S)c£aidóeSou^ant commercie om hier mijn meer dan staaltje gezicht te laten van zien Showman verkende markt in Nederland AYRO-televisie maakt deze zomer schoon schip AUTO BIERMAN N.V. AUTOMOBIELBEDRIJF J. FAAS Unieke film over Vietnam TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 29 MEI 1967 Nieuwe kardinalen hopelijk geen „prinsen der Kerk" SAMMY DAVIS jr.: „Niet nieuwe kardinalen heeft benoemd, komt niet als een verrassing. Wel verrassend is, dat de pauselijke nuntius-Internuntius in Nederland, mgr. Beltrami, tot de uitverkorenen behoort. Hiermee wordt de lijn doorgetrokken van een oude traditie, die aan pauselijke gezanten bij het bezetten van kardinaalspo8ten een zekere voorkeur zijn reden voor heeft. Dit besluit zal te gemakkelijker aanvaard en ge respecteerd worden, zowel binnen als buiten de Kerk, naarmate aan boven genoemde zorgen de grond wordt ont nomen. Het kardinalaat moet ruim baan laten voor de volle ontplooiing van de bisschoppensynode. En de dragers van het ambt zullen hun titel van „prinsen de Kerk" met alles wat daaraan geeft. WH wensen kardinaal Guiseppe j vastzit, maar het best kunnen laten Beltrami van harte geluk met zijn I vallen, uitverkiezing en spreken de hoop uit. I dat hU ln z'n nieuwe functie de belangen van onze kerkprovincie, hem van nabij bekend, zo goed mogelijk zal behartigen. Dat onze voldoening niet helemaal onvermengd kan zijn, vindt zijn oorzaak ln 't feit van de kardinaalsbenoemingen als zodanig. Door het lang uitblijven van deze benoemingen, is de hoop ontstaan, dat Paus Paulus het instituut van het kardinalaat wellicht zou laten uitsterven. Dit zou naar veler mening een voordeel betekenen zowel voor een gezonde herstructurering van het binnenkerkelijk bestel als voor de toenadering tot de afgescheiden Kerken. Nu het concilie de volle nadruk heeft gelegd op de collegiale structuur van de Kerk, waarin de Paus samen met de bisschoppen van heel de wereld de hoogste verantwoordelijkheid draagt, zijn de papieren van het kardinalaat in waarde gedaald en zou het volgens meerderen zelfs gemist kunnen worden. Ook ln oecumenische kringen zou men het wegvallen van deze al te Romeinse instelling toejuichen, te meer waar zij in de loop der tijden een nogal triomfalistische gedaante heeft gekregen die moeilijk past in het beeld van een evangelische Kerk. Paus Paulus heeft door zijn besluit van een andere opvatting blijk gegeven en wij willen aannemen, dat hij daar hul- lJe AVRO begon gistel dlging aan Toon Hermans die deze dag te Venetië was uitgeroepen tot Europa's showman nr. 1 (nog van harte proficiat, Toon!) en als dat gebeurt op de avond van Sammy Davis jr., zeer nadrukkelijk geannonceerd als Amerika's showman nr. 1, dan ontkom je niet aan het trek ken van vergelijkingen. Onze Indruk: Sammy zingt natuurlijk véél beter. Hij brengt tientallen songs die we al van anderen gehoord hebben. Doet dat op heel eigen wijze, met een heel aparte .sound" en met een voor treffelijke interpretatie. Zo, als enter tainend zanger, schaart hij zich bij de allergrootsten. Verder: zijn conference betekent géén top. Hij manipuleert zijn knappe re volvernummer. doet een beetje tapdance, een paar imitaties Rookt tussendoor zijn sigaretje en laat zijn smokingdasje loshangen. Het publiek in het Concert - gebouw is om alles razend-enthousiast. We zien het allemaal op de beeldbuis, geregistreerd door Theo Ordeman die kennelijk zonder camera repetitie voor een regiewondertje zorgt. En we waarderen wat dat kleine mannetje allemaal doet. Maar, eeTlijk, we zijn er niet onderste boven van! We moeten vergelijken met Toon Hermans die zijn, veel simpeler liedjes zingt. Wiens conference niet dieper prikt dan in doodgewone alle daagse dingen. Maar die dat allemaal doet met een timing die tot in onder delen van seconden perfect is. Die een zaal niet alleen razend-enthousiast maakt om wat hijzelf doet, maar ook om wat hU zijn publiek bespelend die zaal laat doen. Toon beter dan Sammy? We zouden het niet durven beweren. Maar. mochten wfl kiezen, dan kozen wfl Toon! ln wat AVRO en impresario Lou van Rees „Gala of the year" noemden figu reerden voorts een inderdaad uitstekend orkest; zangeres Fran Jeffries, wier goe de vocale kwaliteiten zich paarden aan haar dito fysieke, en een „danspaar" dat met een serie vrije oefeningen ver achterbleef bjj het artistieke genot dat in superlatieven Inleidende Willem Duys ons beloofd had. Kunstgrepen Jubileerde gisteren: vijf tigste uitzending van het programma van Pierre Jansen en Leen Timp. Dat is een felicitatie waard. Voor de samen stellers uiteraard, maar óók voor de kijkers, want over het geheel is het een erg goed programma. Gisteren met name feestelijk-goed ln een uitzending over de oud-Romeinse overblijfselen te Ostia. Zaterdag herhaalde de NCRV de des tijds door ons al becommentarieerde musical .JU en ikke". Desondanks wa ren er toch een paar programma's die een kanttekening verdienen. Bü de NCRV: Attentie, dat een opmerkelijk verband legde tussen Amerikaanse deser teurs en Amsterdamse provo's, en dat in een late extra-uitzending voortreffelUk actueel nieuws uit Israël bracht. De VARA bracht in Achter het nieuws een kleurige reportage over de onspor tieve vete tussen Glasgow Rangers en Celtic, die overigens door de meeste voetbul liefhebbers gemist werd nemen wij aan, omdat zij begon toen de NCRV op „I" nog bezig was met een reportage van de „oude voetbalglorie" die in Eind hoven tegen Britse voetbalbejaorden streed. Ook bij de VARA Annemarie Oster. Zij parodieerde een aantal Nederlandse klelnkunstartiesten. Deed dat met (eigen) nogal rancuneuze teksten, zon der veel stem en zonder het Imiteer talent van vader Guus. BU haar Rlka- J mixen pa rod ie viel ons ineens «Ie geiy- kenls met mama Ank van der Moer lult de tijd van „Waar is mijn doch ter?") op. Jammer dat ze haar acteer talent niet geërfd heeft. Vg. George E. Stone overleden LOS ANGELES De acteur George E. Stone is vrijdag in de ouderdom van 64 jaar overleden. Stone, die de meeste bekendheid genoot door zijn gangsterrol len, stierf aan de gevolgen van een hart aanval, waardoor hij tien maanden ge leden getroffen werd. Stone verscheen regelmatig in de Perry Masontelevisie- serie. Hij had onder andere rollen in ,,The front page", „Guys and dolls", ,,The man with the golden arm", en in de „Old Boston Blackie", serie. Theo Eerdmans vanavond „uitgeteld Na ruim tien jaar nemen Theo Eerd mans, zijn assistente Maud en de VARA-hobbyquiz afscheid van het beeldscherm. Theo Eerdmans en Maud hebben, vrijwel zonder onderbreking (alleen tijdens een periode van ziekte werd Eerdmans enige tijd vervangen door Joop van Tljn) aan de VARA- quiz hun medewerking gegeven. In die ruim tien jaar hebben Theo Eerdmans en Maud niet minder dan zes verschillende quizzes meegemaakt. De laatste drie jaar was dat „Tel uit je winst", onder regie van Rinus Spoor In die periode werd 22 keer 1000 gulden uitgekeerd. Daarvoor heetten de pro gramma's achtereenvolgens „Wereld wijs". „Willens en Wetens". „T.V.- Toto „Je neemt er wat van mee" en „Weet wel wat je waagt". Deze uit zendingen stonden onder regie van Gijs Stappershoef. Eimert Kruidhof en Ellen Blazer. De laatste aflevering van „Tel uit je winst" zal vanavond te zien zijn. Bij die gelegenheid zullen vier kandidaten voor het voetlicht treden, om te probe ren de vierde en vijfde ronde heelhuids wat betekent 500 of 1000 gulden door te komen. De deelnemers zijn me vrouw J. van 't Hof-Jörgensen uit Loosdrecht met het onderwerp „Vin cent van Gogh" de heer H. van Hoek uit Hoogerheide, met het onderwerp „Fonas Wilkes", de heer J. Loots uit Enkhuizen met het onderwerp „Joseph Schmidt" en de heer N. C. Hauwert uit Slootdorp met het onderwerp ..Griekse geschiedenis". Regie Rinus Spoor. Ned. I. 20.45 uur. Milo Anstadts tv-documentaires bekroond len, Hongarije en Tsjecho-Slowakije in het VARA-programma vertoonde, maakt een nieuwe qombinatie van deze produkties. Deze samenvatting, waarin een doorsnee gegeven wordt van het leven en werken in deze drie landen, zal door de NTS naar het festival van Praag worden afgevaardigd. Voor Ne derland heeft de heer Piet te Nuyl jr. hoofd van de VARA-televisie zitting in de jury. Naast deze eervolle afvaardi ging naar Praag, ontving Milo Anstadt een prijs van duizend gulden van de ANWB, wegens de toeristische kwali teiten van zijn t.v.-documentaires over de oost Europese landen. Zijn program ma's hebben bij de kijkers zoveel be langstelling getrokken, dat de program maleiding van de VARA het besluit heeft genomen deze tv-serie het volgend seizoen voort te zetten met produkties over Joego-Slavië, Roemenië en de Sovjet-Unie. Begrafenis slachtoffers brand in Brussel op t.v. HILVERSUM (ANP) Dinsdagmorgen rcemt de NTS van 13.00 tot 13.30 uur via Nederland I de rechtstreekse BRT- reportage over van de begrafenis van de warenhuisbrandslachtoffers in Brus sel. AMSTERDAM Sammy Davis jr., fel oranje overhemd, nauwsluitend grijs geruit kostuum, ring met drie briljan ten van zesduizend gulden per stuk. Hij komt te laat op de persconferentie in Amsterdam Hilton: .Sorry," zegt hij, „het is niet mijn schuld. Het is de schuld van God. Die heeft gezorgd voor ZWARTE MAN KRIJGT IN AMERIKA KANS VEEL GELD TE VERDIENEN Herinnert hij zich nog wat hij tijdens zijn eerste optreden in Nederland drie jaar geleden heeft gedaan? Hy schudt zijn hoofd resoluut en zegt: „Ik weet alleen oat ik vier dingen heb gedaan: ik heb gedanst, gezongen, ik heb geïmi teerd, ik heb toneel gespeeld. Dat was alles". Hoe hij het Nederlands publiek vindt? „Goed", zegt hy. Het is even stil in het zaaltje. Nederland wacht gespan nen op meer. Sammy Davis glimlacht. „Goed", herhaalt hy nogmaals. „Het was alleen goed, niet geweldig, niet fantas tisch. Ik ben eerlijk in die dingen. Mijn succes hangt nu eenmaal af van het pu bliek. Er zyn avonden dat ik binnen vyf minuten contact heb, dat die be slissende vonk overschiet, het komt ook wel voor dat het vier uur duurt. In Ne derland duurde het vorige keer mis schien wat langer dan normaal ln Ame rika. Maar dat kan ook de schuld van de taal zijn geweest. Elke Nederlander spreekt Engels, maar dat wil nog net niet zeggen dat hy het kan verstaan. tegenwind." Hij grijnst een onberispe lijk wit gebit bloot, taxeert het broei warme zaaltje met een wijd open gesperd oog. Tevoren heeft hij twee glazen port bij elkaar gegooid en met een geweldige teug opgedronken. „Ik sterf van de honger," roept hij, opge- getogen, „ik sterf van de dorst. Wat verslaggevers I willen de heren weten?" De heren willen weten waarom hij naar Europa is gekomen. Hij grijnst: „Niet voor het geld," roept ie, „in Amerika verdien ik het gemakkelijker, maar ik vind dat een artiest de markt moet verkennen. Ik verkoop hier mijn platen, mijn films worden hier gedraaid, dan is het niet „Voor t.v. een flop" Ik ben er overigens van overtuigd dat een goede showman alles in zyn leven moet aanpakken. Toneel, film, televisie. De televisie is bij my op een volledige mislukking uitgelopen. Ik geef dat vol mondig toe. Het is een afschuwelijke flop geworden. Je kunt als een artiest van kranten schreven. Dat was ook geen be voogding. hij vond het alleen jammer van het geld. Ik verloor met dat Broad- wayavontuur anderhalf miljoen dollar, ik moest twee films afzeggen, vyf televi sieshows. ik heb het toch gedaan omdat een show op Broadway meer voldoening geeft dan anderhalf miljoen dollar". Hy maakt het bekende commerciële knipge- baar met zijn lange, doorrookte vin gers. Lacht dan schamper als hem ge vraagd wordt of Amerika wreed is te genover mensen met een donkere huid. „Een zwarte man is zwart", zegt hij „ik be.i zwart, ik weet niet hoe je je T) I i IliJ* voelt als )e vvlt bent- 111 vveet alleen dat Keeh'sen programma s ,;op de plan Ie ',n mr" m,n in *«»s mijn formaat niet voor de televisie in Amerika optreden. Overigens bevind ik ni(j in een goed gezelschap. Dean Martin, Jerry Lewis en Frank Sinatra zijn voor de televisie ook afgedaan. Dat Is typisch Amerikaans. Je bent daar een ster zon der dat je laatste show een succes was. Zakt hy dan moet je van vooraf aan be- Weet je waarom Sinatra my «heeft af geraden om op Broadway op te treden? Dat was echt geen jaloezie, zoals de - - (Van onze omroepcorrespondent) HILVERSUM De komst van het eigen NTS-programma in het afgelo pen seizoen, waardoor voor de omroe pen de dinsdagavond op Nederland II kwam te vervallen, noopte de AVRO- televisie om in het buitenland aange kochte programma's op de voorraad- planken te bewaren. De tijdelijke op eenhoping van inmiddels door de AVRO vóórgeproduceerde program ma's, is mede veroorzaakt door het feit dat het systeem van keuzepro gramma's voor de NTS ongedaan is Rekening houdend met de grote on zekerheid, die nu in Hilversum nog be staat ten aanzien van de definitieve zendtijdindeling per 1 oktober a.s. leek het de programmaleiding van de AVRO-televisie raadzaam in de komen de zomer schoon schip te maken en de ontstane programmavoorraden voor (ADVERTENTIE) Grote auto? Kleinere auto? (Waarom niet allebei tegelijk?!) Waarom niet een Simca 1000? Rijprestatie, zitcom fort en vering van de ,dure' wagen, maar de wend baarheid en prijs en ruimtewinst bij het parkeren van het kleine type auto! Let op de felle acceleratie, op 't makkelijke sturen, op 't schakelgemak, op de verbluffende lage nieuwprijs, op de hoge inruil- waarde. Waarom niet een échte auto, een ruime 4-deurs(!) Simca 1000 voor een kleine prijs! Proefrit kost u niets en verplicht u tot niets. SIMCA 1000 VANAF f 5395 - Stationsweg 11-17, LEIDEN - Telefoon 01710-40447 VOOR SASSENHE1M EN OMGEVING Werkplaats: OUDE HAVEN 7 SASSENHEIM TELEFOON: 02532-8922 PrivéREIGERSTRAAT 16 LIS8E TELEFOON: 02530-4693 het begin van het winterseizoen weg te werken. De noodzaak van dit beleid wordt nog benadrukt door het feit, dat tal van gecontracteerde en geïmpor teerde programma's weinig uitstel van vertoning meer gedogen. Hieronder volgt een selectie uit de grote reeks produkties. die de AVRO deze zomer aan de kijker wil voorschotelen. Op het gebied van muziek en amuse ment: „Dit is mijn lied" met Esther en Abraham Ofarim in een nieuw re pertoire. het harpfestival in Breuke- len, de Frans-Canadese zanger Jean- Pierrg Ferland, Menotti's opera „De telefoon", het „Charles LLoydkwar- tet" en een muzikale show rond Ray Anthony. Voorts vertoont men een serie (acht) reisdocumentaires, gewijd aan weinig bekende landen, zomede een film over het leven en werken van Noorse vis sers. Voor de liefhebbers van tv-spe- len en film heeft men in petto drie Bavariaprodukties en wel „Gij zult niet doden sire" van Leopold Ahlsen, „Stoel bij de haard", een thriller en ,,De duivel in zijde", een psycholo gisch drama over een vrouw. Even als vorig jaar zal ook de serie „Kolo nel Hogans helden" worden vertoond, terwijl „The Saint" op menig avond in spannende avonturen weer de misdaad bestrijdt. De volgende series, die de AVRO ge durende de wintermaanden op het scherm vertoonde zullen deze zomer worden beëindigd: De Dean Martin show, Man from U.N.C.L.E., The Mon- kees en de „Fantastische avonturen van het ruimteschip Orion". VANAVOND VIA NED. I Het door de VARA-teievisie voor don derdag 27 april j.l. aangekondigde filmprogramma over Vietnam, kwam in verband met de geboorte van prins Willem-Alexander, voor die avond te vervallen. Deze uitzending zal thans vanavond doorgang vinden. De film is genaamd „La section Anderson" van de Franse cineast Pierre Schoendoerf- fer. Hij en zijn medewerkers hebben zich volledig op de oorlog geconcen treerd. Karakteristiek voor de film is dan ook dat er geen enkel interview in voorkomt. Zes weken lang hebben ze, geen gevaar schuwend, de soldaten van het Peloton Anderson bij hun ac ties gevolgd. De film bevat een aantal oorlogsopnamen zoals ze nog zelden van de werkelijkheid van 'n oorlog zijn gemaakt. De Franse pers noemde het de beste documentaire, die tot nu toe over de oorlog ln Vietnam is ver vaardigd. Na de uitzending wijdde het Franse dagblad „Le Figaro" drie pa gina's aan de ervaringen van Schoen- doerffer tijdens het volgen van de Ame rikaanse soldaten. Ned. I. 21.43 uur. krijgt om een hoop geld te verdienen. Dat is het verschil tussen de sociale zij- dé States en de professionele. Trots op Amerika Noem niy een land waar negers zo veel bereikt hebben als in Amerika. In Europa geniet de neger alle vryheid die je kunt bedenken. Je zou dus denken dat het een paradijs voor ons Is. Maar zegge en schryve één zwarte artieste heeft de top bereikt: Shirley Basey. Be- grijp je nou waarom ik trots ben op Amerika? Er is trouwens nog een andere reden waarom ik graag in Amerika optreed: in New-York, in Las Vegas is een moor dende concurrentie. Je moet er bovenop zitten. Je moet vechten voor een plaats onder de zon. Het ene moment ben je groot, het volgende ogenblik vergeten ze je. In Europa telt de herinnering zwaar mee. Als je in 1935 succes had, dan wordt daar rekening mee gehouden. Ik heb dat zelf meegemaakt; ik had een show ln Londen en na afloop zeiden ze: het was goed maar je had hem vier jaar geleden eens moeten horen. Dat is voor een Amerikaan absurd. Vier jaar geleden is voor hem voltooid verleden tijd. Dat hoeft niet meer. Dat heeft er niets mee te maken". Hy legt zyn zwe tend voorhoofd met een teder gebaar tegen de microfoon en zegt: „Ik ben kapot, ik kan niet meer". Hij staart naar ANTENNE Vanavond start nieuwe «jonge onderzoekers' De VARA-televisie zendt vanavond een programma uit dat gewijd is aan de wedstrijd voor jonge onderzoekers, die in het afgelopen winterseizoen is ge houden. Het instituut voor nijverheid, en techniek te Amsterdam, waar de jonge onderzoekers vanaf 25 mei hun werkstukken exposeren, vormt de achtergrond voor een programma waarin de problemen en mogelijkheden van de afgelopen wedstrijd nog eens worden besproken. De winnaars van de wedstrijd voor jonge onderzoekers wa ren: Ie prijs (500 gulden) voor de heer G. J. Kater uit Amsterdam, voor zijn onderzoekingen op majolica-aardewerk uit de 16de en de 17de eeuw, 2de prijs (300 gulden) voor de heer K. A. H. W. Leenders uit Breda voor zijn al- pha-delta-apparaat, 3de prijs (100 gul den) voor de heer G. van Lankveld uit Gemert voor zijn astronomisch uur werk. In de categorie groepen werden de prijzen als volgt verdeeld: Iste prijs 500 gulden voor de groep Tolboom/De Vries uit Hilversum, met het onderwerp Invloed van televisie op het school gaande kind, 2de prijs (300 gulden) voor de groep Van den Berg uit Vlaar- dingen met het onderwerp luchtveront reiniging, 3de prijs (100 gulden), voor de groep Koops/Leenaerst uit Am sterdam met het onderwerp Beeldweer gave. De uitzending van vanavond be tekent tevens het begin van een nieuwe wedstrijd voor het komende seizoen. Bij die gelegenheid zullen de voorwaarden voor deelneming aan de wedstrijden bekend worden gemaakt. Ned. I. 21.20 uur. van fotografen verdrongen zich Sammy goed voor de lens te krijgen. impressario Lou van Rees. die aan zyn gevulde kasregister een krimp vrije glim lacht ontleent. Het Amsterdamse Con certgebouw is nagenoeg uitverkocht. Voor de pluche stoelen heeft snobistisch Amsterdam tussen tien en veertig gulden neergeteld. „De plaatsen van dertig gul den raakte ik het moeilijkst kwijt", ont hult Van Rees. „Ze hebben kenneiyk voor hun vrienden niet weten dat zy die veer tig gulden niet konden of wilden betalen". Sammy.-«doodvermoeide Sammy knikt. „Kyk omhoog", zou je hem op dat mo ment wallen toeschreeuwen. Maar het heeft geeVi zin. Amsterdam is voor kléi ne, eenogige Sammy een te verwaarlo zen vlek op zijn banksaldo. „Ik zal van avond weer moeten dansen", zegt hy, meer dan een staaltje van commercie om hier mijn gezicht zo af en toe te laten zien." Hij wendt dat gezicht gewillig naar de fotografen die hem onder flitslicht bedelven. Na twee minuten zegt hij zuchtend: „Nou lijkt het me wel genoeg. Ik krijg er nog claustrofobie van." „dat willen ze nu eenmaal in Europa. Ze zien me één keer in de vier A vyf jaar en ze hebben een bepaalde indruk van me. Sammy kan nu eenmaal alles. Weet je dat ik er een vermogen voor over zou hebben als ik vanavond „Lady is a tramp" niet zou hoeven te zingen maar Sammy moet nu eenmaal. Sammy moet eraan geloven. Het is altijd hetzelf de lied, overal in de wereld hetzelfde lied". Applausje en ovaties Drie uur later bewees Sammy met een stralende lach, dat Amsterdam inder daad slechts een kleine oase in zijn Euro pese monstertournee is. Geroutineerd springt hy tegen half 10 het toneel op, geroutineerd springt hy er om even over elf weer af. Dat is anderhalf uur, ruim de tyd die hy contractueel voor 60.000 moet vullen. Daartussen ligt het optre den dat Amsterdam voor het grootste deel nog van «irie Jaar geleden in het stugge, vaderlandse, achterhoofd heeft. Sammy zingt, Sammy danst, Sammy tapt, Imiteert en vestigt op een bedrieg lijke wijze de onvervalste indruk dat hij van Mokum houdt. De vaag bekende songs wotden met mager applaus be groet, de evergreens zyn goed voor een ovatie uit de middenklasse. Wat het meeste opvalt in de show is de perfecte timing. Sammy gunt zich de tyd niet om op een succesje te herkauwen, of een tophit als een eindeloze zuurstok in de nauw geschapen mond te houden. Stac cato bouwt hij een optreden op, hierbij gesteund door zyn drummer en zijn veel koppig orkest. Tien over elf is alles voorbij. Het publiek klapt in de marmer bleke handpalmen maar Sammy laat zich niet vermurwen. Eén keer komt-ie terug voor een voordracht voor een doodvermoeide heer te houden, hij bedank iedereen met uitzondering helaas van de toilet- juffrouw beneden, die op dat, moment gulzig haar geld telt. Amsterdam moet weer een jaar wachten op een gala-avond. Of het er op die manier een galahal mee- opschiet, valt te betwijfelen. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 NTS 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort CVK/IKOR 19.00 uur: Kenmerk, actualiteiten VARA 19.30 uur: De Lucy Show NTS 20.00 uur: Journaal VARA 20.20 uur: Achter het nieuws, ac tualiteitenrubriek 20.45 uur: Tel uit je winst, quiz 21.20 uur: De jonge onderzoekers 21.45 uur: Het Peloton Anderson, documentaire NTS 22.35 uur: Tweede journaal 22.40 uur: Olympia Tour, verslag 22.45 uur: Sluiting NEDERLAND II STER Reclameuitzendingen om 20.01 en 21.56 uur) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort NCRV 20.05 uur: De Mlsanthroop, t.v.-apel 21.50 uur: Een spannende tyd, gesprek NTS 22.00 uur: Tweede journaal 22.15 uur: TELEAC 22.30 uur: Automatisering (13) 23.00 uur: Sluiting Televisie morgen MFDERLAND I NTS/NOT 10.20 uur: De film by de pedago gische vorming (6) 10.45 uur: Pauze 11.10 uur: Ontdekkingen in onze samenleving (6) 11.35 uur: Kunst zien (6) 12.00 uur: Sluiting 20.15—21.10 uur: De maanaanbidders, hoorspel 23.00—23.55 uur: Serenade, muziek programma HILVERSUM II NRU 20.0521J0 uur: Concert door Omroep orkest 22.4023.55 uur: Iks. een sprong ln het duister, amusements programma RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7.00, 7.30, 8.00. 8.30. 12.30, 19.00, 22.30, 23.55 HILVERSUM II: 7.00. 8.00. 11.00, 13.00. 16.00, 18.00. 20.00, 22.30. 23.55 HILVERSUM III: Elk heel uur vanaf 9.00 Radioprogramma HILVERSUM HILVERSUM pia Tour door I). 19.40 Humanistisch e wereld. Een toe spraak door mevr. G. W. G. Rudelshelm- Hamer. NRU: 19.50 Cursus Openbaar Kunst bezit. 20.00 Nieuws. 20.05 Omroeporkest, groot omroepkoor en solisten: klassieke muziek. 21.50 Alle hensklankbeeld over de Ne derlandse koopvaardij. 22.00 Let the peoples in het duister. 23.55—24.00 Nieuws. VERONICA (192 m) - 19.00 Jukebox, Rolllng-Stonesshow; 19.15 Joost man Nederland. 19.4 20.00 Opera-kr. 00-1 00 Gevar. gram wenken. 16.55 22.00—22.15 Nieuws HILVERSUM I (402 r ïzlkaal middagmagazine. 17.00 le Nederl. Antillen, 17.10 Voor TROS: 9.00 Nieuws, actual.. 9.07 Prrrt: plaien- programma; VARA 10.00 Nws, 10.02 Kwlnk. Pop- en cabaretmuzlek, (om 10.30 Geen Ja. Mix: gevar. gram. muziek. (16.00 Nieuws), 17.00 Nieuws. 17.02—18.00 555555en 666666en. VERONICA (192 m) 7.00 Ook goelemorgen, 9.00 Muziek terwijl u werkt. 10.00 Koffietijd, 11.00 Kookpunt. 2.00 Muziek bij de lunch. 14.00 Van concertzaal tot Jukebox, 15.00 Ver leden tijd, 16.00-18.00 Dinsdagmiddag-speciaal. BRUSSEL Nederl. (324 m) 12.00 Nws. 12.03 Amusementsmuziek. 13.20 Tafelmuzlek, 15.03 Klass. muziek. 16.09 Lichte muziek. 16.30 Voor oudere luisteraars, 17.15 Jazzmuz., 17.45 Gram.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2