Wj&Swmw Neomist J. v.d. Klaauw droeg eerste plechtige j mis op in Herensingelkerk Sterk Deens badmintonteam naar Leiden bij Z'kwartier verspeelt kans op kampioenschap Ook verlies van Vicus Oriëntis MEVR. DEN HAAN SCHRIJFT BEWONERS VAN MEERBURCWUK MAANDAG 22 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 22 MEI 1967 De badmintonvereniging „De Leidse Shutteliers" zal in samenwerking met A.V.O.C., eveneens uit Leiden, en E.V.B.C. uit Voorschoten de sterke Deense badmintonclub K.F.I.U. uit Ko penhagen naar de Sleutelstad halen. Dat gebeurt dan morgen wanneer de Denen ontvangen zullen worden in de bovenzaal van café-restaurant „Zomer- zorg" aan de Steenstraat om 8 uur. Als gasten van de Shutteliers zullen zij excursies maken en enige wedstrijden spelen. team o.m. de top-spelers Huub en Ruud van Ginneken van de partij zullen zijn. Donderdag om 19.00 uur vangt dit tref fen in de Morspoortkazerne aan. i zondag waren feestdagen r de parochie van OX.Vrouw Hemel- i St. Joseph aan de Herensingel, i de parochie, de w.e.h. J. d. Klaauw droeg er nl. zondag z()n eerste plechtige H. Mis op, waartoe hy Saterdagavond reeds met feestelijk ver- loon was ingehaald. j Om half zes kwam de neomist met de genodigden bij de kerk aan, waar hij werd verwelkomd door de parochie- |eestelijkheid met aan het hoofd pastoor p. A. van Kleef. Voor een lof, waarvan Be liturgie door de neomist zelf was be paald. De pastoor sprak zijn blijdschap pit over het feit, dat de parochie weer pen neomist uit haar midden had. Hij be klaagde zich er over, dat het priester ambt eigenlijk min of meer een ontwaar ding te zien geeft. Kapelaan F. P. A. Verlaan ontleende de tekst van zijn toespraak aan Jere- door God tot profeet verkozen, die zich echter niet in staat voelde om te spreken. Met Gods hulp echter kon hij Bpreken. Aan het einde van de avondplechtig heid in de kerk werd het zesde couplet van het Wilhelmus gezongen. Voor de pastorie werd daarop door de katholieke Harmonie een serenade gebracht aan de neomist en diens familie; later volgde nog een tweede muzikale hulde voor de ouderlijke woning aan de Marnixstraat 61, gebracht door de St. Franciscus- drumband. Plechtige Mis Zondag om half tien droeg pater v. d. Klaauw in plechtige concelebratie de H. Mis op. Hij werd daarbij geassisteerd door pastoor Van Kleef en de e.h. Jac- De predikatie werd gehouden door ka pelaan Verlaan, die inging op de vraag wat er van een kerkelijk ambtsdrager wordt verlangd. Zijn werk moet dienend zijn en hy moet niet boven, maar te midden van de gelovigen staan. Des middags om half vier was er ten slotte in de zaal van de Maria Gyzen- steeg gelegenheid om de wijdeling en zijn familie geluk te wensen. Hiervan werd een zeer druk gebruik gemaakt. Op de foto: de neomist tijdens het opdragen van zijn eerste plechtige H. Mis. Rechts van hem achter het altaar pastoor J. A. van Kleef, links Bubdiaken Jacq. de Graaf, eveneens afkomstig uit de parochie, en kapelaan F. Verlaan. Er waren toen al pessimisten, die mee- I Theogoniusin hun midden krjjgeu, da- warig en overtuigd hun hoofd schudden dat hij ruim zeven jaar misslonarisar- bij de Idealistische pogingen van Leldens beid in Tanzania heeft verricht. Pater wethouder van bedrijven, mevr. Den i Theogonius. zal op 24 mei voor een half HaanGroen om in Leiden schoon schip jaar vakantie in Nederland op Schiphol De belangrijkste hiervan is ongetwij- te maken. Het ziet er naar idt dat hun aankomen, tezamen met een groep Ne- feld die tussen zeer sterke Deense en onverholen ongeloof In de actie: „Leiden derlandse en Zwitserse Capucynen. Nederlandse spelers.^ in welk laatste verschoont zich" gerechtvaardigd Is. Onze stad biedt na het weekeinde vooral AVOND EN NACHTDIENST in het centrum zonder meer een smerige aanblik. Een «vertuiend voorhuid I. do I APOTHEKEN TE LEIDEN Haarlemmerstraat, waar je om de zoveel melar hapje, uil de muur kunt trekken. I Oe->P«»9 voor «poedelnende gevallen Iets waar dankbaar gebruik van wordt Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- gemaakt. 's Maandagochtends waad je I woerd 171, tel. 20502, en apotheek Zuid door de smakeloze resten van frites, slaatjes- en jjsverpakkingen. Eigenlijk niet zo verbazingwekkend, want al die automatieken hebben binnen zelden en buiten nooit een prullenbak en op de Haarlemmerstraat zelf is er maar een mogelijkheid om afval kwjjt te raken: op de stoep. t Dulvenhouders opgelet. Zowel za terdag als zondag zjjn er uit de hokken achter huizen op de Kanaalweg en Mau- ritsstraat aierduiven ontvreemd. Het be trof hier broedende duiven, die anders nooit langdurig hun hielen lichten. 9 Een groene Volkswagen die „droog" geparkeerd was onder het Plesmanvia- duct (kenteken TD 99-68) is zaterdag nacht ontvreemd. 9 Vreugdevolle weken breken LEIDSE BIOSCOPEN Camera: Bittere rijst (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross 14 j. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Striptease, het meisje Ariana (str. volw.) Dagelijks: 2,30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur Studio: Operation Golden Car (18J.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) Dagelijks: 2 30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30. 7.00 en 9.15 uur. Rex: Programma door KFC ontraden. Kath. Toneelgroep „De Gastspelers GOED SPEL VAN DE AMATEURS IN EEN ONDERMAATSE KOMEDIE Pen groot probleem voor amateur- r4 clubs blijkt nog dikwijls een to- aeelstuk te kiezen, dat beantwoordt »an de hoge eisen van het hedendaagse publiek, dat verwend is geraakt door Ie televisie. Het aanbod van succes- nolle stukken is niet overmatig groot, >n het is jammer te moeten constate- en, dat een groep als „De gastspelers" en verkeerde keuze deed met „Pa lapt het niet", dat een kluchtige ko edie heet, maar het helaas niet blijkt zijn. Te meer jammer is dat, omdat groep wel degelijk over toneel- Jent beschikt. In een dergelijk stuk ajn de spelers evenwel gebonden rnn middelmatige rollen en daardoor eperkt in de ontplooiing van :teervermogen. ,Da snapt het niet" haalt het niet omdat het niet weet te overtui- Aanvankelijk is het een aardige :hildering van een burgerlijk gezin de trant van radiohoorspelen als „De imilie Doorsnee" en „De jeugd vliegt LEIDERDORP LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Donderdag jj. tijdens de voorlaatste ronde van de viertallencompetitie var de Leiderdorpse Bridgeclub is de be slissing Inzake de eerste plaats geval len. TJjssen-De Winter met Loof-Wit- kamp speelden gelijk tegen de dames Van Gelder-De Jong met het echtpaar Rompes waardoor zy voor de anderen onbereikbaar zijn geworden en dus de kampioensvlag konden hijsen. De da mes Jans-Van Zonneveld met Pias-De Vries behaalden nog wel een 60 overwinning maar zij konden hierdoor geen roet meer in het eten vai kampioenen gooien. Opmerkelijk zijn de prestaties in de laatste weken Van der Bijl-Van der Koog met Zwa- nenburg-Wessels. Na vier keer 60 overwinning geboekt te hebben behaalden zij nu een 51 zege en is enkele weken van de 13e naar de 5e plaats opgerukt en werpen nu een be scheiden oogje op de vierde plaats maarenfin laten we eerst maar de laatste competitiewedstrijd afwach ten. Jans-Pouw met gebr. Karstens be haalden een verdiende en royale zege op Gerllch-Van Leeuwen met 't echt paar Van Klaveren, die totaal uit vorm zijn. De Koning-Van Zonneveld met Veldhuyzen-Van Vliet behaalden een 51 overwinning terwijl de dames Van Berge Henegouwen-De Koning met de heren Duiker-Kieft alweer 'n plaatsje stegen ondanks een 24 nederlaag en laatste plaats-bezetter werden de da mes Van der Bijl-Zwanenburg met het echtpaar Groesbeek door een 60 nederlaag. Stand: Tyssen-De Winter met Loof-Wit- kamp 7014 +577, 2 dames Jans-Van Zonneveld met heren Pias-De Vries 6222 370. 3 dames Van Gelder-De Jong met echtp. Rompes 5628 +213, Gerlich-Van Leeuwen met echtpaar Van Klaveren 5232 +274, 5 Van der Bijl-Van der Koog met Zwanenburg- Wessels 4935 +123, 6 echtp. Danz met Blom-Danz jr. 4737 +101. 7 da- nes Altink-Van Upwich met echtpaar Van Donkersgoed 4638 64, 8 Jans- Pouw met gebr. Karstens 4539 +48, dames Lenaers-Schutte met heren L«naers-Schutte 4539 +23, 10 echtp. Verduyn met Van Berge Henegouwen- Brummelkamp 4143 54, 11 mevr. Zwarts-hr. Karstens met Damen- Schippers 3648 163, 12 dames v. Berge Henegouwen-De Koning met he ren Duiker-Kieft 31—53 —194, 13 da mes Hogervorst-Zandbergen m. echtp. Stokhuyzen 29—55 —253, 14 De Ko ning-Van Zonneveld met Veldhuyzen- Van Vliet 2460 312, 15 dames Bos- se-Weasels met mevr. Van Schendel- hr. Bosse 2064 399, 16 dames Van der Bijl-Zwanenburg met echtp. Groes beek 19—65 - 418. uit". De gewone knelpunten tussen de ouderwetse papa en de progressieve kinderen. Hans wil naar Kameroen en Babs wil parachutiste worden. Mams begrijpt haar kinderen wel en gedrieën proberen ze het hoofd des huizes zo ver te krijgen, dat hij de moderne ideeën minstens kan accepteren. Tot hun grote verbazing draaft papa dan ineens door naar de andere kant. Hij neemt dansles, draagt swinghemden en laat zijn zaak aan de grond lopen. Als de kinderen en mama beseffen, dat het zo ook niet kan en ze samen een actie op touw zetten papa terug te brengen op het vertrouwde pad is vader tevreden en dan blijkt dat alles doorgestoken kaart was: vader speel de zijn progressiviteit om juist dat effect te bereiken, dat zijn spel op leverde: de familie blijkt toch dege lijker dan in het begin scheen. Dus: allés weer bij het oude. Geen jazz meer, geen Kameroen, geen parachute- lessen. Een mager en ongeloofwaar dig verhaal. Het spel daarentegen was vaak fris en vlot. Behalve de erkende ster ren van „De Gastspelers" als Nell de Lange-Reizevoort, P. Jacobs en W. Houps zagen we de jeugdige Lidy Op dam en L. Hogenboom als verrassende nieuwkomers. Vooral L. Hogenboom als Hans wist te overtuigen in z'n rol van Hans, de zoon die tegen de draad is. Het duo W. van Piere en C. v Drift behoren ook tot de vaste speel- kern en niet ten onrechte. Jammer alleen dat het kapwerk by C. v. d. Drift wat etalagepopperig aandeed. Janine Overdijkink had wat ons bi treft wel iets enthousiaster kunnen spelen. Over het algemeen was haar spel aan de vlakke kant. Janny Ede- laar-v. d. Kwartel maakte zich nog niet geheel los aan de tekst, waardoor de betrokkenheid in het spel soms wat zwakjes werd. De Gastspelers hebben beslist wel iets in hun mars. Misschien kan een betere keuze van de stukken een bijdrage leveren tot een grotere vlucht van deze katholieke groep, die door Jac. Buis uitstekend wordt ge regisseerd P. H. LEIDSE AGENDA DINSDAG 23 MEI K O.naar Anatevka, Carré, Am sterdam, 20.15 uur. Timdelerclub. Dossier 300, thriller, Leidse Schouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 24 MEI Lurelel-cabaret. Leidse Schouw- Swlng-In Graflca. Voorlichtings avond grafisch bedrijf, Antonlus Club huis, 20.00 uur. BONT KLEURENSPEL BIJ L.J.A. BEATFEEST Zaterdag werd in de Leidse Stadsge- gehoorzaal een groots beat feest gehou den, waaraan ondermeer de Shoes hun medewerking verleenden. Het van de hoogtepunten van het feestpro gramma, ter gelegenheid van het 20- jarig bestaan van de Leidse Jeugd Actie, dat kosten noch moeite heeft gespaard om het een ieder naar zijn zin te maken. Ook zaterdag zijn de organisatoren, dit maal waren dat pater Zweers en de heer J. v.d. Blom, weer ln hun opzet volkomen geslaagd. Shoes en Fellows Een kleine duizend tieners waren naar de Gehoorzaal gekomen. In de meest uiteenlopende creaties hadden zich ge huld. Alle denkbare en ondenkbare kieu waren aanwezig en dat alles vormde carnavalesk geheel, waar natuurlijk ook de mini-jurk niet ontbrak. Zelfs wa- ;r enige superminl's. i 8 uur begonnen The Fellows, de bekende Leidse groep, hun optreden waarbij de Katwijkse beatgirls "The Nimble Enterprise" voor een levend de- orgden. The Fellows, waarvan John Steenbergen de leider is, behoren tot de betere groepen in Leiden waar beat wel hoogty viert, maar waar doordringen tot de nationale top nog niet lijkt is. Misschien zorgt "Monique" daar voor, de eerste single van de Fellows, waarvan manager A. Steenbergen hoge verwachtingen koestert en die binnen korte tijd uitkomt. De Shoes, die wel tot de top behoren maakten hun entree om ongeveer 10 uur. Theo van Es en zijn mannen hebben ech ter hun grote naam niet waar kunnen maken. De begeleiding overstemde re gelmatig de zang, waarodor nummers als Na, na, na. Standing Staring en Peace and Prevacy niet tot hun recht kwamen. Ondanks deze schoonheids foutjes hebben de jeugdige Leidenaars zich best geamuseerd. Vroiyk werd mee gezongen en meegehost zonder dat er van een chaos sprake was, wat by der gelijke optredens wel eens wil voorko- Van rustiger gehalte was de muziek en zang van het Ryth Combo van Henry Mieremet, waarvan gitarist W. Hel- versteyn zijn jongere collega's uit Zoe- terwoude nog de eerste gitaarlessen heeft ven. Natuurlijk hadden zij in een der bovenzalen veel concurentie van de Shoes te duchten, maar toch wisten zy veel danslustlgen tot zich te trekken, die zich soms aaneensloten tot een polonaise. Een vrolijk en geslaagd geheel dat om ongeveer 12 uur tot een einde kwam. Acht personen aanrijding te Oegstgeest gewond Zondagnacht om 0.05 uur kwam een volkswagenbusje, waarin zeven leden van de beatgroep „The Mistic Eyes" in botsing met een Chevrolet, bestuurd door de heer C. Schneider uit Leiden. Het ongeluk vond plaats op de Abspoelweg. Van de auto's, die frontaal in botsing kwamen, bleef weinig over. De inzlt- werden overgebracht naar het Acad. tenden van de twee wagens, 8 in totaal, ziekenhuis, waaruit spoedig vier perso nen konden vertrekken. De overige vier toren, de heren D. Held uit Oegstgeest zijn echter ernstig gewond. De beide dok en F. van Leeuwen uit eLiden, zorgden' de fam. De Jeu, woonachtig op de ter plaatse voor de geneeskundige be-| Haarlemmerstraat te Leiden, die bln- handeling. nenkort hun priesterzoon Jan (Pater MOTORRIJDER VEROORZAAKT GROTE RAVAGE IN WITTE ROZENSTRAAT Een 22-jarige inwoner uit Lelden heeft i waarbjj z(Jn 20-Jarige duo-passaglere In de nacht van zaterdag op zondag om dusdanig kwam te vallen, dat zy met ca. 2 uur voor een enorme ravage ln deeen rlbfractuur en schaafwonden bleef Witte Rozenstraat gezorgd door daar liggen. De motorryder wist de motor ter plaatse in de bocht van de Witte pas 13 meter verder tot stilstand te Singel de macht over het stuur van brengen en liep een gekneusd rechter- zjjn motor te verliezen. Dit was zeer been op. De vier auto's vertoonden zwa- waarschyniyk te wyten aan de snelheid i re beschadigingen, zoals deuken, ver- waarmee hij richting Zoeterwoudsesln- nielde velgen, lekke banden en openge- gel reed: nl. 80 km per uur. scheurde portieren: het motorrywiel was i eveneens zwaar beschadigd. Een getui- Hjj vloog tegen een viertal in de Witte ge kon de ravage niet langer meer aan- Rozenstraat geparkeerde auto's op, zien en werd onwel. West. Brahmslaan 20, tel. 21522. Voorbijganger op Haarlemmerstraat door winkelruit PUNT Een ervaring, die je niet In de koude kleren gaat zitten, maar waarvan hy met opmerkeiyk weinig kleerscheuren is af gekomen, deed een 19-Jarlge Jongeman uit Koelofarendsveen afgelopen zondag 'n keuken nog i rond bet mlddernachteiyk uur In Lelden op. Lopende op de Haarlemmerstraat KORRELTJE vormde h(j door nog onbekende oor- j iwiutLUl J L/ zaak voor twee lieden het object om! door do grote 4 b|| 4 ruil v.d een pol- Wces °P hot ergsle voorbereid, fertjeszaak gesmeten te worden. Hy hoop op het beste- kwam er met een bloedende rechterhand, grote schrik en waarschyniyk ev onbegrip van af. De daders nan benen en zyn tot dusverre nog niet opge spoord. LEIDSE UNIVERSITEIT Kand. ex. Engelse taal- en letterkun de mevr. L. Bunlng-v. Kregten (Nyme- gen) en mej. J. v. d. Velde (Dordrecht). Doet. ex. Kunstgeschiedenis mevr. C. L. N. Briët-Han (Leiden MARKTBERICHTEN Zuiderkwartier heeft het niet kunnen redden. Met eervolle cyfers moest men na niet minder 2 uur korfbal met een nederlaag genoegen nemen, waardoor DKC kampioen was geworden en promo veert naar de overgansklasse. Reeds na 10 minuten had DKC al succes. Een prachtige doorloopbal werd goed afge rond (10). Daarna kwamen onze stad genoten iets meer op toeren, wat resul teerde ln een treffer. Gijs Kloos was doorgebroken, maar in plaats van de bal voor te geven schoot Henny Devilee zelf, en met succes (11). Na 25 minuten miste DKC een Btrafworp, waarna Zui- derkw. iets sterker werd. 2 minuten vooi de rust gaf Jan Seller de Leidenaars voor het eerst de leiding (12). Na de hervatting boog de Delftse club de 12 achterstand in een 42 voor sprong om. Vooral het laatste doelpunt van goed gehalte: men miste strafworp, maar dezelfde speler tikte de bal daarna echter door (42). Na 17 minuten deed Gys Kloos uit een straf worp de spanning weer terugkeren (34). Conny Scheurwater schoot vyf minuten voor het einde de verdiende ge lijkmaker in (44). In de resterende speeltyd kwamen beide ploegen niet tot scoren, waardoor verlenging noodzakeiyk was. In deze verlenging werd het nodige in de krachten van de spelers gevergd. Henk Siebert rondde een prachtige door loopbal doeltreffend af (45). In deze opstelling was Zulderkw. Iets gevaar lijker voor de korf, doch men wist niet te profiteren. In plaats daarvan drukte DKC vlak voor de wisseling door naai 65, welke stand na de wisseling op gevoerd werd tot 75. Eén minuut la ter deed Henny Zierikzee de hoop weei opleven door er 67 van te maken. Drie minuten voor tyd werd de stryd beslist. Een doorloopbal werd succesvol afge rond. waardoor DKC in veilige haven (80). Door dit resultaat zijn de drie Leidse clubs op de volgende plaat- geëindigd. Al met al een uitstekend resultaat. OVERGANGSKLASSE Vicus OriëntisKoda 28 Vicus Or. dat met drie invallers ln het veld kwam heeft erg teleurgesteld tegen het Westzaanse Roda. Er werd vooral VIJILNISINSTALLATIE BINNENKORT GEREPAREERD De wethouder van bedryven, mevr. N. A. den Haan-Groen heeft aan de be woners van de Meerburgw-yk, speciaal langs de route van de vuilnisauto's naar de stortplaats, «-en brief geschreven, die als volgt luidt: De omvang van de schade aan de vuilverbrandingsinstallatie, opgetreden door een mankement aan de verbinding r» oven en koelcycioon, is nu be kend. Het herstel, dat onder de garan tie valt en geen kosten voor de gemeen te meebrengt, wordt momenteel door technici van de Zwitserse leverancier Von Roll uitgevoerd. By de grondige inspectie Is gebleken dat door het losraken van een stuk metselwerk de hete verbrandingsgassen plaatwerk van de koelcycioon hebben ontzet. Het herstel hiervan en het brengen van het nieuw ontworpen bindingsgedeelte zal herhaling van dergeiyk ongemak In de toekomst uit sluiten. De tweede oven. die normaal functio neert, zal eenzelfde behandeling onder gaan. Hiervoor ls echter niet het vele voorbereidende werk nodig, waarop re paratie van oven 1 heeft moeten wach ten. De heer Hoorn, directeur van de i«ei- nlgingsdienst, verwacht dan ook dal over enige weken de kinderziekte van de installatie zal zyn genezen. De bewoners in de omgeving van de voormalige stortplaats hebben als eni gen wat last ondervonden van deze ge schiedenis. Een gedeelte van het huis vuil moest tydeUjk naar deze put wor den afgevoerd. Het leek my juist, nu oorzaak en gevolg bekend zQn, u van de stand van zaken op de hoogte brengen. Verder kan lk u mededelen, dat de reinigingsdienst regelmatig het traject van de vuilnisauto's controleert op even tueel verloren stukjes huisvuil. Elke zaterdag komt ds veajmachlne dit tra ject vegen. slecht geplaatst en veel te nonchalant met de kansen omgesprongen. Na 01 achterstand maakte Sjaak SJardin geiyk. Nog voor rust liep Roda uit tot 14. Na de hervatting vergrootte nog beter spelend Roda de voorsprong tot niet minder dan 18, voordat Jan Hensen uit een mooie doorbraak de eind stand op 28 bepaalde. Vicus Oriëntis 2—Regenboog 2 53. SperwersDe Danaïden 61 On danks de overwinning op de Danaïden ls ook Sperwers gedegradeerd naar de eerste klasse, daar Roda dat nog één punt nodig had V.O. met 82 aan de zegekar bond. Het was een aantrekke- ïyke party korfbal, waarin Bert Bleyi voor onze stadgenoten het eerst raAk schoot (01). Tot 33 ging de stryd gelijk op. Sander van Unen en Casper van Nlerop waren de doelpuntenmakers. Nadat het 43 werd uit een doorloop bal werden er niet minder dan 6 straJ- worpen gemist, vier door Danaïden en twee door de thuisclub. De Rotterdam mers liepen echter uit tot 63, eer In valler Eric Fllemon na een gemiste strafworp de stand op 64 bracht. ODO 2De Danaïden 3 55 TWEEDE KLASSE KNS heeft ook haar laatste wedstryd van dit seizoen in winst kunnen omzet ten. Dat deed zy tegen Quick in Dor drecht, de ploeg die lange tyd de grote concurrent was van onze stadgenoten. Reeds na 10 minuten keken de Leide naars tegen een 20 achterstand aan, welke nog voor de rust teniet gedaan werd. Twee treffers van Mary Zierikzee en één van Hans Kluts brachten KNS nog voor de thee op 23. Na de rust leek de bezoekende club op een grote zege af te stevenen, want Hans Flle mon en Bram Zierikzee hielpen hun club aan 25 voorsprong. In de reste rende tyd echter kwam de thuisclub nog tot 45 terug, waar het echter by bleef. Die Haghe 3—KNS 2 4—2. Crescendo—Ahoy uitgesteld Het tweede team van deze club overwon In haar laatste competitiewedstrijd Fluks 2 met 71. Met een overwinning van de junioren en een nederlaag by de senioren ls de LKB teruggekeerd van een weekend, dat zy doorbracht ln Zeeland en wel op het eiland Schouwen en Dulvel&nd. Het regionale bondstwaalftal verloor met 74. Do doelpunten kwamen op naam van Henny Drost (Dan.), welke een 10 achterstand weg werkte, Meta Wllemse (Dan.), mej. Teske (N.kw.) en Wlm Nieuwenburg (KNS). De junioren-ploeg deed het heel wat beter en zegevierde met 25 over Schouwen-Duiveland. A. de Beer (Dan.) scoorde al vlug 0—2. De rust ging ln met 12. Wim Niesing (Fluks) bracht met 2 doelpunten Leiden op 24 welke stand vlak voor tyd door Fanny Koe voet (De Alg.) nog tot 25 werd opge voerd. Beide wedstryden werden zater- avond 7 uur gespeeld. Zondag werd de terugreis aanvaard. L.K.B.-CUP Een finalist Is reeds bekend, nameiyk De Algemene, dat na de 74 zege op Ons Eiland ook TOP (S&ssenheim) ver sloeg. De overige finalisten worden a.s. woensdag bekend. De uitslagen van deze week zyn: poule A: De AlgemeneTOP 82; poule B: Vicus Or.De Danaïden 21; poule C: FluksCrescendo 4—3. By de genoegiykheldswedstryden zyn de uitslagen als volgt: poule A: Ons Eiland—KNS 121; Zuiderkwartier Noorderkwartier 47; poule B: Cres cendoFluks 35; De AlgemeneTOP 43; poule Cl Noorderkw. BWarmond 1—Vicus OivDs Danaidsn S6. AMSTERDAM, 22 mei, Vee Aan voer 220 runderen, 3,50—5,00; 73 var kens 2,572,60, belde per kg. gesl. gew. Handel vlug. ROTTERDAM 22 mei Vee Aanvoer 1578 stuks, slachtrunderen 1151, vakens 427, slachtrunderen p. kg. 4,65-4,95 le 4,20-4,55 2e 3,85-4,05 3o 3.50-3,65; var- Doct. ex. W. Sociologie de heer G. D. hens 200-210, 195-200, 190-195 en 1S5- J. Wuurman (Den Haag). j 190. stieren 385-435. worstkoelen 340- Doct. ex. W. Sociologie de heer G. C. 355, slachtzeugen 170-180, zware var- Holscher (Papendrecht). i kens 180-185, Aanvoer groter, handel Doet. ex. Sociologie mej. J. M. M. j kalm pryzen iets lager, varkens handel Hoogvelt (Den Haag). ruimer, rustig teruglopende pryzen. Ruiterfestijn te Voorschoten Onder ideale weersomstandigheden gaf de manége Van Zlst en jeugdrij- school „New-Forest" te Voorschoten een buitengewoon geslaagde uitvoering als afsluiting van het winterseizoen. Door zeer veel belangstellenden, w.o wethouder M. Kamminga van Voor schoten en wethouder mevrouw De Haan - Groen uit Leiden, werd dit evenement in de buitenmanège met grote interesse gevolgd. Het programma werd geopend met een kindercaroussel, welke door mej. J. Weijers werd gecommandeerd. Hier na volgde een pittig voltigenummer, uitgevoerd door vijf jeugdige leerlin gen. Het paard Artist werd beloond met 'n groen tenkrans, wat enige hila riteit zijnerzijds teweegbracht. De tie- nercaroussel werd eveneens zeer stijl vol uitgevoerd. Twee dames en twee heren ,in de dop" voerden vervolgens een pas de quatre uit, die er niet om loog. Zij waren gezeten op pony's getooid met witte hoofdstellen. Na de pauze volgde een zeer interes sant nummer, waarbij de toeschouwers een goede indruk kregen omtrent de beginselen van de springkunst. Eén van de meest geslaagde en rij-tech- nisch beste nummers was de pas de deux, uitgevoerd door mej. R. Hessing en de heer B. van Zeist. Ritme en char me voerden de boventoon. Een dave rend applaus en een bloemenhulde waren hier zeker op zijn plaats. Een goed besluit vormde de seniorenca- roussel. gecommandeerd door de heer B. van Zeist. Tot slot bedankte de heer H. Ha- vinga, namens de Oudercommissie, de heer en mevr. Van Zeist, die door een goede organisatie, de verzorging der paarden en het enthousiasme der deel nemers. deze zondagmiddag tot een waardig besluit van een winterseizoen de rijschool gemaakt hebben. JONGERENMIS In de St. Laurentiuskerk werd gis termiddag om 12 uur een Jongerenmis gehouden. Dit was een proefneming. De belangstelling hiervoor was groot. De liturgie was aangepast. Kapelaan Warmerdam droeg het Misoffer op. Een combo zorgde voor de begeleiding de gezangen. Tijdens deze Eucha-' 7*8.134, ristieviering hield de heer F. A. J. v. d. Steen een toespraak tot de jon geren over het jeugdwerk in Voor schoten, dat veel leden telt, maar gebrek heeft aan kader. Een bepoep werd op de jeugd gedaan om zich m te zetten voor imdcreiL Het motto was „Tijd geven voor pon ander is rtboit verloren tijd". Na de kerkdienst was er in het Bondsgebouw gelegenheid om deze Eucharistieviering onderling met elkaar te bespreken. Er was natuurlijk kritiek, maar er waren ook verschil lende positieve geluiden te horen. SCHOOLSPORTWEDSTRIJDEN Onder auspiciën van het gemeente bestuur van Voorschoten zullen op dinsdag 30 mei a.s. de traditionele schoolsportwedstrijden voor de leer lingen van de ulo- en middelbare scholen worden gehouden. Op donder dag 1 juni d.a.v. zullen de leerlingen van de lagere scholen hun krachten gaan inzetten om te proberen een zo goed mogelijk resultaat te bereiken. Bij eventuele minder goede weersom standigheden zullen de wedstrijden een dag worden verschoven. De school sportcommissie bestaande uit de heren Jongkind en Wassink en mej. v. d. Peet, heeft voor beide dagen aantrek kelijke programma's samengesteld. In de morgenuren zullen door da leerlingen, zowel g.l.o. als u.l.o. vaar- digheidsproeven moeten worden afge legd. Deze proeven bestaan uit: hard lopen resp. 60, 80 en 100 meter; vér- springen; hinkstapsprong; balwerpen behendigheidseis. Nadat deze tech nische nummers zijn afgelegd zal er estafette worden gehouden, waarvoor iedere school een team heeft ingeschre ven van tien leerlingen. In de namiddag spelen de jongens en meisjes van de lagere scholen slag balwedstrijden terwyl de leerlingen der ulo- en middelbare scholen soft- ball-wedstrijden spelen. Alle wedstrij den worden gehouden op de >rtvel- den in het Burg. v. d. Hoevenpark. Eten voor India De actie „Eten voor India" heeft opgebracht 7.986,75. Bovendien hebben de plaatselijke beat- groups „Splash" en „Extinction" een beatavond georganiseerd in een loka liteit van het voormalig M.O.C., de totale opbrengst van deze avond ad 148,15 ia bestemd voor bovengenoem de actie, zodat de totaal-opbrengst is

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3