o-drama in Leiden t.v.-clown verscheen Men verwachtte maar een ander LEIDSE ACTIEF NOTABELEN OP PAINT-IN Bestemmingsplan Binnenhof Leiderdorp voorziet in bouw van 516 woningen GROFVUIL' OPHAALDIENST. DE LEIDSE COURANT DONDERDAG 25 MEI 1«T ^■1 Dameskontakt Zuid-West ging een dagje uit Men schryft ons: Dinsdagochtend om 9 uur vertrok een bus met leden van het Dames Contact uit de St. Antonlusparochie voor hun jaarlijks uitstapje. In de richting Loos- drecht. waar het eerste kopje koffie werd gebruikt. Een tweede consumptie werd genoten in Putten op de Veluwe. Via Ermelo gingen de dames naar Har derwijk. waar een voortreffelijke koffie tafel klaar stond in de onmiddeiyke na bijheid van het IJsselmeer. Daarna kon ieder zich vermaken naar keuze. Som mige dames maakten een boottocht ter wijl anderen de voorkeur gaven aan eén wandeling langs het meer of door de pittoreske straatjes van dit oude IJssel- meerstadje. Vandaar vertrok men naar Soesterberg waar men, na een prach tige tocht over de Veluwe, een rustpau ze hield in Toni Boltini's circus acade mie. Tenslotte voerde de reis verder naar Utrecht waar de dames in restau rant ..Vredenburg" bij kaarslicht geno ten van een uitstekend souper. Na afloop van dit sluitstuk van deze zozeer ge- T entoonstellingen Musea Acad. Hlst. Museum: Rapenburg 73 di. vry. 14-17 uur (verder op aanvraag by custos). Hortus Botanicus Rapenburg 73. I - Openingstijden 9-12 uur en v„ IjLJJ. yan COmité slaagde dag werd de thuisreis aanvaard. Het Dames Contact kan terugzien op een succesvolle reis. Bijeenkomst Leidse Postzegelverzamelaars In de gisteravond gehouden verga dering van de Leidse Postzegelver zamelaars was de voorzitter, de heer A. de Best, bijzonder verheugd de le- Modeshow en cabaret deling vijfde staat in de landelijke t f1 organisatie wat betreft het aantal op Vanity-rair In het kader van de Aktie Sporthal •07 zal voor genodigden, morgenavond een groots opgezette Vanity Fair wor den georganiseerd in het Stadhuis. Het programma is aldus: 21.00 opening; 21.30 Leidse Sleuteltjes in de Burgerzaal; 22.00 uur modeshow in de raadzaal door boutique Vionet m.m.v. VVSL-manne- qulns; presentatie Cees van Ooyen; 22.45 uur Nieuw Leids Studenten Cabaret in de Burgerzaal: 23.30 uur Velling door Japie Stikkelorum van de warenmarkt; in de raadszaal worden kunstwerken en japonen bij opbod verkocht; 0.30 uur Nieuw Leids Studenten Cabaret in de Burgerzaal, muziek van het ensemble Dolf Delprado in koffiekamer; Trio Joop Stokkermans in kamer van b. en w. die als bar is ingericht; alles ten bate van de Leidse Sporthal, waarvoor nog heel wat bankbiljetten zullen moeten worden ingezameld voordat de ton ls bereikt. Eerste beatavond pleister op de Voor de heer Van Essen, die tijdens zyn Pipo-optreden herhaaldelijk onderbroken werd door kinderen, die vroegen waar Pipo bleef, was het evenmin een prettige middag. „Men heeft my gestuurd en ik weet niet wat er tussen het actie comité en het theaterbureau besproken ls", zo verweerde hy zich by vragen van ontstelde bestuursleden en boze ouders. Aan het slot van de middag was er evenwel toch nog een groepje kinderen, dat zich by de feiten had neergelegd en de de vroiyke kant kon bekyken. Een groot aantal mensen was echter verontwaardigd weggegaan. Essen (een van de twee Camees) al voor dat er van een t.v.-Pipo sprake was. een Pipo-nummer bracht. Bovendien, zo stelt hij, in het contract staat duideiyk "Pipo en Nanni" en geen Mamalou. "Volgens my heeft men het wel de- geiyk geweten, dat niet Cor Wltschge zou komen, want voor 425.- krijg je de t.v.-Pipo niet. En zeker niet in een zaal, waar geen microfoon aanwezig is en waar geen behoorlijke kleed kamer is". De heer Van Egmond „ik voel me beroerd en verslagen" vertelt ook, dat hij in de pauze vergeefs geprobeerd heeft de heer Van Essen te bewegen zich anders en als de t.v.-Pipo te schminken. Vragen om Pipo „Hij had al bijna een uur op het podium gestaan en de kinderen bleven maar vragen om Pipo. Er was echter geen tillen aan en ik kan er volkomen in komen, dat er mensen geweest zijn die hun geld terug eisten". Leidse postduivenver. „De Vriendenclub" De Leidse postduivenvereniging „De Vriendenclub" hield zondag een wed vlucht vanaf Pont St. Maxence. Aan tal duiven in concours: 426. Gelost om 6.00 uur met kalme noordenwind. Uitslag eerste tien: W. v. d. Nieu- wendijk (tevens tweede), W. .Onstenk, P. H. Zonneveld, J. v. Alphen, Bink v. d. IJssel, J. v. Alphen sr., J. v.r* 'phen jr., W. Bey, P. v. Egmond. Oude duiven: totaal in concours: 359 vogels. Uitslag eerste tien: C. Vlaar- dingerbr., J. Veilbrief, W. de Ridder, Jac. Ludiage, Jac. Siera, J. Veilbrief, Th. Dongelmans, J. Veilbrief, C. Vlaar- dingerbr., C. v. Dijk. Verontwaardiging bij Actie '67 „Och, wij komen er nog wel over heen, maar de kinderen hebben de teleurstelling van hun leven te verwerken gekregen. Tot uit Lan- geraar waren ze gekomen, moe ders met kinderen, vaders, die een snipperdag genomen hadden om hun kinderen te vergezellen. Een moeder vertelde me: Ons kind heeft er vannacht gewoon niet van kunnen slapen; dagen heb ik het moeten horen: woensdagmid dag gaan we naar Pipo kijken hè?" Joop van Egmond, penningmees ter van de Actie '67, die de Pipo- middag in de EMS-gebouwen op touw heeft gezet, is teleurgesteld en verontwaardigd tegelijk. Te leurgesteld, omdat de kinderen niet te zien hebben gekregen waar zij dagen lang in spanning naar hebben uitgekeken en verontwaar digd, omdat de Actie '67, zoals hij het noemt, "in de boot genomen is" door het Amsterdamse thea terbureau Charles Aerts. Wat waa er dan wel te zien gisteren in de voormalige fabriek van Van Wyk en Heringa aan de Kaiserstraat, waar deze dagen ook het beatfestyn voor de Leidse sporthal gehouden wordt? Niet de Pipo van de televisie in ieder geval, maar de heer Van Essen, die al sedert 1945 een Pipo-nummer brengt op kin dermiddagen en zich al die tijd eveneens Pipo laat noemen. Wie is de echte? Naar ons werd medegedeeld loopt tus sen deze heer Van Essen en Cor Witsch- ge, de Pipo van de televisie, zelfs een gerechteiyke procedure, waarin uitge maakt moet worden wie zich in het ver volg de echte Pipo mag noemen. "Met alle respect voor de heer Van Essen, maar wij hebben by het Amster damse theaterbureau gevraagd om de Pipo van de t.v.", vertelde ons de heer Van Egmond hedenmorgen. "Weten wy veel van het bestaan van twee Pipo's. Tot gistermiddag, toen wy tot onze schrik en verontwaardiging merkten, dat men een ander Pipo gestuurd had, hebben wy in de veronderstelling verkeerd, dat Cor Witschge zou komen, wy waren daar he lemaal zeker van, toen drie weken gele den de heer Aerts telefonisch liet weten, dat alleen Pipo en Nanni zouden komen. De Dikke Deur en Kluk-kluk kon men helaas niet "leveren", omdat het groepje uit elkaar gegaan was. Erg zwaar heb ben wy daar niet getild, want het gaat de kinderen in de eerste plaats om Pipo en Mamalou". „In het contract werd wel gesproken over Pipo en Nanni, maar argwaan heb ben wy niet gekregen, wy dachten ge woon, dat Nanni de naam van Mamalou of een vervangsterDoor onze goed gelovigheid zyn we gewoon In de boot genomen", aldus de heer Van Egmond. Hy vertelt ook, dat hij nu via mr. Ph. de Ruyter de Wildt actie heeft onderno men tegen deze Pipo en het theaterbu- Geld terug Het theaterbureau, dat een gage be dongen had van ƒ425,("voor dat be drag mag je toch wel de t.v.-Pipo ver wachten" zal aangesproken worden voor een schadevergoeding, want aan on geveer vyftig mensen met kinderen die dat verontwaardigd eisten heeft men het entreegeld terug betaald. Een geheel an dere lezing over het Leidse Pipodrama j van een kleine 2400 woningen, heb- geeft de heer Charles Aerts. Hy wyst I ben b. en w. van Leiderdorp niette- allereerst op het feit, dat de heer Van min aan de stedebouwkundig adviseur UW MENING Leeiden, 25-5-'67. „LEIDEN EN „ACTIE '67" De weergoden hebben woensdag niet veel goeds boven de stad losgelaten en de organisatoren van de Actie '67 hebben biykbaar het slechte weer aangegre pen om hun slechtste zyde te tonen om de Leidse „jongste" jeugd 'n heel grote desillusie te bezorgen. De met veel tam-tam aangekondigde voorstelling van „Pipo en Mammaloe" was een lokkertje, waar een slechte „na- maak-Pipo" en een heel stel pretmakers de zaal die vol zat na de pauze liet verdwijnen omdat wachten op de „echte Pipo" en zyn charmante televi- Bie echtgenote geen zin had. Moeders en vaders (een vrije middag genomen?), die met een van hun kin deren wilden genieten, voelden zich als de wethouders van Amsterdam op 9 april j.l. Ook de entourage was beneden peil en gericht op de beatavonden, die voor het comité waarschyniyk financieel gun stig kunnen zyn. Wanneer by deze ouders a.s. vrijdag- avond hun bydrage wordt gevraagd slechts half gevulde Leidse Schouwburg bij de deurcollecte, dan zullen collectan- Voor het voetlicht met het satlrisch-hu- ten waarschyniyk „geen daden, geen rel". Eric Herfst, Jasperina de Jong, centen" krijgen. Marian Berk, Gerard Cox en Rogier v. Alhoewel ondergetekende overtuigd I otterloo hadden een dergeiyke matige is van de bittere noodzaak tot samen- belangstelling zeker niet verdiend. De bundeling om het gestelde doel te berei- j teksten van Guus Vleugel zyn gevarieerd ken, wil hy met klem van zijn onge- en subtiel, soms scherp, maar altyd noegen over bovenstaande gang van luchtig. Lurelei tilt niet Burcht, Burchtsteeg, dag. 10-17 uur, Grafeiyke versterking uit vroege mid deleeuwen. Ned. Leger en Wapenmuseum Gene raal Hoefer, Pesthuislaan, werkd. 10- 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge sloten. Pilgrim Fatherg-hulsje, Boisotkade 2, werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tyd van de Pil grim fathers. Ryksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la, 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur; Voorwerpen en kunst. Ryksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen, Steenstraat la, 10-16, zond. 13-18 uur. (Chr. en alge meen erkende feestdagen dicht.) Sted. mus. De Lakenhal, Oude Vest, Schilderkunst en historie van Lelden. Open: werkdagen 10-5 uur, zondag: 1-5 - uur. Toegang vry. n.m. (behalve zater-1 Actie '67 Een pleister op de wonde van het ge plaagde comité van de Actie '67 na het Plpo-drama was de geslaagde eerste beatavond In het gebouwencomplex van de EMS aan de Kaiserstraat. Ondanks de regen hadden ruim honderd tieners en enkele tientallen militairen de weg naar het gebouw gevonden. De eerste avond werd verzorgd door de bekende Zoeterwoudse beatgroep The Shoes, ter- wyi de verschillende nummers aan el kaar gepraat werden door Veronica- discjockey Chiel Montagne. Joost de Draayer, die aanvankeiyk had toege zegd te zullen komen, was verhinderd wegens de gevolgen van een auto-onge luk, dat hem onlangs overkwam. Hedenavond weer van 8-12 uur spelen Vragen en antwoorden Katwijkse raadsleden De heer van Ellen vraagt of het geen tyd wordt ook in de Hoornespolder meer verkeersmaatregelen te treffen. Herhaal delijk biyken parkeerplaatsen niet bezet te zyn. terwijl auto's uit gemakzucht dichter bij de huizen van de gebruikers worden geplaatst, waar zy dan vaak het uitzicht van anderen belemmeren. Voorts dringt de heer van Elten er op aan over de Hoorneslaan voetgangersoversteek plaatsen te maken. B. en w. antwoorden: De vraag van de heer van Eiten hebben wy aan de verkeerscommlssie voorge legd. wy zullen daarop later terugko men. Hetzelfde kan gezegd worden over de oversteekplaatsen voor voetgangers. Het aanleggen van zebrapaden zal zeker reden van bestaan hebben als na de recon structie van de Provincialeweg tussen de „Krom" en de Zeeweg ook het interlo kale verkeer zal worden geleid vla de Koningin Jullanalaan-Biltlaan en de Hoorneslaan. De heer M. A. de Vries vraagt of op de hoek van de Nieuwe Duinweg en het Waterloopje een stop bord kan worden geplaatst, en of in de Hyacinthenstraat een wachtverbod kan worden ingesteld vanaf „Het Wachtje". Met name voor grote vrachtauto's is er geen doorkomen aan. Hierover zeggen b. en w. is de Verkeerscommlsie gehoord. De heer dr. G. W. Overdykink vraagt of naar aanleiding van een staat van vertrek en vestiging in de kranten nog de hand wordt gehouden aan de regel, dat men voor vestiging in de gemeente Katwijk moet wonen of aan Katwyk economisch gebonden moet zyn. Ten slot te herinnert spreker aan een nota, die hy destyds heeft ingediend over een soort arbeldsterapie voor bejaarden. Over de mogelijkheden voor een vesti ging van een „bejaarden-werkplaats" is enquête Ingesteld by de bejaarden- The Golden Earrings uit Den Haag. Het organisatie. Deze zouden op hun beurt dag en zondag). Molenmuseum „De Valk" Molenwerf, dl. t/m za. 10-17 uur, zo. 13-17 uur. Maand, gesloten. Prenten-, munten- en penningkamer der Ryksunlverslteit, Kloksteeg 25, voor be zoek eerst schrlfteiyk of telefonisch aan vragen. Ook geschiedenis van de foto- Ryksmuseum van Oudheden, werkd. 10- 17, zon- en feestd. 13-IT uur; Egyptische, Asyrische, Griekse, Romeinse en Ne derlandse Oudheden. SASSENHEIM Geboren: Menno Leonard Walter, z.v. R. D. Knetsch en G. G. Rozier; Willem Robert Daniël, z.v. D. Bakkum en G. Ch. van Putten; Jacqueline Dorothea Maria, d.v. W. R. M. Blom en J. G. G. Franken Joannes, z.v. J. van Leeuwen en J. P. Monshouwer; Alexander, z.v. D. Kroeze en A. Honders. Gehuwd: A. J. Zandbergen en T. A. Barnhoorn. beatfeest wordt o.m. opgeluisterd met 'n show van tlenermode door Peek en Cloppenburg. Morgenavond spelen The Keystones, Nou Sc en The World Splendours. Inge- speclaal optreden van Eind- hovense protestzanger Armand. haar aangesloten bejaarden enquê teren. Tot nu toe hebben de resultaten van deze laatste enquête ons nog niet bereikt, zeggen b. en w. Wel kan wor den opgemerkt dat de resultaten met dergelijke werkplaatsen in andere ge meenten niet bemoedigend zyn. Enkele tientallen Leidse notabelen, burgemeester Van der Willigen, oud- burgemeester Van Kinschot, de Leid se wethouders, verschillende hoogle raren, o.m. de professoren Samkalden en Dresden, een aantal industriëlen en bekende figuren (we zagen o.m. ook Gerben Karstens) hebben vanmorgen in de koffiekamer van het Leidse Stad huis onder leiding van galeriehouder Ben Walenkamp naar hartelust aan vrije expressie gedaan met palet en penseel. Over het algemeen zochten de he ren het meer in het abstracte werk. Wethouder Piena (met een vaas zon- Alle uitgevoerd als eengezinswoning Alhoewel in het bestemmingsplan Zijllaan en Meijepolder momenteel nog grond beschikbaar is voor de bouw LURELEI-PROGRAMMA RELDERELDE LEED AAN VERLIES VAN ACTUALITEIT het een mentaliteit signaleert die een cartoon waard is, wordt daar grif ge bruik van gemaakt. Als hoogtepunten in satirische spot kunnen gelden het lied „Arme ouwe", gericht tot koningin Ju liana, „God is niet dood" over de popu larisering van de Godsverhouding en „Lelijk en mooi", een pyniyk lied over de mensen die minder gezegend zyn met uiterlijke gaven. Goed getroffen ls ook „File", de uitbeelding van de dub- zaken biyk geven. problemen die kleven aan onze samen- oeie-Doaem gearagswyze van de zaken- De baten zyn voor het goede doel, i leving maar neemt er een loopje mee. man. Het programma omvatte ook on- maar dat doel heiligt deze middelen dan Het terrein van de pil heeft het stel nu derdelen, die niet tot grote hoogte kwa- toch niet, want vele Leidse kinderharten verWisseld voor het provoland. dat met men, maar de styi zijn geschokt door deze desillusie en Iniide 8p0t te kijk wordt gesteld. Ook het aUe goeds Oranjehuis is op de operatietafel ,nt*11 van de gemeente, het Bureau voor Ruimtelijke Ordening en Architectuur Kuiper, De Ranitz, Van der Ree en Van Tol te Rotterdam, opdracht ge geven het in de Munnikkenpolder ge projecteerde bestemmingsplan Binnen hof voor vaststelling door de raad ge reed te maken. Voor dit plan is de „hofjesvorm" gekozen om een goed woonklimaat te scheppen en een rus tige ligging van de woonhuizen te verzekeren. Dit betekent enerzijds dat bij de woningen geen auto's kunnen worden geparkeerd, doch anderzijds wordt voorkomen dat de straten vol staan met geparkeerde auto's. Het be stemmingsplan Binnenhof biedt ruim te voor de bouw van 516 woningen, te weten 85 woningwetwoningen, 100 premiewoningen en 331 onbesubsidl- eerde woningen. Alle woningen wor den in eengezinsbouw uitgevoerd, zo dat dit plan als een tegenhanger kan worden beschouwd van de aan de an dere zijde van de Engelendaal gepro jecteerde hoogbouw. Het plan biedt voorts ruimte aan een aantal open bare gebouwen, waaronder een scho lencomplex. verdere ontwikke- de tranen hebben in dezelfde hoeveel- oranjehuis is op de operatietafel van '»ng tot nationaal cabaret held als de regen op deze, voor de kinde- Lureiei beland. Politiek wordt ook be- venste plank. Tussen Binnenhof en het plan Zijl laan en Meijepolder zal voorlopig een onbebouwde ruimte overblijven. Het is ie noogxe xwa- dt, plaats van het winkeicen- Lurelei belooft trum j)jt gebied zal geleidelijk, pa rallel aan de totstandkoming droeve middag gevloeid. Resten mij deze vragen: 1. Hoe komt het dat er in Leiden zo veel mankeert aan gelegenheid voor sport? 2. Wanneer, er als antwoord op die vraag een actie wordt gevoerd, wordt deze dan zó georganiseerd dat deze succes zal hebben. Voor de kleuters werd het een fiasco en ik vertrouw, dat deze de enige „kinderen van de reke ning" zullen biyven. Met dank voor de plaatsing, hoog achtend: J .v .H. (Naam en adres van afzender ter redactie bekend). Naschrift. Nadat alleen de moe ders, vaders en kinderen voelden zich als de wet.% uders van Amsterdam op 9 mei JJ. Het organiserend comité, waar van de heer J. van Egmond hedenmor gen als woordvoerder optrad, voelt zich ook genomeD. Men leze daarvoor elders in dit blad. Bij alle teleurstelling en het zoeken naar de schuldvraag mag echter niet het doel van de Actie '67 uit het oog verloren worden. Hopeniyk slagen de andere evenementen wel en komt de ton voor de Leidse sporthal toch vofc Rei de bo- verschiUende woonwijken, worden be bouwd. feld rekening hetft gehouden met de omstandigheid, dat het programma reeds maanden geleden de première be leefde en daarom enige consideratie ge had zal hebben met verbleekte actuali teit, toch deed het afbreuk aan hel succes, dat grappen en mopjes toepas selijk waren op achterhaalde gebeur tenissen. „Provo" is opgehouden te be- j staan en sinds geruime tijd worden in_ Amsterdam geen politlecharges van be tekenis meer uitgevoerd. Koekoek is politiek gezien thans op de achtergrond verdwenen. De Tros is ondertussen aar dig verzuild geraakt. Zo zyn er wel meer onderwerpen te noemen. Het kij ken naar een programma als dit geeft daarom de indruk alsof men leest in kranten die al beginnen te vergelen. VRO Li PROGRAMMA'S van kwamen daardoor soms ook harder Relderelderel overrompelt niet z Lurelei is niet boosaardig. Maar VRIJDAG Buurt: Van Vollenhovenkade, v. Vol- lenhovenplein, Snouck Hurgronjestr., Huizingastraai. Uhlenbeckkade. Mey- erskade, Colenbranderstraat, Duyven- dakstraat, Kanaalweg (van Hoge Rijn dijk tot v. Vollenhovenplein), Rijndijk straat, Kanaalstraat, Dozystraat, De Goejestraat, Hartmanstraat, Roombur gerlaan. Hoge Rijndijk (van Utr. brug tot Wilhelminabrug), Utrechtse Jaag pad (van Utr. brug tot Wilhelmina brug), Catharinastraat, Rynstroomstr., Cosijnstraat, Zoeterwoudsesingel van Lammenschansweg tot Hoge Rijndijk), v. d. Brandelerkade, Durieuxstraat, Ti- boel Sigen beekstraat, Roodenburger- straat, de Mey van Streefkerkstraat, Cobetstraat. de Ridderstraat. Thorbec- kestraat, Wasstraat, de Laat de Kan terstraat, Cronesteinkade, P. J. Blok- straat. Fruinlaan, de Gijselaarstraat, Kernstraat, Vwdametraat, Catharina straat Ingevolge een besluit op de Ruim telijke Ordening is bepaald, dat bij de voorbereiding van een ontwerp voor een bestemmingsplan tevens een on derzoek wordt ingesteld naar de eco nomische uitvoerbaarheid van 't plan, voor zover het bestemmingen betreft, die in de naaste toekomst zullen den gerealiseerd. Ter voldoening aan dit voorschrift is een kostprijsbereke ning voor Binnenhof opgemaakt Uit deze berekening blijkt dat de opbrengst van de gronden in Binnen- i hof voorlopig wordt geraamd op een j bedrag van f6.117.587.50, terwijl de, kosten wegens bouwrijp maken wor den geraamd op f6.107.342.De kost prijsberekening wijst dus voorlopig 'n overschot van f 10.245.50 aan. Het is de bedoeling de bouwexploitatie-opzet tegelijk met het bestemmingsplan van de onderhavige sector, aan de raad ter goedkeuring voor te leggen. De raad zal het volgende besluit krijgen voorgelegd ter goedkeuring: 1. vast te stellen het bestemmings plan Binnenhof met de daarvan deel uitmakende bebouwingsvoorschriften; 2. goedkeuring te hechten aan de op het bestemmingsplan Binnenhof be- trekking hebbende bouwexploitatie- j opzet, waarin de opbrengsten wegens grondverkopen worden geraamd op f6.117.587.50 en waarin de uitgaven wegens bouwrijp maken van de gron den worden geraamd op f 6.107.342. Burgerlijke stand Geboren: Marijke Gemma d.v. A. J. j Ouwerkerk en C. H. C. C. Padden- burg; Robert z.v. C. J. M. Hermsen en j J. F. Webbers; Jol and a Margretha Adriana d.v. C. J. Rommelswaard en R. Rijsbergen; Joseph Theodorus z.v. C. H Kroft en W. A. M. Hartveld; j Ditta Maria d.v. O. T. Terpstra en J. H. Stegeman; Frederic Pierre z.v. E. i E. de Lannée de Betrancourt en J. G. E. Severijns; Helen Jelma Carolina d.v. J. Akkerman en J. C. v. Dam; Arjan z.v. J. de Rhoter en T. Lubbers; Mar- go d.v. J. de Rhoter en T. Lubbers; Eric Johannes z.v. W. M. Duivenvoor den en A. C. Kiebert Overleden: W. L. v. d. Meer 69 j., m.; C. L Ruygrok 60 j„ m.; W. H. v d. Zeeuw 61 j.. w.v. S. Jansen; N. Posdn- jawoka 43 j., e.v. J. I. Brugge; A. J. v. Leeuwen 6j., z.; J. v. d. Voort 77 j., e.v. W. J. de Gunst; P. v. d. Broek 64 j m E. B H. Viet 48 j, v. P. M. Kaak. 'UÏPburgemeester*V&n doen. Burgemeester Van Kinschot werkte met veel gevoel voor het de tail, daarover was iedereen het eens, een ton op het papier en kroonde de hele zaak, het bloed kruipt waar het niet gaan kan. met twee gekruiste sleuteltjes. Wethouder mevr. Elly den Haan verwerkte in haar met een haan tje gesigneerde creatie, die het mid den hield tussen abstract en figuratief een boodschap: een meisje, dat schijnt te roepen om een nog verder gaande emancipatie. Wat burgemeester Van der Willigen deed was ook heel fraai: Een bloed rode zon boven een blauw en groen veld. De werken, welke vandaag te drogen liggen op de tafels van de rraadsleden in de raadszaal, zullen morgenavond tijdens de Vanity-Fair van de Actie '67 bij opbod geveild worden door de heer Japie Stikke lorum van de markt. Foto: De paint-in, een happening waarmee de koopwaar van de Vanity- Fair bij elkaar gebracht werd, werd ook bezocht door wielrenner Gerben Karstens. Hij deed ook al iets ab stracts, maar verklaarde, dat hij met rijn werk iets heeft willen verbeelden van de spanning, die een Tour de France-renner voelt bij het beklim men van de Tourmalet vergadering te Amsterdam. En hoewel spreker niet de pretentie had om op die ranglijst te komen, zag hij in de toekomst toch wel de mogelijkheid om toch nog hoger te komen. Een hartelijke gelukwens bracht spr. aan de heer J. A. D. Krajenbrink voor het groot brons met lof van de jury dat hy op de internationale tentoon stelling „Amphilex" te Amsterdam behaald had met zyn studie-rolzegel» Nederland. Veiling Dank en instemming verwierf de heer H. Gaykema voor zyn verslag van de vorige vergadering. By afwe zigheid van de veilingmeester hanteer de de heer J. Spyker op de hem eigen wyze de hamer by de traditionele vei ling. En voor de vele goede kavels, vooral Nederland en de overzeese ge biedsdelen, wist hy de ondanks het slechte weer zeer goed bezette zaal, veel interesse te wekken. Daar de rondvraag deze keer niets opleverde, gaf de heer De Best al heel vroeg de gelegenheid om na de slui ting hun hobby onderling te gaan be oefenen. Agenda Actie '67 Sporthal DONDERDAG 16 MEI Paint-in - Stadhuis 9-12 uun, EMS-geboww VRIJDAG 26 MEI The Keystones, Nou The World Splendours en Armand - EMS-gebouw Kaiserstraat, 7.30 - 12.30 uur. Huie-aan-Huis collecte - 79 uu*. Vanity-Fair - Stadhui* 9-1 uur. LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Sex a la minuut (str. volw.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross (14 j.) (Prolongatie) Dagelyks: 2.30. 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Komplot der gangsters (14J.) Dagelyks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Samen met Gunilla (volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon Irma la Douce (str. volw.) prol. AanvangBtyden: dag. 14.00 uur en 20.00 u.; zondag 14.00, 17.00 en 20.00 Rex: Matt Helm 14 j.) Dagelyks 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uur. PUNT KORRELTJE

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5