onn De van brief van de kerken Noord wijk aan Zee Feestconcert van K. 0. voor jeugd en ouderen boeiend evenement BETALING ABONNEMENTSGELD PER GIRO LEIDSE SPORTHAL-ACTIE BRACHT TOT NU TOE ƒ15.300.- OP c. 'STRAFEXPEDITIE' IN RIJNSATERWOUDE DE LEIDSE COURANT WOENSDAG 3 MEI 19flT ^oor de jeugd en ook voor ouderen klonk maandagavond, onder auspi- ciën van de commissie Jeugdvoorstel lingen van de Leidse Volksuniversiteit K it O, een uniek feestconcert op deze Koninginnedag 1967. Geconcerteerd werd door het Rotterdams Philharmo- nisch Orkest met medewerking van twee „klassieke" solisten. Emmy Ver- hey en Christiaan Bor. beiden viool, en een jazz-combo, dat de adem van onze tyd verklankte. Door ziekte van de diligent Franz- Paul Decker stond gisteravond de ver trouwde figuur van Eduard Flipse weer eens een keer voor zijn oude orkest. Zijn verschijnen werd met da verend handgeklap begroet. Vóór de pauze werd er onder zijn leiding ge speeld. Het feestconcert werd ingezet met het Wilhelmus, dat staande door de velen in de zaal werd meegezon gen. Het eerste werk op het program ma was de symfonie in d. kl. t. no. 80 van Joseph Haydn. Hoewel niet vol komen vlekkeloos in hel laatste deel werd qua tempo het juiste „gezicht" aan deze charmante symfonie gegeven, mede ook door de fijne nuanceringen die Eduard Flipse aanbracht. Technisch knap door Piet Gouderjaan vertolkt werd hel Concert voor hoorn en orkest in D gr. t. van W. A. Mozart. Wel was de eenheid tussen orkest en solist wel eens zoek, waardoor schom melingen niet altijd konden worden vermeden. lUVet grote verwachtingen had ieder- een uitgezien naar het Concert in d kl. t. voor violen en orkest van Joh. Seb. Bach met als solisten de jonge Nederlandse violisten Emmy Verhey (17) en Christiaan Bor (16). In onze verwachtingen werden wij niet teleur gesteld. Onder ademloze spanning werd naar dit fenominale duo geluis terd. Het Largo was bijna ontroerend mooi. de hoekdelen vormden één door lopende stroom van polyfonie. Of schoon één geheel in technisch opzicht, muzikaal waren het hier toch twee verschillende mensen, ieder met een eigen toon. Het orkest volgde streng in stijl deze beide jonge kunstenaars, die een ovationeel applaus in ontvangst mochten nemen. Eén van de grootste gebeurtenissen bij de opening van De Doelen in Rot terdam was de compositie van Juriaan Andriessen: Concerto Rotterdam voor Jazz-combo en Orkest. Dit werk na de pauze gespeeld onder leiding van de componist zelf, die vooraf een inlei ding gaf op dit concerto. Om een een heid te krijgen tussen de symfonische en de jazz-muziek heeft Andriessen hier het twaalftoon-systeem gebruikt. Mogelijk dat «ommigen. vooral de ouderen, die nog niet helemaal los gekomen zijn van de muziek in drie klanken dit toonfestijn niet onverdeeld kunnen waarderen. Het jonge geslacht evenwel, waarvoor dit concert werd gegeven, was gisteravond laaiend en thousiast en men was niet tevreden voordat een deel werd gebisseerd. In deze muziek klinkt de hartader Rotterdam, zowel te water als in straten, in het werk zowel als in het i vermaak (met Ravel's La Valse remi- niscenties in het tweede deel). Pia- nissimoklanken liepen uit in opzwe pende klankorgieën In ieder geval werd het een bijzonder fascinerend slot van deze avond. AFSCHEID VAN GROOT-SEMINARIE WARMOND Dag voor burgerij en dag voor geestelijkheid Bij het afscheid van het Groot-Seminarie te Warmond wordt een herdenking gehouden, waarvan het programma voorlopig als volgt is vastgesteld: VAN DE BURGERIJ Op zondag 28 mei wordt afscheid genomen van de burgerij van Warmond. In de parochiekerk zal in concelebratie van enige professoren en met assisten tie van studenten de Hoogmis worden opgedragen. Pastoor Slijkerman zal daarbij een toespraak houden. Des middags bestaat er gelegenheid voor de bewoners van Warmond door het seminarie te worden rondgeleid en tevens een bezoek te brengen aan een tentoonstelling van kostbaarheden uit de sacristie en uit de bibliotheek en van historisch-bclangrijke schilderijen. Des avonds kunnen de Warmondse burgers op gratis te verkrijgen kaarten een cabaret bijwonen, dat door de studenten wordt gegeven (bij goed weer) in de binnenhof van het Philosophicum. Dat cabaret zal bij voldoende belang stelling ook op de avond tevoren (dus zaterdags) worden gegeven. VAN DE GEESTELIJKHEID Op 29 mei zal het de dag zijn vèn de clergé van beide bisdommen. De geestelijkheid wordt in de namiddag tussen 3 en 4 uur verwacht. Zij wordt verwelkomd met een „proloog" van praeses De Graaff, waarna gelegenheid de vertrouwde omgeving nog eens te bezoeken. Na een lopend souper wordt 's avonds een cabaret-voorstelling gegeven, ge titeld: „Oude wijn in nieuwe zakken". Later in de week zijn er afscheidsbijeenkomsten voor de oud-professoren van het theologicum en het philosophicum. Eind juni houden de studenten een eigen afscheidsfeest. Onder de studenten van Groot- en Klein-seminarie is een prijsvraag uitge schreven voor het meest geslaagde artikel over: „Bevrijd van Warmond, ge boeid door Amsterdam". De bovengenoemde tentoonstelling, welke zeer belangwekkend belooft te worden, zal waarschijnlijk nog enige dagen na 29 mei geopend blijven. De stichting voor Wetenschappelijk Onderzoek van de Tropen (Wotro) heeft drs. J. van der Land, conservator van het rijksmuseum van Natuurlijke Historie in Leiden, een subsidie ver leend voor de bestudering van de mi croscopische bodem fauna van 't zoele water in Suriname. De heer Van der Land, onder wie de afdeling wormen van genoemd museum ressorteert, heeft zich al geruime tijd bezig gehouden met een onderzoek aan microscopische wormen uit het zoele water hier te lande. Dit onderzoek heeft hij willen uitbreiden tot een tropisch gebied, in casu Suriname. Het is de bedoeling van drs. Van der Land de resultaten van zijn onderzoek in Nederland en in Suriname tezijnertijd neer te leg gen in een dissertatie. Bij de verdedi ging daarvan zal prof dr. L. D. Bron- gersma als promotor optreden. De heer Van der Land is een paar weken geleden uit Surinaame terug gekeerd. OPROEP AAN JONCE WANDELAARS „GROFSMEDERIJ" SCHONK OUDERWETSE SMEDERIJ AAN „DE HOLLANDSCHE MOLEN" Smidse krijgt plaats in Museum „De Valk De N.V. Kon. Nederl. Grofsmederij te Leiden heeft aan de Vereniging „De Hol- landsche molen" een ouderwetse smederij geschonken. Deze smidse zal worden in gericht in de molenaarswcrkplaats van hot molenmuseum „De Valk". Een en ander betekent een welkome aanvulling van de collectie. De inventaris ligt thans nog opgeslagen in een der bijgebouwen en vermoedelijk zal na de scizoensluiting van het museum met de opbouw en we- derinrichtlng van de smederij worden be gonnen. Het museum ontving voorts nog een andere aanwinst, nl. een metalen beeld van een gekroonde valk. Het beeld is af komstig van een brouwerij van die naam, doch de overeenkomst van de namen wettigt zeer zeker een opname in de bestaande collectie. Het gevogelte, i dat nu nog in de grijze grondverf staat zal van de nodige kleuren worden voor- Vooral kinderen zijn de dupe Zoals wU gisteren reed» gemeld hebben de R. K., de Gereformeerde Kerk en de Hervormde Gemeente van Noordwyk aan Zee zich gezamenlijk met een brief tot hun gelovigen ge richt niet het dringende verzoek het verdienen van geld niet boven alles te stellen en meer aandacht te schenken aan het li chamelijk en geestelijk welzijn. De boodschap, die als titel draagt "Christen- zijn in een toeristenplaats", is zondag in de kerken voorgelezen. In de predi king werd er bovendien nader op ingegaan. De boodschap begint met een aantal opmerkingen over de viering van de zondag. Uitgaande van de betekenis van de zondags viering komen de kerken dan te spreken over de consequenties van de zo- merverhuur, over woeker winst en over het misbruik maken van de woningnood. De zondag aldus de ker ken. is een geschenk van God. een heilzame onder breking van het dagelijks werk. Gezien de aanwe zigheid van vele gasten, ook en vooral op zondag, is er niet aan te ontkomen, ten gerieve van vakantie gangers bepaalde werk zaamheden worden ver richt. Maar er wordt op aangedrongen deze noodzakelijke arbeid te be perken. opdat de zondag zoveel mogelijk tot zijn recht komt tot eer van God en tot geestelijk en lichamelijk welzijn van al- De kerken menen, dat het al of niet vieren van de zondag wel degelijk te ma ken heeft met de geestelij ke en lichamelijke gezond heid. Het seizoen vergt veel van allen die bij het toerisme zijn betrokken. De plaatselijke artsen bij voorbeeld krijgen te ma ken met allerlei klachten, die een gevolg zijn van ge brek aan rust en ontspan ning. Daarom doen de ker ken niet alleen op grond van principiële, munr ook uit sociale overwe gingen een beroep op een ieder de zondag in den van het langdurige verblijf in een klein zomer huis. De kans is groot, dat ze te weinig nacht rust krijgen. Waar moe ten ze blijven bij slecht weer? Er kan niet veel speelgoed zijn, want dat geeft teveel rommel. Voor het maken van huiswerk is praktisch geen ruimte. De kinderen krijgen te weinig aandacht. Er zijn er die als gevolg van een en ander medische behan deling nodig hebben. De artsen spreken dan van "de Noordwijkse ziekte". Spanningen Het verblijf met velen in een beperkte woongele genheid geeft ook span- „CHRISTEN ZIJN IN EEN TOERISTENPLAATS" ere te houden. En om dat de zondag naar bun inzicht in de eerste plaats is verkregen om zich te richten op de Schepper, dringen zij er sterk op aan de niet te vermijden werkzaamheden op die dag zo te regelen, dat in elk geval de kerk diensten niet behoeven te worden verzuimd. De zomerverhuur wordt door de kerken positief ge waardeerd voorzover daar toe een financiële noodza kelijkheid aanwezig is. Is dat niet het geval dan wordt zfl een bedenkelijke zaak genoemd voorzover er allerlei met name ge noemde risico's worden ge- Er zijn kinderen die ge vaar lopen de dupe te wor- ningen ten aanzien van de huwelijksbeleving en de verhouding tussen ouders en kinderen. Vooral bij het "slapers houden", wordt de huis vrouw extra zwaar belast. Hulp van de andere ge zinsleden om de taak van de vrouw des huizes te verlichten is dringend noodzakelijk. De kerken doen een drin gend beroep op allen te trachten de kwade gevol gen van zomerverhuur en slapers houden te vermij den. Vooral terwille van de kinderen moeten de ouders zich offers getroosten. Aan de andere kant me nen zij, dat door verschil lende instanties, (waartoe de kerken ook zichzelf re kenen). te weinig positie ve hulp en voorlichting is geboden ten aanzien van deze zaken. Gepleit wordt voor voorzieningen, die de geestelijke en licha melijke gezondheid kunnen bevorderen, waartoe voor al ontspanningsmogelijk heden moeten worden ge- Wanverhouding Vervolgens wordt inge haakt op krantenberich ten. waaruit is gebleken, dat in sommige gevallen bij zomerverhuur cu sla pers houden de geboden accommodatie en de ver leende diensten niet in ver houding staan tot de ge vraagde prijs. Dit is geen goede reclame voor de badplaats en tevens in strijd met de eerlijkheid. De kerken denken daar bij o.m. aan de zeer hoge prijzen die buiten het sei zoen soms voor zomerhui zen worden gevraagd. Dit wordt misbruik maken van de woningnood ge noemd. Deze handelswijze is teveel gericht op winst bejag en ernstig in strijd met de naastenliefde. Positief In het schrijven wordt er de nadruk op gelegd, dat de kerken in het alge meen positief staan tegen over het toerisme. Met dankbaarheid wordt ge constateerd, dat Noord- wijk een groot deel van zijn welvaart daaraan te danken heeft. Dit neemt echter niet weg, dat men als christen ook z\jn houding tegen over de gasten en de werk zaamheden die het leven In een badplaats niet zleh brengt, moet zien in het licht van het Evangelie. Daarom werd deze bood schap uitgegeven. PAUZE DE ZIN VAN ZINNELOOSHEID Je moet een hart van steen hebben om niet onder de indruk te komen op één van de vele oorlogskerkhoven of bij een bezoek aan één van de vele con centratiekampen. Het is alles zo zin neloos wreed geweest en het is nu zo vredig geworden: kruisen en bloemen en biddende slotzusters (zoals Dachau). Het is op die kerkhoven en in kampen altijd gevallenen-herdenking, altijd bevrijdingsdag, altijd Hemel vaartsdag. De verschrikking van log, zonde en marteldood is doorstaan. Tussen de graven en door de gaska- I mers wandelt de Mensenzoon als één I van hen, deelgenoot van hun tra- I gisch lot en hen op zijn beurt deel- j genoot makend van zijn hemelvaart De naam „Mensenzoon" zoals Hij zichzelf bij voorkeur noemde is een semitisme, een Joods taai-eigen voor: de Mens. Het is de gemartelde mens, die in Hem ten hemel is opgenomen. Hoe zinneloos wreed zijn en hun lot ook is geweest, het wordt zinvol op deze Hemelvaartsdag, dag van geval lenen. dag van bevrijding. En wij omhoog kijkende „mannen van Gali- lea" keren „met grote vreugde" naar ons Jerusalem terug, omdat wij de zin van de zinneloosheid mogen LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 27 april tot en met 3 mei zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera De vrouw, die drie mannen beminde (18 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Lido Samen uit, samen thuis (alle leeftijden) Dagelijks: 2.30. 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Luxor Bron der wellust (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00. en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Studio Darling (volwassenen) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.00, 9.15 uur. Trianon De laatste uren van Khartoum (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.00, en 9.15 uur. Zondag: 2.15, 4.30, 7.00, 9.15 uur. Rex Commando's vallen aan (14 jaar) Dagelijks: 2.30, 7.15, en 9.15 uur. Zondag: 2.30, 4.45, 7.15, 9.15 uur. Diploma-uitreiking Lagere Landbouwschool te Zoeterwoude SPELEN VOOR GROOT EN KLEIN TE VOORSCHOTEN LEIDSE AGENDA WOENSDAG 3 MEI Dodenherdenking Spreker Paul St.-eiibéigen, Mnrekerk. 19.30 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden extra oefenavond 8 uur gebouw G. G. en G. D. DONDERDAG 4 MEI Herdenking Oud-Strijder» 4 R.I. te Valkenburg. Aanvang 9 uur. Over het Koninginnefeest te Voor- I schoten zou een heel verhaal te schrij ven zijn. De K.W.V. had een prachtig programma samengesteld. Er was op I elk uur van de dag wel wat aan de band. De optocht vormde zoals ge woonlijk weer een echt hoogtepunt. «onius te Zoetywoudt «jn de eind- ouderse raad van toezicht Op de Lagere Landbouwschool St. An- onderling examens becod met een H. Mis voor leerlingen, I om de mooiste v0„dsten. derw ijzend personeei. «.'V'dE ,ch^f2 nn p en p ge Kruisverenigingen, Ger. School, De Leidse wandelsportver. „Willen Is Kunnen" nodigt jonge wandelaars uit 1 AVOND- EN NACHTDIENST toe te treden, nu WIK een jeugdafde- APOTHEKEN TE LEIDEN ling heeft. De contributie bedraagt een Geopend voor spoedeisend.» gevallen: .Jgpo ^J> kwartje per maand. Opgaven bij C. Ver- j Doeza Apotheek. Doezastraat 31. tel. j wezen. Leerlingen atraaten, Mareslngel 47, Leiden. Eendjes werd daarna ontbeten, burgemeester was verhinderd de di ploma-uitreiking bij te wonen. Tijdens het officiële gedeelte werd het woord gevoerd door de heer Onderwater uit LLsse en het hoofd der school, de heer Van Vliet, waarna de heer Onderwa ter de diplima's uitreikte. Tot beste leerling werd uitgeroepen Wim van der Salm, die met lof slaag de en een boek kreeg. De ijverigste leerling was Martien van Diemen uit Rijpwetering; ook hij kreeg een boek. De overige geslaagden waren Theo van Bohemen en Jan van Rijn uit Stompwijk, Sjaak van Haasteren en Aad Droogh uit Zoelermeer, Nico Kap- tein uit Hazerswoude, Hans Heems kerk uit Koudekerk, Chris Wijsman uit Bodegraven, Freek Bisschop uit Rijpwetering. Een leerling werd afge- Leerlingen van de eerste, twee derde klassen gaven tenslotte cabaretvoorstelling. 4 De krant kunnen we niet missen, geen dag, Van Kempenschool, 5 Tel uit je winst, St. Jozefschool, 6 Sport manifestatie, Parkschool, 7 De vier jaargetijden. Adegeestschool, 8 Circus Boltini, Ds. Fortgensschool. Middengroepen: 1 Oranje weer aan het roer, Gevers Deijnootschool, 2 Een nieuwe loot aan de Oranjestam, Ge vers Deijnootschool, 3 Nieuws van de geboorte. St. Jozefschool, 4 Beschuit met muisjes. Bethanieschool. 5 Neder land-Waterland. Paus Johannesschool, 6 Nieuwe spelling in het verschiet. Van Kempenschool, 7 Veilig Verkeer. Weth. Schramaschool, 8 Kabouterdorp, Van Kempenschool. 9 Bloemen voor onze Prins. Geref. School. Kleine groepen: 1 Pipo, Mariaschool, 2 Wit en Zwart. Gevers Deijnootschool, 3 De vier windstreken, Ger. School. 4 Hup Marga, St. Jozefschool. 5 Waspeen, Abonnees, die het abonnementsgeld per giro wensen te betalen, worden verzocht, die vóór de aanvang van het betreffende kwartaal te doen op onze postrekening no. 103003. De abonnementsprijzen zijn vanaf 1 mei 1967: l"'r maand 4,20 per kwartaal 12,55 per kwartaal per post 18,05 AUTOMATISCHE GIRERING. Het bespaart U tijd en moeite, indien U automatisch de betaling van uw abonnementsgeld door de Giro-dienst laat overschrijven. Op aanvraag zen den wij Lt gaarne een opdrachtformuller toe. De Leidse Courant - Abonnementen-adm. NU OOK CURSUS STRAATMAKEN AAN BEDRIJFSTECHNISCHE SCHOOL Grote behoefte aan geschoolde krachten heeft, met ingang var 1967-1968, besloten aan de Genu ke Bedrijfstechnlsche School eer ding tot .straatmaker te verbini liet Gemeentebesuur heeft t< uitbreiding van het leerplan ee sloten na diepgaand overleg i Stichting Bevordering Wegenho ROYALE GUT VAN VROOM EN DREESMANN Op programma; Vanity Eair in de Burgerzaal De Actie '67 voor de Sporthal In Lolden begint good op gang te komen. Gistermiddag maakte de voorzitter van liet werkco mité, drs. J. I'. van der Itevd.M. tijdens een bijeen komst In restaurant "In den Vergulden Turk" bekend, dat thans een bedrag van ruim tienduizend gulden by- prn in gebracht. Dit bedrag vormt een goede basis voor de ton, die op tafel gelegd moe* worden, maar moor dan een begin is het nog niet. Want hoewel Leiden op vele manieren ul warm is gemaakt voor de Actie '67 moet de eigenlijke actie In zijn volle hevigheid nog los branden. Als goede gang maker fungeerde gistermid dag mr. W. J. M. Kerck- hoff, adjunct-directeur van Vroom en Dreemnan te Lel den. die als lid van het comi té van aanbeveling een be drag van vjjfduizcnd gulden aan de voorzitter overhan digde. Deze royale gift sloot aan bjj de reeds ontvangen be dragen van het grootwinkel bedrijf: 850,de clubs ten de PVDA): ƒ2400.—, collectes: 150.-, vrijwillige bijdragen op de meubel- ahow: 850,—. verkochte lo ten: ƒ7000,-. Bij deze op somming dient wel aangete kend te worden, dat een groot aantal lotenverkopers de opbrengsten nog niet heb ben afgedragen. Het actieprogramma voor de toekomst omvat onder meer een beatfestijn in de voormalige Van Wijkfabrie- ken aan de Kaiserstraat en een zg. Vanity Fair ln het Stadhuis. Bij wijze van uit zondering heeft het college van b. en w. de burgerzaal en de aanliggende ruimte ter beschikking gesteld aan het actiecomité voor een sol- rée op een nog nader te be palen datum. Het program ma vermeldt o.m. dansen en cabaretvoorstellingen. De in- vitées betalen allen een toe gangsprijs van 10,De oedoeling van deze Vanity Fair (lelt. vert. kermis der ijdelheid) is, bij de hogere Leidse kringen belangstel ling op te wekken voor de sporthal-actie, met een dui delijke hint naar het giro nummer 2011000. Het wordt een promenade der proml- soirée niet wordt uitgeno digd. heeft in de Sleutelstad □iets te betekenen. Overi gens is het actiecomité van zins hernieuwde propaganda te voeren bij middenstand, grootwinkelbedrijf en indus trie. Ook zal een herhaald beroep worden gedaan op de sportverenigingen. Want hoewel deze van de hal ge bruik zullen gaan maken, is de medewerking nog mini- Uit een onderzoek is namelijk geble ken, dat slechts 17 van onze wegen zijn uitgevoerd in asfalt of beton en dat derhalve 83 van ons wegennet met klinkers bestraat is. Leidei rsusjaar ger van straatmakers nodig. Er zijn eontelij- in Nederland ca. 4300. Die komen han- n oplei-1 den te kort om de één miljard straat den. I stenen te verwerken, die jaarlijks voor ut deze de wegenbouw benodigd zijn. Het korps 'rst be- I straatmakers is beslist te klein om aan de stijgende vraag naar deze vaklieden te voldoen. Er is dan ook volop plaats voor jonge mensen, die een goede toekomst ina dit goed betaalde vak kiezen. Bovengenoemde overwegingen hebben het gemeentebestuur tot een straatma- kersupleiding aan de G.B.T.S. doen be sluiten. De gemeente Leiden vervult op het gebied van het onderwijs een cen trumfunctie voor een groot aantal ge meenten. Dit geldt met name ook voor het In dividueel technisch onderwijs. Verwacht mag worden, dat leerlingen uit het geh gebied „Rijnland", die een straatmakers- opleiding wensen te volgen, de Leidse school zullen bezoeken. Ger. School, 6 Haremvrouwen, Ger. School, 7 Wij komen uit verre landen, Ds. Fortgensschool. 8 Mini-mode, Ger. School, 9 Vooruitstrevend, Gevers Deij nootschool, 10 Reclame, Ds. Fortgens school. Jndividuelen en paartjes: 1 Miss Bier Viltje. Vlietschool; 2 Grieks meisje, St. Jozefschool: 3 Siamese tweeling, Ds. Fortgensschool: 4 Anderhalve man en een paardekop, St. Jozefschool: 5 Spin, Ds. Fortgensschool; 6' Televisiecamera, Ger. School: 7 Sleutelringen. Paus Jo hannesschool: 8 Hoera, Claus is papa, Vlietschool: 9 Indisch meisje. Gevers Deijnootschool en 10 Schoorsteenvegen, Gevers Deijnootschool. Ringsteken op los paard. Paarden: 1 Wim Burgmeijer; 2 Ingeborg Layer- I zapf; 3 Ingrid Werner; 4 Joan v. d. Waag; 5 George Hendrikse. Ponnies: 1 Suzanne Leth Expenser; 2 Pieter van der Drift; 3 Patty v. d. Voort; 4 Conny Westgeest; 5 Peter Leeflang. Uitslagen kinderspelen Blokjes rapen Jongens 6-7 jaar: 1 Dirk Jan Wasink. 2 Marx Scheltinga, 3 Paul Koedam. Jongens 8-9 jaar zak- lopen: 1 Jan Patmos, 2 Walter Velte- ma. 3 Simon Beurzen. Wedloop met hindernissen 10-11 jaar: 1 Piet v. Veen. i 2 Marcel Veel. 3 Tjerk de Boer. Kus sen-slaan 12 jaar: 1 Marco v. d. Berg, 2 Adri Hendriks. 3 Gerard v. Leeu wen. Vlaggetje steken Meisjes 6-7 jr.: IDesiré Bloemhardt. 2 Linda Rakens, 3 Catrien Huiskens. Weldoop met hin dernissen 8-9 jaar: 1 Carla Jansen, 2 Inge Klaassen. 3 Helma Koorenhof. Driebeenrace 10-11 jaar: 1 Elisabeth Nijenhuis en Ineke Kempen. Steltlopen 12 jaar: 1 Ciska Beurzen, 2 Hetty van Driel, 3 Anja Berghuis. Zwemmen meisjes 9-10 jaar: 1 Marijke de Beer, 2 Annemarie Bos, 3 Karin Korpers- hoek. Zwemmen meisjes 11-12 jaar: 1 Wilma Ramakers, 2 Renate Huijsman. 3 Hannij Geerts. Meisjes 13-14 jaar: 1 Mechteld Zwart; 2 Atje Kleine; 3 Ine- 15-16 jaar: 1 Dicky Durieux; 2 Margriet v. Biesen. Zwem men jongens 9-10 jaar: 1 Rudi Wilden- boer; 2 Jan Th. v. d. Polder; 3 Marco Stikvoort. Jongens 11-12 jaar: 1 Frans Spender; 2 Peter de Weijs; 3 Jan Eg- gink. Jongens 13-14 jaar; 1 Rob Luns; De opleiding duurt, afhankelijk van de genuien vooropleiding, twee ofd rie jaren. De afgestudeerde leerlingen zul len dan. via de school en het G.A.B. en met medewerking van de afd. Gemeente werken te Leiden en van andere omlig- gende gemeenten aan een werkkring worden geholpen, waardoor ze de prak tijk vun het vak onder de knie krijgen. Zij zullen een leerovereenkomst kunnen tekenen bij de Stichting Bevordering Wegenbouw en zo. via een parttime- opleiding. uiteindelijk het landelijk di ploma van deze stichting kunnen beha len. Opgave van leerlingen worden inge wacht aan het hoofdgebouw van de school. Medusastraat 24 te Lelden. Al- j hier z\jn alle inlichtingen te verkrijgen. 1 op dinsdagmiddagen van 14.00 tot 16.00 uur en gedurende de maand mei ook opi de dinsdagavonden van 19 00 tot 20.301 2 Casper Croesen; 3 Raymond Bekker. 15-16 jaar; 1 Armand James; 2 Peter James; 3 Jan Davids. Uitslag van de voetbalwedstrijd SVLV—Wilhelmus (3e klas KNVB): 00, echter gestaakt in de tweede helft wegens blessure van Erik Wie- gant van SVLV. Vervuiling in Voorschoten leidt tot rattenplaag Van de zijde van het gemeentebe stuur wordt er nog eens op gewezen, dat het wegwerpen van etensresten en andere afvalstoffen in gemeenschap pelijke tuinen nabij flats en in het openbaar groen, ernstige vormen heeft aangenomen. Deze omstandigheid is ongewenst, omdat het uiterlijk aan zien van het groen daaronder heeft te lijden en het onderhoud daardoor veel extra werk vergt; doch ook omdat de stank aantrekkingskracht uitoefent op de ratten. Vorig jaar is reeds ge bleken. dat nabij een flat van een ware rattenplaag kon worden gespro ken. Daardoor staan b.v. kinderen door het spelen in het groen, vooral nabij flats, aan bepaalde gevaren bloot. Het gemeentebestuur verzoekt de ingezetenen om deze redenen dan ook dringend medewerking te verlenen het rein houden van de eigen woonomgeving. Het voederen van vo gels is in de winter wel eens nood zakelijk, doch in de overige perioden in het jaar persé overbodig. Kuipje steken De uitslag van het Kuipje Steken op Koninginnedag luidt: Dames: 1 M. de Ridder. 2 Do v. d. Steen. Heren: 1 G. Oerlemans, 2 Wim r. d. Steen. 3 Frits de Cler. Er waren n totaal 26 deelnemers. HEDENAVOND DODENHERDENKING De burgerij wordt verzocht om 18.00 e vlag halfstok te hijsen. Om 19.45 indt de bijeenkomst plaats nabij het monument aan de Koningin Juliana- laan. Voorts klokgelui en twee minuten stilte, waarna kranslegging. De plech tigheid wordt besloten met het zingen het le en 6e couplet van het Volkslied. PUNT KORRELTJE Des avonds wordt men wijs voor d'afgelopen dag. maar nimmer wijs genoeg voor die nog komen mag F. Rückert MARKTBERICHTEN Bodegraven, mei. KAAS Aanvoer 11 partijen. Prijzen: le kwal.: 3.25-3.38. Extra kwal.: 3.50. Handel ZOETERWOUDE P.I.T. '54 Ook dit weekend was voor de PIT- dames weer succesvol. En hun tweede wedstrijd om de landstitel wonnen zij met 64 van De Treffers uit Boven- karspel. T. v. d. Geest-Schuur stond geen enkel punt toe aan haar tegen standsters. A. Beereboom won twee maal en A. Booth-Kraan zorgde voor het zesde en winnende punt. Bij de heren ging het minder goed. In hun derde wedstrijd in de promotie- competitie verloren zij met 82 van Quick-Hilversum. Wel konden de cij fers net andersom op het scorebord staan, immers alle wedstrijden wer den met minimaal verschil verloren in de derde game. Maar er komen nog drie wedstrijden, dus er is nog niets verloren. En al deze wedstrijden wor den thuis gespeeld. Eén verdachte uit rechtszaal verdwenen aarder, die de i verdachte zoek bij de Haagse was hij nog hier", getuigde de mi van verdachten pleegt af te k net nog", aldus de eenparige me ierende verdachten, t ptaar zonder hem moeten doen", 4. Met de drie voor het hekje was •rigens wel duidelijk genoeg. „Het was daar un wild-west gebeurtenis", aldus de rechter Er stond aan de Herenweg in Rijnsaterwoude een oud huis. Eigenlijk was het onbewoonbaar, doch er woonde toch nog iemand in. Bij die bewoner was de drank niet onbekend. H(j had een vriend aangetrokken en volgens het verhaal dat werd gedaan, deed dit tweetal zich aan drank tegoed. Doch de vriend was getrouwd en hg be nadeelde door zfjn dranklust het gezin. Enkele dorps genoten trokken zich het lot van de gedupeerde huis vrouw aan en dit had dan een soort strafexpeditie tot gevolg. „WU zagei Bedeling van „Dan ZUlll i de feitei Geintje „Zullen we eens het viertal. Eerst 1 gegooid, dat waren een geintje hebben?" beraadslaagde .•erden de ruiten van de woning in- ;r zo ongeveer veertig. „Het zullen niet allemaal grote zijn geweest" veronder stelde de rechter. Nadat het viertal zich had verwijderd, ook omdat de bewoner naar buiten was gekomen, keerde het even later weer op zijn schreden terug. De gordijnen wapperden voor de gapende raamopeningen. Twee mannen staken er de brand in. „Begrijpt u niet dat dit het leven van die twee mannan had kunnen kosten?" vroeg de rechter. „Veronderstel dat ze hun roes lagen uit te slapen". „We hadden ze tevoren nog gezien", weersprak een der verdachten. Het plan was geweest om de gehuwde drinkebroer uit de woning te halen, doch dat lukte niet te best, reden waarom tot radicaler maatregelen werd overgegaan. „Hij had veel geld bij zich en soms blééf hij aan het drinken", aldus de echtgenote van de vervolgde. „En heeft die strafexpeditie nog geholpen?" informeer de de rechter. Neen, dat had het niet. De Officier merkte op. dat de strafexpeditie in twee etappes was uitgevoerd, eerst de vernieling, toen de brandstichting. Al viel er dan kennelijk niet veel meer aan het huis te vernielen, de brandstichting leverde toch ernstig gevaar op. Daarom eiste de Officier tegen een man en de vrouw ieder 100.— boete, tegen beide andere verdachten die aan de brandstichting hadden deelgeno men. ieder zeven dagen gevangenistraf. „We wilden alleen maar Kees weghalen en 't brandje hebben we direct uit gemaakt", aldus het

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4