bestaan van het seminarie meer i 2500 priesters hier hun opleiding dingen dank bracht voor de onschat bare verdiensten die het seminarie voor de kerkelijke hiërarchie in het gewest Holland heeft gehad. "Met weemoed, aldus spreker, zien wij de professoren en de studenten uit deze gemeente vertrekken en zij laten hier vele en mooie herinnerin gen achter. Vooral de laatste jaren was er tussen hen en de parochie een grote band en wij zullen er nog aan moeten wennen dat dit alles in deze zo mooie en rustieke omgeving gaat verdwijnen". Hij bracht dank aan de praesdfe, de professoren en oud-profes soren voor de steeds ondervonden me dewerking voor het vervullen van kerkdiensten en andere plechtigheden wanneer (en zulks nimmer tever geefs) op hen een beroep werd ge daan. Wij zullen allen, aldus spreker, u zeer node missen en wanneer het bekende Franse gezegde "Partir, c'est bewaarheid wordt, dan is het zeker in dit gevaL Het was een stichtende dienst, die bij velen een diepe indruk zal hebben achter gelaten. In de namiddag was er voor de pa rochianen gelegenheid het seminarie te bezichtigen, waarvan door zeer ve len gebruik werd gemaakt. Zij wer den hierbij door de studenten gastvrij ontvangen. Nadat verversingen waren aangeboden, werd onder hun leiding een rondgang door het gebouwencom plex gemaakt, waarbij op deskundige wijze tekst en uitleg werd gegeven. Tevens kon een bezoek worden ge bracht aan de voor dit doel speciaal georganiseerde tentoonstelling van kostbaarheden en preciosa uit het be zit van het seminarie. Des middags vond een voetbalwed strijd plaats tussen de studenten en de voetbalvereniging "Warmunda", waar bij duidelijk bleek dat ook de studen ten van de sport meer dan voldoende kaas gegeten hadden. Ten besluite van dit mooie afscheid bracht des avonds de muziekvereniging "St. Mat thias" een muzikaal afscheid. In de harten van de gehele Warmondse ge meenschap zal het seminarie nog zeer lange tijd een belangrijke plaats in nemen. Gezinselftallen speelden voor pater v. d. Geest De elf gebroeders Van der Geest uit Voorschoten hebben dit week einde voor hun broer, pater Van der Geest, die in de missie op Borneo werkzaam is. gevoetbald tegen de elf broers Van der Poel op het terrein van DOSR in Roe- lofarendsveen. Pater Van der Geest verrichte de aftrap voor deze wedstrijd, die door een flink aantal toeschou wers werd bijgewoond. De gebroe ders Van der Poel namen direct het heft in handen en maakten nog voor het rusteignaal drie doelpunten. Na de hervatting kwamen de Van der Geesten sterk opzetten, maar zfj hadden toch nog een hélt uur nodig voor het redden van de eer Dodelijk ongeval te Katwijk Binnen Zaterdagmorgen om 10.35 uur zijn op de Sandtlaan te Katwijk twee kin deren om het leven gekomen. Bij het oversteken van de weg bemerkten Peter J. v. d. Mey, 5 Jaar, en Jan Bouma, S Jaar, wel een vrachtwagen, maar zij letten niet op het verkeer van links. Uit de richting Rijnsbnrg kwam namelijk een personenauto, die de beide kinderen niet meer kon ont wijken, waardoor zij op slag werden gedood. OEGSTGEEST Geboren: Reindert, z.v. J. Hand graaf en C. den Os; Eelse Alfred, z.v. A. F. Noordhuis en H. A. van der Ploeg; Martine Hélène, d.v. R. J. Belonje en A. Boer. Ondertrouwd: J. K. M. Gevers en M. L. Breusers. Getrouwd: P. Haasnoot en Y. J. Grol; C. Boesaard en R. M. Slagter; D. van den Bosch en W. F. de Nie; F. W. Noppen en J. L. Cornelissen; P. J. Ver schuil en W. J. van Leyde; C. de Bak ker en H. Horree; D. C. Brandt en J. E. Een snapshot van de voetbalwedstrijd tussen een elftal van de studenten en "Warmunda". Warmunda won de wedstrijd met 32. Bekende t.v.-artiesten, waaronder FRED KAPS, de MOUNTTES en COR KY BROKKEN, hebben zaterdagavond bun beate beentje voorgezet om het 40- jarig jubileumfeest van Roodenburg zo goed mogelijk te doen slagen. Daarin zijn zU volledig geslaagd want de Le4- denaars die met ruim 1000 "man" waren gekomen waren een dankbaar publiek. Met blauwzwarte sterren en anjers en bovenal een opperbeste stemming feest ten z(j tot ver na middernacht door in de Stadsgehoorzaal die versierd was met de vlaggen ven alle Leldse voetbalver enigingen en bloemstukken die tydens de receptie waren aangeboden. Voorzitter H. J. Uiterdyk dankte allen voor de belangstelling, de vele geluk wensen en cadeaus die zyn vereniging had mogen ontvangen. Byzonder welkom werden geheten de voorzitter van de KNVB afd. Lelden, inr. J. J. de Jong en drs. J. P. v.d. Reyden. voorzitter van de Sportstichting. DOLDWAZE MOUNTIES Na de voorzitter werd de avond door het radio-orkest van John Kristel vro lijk ingezet. Met zang van Ellis de Waal. opvolgster van Knokke-zangeres Connny Vink. werd de zaal "op toeren" gebracht Elles, die op 12 Juni voor de radio zal optreden bracht enkele vlotte nummers, waarby zy aan de piano werd begeleid door G. v. Beem, die voor de komische noot in het orkest zorgde. Fred Kaps maakte daarna zfln op- I wachting met zyn magische verrlehtin- I gen. De te zelfverzekerde goochelaar liet de zaal verbaasd staan, ofschoon enige kleine foutjes wat afbreuk deden aan het geheel. Na deze maglcus en de muzikale clown Rexis, die op zyn In strument een ordinair nummertje vloe ken weggaf, kwamen de Mounties. Het komische gezicht van Plet Biunbergen was reeds voldoende om de aanwezigen in lachen te doen uitbarsten. Met zfjn improvisaties maakte hy het collega René van Vooren soms bijzonder lastig en voor deze laatstgenoemde was het bepaald moeiiyk niet eveneens te lachen. Mountle-Piet zong verder twee bekende liedjes: Waar la myn nijptang en uit de Duitse Rudl-Carrell show "Toen kwam er een bui". Compleet met vlechten en rok bezongen beide komieken als kam- peersters de banjo van Jo. Corry Brokken besloot voor de pauze het programma. Begeleid door haar vaste pianist J. Schutte bracht zy haar reper toire. Diep onder de indruk was de heer H. Choufour s.r. die voor de zangeres het ideaal was en haar als zodanig mocht "bystaan". GROTE VERLOTING Tydens de pauze werd gepoogd de resterende loten te verkopen die aan trekkeiyke prijzen zouden opleveren. De hoofdprijs was een koelkast die mevr. A. Wons ten deel viel. Bueno de Meaquita voelde zich op deze feestavond, temidden van voetballers, goed thuis. Zelf is hy een enthousiast beoefenaar van deze sport en ook een voetbalwedatryd mag Trekking loterij van Actie '67 Notaris Van Eek heeft saterdag- morgen in de trouwzaal van het Stadhuis de trekking verricht van de lotery. die gehouden werd voor de Actie '67. De hoofdprijs, eeu personenauto, is gevallen op het lot 46328. De volautomatische wasmachine gaat naar de eigenaar van lot no. 83268 en de derde hoofdprijs, een com plete fotouitrusting. Is voor de bezitter van lot no. 10398. Voor de overige van de In totaal 235 pr(jzen raadplege men de trek- kingslljsten, die ter Inzage liggen en verkrijgbaar zyn op het bu reau van de Sportstichting, Sta tionsweg 32, Lelden. hy graag zien. Bueno. die reeda voor zyn optreden enkele smakeiyke moppen tapte, gaf goede Imitaties. Met name die van Sammy Davia Jr. was bewonde renswaardig. Alvorens de "beentjes van de vloer** konden worden gegooid, werd op de ac- corrleonmuzlek van de drie Jacksons vroiyk meegezongen en gedeind. De dansmuziek werd verzorgd door het or kest van John Kristel, waarbij de heer J. Alphenaar als balletleider optrad. Spoedig was ledereen in een doldwaze stemming wat goed tot uitdrukking kwam in de vele polonaises. Zaterdag volgt nog een feestmiddag voor de Jeugd, die hy Roodenburg een vooraanstaande plaats Inneemt. Immers: Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst en die heeft de club uit Lelden-Noord FEESTELIJKHEDEN ROND VIERDE LUSTRUM „ST0MPW. BOYS" BEGONNEN ZILVEREN „ALTAARJUBILEUM" VAN P. VAN DER GEER FEESTELIJK GEVIERD Onder zeer grote belangstelling zowel tijdens de H. Mis als op de receptie heeft ,,Piet" v. d. Geer gisteren het feit her dacht dat hy 25 jaar geleden zyn dienst In de Meerburgkerk begon, waarna hy akoliet werd en nu als assistent zyn diensten nog trouw aan het altaar ver- Tot intentie van de jubilaris werd de Hoogmis door pastoor J. Kragtwijk op gedragen. Door het zangkoor werd on der leiding van de heer v. d. Velde de Missa Populi van Hubert Cuypers voor koor en kerkvolk uitgevoerd met aan het orgel de heer H. Riebeek. In zyn toespraak tijdens deze H. Mis zei pastoor Kragtwijk dat de intentie van deze H. Mis een dubbele intentie was omdat hyzelf het feit herdacht dat hij 35 jaar geleden tot priester werd ge wijd. Dit feest had eigenlijk verleden week moeten plaats vinden, maar door uitstedigheid zijn deze feesten kerkelijk samengevoegd. Zich tot de jubilaris richtend zeide hij zeer dankbaar te zyn het vele werk dat door hem in die 25 jaar is verricht niet alleen door zijn persoonlijke dienst doch ook als leider de misdienaars en akolieten. In zijn dankwoord betrok hij ook de echtgenote de jubilaris omdat zij haar man vele avonden thuis moet missen. Dat dit jubileum een zeldzaam jubi- eum ls, illustreerde spr. met een schrif- teiyke gelukwens van een oud-kapelaan die o.a. schreef: Dit is de eerste keer n mijn loopbaan dat ik een dergelijk jubileum meemaak en het zal ook wel de laatste zijn". Ook haalde pastoor Kragtwijk de tijd nog op dat hy als ileuwe herder van de parochie werd ïeïnstalleerd. Op weg naar de kerk maakte hij zich zorgen over de organi satie in de kerk, waarop de kapelaan, die hem vergezelde, hem geruststelde met de woorden: „maak u maar geen zorgen, want Piet is er en dan is het altijd in orde". Dat het in orde is ge komen is ook verder gebleken in de tijd dat hij nu pastoor is. In de persoon van Piet v. d. Geer dankte pastoor Kragt wijk ook al degenen die wekeiyks of dagelijks hun diensten in de kerk ver richten. Na de H. Mis werd door het zangkoor het „Domine salvum fac pastorum" voor de jubilerende pastoor gezongen. Receptie Na de H. Mis werd in de pastorie een druk bezochte receptie gehouden. Na mens de collegae-asslstenten werd door de heer Duindam het woord gevoerd, namens de akolieten sprak Leon v. d. Hoeven en namens de misdienaars Je roen v. d. Meer, allen onder het aan bieden van geschenken. Verder spraken nog de afgevaardig den van het dames- en herenkoor en wa ren aanwezig rector Campfens en eme ritus-pastoor H. A. M. Kouwenhoven en afgevaardigden van de toneelvereni ging „Liefde voor Toneel", waarvan de jubilaris voorzitter is en van de KVP, van welke afdeling hy het secretariaat bekleedt. Koster Henk v. d. Hoeven kon by de sprekers niet achterbiyven en sprak 'n dankwoord voor de ondervonden mede werking. Ook na de Mis van twaalf uur kwa men nog vele belangstellenden de jubi laris gelukwensen, waarna het feest in Intieme kring werd voortgezet. UITGAANSDAG SPEELTUIN VER. SWIETEN De uitgaansdag van de speeltuin vereniging „Swieten" is mede door het prachtige weer een groot succes gewor- De 100 kinderen vertrokken in 2 grote bussen, nagewuifd door de vele ouders. De stemming was er spoedig in en vro lijk zingend werd de tocht aanvaard welke ging via Schiphol en Soestdyk naar Harderwyk waar men omstreeks 12 uur arriveerde. Hier werd de meegebrachte lunch ge bruikt en konden de kinderen zich uit leven in de grote speeltuin. Maar het hoogtepunt vormde toch wel het bezoek aan „flipper". Na weer een verfrissing te hebben ge noten ging men per boot de Zuiderzee werken bekyken. Dit bootreisje viel ook zeer in de smaak evenals het zakje pa tat dat werd aangeboden. Voor dat men er dan ook erg in had moest de terugtocht worden aanvaard. Vele ouders stonden by de speeltuin toen de kinderen er blij en ook wel vermoeid om 8 uur aan kwamen, nog navertel lend over deze fyne dag. ZOETERWOUDE KPJ Zoeterwoude hield sportdag Onder Ideale weersomstandigheden hield de Zoeterwoudse KPJ gisteren haar sportdag op het genieenteiyk terrein aan de Nieuwe weg. Het was een on derdeel van een zoinerprogranima dat het aktleve bestuur In samenwerking met de sportcommissle haar talrijke le den voorschotelt. Behalve een onderlinge krachtmeting was dit ook een test voor de a.s. dis- tricts-sportdag waar met een grote af vaardiging aan zal worden deelgeno men. In de a.s. zomermaanden zal ook een bezoek worden gebracht aan de af deling Bladel, terwyi de leden van deze afdeling enige tyd later ook een tegen bezoek aan Zoeterwoude zullen afleggen. By de wedstrijden van gisteren maak te Annie de Boer een opvallend debuut Zij schreef voor alle zes damesnum mers in. werd driemaal eerste en plaat ste zich op de overige nummers by de eerste drie. De meeste concurrentie on dervond zy van Ria Straathof. Nico Straathof, notabene een van de organi satoren, won 3 herennummers en wist bij de hink-stap-8prong de tweede plaats te behalen. Ook Wlm Kaptein wist zich byzonder te onderschelden. De uitslagen lulden! Dames: 100 m.: 1 A. de Boer, 2 Ria Straathof, 3 M. Berg. 200 m.: 1 A. de Boer, 2 Ria Straathof, 3 A. v. d. Salm. 400 m.: 1 Ria Straathof. 2 W. v. d. Salm, 3 A. de Boer. Hoogspringen: 1 R. v. d. Krogt, 2 A. v. d. Krogt, 3 A. de Boer. Verspringen: 1 A. de Boer, 2 W. v. d. Salm, 3 A. v. d. Salm. Hinkstapsprong: 1 W. v. d. Salm, 2 A. de Boer, 3 A. v. d. Salm. Heren: 1 100 m.: 1 N. Straathof, 2 L. v. d. Ham, 3 W. Kaptein. 400 m.: 1 W. Kaptein, 2 Chr. van Leeuwen, 3 Jac. Veldhuizen. 1500 m.: 1 H. Verdegaal, 2 W. Kap tein, 3 P. de Groot. Hoogspringen: 1 N. Straathof, 2 P. de Groot, 3 G. Olsthoorn. Verspringen: 1 N. Straathof. 2 C. Berg, 3 L. Onderwater. Hinkstapsprong: 1 W. Kaptein. 2 N. Straathof, 3 J. v. d. Werf. LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Schreven wy vorige week dat de he ren Van der By 1-Van der Kook met Wessels-Zwanenburg nog begerige blikken op de vierde plaats wierpen na hun indrukwekkende eindsprint, donderdagavond hebben Gerlich-Van Leeuwen met het echtpaar Van Kla veren geen halve maatregelen geno- Tnen om deze plaats definitief te be houden. Met een Bcore van rulip 100 punten verschil verpletterden zy het echtpaar Verduin met de heren Brum- melkamp-Van Berge Henegouwen. Tyssen-De Winter met Loof-Witkamp vorige week reeds definitief eerste plaats-bezetters, handhaafden hun on geslagen record en behaalden een 51 zege op de dames Jans-Van Zonne veld met de heren Pias-De Vries. De dames Van Gelder-De Jong met het echtpaar Rompes hadden bij het af sluiten van de eerste helft tegen de laatste plaats-bezetters de dames Wes- sels-Bosse met mevr. Van Schendel-hr. Bosse een flinke achterstand, maar ulteindeiyk werd het toch een. zy het minimale, 42 overwinning. Een zeld zaam voorkomend lets is de gezamen- lijke eindstand van de no's 8 en 9, nl. het echtpaar Van Donkersgoed met de dames Altink-Van Upwlch en Jans- Pouw met de gebr. Karstens. De Ko ning-Van Zonneveld met Veldhuyzen- Van Vliet behaalden tenslotte een 51 zege. De eindstand van deze viertallen competitie luidt als volgt: 1, Tyssen-De Winter met Loof-Wit kamp 7515 +596, 2 dames Jans-Van Zonneveld met heren Pias-De Vries 6327 +351, 3 dames Van Gelder-De Jong met echtpaar Rompes 6030 Zaterdag J.l. begonnen de feesteiyk- i heden rond het 20-jarig bestaan van de voetbalvereniging „Stompwykse Boys", j Aan het Jeugdtournooi, dat op deze dag werd gespeeld, namen de volgende clubs deel: SVLV, UDO, RKDEO, DOCOS en Stompwykse Boys. In de leeftydscatagorie van 10 en 11 jaar werd SVLV winnaar en Stompw. Boys behaalde de tweede plaats. In de leeftydscatagorie van 11 en 12 jaar be haalde St. Boys na het nemen van enige strafschoppen de le pits. SVLV werd 2e. Uitslag 14-jarlgen: 1. RKDEO: 2. St. Boys. In de groep vn 15 jarigen was de uitslag: 1. St. Boys; 2. Docos. De alge mene stand na de eerste dag luidt: St. Boys 22 p.; SVLV 17 p.; DOCOS 17 p.; UDO 11 p. en RKDEO 11 p. Op zater dag 3 juni a.s. wordt het toernooi voort- Feesteiyk ontbyt Gistermorgen begonnen de feesteiyk- heden om 9.00 uur met een H. Mis in de parochiekerk. Na afloop was er een ontbyt ln „Het Blesse Paard". Op dit +227, 4 Gerllcht-Van Leeuwen met echtp. Van Klaveren 5832 +377, 5 Van der Byi-Van der Koog met Wes sels-Zwanenburg 5535 +169, 6 echtp. Danz met Blom-Danz Jr. 53-37 146. 7 dames Lenaers-Schutte met heren Lenaers-Schutte 4842 +27, 89 damea Altink-Van Upwlch met echtp. Van Donkersgoed en Jans-Pouw met gebr. Karstens 4644 +19, 10 echtp. Verduin met Brummelkamp- Van Berge Henegouwen 4149 147, 11 mevr. Zwarts-hr. Karstens met Da- men-Schlppers 39—51 —167, 12 mevr. Van Berge Henegouwen-mevr. De Ko ning met heren Dulker-Kleft 3159 240, 13 dames Hoogervorst-Zand- bergen met echtp. Stokhuyzen 3060 284, 14 De Koning-Van Zonneveld met Veldhuyzen-Van Vliet 2961 - 281, 15 dames Van der Bijl-Zwanen burg met echtp. Groesbeek 2466 —389, 16 dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr. Bosse 2268 —413. EINDEXAMENS ST. ADELBERT WINSTGEVEND WEEK EINDE IN LEIDEN VOOR INBREKERS De reeks van Inbraken, die ln het afgelopen week-elnde ln Lelden hebben plaatsgevonden, begon vrydagnacht met de ontvreemding van een zgn. „Chinese huid", een langharig vloerkleed, ter waarde van 130,uit een binnenhuis- architecteur-zaak op de Hogewoerd. Diezelfde nacht, om 3.20 uur. werd er io het huis van een alleenwonende 73-jarlge vrouw Ingebroken. De inbrekers kwa men via een schuifraam in de woning binnen en doorzochten alle kasten en bergmeubels. Er werden een aantal portemonnaie's ontvreemd met een gezamen- ïyke Inhoud van 30—, alsmede een groot aantal zilveren en gouden sieraden. De Inbrekers probeerden ook nog de slaapkamerdeur va nde vrouw te foreeren, maar op haar hulpgeroep namen ze de benen. Ook Ingebroken ls ln een bouw keet aan de Trekvlletweg, waar thans een handboor ter waarde van ƒ132, en een waterpas-Instrument ter waarde van 900, werd ontvreemd. Op de Haarlemmerstraat werd tenelotte een vitrine vernield, van waaruit wandversieringen ter waarde van 50,— verdwenen. Wassenaar; W. Burgers. Was>enaar; T. G. Folmer, 's-Gravenhage; A. Har- tog, C. v. d. Holst en W. Jongma, allen Wassenaar; H. v. Leur, 's-Gravenha ge; H. Looyestyn, Wassenaar; J. Put- ker. Wassenaar; L. Scholtes, Hazers- woude; J. Schouten, Wassenaar; E. Schreiner, 's-Gravenhage; C Vink, Noordwijk; P. v. Adrichem, Voorscho ten; F Annegarn, 's-Gravenhage; F. Beck, J. v Beek. J. Brons en F. Drum men, allen Wassenaar; W. Duiveman, 's-Gravenhage; E. Groeneveld, 's-Gra venhage; F. Hanrath, Wassenaar; T. v. d. Holst, Wassenaar; R. Hulsebosch, Voorschoten; C. de Jong, 's-Graven hage; R. Laura, Voorschoten; P. Le gerstee, 's-Gravenhage; J. Moree, Was senaar; H. Nagel, Oegstgeest; G. Ruig- rok, Katwijk; C. Spruyt, Voorschoten; J. Straub, 's-Gravenhage; P. de Vries, 's-Gravenhage; B. Weiiers, Wassenaar; C. Zonneveld, Wassenaar. ontbyt waren behalve de senioren van St. Boys een aantal genodigden aanwe zig. Vele genodigden hielden een korte toespraak. De heer Blegstraaten, die de NKS en de LVB vertegenwoordigde, stelde o.m. dat het 20-Jarlg bestaan van een vereniging geen echt feest ls. De geest in een amateuristische vereniging vond hy zeer belangrijk ln tegenstelling tot de prof. vereniging, waarby de sfeer heel anders is. „Het is oppassen met de Boys!" De heer v. d. Klugt, die de COV8 vertegenwoordigde, zei o.m. dat de scheidsrechters die naar Stompw. Boys togen byzonder oplettend moeten zyn vanwege de volledige spelinzet waar mee er gestreden wordt. De voorzitter van Stompwykse Boys, de heer A. Luiten, maakte hiertegen enigszins hezaar en voegde er aan toe dat St. Boys de laatste drie Jaar met geen enkele strafzaak te maken heeft De heer Spigt sprak namens RKAW. Hy zei o.m. dat St. Boys nog een echte vriendenkring is, terwyi RKAW van wege de grootste noodgedwongen een meer zakelijke instelling heeft. Hij bood St. Boys een bal aan. De heer Bunnlk die namens de Sportgemeenschap sprak, accentueerde voornameiyk de samen werking binnen die gemeenschap. SJZ bood St. Boys een bal aan. Toen mevr. v. Bemmelen St. Boys namens HVS een bloemstuk aanbood plaatste zy de opmerking dat St. Boys In tegenstelling tot HVS genoeg leiders en bovendien een uitstekende vervoers- gelegenheid heeft. Namens het fanfare corps „Juliana" zei de heer J. van Bo- hemen o.m. dat St. Boys ln tegenstelling tot het verouderende corps genoeg Jeugdleden heeft. De heer C. Jansen vertegenwoordiger van „Gyversto" bood namen zyn vereniging een bal aan. Voorts werd er namens alle leden van St. Boys een enveloppe met Inhoud aan het bestuur overhundlgd. Tenslotte hul digde men de heren A. Luiten, L. Waa- yer en M. van Ryn voor hun 20-Jarig bestuurslidmaatschap. 'a Middags werd er een wedstrijd tus sen de veteranen van St. Boys en SJZ gespeeld met als inzet een beker. Binnen enkele minuten had St. Boys door doel punten van J. Oliehoek, T. Oliehoek en H. v. d. Helm een voorsprong van 3-0 opgebouwd. Door een penalty van Berg kwam de stand op 3-1. Vlak voor de rust scoorde Vlasveld: 3-2. Na de rust begon St. Boys weer met een offensief en voerde de stand op tot 5-2 door doel punten van H. v. d. Helm en J. Kappe- teln. Tegen net einde van de sportlef ge speelde wedstrijd werd het tempo van St. Boys beduidend lager en Opdam bracht de stand op 5-3. Vla een uitval van J. v. d. Geest kwam de stand ten slotte op 5-4. SJZ in ere-wedstrijd met 5-4 bedwongen Voordat Stompw. Boys ln een nogal verrassende opstelling haar ere-wedstryd tegen het onlangs gepromoveerde SJZ zou spelen, hield voorzitter A. Luiten 'n toespraak. Hy feliciteerde o.a. SJZ met haar kampioenschap en sprak de hoop uit dat Stompw. Boys het volgend Jaar dit voorbeeld zou volgen. HIJ dankte vervolgens Huub v. d. Helm die maar liefst 16 jaar voor het eerste van St. B. I speelde en dus plm. 350 wedstrijden in I dit elftal gespeeld heeft. Voorzitter A. Luiten gaf hem ter gelegenheid hier van bloemen. Hierna volgde een wedstrijd die menig supporter nog lang zal heugen. Er werd hoogstaand voetbal gespeeld, goed ge combineerd, maar bovenal sportief ge streden om de begeerde beker. 8L Boys was belust op revanche voor de twee ge leden nederlagen tegen SJZ In de com petitie. Het waren echter de bezoeker» die vla L. van Veen de score openden (0-1). Misschien zouden de fel aanval lende Zoeterwouders deze stand nog wat hebben opgevoerd, als niet spil Bosman ln paniek te hard op »yn keeper terug speelde (1-1). Hierdoor aangemoedigd gingen de Stompwykers in het offensief. Na en kele gemiste kansen was *t K. Lellveld ongetwyfeld de grote man ln het Stomp wykse aanval, die de stand op 2-1 bracht. Enkele minuten later was het zelfs 3-1. ditmaal door L. Belt, die de bal toegespeeld kreeg van A. Enze. Ook na de rast zag het talrijke pu bliek ©en boeiende wedstrijd. In het eer ste kwartier profiteerde SJZ vaa een korte Inzinking In de Stompwykse ploeg en scoorde In korte tyd 3 doelpunten door Koek, Klink en v. Veen. De Stompwykse supporters gaven alle hoop op een overwinning al op maar de Boys verrasten eenleder door opnieuw terug te komen. H. /onderop maakte de stand weer geiyk en het was de kleine K. I lli rld. die door de achterhoede van SJZ glipte en keeper Cromvolrt het nakyken gaf. SJZ probeerde van alles nog om geiyk te komen, maar keeper T. Vimr.n* wist zijn doel voor een nieuwe doorboring te behoeden (5-4). Na afloop van de twee wedstrijden werden de bekers uitgereikt door de voorzitter van St. Boys de heer A. Lui ten. De door de ysclub ter beschikking gestelde beker voor de veteranen werd overhandigd aan de aanvoerder C. v. d. Helm. De beker, die door G. v. d. Haar beschikbaar was gesteld voor het win nende eerste elftal, werd aan T. Duiven- steln overhandigd. Gisteravond was er voor de leden van St. Boys een grote feestavond ln „Het blesse paard". Leidse student zag iu wel ierszaak juw voor c afé aan Een 23-jarige Leida student is van nacht door de Leidse politie aangehou den op grond van het ongebrulkelyke verachynsel dat hy de deur van een ju welier op de Morsweg aan het Intrappen was. De student was echter dusdanig be neveld. dat hy ts doen meende te heb ben met de toegangsdeur van een café, open te doen, "potdicht" bleef

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3