Dierendag op St. Bonifaciusschool te Alphen werd een groot succes Ruim 200 leerlingen exposeerden hun dieren ORANJEVERENIGING HAALT DUIZENDSTE LID FEESTELIJK IN Zomercompetitie is weer begonnen SVL verliest van Libanon: 5-4 PUNT Jacq. Kraan breekt record op 30 km UW MENING BEGIN VAN BRAND IN ZOETERWOUDE SNEL GEBLUST danaïden degraderen dit overgangsklasse MAANDAG 8 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT Zaterdag is in de Sint Bonifaciusschool voor lager on derwijs te Alphen een dierendag gehouden. Was deze gebeurtenis al een novum voor de katholieke scholen, een bijzonderheid betekende het in niet mindere mate voor heel de gemeente en de streek. Organisatorisch waren er geen oneffenheden. Qua deelneming van de leerlingen met hun zelfverzorgde huisdieren, bereikte men met een aantal van ruim 200 een top, die men aanvankelijk niet durfde verwachten. De belangstel ling van ouders en anderen liet niets te wensen over. HECHTERE BAND TUSSEN DE SCHOOL EN OUDERS - De opening werd verricht door wethouder A. J. Dek ker namens het gemeentebestuur. Is het geconstateerde succes ai een welkome waardering, een navolging in brede kring zal ongetwijfeld de kroon zijn op het werk van de Oudervereniging van de Sint Bonifaciusschool, in welker bestuur, met name bij haar voorzitter, de heer W. G. van Kersbergen, het idee wortel schoot en in een vruchtbare samenwerking met de leerkrachten gestalte kreeg. Wij zagen in de klaslokalen veelsoortige huisdie* ren van klein tot groot en (op het speelplein, waartoe de expositie werd uitgebreid) tot groter. Er waren muizen, hamsters, schilpadden, marmot jes, hamsters, poesjes, honden, goudvisjes, kar pers, kanaries, parkieten, duiven, kippen, kuikens, konijnen, lammetjes en geitjes een pony en wan delende takken en nog veel meer inzendingen, die tezamen ,een ongelooflijke interesse demon streerden, waartoe een schoolkind komen kan. De entourage van de expositieruimten verraadt een ruime voorbereidingstijd, waarin de kinderen ook zich al bezighielden met de dierenwereld. De wanden van de klaslokalen, van de hal en de gangen, waren ver sierd met schier ontelbare tekeningen, die alle een voorstelling boden van het een of andere dier. Ter afwisseling van al deze eigen werken prijkten er aan de wanden ook vele knipsels uit dag- of weekbladen, uit illustraties en wat dies meer zij. Liefde voor de dieren was een van de belangrijkste motieven waarom deze dierendag werd gehouden: het toetsen van de genegenheid van de schooljeugd voor het dier en verrijking van hun zorg ervoor door lering van anderen, voornamelijk van de wenken van de jury, die op verzoek van de organisatoren was ge vormd door de heren C. N. M. Mul, dierenarts, Ph. S. Meerenboer, vogeldeskundige en J. C. v. d. Burg, die door de kinderen „de vissendokter" werd genoemd. Midden in de roos De totale indruk is, dat de Oudervereniging met dit uitzonderlijk evenement midden in de roos heeft ge schoten. Niet in het minst trof men die trefzekerheid voor wat het andere motief betreft, nl. het bevorderen van een hechtere band tussen de school èn de ouders, die met de school alles te maken hebben, want, gelet op de enorme belangstelling van die zijde, heeft men hiertoe in belangrijke mate bijgedragen. De belangstelling die men ondervond beperkte zich overigens niet tot de katholieke scholen van Alphen aan den Rijn. Wij zagen er bij de officiële opening door wethouder A. J. Dekker van onderwijszaken, ook leer krachten en vertegenwoordigers van besturen van an dere scholen ter plaatse, die hartelijk meelevend, van hun belangstelling blijk gaven bij dit heel bijzonder evenement. Mede waren tegenwoordig de kapelaans J. G. M. Velt- huyse en J. van Adrichem alsmede de heren mr. C. W. Kroft en P. Hoeksel, namens de Stichting R.K. Onder wijs, de heer J. J. M. van Gils, hoofd van de katholieke Pius X-school, en uiteraard de heer N. G. Groenen- De duiven zjjn los; de dlerententoonstelllng van de St.-Bonifaciusschool is door wethouder Dekker (met hoed) geopend. dijk, hoofd van de organiserende school, en zijn naaste medewerkers en medewerksters. De heer W. G. van Kersbergen sprak als voorzitter van de Oudervereniging een inleidend woord. Spreker zette in het kort uiteen hoe dit> evenement diende om de kinderen vertrouwd te maken met het dier en de liefde en zorg daarvoor wil stimuleren; voorts om een ongedwongen contact met de ouders tot stand te bren gen. Als deze doelstellingen bereikt worden, zijn moei te en offers daarvoor beloond en mag het evenement als geslaagd worden beschouwd. Wethouder A. J. Dekker herinnerde er aan, dat hij in de 17 jaren dat hij wethouder is, heel wat tentoon stellingen en shows heeft mogen inleiden. „Dit is een wonderschone show, waarvan de stimulans uitgaat de kinderen op originele wijze liefde bij te brengen voor het dier. Dat is een belangrijke zaak voor heel jullie leven, want als je van bloemen, vogels en dieren houdt heb je al een pré later als je naar een maat schappelijke functie solliciteert. Men weet dan dat men met een goed mens te doen heeft." „Mijn lijster" Nadat wethouder Dekker het gedicht „Mijn lijster" van Van Hattum had voorgedragen, richtte hij zich tot de Oudervereniging en haar medewerkende leerkrachten met een prijzend woord voor wat hij noemde uitbundig initiatief. Op even" originele wijze als men het geheel had be dacht, voorbereid en opgebouwd in het belang van het kind en de ouders, stelde men wethouder Dekker in de gelegenheid het evenement op passende wijze offi cieel te openen door een flink aantal postduiven in vrijheid te laten. Hierna begaf men zich naar de exposities in de school lokalen. Ter afwisseling had men de gelegenheid in de klas van de hoofdonderwijzer, waar gezellige zitjes wa ren geschapen, consumpties te gebruiken en inzage te nemen van boeken en lectuur over het dierenleven. Meisjes van de v.g.l.o. dienden er als serveersters in de dop de gewenste verversingen rond. Korte tijd na de opening werden de resultaten van de keuringen, beoordelingen en de waarderingen bekend gemaakt. Als prijzen waren medailles beschikbaar, een fraaie lauwertak (Leidse Courant), een mooie beker (Rijn en Gouwe) en voorts oorkonden, terwijl elke inzender een klein troostprijsje kreeg in de vorm van versnaperingen. De resultaten werden op de speelplaats bekend ge maakt door de heren Meerenboer, v. d. Burg en MuL Uitslagen Prijzen, prijsjes en oorkonden ontvingen: Originele en letterlijk de meest in het oog springende inzending: een pony van Theo Dunidam (beker). Totaal best verzorgde inzending: een hond van Yvonne Kwakken bos (lauwertak). Vogels: 1. Henny van Egmond (zebravinken)2. Tilly Groenendijk (Japanse Nachtegaal); 3. Hilda Greven (kanarie): 4. Cilia Groenendijk; 5. Willy Huisman; 6. Dick Haverkamp; 7. Hans Twaalfhoven; 8. Jacquelien van Es. Vissen: 1. Fred Ketel; 2. Nicolientje Verkleij; 3. Hans de Jong; 4. Mariska Varga. Honden: 1 Fred v. Schaik; 2. Inneke v. d. Salm; 3. Jan Bruggers; 4. Lisa Groenendijk; 5. Hans Looijenstein; 6. Coby Odijk; 7. Kees Haverkamp. Katten: 1. Patricia Ursum; 2. Ida van Niekerk (lam metje); 3. Peter Koot (bokje); 4. Gebrs. Jos en Maria Kroft. Knaagdieren: 1. Wim van Kersbergen (muizen); 2. Annemieke Verlaan (konijn); 3. Jan Krumpelman (muis); 4. Lydia v. d. Steen (muizen); 5. Paul Kroft (hamster); 6. Peter Dongelmans (muis); 7. Lia en Margriet v. d. Hulst (konijn). Overige dieren: 1. Gertje Spruijt (krielhaan); 2. Erwin Hartong (wandelende takken). Door het met succes voeren van een ledenactie heeft de heer A. J. van den Wijngaard voor de Oranjevereniging Leiderdorp, de fam. Haas, Pinkster bloem 9, als 1000ste lid ingeschreven. Gisteravond heeft het bestuur aan dit feit een feestelijk tintje gegeven: met bloemen en cadeaus waren de ere voorzitter en het dagelijks bestuur naar de fam. Haas gekomen, met als onderstreping van het geheel een se renade gebracht door de Leiderdorpse Drumband. Door de goede zorgen van de heer H. J. Dekker konden de vele belangstellenden buiten via een snel geïmproviseerde microfoon, horen, wat er binnen gesproken werd. De ere-voorzitter, burgemeester mr. R. M. Gallas zei, dat met het uitbrei den van het aantal leden het draag vlak van de vereniging steeds breder wordt. En Koninginnedag in Leider dorp heeft weer bewezen hoe goed het is. dat er een Oranjevereniging is, die met grote activiteit de verjaardagen van het Koninklijk Huis verzorgt. De burgemeester bood mevr. Haas bloemen, een fles oranjebitter en een taart aan. Dankwoorden richtte burgemeester Gallas vervolgens tot de heer v. d. Wijngaard, omdat hij, zo zei hij, z'n plaatselijke kennis in dienst had wil len stellen voor het werven van le den, en ik neem aan, dat U doorgaat Hij bood hem een cadeau aan en me vrouw v. d. Wijngaard bloemen. Na mens het bestuur bedankte de voor zitter de heer W. D. C. v. d. Wijngaard z'n vader voor het aanbrengen van 't 1000ste lid, en hij feliciteerde mevr. De Haas, terwijl hij haar de lidmaat schapskaart 1907 aanbood, en de reeds betaalde rijksdaalder weer teruggaf. De heer A. J. v. d. Wijngaard dankte tenslotte en zei, dat hij alweer 16 nieuwe leden had geboekt. ZOETERWOUDE S. J. Z. S KAMPIOEN Na het eerste elftal is ook het derde elftal van SJZ gistermiddag kampioen geworden. Met slechts 1 verliespunt toonde dit team zich onbetwist de sterk ste van de derde klas D van de LVB. Door het gelijkspel tegen Docos 4 op Hemelvaartsdag zag het er naar uit dat het kampioenschap pas a.s. zondag be haald zou kunnen worden. Gisteren om twaalf uur verloor naaste concurent Leidse Boys 2 echter onverwachts van Altior 4. Door om half drie een over winning te behalen op MMO 3 In Hoog made kon toch gisteren de titel worden behaald. De krappe 1-2 overwinning kon behaald worden dankzij 2 treffers van „good old" Jap. Vreeswijk. FRONTALE BOTSING Wederom heeft een fikse aanrijding plaats gehad op de Zuldbuurtseweg. Gis termorgen om half twaalf reed de Jeug dige automobilist G. V. met z'n Volks wagen in de richting van de Kath. kerk. Bij het passeren van een geparkeerde auto kwam hij frontaal in botsing met de auto van de heer C. de BI., die uit te genovergestelde richting kwam. Er was grote materiële schade aan beide voer tuigen en de leuning van de brug naar de kleuterschool "Zonnegaarde" werd ge deeltelijk vernield. De chauffeurs lie pen geen noemenswaardig letsel op. DUBBELTJE PER RIT. AI had de liefde en de zorg voor de dieren op dierendag van de r.k. lagere school „Sint Boni- facius" te Alphen aan den Rijn, die zaterdag is gehouden de overhand, het zakelijk element daartussendoor ontbrak even- D voor zorgde Theo Duindam, die de meest in het oog springen de inzending in de letterlijke zin op zijn naam had staan. Hij bracht zijn pony mee, die een plaatsje kreeg op de zonovergo ten speelplaats van de school. Daar bevonden zich overigens nog meer dieren van iets grotere maten dan van poesjes en mar motjes en zij allemaal trokken in overwegende, mate de belang stelling van de schooljeugd. Die gelegenheid liet Theo niet on nut. Hij greep zijn kans en liet de kinderen rondjes maken op de rug van zijn pony voor een dubbeltje per rit Geef hem eens ongelijk. Koopmansgeest zit de Hollander per slot van rekening in het bloed, niet waar? Wethouder A. J. Dekker tijdens zijn rondgang door de „dieren- school", hier gefotografeerd tus sen de geitjes en lammetjes, die het best met hem konden vinden. WATERPOLO Afgelopen vrijdag Is de waterpolo- competitie in de buitenbaden weer van start gegaan. De adsplranten van AZC sloegen al een bijzonder slecht figuur door én hun collega's van LZC én arbiter Van Wyk voor niets in de Vliet te laten komen. Hierdoor werd de ontmoeting tussen de vierde zeventallen van De Zijl en LZC de eerste wedstrijd van deze competitie. Voor deze week staat er slechts één bondswedstrijd op het programma. Vrij dagavond vindt voor de eerste klasse de ontmoeting plaats tussen de Leidsche Zwemclub en het Gooi. De Leidenaars moeten in staat zijn deze wedstrijd tot een goed einde te brengen. Het volledige programma luidt: Dinsdag 9 mei zwembad De Does: DKD 1-BZ PC 1 dames 19.30 uur, DKD 1-BZ PC 3 heren 20.00 uur. Zwembad de Vliet: LGB 1-BZC 3 he ren 19.50 uur, LGB-ae Zijl a adsp. 19.30 HONKBAL SVL speelde ditmaal aanzienlijk beter dan vorige week tegen Jeka, dat niet niet minder dan 123 kon zegevieren. Het vertrek (om verschillende redenen) van een groot aantal- geroutineerde spe lers, w.o. Henk Biesbrouck en Jan-Co Meijer (die beiden naar de vereniging „Wassenaar" overgingen) werd nog wel zwaar gevoeld, doch de jonge rempla- ganten waren tegen Libanon minder snel in paniek en maakten minder veld- fouten. Toch was het aantal fouten nog te groot. Zonder deze vaak totaul on nodige veldfouten zou een kleine over- winig mogelijk zijn geweest. In de eerste inning nam Libanon een voorsprong van 20. doch in de tweede slagbeurt bracht SVL het op fraaie wij ze zelfs tot een voorsprong van 32. De vierde inning leverde eveneens vrjj goed Leids tegenspel op en mede door een 2 honkslag van Borghart kwam de sterke Rotterdamse formatie niet ver der dan 43. In de vijfde inning ont brak het evenmin aan de nodige span ning. SVL kon zelf wel één punt scoren doch door een homerun van Happel (met één man op de honken) behield Libanon met 54 de leiding. Door sterk pitchen van beide werpers werden hier na door beide partyen geen punten meer geboekt en bleef Libanon dus met 54 aan het langste eind trekken. De werpersresultaten waren: Happel (Libanon): 11-7-3; Danz (SVL): 12-3-3. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 4 tot 10 met zyn door de Katholieke Film Centrals als volgt gekeurd: Camera De Eend en de Cadillac. AMa leeft yden. Dagelijks: 2.30. 7 00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00. 9 15 uur. Lido Samen uit, samen thuis (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9 15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7 00. 9.15 uur. Luxor Le Grand restaurant Alle leeftyden. Dagelijks: 2 30. 7.00. en 9 15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7 00. 9.15 uur. Studio 451 graden Fahrenheit. 14 Jaar. Dagelijks: 2 30. 7 00, en 9 15 uur. Zondag: 2.30. 4.45. 7.00. 9.15 uur. Trianon Geld ligt voor het grypen. 14 jaar. Dagelijks: 2 30. 7 00. en 9 15 uur. Zondag: 2.15. 4 30. 7 00, 9.15 uur. Rex Superseven calls Cairo. 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4 45. 7.15, 9.15 uur. Tydens een byzonder snelle 30 km. wegwedstrijd te Krommenie, gewonnen door Huub Coumains (Unitas) In 1.37.53.04 heeft de Bataaf Jac. Kraan voor een verrassing gezorgd. Steeds zeer attent lopend in de kopgroep finish te hy op de 6e plaats in de fraaie tyd van 1.45.6.uur. Hij neemt hiermede het record over van zyn oudclubgenoot Gys Rewijk (1.46.50.6). Jac. Smits (Hol land) staakte na 20 km. de stryd. Hy liep toen In 7e positie. Goede prestatie van R. Heemskerk Ook dit weekend kwamen verschil lende atleten van de afdeling Leiden weer tot byzondere prestaties. We nemen u eerst mee naar Amsterdam waar Truus Hennipman tegen wind in de 100 m. afraasde in 12.sec. Wilma v.d. Berg 2e noteerde 12.3 sec. Jan Borsje sprong 1.85 hoog en werd 2e op de 110 m. horden in 15.7 sec. Annie Meeu- wisse kwam op de 800 m. tot een 3e plaats in 15.6 m. Wim v. Gerven pro beerde het ditmaal op de 5000 m. met als resultaat 14.42.4 m. (2e). Rotterdam had gisteren weer een „brood en koffie wed strijd" tydsduur 8 uur). De presta- taties kwamen hier op de 400 m. meis jes. Belde series werden Leidse winningen. Corrinne Kaufmann (Spar taan) is eerste Leidse rekordhoudster op dit nummer met een uitstekende 61.6 sec. Ria Witteman (Bataven) won haar se rie ln 64.sec. (dat har spikes plot seling verdwenen waren deerde haar niet Dan maar op blote voeten. Over hard heid gesproken!) Voor Holland boekten overwinningen Jeroen v.d. Boon kogel 13.24 m. en 80 m. in 3.7 sec. L. v.d. Vos won de 3000 m. veteranen in 10.01.8 er de sprinters Bulning en Vermond kwa men tot 2e plaatsen op resp. 200 m. 23.2 en 100 m. 11.3. De Spartaan-jeugd won ook weer ln grote getale aanwezig le plaatsen voor: John Bakker (D) ver 4.79 en 60 m. 8.6 sec. Carla Grimbergen (C) 60 m. horden 2e 10.7 sec. Bea v.d. Eist (C) le ver 4.45 m. José v. Stein (A) sprong 4.82 m. ver. Wijnande Tae- kema Nw. Brunhilde) voegde ook weer een kleinood bij haar pryzenschat: le met de discus 31.21 m. 3e D. v. Ruiten (Spart.) 28.86 m. Ria Mesman (Spart.) stootte de kogel 9.45 %i. (le). Enkele goede prestaties leverden ook de Bata- venmeisjes Charlotte Jaspers en Mia v.d. Harg. Beiden maakten dezelfde tijd als de winnares op resp. de 100 m. 13.2 en de 60 m. horden 10.3 sec. PARKEREN OP JAN VAN HOUTKADE Zo geletdeiyk komen er in onze stad steeds nieuwe parkeerplaatsen by. Daar achynen echter verschillende bedrijven nog niet veel aandacht aan te hebben geschonken, want hoe zou het anders kunnen gebeuren dat, vooral in de week einden. de bewoners van de Jan van Houtkade steeds tot hun verdriet moe ten constateren, dat daar verschillende vrachtwagens en autobussen staan ge parkeerd. Ten eerste is het geen bewys van goede smaak, dat zo'n mooie kade daardoor ontsierd wordt en bovendien belemmeren zulke wagens het uitzicht van de bewoners ln hevige mate. Waarom worden deze wagens niet ge parkeerd op het terrein Geregracht hoek Binnenvestgracht, wat een goede gele genheid ls en waar steeds maar enkele auto's staan, terwyi de ruimte voor grote wagens daar zeer voortreffeiyk is en de Jan van Houtkade verlost wordt van de voortdurende ergernis, welke de bewo ners aldaar ondervinden. Hopende, dat dit stukje moge bydra- gen dat er zo spoedig mogeiyk verande ring ln komt. Een wandelaar. Adres by red. bekend). Iedere keer als de afvalemmer be neden gebracht moet worden maak Je je onzichtbaar! KORRELTJE Geldsucht la de wortel van alle kwaad. MARKTBERICHTEN RUnsburg, 6 mei. BLOEMEN Anemonen 400-900; Witte Margrieten 600-700; Gele Margrieten 350-4UO, per 100. Tulpen: Bruno Walter 200-250; Sweet Harmony 200-250; Basra 150-165; Elmua 130-165: Prunus 100-150; Ryn- land 100-150; Fantasy 100-145; Clare Butt 100-125; Parade 60-125; Golden Harvest 100-115; Queen Elisabeth 85- 115; Aladin 75-110; Nlza 85-110; Dover 60-100; Hollands Glory 50-100; Oxford 50-100; Apeldoorn 50-100; Duizendschoon 125-135; Freesla's: Witte Swan 125-185; Snow Queen 125-180; Golden Yellow 100- 165; Stockholm 85-125; Pimpernel 85- 125 alles per bos; Anthurluin 125-195; Am. Anjers Witte Sim 45-60; Dusty 35- 45; Crowly Sim 30-43; Rose Sim 35-42; Carry Sim 30-41; Arthur 32-40; Rode Sim 30-40; Colvllly 25-35; Oerbera 21- 30; Irissen 12-18 alles per stuk. Maandag 8 mei. Buurt 1: Herensin gel (van Medusastraat tot Lage Rijn dijk); Hambroeklaan; Kooilaan - ge heel; Celebesstraat; Declmastraat; Sie- boldstraat; FloresstraatBloemstraat; Forinosastraat Borneostra^t; Driftatr.; Lombokstraat; Javastraat; Medusastr.; Parkstraat; Kooipark; Atjehstraat (van Kooilaan tot Sumatrastraat)Ambon- straat; Madoerastraat. Dinsdag 9 mei. Buurt 2: Aaltje Noor- Een familielid dat gistermiddag op be zoek was op de boerdery van de heer C. de Jong in het Westeinde ontdekte omstreeks half zes een begin van brand in een kamer, waar vlammen uit het plafond schoten. Het bleek een schoor steenbrand terwyi ook een oliehaard in vlammen stond. Met behulp van fami lieleden en buren wisten de bewoners groter onheil te voorkomen. De onmid- deliyk gealarmeerde Leidse brandweer behoefde geen water te geven. Haar werkzaamheden beperkten zich tot een grondige Inspectie. Burgemeester Det- mers, die zich direct achter de brand weerauto ln de richting van het West einde begaf, sloot de smalle weg by het door zijn auto dwars op de weg te plaat sen. H(j voorkwam daarmede een chaos begin aan de Dorpsstraat resoluut af zoals enkele weken geleden ontstond bij de grote boerderybrand aan de Uiterdijk. Nieuwsgierigen hadden toen de smalle doorgang aan het einde van de Wei- poortseweg met hun auto's volkomen ge blokkeerd waardoor een tweede brand weerauto de plaats van de brand niet kon bereiken. De Kaartavond van SJZ die voor a.s. woensdagavond was vastgesteld ts l.v.m. de interlandwedstrijd Hongarye-Neder- lsnd verschoven naar donderdag. dewierlaan; Cornells Schuytlaan; Dle- penbrocklaan; Joh. Verhulststraat; Rich. Holstraat; Obrechtstraat; Churchill- laan; Willem Pijperstraat; Peter van Anrooystraat; Joh. Wagenaarlaan; Va- leriusstraat; v. Blankburgstraat; Julius Röntgenstraat; Mozartstraat; Bernard Sweersstraat; Sweelincklaan; Eduard v. BelnumstrantBrucknerstraat; Debus- systraat; Ravelstraat; Choplnstraat; Moesorgskisraat; Cesar Franckstraat; Verdistraat; Jac. Urlusplantsoen. Woensdag 1» mei: Buurt 25: Oude Herengracht, Ververstraat; Zyistraat; Oost Havenstraat; Dwars Havenstraat; West Havenstraat; Verversplein; Haven; Havenkade; Kalvermarkt; Kyfgracht Minnebroersgracht Zuidsingel; Heren gracht (beide zijden); Korte en Lange Langestraat; Nieuwe Waardstraat; Oos- terkerkstraatWaard kerkplein, Waard- kerksteegWaardgracht; Oranjegracht; Kaaraemakersstraat; Looyerstraat; Weverstraat; Vestestraat; Groenestegen; Uiterstegracht; Kerksteeg. Woensdag 1» mei: Buurt 26: Hoge Ryndyk (van Wilhelmtnabrug tot Ryn- vreugd); Utrechtae Jaagpad (van Wil- helminabrug tot Rynvreugd); Rijn vreugd; Bruggeatraat; Besjealaan; Park ..Die Leythe"; RoomburgerwegAarstr.; Meerburgerkade; Gouwestraat; Amatel- straat; Leedestraat; Wlerickeatraat IJaaelkade; Kasteelhof: Vliatatraat; Zaanstraat; Maasstraat; Merwedeatraat: Drechtstraat; Lingestraat; Spaarne- straat, Lekstraat; Meerburgstraat. Resultaten Leidse Korfbalclubs Swlft (A)-Vlcus Orlëntis 64 VI- cus Oriëntis en Swlft speelden een aar dige wedstryd waarin voor belde par tyen nog weinig op het spel stond. Ove rigens verdiende de Amsterdammers de zege. De rust ging ln met geiyke stand nl. 33. Eerst nam V. O. door Leny Link de leiding en nadat het geiyk was geworden gaf Jan Hensen daarna onze stadgenoten wederom een voorsprong (1—2). Vla een Amsterdams tegenpunt maakte Mattle Baart geiyk (33). Ook na de thee stond de wedstrijd op een aardig peil en was het aankijken zeker waard. Nu moesten de Leidenaars echter meer treffers toestaan dan zy er tegenover konden stellen. Op een vierde treffer had Flip v. d. Meygaar- den nog wel een antwoord (4—4), maar twee doelpunten van de thuisclub deden de balans tenslotte ten gunste van hen doorslaan (64). Quick 2-Vleus O. 2 3—3, Vlcua O. 3- Crescendo 2 21. Danaïden-Regenboog 77. Dana ïden is gedegradeerd. Uit de laatste 2 wedstrijden moesten zy tenminste vier punten halen om geiyk te komen met Roda, dat dus maar één punt nodig had om zich veilig te stellen. Onze stadge noten kwamen echter niet verder dan 'n 77 geiykspel tegen het echt niet zwakke Regenboog. Lange tyd zag het er zelfs naar uit dat de thuisclub een genuikkelyke overwinning zou gaan be halen want met de rust was de stand 5 -2 in het voordeel van Danaïden. Het liep anders: ln de slotfase kwamen de gasten sterk terug om zodoende nog een draw uit het vuur te slepen. Zoals reeds gezegd ging de rust in met 52 voor Danaïden door doelpunten van Gerard Nap, Wim Brugman, Sander van Unen, Dlck Beekman en Bert Bleyl. Na de thee tapten de gasten uit een heel ander vaatje. In korte tyd was het 54, maar Wim Brugman schoot Danaïden daarna naar 64. Ook een volgend Dordts te genpunt kon de thuisclub beantwoorden door middel van Casper van Nlerop, doch In het laatste kwartier bleek het offensief van de gasten te sterk waar door de Danaïden zelfs nog biy mocht zijn met dat ene punt (77). Dit be tekende dat deze club na een éénjarig verbiyf ln de Overgangsklasse moet te rugkeren naar de eerste klasse. O. Eibernest 4-Danaiden 2 114; Da naïden 3-Regenboog 3 2—9 Eerste klasse ln deze afdeling wordt het nu wel heel spannend omtrent de bezetting van de bovenste plaats. Er waren slechts 2 wedstrijden op de agenda voor deze klasse en belde betroffen wedstrijden die belangrijk waren voor de titelkandi daten. t.w. DKC-OSCR en ODO-Fluks, welke belde In een geiykspel eindigden, nl. 6 -6 eu 22. Fluks heeft dus niet kunnen profiteren van deze halve mis stap van de Delftenaren. De wedstryd ODO-Fluks was er één om vlug te ver geten. Aan belde kanten werd slecht gespeeld terwyi bovendien het tempo by zonder laag lag. Onze stadgenoten toon den geen enkel moment aan te vechten voor het kampioenschap. De Dordte- Q namen de leiding welke nog voor de thee door Ruud Nleslng weggewerkt werd (11). Na de hervatting werd er niet beter op. Ook nu kwamen de gastheren weer het eerst aan de lei ding (21). Nadat Fluks reeds een straf worp gemist had deed Plet de Haas het later beter door de hem toegekende strafworp wel te benutten (22). Belde ploegen deden daarna nog verwoede po gingen de winst naar zich toe te trek ken doch de verdedigingen bleven de zaak meester. De stand aan de kop met de wedstrijd Fluks-Zulderkwartler nog voor de boeg luidt: DKC 16—21. De Algemene 16—20, Fluks 15—19, Zuiderkwartier 15—19. Fluks ^-Regenboog 2 66. Fluks 3- Algemenc 2 2—3, Fluks 4-OSCR 2 22, Algemene 3-Fluka 5 71. KNS kampioen In tweede klasse Door een 43 overwinning op het Haagse Achilles la KNS binnen twee seizoenen tyd weer kampioen gewor den en In diezelfde tyd gepromoveerd van de derde naar d<- eerste klasse. Zwakke leiding was KNS nog byna fa taal geworden want de scheidsrechter gaf niet minder dan 7 straf worpen aan de Haagse club. welke alle gemist wer den. Bram Zlerikzee werkte al vlug een opgelopen 10 achterstand weg. Zyn vrouw Mary gaf de oranjehemden daar na .een 12 voorsprong welke door Hans Kluts vergroot werd tot 13, waarmee tevens gerust werd. Na de hervatting werd er heel wat van de zenuwen van de Leidenaars ge vergd. Men had de grootste moeite de Hagenaars van zich af te h< den en men is daar tenslotte net aan ln ge slaagd, hoewel KNS by een gciykspel ook al kampioen was geweest, pe span ning keerde terug toen Achilles er 23 van maakte, doch Wim Brakel zorgde voor een veiliger voorsprong door er 24 van te maken. Hoewel de Hage naars nog tot 34 terugkwamen was het vrijwel zeker dat de titel onze stad genoten niet meer kon ontgaan. Toen de scheidsrechter tenslotte voor de laat ste maal floot kon KNS het kampioen schap gaan vieren, welke het volkomen verdiende. Hierby onze gelukwensen. HKV 4-KNS 2 6—3, Crescendo 3- KNS 3 3—8. Crescendo In veiligheid Crescendo heeft zich definitief ln vei ligheid gesteld. Het geiyk.- spel tegen TOV in Dordrecht was genoeg. Na 36 minuten opende Wim Mulder voor onze stadgenoten de score, welk.- door TOV vlak voor de rust genivelleerd werd (11). Direct na de thee namen de gastheren de leiding door een blunder ln de Leidse verdediging goed af ts straffen (2—1). Leny Kok kr. eg daar na een strafworp toegewezen en zy faal de niet. Beheerst benutte zij de kans op de geiykmaker (2 2). Toen In de slotfase de thuisclub wederom 'n voor sprong nam leek een overwinning voor TOV ln het verschiet te liggen. Aad Schouten dacht daar echter anders over en bracht de pary«n tenslotte op geiyke voet, met welk resultaat belde ploegen vrede konden hebben. Vicus O. 3-Crescendo 2 21, Cres cendo 3-KN8 3 3—8. Jun.: GKV-Cres cendo 37. Ander verheugend nieuws komt van de kant van Noorderkwartier, «lat za terdag door een 6—4 zege op Madjoe kampioen van de LKB klasse 1 wertl en daardoor promoveerde naur de 3e klasse KNKB.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3