Actie 67' voor Sporthal kreeg de ton geheel rond INDUSTRIE BRACHT DE HELFT OP SLOTAVOND Huisvesting gemeentelijke diensten boven supermarkt Albert Heyn Alleen Roerenpartij stemde tegen VANITY FAIR WERD EEN SUCCES Leids cabaret in Amslerdam Huize „Maupertuus" officieel geopend GROFVUIL- OPHAALDIENST FORESCATE EN KATWIJK KUNNEN MORGEN DE KAMPIOENSVLAG HIJSEN Zilveren jubileum A. van Grzen MEDISCHE DIENSTEN PUNT REEDS VEEL INSCHRIJVINGEN VOOR ZOETERWOUDSE RIJWIELTOCHTEN PAGINA 4 ZATERDAG 27 MEI 1967 reid bleek het spelletje van de Vanity Fair tot het zeer late einde mee te spelen. De Actie '67 is geslaagd. Tegen veler verwachting in het resultaat van twee maanden actie voeren was gistermorgen niet iets meer dan 40.000,- inderdaad weinig bemoedigend is de ton voor de eerste Leidse sporthal aan de Boshuizerkade toch nog rond gekomen. In de huis-aan-liuis-collecte bracht de Leidse bevolking 6.853,80 bijeen. Een resultaat dat al flink boven het gemiddelde van Leidse collectes uitgaat, maar de klap op de vuurpijl kwam gisteravond, toen ir. S. Sitzen, voorzitter van de Leidse Vereeniging van Industriëlen, tijdens de Vanity Fair in het Stadhuis, de kermis der ijdelheid, bekend maakte, dat zijn vereniging voor ieder jaar van haar be staan 1000,- wilde storten in de kas van het actie-comité. "Hoeveel jaar bestaan jullie dan wel?", informeerde drs. J. van der Reyden haastig, terwijl de spanning van zijn gezicht te lezen viel. "Vijftigduizend gulden zal onze vereniging namens de leden storten KLAPSTUK Het klapstuk van het ongewone ge beuren in de raadzaal van het statige stadhuis was immers de veiling van de kunstwerken die Leidse notabelen daags tevoren onder leiding van gale riehouder Ben Walenkamp gewrocht hadden. Veilingmeester Japie Stikke- lorum van de markt (in de stoel van de burgemeester) kweet zich be kwaam van zijn taak, want de ver koping bij opbod leverde ruim 1100,- op. Het duurste "Kunstwerk" was dat van Gerben Karstens. De maker bleef er zelf, na concurrentie met enige notabele fans, aan hangen voor 175,-. De Leidse wielrenner had echter één troost. Hij vestigde wederom een re cord, want prof. Den Haan behoefde voor een werk van zijn echtgenote wethouder Den Haan-Groen niet ver der te gaan dan 150,-. Een goede derde werd de heer Coebergh, die de artistieke gaven van burgemeester Van der Willigen honoreeerde met een bod van 65.-. Al met al was de veiling door de heer Stikkelorum. die driftig geassis teerd werd door de Leidse kunstenaar Van Houwelingen en Ben Walenkamp een vrolijke happening en een hoog tepunt tijdens de genoegelijke Vanity Fair, welke o.m. ook werd opgeluis terd door een modeshow door meisjes van de VVSL, een trio' onder leiding van Joop Stokkermans, het optreden van het Nieuw Leids Studenten Ca baret en een gezelschap dames en heren, dat tegen verhoogde prijzen in de versierde kamer van b. en w. en in de koffiekamer van de raad tege moet kwam aan de dorstige verlan gens van de genodigden. Een van de attracties was verder "Het Varken", dat zonder knorren het feestgedruis over zich heen liet gaan. Voor 2,50 kon men raden hoeveel het beest precies woog en vandaag zal de weegschaal vertellen wie het juiste gewicht geraden heeft en eige naar wordt. VOORSCHOTEN ZONNEBLOEMDAG 1967 De 85 deelnemers(sters) aan de Zonnebloemdag hebben een mooie en zinvolle dag gehad. Met een 20-tal auto's kwam de Zonnebloem afd. Voorschoten in actie om de deelne mers en deelneemsters naar het Bondsgebouw te vervoeren. Daar werd om 10 uur de H. Mis opgedra gen volgens de nieuwe liturgie. De medewerksters dekten de tafel, deden de voorbeden en het dameskoor o.l.v. mevrouw van Wely verzorgde de zang. Kapelaan H. P. Warmerdam, de g.a. van de Zonnebloem, droeg het misoffer op en hield tevens een toe spraak, afgestemd op Sacramentsdag en het werk van de Zonnebloem. Na de H. Mis koffie en gezellig samen zijn, daarna lunch, 's Middags was er ontspanning. Het jongenskoor „De Zangertjes van St. Laurentius" o.l.v. de heer W. Schrama onthaalden de aanwezigen op zang en schetsjes. Als aandenken aan deze dag ontvingen de deelnemers (sters) van het Wit Gele Kruis een schaaltje fruit. Met slotgebed en de zegen, verricht door kapelaan Warmerdam kwam aan deze mooie dag een einde. COLLECTE De ter plaatse gehouden collecte voor de Emmabloem heeft opgebracht f. 1520,72. de brandweer van Voor schoten uitrukken voor een binnen brand in het woonhuis Prof. Asserlaan 31. In de keuken was brand ontstaan. De taak van de brandweer bleef be perkt tot nablussen. De keuken had echter behoorlijk schade. VOETBAL VAN 2 x ELF BROERS De elf gebroeders Van der Geest uit Voorschoten zullen zondagmiddag om 2 uur op het voetbalveld van DOSR uit Roelofarendsveen aantreden tegen de elf gebroeders Van der Poel. De opbrengst krijgt een goede bestemming TUSSENOPLOSSING TE VOORSCHOTEN het De huisvesting van de gemeentelijke diensten werd, zoals venvacht de hoofdschotel van de raadsvergadering van Voorschoten. Een niet voltallige raad moest beslissen over dit prin cipe-besluit. Wethouder Iestra was af wezig wegens (vrolijke) familie-om standigheden. Mr. Kloosterman was buitenslands en de heren Westerman Schuurman en mr. Esselaar waren reeds op vakantie. Aan het begin van de raad deelde de voorzitter, burge meester L. de Kool. reeds mede, dat de machtiging van het College aan de Hengelvereniging „Onze Hobbij" om te vissen in de gemeentelijke singels rondom de begraafplaats nog niet wa ren verstrekt en dat het voorstel ten deze voorlopig van de agenda was af gevoerd. De voorzieningen in de bocht Leid- seweg-Koningin Julianalaan nabij het raadhuis kregen aller instemming. Ver lichte borden met de aanduiding „S- bocht" en het aanbrengen van paaltjes met zgn. katteogen vonden de raads leden 'n verbetering en zij hoopten al leen maar, dat het niet te lang zou duren. De heer Uijterlinde (Prot. Chr.) verzocht nog om niet het bord 50 km aan te brengen, omdat de Nederlander graag op het scherp van het mes de risico's neemt. Hoewel dit bord het maximaal toelaatbare betekent, dacht hij aan een bord met een lagere snel heid. De wet voorziet hierin niet, maar het blijft toch aan te bevelen de S- bocht op de genoemde situatie met een lagere snelheid te nemen, vooral bij nat weer. Hierna kwam in behandeling het BRIDGECLUB "DE SLEUTELS" Stand van de integrale competitie per 23 mei 1967: 1 Rodenburg-Wesse- ling (C 1) 1695; 2 Biesot-v. Welsen (A 1) 1684; 3 v. Ravenswaay-Engels (A 2) 1605; 1591; 5 Kuyt-Eldering (A 3) LEIDSE AGENDA Zaterdag 27 mei V. A. V. "Roodenburg" Feest- Berg-Wesselhig i av°nd beL40"iarig bestaa"' Stads" - - - -- i gehoorzaal, 20.00 uur. j Zondag 28 mei San Philipo Neri Ned. damkampioen schappen. Stadsgehoorzaal, 12.00 uur. 6 Kooyman-Hemmers (B 1572; 7 Philips-de Miranda (B 3) 1555; 8 Dames Sier-v. Zijl 1550; 9 De Vries- Lodder 1539; 10 Echtpaar Tijssen 1533; I 11 Vrijenhoek-v. Helvert 1523; 12 Dek 1 eil q _7 Dagexcursie naar Acad. Zie- het Stadhuis, dat he- I -Goedhart 1520; 13 Rompes-Pries 1510; ]{enhuis te Amsterdam en het nieuwe ille vroegte ten einde 14 Robbers-Lepelaar (C 2) 1509; 15 j Schiphol. 9.00 uur. het einde van de Echtpaar Weezenbeek 1505; 16 De 1 The Worksop Girls' Choirconcert. De I Lakenhal, 20.00 Het feest denmorgen Actie '67. waardoor het mogelijk zal Vries-Biesot sr. 1501; 17 Klinkenberg zijn, dat reeds begin volgend jaar j Smittenaar 1486; 18 Kammeraat-Van misschien zelfs dit jaar als Den Haag Kempen 1472; 19 Koningen-Verwey beetje meewerkt de eerste paal van de Leidse sporthal geslagen kan worden. PROMOTIES AAN LEIDSE UNIVERSITEIT De heer S. Sietzen, directeur van Wemink, biedt in het kader van „Ac tie '67" drs. v. d. Reyden, voorzitter ■eidse sportstichting „namens de Leidse industriëlen een cheque 50b mille (C 3) 1462; 20 Dames Stigter-' Ende 1460; 21 Echtpaar De Vrind 1452 [middenscore; 1428]; 22 Bloem- hoff-De Jong 1411; 23 Dames Winkler Prins-Kengen 1406; 24 Echtpaar Jan sen 1402; 25 Vreeburg-Biegstraaten 1389; 26 Mevr. Vrijenhoek-Gevers 1335; 27 Echtpaar Holïeman 1321; 28 de de heer"»!. .r. F. Robyn»,^leraar EchT'Paar de Rijks-HBS te Goriehem, tot doc- T ik- i T de' faculteit der' Lettered 'op" Het applaus dat volgde op de mede deling .van ir. Sitsen in de door Leidse kunstenaars versierde Burgerzaal duurder lang genoeg om comité-voor- Het bleef - - zitter drs. Van der Reyden te laten de Leidse industrie. De 100.000.- bekomen van de emotie. Hij kon ten- zou daarmee minste nog voldoende woorden vale i vol zijn. Tij- I dens de kermis der ijdelheid kwam de indust-iëlen voor hun ook nog de heer B'ansjaar namens de reddende b'jdrage in d'ide- Leidse caféhouders met een enveloppe nuchtere bewoordingen te met 750.-. trwijl verder het gezel promo- Lauwaars 1250; 31 Echtpaar v. Leeu- 32 SelieivBernard 1228; 33 proefschrift, getitéld „Radicalen in Ne-j^ames Harloff-Den Dekker 1218; 34 maakte.-iiQpende de derland (1840-1851)". Promotor was^evr- Vroom-Poppen 1160: 35 Echt- prof. dr. B. W. Schaper. Subsidie wérd Paai' v- Kempen 1121; 36 Riel-v. Eg- verleend voor cpratoren der Leidse mond 1069- Totaal 51396 51408 12 Universiteit, wegens opneming van het strafpunten. proefschrift in de Leidsche Historische Reeks. De heer Robijns werd geboren t alleen bij de gift i lont thans te Goi i-1 Mejuffrc Burgerlijke stand AI. C.rünbc Icra I schap genodigden in het Stadhuis In theater „De Kooper Moolen" van Henk Elsink in de Amsterdamse War moesstraat komen dinsdag 30 mei a.s. cabaretgroepen bij elkaar voor 'n open baar optreden, waarvan de NRU een reportage zal maken. In verband met vele bezoekers uit België zijn slechts een beperkt aantal plaatsen beschikbaar Medewerking wordt verleend door Vara en BRT-televisie. Optreden zullen de De voorzitter i volgende groepen: Leids Zolder Caba- Studentenhuisves ret, Wiegewaai (ook uit Leiden), Ivo dag officieel eei de Wijs, Krikkrak, Lobberdoedas, De geopend, gels aan 't Vossius-Gymnasium te Am- si sterdam, promoveerde op een proef- n schrift getiteld:,. The West-Saxon Gos- n pels. A study of the Gospel of St. Mat- A. A. Bruss verd de heer v. Gijien gefeliciteerd door thew with text of the four gospels". J. C. Swaa Ie heer P. Hillebrand. Van een van zijn Promotor was prof. dr. A. A. Prins. Me- Nijholt; M. i-eeds gepensioneerd collega's mocht hij juffrouw Grünberg werd geboren te Weijden; n bijzonder fraai schilderij in ontvangst Djakart adndon.) en woont Gehuwd: P. J. E. v.d. Winden c Uljé: G. Bol met J. Boom; J. sen met L. v.d. Marei; A. J. T. J. M. C. A. de Grauw met E. A. inburg; A. J. Bax met A. i. Wesselman met J. v.d. v. Rijn met S. M. Schlag- H. Kerkvliet met J. M. A. De jubilaris sprak tenslotte i dankwoord. Tot slot volgde een receptie, waarop vele van zijn collega's hem kwa men feliciteren. Ie Leidse Stichting heeft gistermid- fuw studentenhuls omantische naam I Kooloos. Belangen in gebruikname gebouw Oude Singel 236, 20.00 uur. R. K. St. Jozefschool feest t.g.v. 40- jarig jubileum van de heer Poodt. (Op- penheimstraat), 8.45 uur. Bevolkingsonderzoek t.b.c. Waagge bouw (Aalmarkt) van 9.00-12.00 en van 14.00-16.30 uur. mei tot en met donderdag 2 juni: Ge opend voor spoedgevallen: Haven Apo theek, Haven 18, tel. 20085. MAANDAG 89 MEI: Buurt: Oude Herengracht, Ververstraat, Zijlstraat, Oost Havenstraat, Dwars Ha venstraat, West Havenstraat, Ververs plein, Haven, Havenkade, Kalvermarkt, en Lange Langestraat, Nieuwe Waard- 8traat, Oosterkerkstraat. Waardkerk- pleiWaardkerksteeg, Waardgracht, Oranjegracht, Kaarsemakerstraat, Loo- yerstraat. Weverstraat, Vestestraat, Groenestegen, Uiterstegracht, Kerksteeg. PROGNOSES TENN1SCOMPETIT1E Twijfelaar, Harlekijn, Joost Nuis'l, Fe- „Maupertuus" heeft gekregen, naa renc Schneider Floortje Klonep, Louis kasteel, waar de Vos Reinaerde Lemaire. Henk Batenburg. Theatertelef. placht terug te trekken na zijn tochtei 020-240902. Morgen, op de voorlaatste competi tiedag,' kunnen de eerste belangrijke icht terug te trekken na zijn tochten, beslissingen vallen. Dan kan bij ver- voorzitter onthulde bet uithangbord schillende verenigingen de kampioens- pand Ilogcwoerd champagne worden geschonken, ter- rd bet feit herd» Leiderdorp. De juhi fraai handboeke de 2e- wijl anderen tot het spelen van degra- c i.oov datiewedstrijden worden gedoemd, iken op van het laatste zal Leiden dit jaar it. Pan- bijna jn het geheel verstoken blijven, verleen- terwijl er zeer veel kans op meer- dere kampioenen is. Immers, bij een ners §e'Ükspel zijn Forescate en Katwijk ,te tre- reeds kampioen, terwijl de Leidse p_n Hout en Noordwijk bij een nieuwe hebben ze»e °P de~ drempel van de titel staan, louchés Roomburg moet winnen om in de binnen- running to blijven, terwijl Unicum en worden c,e Munnik plichtmatig hun competitie lijn tijd uitspelen. Alles bijeen dus een gewei. De directeur, de heer H. pel. schetste de levensloop Van Gijzen bij de Verto. begon zijn loopbaan i de afdeling Spin In 1951 werd iij overgeplaatst naar de Staalkabelfabriek, waar hij de functie van vetter kreeg. In deze functie is hij ook neden nog i Hij vervulde deze. tra stimulans voor goede strijd zullen bijzonder nwijdings- werd uit-1 i de werkzaam, i bleek uit de woor- akkundi- Het morgen i van Roomburg Amsterdam om te op van de zilvere ge wijze. De dire V.T.-legpenning. de zilveren V.T.-speld alsmede een geschenk onder couvert. De heer H. J. Dingjan feliciteerde de jubi laris namens bet leidinggevend perso neel. Namens de Ondernemingsraad Doktersdiensten Leiden Voor alle artsen die de weekenddiensten waar nemen. tel. 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huisarts raadplegen. Apotheken Leiden Voor spoed eisende gevallen: Apotheek Haven 18, tel. 20085. Op zaterdag 27 mei is in Leiden, 's morgens van 8 tot 12 uur, voor spoedeisende gevallen bovendien geopend: apotheek Reijst, Steenstraat 35, tel. 20136. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van apotheek R. van Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door de Haven Apotheek. De Oegstgeestse Apotheek tudent zich wensen kan. proberen Festina II met cijfers te kloppen als destijds Kanaalweg. In een zege geloven wij r/4H7rri7RWflTTTYF i zeker, maar dat de overwinning klei- /AJIj I h.I\ \JLIUL-. ner zal zijn dan de 8j van vorjge 1ESLAAGD Aan de Gemeentelijke keeri daarvan zijn wij wel zekej', ge- IBS te Den Haag is geslaagd^ voor het j /ien het grote arsenaal van reserve- *'T "A spelers waaruit Festina kan putten. Het tweede ontvangt Return I en gaat evenals de eerste keer met de volle winst strijken, hoewel er voor hen niets meer op het spel staat. Roomburg III is nog steeds niet vei lig, zodat de thuiswedstrijd tegen Fes tina IV van groot belang is. Noordwijk Na de onverwacht grote zege tegen concurrent Metselaars II heeft Noord- wijk I zich in een zeer kansrijke po sitie gemanoevreerd. Om toch volledig mee te blijven tellen zal morgen zeker van BCTI gewonnen moeten worden, wat zeker in de lijn der verwachtin gen ligt. De strijd van komende zon dag tegen Dash II zal dan over de titel moeten beslissen. Noordwijk II en Forescate II spelen een onderling prestigeduel met de Noordwijkers als lichte favorieten- en Apotheek Voorschoten zijn de ge hele week geopend. Oegstgeest dkl. H. A. Relerink, Terweeweg 152, lel. 50394. Zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Voorschoten dkt. S. v. d Kooy. Jan Willem Frisolaan 5, tel. 2527. Tand arts alleen spoedgevallen om 9.30 uur Tandarts B. van Wijk. Kon. Juliana laan 32. Apotheek De Voorschotense Apotheek. Leidseweg 66. tel. 2525. Wijkzuster Gezondheidscentrum. Wijn gaardenlaan 10, tel. 3131. Leiderdorp dkt. M. P. Hennink, Mauritssingel 166, Leiderdorp, telef. 33686. Het tot nu toe nog steeds ongesla gen eerste team van Forescate heeft morgen aan een gelijkspel tegen Zui len I voldoende om de kampioensvlag te hijsen. De Utrechters strijden even wel voor hun laatste kans en zullen in eigen huis hun huid zo duur mo gelijk verkopen. Leidse Hout Op het knusse parkje in de Leidse Hout ontvangt de club van die naam medelilelpretendent Maas Vlaardin- gen I. waarvan in de uitwedstrijd vol komen onverwacht met- 62 werd gewonnen. Ook deze keer tippen wij de" Leidenaars als favoriet, al zal het zekér niet zo gemakkelijk gaan als de eerste keer. Leidse Hout moet even wel winnen, wat ook wel eens een averechtse uitwerking op het spel zou kunnen hebben. Katwijk In eigen huis gaat Katwijk I morgen haar laatste punt voor het kampioen schap behalen tegen het Voorburgse Leeuwenbergh II, om dan via promo tiewedstrijden te proberen evenals vorig jaar de overgangsklassse B te bereiken. Interessant is in de wed strijd zeker het duel tussen Jan de Groot (Katwijk) en De Lima, die het vorige keer bestond de Katwijker kansloos te slaan. Unicum Aan de Haarlemmertrekvaart ont vangt Unicum I morgen NWTL, dat bij een gelijkspel reeds kampioen is. Na het ongelukkige begin hebben de Unicumspelers zich zeer goed hersteld en zijn dan ook vast van plan NWTL haar'eerste nederlaag toe te brengen. Slechts een zege van 62 of 71 zou nog kampioenskansjes kunen geven, dit i prognose. optimistische Het tweede team gaet naar Groen Wit I en zal minstens gelijk moeten spelen om niet in gevaar te komen, de Munnik Een door invallers verzwakt de Munnik I zal het morgen tegen Trofee Wibo I zeer moeilijk krijgen om de in de thuiswedstrijd behaalde winst te continueren. Een gelijkspel zou al een fraai resultaat zijn en tevens een garantie voor een goede klassering. Het tweede team nendaal II tennisles cum II in de hoek gaat naar Groen 2n blijft met Uni- waar de klappen LLTC Slechts een 62 of 71 zege op de Metselaars VI in Scheveningen zou de LLTC nog op de bovenste plaats kunnen brengen. Het vertoonde spel in de thuiswedstrijd waarbij met 62 werd verloren, geeft deze prognose weinig kans. Hopelijk zorgt "de Leid se" nu eens voor een gunstige uit zondering. advies van de commissie ad hoe inzake de huisvesting van het gemeentelijk apparaat. Wethouder Van der Laan van Openbare Werken en tevens voor zitter van de commissie gaf een toe lichting. Hij deelde mede. dat het col lege van b. en w. instemt met de con clusies, die deze commissie trekt. Het streven is om binnen een periode van 10 jaar te komen tot een definitieve oplossing en dan zal Voorschoten uit gegroeid zijn tot een plaats met 30.000 tot 35.000 inwoners. Zolang kan het College echter niet wachten en daar om zal er een interim-oplossing moe ten komen. Bij de bouw van een super markt van Albert Heijn doet zich nu een unieke gelegenheid voor, die ac ceptabel is en die lange tijd kan vol doen. De raad zal deze avond een principe-besluit moeten nemen. Huis vesting van de diensten in een ge bouw waarbij nog uitbreiding mogelijk is. De commissie ad hoe en de commis sie voor financiën zijn in hoofdzaak akkoord met uitzondering van één lid. lid was. In eerste instantie sprak de heer Franken (KVP). Deze had niet ver wacht, dat zich in zo'n korte tijd reeds de mogelijkheid zou voordoen, om een goede oplossing te vinden voor de huisvesting van het gemeentelijk ap paraat. De commissie had de andere mogelijkheden onderzocht, doch on derbrenging van de diensten in de kantoorflats bleek de beste en de snelste oplossing te bieden. Centraal gelegen en gemakelijk bereikbaar voor het publiek. Een vraag was echter hoe lang het nog zou kunnen duren eer alles was gebouwd. De heer Scheps (B.P.) had een heel ander standpunt. Hij vroeg zich af, of dit wel de juiste oplossing was. De gemeente wordt nu de huurder van een groot winkelbe drijf, want A. H. wordt huisbaas. Zou den de inwoners van de gemeente dit wel begrijpen? De gemeente gaat drie etages huren, terwijl zij er toch aan twee genoeg heeft? Is er geen causaal verband tussen de verhoogde belastin gen, die onlangs zijn aangenomen en deze investeringen? Wordt dit van een tijdelijke oplossing geen permanente oplossing? Kan de gemeente wel ge noeg tegenwicht leveren tegen de scherpe onderhandelaars van A. H.? Wat te denken van de image van de gemeente? Is het ideaal te zitten boven een supermarkt? Zijn standpunt was emotioneel afwijzend, terwijl de heer Krol (fractiegenoot) het plan nog eens af zou wijzen op- financiële gronden. De heer Uijterlinde moest spreken de Prot. Chr. fractie, wegens afwezigheid van mr. Kloosterman. Hem was gebleken, dat de gemeente geen goede huisvesting biedt voor haar amb tenaren. Een definitieve oplossing is financieel en technisch niet uitvoer baar. Verschillende alternatieven zijn bekeken en onderzocht. Deze oplossing bleek de beste. De bedragen zijn slechts schattingen. Het kan mee- en tegen vallen. De voorgestelde oplossing van de commissie draagt niet het stempel van een noodoplossing. (Wordt vervolgd) LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Sex a la minuut (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross (14 j.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Komplot der gangsters (14 j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen met Gunilla (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon Irma la Douce (str. volw.) prol. Aanvangstijden: dag. 14.00 uur en 20.00 u.: zondag 14.00. 17.00 en 20.00 u. Rex: Matt Helm (14 j.) Dagelijks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. KORRELTJE MARKTBERICHTEN Leeuwarden, 26 mei. ZUIVEL Commissienotering: Goude kaas 3.17; Edammer kaas 2.88; broodkaas 2.88. Handel flauw. TOCHTEN OVER TWEE AFSTANDEN Zoetenvoude raakt weer in de ban van de jaarlijkse Rywieltochteu die plaatselijk beter bekend.zijn als „de ster- rit". In 1952 organiseerde de NKJB on der supervisie van de toenmalige kape laan C. Niemvenhuizen naast het gebrui kelijke winterprogramma ook een aantal activiteiten in de zomermaanden. Als laatste programma onderdeel werd in augustus een rywieltocht gehouden. De NKJB is reeds lang ter ziele en ka pelaan Nieuwenhuizen is inmiddels hoofd-aalmoezenier voor de Rijn- en Bin nenvaart te Rotterdam. Dankzij een ent housiast comité is de sterrit echter ge bleven. Het aantal van 64 deelnemers aan de eerste tocht groeide vorig jaar uit tot een nieuw record van 552 fiets- enthousiasten. Wie ook eenmaal de sfeer heeft geproefd van dit evenement wil een volgende keer beslist niet thuis blij- Het is op deze dag een bekend verschijn sel dat oud-Zoeterwouders die in hun jeugdjaren kennis hebben gemaakt met de tocht telkenjare weer naar hun ge boorteplaats terug keren. Hierdoor neemt het aantal oudere deelnemers nu zelfs een om van de partij te kun nen zijn. De formule waaronder de toch ten worden gereden geven een aparte bekoring hieraan. Het grote aantal deel nemers vormt geen belemmering voor een rustige toeristische fietstocht gekruid ïiemand afstanden Drie jaar geleden werd een proef ge houden met een tocht over een kortere afstand dan de traditionele 75 km. Het aantal deelnemers was bevredigend en ook vorig jaar kon men een kortere af stand kiezen. Ook op zondag 4 juni zal men tussen 10 en 12.30 kunnen vertrek ken voor de langste afstand en vanaf 13.30 voor een tocht over 35 km. Tus sen 16.00 en 18.30 uur wordt de kara vaan weer in Zoeterwoude verwacht. Ben ieder die de tocht volbrengt zal als herinnering een speciaal ontworpen erelint worden aangeboden. Een schat van prijzen wacht de meest regelmatige rijders terwijl de hoogst geklasseerden in aanmerking komen voor de diverse wisselbekers. Alle deelnemers zal voor de aanvang van de tocht een rijwiel vlaggetje worden aangeboden terwijl ie dereen op de terugweg een flesje fris drank gratis in ontvangst kan nemen. De fa. v. Stein van "Het Wapen van Zoeterwoude" zal ject partouilleren om eventuele pech- Maar ook de jeugd laat zich 1 vogels behulpzaam te zijn. Het vertrek - niet onbetuigd. Telkenjare staat de punt is het Don Boscohuis waar men nieuwe lichting van 13- en 14-jarige tc ook terugkeert en waar 's avonds om trappelen van ongeduld om voor het 9 um' de prijsuitreiking plaats vindt, eerst deel te nemen. Voor inlichtingen en inschrijvingen Met de grote hausse van de bromfiets j kan men terecht Schenkelweg 48. Zoe- had het deelnemersaantal enkele jaren terwoude en Watertje 19, tel. 01715-229. geleden een lichte neiging tot dalen. De*1 Door het record aantal deelnemers van laatste jaren gaat het echter cendo. Bromfietsberijders die niet in het bezit zijn van een rijwiel lei Regent A. C. Raadschelders die dinsdag 30 mei zijn zilveren priesterjubileum De jubilaris is sedert 1963 regent van het Seminarie "Leeuwenhorst" te Noordwijkerhout, als opvolger van mgr. N. P. J. van Ruijven. vorig jaar moesten toen herinnerings tegels worden bijbesteld. Enkelen hebben deze nooit afgehaald en kunnen dit als nog doen op Watertje 19. Voor de bezet- n controleposten worden nog en- ntroleurs gevraagd. SPORTDAG K. P. J. en wordt op het gemeentelijk ter- n de Nieuweweg de jaarlijkse g van de plaatselijke KPJ ge- ekomen fantiliebe Heden overleed na voorzien te zijn van de H.H. Sacramenten der zie- Gouda onze dierbare broer, zwa- ken in het St. Joseph paviljoen te ger en oom JOHANNES WILHELMUS STRAVER in de leeftijd van 56 jaar. Gouda. 26 mei 1967. Hazerswoude, Fam. Straver De overledene is opgebaard in de rouwkapel van het St. Joseph pa viljoen te Gouda. Rozenkransgebed 's avonds 19.30 De uitvaart zal gehouden worden op dinsdag 30 mei te 11 uur in de Dekenale kerk te Gouda. Correspondentieadres Krugerlaan 201, Gouda.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4