RUZIE ONTAARD IN SCHIETPARTIJ EN GEWELDPLEGING Bevolkingsexplosie ten einde? Amerika heeft tekort van 4 miljoen inwoners JMilde eis om doorstuderen mogelijk te maken Met wapens uit legermuseum van Leiden studenten uit Oosten willen halen Emotioneel bij politiek betrokken Vader schiet, zoon slaat met schop Circusdebuut van Johnny Kraaykamp Natte mijnwet aanvaard P.S.P. vraagt Vietnamdebat Liverpool bouwde nieuwe kathedraal WOENSDAG 3 MET 1967 DE LEIDSE COURANT WA8HÏNGTON In Amerika komt men op het ogenblik vier miljoen Inwoners „te kort". Althans op grond van tot voor kort geldende prognoses hadden het er nu vier miljoen méér moeten ztyn. Men was gewend om te spreken van een bevolkingsexplosie, een term, die sedert 1957 de prognoses beheerst, toen het aantal geboorten In het land, dat zich sedert 1950 ln stagende lijn had bewogen, een top bereikte en niets erop wees, dat deze lijn niet voortgezet zou worden. De deskundigen zijn nu echter geneigd om de term bevolkingsexplosie maar weer op te bergen en verder te gaan spreken van een geregelde, zelfs van een gematigde bevolkingsgroei. Zoals de zaken zich nu laten aanzien, verwacht men dat ln 1980 de Amerikaanse bevolking 24 miljoen zal achter blijven op de verwachtingen, die men tot nu toe had. Het is niet de eerste keer, dat profeten op het gebied van het bevolkingsvraagstuk een streep door hun bere keningen moesten accepteren. In de twintiger Jaren daalde het aantal geboorten in Amerika snel. Het was sedert 1910 gedaald van 126 op 120 geboorten per duizend vrouwen ln de daarvoor in aanmerking komen de leeftijdsgroepen. Deze ontwikkeling zette zich voort tot in de dertiger jaren, toen dit cijfer was gedaald tot 76. Deskundigen voorspelden, dat Amerika nooit boven een Inwonertal van 150 miljoen zou komen. Na de tweede wereldoorlog straffen de Amerikaanse wouwen deze voorspellingen heel snel af. En toen begon men te he* nauwelijks t« overwinnen probleem van de kosten voor middelbaar en hoger onderwijs. Het schijnt, aldus het blad, dat de oude theorie, dat kinderen uit grote gezinnen geneigd zfln de omvang van hun eigen gezinnen te beperken, weer opgeld doet. Daar komt bij. dat het idee van gezinsplanning meer algemeen geaccepteerd wordt in tal van kringen van de bevolking: de boeren, de gezinnen met lagere inko mens, de katholieken, de negers, allemaal groepen van de bevolking waar deze gedachte in het verleden weinig ingang vond. Hoe dan ook. zo concludeert het blad. geboortencontrole heeft blijkbaar vaste voet gekregen. Verschnïvingen Hoewel de gevolgen van de Jongste ontwikkeling op verschillend terrein tot enige ontspanning kunnen leiden en vooral op het gebied van de openbare voorzieningen enige adempauze zullen verschaffen, brengt de nieuwe situatie toch ook geheel nieuwe problemen met zich. De Amerikaanse bevolking krijgt door de vertraging ln de toename van de allerjongste generatie een sterk ge wijzigde samenstelling. De geboortengolf van de vijftiger jaren loopt nu uit ln een bijzonder groot aantal jonge mensen, mensen tussen 18 en 34 jaar. En terwijl men nu reeds constateert, dat de behoeften aan voorzieningen Voor kinderen, zoals bijvoorbeeld kinderbewaarplaatsen, lagere scholen e.d. minder worden, is het te verwachten, dat op andere punten grotere behoeften zullen ontstaan. spreken van een bevolkingsexplosie en van een toe komstig inwonertal van 500 miljoen. Tegen 1980 ver wachtte men in ieder geval een bevolkingscijfer van 257 miljoen. Dit cijfer heeft men nu echter met een behoor lijk aantal miljoenen gecorrigeerd en men spreekt nu van nauwelijks 234 miljoen in dat jaar. De dalende lijn sedert het topjaar 1957 is voortgezet en in 1966 was het aantal baby's 1,1 miljoen minder dan oorspronkelijk werd verwacht. Gezinsplanning Men ziet in Amerika de verspreiding van de „pil" beslist niet als de hoofdoorzaak van deze sterke vermindering van het aantal geboorten. De overeenkomst met het geen in de twintiger en dertiger jaren gebeurde toen er van de „pil" nog geen sprake was is daarvoor te opvallend. Zoals toen, zo redeneert men, is het hebben van grote gezinnen niet langer het ideaal van Jong gehuwden. Het Amerikaanse weekblad „U.S. News ans World Report" ziet het zo: jonge mensen, die nu tot de huwbare leeftijd zijn gekomen, zijn gewoonlijk opgegroeid fn gezinnen, die volgens de begrippen van de twintiger en dertiger Jaren groot genoemd worden. Hun herinnerin gen aan de problemen van grote gezinnen zijn nog vers, zoals de huisvesting in woningen met te weinig slaap- ruLmte, de moeilijkheden met het financieren van de omhoog schietende rekeningen van voeding en kleding, Eis resp. anderhalf en één jaar zoals aan woningen en aan goederen van huishoudelijke aard. Voor wat de woningen betreft zal de stijging van het aantal jonge gezinnen minder vraag doen ontstaan naar eigen woningen dan naar huurwoningen met voor keur voor woningen met 'n beperkt aantal slaapplaatsen. Typerend voor jonge gezinnen is in Amerika ook, dat zij gemakkelijker geld uitgeven en ook gemakkelijker geld lenen, zodat zij zelfs meer uitgeven dan zij verdienen. Het is gebleken, dat ln Amerika deze gezinnen gemiddeld zelfs 101 procent van hun Inkomen uitgeven met behulp van leningen, terwijl het algemeen gemiddelde van de Amerikaanse gezinsuitgaven 92 cent per dollar bedraagt. Ook de omstandigheid, dat Jonge gezinnen gemakkelijker verhuizen en meer uitgeven aan woninginrichting, aan maaltijden buitenshuis, aan auto's en recreatie zijn fac toren die meespreken voor de komende jaren, wanneer, naar verwachting, bijna dertig procent van de Ameri kaanse bevolking zal bestaan uit personen tussen 18 en 34 jaar als gevolg van het verminderde geboortencijfer. Dat. ook bij een 6terke toename van het percentage jonge en kleinere gezinnen meer gehuwde vrouwen zullen gaan werken en de gezinsinkomens zullen doen stijgen, is naast een versnelde wedloop naar een goede baan. een verwachting die niet onredelijk lijkt. Ook voor de politici zal. naar men aanneemt, de ver schuiving in de verhoudingen een zaak zijn die de aan dacht vraagt. Als straks ongeveer 37 procent van de kiezers bestaat uit mensen tussen 21 en 34 jaar, zal er ln de politiek sterk rekening moeten worden gehouden De vier miljoen die Amerika thans tekort komt, zijn natuurlijk kinderen. De straten zijn met him inzichten en verlangens. n als vijftien jaar geleden. DEN HAAG (ANP) Tegen de twee Westberlijnse studenten, die een tijdje geleden inbraken ln het legermuseum in Leiden en daar 22 wapens buit maakten, beeft de officier van justitie bij de Haag se rechtbank, mr. dr. H. van 't Veer, naar hij zei uiterst milde straffen gevor derd. Hij vroeg de rechtbank hen te ver oordelen tot gevangenisstraffen van drie maanden met aftrek van voorarrest, zo dat zij zich nog 't lopende studiesemes ter bij hun professoren kunnen melden. De studie behoeft dan niet te worden afgebroken. De eis volgde na een behandeling van de zaken, waaruit duidelijk naar voren kwam, dat de studenten, koste wat het kost, hun collega's uit Oost-Berlijn willen helpen vluchten naar het vrije westen. Eerst stond terecht de 26-jarige Wolf gang K., die al driekwart van zijn me dische studie achter de rug heeft. Hij vluchtte eind 1965 naar West-Berlijn. De studieresultaten, die in Oost-Berlijn wer den behaald, werden erkend in West- Kath. Inst.; Volkshuisvesting Pleidooi voor woningbeleid op lange termijn Utrecht In zijn jaarverslag pleit het Katholiek Instituut voor Volks huisvesting voor een beleid op langere termijn, tenminste voor vier jaren, waar bij een visie op de kernvraagstukken niet mag ontbreken. Onder kernvraagstukken worden verstaan de continuïteit in de financiering, de optimale verbetering van de kwaliteit van de woningen, de ontwik keling van do subsidiëring, de sanering van de huurmarkt en de positie van de woningcorporaties. De vraag voor wie woningwetwoningen zijn bestemd, is vooral in de belangstel ling gekomen sinds minister Bogaers met zijn wetsvoorstel kwam huurders van woningwetwoningen met een bepaald in komen met een heffing te belasten. Vol gens het verslag dringen zich twee kern problemen naar voren, namelijk een evenredige verdeling van de woningnood over de gehele bevolking en de verbete ring van de kwaliteit van de woningen, die ondanks subsidiëring de nieuwe woningen steeds meer buiten het bereik van de desbetreffende groepen brengt beurs kon hij er verder en bewust elk risico aanvaard. De offi cier van justitie achtte het wettig en overtuigend bewijs geleverd. Het stond voor hem wel vast, dat het de studenten ging om, zij het op zeer gevaarlijke wij ze, mensen te kunnen helpen vluchten naar het vrije westen. Berlijn met studeren. Hij liet weten, daartoe bijgestaan door de advocaat van zijn vriend, dr. Dietrich Scheid uit West-Berlijn, dat in West-Ber lijn de uit Oost-Duitsland afkomstige stu denten elkaar vaak ontmoeten, ook in studentenorganisaties. Zij willen allen graag hun studievrienden helpen het westen te komen. Er zijn al diverse plannen geweest, onder meer een tunnel te bouwen, met een dhderzeeboot te va ren, een ballon te laten opstijgen of via andere landen vluchtwegen te organise- Deze plannen waren gemaakt met de 26-jarige Peter S., die aan de technische hogeschool studeert, een bemiddeld man is en zich ook inzet voor idealen als het helpen vluchten van studenten uit Oost- Duitsland. Samen concludeerden de stu denten, dat er niet bijster veel reële mo gelijkheden meer zijn en dat er risico's moeten worden gelopen. Ze gingen naar het westen om aan wapens te komen. Wolfgang K. kon niet meer in de auto en vloog daarom naar Hannover. De beide Westberlijners lieten hun oog val len op legermusea. Ze onderzochten di verse instellingen ln Nederland en in België. Het museum in Leiden bleek 's nachts niet te worden bewaakt. Ze gaven voor de rechtbank toe te hebben ingebroken. Een deur en wat vi trines werden geforceerd, 22 wapens werden buitgemaakt: geweren, stenguns, pistolen en revolvers. Het was toeval, dat zij de volgende dag bij de grenspost van Babbericht bij een routinecontrole werden aangehouden. In hun auto werd een pakketje springstof en een kistje munitie gevonden. De inbraak geschiedde in de nacht van zondag, 's Maandags kwamen de studen ten opnieuw de grens naar Nederland over. Zij hadden in Emmerik een koffer met wapens achtergelaten. Daar het nummer van de auto, waarmee de in brekers uit Leiden waren weggereden, bekend was, kon de douane de studenten meteen doorsturen naar Leiden, waarna zij in hechtenis werden genomen. Ze be kenden en vertelden waar de wapens Op de vraag van de rechtbankpresi dent. prof. mr. W. F. C. van Hatlum. of ze niet aan de ernst van het misdrijf hadden gedacht, antwoordde Wolfgang K., dut dit wel was overwogen. Zc had den de gevolgen tegen elkaar afgewogen Bij de Meteoor 19 man ontslagen DE STEEG (ANP) De directie van de N.V. betonfabriek De Meteoor in De Steeg heeft aan 19 bambten ontslag aan gezegd. Als reden wordt opgegeven, dat door een nieuwe groepering van werk zaamheden en functies met minder per soneel kan worden volstaan. Mede door dat sinds 1 januari van dit jaar ver trokken personeelsleden niet meer zijn vervangen is het kantoorpersoneelsle den niet meer zijn vervangen is het kan toorpersoneel thans met 20 proaent ver minderd. Hij merkte op dat de beide verdachten emotioneel bij de situatie in Berlijn en Duitsland zijn betrokken. Daardoor kon den zij ertoe komen wildere plannen te maken dan verantwoord is. Hij meende, dat het onverstandig is als burgers zich gaan bezighouden met problemen, waar van de beslissing is voorbehouden aan de overheid. Indien het de studenten was gelukt hun plannen uit te voeren, zouden zij hun eigen noch andere regering een dienst hebben bewezen, want er waren zeer ernstige ongelukken mogelijk. Het verbaasde mr. Van 't Veer, dat zulke intelligente jongens, zulke primitieve voorstellingen hebben als het om politie ke zaken gaat. Een heel zware straf zou op zijn plaats geweest zijn, gezien de ernst van het feit. Hij vond het moei lijk tot een synthese te komen tussen de algemene en bijzonderen preventie. Mej. mr. I. Boon. de raadsvrouwe van Wolfgang K. schilderde de situatie onder de studenten ln West-Berlijn. „Iedereen zoekt er naar ideeën om vrienden naar het Westen te halen. Daarbij zijn ook emoties in het spel". Wolfgang K. had veel op het spel gezet. Is hij niet voor 25 juni in West-Berlijn terug, dan kan hij zijn studie niet vervolgen. De medi sche studenten moeten hun studie vlot afmaken, omdat er te veel studenten zijn terwijl bovendien Wolfgang K. al leen kan studeren als hem een beurs wordt toegekend. Mr. Boon merkte nog op, dat de stu denten wel erg weinig wisten van de wapenhandel. In België kunnen bepaalde wapens vrij gekocht worden, evenals in West-Duitsland, waar overigens andere wapenwetten van kracht zijn dan in West-Berlijn. Ook in drie Zwitserse kan- Student heeft liever onvoorwaardelijk voor belediging koningin Nadat in eerste Instatie de Haagse politierechter een 25-jarige student uit Leiden had veroordeeld tot zes weken gevangenisstraf, waarvan drie weken voorwaardelijk, heeft vanmorgen in ho ger beroep het Haagse gerechtshof hem een maand gevangenisstraf opgelegd. De student had van zijn provovrienden in Amsterdam het pamflet provo- clamatie ontvangen, teneinde dit op Prinsjesdag te verspreiden. In dit pam flet werd de koningin op een beledigen de wijze aangeduid. De proc.-generaal had twee weken geleden tegen ver dachte bevestiging van het vonnis van de politierechter geëist. Verdachte had tijdens de zitting 14 dagen geleden het hof verzocht maar liever de gehele straf onvoorwaardelijk op te leggen, zodat hfl bij provo-actlvitelten niet gehinderd zou worden door een onvoorwaardelijke straf. tons kan men vrij gemakkelijk legaal aan wapens komen. Hij deelde mee, dat alle schade, die bij de inbraak werd aangericht, zal worden vergoed. Wolfgang K. wees er in zijn laatste woord op, dat hij geen straf wilde ont lopen voor zijn aandeel in de inbraak. Hij zou het op prijs stellen als hem de gelegenheid wordt gelaten zijn studie af te maken. Dat zei Peter S, die evenwel in een moeilijker parket zit. Hem wacht nog een veroordeling, voor het feit, dat hij thuis in West-Berlijn springstof had opgeslagen. Zijn advocaat liet weten, dat Peter S., als hij op tijd terug is uit Nederlandse gevangenschap, in West-Berlijn eerst wel een tijd kan studeren alvorens op nieuw te worden gestraft. Dr. Scheid had reeds overleg gepleegd met de auto riteiten en achtte de kans, dat Peter S. zijn studie kan voortzetten reëel. Uitspraak over 14 dagen. Kapitein Torrey verant woordel ij k gestèliJ MONROVIA (Reuter) Een commis- ile van onderzoek van de Liberiaanse -egering heeft de volledige schuld voor het ongeluk met de reuzentanker Tor rey Canyon geworpen op de Italiaanse gezagvoerder, Pastrengo Rugiati. In haar rapport beveelt de commissie aan de machtiging van de kapitein in te trekken wegens zijn „verregaande ach teloosheid en de ernst van het gebeur de". De ruim 61.000 ton metende tanker liep op 18 maart aan de zuidkust Engeland op het Seven Stonesrif. De uit het schip gestroomde olie bevuilde stran den in Engeland en Frankrijk. Het wrak ligt nog steeds op de rotsen. Het rapport zegt, dat de stranding uitsluitend aan menselijk falen te wijten was en dat er geen defecten aan het schip waren. Er was ook geen sprake van onderbezetting of onervarenheid van de bemanning. UTRECHT (ANP) Een gevangenis straf van een Jaar en zes maanden met aftrek van voorarrest eiste de officier van justitie by de Utrechtse rechtbank gisteren tegen de 40-jarige koopman 1'. B. uit Amersfoort voor een poging tot doodslag. Tegen diens 20-jarige zoon els- te de officier voor het toebrengen vnn zwaar lichameiyk letsel een gevangenis straf van een jaar met aftrek. De familie B. die ln het woonwagen kamp tn Amersfoort woont, kan het niet ai te best vinden met de familie Donker- Scotland Yard speurt ijverig naar goudschat LONDEN (AP) Rechercheurs die zoeken naar dc bende die maandag een goudtransport heeft gekaapt, hebben in de Londense havens een passagiers schip en twee vrachtschepen doorzocht in een poging de 140 staven met een waarde van 7,5 miljoen gulden te vin voort die in hetzelfde kamp ver blijft. Op zaterdag 22 Januari van dit Jaar was er wat onenigheid ontstaan tus sen leden van deze beide families. Vader Donkervoort begaf zich samen met een van zyn zoons naar de wagen van B. se nior, waar hij werd onthaald op een paar kogels, één ervan trof hem in de pols. Terwyi hij bloedend neerviel had B. ju nior enkele malen met een schop op hem ingeslagen De officier van justitie noemde het een wonder dat het slachtoffer er nog boven op was gekomen en vandaag als getuige voor de rechtbank kon verschijnen. De verklaring van het slachtoffer stond lijn recht tegenover die van koopman B.. die bleef ontkennen dat h(j de schoten heeft gelost. Het slachtoffer had wel degelijk gezien aat de koopman op hem had ge schoten. In zijn requisitoir herinnerde de offi cier er aan dat B. senior al eens eerder Iemand heeft beschoten. De manier waar op zon B. tekeer was gegaan, kwalifi ceerde de officier als een „gruwelijk in hakken" op iemand die weerloos op de grond ligt. HU verwierp met kracht een beroep op noodweer van do verdachten. De raadsman van de beide verdachten, vond dat het wettig en overtuigend be wijs allerminst was geleverd. Hy was van oordeel dat B. Junior zich had moe ten verdedigen tegen vader en zoon Don kervoort die hem zouden hebben belaagd. De rechtbank doet over twee weken uit- Men vermoedt dat de bende het goud aar het verre oosten wil smokkelen, waar de prijs ongeveer het drievoudige kunnen bedragen. De onderzochte j schepen zijn de 17.000 ton grote Rhode- sian Castle, het 8.600 ton grote vracht- schip Nuddea en het 3.000 ton metende Westduitse vrachtschip Adolf Vinnen. 11 Alle drie de schepen stonden op het publiek komen, dat uit is om te lachen, punt uit te varen. En mijn repertoire ga Ik straks aan- Scotland Yard heeft meegedeeld dat passen aan het hele programma". Het wordt aangenomen dat de bende te- j was een vrij zelfverzekerde Johnny (Van onze correspondent TILBURG ..Een ander publiek? r.ecn probleem. Ook hier Immers zal gen de drie bewakers een soort verlammend gas heeft gebruikt en geen ammoniak, zoals eerst werd aangeno- Foto's van drie bekende misdadigers worden door de politie ln de onderwereld verspreid. Volgens Scotland Yard vormen deze foto's een eerste aanknopingspunt ln de nationale actie tot opsporing van de ben de. die de 140 staven goud stal. De foto's zijn uitgezocht door de chauf feur en de beide bewakers van de vracht auto. De. overvallers draegen. hoewel het dag was, geen maskers. Een hunner heeft zware verminkingen aan het gelaat. Mr. Van Campen verlaat Senaat (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Het Eerste Kamerlid voor de KVP mr. Ph. C. M. van Campen heeft met Ingang van vandaag de Senaat na een tienjarig lidmaatschap verlaten. Blijkens een schrijven aan de voorzit ter van de Eerste Kamer hebben druk ke werkzaamheden elders hem tot dit besluit genoopt. Mr. van Campen is onlangs benoemd tot curator van de technische hogeschool in Eindhoven. Voorts is hij algemeen di recteur van de Coöperatieve Centrale Boerenleenbank te Eindhoven. In de KVP-fractle was hij de financiële specia list. „Zijn besluit om te vertrekken maakt ons armer", zei senaatsvoorzitter prof. Mazure gisteren na de mededeling van het besluit van mr. Van Campen. Kraaykamp, die dit i circusdebuut vertelde. Dat was gister avond ln het circus van Toni Boltinl te Tilburg. Amper een uur voor de voorstelling arriveerde Kraaykamp. „Niet bang John, dat ze je op de achterste rijen niet kunnen zien?" John: „Dat is toch niet verder weg dan ln 't „normale" theater, voorzover er op deze wereld iets normaals is". Aan John werd ver teld. dat hij ergens achteraan in het programma zou staan, terwille van de climax. „Zit er dan zo'n climax in?", vroeg Johnny. „Twijfel je?", vroeg ik. Johnny: „Ik vind het niet erg dat je twijfelt, ik twijfel er zelf ook nan". De komst van de „kat in het vreem de pakhuis", zoals de heer Kraaykamp zelf expliceerde, „geldt ook voor an deren die hun debuut maken. Ik moet er doorheen en ik zal er doorheen". Zelfverzekerd, maar voor wi® hem kent: innerlijk barstend van emoties, begon Kraaykamp aan zijn eerste cir cusoptreden, terwille van radio en pers deze eerste keer vervroegd ln de ver dere toernee opgenomen aan het einde van het programma. „Omdat leder circusprogramma nu eenmaal naar een climax moet", zoals circusdirecteur Toni Boltini zegt. „Ik heb dc eer u aan te kondigen Iemand die u allemaal kent, 'n zeer groot artiest. Ik vraag thans uw speciale aandacht voor Johnny Kraay kamp". In 't begin, zenuwachtig, had hij moeite om 't theater rond te bespe len, maar in de korste keren wist hij zijn hooggeëerd publiek te boelen. Met de slotsong: „Die glimlach ven u", stal hij de show. Want die glimlach werd een brede schaterlach. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gisteren zonder hoofdelijke stemming de wet opsporing delfstoffen door middel van boringen de natte mijnwet aanvaard. Volgens dit wetsontwerp zal de bevoegdheid tot het verlenen van concessies en derhalve ook tot het vast stellen van de concessievoorwaarden ln handen blijven van de Kroon, die ten tij de van de verlening van elke concessie naar bevind van zaken zal kunnen han- Door de aanvaarding van deze wet zullen thans na een stagnatie van anderhalf jaar weer ontginningsborin gen kunnen worden verricht. Tevens maakt de wet een einde aan de chaos, ontstaan door het boren zonder opspo ringsvergunning. Minister De Block (Economische Zaken) had met de verdediging van het wetsontwerp weinig moeite. Hij zei des gevraagd, dat een schadevergoeding en een vinderspremie zullen worden ver strekt in het geval dat de vinder geen winningsvergunning krijgt. (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG De Tweede Kamer be slist 23 mei over een openbaar debat over de houding van de Nederlandse re gering in het Vietnamconflict. De PSP- er Van der Spek vroeg de Kamer giste ren verlof voor een interpelatie over de- Op verzoek van de socialistische frac tievoorzitter drs. J. den Uyl zal de Ka mer eerst de nota afwachten die de re gering toegezegd heeft. Voorzitter Van Thiel zal vóór 23 mei minister Luns aan dringen op spoed bij het indienen van de- Dit is dc nieuwe en opmerkelijke kathedraal van Liverpool, Engeland» meest modernistische stad. Deze Christus Konlngkathedraal rijst honderd meter hoog boven de top van Brownlowhlll en ls het werk van architect Frederick Glbbard, die r zelf i zegt: „Als ledereen het mooi zou vinden, zou me dat tegenvallen, want zoiets betekent, dat het een zwak compromis ls". De kathedraal ls zo gemaakt, dut 3000 personen rond het centrale hoogaltaar kunnen plaatsnemen. Het bouwwerk wordt bekroond met een bijna 30 m hoge toren met zestien glus-ln-loodromen. In het binnenste van de toren hangen vier, bUna 10 ton zware klokken, die genoemd *Un naar de vier evangelisten. Onder de marmeren vloer van het gebouw ls een parkeerplaats voor auto's. De kathedraal cal op eerste pinksterdag Ingewijd worden.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 5