HL 0\ STAP IN.... VOOR EEN UITSTAPJE! DE LELDSE COURANT PAGINA 4 TOELICHTING OP ALKEMADES RAADSVOORSTELLEN de gemeente. Aangezien het op 9 mei 1966 genomen besluit der Raad tot wijziging van de bestemmingsplannen ..Kerkweg" en „Roelofarendsveen", dit om te voorko men. dat de nieuwe plannen voor die gebieden zouden worden doorkruist door aanvragen om bouwvergunningen voor objecten die daarin niet passen, slechts één Jaar rechtgeldighetd geniet, en men nog niet tot ter inzage legging kan over gaan. is het noodzakelijk dat de Raad een hernieuwd besluit neemt. Dit is ook het geval met het op gelijke datum ge nomen besluit voor de gronden langs het toekomstige tracé van het in deze ge meente nabij de aansluiting met de Pro vinciale weg nr. 5 gelegen gedeelte van de Provinciale weg nr. 5 bis. Met de provincie is ten aanzien hiervan nog geen overeenstemming bereikt inzake de vergoeding van provinciewege van de schade, die door betrokkenen op grond van de Wet bij deze gemeente eventueel wordt geclaimd. G.S. is verzocht een meer zekerheid biedend voorstel bij de Provinciale Staten aanhangig te maken, waarbij de gemeente Alkemade de toe zegging zal doen de Raad voor te stel len tot reservering van het onderhavige gebied voor genoemd doel andermaal 'n voorbereidingsbesluit vast te stellen. I'lthrelding straatverlichting Van het reeds eerder gevoteerde kre diet, vervat in het bouwrijp maken van gronden in de bestemmingsplannen „De Goch, Witte Singel", en „Kaag" ter grootte van in totaal 12.200 voor plaat sing van straatverlichtlngsmasten. blijkt thans een aanvullend krediet van 464 noodzakelijk. Voorts blijkt uit het voor stel dat B en W nog meer „licht" In de gemeente wil brengen. diet gevraagd wordt van 16.067.-. Dit voor de navolgende straatverlichtings- maasten: 2 nabij de kruispunten Juliana- laan-Wllhelminalaan en Julianalaa-Bea- trixlaan te Kaag; 5 aan de Poeldijk te Rijpwetering: 6 aan de Pastoor van der Plaatstraat te Rijpwetering; 15 aan de Noordkade en Witte Singel te Roelof- ai ensveen; 1 aan de Essenweg te Roe lofarendsveen; 1 aan de Veerstraat te Oude Wetering ter hoogte van de af meerplaats van het pontveer; 2 nabij de R.K. Kerk van de Parochie St. Jacobus 1 de Meerdere in de Meerkreuk; en 3 aan de Vrouw Venneweg te Oud Ade. Propaan gnsiiiNtalla tie Op de hoek Alkemadelaan-S.O.T.A.- weg is in aanbouw een hotel-café-restau rant voor de heer J. L. Captein, Lange- weg 1 te Roelofarendsveen. Ten behoeve 1 van de aanleg van een propaangasin-1 stallatie verzoekt deze thans de be schikking te mogen hebben over een angrenzend perceel grond ln eigendom I gunstig adviseren. B. en w. stellen de Raad voor tot wij ziging over te gaan van de per 1 januari 1965 in werking getreden „Subsidiever ordening plaatselijke verenigingen" en wel in die zin dat de categorieën te subsidiëren verenigingen worden uitge breid met organisaties of groepen voor vrije jeugdvormlng. Naar mening van het College behoeft het voor 1967 hier toe gevoteerde krediet van 10.000,- niet te worden verhoogd. Hijsl idsregellng. In verband met de sterke verhoging van de verpleeg- en verzorgings kosten inzake de voor rekening van onze ge meente In onderscheidene inrichting op genomen personen, zien b. en w. zich ge noodzaakt d voor 1967 hiervoor geraam de kredieten te verhogen met een be drag van 62.500.-. De in de gemeente begroting voor 1967 opgenomen saldire- serve ter dekking van het nadelig saldo van die begroting dient derhalve van 37.932.80 te worden verhoogd tot 100.432.80. AKTIECOMTTé LANDMSBAAN Vele malen hebben wij reeds horen spreken over de wenselijkheid om te komen tot de aanleg van een landijs- baan. In een gecombineerde vergadering van de besturen van de ijsverenigingen Oude Wetering en Roelofarendsveen is men hiertoe tot de instelling van een aktiecomlté gekomen, hetwelk de naam verkreeg „Aktiecomité Landijsbaan Al kemade" met het doel het aanleggen van een landijsbaan tussen Oude Wete ring en Roelofarendsveen. De samenstel ling van dit comité, gevormd uit de ijs- verenigingen van beide plaatsen, is als volgt; H. J. Rennee, voorzitter; J. P. van Rijn. secretaris; J. de Jong. penning meester; R. de Boer, J. Pouw, I. Bos en D. Knibbe allen lid. Voor slechts ƒ1,- per Jaar kan men zich solidair verklaien met het streven van dit comité, zodat men over enige tjjd kan overgaan tot oprichting van de ver eniging „Aktie Landijsbaan Alkemade". Lureleicabaret komt naar Alphen De Jeugdsociëteit Club "66 te Alphen a d. R|jn is erin geslaagd Zich voor-«te bijeenkomst op donderdug 11 mei a.s. te verzekeren van de medewerking van het Lufelel-cabóret. De Cabaretavond wtirdt gegeven in samenwerking met de Va- rossieau Lakfabrieken n.v. te Alphen a.d. Rijn. Het jonge bestuur, gevormd door de diie H's, Hein Hanna en Henk, blijkt na het financieel fiasco, dat het in het eer ste bestaansjaar van de Club 66 heeft geleden en de teleurstelling die het om een opmerkelijk geringe belangstelling die het beleefde om de Jazz-avond, die Pim Jacobs en Rita Reys het vorig jaar oktober in Alphen gaven, blijkbaar niet bij de pakken gaan neerzitten. Voorzich tigheidshalve heeft men zich tot op zeke re hoogte vnn de financiële garantie van de plaatselijke industrie, de Varos- sleau Lakfabrieken n.v., maar men hoopt daarvan geen gebruik behoeven tc ma- Geboren: Ingrid Marion, d.v. P. N. Bak en A. H. van Buren; Arend. z.v. W. P Haak cn G. W. Meljen; Edwin Mar cel. z.v. C. W. van Amsterdam en H S. van der Mey; Eduardus Johannes Adri- anus, z.v. J. C. M. Klarenbeek en J. W. M. Seljsener; Joost, z.v. J. Mooij en A. Moolj. Ondertrouwd: E. van Eijk en G. A. v. Velde; Th. J. Smits en R. I. van der Vaart: J. C. Proost en I. G. Broer; P. van der Zwan en C. H. Wassenaar. Getrouwd: W. Klok en M. A. Verduijn; B. Verwey en A. C. M. van der Heiden; P. Verboom en G. C. van den Akker; M. van Leersum en A. A. van Wagc- ningen; G. H. Lünneman en D. G. Ro- ther; A. Houtman en M. K. v. d. Laan. Overleden: Gerrit H. H. Plas, 67 jaar; Gerrit van der Haven. 52 jaar; Petrus J. A. M. Segers, 61 jaar; Fries Zaal, 76 LEI DSCHENDAM Geboren: Marius C. J. z.v. J A. v. Rgn en C. M. Heijligers; Cornelia J. M. d.v. H. J. M. v. Santen en A H. Arke- Nteijn; Linda C. J. d.v. C A. W. Hoen- selaar en J P. v. Eijk; Slefanie E. d.v. A P. M. Mol en J. A Knijnenburg Ondertrouwd: J P v d. Salm, ie Den Haag. en A A M. Verlegh; C L. H. v. d. Meer en J. P. T. Overdevest; J C. Keukenmeester cn M. M. van Woerden; C. v. d. Heide en D. L. van Oorschot. Getrouwd: G. A. Schalkoord en N C. Singerling, tc Leiden; Th. F. J. Tog- ni en J. Borrebach. TER AAR ONDERSCHEIDINGSRECEPTIE Ter gelegenheid van de verjaardag van H.M. de Koningin werd aan de heer N. A. Hoogervorst een koninklijke onder scheiding uitgereikt door onze burge meester. Het bestuur van de Bloemlstenvercm- glng heeft gemeend aan het uitreiken van deze onderscheiding wat meer pu bliciteit te moeten geven. Het heeft een receptie georganiseerd In de kantine van dc Tuinbouwschool aan het Papenveer op donderdag 11 mei a.s. des avonds 8.30 uur. waar ledereen in de gelegen heid zal zijn om de heer Hoogervorst te feliciteren met deze onderscheiding. ROELOFARENDSVEEN AANGEVEN LEERLINGEN VAN KLEUTERSCHOOL Nieuwe leerlingen voor de kath kleuterschool „St Jozef*. Noordeinde 191 te Roelofarendsveen. kunnen zon dag a.s. 7 mei worden aangegeven bij de hoofdleidster mej. Jacinta v. Nie- kerk, van 4 tot 6 uur n.m. Ingrijpende beslissing Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouwen Roelofarendsveen De Stichting Jeugd- en Verenigings gebouwen kwam dezer dagen bijeen voor de jaarvergadering. Tevens werd de vergadering gehouden van de Raad van Overleg van genoemde stichting. Tijdens deze vergadering kwam dui delijk tot uiting, dat er een groeiende belangstelling voor, maar ook 'n toe nemende behoefte bestaat aan het in aanbouw zijnde dorpshuis te Roelof arendsveen. Tijdens de besprekingen kwam de mededeling, dat beide pa rochiële bibliotheken een fusie willen aangaan en een gezamenlijke biblio theek willen hebben binnen de mu ren van het dorpshuis. In principe werd besloten om een afzonderlijke ruimte hiervoor te reserveren. Voorts werd besloten om bij de besteding der gelden voor inventaris rekening te houden met noodzakelijke voorzienin gen voor de bibliotheek-Alkemade- Oost. Na breedvoerig beraad werd ook besloten de schouders te gaan zetten onder het ruimteprobleem der jongere jeugd. De Stichting in Oprichting Ka tholiek Jeugdwerk Alkemade-Oost had daarom verzocht. Zowel laatstgenoem de Stichting als de Stichting Jeugd- en Verenigingsgebouwen en b. en w van Alkemade zijn in beginsel bereid om een stenen gebouw tc bevorderen naast (oostzijde) het dorphuis. Men wil hiertoe zo spoedig mogelijk over gaan. Tijdens de vergadering bleek ook. dat in afwachting van het jeugdgebouw binnen een half jaar een tijdelijke oplossing gevonden kan worden voor de erbarmelijke behui zing van de rakkers aan de Stations straat te Roelofarendsveen. Voorzitter J. S. Wagenaar opende om circa acht uur de vergadering. De jaarverslagen van secretaris J. Th. Wcsselman en penningmeester A. J. v. Velzen, passeerden vlot de revue. De kascommissie bracht een gunstig Tapport uit. In de nieuwe kascommis sie werden benoemd: de heren J. E. Verdel, P. A. Bakker en C. Zoet. Jongere jeugd Een schrijven was binnengekomen van de Stichting in Oprichting Katho liek Jeugdwerk Alkemade-Oost (voor zitter de heer P. Verdel), waarin een verzoek was vervat om met vereende krachten op korte termijn te komen tot een jeugdgebouw voor de jongere jeugd. Deze stichting was reeds enige tijd bezig met plannen voor 'n houten gebouw aan de Sotaweg in het nieuwe tuinbouwgebied. Uiteindelijk was men na diverse besprekingen tot de slotsom gekomen, dat het best aan gebouwd kan worden aan het dorps huis. Dit levert meerdere voordelen op. Dc Stichting Jeugd- en Vereni gingsgebouwen was liever een jaar la ter met dit probleem geconfronteerd geweest omdat thans alle krachten no dig zijn voor het dorpshuis. De grote nood waarin vooral de rakkers ver keren (thans een groep van 120 jon gens i deed haar evenwel beslissen niet te dralen en zij besloot dan ook om de grootst mogelijke medewerking te verlenen. De Stichting in Oprich ting Katholiek Jeugdwerk Alkemade- Oost zal als bouwcommissie optreden B. en w. van Alkemade hadden zich dezer dagen voorgenomen te bevor deren. dat het jeugdgebouw gebouwd zal worden naast het dorpshuis aan de Wilgenstraat. In samenwerking met de gemeente Alkemade zal nu ge tracht worden om de rakkers op kor te termijn te helpen aan een betere noodbehuizing. Na dit belangrijke onderwerp wer den de verslagen uitgebracht door de voorzitters van de financiële-, bouw en exploitatiecommissies. Bij het fi nanciële gedeelte bleek, dat meerdere aanbiedingen binnen waren gekomen voor geschenken en voor hulp voor de aankleding van het dorpshuis. Bij de bespreking over de bouw en in richting werd diep ingegaan op wat nodig is voor de inrichting en aan kleding van het dorpshuis. Bij de be spreking over de komende exploitatie kwam duidelijk tot uiting, dat veel naar het Dorpshuis „overgebracht" /.al worden in verband met de op handen zijnde sloop van de oude Pancratius- zaal. Een aanvraag van het West-Ne derlandse Symphonie-orkest om te komen concerteren moest voorlopig terzijde worden gelegd omdat hei stichtingsbestuur in dit stadium zich nog niet aan vaste speelavonden durf de te wagen. Wél wil men op korte termijn een duidelijk overzicht hebben van alle belangen, die in het dorps huis ondergebracht worden. Bij de bestuursverkiezingen werd de heer J. J. Bakker, Floraweg 40, als vijftiende bestuurslid aan het bestuur toegevoegd. De heer Bakker maakt reeds deel uit van de exploitatiecom missie. De komende opening van het gebouw maakte uiteraard ook deel van de besprekingen. Er heeft zich een afzonderlijk geschenken- en openings comité gevormd. Plannen voor de ope ning moeten nog verder uitgewerkt worden. Voorts kwamen nog ter spra ke: de naamgeving van het dorpshuis, de aanleg van een tuin, de geluids installatie. de toegang naar het ge bouw en de vele nog te verrichten werkzaamheden door de diverse be stuursleden. AEKEMADE RAADSAGEXDA Op maandag 8 mei a.s. des avonds te 8 uur komt de raad van Alkemade ln openbare vergadering bijeen. De inge komen stukken vermelden o.m. het be sluit van h. en w. om op zon- en feest dagen een parkeerverbod in te stellen voor de zuidzijde van het Westeinde te Roelofarendsveen. Voorts het besluit tot benoeming in vaste dienst van de heer J. J. M Kleijberg te Waalwijk als j hoofdcommies ter secretarie ter voor- iziening in de wegens pensionering van |de heer P. H. v. d Bosch ingaande 1 (jpnuari 1968 ontstane vacature van chef van de afdeling speciale zaken. |De besluiten van b. en w. tot benoeming jop arbeidscontract naar burgerlijk recht van de heren N. J. M. Turk en N. J. F. Wagenaar als leerling-ambtenaar ter secretarie afd. algemene zaken resp. 'afd. sociale zaken. Vervolgens het voor stel om de Jaarwedden voor de wethou ders conform de hierover binnengeko- j men circulaire van G. S.. te verhogen van ƒ5500.— tot 5925. Het voorstel tot vaststelling van een drietal voorbe- 1 reldingsbesluiten aid bedoeld in art. 21 I van de Wet op de Ruimtelijke Orde- I ning. Voorstel tot beschikbaarstelling van een krediet voor uitbreiding van de straatverlichting. Voorstel tot inge- hruikgeving van een perceel grond in het bestemmingsplan „De Goch" voor ile oprichting van een propaangasinstal- latie ten behoeve van een aldaar in aan bouw genomen horecabedrijf. Voorstel I tot tijdelijke ingebruikgeving van het pand Noordeinde 206 te Roelofarends veen. Voorstel tot hernieuwde verpach- Iting voor korte duur van de boerderij J inte landerijen Zuidweg 14 te Rijpwete ring. Voorstel tot verlening van het I recht van optie tot koop van een per- ceel bouwgrond aan de Populieren- j straat te Roelofarendsveen. Voorstel 'tot aankoop van het pand Noordeinde 224 te Roelofarendsveen. Voorstel tot plaatselijke verenigingen. Voorstel tot beschikbaarstelling van een extra kre diet voor dekking van uitgaven inge volge de Alg. Bijstandswet. „PANNEBIER" VOOR DORPSHUIS Na een voorspoedige bouw sedert september vorig jaar kwam woensdag j.l. de vlag in top van het ln aanbouw zijnde dorpshuls tussen de Wilgenstraat en het Noordeinde te Roelofarends veen. In de morgenuren was 'n grote hijskraan vanuit Haarlem naar het bouwwerk gekomen om het circa 6500 kilo wegende dak van de toneelzaal te plaatsen. Na wat strubbelingen geluk te dit. De blijdschap steeg ten top toen boven op het torentje van het dorps huis de vlag geplaatst werd. In de na middag arriveerde de voorzitter van de bouwcommissie van het dorpshuis, de heer N. J. Verhaar, die het z.g. pannebier aanbood in de vorm van een enveloppe met inhoud. Zowel de aan nemer. de heer C. J. van Berkel als personeel als de heer Verhaar toonden zich verheugd, dat de bouw zo voor spoedig verloopt. Nagenoeg de gehele winter is doorgebouwd kunnen worden en vol moed is men, dat in september tot opening van het gebouw kan wor den overgegaan. Over enige weken be gint men reeds het stijgerwerk weg te halen, het gebouw wind- en waterdicht te maken en het interieur van het ge bouw aan te pakken. Dit seizoen organiseert de N.Z.H. samen met de V.V.V. een drietal rondritten ten gerieve van inwoners en gasten van Leiden. Katwijk, Noordwijk en Noordwijkerhout. Dagtocht naar den Haag-Scheveningen MET BEZOEK AAN HET PRACHTIGE LANDGOED DUIVENVOORDE. Elke woensdag van 10 mei tot en met 30 augustus. Vertrek: V.V.V. Noordwijkerhout 9.15 uur V.V.V. Noordwijk 9.25 uur V.V.V. Katwijk 9.40 uur N.Z.H.-busstation Leiden 9.55 uur Prijs: ƒ7.—. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar ƒ4.25. In de prijs is het bezoek aan het landgoed Duivenvoorde en een verversing begrepen. Kaartverkoop' by de vertrekplaatsen, almede bij Cebuto-Leiden. Doezastr. 32 en by Reisbur. Beuk. te Noordwyk. Dagtocht naar Kennemerland Elke vrijdag van 12 mei tot en m< Vertrek: V.V.V. Leiden V.V.V. Katwyk V.V.V. Noordwqk V.V.V. Noordwykerhout Prijs: 6.Kinderen van 4 tot e Kaartverkoop by de vertrekplaatsen en bq N.Z.H.-busstation Lei den. Stationsplein. Cebuto- Leiden, Doezastraat 32 en Reisbureau Beuk te Noordwijk. Sleutelstad-ritten MET BEZOEK AAN VEILING FLORA EN KWEKERIJ TE RIJNSBURG Elke dinsdag van 18 april tot en met 12 september. Elke donderdag van 18 mei tot en met 14 september Vertrek: V.V.V.-kantoor. Steenstraat 9.00 uur en 13.00 uur N.Z.H.-busstation. Stationsplein 9.10 uur en 13.10 uur N.B. De ochtendrit en de middagrit vormen een geheel. In de och- tendrit is het bezoek aan de Rijnsburgse veiling opgenomen; in de middagrit hetbezoek aan de Pieterskerk. Prijs 5,00 voor de gehele dag, inclusief het bezoek aan de Veiling Flora, 3.00 voor de ochtend- of middagrit afzonderlijk. Kinderen van 4 tot en met 9 jaar betalen half geld. Kaartverk. by de vertrekplaatsen en bij Cebuto-Leiden. Doezastr. 32 i de N.Z.H. verkrijgbaar bij „De Wilbertdrummers" van Oegstgeest behaalden successen te Medemblik Het was donderdag voor dc enige drumband van Oegstgeest. de "Wil bertdrummers" (afd. van de KJJC) een succesvolle dag. Men nam te za- men met 63 andere bands uit de lande deel aan een Nationaal Drumband Concours te Medenblik. Reeds op Ko ninginnedag kwam de jeugdige band o.l.v. de heer W. Driessen goed voor de dag en dat er 'n opgaande lijn in zit in de prestaties heeft men donderdag bevestigd. In de jeugdafdeling, waarin 15 bands deelnamen, kwamen de "Wil- berters" met een puntentotaal van 329 (max. te behalen 400) op een eer ste prijs. In de totale rangschikking van alle 64 deelnemende corpsen na men ze de 9e plaats is. Uitgevoerd werden de staande mars "Good, fello- ship" en" de loop-mars "Maearinmars". een compositie van de heer Driessen. Het aantal lyra's was voor het eerst met wee uitgebreid zodat men met 4 van deze instrumenten al min of meer van 'n lyra-corps kan spreken. De Juryleden de heer M. Schneider van ROELOFARENDSVEEN Uitgaansdag bejaarden In een on lang gehouden vergadering is de uit gaansdag vastgesteld op donderdag 29 juni a.s. In de loop dezer weken zal nog een circulaire rondgaan voor op gave van deelname en een bijdrage voor deze dag. In samenspraak met het Bejaarden-comité van Oudewetering is besproken het rayon voor collecte ren enz. Reeds is mede te delen dat de Iepenstraat bij Roelofarendsveen is getrokken en dat de Lijsterbesstraat bij Oudewetering gaat behoren en zo vervolgens naar Oudewetering met de Baan tot en met de molen. Voorts ook de Galgenkade bij Oudewetering. Bij Roelofarendsveen alle overige wijken en straten in de Gogerpolder met de Sotaweg. Ter gelegenheid van de bevrijdings dag is op 1 mei door het comité nog een klaverjaswedstrijd gehouden in café J. Heemskerk. Na de nodige spanning werd de le prijs gewonnen door Jos Oomen met 5603 pnt; 2e prijs P. Koot met 5498 pnt; 3e prijs Jan de Koning met 5493; 4e P. Seip 5413; 5e Sjaak van Ruiten 5328 en 6e P. van Rijn met 5153 pnt. de KMK en de heer Egbers van de Jan Willem Friso-kapel waren hier over in het rapport vol lof. In het NTS journaal werd gisteravond o.m. een close-upp vertoond van Marijke Iioups, de lvra bespelende. In de afdeling tamboer-maitres be haalde Anke Duyvi-nvoorden als aan voerster van de Wilbertdrummers en majorettes eveneens een eerste prijs met 42 van de 50 te behalen punten. Na het optreden voor het televisie journaal marcheerde men gecom bineerd met een Hillegomse hand naar het raadhuis van Medemblik. Daar werdén o.m. door de burgemeester de prijzen uitgereikt. Voorts werd de band nog onderscheiden met een her inneringsvaantje en dito een tweetal penningen. De terugkeer gisteravond te half tien aan de Kerklaan was zeer uitbundig. Op vrijdag 12 mei a.s. zul len de Wilbertdrummers een muzikale rondgang maken door Oegstgeest ter opening van 'n lueifers-aktie ten bate van het instrumentenfonds. JAARWEDDEN WETHOUDERS De burgemeester stelt aan de ge meenteraad voor de jaarwedden van de wethouders -overeenkomstig de richtlijnen- te verhogen van 8.100, tot 8.700,—. Feestvierende echtparen kregen hoog bezoek Burgemeester Van der Willigen is gisteren op bezoek geweest bij een drietal Leidse echtparen die hun 60ste of 65ste huwelijksverjaardag vierden. Achtereenvolgens bezocht de burge meester het echtpaar Teljeur-Huis- man, Schuttersstraat 9, dat zijn dia manten huwelijksfeest vierde, 't echt paar Kleijn-Ouwerkerk. Ververstraat 43. dat 65 jaar getrouwd is, en het echtpaar Van dor Heiden-van der Pligt. Balistraat 78. eveneens een dia manten bruiloft. Kort voor zijn be zoekjes had de burgemeester een feli citatiegeschenk in de vorm van fruit of bloemen laten bezorgen. R.K. Woningbouwvereniging „St. Jozef" te Alpben akkoord inet concentratie Britse gastcolleges in anatomie Van 4 tot 13 mei zal prof. dr. G. L. Montgomery, hoogleraar in de patholo gische anatomie aan de universiteit van Edinburgh, op verzoek van de faculteit der Geneeskunde van de Leidse Univer siteit een bezoek brengen aan Leiden, waar hq op 8 en 10 mei gastcolleges zal geven. Op resp. 5 en 11 mei zal hij bovendien voordrachten houden aan de universiteiten van Groningen en Am sterdam. Prof. Montgomery's bezoek aan Lei den is een uitvloeisel van de nauwe sa menwerking tussen de medische facul teiten van de universiteiten van Leiden en Edingburgh. die dateert van 1692. toen de Britse hoogleraar Archibald Pitcairne werd benoemd tot professor ln de geneeskunde te Leiden. Onder zyn studenten was ook Boerhaave, die latei- op zyn beurt medisch onderricht gaf aan Alexander Monro Primus. 40-JARIG JUBILEUM I. JANSEN Dinsdag 9 mei zal het veertig jaar geleden zijn dat de heer I. Jansen in dienst trad van het Farmaceutisch La boratorium van de Leidse Universiteit. De heer Jansen, die op vijftienjarige Hugo de Grootstraat zijn intrede deed en thans de functie van amanuensis A vervult, heeft zich in de loop der jaren doen kennen als een zeer betrouwbare kracht, die zqn werkzaamheden in de apotheek en bij diverse practica even nauwgezet als bescheiden verricht. Staf en personeel van het Farma ceutisch Laboratorium zullen bij de huldiging van de jubilaris op dinsdag a.s. te 16 uur in het Farmaceutisch Laboratorium aan hun waardering voor persoon en werk van de heer Jan sen uiting geven. Na afloop zal er ge legenheid zijn de jubilaris persoonlijk geluk te wensen. „Kinderziekte" bij Leidse vuilverbranding O Op de vraag van de heer M. van Aken om nadere informatie inzake het niet goed functioneren van de Leidse vuilverbranding hebben Burge meester en Wethouders geantwoord: De inhoud van het geciteerde pers bericht is juist. Nadat genoemde ge breken aan het licht waren gekomen, is de desbetreffende verbrandingsoven buiten bedrijf gesteld. In nauw over leg met Von Roll A.G.. is onmiddellijk een aanvang gemaakt met een uitge breid onderzoek. Daarbij is gebleken, dat het euvel als een zogenaamde kinderziekte moet worden beschouwd. Na de voltooiing van het onderzoek is het herstel van het metselwerk direct ter hand geno men. Zodra de reparaties zijn verricht, zal ook de andere verbrandingsoven c.a. aan een grondige inspectie worden onderworpen. Mede daarom zal er nog enige tijd mee zijn gemoeid, voordat de vuilverbrandingsinrichting weer volle dig in gebruik kan worden genomen. Aan de uitvoering van de herstel werkzaamheden en de bedoelde in spectie zijn, in verband met de con tractuele garantiebepalingen, geen fi nanciële consequenties voor de ge meente verbonden. De uit de buurgemeenten afkomstige afvalstoffen worden in de tweede ver brandingsoven, die normaal in gebruik is, verwerkt. Teneinde een goede en regelmatige afvoer van 't Leidse huis vuil te verzekeren, is de puinstort- plaats aan het Roomburgerpad in over leg met de Rijkswaterstaat, opnieuw als tijdelijke stortplaats voor huisvuil in gebruik genomen. Door een vrucht bare samenwerking tussen enerzijds de Gemeentelijke Reinigingsdienst en anderzijds de Dienst van Gemeente werken. welke het beheer over de stortplaats voert, kon worden bereikt, dat afgezien van enige overlast, ver oorzaakt door de aan- en afrijdende huisvuilauto's, tot nu toe geen hinder voor de omgeving wordt ondervonden. JAZZ SOCIETY FOLK BEAT 14 Op zaterdagavond 13 mei a.s. zal in de Roomburg hockeycantine optre den een Haagse combinatie, bestaande uit André Drop, trompet, Arie v. 't Hof, tenorsax. Rob Goudzwaard, piano, Rob de Tombe, bas, en Bernard Otten. drums. Dit optreden vangt om 9 uur aan in verband met het wat later be schikbaar zijn van de cantine. Na af loop van het hoofdprogramma zullen weer jamsessions worden gehouden. PAUZE DE LEGE STAL De stallen, waarin het vee als in een veilige en volle ark van Noach de win ter heeft doorgebracht, staan wagen wijd open en met wat porren en sjor ren komen de koeien en kalveren on willig naar buiten. Zij snuiven de vrij heid op, wat verdwaasd van al dat licht en al die ruimte. Plotseling krij gen ze het ie pakken! Zij buitelen en huppelen en hollen op en neer, run deren onwaardig, en trekken dan te vreden vretend de groene, malse vrij heid in. Hun vakantie is begonnen en daarmede ook de onze. We hebben de godganselijke winter vastgebonden gestaan tussen de stalpalen van de plichtsbetrachting en snuiven nu de vrijheid op. Er is geen porren en sjorren voor nodig.om ons uit de win terse stal te krygen. We hébben het al te pakken en gaan op vakantie. Deze mededeling zal voor de lezertjes en lezeresjes een verademing en opluch ting zijn, alsof zij zelf op vakantie gaan. LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 4 tot 10 mei zyn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera De Eend en de Cadillac. Alle leeftyden. Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido Samen uit, samen thuis (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor Le Grand restaurant. Alle leeftijden. Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45. 7.00. 9.15 uur. Studio 451 graden Fahrenheit. Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30. 4.45, 7.00. 9.15 uur. Trianon Geld ligt voor het grijpen. 14 jaar. Dagelijks: 2.30. 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.15. 4.30. 7.00. 9.15 uur. Rex Superseven calls Cairo. 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. KORRELTJE PUNT In hotel „Toor" is onder voorzitter schap van de heer C. M. Deerenberg de jaarlijkse algemene vergadering ge houden van de R.K. Woningbouwver eniging „Sint Jozef' te Alphen a. d. Rijn. Als gedelegeerde van het ge meentebestuur wis aanwezig de heer A. Pennewaard. Aan de orde werd ge steld de coneenlratiegedachte van het gemeentebestuur met betrekking tot liet beheer en de exploitatie van alle j woningwetwoningen in de gemeente j Alphen a. d. Rijn, in het kader waar- van de plaatselijke woningbouwverc- AFGEBRANDE JEUGDHUIS TE ALPHEN AAN DEN RIJN WORDT HERBOUWD Actie om meerdere kosten te dekken Voor de katholieke jeugdbeweging te Alpben aan den Rijn was vijf mei 1967 In dubbel opzicht een feest, want de dag van gisteren betekent ook een begin van de bevryding uit het Jeugdt lubhuiN-looN mdperk. i>».- .lag la nJ. .ie BQkagoadkea- ring verkregen voor de herbouw van het afgebrande Jeugdrlubhuis „De Uithoek". „De Uithoek" wordt nu herbouwd, op een andere plaats, groter, gerlefiyker, brandvryver en helaas ook duur der. Het gebouw, waarvan de besteks tekening Is ontworpen door de plaatse lijke architect, de heer G. M. v. Dongen. I wordt gesticht op een ruim stukje grond I In plan De Bijlen san de Aarkade, ter zqde van de toegangsweg naar de aan te leggen voetbalvelden in het nieuwe sportcentrum. De bouw ervan is opge dragen aan het plaatseiyk Aannemers bedrijf C. M. Deerenberg en Van VVyk, dat binnen enkele weken met de bouw zal beginnen. Bij alle vreugde, die In de Jeugdbeweging heerst om het vooruit- ztch nu eindelijk voor de wintermaanden „onder dak" te zyn. moet het actle-coml- téa harerzijds wel enkele tegenvallers verwerken, die culmineren in een tekort van 10.000 voor de herbouwkosten. Deze omstandigheid is er oorzaak van. dat het actie-comité piekert over de vorm van een nieuwe „aanval" op de tnlldadigheid van de Alphenae ingezete nen. Met die nieuwe actie zal spoedig worden gestart, zo mogelijk geiyktydig met de eerste paalheiïng. Het zsl een aantrekkeiyke lotery-actie zyn. waartoe inmiddels door burgemeester en wethou- van 6.50 meter, de grootste lengte zal 29.30 meter bedragen, de korate lengte (de voet van een L) zal 11,30 meter belopen: de hoogste over de totale lengte zal tot 3,25 meter strekken. In de top van het L-vormige gebouw wordt een ruimte geschapen, die als ma gazijn dienst zal doen. Daaronder zal oen grote zaal zyn voor de leden van de j Verkennerij. Er zal een aparte ruimte J zijn voor de Rowans, afdeling 22. mo- menteel 16 leden tellend. De zaal voor ile vrouwelijke leden wordt ln de voet van de L gecreëerd. Deze zalen worden van elkaar gescheiden door een aantal z.g. hulshoudeiyke gedeelten: keuken, sa nitair, enz,, alsmede door de hoofdingang in het zuideiyk front van hot gebouw. Hier komt ook een ruime hall met gar- 1 derobe. Voor de veiligheid van de jeugd I wordt het gebouw van meerdere In- en uitgangen voorzien. Centraal in het ge bouw komt de kamer van de leidsters en leiders. Het ligt in het voornemen van alle betrokkenen om de eerste paal met enige officiële plechtigheid te doen ver- j gezeld gaan. nigingen een rol zullen gaan spelen, i Van deze gedachte heelt het gemeen tebestuur ook deze woningbouwvereni ging schriftelijk op de hoogte gesteld. Na ampele gedachtenwisseling over1 deze materie, waaraan een economi sche gedachtengaug ten grondslag ligt, werd besloten dienaangaande 'n hou ding aan te nemen van principiële me dewerking. De vereniging „Sint Jozef' heeft se- j dert haar oprichting in 1951 een aan zienlijke vlucht genomen. Dit blijkt uit de jaarstukken welke onveranderd werden vastgesteld. Aan deze stukken ontlenen wij en kele belangrijke cijfers. In het verslag-j jaar 1965 1966 had de vereniging in exploitatie 174 woningen. verdeeld over vijf complexen t.w. complex I Witte de Withslraat 44 woningen, com plex II idem 30 woningen, complex III Eikenlaan 56 woningen, complex IV Jan Pietersz. Coenlaan 12 woningen. complex V Prinses Marijkestraat 32 woningen. Het momenteel in beheer j zijnde aantal woningen bedraagt 240 I 32 Woningen zijn voorzien van een centrale verwarmingsinstallatie. Het aandelenkapitaal bedraagt momen teel f 625,Er werd een voordelig exploitatieresultaat geboekt van f 6.117,17. Aan het onderhoud van de v ijf complexen woningen werd de no- dige zorg besteed, waarmede een be- j drag van f 24.457.73 was gemoeid. De exploitatierekening 1965/'66 sluit aan lasten en baten met f 178.804,91 de balans per 13 januari 1966 sluit in debet en credit met f3.059.468,14. De boekwaarden per zelfde datum belo pen voor de vijf complexen woningen i f2 852 689.82. Bq de rondvraag werd aandacht be-1 steed aan ingekomen verzoeken van bewoners. In het Psychiatrisch Ziekenhuis "En degeest" c.a. te Oegstgeest slaagden de volgende verplegenden voor het examen E.H.B O.: de zusters M. C. v. d. Berg, D. G. M. Buvens. A. K Cleton. C Th. de Heer. L. Kalkhoven, I. G. de Koster. G. H. M. Leenders. A M. v. Meizen. S van Pelt. Chr. Penninck. M I. v. Klave ren. B. W Struik. W. C Turfboer, E. P Vries, A. L. v. d. Willigen Gatso- nides, J. v. Kampenhout, W. v. d. Meer. F. Poppen, A. A. Witzier en broeder J. R. Geersing. LEIDSE SPAARBANK In de maand april 1967 werd er bij de Leidse Spaarbank ingelegd een be drag van 4.356.533,69 en terugbe taald 4.349.818,37. Het aantal boekjes bedroeg 366 en het aantal afbetaalde boekjes 420. Op 5.433 rekeningen van deelnemers aan de Afhaaldienst werd 183.542,50 bijgeschreven. Er werden I.137 spaarbusjes ter lediging aange boden met een gezamenlijke inhoud van 48.516.66. Het tegoed der 63.098 inleggers bedroeg aan het einde van de maand 76.068.811.89. LEIDSCIIE POSTDUIVEN CLUB In de wedvlucht vanaf Vilvoorde op 30 april waren 581 duiven ln concours. De uitslag was: 1. J. van Alphen Jr.; 2. J. van Alphen Sr.; 3. W. v. d. Nieuwen- Nleuwendijk; 6. G. Steln; 7. J. van Al- dljk: 4. L. v. d. Nieuwendyk; 5. W. v. d. phen Jr.: 8. P. Landesbergen: 9. van Dyk-v. d. Hoogt: 10. Bink-v. d. IJssel; II. J. van Alphen Sr.; 12. idem; 13. A. Pracht: 14. W. Bey; 15. J. van Alphen Sr.; 16. idem; 17. W L. W. L. Ostenk; 18. F. Sloos: 19. W. v. d. Nleuwendijk; 20. L. v. d. Nleuwendijk, Opstaan Fred, mama wil baden! MARKTBERICHTEN LEEUWARDEN, 5 mei. Kaas - Com missienotering: Goudse kaas 3.17. Edammer kaas 2.89, Broodkaas 2.89. Handel kalm. Roelofarendsveen. 5 mei. BLOEMEN Anv Anjers: Sim Rose 41-60. Sim Rood 38-48, Sim Wit 39-47. Keef er 42- 44, Esperance 41, Princess Ann 31. Red Diamond 42, Rozen: Zorina 28-31, Gar- nette en Carol 22-31, Elsbeth 24-29, Towny Gold 17-23, Velvet Times 18- 24, Carla 52-61, Seventeen 17, Baccara 56-66, Coral Princess 31-40, Bregina 24, Tradition 27-31. Violieren 21-28 per stuk. Colvilleis Nvmph 3.70-4.55, Spitfire 3.35-3.50, My Fair Lady 3.20- 3.25, Irissen: Wedgewood 1.65-2.15, Pr. Blaauw 2.90, Dominator 1.95-2.55, Yel low Queen 1.45-1.70, Freesia's: Golden Yellow 75-1.70. Blauwe Wimpel 80- 1.65, Stockholm 1.05-1.20, Snow Queen 80-1.10, Lathyrus 95-1.40, Anemonen 75-1.05, Duizendschoon 1.05-1.50, Doro- nicum 48-53. Ixia 1.00-1.15, Trollium 46. Bruidsanjers 85. Margrieten 65-85, Troschrysanthen Luyona 2.75-3.10, To- 2.45-2.65, Indianapolis 2.40-3.75. Tune- full 2.70. Iceberg 3.10. Hurricane 3.25, Angel Face 2.95-3.10, Tulpen lang 70- 1.80. idem éénblad 55-95, Narcissen 32-54 per bos. Katwijk a. d. Rijn, 5 mei, Groente Waspeen (per kist): A-extra 14.90; Al 13 00-14.70; A2 4.10-9.30; B-extra 17.40; BI 15.00-18.10; Cl 4.70-8.50; C2 2.80- 5.40; prei 65-97; rabarber 59-82; sla (per st.) 29-30; spinazie 22-39; tomaten (per bakje van 6 kg) 8.30-10.00; uien (per kist) 4.00-8.10; radijs (per bos) 14-32; peterselie (per bos) 10-12; sel derie (per bos) 40. Aanvoer waspeen 207.000 kg. RIJNSBURG. 5 mei. BLOEMEN Chrysanthen: Indianapolis 350-400; Ly- ona 250-300. Tulpen; Bruno Walter 200- 250; Sweet Harmony 225-245; Prunus 125-150; Elmus 125-150; Basra 100-125; Golden Harvest 100-140; Red Pitt; 95- 130; Oxford 90-130; Parkiet 125-150; Apeldoorn 90-125: Paris 80-125; Rijn land 85-120; Parade 75-110; Hollands Glorie 75-110; Eddy 65-110; Lustige Wit- we 75-100. Lathyrus 100-150; Duizend schoon 100-125; Freesia's; White Swan 100-140; Snow Queen 110-135; Golden Yellow 80-130; Pimpernel 80-125; Stock holm 75-110, alles per bos. Anemonen 450-800 per 100. Aid Anjers: Witte Sim 45-56: Rose Sim 40-56; Crowly Sim 40- 54; Dusty 35-46: Rode Sim 35-45; Ar thur 35-45; Carry Sim 30-44. Anthurium 110-185; Gerbera 20-30; Violieren 18-25; Irissen 12-18, alles per stuk. LEIDSE AGENDA MAANDAG 8 MEI ..Hamlef'-scènes door Eric Schnei der. m.m.v. „Sempre Crescendo", Groot Auditorium. 20 uur. Ned. Comedie, K. en O opvoering „In wankel evenwicht", Schouwburg,

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4