Noordwijkers belichtten hun zomerverhuur van alle kanten Teach-in over kanselboodschap HOUDT GRIEP UIT HUIS VAN EN OVER DE CLUBS Tennissers beginnen aan tweede helft competitie MEDISCHE DIENSTEN Anton Geesink demonstreerde voor Sportschool De Vries ZATERDAG 20 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT De Noordwijkers en ook sommige Katwijkers hebben gister avond in gebouw De Rank te Noordwijk de kans gekregen te zeggen wat zij menen van de kanselboodschap, waarin de geestelijkheid van Noordwijk aan Zee op 30 april kritiek uitte op al dan niet vermeende wantoestanden bij de Noordwijkse zomerverhuur. Dit gebeurde op een druk bezochte teach-in, die onder voorzitterschap stond van de Noordwijkse journalist Alb. van Duijn. Er ontstond, zoals ook de bedoeling was van het teach-in-comité, een brede discussie naar aan leiding van hetgeen drie inleiders op deze avond naar voren brachten. Sprekers op deze bijeenkomst waren ds D. Keuning, hervormd predi kant, de heer G. Crama, voorzitter van de vereniging voor villa-, hui zen- en kamerverhuurders, en de heer C. Benschop, lid van de Noord wijkse raad. De Noordwijkse huisartsen waren ook uitgenodigd, maar na rijp beraad besloten deze niet op de uitnodiging in te gaan wegens medische aspecten van deze zaak. ARTSEN LIETEN VERSTEK GAAN Ds. Keuning gaf een uiteenzetting over het ontstaan van het omstreden stuk, dat door de geestelijkheid feite lijk in opdracht van een grote groep Noordwijkers (enkele kerkeraden) werd voorgelezen vanaf de preekstoel. De bedoeling van de boodschap was, aldus de predikant, dat de leden van de onderscheiden kerken zelf hun ge dragslijn zouden kunnen vinden ten aanzien van het werk voor de toeris ten op zondag en ook door de week. „De Kerken zijn niet tegen verhuur of het trekken in zomerhuisjes", zei ds. Keuning, „en ook niet tegen 't geld verdienen. Ik zou wel wijzer zijn, ik heb er zelf de baten van". Maar vol gens spreker moeten er wel grenzen worden vastgesteld, ten opzichte van de verhuurders zelf, hun kinderen en de prijzen. De heer Crama herhaalde wat hij onlangs op de voorjaarsvergadering van zijn vereniging te berde had ge bracht. Hij is geen tegenstander van de boodschap, maar op sommige pun ten vond hij het zeer ongelukkig uit gedrukt. Zijn grote bezwaar bleef, dat te eenzijdig gewezen werd op Noord wijk en speciaal (misschien onbewust) op situaties bij de particuliere verhuur. „Laat zo'n boodschap binnen de Noord wijkse gemeenschap blijven", aldus de heer Crama. Het speet hem, dat de artsen niet gekomen waren. In hun kring was gesproken over de „Noord wijkse ziekte"; over vijf jaar staat dat woord in elk woordenboek en dat kan onze badplaats niet anders dan schade De heer Crama wilde excessen die er zijn niet ontkennen, maar dit geldt het gehele land. „Voor de televisie had men niet uitsluitend Noordwijkse gees telijken moeten halen, maar ook die uit andere toeristencentra", zei de heer Crama. De Noordwijkse welvaart kost offers, maar zij komt ook de kinderen ten goede: voortgezet onderwijs, be tere kleding, beter voedsel. De heer Crama maakte wel bezwaar tegen de arbeid door de schooljeugd in de va- kantietijd. Na de vakantie zijn de ge volgen op de scholen vaak te merken. „STUNT" De prijzen in Noordwijk noemde de heer Crama zeker niet duurder dan in andere toeristenplaatsen. Hij sprak tenslotte schande over een publiciteits stunt in het dorp, waar een verhuur der bezocht werd door een verslagge ver van een damesweekblad die hem verzocht in zijn zomerhuisje met sta pelbedden een „troep" te Prog nose Goudse Voetbalbond Het Bodegravense Esto kan zich morgen KNVB'er noemen, want het ziet er wel naar uit dat het van Haast recht wint, hoewel het aan een gelijk spel voldoende heeft. Hiermede is de strijd om de twee bovenste plaatsen dan gestreden. De strijd om de onderste plaats kan eveneens beslist zijn. Wanneer Nic. Boys op eigen terrein een puntje op Zwervers weet te behalen, en daar ziet het toch wel naar uit, en Soccer Boys verliest van GDS, dan is Nic. Boys in veiligheid. Wint Soccer Boys echter, dan zal de laatste wedstrijd Nic. Boys-Soccer Boys volgende week zondag de beslissing moeten brengen. Nieuwerkerk-Nieuwkoop én NSV- Ammerstol zijn van geen belang meer al zal kampioen Nieuwerkerk de af deling toch wel met een overwinning willen verlaten, terwijl we NSV op eigen terrein ook wel van Anunerstol tien winnen. De heer Benschop, de laatste inlei der, zei, dat er in Noordwijk wel de gelijk van excessen sprake is. De kan selboodschap is niet voor niets geko men. Ook onder christenen wordt volgens spreker teveel uitgegaan van het winstmotief in plaats van 't dienst- motief. „Als christenen hebben wij in de eerste plaats een dienende taak" aldus de heer Benschop, die geloofde dat de Noordwijkse bevolking in het algemeen geïnjecteerd is door mate rieel gewin. Hij had geen goed woord de zondagse openstelling van winkels na een voor velen zes daagse en -nachtse werkweek. HUISVESTING HOTELPERSONEEL Hij wees tenslotte ook op de vaak slechte huisvesting van hotelpersoneel. ;ou te weinig worden gedaan om mensen in hun vrije tijd cp te vangen. De heer Benschop suggereer de, dat de gezamenlijke hotels in dt zomermaanden een maatschappelijk werkster in dienst moesten nemen om aan het woord. Zo werd gezegd, dat de Kerken beter hadden kunnen zwij gen over sommige dingen. Een onge schoold arbeider die verhuurt kan nu tenminste zijn kinderen een hogere studie laten volgen. De gevaren zou den volgens een spreker eerder op de dansvloer, in de tabak en in de ver dovende middelen liggen. TE GECHARGEERD De voorzitter van de Katwykse VW, mr. J. v. d. Plas, noemde de boodschap iets te gechargeerd en te overtrokken. Dat in deze streek te hoge prijzen zouden worden gevraagd noemde hij te sterk uitgedrukt; dit moesten de Kerken naar zijn mening terugnemen. Er wordt hier geen misbruik van de omstandigheden gemaakt". Toerisme is geen kwaad, maar in vele opzichten een zegen", zei mr. v. d. Plas. Uit onderwijskringen werd te ken nen gegeven, dat de studieresultaten van de kinderen in de seizoentijd be slist teruglopen. De gesignaleerde exorbitant hoge prijzen voor zomer huisjes buiten het seizoen noemde de heer Crama een situatie die men overal kan aantreffen. Het is een kwestie van vraag en aanbod. Ook tijdens de discussie bleek dat het onderbrengen van het hotelpersoneel een brandende kwestie is. Volgens de heer Crama zou een geestelijke hier goed werk kun nen verrichten. ADVERTENTIE Verdrijf griep met Togal. U voelt direkt verlichting. Een griepje, een kou, reumatische pijnen, hoofdpijn, migraine, spit en ischias worden door Togal tabletten gauw en goed bestreden. Bij apoth. en drog. TOGAL 0,95; 2,40; 8,88. Na een vlot verlopen eerste competitie-helft begint morgen reeds het tweede gedeelte. Vele cracks, die in de eerste wedstrijd een onverwachte nederlaag leden, krijgen nu een prachtige kans het geschonden tennisblazoen weer te zuiveren. Voor de Leidse topteams is deze zondag zo goed als beslissend. Bij een nieuwe overwinning zijn de posities van Forescate, Leidse Hout en Katwijk vrijwel onaantastbaar met een schitterend uitzicht op de titel. Room burg en Noordwijk, onze vertegenwoordigers in de hoogste afdelingen, vech ten voor hun laatste kans en blijven alleen bij een royale zege in de running. Hetzelfde geldt voor De Munnik en LLTC, terwijl het prestigeduel tussen Unicum en Sassenheim de winnaar ook volgend jaar weer een plaats in de tweede klas garandeert. ROOMBURG Aan de Kanaalweg ontvangt Room burg I het zwakke Oud Wasenaar I, rat slechts over 1 sterke speler be schikt, nl. Frits Luyk. Een grote zege met zeker mogelijk zjjn, al dient ter dege rekening te worden gehouden met de bekende „kat in het nauw". Het tweede gaat op bezoek bij Met selaars IV, en bij winst zijn Tiele en zijn medecombattanten zeer dicht bij de titel, met een prachtig uitzicht op de overgangsklasse B. Het derde gaat op bezoek bij Shot II en mag met een gelijkspel zeer te vreden zijn. NOORDWIJK Ondanks de onverwachte nederlaag tegen Dash II heeft Noordwijk nog alle kansen op de hoogste plaats, daar in deze afdeling de krachten zeer wei nig verschillen. Van het zeer dege lijke Metselaars II zal dan zeker met meer dan 5-4 gewonnen moeten wor den, een krachttoer waartoe de zeer goed ingespeelde „Casinodubbels" ze ker in staat moeten worden geacht. voor Leiden en Omgeving Geopend voor spoedeisende gevallen Apotheek Herdingh en Blanken, Hoge- woerd 171, tel. 20502, en apotheek Zuid- West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Doktersdiensten Leiden Voor alle artsen die de weekend diensten waarnemen, telefoon 22222 bellen. Tot zaterdag 12 uur eigen huis arts raadplegen. Apotheken Leiden Geopend voor spoedeisende geval len: Apotheek Herdingh Blanken, Hogewoerd 171, tel. 20502; Apotheek Zuid-West, Brahmslaan 20, teL 21522. De zaterdag-, zondag-, avond- en nachtdienst van aptoheek R. v. Breest Smallenburg te Leiderdorp wordt waargenomen door apotheek Herdingh Blanken. De dienst van apotheek Voorscho ten wordt op zondag 21 mei van des morgens 8 uur tot 's avonds 22 uur waargenomen door Apotheek Zuid- West. De Oegstgeestse Apotheek is ge- Alkemade en Leimuiden dkt. J. H. v. d. Werf, Koppoellaan 1, Rijp- wetering, tel. 01712-202; dkt. J. A. Brinkhorst, Dkt. Stapenseastraat 6, Leimuiden, tel. 01721-269. Bodegraven dkt. V. Cats, Noord zijde, tel. 2030, en zr. N. v. Poll, Wil- helminastraat, tel 2187. Apotheek Rond te Gouda. Dierenarts J. v. Oosterom, Vijverlaan, tel. 2136. Boskoop dkt. Bom, tel. 2136. Wijkverpleging zr. Van Dam, tel. 2141. Hazerswoude zie Leiderdorp. Hillegom dkt. J. J. v. d. Andel, v. d. Endelaan 123/124, tel. 5417. Tand arts A. Disselkoen, Hoofdstr. 306, Sas senheim, tel. 02522-8166. Apotheek Muyzert, Hoofdstr. 198, Sassenheim. Katwijk a. d. Rijn dkt. E. E. v. d. Laan, Rapenburg 1, Rijnsburg, tel. 2810. Apotheek, Kon. Julianalaan 18, tel. 4370. Katwijk aan Zee dkt. P. A. Visser, Hogeweg 21, tel. 2023. Koudekerk a. d. Rijn zr. v. Leeu wen, Dorpsstr. 50, Koudekerk a. d. R., tel. 01714-505. Ook voor Leiderdorp, Hazerswoude (RD) en Zoeterwoude (HRD). Bij ongevallen a. d. Rijndijk bellen tel. 01714-278. Langeraar, Nieuwveen en Woubrug- ge dkt. J. Nooter, Woubrugge, teL 01729-104, en zr. Eys te Nieuwveen, tel. 01723-144, b.g.g. 01725-777. Leiderdorp dkt. H. A. Blauwen- draad, Hogewoerd 4, Koudekerk, tel. 01714-208. Leidschendam dkt. J. H. Uhl, Pa trijslaan 74, tel. 3039. Tandarts alleen voor spoedgevallen, tel. 070-543035. Wijkverpleging Wit-Gele Kruis, Pijperlaan 49, tel. 4161. Ziekenauto, tel. 3923. Lisse dkt. N. Bet, Nassaupark 43, tel. 3996. Apotheek en tandarts, zie Hillegom. Nieuwkoop en Noorden dkt. G. A. Essens, Noorden, tel. 01724-282. Noordwijk dkt. B. de Beer, Want- veld 11, tel. 2751. Wit-Gele Kruis en Groene Kruis: Gemeenschappelijk wijkgebouw, Van Panhuysstraat, tel. 2338 resp. 2907. Apotheken: Duinrand Apotheek (zaterdag van 8 tot 6 uur);! Apotheek Aan Zee (zondag van 12.30 tot 6 uur n.m.). Noordwijkerhout dkt. K. A. van Praag, Herenweg 17, tel. 02533-2385. Tandarts A. H. Disselkoen, Hoofdstr. 306, Sassenheim. Wijkverpleging: Wit- Gele Kruis, Rusthof 1, tel. 2468. Oegstgeest dkt. D. Held, Mare- laan 36, tel. 52222; zr. v. d. Kley, tel. 52426, b.g.g. 33773. Rijnsburg zie Katwijk a. d. Rijn. Sassenheim dkt. J. M. van Nes, Hoofdstr. 155, tel. 7119. Voorhout en Warmond dkt. L. J. H. Lempers, Churchilllaan 13, tel. 6140. Voorschoten dkt. J. E. James, Leidseweg 51, tel. 2550. Tandarts Ch. Kengen, Kon. Wilhelminalaan 8 (spoed gevallen 9.30 uur melden). Apotheek zat. Voorschotense Apotheek, Leidse weg 66, tel. 2525, zond. Herdingh Blanken. Hogewoerd 171, tel. 20502, en Leiden Zuid-West, Brahmslaan 20, tel. 21522. Wijkverpleging Gezondheids centrum, Prof v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Wassenaar dkt. J. A. J. Paulides, Van Zuylen van Nyeveltstr. 42, tel. 4561, en H. S. Boogaart, Storm van 's-Gravesandeweg 1, tel. 4466. Apo theek, Langstr. 86, tel. 2141. Tandarts (zat. en zond. van 18-18.30 uur) B. P. Hazenberg, v. Zuylen v. Nyeveltstr. 128, tel. 5535. Storingsdienst gas, wa ter en elektriciteit: tel. 2248. Zwammerdam Tot zaterdag 24.00 uur: dkt. K. Gill, Zwammerdam, tel. 01726-2527, daarna dkt. P. K. v. d. Ent Braat, Aarlanderveen, teL 01725-308. FORESCATE Na de ongeslagen eerste competitie helft moet Forescate nu haar kam pioenschap waar gaan maken. Met Gertie Doorenbos, vrij van Hoc- keyzorgen, weef in de gelederen, wordt Lucky Stroke II opnieuw naar een nederlaag gespeeld, al weet men nooit welke geroutineerde oude krach ten deze grote vereniging weer eens heeft opgetrommeld. Het tweede gaat op bezoek bij Thor RW 7 en heeft winstkansen. LEIDSE HOUT Dp strijd tegen Shell I in Rotter dam wordt voor de „Leidse Hout" een strijd op het scherp van de snede. Beide teams zijn nog ongeslagen hebben beiden 5 punten. Bij een over winning is de winnaar zeker kam pioen, terwijl bij een gelijkspel de onderlinge set- en gamestanden moe ten beslissen. Het tweede, diep onderaan, ontvangt TOZ en gaat opnieuw ten onder. KATWIJK De strijd tegen Oranje TC 4 in Heemstede behoeft de Katwijkers niet te veel moeite op te leveren, gezien de 8-0 van de eerste keer. Oppassen blijft evenwel de boodschap, iets waar voor captain Jan de Groot zijn team genoten zeker voor zal waarschuwen. DE MUNNIK In Leiderdorp beslist de strijd te gen Poppey I morgen over de bezet ting van de bovenste plaats. Ook bij een zege, die wel zeer verrassend zou zijn, moeten de kansen voor de Lei derdorpers niet te hoog worden aan geslagen daar Frans Engelenburg dins dag in dienst moet en Jaap v. d. Nat examens moet gaan verrichten. UNICUM Het streekduel tegen Sassenheim I morgen in de bollenstreek moet vooi Unicum een revanche kunnen wor den voor de eerder geleden 6-2 ne derlaag. Vooral nu volledig en in ck sterkste opstelling kan worden uit gekomen. De winnaar is zo goed als zeker uit degradatiezorgen, zodat de strijd zeker hoog zal oplaaien. Unicum II en De Munnik II strij den eveneens om de onderste plaats met Unicum II als licht favoriet. LLTC Tegen Park Marlot 5 heeft „de Leid se" een goede kans op de zege er behoudt aldus haar laatste promotie kansen. Leidse korfballers naar Zeeland Vandaag gaan twee vertegenwoordi gende teams van de LKB naar Zeeland om te spelen tegen twaalftallen Schouwen-Dulveland. Men zal er weekend verblijven. Het regionale LKB team ziet er als volgt uit: Dames: A. v.d. Leeden (Danaïden), L. Lanslnk (Dan.), C. v. Weizen (KNS), I. Helneman (De Algemene), A. Teske (N'kwartler), en G. Mulder (Crescendo). Heren: H. Drost (Dan.). W. Nleuwenburg, T. Bey (beide KNS, L. v. Leeuwen Creac., J. Reyken N'kwartler) en H. Hellenberg (Z' kwar tier). De opstelling van het junioren B-team ls: Dames: C. de Kreek (Z'kw.), W. v. Popta, M. v. Coubergh, M. Willemse (alle Dan.), F. Koevoet (De Alg.), G. Glasbergen (KNS) en J. Mlnke (N'kw.). Heren: A. de Beer, B. Roosenschoon bel de Dan.), S. Hamerling, B. Krult (belde Dan.), S. Hamerling, B. Krqit (beide KNS), H. Rusman (De Alg.), W. Nie sing (Fluks) en T. Comellssen (Cresc.). Ook vanmiddag speelt het Leidse as piranten twaalftal een oefenwedstrijd te gen de Junioren van Fluks. De wedstrijd wordt gespeeld op terrein aan de Zoe- terwoudse Singel. Aanvang 3 uur. Siseo Zondag a.s. houdt Siseo haar jaarlijks hockeytoernooi voor se niorenteams. Er zal weer worden ge speeld in twee afdelingen met als deel nemende verenigingen: Ring Pass, Te Werve, Ever Swift, Cartouche, Sarto, Zuidwijck en Siseo, die alle zowel met een dames- als herenteam uitkomen. De sportdag wordt besloten met 'n gezamenlijke nassi bamimaatlijd en 'n gezellig samenzijn in de clubkantine. De mogelijkheid is niet uitgesloten, dat tijdens dit gezellig samenzijn te vens de promotie van Dames 1 kan worden gevierd. Morgenmiddag wordt namelijk aan de Abspoelweg de promotiewedstrijd LMHC 2-Rapid 1 gespeeld. Als de Leid se dames deze wedstrijd winnen, dan is zowel hun promotie als die van het eerste damesteam van Siseo een feit. Wint Rapid, dan zal de (derde) wed strijd Dames 1-LMHC 2 op zondag 28 mei a.s. de uiteindelijke beslissing moeten opleveren. Kleine nederlaag LZC tegen Het IJ De Leidsche Zwemclub is er gister avond in De Vliet in geslaagd de score in de wedstrijd tegen Het IJ zoveel mogelijk te beperken. Zo kwamen de Amsterdammers na hun 103 over winning op Nereus niet verder dan een 64 zege. Het was Harry Vriend die het eerste doelpunt op zijn naam bracht in deze wedstrijd, welke onder leiding stond van de traag fluitende internationale scheidsrechter Henk de Kok. Vriend had zich hiertoe vrij ge speeld van Roland Koedooder, die hem echter ook vele keren het scoren "heeft belet. Dick Timmermans wist een snel genomen vrije bal van Kees Schoof te benutten en zo werd de stand weer gelijk. Toch kwam Het IJ weer aan de leiding, doordat de verdediging van LZC niet voldoende attent was. Chris Verra profiteerde hiervan en bracht de eindstand van de eerste periode op 1—2. In de rust wisselde Nico van Sittert met Dick Houthoff en kwam Jan Heek in het doel. Van Sittert miste echter de midvoor-routine om tegen Edward van den Hoek gevaarlijk te worden. Daarentegen wist Harry de Vriend na een zwaar duel met Kees Schoof de abl in het LZC-doel te deponeren. De vertragende techniek van LC werd ook in de derde speeltijd voortgezet, en zo wist de Leidse ploeg onder de druk van Het IJ uit te komen. Parrel werd te zwaar aangevallen binnen het 4-meter gebied en de toegekende strafworp schoot hij hard raak: 2—3. De vreugde voor het weinige publiek was echter maar van korte duur. Door Harry Vriend werd het al spoedig 24. Het niet snel genoeg reageren van Dick Timmermans gaf Wim Vriend de gelegenheid de stand op te voeren tot 25, doch de volgende treffers waren voor LZC. Parrel appeleerde voor een penalty en kreeg deze ook toegewezen, terwijl de Voorschotenaar hierna nog eenmaal doel wist te tref fen. De Amsterdammers vonden één doelpunt verschil echter te weinig en trokken ten aanval. Jan Heek miste bal van Chris Leyssenaar in de kleine hoek van zijn doel en zo werd de eindstand 46. De wedstrijd tussen de reserves van De ijl en AZC vond geen doorgang door de te lage temperatuur (14 gr. C.) van het water in het zwembad De Zijl. Druk programma voor poloteams Alle Leidse herenteams zullen vol gende week spelen, De Zijl zelfs twee maal. De Kooiploeg speelt de eerste wedstrijd van de competitie maandag in Den Haag tegen Swift en deze ont moeting moet in een Leidse overwin ning eindigen. Donderdag krijgen de rood-witten het heel wat zwaarder in een thuiswedstrijd tegen het Alphense AZC. De Zijl zal alle zeilen moeten bijzetten om in deze wedstrijd tot een goed resultaat te komen. LZC moet dinsdag de reis naar Eind hoven aanvaarden voor de wedstrijd tegen PSV, een strijd, waarin de Lei- denaars slechts een theoretische kans op winst hebben. Sleutelstad probeert maandag in De Vliet na de grote over winning op Sedna opnieuw een zege te bereiken en zij moet hoertoe onge twijfeld in staat zijn. Het weekend brengt eveneens heel wat Leidenaars in 't water. In Utrecht vinden de traditionele Polodagen plaats, waaraan ook een Leidse afvaar diging zal deelnemen. De Leidsche Zwemclub reist naar het Duitse Kre- feld om aldaar in een waterpolotoer- nooi de verleden jaar veroverde Ernst Schütten Pokal te verdedigen. Zater dag vinden in het zwembad De Vliet de eerste zwemwedstrijden plaats het kader van de ontmoeting Leiden- Oxford, terwijl er ook Leidse zwem mers en zwemsters vertegenwoordigd zullen zijn bii de jeugdzwemwedstrij- den van het Haagse Vitesse op zondag. Volledig programma Maandag 22 mei: Swift 1De Zijl 1 heren; Sleutelstad 1UZSC 1 heren (De Vliet. 19.45 uur); AZC 1—TZV 1 heren (Alphen 19.45); Sleutelstad 3 LWV 1 heren (De Vliet. 18.25); De Zijl cSleutelstad adsp. (De Zijl 19.00) De ZijlBoskoop meisjes (De Zijl 19 30); De Zijl 4—LZC 4 heren (De Zijl 20.00). Dinsdag 23 mei. PSV 1—LZC 1 he rn; AZC b—LZC a adsp.; BZC LGB 1 heren. Woensdag 24 mei: LZC 3—De Zijl 3 heren (De Vliet 20.00). Donderdag 25 mei: Njord '59 1De Zijl 1 dames; Sleutelstad 1DZV 1 dames (De Zijl 19.45); De Zyl 1—AZC 1 heren (De Vliet 20.00); Dolfijn 2— De Zijl 2 heren; Sleutelstad 2—DZV heren (De Ziil 19.15); De Zijl b- Gouwe adsp. (De Vliet 19.30); Sleutel stad 4—LZC 4 heren (De Zijl 19.30) AZC aLZC b adsp. Vrijdag 26 mei: Te Werve 1—LZC 1 dames; Het IJ 3—LZC 2 heren; LZC a —De Zyl c adsp. (De Vliet 19.30). LEIDSE BIOSCOPEy De films in de week van 18-24 mei zijn door de KFC als volgt gekeurdi Camera: Bittere rijst (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross (14j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Striptease, het meisje Ariane (str. volw. Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag; 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Operation Golden Car (18 j.) (Prolongatie) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00 en 9.15 uut^ Trianon: Irma la Douce (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Programma door KFC ontraden. PUNT -Loop jij ook eens een eindje! KORRELTJE De mens la van nature een nieuws gierig wezen, maar h(J houdt er dikwijls niet van onderricht te worden. Wit-Gele Kruis Zoeterwoude H.R. Bestuursmoeilijkheden werden opgelost Donderdagavond werd In de "Drie Eendjes" de Jaarvergadering gehouden van het Wit-Gele Kruis Zoeterwoude H. K. De Jaarvergadering werd door een klein aantal leden bijgewoond. In het jaarverslag werd gewag gemaakt van de moeilijkheden In de vereniging het afge lopen Jaar. Dank z(J de fomiatlepoglng van de heer C. M. Westeminnn Ls een aanzienlijke verbetering tot stand ge bracht In de bestuurlijke bezettting. Het ledental daarentegen vertoont een ver heugende stijging: 81 december 1966 wa ren er 605 leden, op 18 mei 1967 zjjn dit er 660. De wijkzuster legde ln 1966 1175 ver- pleegbezoeken af; het aantal verple- glngshandellngen liep enigszins terug van 1228 ln 1965 tot 1215 in 1967. Het nadelig saldo was ln 1965 1095 gulden, het vorig Jaar bedroeg dit 971 gulden. Het bestuur ls thans als volgt samen gesteld: drs. C. M. Westermann, voor zitter, mevr. L. H. PleU-Zandvllet «e- cretaresse, P. P. J. v. Zijp, penningmees ter; de overige bestuursleden zijn mevr. E. H. Stenten-Schumacher, mevr. P. M. Beunebroek-v. Adrlchcm, A. van Mil, mevr. L. Voost-Muller, N. J. de Bruin en M. W. Brekelmans. BIJ toerbeurt zullen als medlsch-advlscur optreden de huis artsen H. Bakema en P. J. van 't Woudt. Met ingang van Januari 1968 zal de contributie 15 gulden gaan bedragen. De heer Prins sprak als lid nog zijn waar dering uit voor het vele werk, dat door de heer Van ZUp werd verricht. MARKTBERICHTEN TER AAR. 19 mei, GROENTE Peulen 3.50-5.60, idem zwaar 1.50-2.30, kassnijbonen 3.20-4.40, idem stek 1.80- 2.20, postelein 40, spinazie 10-12, an dijvie 17-25, komkommers krom 40, idem stek 20, waspeen 56, rabarber 15- 24, uien 66, prei 79-82 alles per kilo. Sla 1. 14-27, 2. 6-12, bloemkool A. 90- 1.02, B. 60-85, C. 34-56, stek 15-25 alles per stuk. Bospeen 89-90, selderij 9-15, radijs 8-17 per bosje. Komkommers export 19-36 per stuk. RIJNSBURG, 19 mei, Bloemen Anthurium 85—200; Gerbera 2036 Colvilly 1030; Violieren 1820; Am. Anjers: Rose Sim 20—37; Witte Sim 2030; Dusty 20—30; Arthur 1827; Rode Sim 1526; Carry Sim 1526; G. J. Sim 17—25; Farah Diba 15—25; Crowly Sim 1624, alles per bos. Free- sia's: Snow Queen 150—225; Witte Swan 150210; Golden Yellow 75 125; Pimpernel 85110; Stockholm 65 100. Chrysanten: Indianapolis 350 400; Tokio 300—350; Lyona 290—325; Ixia 4050; Damast 25^35, alles per bos. Anemanen 150350; Witte Mar grieten 100300; Gele Margrieten 100 200; Irissen 75—200 per 100. LEEUWARDEN, 19 mei, KAAS Commissienotering: Goudse kaas 3.17; Edammer kaas 2.89; broodkaas 2.89. Handel flauw. ROELOFARENDSVEEN, 19 mei. Bloemen Am. Anjers: Sim rose 17- 34, Sim rood 14-21, Sim wit 17-21, Sim Arthur 20-23, Keefer 25, Esperance 21-24, Gerbera 22-32, Papavers 9-14, Pioenrozen 15-18, Ornithogalum 14-19, Violieren 12-16, Lelies: Fireking 59- 62, Tigrinum 37-40, Brandwiny 38-52 p. st., Rozen: Zorina 15-18, Garnette en Carol 11-17, Bregina 14-16, Super Star 26-32, Sonora 16-20, Carla 33-37, Baccara 31-39, Tradition 15-22, Coral Princess 2123 p. st., Troschrysanthen: Luyona 2.35-2.90, Tokyo 2.35-2.45, Lau- terne 2.20, Indianapolis 2.35-3.20, De light 2.85-3.25, Irissen: Imperator 90- 1.60. Wedgwood 70-85, Yellow Queen 70-95, Van Vliet 70-85, Prof. Blaauw 2.30, Colvilleis: Spitfire 90-2.35, Nymph 2.55-3.40, Rose Marie 1.45-1.60, The Bryde 1.55, Amanda 2.80. Charming Beauty 1.45, Anemonen 24-52, Lathy rus 27-60, Pyrethrum 85-1.60, Margrie ten 35-54. Duizendschoon 60-1.08, Bruidsanjers 14-36, Campanula 90-1.60, Ixia's 95, Brodea 1.65, Esther Read 85- 90, Narcissen 34-38, Tulpen 49-1.10, Freesia's 55-1.00 p. bos. Katwijk a. d. Rijn, 19 mei. Groente veiling: waspeen (per kist): Al 3.50- 7.20; A2 3.00-7.00; BI 8.60-13.60; Cl 1.30-2.80; C2 1.00-2.00 bospeen (perl bos): I 1.06-1.22; II 71-91; andijvie 25- In een eivol Antoniusclubhuls heeft sportschool De Vries gisteravond zijn 31; bloemkool (per st.) 87; kroten per vijf Jarig bestaan gevierd. Dit gebeurde door onder meer een competitie te bos) 28-37 prei 69-85; rabarber 24-39; laten uitspelen door enkele leerlingen. Tot groot genoegen van de vele aan sla (per stuk) 10-19; sla-ulen (per bos) wezigen werden deze wedstrijden afgewisseld met demonstraties die werden 11-19; spinazie 9-18; spitskool 42-45; to- gegeven door de Utrechtse Judoreus Anton Geesink, die in de afgelopen weck maten (per bakje) 6 kg) 5.20-7.80; zijn 11e Europese titel behaalde. Talloze malen ging er een „ih" of als het peterselie (per bos) 16; selderie (per er wat harder aan toe ging een „oelU" door de zaal. Bij de demonstraties bos) 15-19; raapstelen (per bos) 2-3; fungeerde de heer De Vries als het „slachtoffer" van Anton Geesink. De radijs (per bos) 8-14; aardbeien (per j sportschool van de heer De Vries begon vijf Jaar geleden met 16 leerlingen, 200 gram) 57-76. Aanvoer j momenteel bedraagt dit aantal 300. Foto: Anton Geesink in actie met Leo waapeen 225.000 kg. de Vries.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3