Cees Lucas (HVL): „Sporthal moet er komen „Pro Ecclesia" voor presidente mevrouw J. Staal van Santvliet HOEKHUIS JONGEN SCHILDER Nette meisjes PAGINA 4 DE LEIDSE COURANT ZATERDAG 20 MEI 1987 VEEL SPORTEN KUNNEN NIET TOT ONTPLOOIING KOMEN De ACTIE '67. die in februari is gestart en bedoeld was als „blik- seminzameling" is tot dusver weinig succesvol verlopen en van de beno digde f 100.000 is slechts een vijfde deel binnengekomen. Een gunstige uitzondering vormde V D, dat niet gulle hand een bedrag van f 5.000,- stortte. Sombere vooruitzichten di voor de toekomst van een sporthal in Leiden, waarbij gebrek aan zalen juist een dergelijke ruimte broodnodig is. Dat stelden wij weer duidelijk vast, na het gesprek met de heer C. D. Lu cas, die wij opzochten in zijn woning aan de Mozartlaan. De heer C. Lucas (31 jaar), maar nog altyd één der grootste steunpila ren van de handbalvereniging HVL, die mede door zijn aandeel dit jaar doorstootte naar de districts eerste klasse, vindt een sporthal voor 'n stad met meer dan 100.000 inwoners onont beerlijk. Toen men hem enkele maan den geleden inlichtte over de op han den zijnde actie was hij ervan over tuigd, dat dit een volledig succes zou worden. Immers, plaatsen als Hooge- vcen, Emmeloord en Roermond had den op zeer korte termijn een sport hal uit de grond gestampt. Maar al gauw werd duidelijk, dat dit in de Sleutelstad niet kon. Slechts vereni gingen die er baat bij ha'dden hielden grote inzamelingen, met name de Bona Stars en de Leidse Zwemclub, die ook een handbalafdeling bezit. Voetbalverenigingen, die toch 't over grote deel vormen, zagen er geen eigen voordeel in en van collegialiteit wil den zij niets weten. Roodenburg was de enige club, die meedeed Zo lang de hal er niet is zullen de jeugdige handballers iedere week nog de reis naar Den Haag (Houtrust- hallen), Poeldijk of naar de Energie hal in Rotterdam moeten maken, waar de wedstrijden worden gespeeld. Voor de jongelui betekent dit, dat zy naast de contributie ook de trein- en tram- kosten moeten betalen, aldus de heer Cees Lucas, die reeds 15 jaar uit komt in het eerste team van HVL, toont zich een vlot en opgeruimd spre ker. Een zeer sportminded figuur, die naast de handbalsport o.a. het roeien en volleybal een warm hart toedraagt en in de weekends graag een kaartje legt, het liefst bridge. Hij vertelt van de wedstrijden in het afgelopen sei zoen. Vaak gebeurde het, dat wild vreemde mensen, meestal Hagenaars, ons na afloop complimenteerden en gelukwensten met het behaalde resul- Graag zou ik voor eigen publiek wilen spelen, waardoor ongetwijfeld ook de populariteit van deze sport zou stijgen. We hebben een veld (Room burg), maar de belahgstelling voor handbal als buitensport is in Neder land vrij miniem. Daarentegen heb ben we demonstraties gegeven in za len in het Morskwartier en de Kooi, en de toeschouwers die met velen wa ren gekomen, waren bijzonder enthou siast. We zouden bovendien ook wel eens een toernooi willen organiseren, een eigen toernooi, waarbij wij an dere verenigingen kunnen uitnodigen Ook zijn vrouw Eefje is een handbal liefhebster. Zij vertelt over haar eigen ervaringen, de veldmoeilijkhe- den en het gebrek aan zalen in Lei den. Vaak gebeurt het, dat mijn man uren weg is en 's zaterdags om 10 uur terugkomt van een wedstrijd. Ik zou hem graag eens aan het werk willen zien. maar met twee kinderen is het erg moeilijk om lang van huis te blij - Het zijn echter niet alleen de hand ballers die baat hebben bij een sport hal en er reikhalzend naar uitzien. Ook de beoefenaren van volleybal, balminton. gymnastiek en turnen, korf bal, tafeltennis en vele andere spor ten hopen, dat deze actie alsnog zal slagen. den aan de huis-aan-huis-collecte, die vrijdagavond wordt gehouden. Maar niet alleen van handbalzi.ide zijn er plannen. Zoals U gisteren hebt kun nen lezen, zullen in de komende week vele evenementen worden gehouden. Het actiecomité laat bekende tiener sterren naar de Sleutelstad komen. Namen, die menig meisjeshart en ook wel dat van de jongens sneller zullen laten kloppen, zoals de Galden Ear- j rings en de Zoeterwoudge Shoes. Een j fantastisch beatfeest, waarvan 't groot- j ste gedeelte van de toegangsprijs ten I goede komt aan de Actie '67. Algemeen is men ervan overtuigd, j dat er een sporthal moet komen. Meer I dan eens geldt echter: geen .woorden, maar daden LEIDSE SPORTHAL Nu het actiecomité voor onze a.s. nieuwe sporthal aan de Boshuizerlaan met een inzamelingsactie zijn laatste ronde gaat beginnen, wil ik iedere Leidenaar, wie hij of zij ook is, graag nog eens van harte aansporen om tot het slagen van die laatste ronde bij te dragen. Dat kan men doen door als collec tant mee te werken, een eerste be hoefte. want als er niet voldoende collectanten zijn kan er gewoonweg niet gecollecteerd worden. Het actie comité zal bepaalde groepen uitnodi gen als collectant op te treden; geef daaraan als 't u blieft gehoor. En als de collectanten vrijdagavond 26 mei tussen 7 en 9 uur bij u komen, geef dan rijkelijk. Er zijn overal in de wereld en dus ook in Leiden altijd mensen te vinden die zeggen dat de overheid de gemeente) te weinig doet. La ten zij dan door hun gift dit „te wei nig doen" aanvullen. Er zijn gelukkig ook veel mensen die weten dat de gemeente heel veel doet, maar helaas lang nLi genoeg. Laten zij door hun bijdrage de ge meente dan helpen; en dat niet om de gemeente zelf te steunen, maar uiteindelijk alleen om sportbeoefenend en sportlievend Leiden aan de hoogst noodzakelijke, maar hier nog steeds gemiste sporthal te helpen. Het zou toch wel 'n teleurstellende zaak zijn als Leiden aan het appèl van het actiecomité „niet thuis" gaf. VOORSCHOTEN RAADSVERGADERING De raad van Voorschoten wordt voor een openbare vergadering bij eengeroepen op vrijdag 26 mei a.s. om 8 uur. In behandeling zullen dan ko men o.m. voorstellen van b. en w. tot beveiliging van de bocht Leidseweg- Koningin Julianalaan. Een voorstel van de comhiissie ad hoc ten behoeve van de huisvesting van het gemeente lijk apparaat tot het treffen van nood voorzieningen voor huisvesting van het gemeentelijk apparaat. Het aan gaan van een overeenkomst voor le vering en afname van gas met de n.v. Nederlandse Gasunie. Het wijzigen van de subsidieregeling voor de me- disch-opvoedkundige bureaux. Aanleg van centrale verwarming in het Ge zondheidscentrum. krijgt weer een visvergunning om te hengelen in de vijver rond de be graafplaats "Rosenburgh" De vergoe ding is door b en w. vastgesteld: a. voor het seizoen 1967/68 175,-; b. voor het seizoen 1968/69 224,- en c. voor het seizoen 1969/70 270,-. B. en w. hebben de indruk, dat wanneer de Kamer voor de Binnenvisserij de machtiging heeft goedgekeurd, het be stuur van "Onze Hobby" met de vast gestelde vergoedingen accoord zal LEIDEN OPROEP Nu het periodieke bevolkingsonder zoek op tuberculose binnen afzienbare tijd wortit afgesloten, doen wij een drin gend beroep op diegenen, die zich niet voor het onderzoek hebben gemeld. Er zijn. vooral onder de ouderen, meer weg blijvers dan bij het vorige bevolkings onderzoek. Dit is een betreurenswaardige zaak. U niet verschijnen brengt risico's mee voor uw medemensen. Wij zullen het zeer op prijs stellen, dat U zich meer meldt. U heeft nog tot en met 1 juni de mogelijkheid te komen. De Leidse huisartsen. Volgende week wordt het onderzoek gehouden in het Waaggebouw, Aal markt. op maandag 22 mei, 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur; dinsdag 23 mei, 14.00 tot 16.30 eü 19.00-21.30 uur; woensdag j 24 mei, 9.00-12.00 en 14.00-16.30 uur; donderdag 25 mei 9.00-12.00 en 14.00-1 16.30 uur; vrijdag 26 mei, 14.00-16.30 en 19.00-21.30 uur. Vertegenwoordiger zwaar in de sherry „Tot mijn, schande moet ik beken' nen, dat het zo is", aldus de beken' tenis van een 40-jarige vertegenwoor diger uit Leiden, die voor de Haagse politierechter zich moest verantwoor den, omdat hij dronken achter het stuur van zijn auto had gezeten. Hij reed over de Rijnsburgerweg en kwam met zijn auto tegen een paal voor een tuin terecht. Nu deed de rechter een zeer won derbaarlijke ontdekking. In het bloed van verdachte was een alcoholpromi- lage van 3,35 aangetroffen. „In 't al gemeen wordt gezegd, dat iemand bij een dergelijk promilage sterft, maar dat is u dus niet overkomen", consta teerde de rechter. Als grens voor dronkenschap achter het stuur geldt een promflage van 0.50. Toch verklaarde verdachte slechts 8-9 glazen sherry te hebben gedron gen, doch de officier meende wel te mogen aannemen, dat het er heel wat meer geweest zullen zijn. „Ik heb geluk gehad, ook dat er geen aanrijdingen zijn gemaakt", gaf verdachte toe. De officier constateerde, dat ver dachte kennelijk goed drank kan ver dragen, doch het is ongewenst bij snel verkeer. De eis luidde twee weken ge vangenisstraf en intrekking van het rijbewijs gedurende een jaar met af trek van de tijd, waarin het reeds is ingenomen. „Ik voel me echt, schuldig", bekende verdachte. De rechter veroordeelde conform de PLAN VOOR VERBETERING EN UIT BREIDING WARMONDSE SPORTVELDEN In de laatst gehouden raadsverga dering werd door leden van alle frac ties met klem aangedrongen op de verbetering en uitbreiding van het sportpark "Overbos", aangezien dit in de huidige toestand bijna niet bruikbaar meer is. Door b. en w. werd reeds in 1966 aan de Neder landse Heide Maatschappij opdracht gegeven terzake de nodige plannen met kostenbegroting te ontwerpen. Thans is door genoemde instantie een plan ingediend, dat voorziet in de aanleg van een nieuw hoofdveld en bijveld. In het plan is voorts ruimte gereserveerd voor de bouiv van een kleedgelegenheid en een uitbreiding van de staantribune. Naast een rij wielstalling is rondom het geheel een in het landschap passende beplanting geprojecteerd, waarin een wandelpad is opgenomen. De totale aanlegkosten zijn, exclusief de bouwkosten van het nieuwe kleedgebouw en de aankoop- kosten van de voor een gedeelte van Viering vierde lustrum van Katholieke Vrouwengilde te Oegstgeest Het twintigjarig bestaan van de afde- der de aanwezigen merkten wij o.ir ling katholiek Vrouwengilde te Oegst- de diocesaan voorzitster mevr. v. Nieuw- geest zal vanwege de wyze waarop dit land, het raads- en gildelid mevr. Gou- gevierd Is by velen lang in de herinne ring biyven voortleven. Vooral de ver rassing waarvoor pastoor N. A. Com mandeur bydroeg toen hy een uitstekend bewaard "geheim" prtysgaf nl. de onder scheiding van de presidente mevr. J. Staal van Santvliet met het "Pro Eccle sia et Pontifice." al Clementine Kortekaas beschikt over 'n fraai stemgeluid. Haar voordracht verraadt reeds een goede scholing. "Agri- cola venit ex Helvetia" is een heerlijk Latyns liedje, waarvoor de Leidse stu dent klassieke talen B. v. Starrenburg heeft zorggedragen. Hij was het die het liedje "Er kwam een boer uit Zwitser land" omzette in het Latijn. Leuke liedjes Deene; namens de vrouwen van Annie M. G. Schmidt, gezongen door In de PVDA. mevr. O. J. Samkalden en 'le vier kleinsten uit het gezin Kortekaas de heer Weber namens het NKV, mevr. werden gevolgd door een vocalistisch B. Mooy (KAV). Voorts waren er afge- optreden van zoon Clement of dochter vaardigden van het UW, NCVB, Stich- Clementine. Zij werden gedurende het ting Huish. en Gezinsvoorlichting en van gehele optreden aan de piano begeleid afdelingsbesturen van het Kath. Vrou-I door J. Raas, die een enkele maal als wengllde uit de wijde omgeving. Mevr. 1 dirigent optrad. Vermelden wy J. M. Poodt. hoofd van St. Josephschool 40 jaar voor de klas De heer J. M. Poodt, hoofd van de St. Josephschool aan de Oppenheimstraat herdenkt 26 mei de dag waarop' hy 40 jaar geleden voor het eerst „voor de klas stond". Het grootste gedeelte van zijn diensttijd was de heer Poodt in Hoorn werkzaam, maar het is nu al weer zeven jaar geleden, dat hij in Lei den bij het katholiek lager onderwijs kwam. De viering van het jubileum wordt verdeeld over twee dagen. Vrijdag 26 mei begint het feest met een plechtige Eucharistieviering in de Pe- truskerk. waarbij de schoolkinderen en zijn familie de gezangen zullen uitvoe ren. Na de H. Mis wordt de jubilaris door het schoolbestuur een koffiemaal tijd aangeboden, waaraan mede zullen aanzitten het onderwijzend personeel en een aantal genodigden. Maandag 29 mei wordt het feest op de school gevierd met alle kinderen. De festiviteiten, die alle in het schoolge bouw zullen plaats vinden, beginnen reeds om kwart voor negen. VOORSCHOTEN Eerste huizen Noord Hofland te Voorschoten bewoond In de fellcitatletoespraak van pastoor Commandeur vestigde deze de aandacht op een drietal fasen vgn de emancipatie. Eerstens noemde spreker het Boek Sa muel waarin verhaald wordt hoe de vrouwen van Israël zich aansloten om David tegemoet te gaan bij zijn terug komst na de overwinning op de Filistij nen, tweedens noemde pastoor Comman deur een facet uit de Vaderlandse ge schiedenis hoe er 'n organisatievorm was van enkele honderden Amsterdamse vrouwen die protesteerden tegen het be sluit een gebouw neer te zetten voor pro fane doeleinden op de plaats van de Heilige Stede H. Sacrament van Mira kel). Dit was een optreden tegen de man! Thans (als derde fase) gaat u gens meer tegenin doch werkt vrouwenver. alleen nog maar opbouwend. Het Kath. Vrouwengilde dat 20 jaar ge leden werd opgericht Is altijd bloeiende gebleven. Daar kan ik het bestuur, de hele parochie en mijzelf mee feliciteren. Er ls er één die gedurende deze gehele periode haar beste krachten heeft gege ven. Mevr. Staal, bij deze gelegenheid mag ik u "versleren" met "Pro Eccle sia et Pontifice". Hierop las pastoor Commandeur de Pauselijke bul voor waarna de zoon van de presidente, dr, Staal zijn moeder de onderscheiding op speldde. Eucharistieviering De lustrumviering van het Gilde be gon met een gezongen H. Mis ln de pa» rochlekerk. Celebrant was pastoor N. A Commandeur. Tijdens de dienst zong het dameskoor o.l.v. pater P. de Bruin. Het was een bijzonder zinvol begin ter in- j tentie van ed levende en overleden leden. Het dameskoor zette de misviering bij zondere luister by o.a. met het "Ave Verum" van Mozart. Felicitatie* De dames van het feestcomité hadden j er voor gezorgd dat de grote zaal van het Parochiehuis een feestelijke aanblik bood. Het lustrumgeschenk bestond uit een aantal fraaie kleedjes en vaasjes, die de tafels op e enaantrekkelljke wij ze sierden. Op het toneel bevond zich een schat van bloemen en bloemstukken o.a. van de KVG-afdelingen Warmond, Lelden en Leldschendam, voorts van de Kath. Actie, de toneelvereniging "De J Grunerie", de Oud-Katholieke Vrouwen- bew. Leiden; het parochieel zangkoor, 't bestuur van de KAV, NKV. de Ned, Chr. Vrouwenbond Oegstgeest, e.v.a. On- Ouwerkerk heette hen allen feestcomité welkom. De diocesaan voor zitster complimenteerde het bestuur, de presidente mevr. Staal van Santvliet in het bijzonder met haar onderscheiding en overhandigde haar een orchidee. Me vrouw Goeverneur van Deene voerde eveneens het woord, waarin zij getuigde dat het grootste Ideaal van de presidente altijd het gilde is geweest. Namens de leden werd mevr. Staal en de medebe stuursleden mevr. de Wilde en mevr. Pieck een mooie zilveren kaarshouder met kaai-s aangeboden. "De Nederlandse familie Trapp" Een verrassend en vaak ook ontroe- ,r_ rend hoogtepunt van de avond was het in i optreden van de familie Kortekaas uit Noordwyk aan Zee. beter bekend als de Nederlandse familie Trapp. Met hun heldere, frisse voordracht stalen de kin deren het hart van de aanwezigen. Voor stekende uitvoering van het Ave Verum van Mozart en het bijzonder aardige "Prentenboek" van Philip Loots een "mi- nimusical" van zomaar leuke liedjes, na vijftien jaren uit de "vergeethoek" gehaald. Opnieuw op toongezet beleef den de aanwezigen er met veel plezier min of meer de "première" aan want dezer dagen verschijnt de gramofoon- opname. Het optreden werd. na een bloemenhuldiging waarbij ook mevr. Kortekaas werd betrokken, besloten met een Engels slaapliedje. Er volgde een ovationeel, staande gebracht applaus. Mevr. J. Staal van Santvliet betrok alle medewerkers in haar dankwoord dat zy aan het eind van de avond uitsprak, terwijl diverse medewerkers (sters) met 'n geschenk werden bedacht. De heer F. Schlattman overhandigde de presidente een tweetaldraagspelden. TydenB de pau ze was gelegenheid het bestuur te feli citeren waarvan door zeer velen gebruik is gemaakt. De eerste flatwoningen van Voor- schotens grootste uitbreidingsplan Noord Hofland zijn klaar. Gisteroch tend maakte het gemeentebestuur zich op om de eerste woning met een fees telijk tintje in gebruik tegeven. Om 11 uur arriveerde 't gemeentebestuur met o.a. burgemeester L. de Kool, wethouder Van der Laan, gemeente secretaris en hoofden van dienst bij de flatwoning aan de Van Kinsbergen- laan 17, om deze woning officieel in gebruik te geven aan de heer H. A. C. Bekooy. Wethouder drs. A. F. v. d. Laan gewaagde van de moeilijkheden, die' er zijn bij de totstandkoming van deze nieuwe wijk. Door financiële om standigheden zal deze wijk wel niet zo heel snel volgebouwd kunnen wor den en zal de nieuwe bewoner nog wel lange tijd van zijn mooie uitzicht over de polder Noord Hofland kun nen genieten. Het gemeentebestuur kwam niet met lege handen. Op de eerste plaats geschiedde de opening met een speciale sleutel, die met bloe men was versierd. De burgemeester overhandigde deze sleutel aan de be woner, waarmede deze officieel zijn nieuwe woning in gebruik kon "nemen. Een bloemenbak vol planten werd de familie Bekooy aangeboden en pry kt thans in de vensterbank. Een sierlijke aardewerk asbak, eveneens een ge schenk van de gemeente, zal ook een herinnering blijven aan deze opening. Van de bouwer van deze woningen, de heer J. Reijn uit Waddinxveen, ontving de familie Bekooy een enve lop met inhoud en de patroon van de heer Bekooy. de heer G. H. Pruyn, kwam aandragen met een prachtige fruitmand. Volgende week zullen nog 23 gegadigden voor deze woningen de sleutel ontvangen. Pastoor Commandeur overhandigt de presidente de Pauselyke bul. v.l.n.r.: mevr. v. Nleuwland, diocesaan voorzitster, Dr. Staal, mevr. J. Staal v. Santvliet, baar schoondochter en pastoor N. A. Commandeur. het derde sportveld benodigde grond, geraamd op 212.215,-. Hoewel ener zijds de uitbreiding en verbetering van het sportpark zeer noodzakelijk is, kan anderzijds, volgens b. en w. niet wordén voorbijgegaan aan de budgettaire en financieringsmoeilijk heden waarmede de gemeente momen teel te kampen heeft. De twee be staande velden zijn echter gedurende het afgelopen competitieseizoen gedu rende drie maanden wegens water overlast onbespeelbaar geweest, het geen voor de sportbeoefening ramp zalige gevolgen heeft. Verbetering van de bestaande velden is daardoor uitermate urgent. Aangezien de finan ciële mogelijkheden voor de uitvoe ring van het gehele plan ontbreken, is een gefaseerde uitvoering onont koombaar. Geheel in overeenstem ming met het gevoelen van de hoofd huurster van het sportpark i.e. de sportvereniging "Warmunda" wordt het als een van de eerste en belang rijkste taken gezien tot de aanleg van een nieuwe drainage voor de de twee bestaande velden over te gaan. Ver trouwd wordt, dat hierdoor reeds een belangrijke verbetering verkregen zal worden. Afhankelijk van het verkre gen resultaat zal nader worden be zien hoe en in welke mate en fasen de velden velder verbeterd zullen worden; alsdan zal het hoofdveld eerst verder verbeterd worden. De kosten voor het aanbrengen van bedoelde drainage worden volgens een door de directeur van gemeente werken opgemaakte begroting ge raamd op 21.500,-. In deze totaal som is een bedrag van 1500,- be grepen voor de aanschaffing van een verluchtingsmachine. Benoemingen aan de Leidse Universiteit Mevr. drs. S. Appak-Katlama, weten schappelijk ambtenaar le klasse ir tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, voor het tijdvak van 1 sep tember 1966 tot 1 september 1967 tot wetenschappelijk medewerker le klasse benoemd; Drs. H. J. M. Duller, wetenschappe lijk ambtenaar le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, voor het tijdvak van 1 september 1966 tot 1 septembér 1967 tot we tenschappelijk medewerker le klas se benoemd; Drs. H. J. M. Duller, wetenschappelijk medewerker le klasse in tijdelijke dienst bij de Culturele Antropolo gie, met ingang van 13 maart 1967 in vaste dienst benoemd; Drs. J. A. van de Griend, wetenschap pelijk medewerker in tijdelijke dienst bij het Centraal Rekeninstituut, met ingang van 1 april in vaste dienst benoemd Drs. J. P. Gumbert, wetenschappelijk medewerker in tijdelijke dienst bij de faculteit der Letteren, met in gang van 1 maart 1967 in vaste dienst benoemd; Mr. W. H. Heemskerk, voor het tijd vak van 1 januari 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk medewer ker le klasse in tijdelijke dienst bij de faculteit der Rechtsgeleerdheid benoemd; A. R. Ray, voor het tijdvak van 1 maart 1967 tot 1 januari 1968 tot wetenschappelijk ambtenaar le klas se in tijdelijke dienst bij de Antro- pogenetica benoemd; Drs. A. C. van Rijnsbergen, voor het tijdvak van 1 februari 1967 tot 1 fe bruari 1968 tot wetenschappelijk medewerker in tijdelijke diénst bij de Wiskunde benoemd; Drs. J. van Thuijl, wetenschappelijk hoofdambtenaar in tijdelijke dienst bij de Organische Chemie, met in gang van 1 maart 1967 in vaste dienst benoemd. LEIDERDORP Geboren: Johan M„ z.v. G. A. de Bruijne en M. van Lange. Ondertrouwd: Bernd M. Fendrich, 23 jaar en Marjanna B. Vonk, 19 jaar te Leiden; Evert Dekker, 27 jaar te Baarn en Marianne Reijneveld, 24 jaar; Antonius Hoogervorst, 27 jaar en Tru dy van den Bos, 24 jaar te Leiden. Overleden: Jacobus P. v. d. Bent, 68 jaar, echtgenoot van Josina Boone. Coöp. Ver. Uitvaart verzorging boekte flinke ledenwinst De Coöperatieve Vereniging voor Uit vaarverzorging U.A. ..Leiden en Omstre ken" heeft gisteravond in de Jacobazaal haar vijftiende algemene jaarvergade ring gehouden. In zijn jaarrede wees de voorzitter, de heer C. M. Middelkoop, onder meer o het feit, dat de vereniging zich ook i 1966 weer dienstbaar heeft gemaakt aan uitvaartverzorgingen. Helaas zyn m Leiden en omstreken nog steeds te wei nig gezinshoofden doordrongen van de operatief karakter draagt en dus geen doelstelling der vereniging, die een co- commerciële doeleinden nastreeft. In dit verband releveerde spreker nog eens met nadruk, dat zowel de leden van het bestuur als van raad van toe zicht de verenigingsbelangen geheel be langeloos dienen, hetgeen eveneens de kosten van een door de vereniging ver zorgde uitvaart ten goede komt. Gezien het feit, dai zich ook in Lelden steeds meer de behoefte doet gevoelen aan een rouw-centrum, waar de overledenen op verantwoorde wyze kunnen worden op gebaard en een ontvangstgelegenheid voor de nabestaanden zal zijn, betreurde spreker het in hoge mate, dat vanwege de bouwkosten etc. een Leids rouwcen- trum nog steeds niet kon worden gerea liseerd. Uit het jaarverslag van de secretaris de heer C. Ph. F. Zeiler, bleek onder meer, dat de vereniging in het afgelo pen jaar weer een flinke ledenwinst kon boeken en eind 1966 ruim 4000 leden tel- Uit het jaarverslag van de penning den, kwam duideiyk naar voren, dat de meester, de heer W. G. J. van der Lin- vereniging in financieel opzicht zeer sterk staat. Een batig saldo kon aan het reservefonds voor de' bouw van een eigen rouw-centrum worden toegevoegd. De bestuursverkiezing verliep byzon- der vlot, daar de periodiek aftredende he ren Middelkoop, Zeiler en J. J. Stikkel- orum (commissaris) bij acclamatie wer den herkozen. Na de pauze projecteerde de heei" J. R. Drijger zowel de fraaie natuur-kleu- renfilm „Een bezoek aan het Paul Kru- ger Nationaal Park „als de niet minder fraaie toeristische kleurenfilm „Een boe iende reis om de wereld". Een geste, die door de aanwezigen zeer op prijs werd gesteld. 25-iariar iubilei bij De Kier um Gisteren was het 25 jaar geleden, dat de heer L. J. J. Prenen bij Boek handel De Kier in dienst trad. Aanvankelijk voor de boekhouding aangenomen, bleek de heer Prenen, mede door zijn vooropleiding bij een andere boekhandel, van alle markten thuis te zijn, zodat hij uitgroeide tot een kracht, die men maar heel moei lijk missen kan. Tien jaar geleden al werd hij om zijn vele bekwaamheden tot procuratiehouder benoemd. Tijdens een feestelijke bijeenkomst, waarbij ook het gehele personeel aan wezig was, werd de heer Prenen eerst toegesproken door de heer De Kier, die namens de Vereeniging ter Bevor dering van de Belangen des Boekhan dels de jubilaris de draagspeld en de daarbij behorende oorkonde overhan digde. Van de heer De Kier mocht de jubilaris tevens een bedrag onder cou vert in ontvangst nemen. Ook de heer Valentgoed, die namens het personeel sprak, liet zijn woorden vergeeeld gaan van een geschenk. LEIDSE AGENDA Zaterdag 20 mei Vereniging Oud Leiden wandeling dooi de duinen trein naar Heemstede van 9.40 ZONDAG 21 MEI De Gastspelers. „Pa snapt het niet", Leidse Schouwburg, 20.00 uur. Ned. Danskampioenschappen. Ned. Amateur Dansers Club. Stadagehoov- DINSDAG 23 MEI K O.naar Anatevka, Carré, Am sterdam, 20.15 uur. Timdelerclub. Dossier 300, thriller, Leidse Schouwburg, 20.00 uur. WOENSDAG 24 MEI Lurelei-cabaret. Leidse Schouw burg, 8 uur. Swing-in Grafica. Voorlichtings avond grafisch bedryf, Antonius Club huis, 20.00 uur. LEIDERDORP - WILHELMENASTRAAT met voor- en achtertuin, garage, stenen schuur. Gelegen aan plantsoen. Bevat entree, grote woonkamer met par ketvloer, kelderkast, w.c., keuken, C.V. (olie). 1ste etage: voorkamer, zykamer, achterkamer, douche-cel, voor- en achterbalcon, w.c. 2de etage: vaste trap, 1 grote en 1 kleine slaapkamer, bergkast. Uitstekend onderhouden. Vrije vestiging 63.000.— DE VEREEN. NED. MAKELAARS BUREAUX m. 01710-5106» GEVERSSTR. 63OEGSTGEEST BERICHT VAN INZET Het bedrijfspand Dorpsstr. 26-28-30 te Aarlanderveen is ingezet op slechts 47.000 gulden. Afslag donderdag 25 mei a.s. te 11 uur in „Het Oude Rechthuis", Dorpsstraat 40 te Aarlanderveen. J. G. Bergsma, Notaris al daar. tel. 01725-313. gevraagd, 16—18 jaar, voor 't hele jaar op bol- en bloem- kwekery by G. W. v. d. ZWBT, De Baan 50, Oude Wetering, tel. 01713592 vraagt met spoed prima 20 jaar. Telefoon 41083, na 6 uur gevraagd. Wasserij Nijssen Maredljk 131 Lpldpo

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4