2 dogen] 2* JUBILEUM Vele Leidenaars beschouwen straat nog als vuilnisbak Opening Moeder Godskerk te Voorschoten nog niet in zicht [eJilenka [pantalons Banden tussen Lowestoft en Katwijk weer eens versterkt NIETS IS MEER WAARD DAN DE DAG VAN VANDAAG SLEUTELGAT AANBIEDING DONDERDAG 18 MEI 1967 DE LEID SE COURANT PAGINA 3 VERSCHONINGSACTIE NUTTELOOS? "Ook in de afgelopen zes maanden is in de stadsver- ontreiniging betrekkelijk weinig verbetering geconsta teerd. Vele Leidenaars vinden de straat nog steeds de eenvoudigste vuilnisbak. Dit was goed te zien tijdens de actie "Leiden verschoont zich". Vrijwel alle buur ten die een extra veegbeurt kregen zagen er na enkele dagen weer uit alsof deze niet was uitgevoerd". Aldus de heer H. Hoorn, directeur van de gemeentelijke reini- gings- en ontsmettingsdienst, in zijn halfjaarlijkse rapport aan Burgemeester en Wethouders over de rei- beid van de stad. "Heel vaak is de oorzaak van de vervuiling het te vroeg buiten zetten van de vuilnisemmers en van de hoeveelheden grof vuil voor de speciale ophaaldienst. Deze worden veelal doorzocht door lorrenkooplieden, waardoor veel vuil op straat wordt verspreid. Er wordt wel opgemerkt dat het vroeg buiten zetten van de emmer noodzakelijk is, omdat de huisvrouw deze niet kan tillen. Wel vraag ik mij of waarom een zeer groot aantal emmers reeds de avond te voren op straat moet worden geplaatst", aldus de heer Hoorn. Een oplossing door gebruik te maken van plastic em mers, acht de reinigingsdirecteur van weinig waarde o.m. omdat de emmer door zijn kleine gewicht bij krachtige wind kan omwaaien. Zodoende komt het vuil op straat, of als de emmer leeg isrolt deze de rijweg op. In zijn rapport vermeldt de heer Hoorn voorts dat steeds meer particuliere bedrijven containers aan de openbare weg plaatsen. Deze blijven soms enige dagen staan en worden dan als openbare stortplaats gebruikt. De wind zorgt ook hier voor verspreiding van het lichte, losse vuil. Hij wijst er tevens op dat de con tainers die bij de reinigingsdienst in bedrijf zijn nooit 's avonds aan de openbare weg blijven staan. Tenslotte vestigt het rapport de aandacht van het ge meentebestuur op een nadelige kant van het regel matig opruimen van vuilnisbeltjes op stukjes particu liere en openbare grond. "Dit regelmatig opruimen sterkt de burgerij in de gedachte dat het storten van vuil op deze plaatsen toch wel goed werkt", aldus het rapport. Dak wordt aan een grondig onderzoek onderworpen Hoewel de brand in 't nieuwe kerk gebouw van de Moeder Gods aan de Voorschotense Sehimmelpenninck van der Oyelaan reeds lang was geblust, kwamen gisteravond veel Voorscho tenaren kijken naar de schade, die de kerk had opgelopen. Als men zo kwam aanlopen dacht men, dat valt alles wel mee. net pyramidevormige dak heeft drie beschadigde vlakken. Doch als men in het kerkgebouw komt is de aanblik veel troostelozer. De vloer ligt vol met plassen en stukken ver koold hout. Over de schade aan het dak zyn de technici het nog niet eens. Binnen in (ADVERTENTIE) de kerk zal een steiger worden ge bouwd teneinde het dak aan een gron dig onderzoek te kunnen onderwer pen. Gebleken is, dat één van de vier stalen kapspanten verbogen is, het geen kan betekenen, dat het gehele dak vernieuwd zal moeten worden. De isolerende glaswol is naar bene den gezakt. In ons verslag van gisteren werd melding gemaakt van het beschadigen van het altaar door vallende brok stukken. Dit moet een misverstand zijn, want het altaar was nog niet in de kerk geplaatst. De houten sierbetimmering van de nok is grotendeels verbrand. De lam pen hangen hier en daar uit de pla- fonières. Het stucwerk van de plafonds boven de looppaden is door en door nat. Al met al nogal moeilijk bereken bare factoren om precies de schade te bepalen. Hoeveel vertraging het restauratie werk zal geven voor het gebouw nu definitief in gebruik genomen zal kun nen worden is nog niet te zeggen; de inwijding is voor onbepaalde tijd uit gesteld. Het is een tegenslag voor pas- ADVERTENTIE Voor een passende BEHA Gisteren werd gesuggereerd, dat lood gieters bezig waren met mastiek. Het waren echter geen loodgieters. Het plaatsen van de speciale dakbedekking met een soort mastieke lagen, waarop een koperen bovenlaag wordt gehecht, was het werk van een firma uit Rot terdam, die zich met dakbedekking bezig houdt. Zoals het gewoonlijk gaat zijn er allerlei geruchten en gissingen gemaakt over de oorzaak. Hieromtrent kan echter nog niets met zekerheid gezegd worden. De brandweer hield gisteravond en ook vannacht nog de wacht, want noch van binnen, noch van buiten is te zien of er nog iets ligt te smeulen in de ruimte, die zich bevindt tussen de binnen- en buitenwand van het dub bele dak. LEIDSE UNIVERSITEIT Dr. P. H. Schmidt hoogleraar in keel-, neus- en oorheelkunde Let op het rode etiket, Pantalons, die U overal mee kunt combineren: bij sportcolberts, Ideaal nu de een 40-gulden- kwaliteit v 19.75 I! Bij K.B. is dr. P. H. Schmidt be noemd tot gewoon hoogleraar in de keel-, neus- en oorheelkunde aan de Leidse Universiteit. Prof. dr. H. A. E. Dishoeck, die thans deze leer stoel bezet, bereikt in het komende cursusjaar de pensioengerechtigde leef tijd. Prof. dr. P. H. Schmidt, die op 20 december 1926 te Kethel en Spaland werd geboren en te Vlaardingen de HBS bezocht, studeerde van 1945 tot 1952 medicijnen te Leiden, waar hij in november 1962 zijn artsexamen af legde en in juli 1955 cum laude pro moveerde op een proefschrift, getiteld „Phantom source experiments in audi tory localization". Van 1948 tot 1954 was hij staflid van het door prof. dr. J. W. Duyff geleide Fysiologisch Laboratorium te Leiden. Hierna bekwaamde hij zich onder lei ding van prof. dr. H. A. E. van Dis hoeck in de keel-, neus- en oorheelkun de. Na in november 1958 als specialist te zijn geregistreerd, werd hij be noemd tot chef de clinique van de keel-, neus- en oorheelkundige afde ling van het Academisch Ziekenhuis te Leiden, welke functie hij met een onderbreking van een jaar, dat hij doorbracht aan de Universiteit van Michigan, vervulde tot april 1963. In april 1962 werd hij benoemd tot staflid van de diaconesseninrichting „Brono- vo" in Den Haag, vanaf welke tijd hij part-time verbonden is aan de Leidse keel-, neus- en oorheelkundige kli niek. Prof. Schmidt is auteur of mede auteur van een reeks van vakpubli- ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM ROTTERDAM HOOG Vil ET Positie Raiffeisenbank Leiderdorp verstevigd I Voor de 63ste jaarlijkse ledenverga- dering, gisteravond gehouden in het I Dorpshuis, bestond van de leden van de Coöp. Raiffeisenbank "Leiderdorp" geen I belangstelling: sieehts de Raad van Toe zicht en liet bestuur en de kassier A. N. Verboon waren aanwezig. De voorzitter, de heer C. Meerburg, zei het toch wel bevreemdend te vinden, daar in deze tijd allervvege meer openheid inzake het bestuursbeleid gevraagd wordt, en de gelegenheid daartoe wordt geboden op de jaarvergadering. Gezien de rekening en balans over 1966 gaat het goed met de bank. Het spaartegoed is met f. 700.000 (in 1965 f. 500.000) toegenomen. De gelden wor den zorgvuldig beheerd en uitgezet, vol gens het devies van de bank: voor en door de kleine man, de middenstander. Er zijn meerdere Jaren van grote toe name van de spaargelden geweest, 1960, 1961, maar dat hield voor een groot deel verband met de grondaankopen van de agrariërs door de gemeente te Leider dorp, hetgeen de positie van de bank zeer verstevigd heeft. I Uit het jaarverslag van de heer Ver boon bleek, dat het winst-saldo f. 13395,98 bedroeg, dit zal worden ge stort in het reservefonds, dat dan f. 164395,98 in de boeken kan vermelden. Er werden 46704 dagboekposten ver werkt. hetgeen weer 4974 posten meer zijn dan vorig jaar. Het aantal spaar ders steeg van 3013 ln 1965 tot 3311 in 1966. Met algemene stemmen werd de heer W. J. A. Jacobs als lid van de Raad van Toezicht herkozen, hetzelfde gold voor het bestuur van de heer J. van den Bosch. Op voorstel van de heer Meerburg, zal de titel kassier van de heer Verboon veranderd worden in directeur, omdat dit meer omschryft het gehele bank- wezen, dat door de heer Verboon op ao I uitnemende wtyze wordt behartigd. Leids studentenpastoor Van Well naar Amerika De pastoor van de Leidse studen tenparochie, J. A. A. van Well o.s.c., vertrekt 15 september a„s. voor één jaar naar Amerika. Hij zal aan de Yale University (Connecticut) als gastpriester deel uitmaken van een team van pastorale werkers. Dit meldt het studentenmaandbald „Folia" in zijn jongste nummer. Pastoor Van Well kwam in 1956 in Leiden als studentenkapelaan; na het vertrek van pastoor Van Noort in '64 volgde hij hem als studentenpastoor op. Tijdens het jaar van zijn afwezig heid zal in de studentenparochie een vervanger werkzaam zijn. In een in de Folia afgedrukt inter view zegt pastoor Van Well, dat zijn werk in Amerika vooral zal bestaan uit het geven van informatie over het werkelijk leven in Nederland sedert het concilie. „In Amerika is er een grote belangstelling voor de ontwik keling in Nederland op kerkelijk ge bied. Zo wordt bijv. de Nieuwe Ka- techismus vertaald en zal in het na jaar in Amerika verschijnen." De ideeën, die pastoor Van Well het komende jaar in Amerika op zal doen, hoopt hij in Leiden vorm te geven. Een groot gedeelte van het inter view is gewijd aan een aantal erva ringen van elf jaar studentenpasto raat. Pastoor Van Well voelt zich in veel opzichten theologisch en kerke lijk verbonden met de reformatorische studentenpastores. „We doen wel het zelfde werk, maar dit verklaart niet de verbondenheid. Het ligt veel die per. Het is een kerkelijke verbonden- PROMOTIE O. C. VAN BELLE De heer O. C. van Belle, weten schappelijk medewerker le klasse bij het Gaubius Instituut van de Leidse Universiteit, zal heden promoveren tot doctor in Wiskunde en Natuurweten schappen op een proefschrift, getiteld „De bepaling van dipoolmomenten uit metingen aan verdunde oplossingen". De heer Van Belle werd geboren te Nieuw Beijerland en woont thans te Oegstgeest. PROMOTIE H. R. MOUSTAFA MOUSSA De heer H. R. Moustafa Moussa zal heden promoveren tot doctor in de Wiskunde en Natuurwetenschappen op 'n proefschrift, getiteld „Excitation of helium by fast electrons and polari zation of the resulting radiation", Promotor is prof. dr. J. Kistemaker. De heer Moustafa Moussa werd ge boren te Mit-Bera, Egypte, en woont thans te Leiden. OEGSTGEEST Geboren: Marlène, dv. F. Rueda en H. A. J. Catry, Manfred Hermanus, zv. G. J. W. Brandhorst en J. M. Vlaaveld, Maarten, zv. J. A. van der Luijt en M. van Duljn, Jacobus Marlnus, zv. W. C. van Oei en N. Hoeyenbos, Atllla Johan nes. zv. F. Béllnt en M. A. Bieze. Ondertrouwd: V. van Denzen en C. C. M. van der Voort, A. Vink en J. F. M. Drlessen, W. F. van Raalj en G. Kwa- kernaak, H. G. van den Hoven en A. de Mooij, J. W. A. Nieuwenhuijaen en M. W. den Herder. Getrouwd: A. van der MeQ en W. A. van Vliet, P. Dommerholt en S. C. J. Moeyaert. Overleden: T. M. Breeser, M. van Leeuwen, w.v. L. W. Nouwan, M. Paauw, w.v. A. Boot. NU IS EEN RINCK-BRIL (door de 5 RINCK-extre's) VOORDELIGER DAN OOIT Gouden huwelijksfeest eehtpaar J. Sehenkeveld- van Gaaien te Zoeterwoude Gisteren was het 50 jaar geleden, dat de heer en mevrouw J. Schenke- veld en N. Schenkeveld-v. Gaaien in Hazerswoude naar de burgerlijke stand stapten om aangifte te doen van hun voorgenomen huwelijk, op 31 mei 1917. Het echtpaar Schenkeveld woont op de boerderij. Westeinde 3, waar de bruidegom werd geboren. De bruide gom, geboren 10 juli 1887, en de bruid, geboren 23 juni 1888, genieten nog een goede gezondheid. De zoon L. Schenkeveld is de derde generatie Schenkeveld, die thans de boerderij beheert. Het bruidspaar heeft vier kinderen, twee zoons en twee doch ters, en vijf kleinkinderen. Op zaterdag 20 mei a.s. is er gele genheid om het gouden paar te felici teren van 15 tot 17 uur en 's avonds na 20 uur. Opgave nieuwe leerlingen Maandag 22, dinsdag 23 en donderdag 25 mei be straat er 's middags na schooltyd aan de kleuterscholen Zonnegaarde en Hum melhof gelegenheid tot het opgeven van kinderen voor het nieuwe schooljaar. Gevonden en verloren Gevonden: 2 sleutels aan ring, regenpak en munt biljet. Verloren; fietstas met inhoud, tas in houdende o.a. electr. scheerapparaat, bruine aktetas, tas met boeken, porte monnee inhoudende 10.horloge. Inlichtingen op het politiebureau aan de Noordbuurtseweg. Bejaarden en invaliden gingen een dagje uit Gisteren hebben 116 bejaarden en enige invaliden met twee bussen en zeven particuliere auto's*een heerlijk uitstapje gemaakt naar de Veluwe. De dag werd georganiseerd door het Oranjecomité Hoge Rijndijk. Het eerste doel was de Julianatoren bij Apeldoorn, later werd een boeien de rit gemaakt door de paleistuinen van Het Loo, waarover de deelnemers bijzonder opgetogen waren. In Rens- woude werd vervolgens thee gedron ken en via Ede en Utrecht reed men naar Hazerswoude Rijndijk, waar in café-restaurant v. d. Voort werd ge dineerd en waar het woord werd ge voerd door pastoor Kragtwijk, voor zitter G. P. v. d. Krol en mevr. Det- mers. De heer H. v. d. Berg sprak na mens de bejaarden een welgemeend dankwoord voor de organisatie van deze dag. De geneeskundige verzorging was in handen van de wijkzuster van het Wit-Gele Kruis, geassisteerd door de maatschappelijk werkster. De prot.- chr. predikanten waren verhinderd de toer mee te maken. Directeur GAB Leiden benoemd te Eindhoven De heer S. Sjoerds, directeur van het Gewestelijk Arbeidsbureau te Lei den, is met ingang van 1 september a.s. benoemd tot directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Eindho- De heer Sjoerds was sinds zes jaar in Leiden werkzaam. Voordien was hy secretaris van het districtsbureau voor arbeidsvoorziening in Arnhem. SCHOLIEREN OP BEZOEK Gisteren werd de groep scholieren uit de Engelse kustplaats Lowestoft, die ln het kader van de internationale gemeen te-uitwisseling een bezoek brengt aan Katwijk, ln de raadszaal van het ge meentehuis door het gemeentebestuur officieel ontvangen. De loco-burgemees ter. wethouder C. van der Plas, die met wethouder H. Haasnoot het gemeente bestuur vertegenwoordigde, wees erop dat van dit soort uitwisselingen ln vroe ger Jaren geen sprake was. Hy hoopte dat deze contacten zullen bijdragen tot vestiging van een duurzame wereldvre de. Elkaar leren kennen betekent ook begrip voor de andere te kunnen op brengen. De Lowestoftse wethouder N. Wlgg beantwoordde deze toespraak en bracht het Katwijkse gemeentebestuur dank voor de hartelijke ontvangst. De banden tussen de beide plaatsen worden bij elk bezoek nauwer. Dit kan men op straat merken waar de mensen ons al begin nen te kennen en vriendelijk groeten. Ook hij wees op het belang van goede Internationale samenwerking. Een ver dere uitbouw van de gemeenschappelijke markt is hiervoor een eerste vereiste. De directeur van de dienst voor onder- VOORSCHOTEN Woningen in Noord Hofland Vrij dag 19 mei a.s. zullen de eerste flat woningen in 't uitbreidingsplan „Noord Hofland" officieel in gebruik worden gegeven. Het bestuur van de gemeente wil aan deze gebeurtenis een feestelyk tintje geven. Autotocht Ouden van Dagen Het jaarlijkse uitstapje voor de bejaarden is vastgesteld op woensdag 21 juni a.s. Het wordt dit keer een middag- tocht door één van de mooiste plekjes van Nederland. Zij, die aan het tochtje wensen deel te nemen kunnen zich opgeven van 18 mei a.s. t/m 1 juni bij mevr. H. T. de Pijper (winkel Jamin), Schoolstraat, tel. 3188 en indien men woonachtig is op de Leidseweg vanaf de Hofweg of Rijndijk bij de heer M. W. Meijer, Rijndijk 68, teL 01710-22191. Ruiterfestijn Zondagmiddag om 2 uur houden de leden van Manege Van Zeist en van de jeugdrijschool „New Forest" hun jaarlijkse carrousel. Ieder die van paarden- en van paar densport houdt is van harte welkom. De toegang is vrij. Het programma vermeldt jeugdcarrousel, voltigeren, tienercarrousel, pas de quatre, spring concours, pas de deux en seniorencar- TAFELTENIS Er is sinds kort in Voorschoten weer gelegenheid om te tafeltennissen. Een vereniging is opgericht en er is een voorlopig bestuur gevormd. N. H. van Schaik, voorzitter; J. de Nie, secretaris; J. W. C. van Delft, penningm., J. P. Vorstenbosch en P. G. Wittebrood, leden. De speelavond is vastgesteld op maandagavond. Zaal de gymnastiek zaal bij het raadhuis van 19.00 tot 22.30 uur. Ieder, die interesse heeft (ook dames) zijn van harte welkom. Kom gerust op 22 mei of bel N. H. van Schaik, Van Ostadehof 37, tel. 5357. Eten voor India Ingezameld werd te Voorschoten een bedrag van 7.986,75. Vorig jaar ruim 42.000.- Afscheid J. A. Wlggers In ver band met zijn benoeming tot secre taris der gemeente Veghel, zal de heer J. A. Wiggers per 1 juni a.s. de dienst verlaten. Maandagmiddag 22 mei van 5 tot 6 uur is er in het Cultureel Cen trum, Pr. Marykelaan, gelegenheid afscheid te nemen van de heer en mevrouw Wiggers. ZONNEBLOEMDAG Zonnebloemdag 1967 is vastgesteld op donderdag 25 mei, Sacramentsdag. Deze dag voor zieken en bejaarden wordt gehouden in het Bondsgebouw. Begonnen wordt met een gezongen H. Mis. 's Middags zullen „de Zangertjes van St. Laurentius" zingen. Na de thee, om ongeveer 4 uur, is het einde van deze zonnebloemdag. (Goethe) i nieuwe abonnee DE LEIDSE COURANT EEN VOORTREFFELIJKE KRANT Uw aktiviteiten honoreren wy gaarne met J een spel Leidse Courant speelkaarten. I Het is heus niet moeilijk, want thans is I met al het nieuws, zo w(jd de wereld strekt tot ln Daarbij een smaakvolle opmaak, met een keur 's zaterdags I Vul nog heden onderstaande bon in. Ondergetekende j PLAATS: DATUM: Geeft als abonnee NAAM: j ADRES: I I I I i De Leidse Courant op: Betaling zal geschieden per: c Doorhalen wat niet wordt verlangd. Deze advertentie na Invulling opzenden aan: a BUREAU DE LEIDSE COURANT, afd. Abonnementen, Papengracht 32. f Leiden. wijs en opvoeding der gemeente Lowe stoft overhandigde als geschenk een foto van de Lowestoftse haven, die een waardige plaats zal krijgen in de bur gemeesterskamer van het Katwijkse ge meentehuls. De Engelse leerlingen, die zaterdag morgen in Katwijk arriveerden, maak ten eergisteren met hun Katwijkse vrienden en vriendinnen een autobus tocht naar Arnhem en omgeving, met bezoeken aan de erebegraafplaats in Oosterbeek. het openluchtmuseum en de Westerbouwlng. Op de terugweg werd nog langs Soestdljk gereden. Gisteravond werden zij ln de kantine van Plaat werkerij D. W. Slotboom N.V. ontvangen door de Rotaryclub. Hierbij werd een film vertoond, terwijl een orkestje voor de goede stemming zorgde Voor van daag vermeldt het programma weer een bustocht waarby o.m. in Gouda de Waag j en de Grote Kerk worden bezichtigd. Voorts voert de tocht naar Schoonhoven en de molens langs de Lekdyk. Ver volgens wordt in Rotterdam een boot tocht door de haven gemaakt, terwyi de dag wordt besloten met een bezoek aan Madurodam. Morgenavond vertrekken de jongelui weer naar Engeland. Met de zelfde gelegenheid reist dan ook een delegatie van het Katwijkse gemeente bestuur mee, die een officieel bezoek aan Lowestoft zal brengen en daarby I ook de verkiezing van een nieuwe bur- 1 gemeester zal meemaken. Zwemwedstrijden Leidse Jeugdactie Ter gelegenheid van het vierde lus trum organiseerde de Leldse -leugdaktle gistermorgen zwemwedstryden voor leerlingen van lagere scholen. Het pro gramma stond onder leiding van Ben Elsenaar en ondanks de ongeveer 400 deelnemers en deelneemster werd het In een zeer vlot tempo afgewerkt. De uitslagen lulden: Schoolslag jongens: 1 en 2 Hans van Eygen en Rudy Doderer, Prof. Telders- school 17.0, 3 Hans de Wolff, Ham- marskjöldschool 17.3, 4 Hans van der Veen, St. Barbara glo 17.6, 5 en 6 Wil lem Eradus, Lucas van Leydenschool en Bram van Klaveren, Marnlx van St. Al- degondeschool, 18.0. Borstcrawl Jongens: 1 Cock Pet. H. Hartschool 14.4, 2 Rudy Doderer, Prof. Teldersachool 14.9, 3, 4 en 5 Paul Hols- bergen. Prof. Teldersschool, Hans van der Veen, St. Barbara glo en Bram van Klaveren, Marnlx van St. Aldegonde- school 15.0, 6 Willen* Eradus, Lucas v. Leydenschool 15.5. Schoolslag meisjes: 1 Ma Ja Breuker, Chr. Nat. school 16.2, 2 Telma van der Drift, St. Barbara glo 16.6, 3 en 4 Tineke Koppeschaar, St. Barbara glo en Ineke de Vree, Pacelllschool 17.9, 5 en 6 Marian Nieuwenhuls, Lucas v. Ley denschool en Astrld Kluts, Leldsche Volkshuis 18.0. Borstcrawl meisjes; 1 Olga Rynsbur- ger, St. Barbara glo 13.0, 2 Annemnrle Hoorn, Rudolf Stelnerschool 13.7, 3 Ti neke Koppeschaar, St. Barbara glo 14.0, 4 Maja Breuker, Chr. Nat. school 14.6, 5 Telma van der Drift, St. Barbara glo 15.1, 6 Ineke de Vree, Pacelllschool 15.3. Estafette: 1 Prof. Teldersschool 1.32.6, 2 St. Barbara glo 1.33.9, 3 Prinses Mar- grietschool 1.46.4, 4 Chr. Nat. school 1.46.6, 5 Rudolf Stelnerschool 1.46.9, 6 H. Hartschool 1.51.8, 7 Lucas van Ley denschool 1.51.9, 8 Zulderparkschool I.53.9, 9 Mr. Groen van Prlnstereruchool 1.57.0. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende geval len: Zuider Apotheek, Lammenschans- weg 7, tel. 23553. LEIDSE AGENDA Donderdag 18 mei Phllatellca, Kontaktavond, kantine Cloa en Leembruggen, 19.30 uur. Chr. Oranje Vereniging, Jaarvergade ring, Rehoboth Rapenburg 20.00 uur. De Natuurvriend algemene ledenverga dering, Maria Gyzensteeg 20 uur. Burgerlijke stand Geboren: Muriel E., d.v. G. Aartsen en A, Essenstam; Anthonetta M. M„ d.v. A. F. S. van Bergen Henegouwen en A. A. Voorend; Petronnela H., d.v. A. Passchier en G. J. Nijgh; Irma. d.v. A. van den Oever en L. G. L. Kroeze; Frederik O. J.. z.v. F. L. Bodijn en W. C. M. T. Lampo; Clifford W. R. N„ z.v. N. Broekhuisen en C. J. Elfert; Albert, z.v. B. van Duyn en F. van Iterson; Karen I., d.v. C. H. Middel koop en A. W. van Gent; Arnoud F., z.v. F. A. Fiolet en J. J. Versiegen; Thimo, z.v. J. de Nie en P. C. van Iterson; Johanna B., d.v. L. Koopman en J. A. M. Zirkzee; Arie W.. z.v. G. van Rijn en E. W. Veerman; Edward, z.v. N. de Leeuw en M. Apol; Reinira J. M., d.v. N. L. Verhoeff en T. M. Oude Alink; Elvira K, d.v. C. Seriier en E. K. Leuering; Toon, z.v. T. Eikel boom en C. Nasveld. Overleden: T. J. G. Jansen, 75 jaar, man; J. J. Korswagen, 76 jaar, man; M. Aldenkamp, 63 jaar, man; J. Klerks, 58 jaar, echtgenote van J. A. van Ha meren; L. P. van der Luit, 65 jaar. man; H. A. Kriek, 68 jaar, man; O. Karpenko, 42 jaar, echtgenote van J. C. Koelemeijer. Een 18-jarige Leidenaar botste gis termorgen kwart voor negen op de Brahmslaan tegen een bestelauto, toen hij met zijn bromfiets links door de bocht reed en bovendien nog opzij keek. De EHD bracht de jongeman met een hersenschudding en vermoe delijk een gebroken linkerbeen naar een ziekenhuis. De bromfiets was aan de voorzijde zwaar beschadigd. Tydens de Pinksterdagen is uit een op de Hogewoerd geparkeerde be stelauto een klop- en boormachine ontvreemd met een waarde van 382.- Van de Lamm en scha nsweg werd in de nacht van dinsdag op woensdag een obstakellamp ontvreemd. Uit een poort aan de Langebrug verdween gisteren een elektrische boortol t.w.v. 220.- Hedenavond begint de conditie training voor senior- en juniorleden van de tafeltennisvereniging Docos. Aanvang 19.00 uur op het terrein „Kik kerpolder". (ADVERTENTIE) 6 Kleurrijke hukhoodpockcts vrouw in luxueuxe cassette voc 33 Verkrijgbaar bQ elke l'ifl'l De serie bestaat uit: bloemen on planten in huis en tuin wetten der etiquette apart en lekker praktisch wonen slank en charmant handig huishouden LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 18-24 mei zyn door de KFC als volgt gekeurd: Camera: Bittere rijst (str. volw.) Dagelijks: 2.30. 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lido: Triple Cross (14j.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Luxor: Striptease, het meisje Ariane (str. volw.) Dagelijks: 2 30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Operation Golden Car (18 j.) (Prolongatie) Dagelijks: 2 30, 7 00 en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Trianon: Irma la Douce (str. volw.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uur. Rex: Programma door KFC ontraden. PUNT „Drie jaar hadden we nodig om hem te leren praten en lopen en nu pro beren we al drie jaar hem te leren stilzitten en zijn mond te houden!" KORRELTJE Het is met nieuwe ideën als met nieuwe schoenen; men heeft er ln het begin meer laat dan gemak van. MARKTBERICHTEN DEN BOSCH, 17 MEI. VEE Aanvoer totaal 6985: runderen 1833; graskalveren 341; vette kalveren 726; nuchtere kalveren 2178; schapen 252; lammeren 390; fokzeugen 15; alacht- varkena 437; biggen 813; alachtrunde- ren 689; melk-, kalf koelen 1025-1650; gulste koelen 900-1400; graskalveren 475-640; kalfvaarzen 1125-1600; klam- vaarzen 1025-1225; guiate vaarzen 890- 1185; pinken 570-800; nuchtere kalve ren 65-175; weldeachapen 70-110; 165-260 (schapen met lammeren); 60-80 (lam meren); drachtige zeugen 450-550; big gen 72-80; slachtrunricren 4.70-5.10 ex tra kwal.; Idem 4.35-4.60 le kwal.; Idem 3.90-4.20 2e kwal.; Idem 3.65-3.80 3e kwal.; vette stieren 3.80-4.40; worstkoe- len 3.30-3.55; vette kalveren 260-285 le kwal.; tdem 2.40-2.55 2a kwal.; Idem 2.15-2.35 3e kwal.; nuchtere drachtige varkens 1.25-1.50. p. st. 30-55; slacht- zeugen 1.82-1.87. le kwal.; .Idem 1.75- 1.80 2e kwal.; .slachtvarkens 1.90-2.00; vette schapen 70-125, vette lammeren 85-120. melk-, kalfkoclen minder, redc- lUk, stijver; guiate koelen tameiyk, goed, behooriyk, vastdr.; jongvee beperkt, flauw, pryshoudend; vette kalveren ge woon. traag, niet gehandhaafd; nuchtere slachtkalveren ruim, trager, aflopend; Iets gedrukt; schapen: Iets gedrukt; lam meren: vlotter; lammeren: stevig prys houdend; fokzeugen kort, rustig, be hooriyk; lopers, biggen matig, vrij goed, vast; slachtvee gewoon, stroef, nauw prysh.; slachtzeugen flink, kalm, be hooriyk. ROELOFARENDSVEEN, 17 mei Bloemen Am. Anjer Sim rose 19- 28, Sim rood 12-21, Sim wit 18-21, Keefer 17-24, Sim Arthur 22-23, Farah Diba 18, Désiré 20, Espérance 23, Gor- bera 23-27, Papavers 9-13, Lelies Gran- diflorum 24, Fireking 63-66, Tigrinum 50-61, Ornithogalum 17, Violieren 11- 18, Pioenrozen 22, Rozen: Garnette en Carol 9-16, Super Star 26-29, Zorina 12-17, Baccara 31-36, Carla 32-36, Towny Gold 9-12, Seventeen 12. Bre- gina 13, Sonora 13-16, Coral Princess 15-18. Nordia 10-11, Elsbeth 16 p. st., Troschrysanthen: Lauterne 2.05, To kyo 2.10-2.85, Luyona 2.55-2.70, India napolis 1.95-3.55, Tunefull 2.30, Col- villeis: Spitfire 1.25-2.75, Nymph 2.60- 3.45, Rose Marie 2 15-2.50, The Bryde 1.80, Robinette 2.50, Irissen: Yellow Queen 45-75, Wedgwood 55-95, Impe rator 1.25-1.65, Prof. Blaauw 2.10, Van Vliet 60-70, Dominator 1.00-1.05, La thyrus 20-38. Freesia s 40-84. Anemo nen 16-22, Esther Read 65-1.05, Mar grieten 38-56. Bruidsanjers 24-26, Py- rethrum 80-1.65, Duizendschoon 48- 1.14, Campanula 80-1.40, Brodea 1.40, Ixia'z 85, Tulpen 31-80 p. bos.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3