DE „DAG VAN EUROPA" KREEG AANDACHT IN DE LEIDSE RAAD Vroegtijdige afsluiting Lage Morsweg brengt veel ongerief BRITSE T.V. FILMT IN LEIDEN WOENSDAG 3 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 PSP TEGEN VERHOGING JAARWEDDE WETHOUDERS EN PRESENTIEGELD Bij de aanvang van de vergadering van de Leidse gemeenteraad heeft de voorzitter, burgemeester mr. G, C. van der Willigen, in een toe spraak aandacht geschonken aan de Dag van Europa, die de volgen de week dinsdag in Nederland weer zal worden gevierd als de dag van Europese eenwording en samenwerking. Zo stelde de bur gemeester tegenover de gedachte van "één Europa" enige politieke ervaringsfeiten die juist deze ge dachte schijnen te verstoren of zelfs tegen te werken: Engeland is nog niet toegetreden tot de EEG, hoewel dit feit te enigertijd wordt verwacht. Voorts geven de recente ontwikkelingen in Grie kenland geen blijk van stabiliteit. Ook de politieke spanningen tus sen Engeland en Spanje met be trekking tot Gibraltar wijzen niet in de richting van eenheid. De be trekkingen met het Oostblok lij ken nog bepaald niet op een Euro pese eenwording in groter ver band. Als positieve punten noemde mr. Van der Willigen het tienjarig bestaan van i EEG en Euratom. Het stemt volgens hem tot voldoening, dat ln 1968 de ge- meenschappeljjke markt voor het Euro- pa-van-de-zes een leit zal kunnen wor den genoemd. Volgens spr. zal stap voor stap moeten worden verder gegaan op de weg van technische, economische en politieke samenwerking Met name moe ten wij blyven aandringen op een vol waardige controle door een Europees parlement en op Europese verkiezingen. „Het besef van een langzame ontwik keling mag ons niet verhinderen al het mogelijke te doen om tot het uiteinde lijk gesteld doel te geraken. Ook bij vele gemeenten leeft gelukkig deze gedachte het is niet zonder reden, dat juist de gemeenten ook in organisatorisch verband hun krachten bundelen om op hun wijze een bijdrage te leveren voor de Eropese zaak", aldus de burgemees ter, die eerder herinnerde aan de geluk- ïsen van het stadsbestuur bij de ge boorte van prins Alexander. Onderwljs-adviseur De raad gaf zijn goedkeuring gister middag aan het gevraagde krediet van 30.000 gulden voor de kosten van het bureau van de adviseur voor het open baar voortgezet onderwijs. De benoeming tot adviseur van mej. dr. A. M. M. Smit valt tegen 1 aug. a.s. te verwacjjten. Mevr. Geelkerk-Brusse (Prot. Chr.) wilde weten, of de adviseur (adviseu- e) de te geven adviezen ook mag uit strekken tot het niet openbaar voortge zet onderwijs. Dit is, volgens wethouder Sannes, inderdaad mogelijk. Op voorstel van de voorzitter besloot de raad t.a.v. een ingekomen schrijven van de heer J. L. van der Gouw e.a. (met het verzoek om maatregelen te overwegen die ertoe kunnen leiden dat de voorgenomen sloping van een aantal panden aan de Pieterskerkgracht en Lokhorststraat niet door zal gaan) ter afdoening aan b. en w. over te laten. Het college zal het resultaat later aan de raad meedelen. De heer Gransch (PvdA) wilde de in dieners van het schrjjven in een open bare „hearing" doen horen. De heer Portheine (WD) noemde deze afdoe ning „mager", omdat het om een zaak van grote betekenis gaat. Zijn fractie zag liever, dat over het eventuele be sluit van b. en w. een of meer commis sies van bijstand ln de raad zouden wor den gehoord. De voorzitter nam dit voorstel van de heer Portheine over. LEIDSE UNIVERSITEIT Aan de rijksuniversiteit te Leiden zijn geslaagd voor het: semi artsex. de he ren H. Nering (Den Haag), E. J. M. F. Gerritsen (Hlllegom), artsex. mej A. Steffensen (Noorwegen), de heren B. J. P. Crul (Leiden), L. B. A. v.d. Putte (Lelden). Kand. ex. Franse taal- en letterkunde mej. M. E. E. Kemp (Voorschoten). Doet. ex. geschiedenis mej. S. C. J. B. de Kanter (Den Haag), kand. ex. ge schiedenis mej. I. M. Heres (Voorburg), kand. ex. kunstgeschiedenis mevr. M. R. Kruisdijk-Streef (Den Haag). Kand. ex. Duitse taal- en letterkunde mej. P. v.d. Broek (Valkenburg) kand. ex. w. sociologie mej. M. C. E. J. van Eijnsbergen (Houten u.) kand. ex. w. sociologie de heer C. J. Gaakeer (Lei den), doet. ex. klass. taal- en letterkun de de heren J. v. Groningen (Lelden), E. Sanders (Den Haag), C. W. V. Seventer (Leiden). Kand. ex. G. W. en N de heer C. M. P. de Jonge (Lelden), van Ellemeet (Lei den), kand. ex. W. en N. de heer Giete- link (Lisse), kand. ex. K' W. en N. de heer T. M. van Ruiten (Lelden), doet. ex. Wiskunde de heer J .M. Beumer (Den Haag), doet. ex. Naturkunde de heer J. Kolderman (Leiden), doet. ex. Scheikunde de heer J. A. v.d. Krogt (Leiden), doet. ex. Scheikunde mej. A. de Graag (Leiden), doet. ex. Biologie de heer R. Hengeveld (Leiden), doet. ex. Biologie mevr. C. A. K. de Kruyf-Over- duln (Oegstgeest), kand. ex. K' W. en N. de heer J. H. Leepheel (Lelden). Medische diensten Doktersdiensten Lelden. Voor alle artsen die de diensten op Hemelvaarts dag waarnemen, telefoan 22222 bellen. APOTHEKEN LEIDEN Doeza-apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. Leiderdorp: dkt. L. v. d. Berg, Bus ken Huëtstraat 22, Hazerswoude. tele foon 01714-344. Oegstgeest: dkt. D. Held, Marelaan 86, tel. 62222. Voorschoten: dkt. Th. van Schaik, Jul. van Stolberglaan 32, tel. 3344. Tand arts B. van Wyk, Kon. Julianalaan 32 (spoedgevallen melden om 9.30 uur). Voorschotense apotheek, Leldseweg 66, tel. 3525, wijkzuster: Gezondheidscen trum, prof. v. d. Waalslaan 25, tel. 4641. Wethouders-wedde De jaarwedden van de wethouders zullen worden verhoogd tot 30.100 gul den. De drie PSP'ers stemden tegen. De heer Frans, voorzitter van deze frac tie, stelde (in afwezigheid van de wet houders, die de beslissing in de koffie kamer afwachtten), dat in vier jaar tijd de wedden met 70 pet. zijn ver hoogd. Een middelbaar ambtenaar moest het in dit tijd met 15 pet. minder doen. De overige fracties toonden geen bezwaar tegen het voorstel. De voorzit ter antwoordde, dat gezorgd moet wor den, dat Leiden zo goed mogelijke be stuurders krijgt. Er mogen geen barri cades zijn op de weg naar het wethou derschap. Voor de stroomlevering aan de uni versitaire woonwijk „Boerhaave" werd 80.000 gulden gevoteerd. In antwoord op een vraag van de heer Roorda (Pvd A) deelde wfjthoudgr Harmsen mede, dat de warmte-omvormer eigendom van de gemeente biyft die ook voor het on derhoud zorgt. De woonwijk levert in de kosten een bijdrage van 20 pet. Meer presentiegeld De raadsleden gaven zich tenslotte zelf een verhoging van het presentie geld voor de raadsvergaderingen. Met ingang van 1 september a.s. wordt dit 40,- per lid per vergadering met dien verstande, dat voor het bijwonen van meer dan één vergadering op dezelfde dag de vergoeding slechts eenmaal wordt genoten^ Ook ditmaal toonden de PSP'ers zich tegenstanders en stemden tegen het voorstel. De overige agenda punten ontmoetten geen bezwaren. Maatregelen in het vooruitzicht gesteld In antwoord op vragen van het raads lid dr. Roorda over afsluiting van de Lage Morsweg voor auto's heeft wet houder Plena gistermiddag in de raads vergadering meegedeeld, dat deze af sluiting neerkomt op doodlopen van de Lage Morsweg by de oude ryksweg 4, althans voor het gemotoriseerde ver keer. TegeUjk met de openstelling van het gedeelte van de Leidse Invalsweg, dat tussen de oude en nieuwe ryksweg 4 is aangelegd, is namiyk door de Ryks- waterstaat een afzetting geplaatst by de uitmonding van de Lage Morsweg op de oude ryksweg. Eveneens is 'n hek werk aangebracht by de Drie Witte Pa len. Alleen voor fietsers en bromfietsers, die van de Lage Morsweg komen Is nog een uitweg mogeiyk gebleven via het rijwielpad langs de ouder rijksweg in de richting Haagsche Schouw. Met deze afzettingen is door Rijks waterstaat uitvoering gegeven aan het Koninklijk Besluit van 24 nov. 1966, waarbij de oude rijksweg 4 ten noorden van de Leidse Invalsweg op grond van de Wegenwet aan het openbaar verkeer is onttrokken. Rijkswaterstaat was aanvankelijk van plan, de oude rijksweg 4 in zijn ge heel aan het openbaar verkeer te ont trekken. Het college heeft hiertegen bij brief van 8 febr. '66 met kracht gepro testeerd en gesteld dat het in ieder ge val noodzakelijk was om het gedeelte tussen de Haagsche Schouw en de In valsweg te handhaven. Aan de raads leden is destijds een afschrift van deze brief verstrekt. Dit protest heeft ertoe geleid, dat in eerder genoemd K.B. de onttrekking inderdaad beperkt is tot het gedeelte ten noorden van de Invalsweg. De 76-jarige Leidenaar J. Kouwer kwam gistermiddag tien over drie met zijn fiets in de Van der Werfstraat te vallen, toen hij plotseling van richting veranderde. Een bromfietsbestuurstcr reed hem van achteren aan. Met een hoofdwond werd hij naar het Diacones- senziekenhuis overgebracht. De 34- jarlge J. Schrljer uit Leiden is vannacht omstreeks kwart voor vier met zijn bromfiets gevallen op de Rijnsburger- weg. De oorzaak van zijn val is niet bekend. De man liep een hoofdwond op en ontvellingen aan de handen. Hy moest in het Diaconessenziekenhuls worden op genomen. In de Karei Doormanschool in de Sumatrastraat is ingebroken in de nacht van maandag op dinsdag. Een ruit werd vernield, waarna de inbrekers vrij spel hadden. De bult uit een geldkistje bedroeg 25,aan wisselgeld en 20, spaarzegels. In dezelfde nacht werden de ruitenwisser en een buitenspiegel van een Leiyke Eend, die op de Oude Sin gel geparkeerd stond, vernield. Met de heer Roorda was de wethou der het echter volkomen eens, dat uit voering van dit besluit en de daaruit voortvloeiende afsluiting van de Lage Morsweg, op dit moment een stap terug betekent ln het streven om te komen tot ontlasting van het verkeer in de binnenstad. Ook brengt deze maatregel veel ongerief mede, niet alleen voor de personen, die in deze omgeving werk zaam zijn, maar ook voor degenen die hier en in het Morskwartier wonen en niet te vergeten voor het doorgaande rijwiel- en bromfietsverkeer. Dit verkeer zal nu een lange omweg moeten maken om vanaf het Rijnzichtviaduct bij de Haagsche Schouw te komen en omge- „AIs de heer Roorda vraagt, wat het nut is van de afsluiting, kan Ik hier alleen maar op antwoorden, dat dit nut voor de toekomst byzonder groot is, te weten uitbreiding van het chemiecom- plex aan de Wassenaarseweg. Wat ik my echter wel afvraag is of het van wege deze uitbreiding op dit moment al noodzakelijk was tot deze maatregel over te gaan. Rykswaterstaat bleek echter niet bereid na de openstelling van de invalsweg nog langer nitstel te ge ven. Naar ik heb vernomen, zou dit verband houden met de sterke aan drang, die hiertoe door de universiteit werd uitgeoefend", aldus weth. Piena. Hoewel formeel tegen deze gang van zaken geen bezwaren kunnen worden aangevoerd ia de heer Piena niettemin bereid pogingen in het werk te stellen om te bereiken dat desnoods vla een provisorische voorziening, althans weer een verbinding wordt gecreëerd tussen de Lage Morsweg en het chemie-com- plex en dat het fietspad zolang dit mo gelijk is weer wordt opengesteld. Het ligt in zijn bedoeling dit punt aan de orde te stellen in de eerstvolgende ver gadering van de Technische Commissie van de Universiteit. Als dit overleg zon der voldoende argumentatie niet tot be vredigende resultaten voert, is het col lege bereid hiertoe andere organen in te schakelen. Al met al méént de wethouder in ieder geval te moeten concluderen, dat door de nu ontstane situatie de aanleg van het verdere gedeelte van de In valsweg naar het Plesmanviaduct eens te meer urgent is. Gelukkig is het thans zo ver, dat de gronden, die hiervoor no dig zijn, de z.g. Bokhorstgronden, eigen dom van de gemeente zijn geworden. Er wordt naar gestreefd dat zo spoedig mogelijk een plan voor de aanleg van dit weggedeelte aan de raad kan wor den voorgelegd. Verder zal worden gestreefd naar het maken van de straat tussen de Dia mantlaan en de Hoge Morsweg, waar door een rechtstreekse verbinding tus sen Morskwartier en de oude en nieuwe ryksweg ontstaat. Eerste paal voor nieuwe flat aan de Klikspaan weg Aan de Klikspaanweg te Leiden is vanmorgen om 10.00 uur de eerste paal geslagen voor een nieuwe studentenflat die in opdracht van de Stichting Leidse Studentenhuisvesting door de N.V. Ne derlandse Bouw-My. N.B.M., één der werkmaatschappyen van de N.V. Ver enigde N.B.M.-bedrijven, zal worden ge bouwd. De nieuwbouw vormt een uitbreiding van een reeds bestaand complex studen tenflats aan de Klikspaanweg. De flat (naar ontwerp van Architectenbureau Postel te Bilthoven) wordt vier verdie pingen hoog en zal aan 178 studenten huisvesting bieden. Men verwacht het werk over ander half jaar te hebben voltooid. Het is de tweede studentenflat, die de N.B.M. Leiden bouwt, de eerste flat (aan Ryn- en Schiekade te Lelden) werd op 2 maart j.l. opgeleverd. Zuster Faustina voor Vrouwengilde Sommige dingen kunnen niet genoeg gezegd worden. Bijvoorbeeld dat er in ons welvaartslandje woningnood heerst, die voor velen onder barmelijke gevolgen heeft. Zuster Faustina van de Voorzienigheid, die al eerder over het werk van de zusters in de Amsterdamse Jordaan verhaal de, liet nog eens zien met wat voor toestanden de zusters heden ten dage nog geconfronteerd worden. Na een kort gebed en een welkomst woord van de voorzitster van het R.K. Vrouwengilde, mevrouw H. Lindehoff- Hop, zette zuster Faustina de geschie denis uiteen van het verblijf van de zusters in Amsterdam. Tien jaar ge leden zijn ze verhuisd van hun tra ditionele werkterrein, het leiden van scholen, naar andere werkgebieden, welke nog braak lagen en niet werden bestreken door andere organisaties. Zo ging men werken in de Jordaan tussen vaak eenzame en verlaten mensen. De bejaardenhulp werd ter hand ge nomen, het ziekenbezoek, kortom die werkjes waar in deze maatschappij nauwelijks tijd voor schijnt te bestaan. Voor een aandachtig gehoor vertelde zuster Faustina, aan de hand van voor beelden over het werk van de zusters. OEGSTGEEST UITSLAGEN KINDERSPELEN Bloempottenrace (67 jaar) groep 1: Gabi de Weert, Els van Zanten, Nico- lien van Ry, Wera Filippo. Groep 2: Adrl Stam, Adriaan Mees ters, Janneke Plu.. Wasophangen (89 jaar): Marian Susan, Karin Plu, Lisette Tengeler, Myrte Petri, Lidwien Josemans, Hansje Jonkman, Inge v. d. Bosch, Metje v. d. Heyden. Groep 2: Natasja Ihrandl, Clara Bosch, Wiesje Boertien, Carla Roghair, Marleen Endeveld, Margreet Zuur, Joke Star, Margreet v. d. Schee. Bordenrace (1011 jaar): Groep 1 Petra Momberg, Heieen Westrik, Elien Blok, Willy van Ryn, Ada Bulning. Groep 2: Anneke Westrik, Margreet den Hollander, Leontine Visser, Elena Szirmai, Ria van Ees. Jongens. Klosje winden (67 jaar) groep 1: Bart van Elzen, Hans Susan, Bart Meilink, Wouter Geels, Jaco van Winkel. Groep 2: Peter Vink, Peter Robbert, Jan Willem Duys, Paul Kassenaar, Chr. v. d. Schee, Berend Hogervorst. Blokkenrace (89 jaar). Groep 1: Kees van Zandwyk, Maarten Bobet, Ru- dolf Ligtvoet, Jean Paul Robbert, Jan de Groot, Felix Meyknecht, Frans Ver meulen. Groep 2: Wim Anholts, Dirk Bave- laar, Gerrit Stae, Ad van Nieuwland, Remmelts, Erik de Nes, Peter v. Ryn, Mas van Dormolen. Voorts was er nog kartrekken door kinderen van 1011 jaar, uitslag ons niet bekend is. Vrouwenbeweging van het NKV afd. St. Josef or; excursie Gistermorgen om 8 uur vertrok van af de St. Josefkerk een touringcar met 40 dames van de Vrouwenbeweging van het N.K.V. naar Ede. Zij waren uitgenodigd om een limonadefabriek te bezichtigen. Het was prachtig weer toen er in Leersum, in 't Jachthuis „Damlust" een koffiepauze werd ge houden. Om kwart voor elf werden zij in Ede door de heer Van Egmond hartelijk begroet. Voor de rondleiding kregen de dames een kopje koffie aan geboden. De heer Riedel nam eveneens een groep voor zijn rekening. Daarna werden er verschillende limonades ge proefd. Mevr. C. Klein-Collé dankte de heren voor de gezellige en leer zame uiteenzetting. Tot slot namen de heren afscheid en gaven zij de dames een verrassing mee voor thuis. In de bosrijke omgeving van Lun- teren werden in het „Pannekoeken- huis" pannekoeken gegeten. Voor de thee, die in de uitspanning „De Pyra- mide van Austerlitz" geschonken werd, hadden de dames volop genoten van de prachtige route. De chauffeur, de heer Van Delft, heeft ons het oude Utrecht laten zien. Fantastisch, met de jaar tallen erbij! Via Woerden, Alphen aan den Rijn naar de St. Jozefkerk, waar de dames om plm. 6 uur arriveerden. Leidse scholieren herdachten doden uit Wereldoorlog Burgerlijke stand Geboren: Johan, z.v. J. Versluis en R. Aass; Jacqueline D., d.v. J. Verhoe ven en A. J. Geenjaar; Roline, d.v. L. J. Stokhuijzen en A. C. Meester; Nicolaas, z.v. N. Langezaal en F. Of ferman; Catharina, d.v. L. C. Vlieland R. Weenk; Jowanna, d.v. J. Blonk S. W. Heemskerk; George, z.v. W. J. Lugters en J. M. Moesman; Janne ke, d.v. W. Herbert en T. van der Bent; Robert, z.v. G. E. de Berg en Oostdam; Maarten R., z.v. R. C. Veendaal en J. G. van Ginkel; Marjo- rie C. E., d.v. J. A. Versteeg en T. J. van Leerdam; Astrid A., d.v. M. Aarts en G. B. M. Tetteroo; Daniela E., d.v. G. G. R. M. Lembo en J. E. M. G. van Tol; Marcel G. A., z.v. H. J. F. de Rid der en A. Lammers; Belinda W. H. d.v. H. Langeveld en W. J. van der Zanden; Cornelia, d.v. J. Ouwehand en W. H. Crama; Marco J., z.v. A. Straathof en M. A. Voppen; Ewout R., z.v. D. Braggaar en J. C. Gerardts; Claudia T., d.v. A. C. H. Heuzen en J. E. Verlaan; Tineke, d.v. P. Floor en M. F. Boersema; Ivonne L., d.v. J. van Pelt en E. Roos; Reinier F. H., z.v. H. C. Lindhout en C. H. M. Turen- hout; Jeanne M. E., d.v. F. M. A. van Breugel en M T. van der Velde; Petra, d.v. A. Ruis en M. P. de Wit; Cornelis, z.v. C. van Dijk en J. Rijnsburger; Yvonne C., d.v. A. M. van der Geest en C. B. M. Schuur; Yvonne M., d.v. J. Zwaan en M. A. Hoogervorst; Pim P., z.v. P. J. C. Fretz en M. Compas; Tanja M., d.v. C. R. Jadnanansing en B. C. Mangroelal; Maaike J., d.v, H. Korswagen en W. J. Vollebregt; Ma rianne R.. d.v. H. Korswagen en W. J. Vollebregt; Andries J. L., z.v. A. J. van Wageningen en J. M. v. Oorschot; Hendrik J. M„ z.v. H. J. van de Pol en E. P. Hollander; Maria J. P., d.v. G. J. M. Hölscher en J. M. Koeleman; Neeltje, d.v. K. van Duijn en N. Kloos; Jacobus, z.v. J. van den Oever en C. Krijgsman; Jolanda J. A., d.v. J. J. van Tongeren en N. van Houten. Overleden: A. Bodegraven, 77 jaar, man; C. M. Nieuwlaat, 74 jaar, wed. van J. Stok; J. van der Kamp, 71 jaar, echtgenote van G. J. A. Boogaards; W. van der Bent, 50 jaar, man; J. Vo gelaar, 64 jaar, man; H. E. Stolk, 78 jaar, wed. van W. van Groen; F. Zaal, 76 jaar, man; K. D. Sandjer, 65 jaar, man; C. van Werkhoven, 81 jaar, man; J. L. Martijn, 71 jaar, man; M. J. Beerens, 89 jaar, wed. van T. H. Ver- have. Gehuwd: J. Graafland en V. Haver. LEIDERDORP ORANJE BRIDGE-DRIVE Uitslagen van de Oranje-brldge-drive. Rood 1: 1 en 2 dames Van Gelder-De Jong en echtp. Seppen 73 p., 3 Dubbe- laar-Jonkers 69 p. Rood 2: 1 echtp. v. Klaveren 81 p., 2 De Jong-Witkamp 71 p., 3 v. d. Byl- Sypesteyn 69 p. Zwart 1: 1 mevr. Hansen-hr Bavelaar 72 p., 2 dames Bosse-Horree 67 p., 3 mevr. Bousle-hr Janson 65 p. Zwart 2: 1 Ooyendyk-Scheffers 78 p., 2 en 3 dames Korswagen-van Norden en Sweers-Zwetsloot 69 p. Geel 1: 1 v. d. Gaag-Kuilenburg 80 p., 2 echtparen Groesbeek en Kruts 74 p. Geel 2; 1 Bosse-Wessels jr 74 p.. 2 da mes Groeneveld-de Koning 73 p., 3 echt- paar v .d. Pool 71 p. Groen 1: Karstens-Plas 78 p., 2 Keet- Zwarts 72 p., 3 echtp. Wessels 68 Groen 2: 1 Lenaers-Schutte 83 mevr. Paes-hr. de Haas 67 p., 3 dames Runge-de Vries 63 p. De door de Oranjevereniging beschik baar gestelde bekers waren voor team Lenaers-Schutte, die deze heren spontaan weer beschikbaar stelden voor het volgend Jaar. Poedelprijzen ontvin gen: echtp. Altink, Mussert-Wilmer, echtp. v. Klaveren sr., v. d. Berg-Flam- man, Bultendyk-Kleft, echtp. Onrust, echtp. Van Pesch en mevr. en hr. v. d. Kommer. Pupillen-toernooi RCL Onder het motto: „Laat de gezonde jeugd voetbal len voor de gehandicapte jeugd" orga niseerde RCL op Koninginnedag, dit maal 1 mei gevierd, een pupillentoer- nooi. Aan het Prinses Beatrix-polio- fonds zal de netto-opbrengst, 246,95, worden overgemaakt. 12 elftallen kwa- uit in twee poules, een voor jon gens van 1011 jaar een voor jongens 1112 jaar. Uitslagen: poule aa 1011 jr: 1 Roodenburg, 2 RCL, poule 1112 jaar: 1 Roodenburg, 2 LDWS. De prijzen, bekers en vaantjes, wer den uitgereikt door de voorzitter van RCL, ds. J. P. Honnef. Huldiging Koos Teske Voordat za terdagmiddag de wedstryd RCL-Zwalu- begon (door de thuisclub met 21 gewonnen) werd rechtsachter Koos Tes ke gehuldigd voor het feit dat hy voor de 300e keer een wedstrijd voor RCL 1 ging spelen. Hy speelt vanaf zyn 16e jaar in het eerste elftal van RCL. Spre kers waren voorzitter ds. J. P. Honnef, namens de centrale-commiBSie Plet Ha genaars en namens spelers en trainer in Tol. Er werden woorden van waardering ge sproken en geschenken en bloemen aan geboden. ZWEMWEDSTRIJDEN Een van de onderdelen van het Oran jeprogramma waren gisteren de iwem- wedstryden voor jongens en meisjes van 1215 jaar. Er waren ongeveer 40 deel- ts, die 50 m. schoolslag en 50 m. Een filmploeg van de A.T.V. heeft vanmorgen in Leiden op namen gemaakt voor het beken de Engelse actualiteitenpro gramma "ToDay". Het filmteam, dat uit zes man en een script girl bestaat, heeft al vier dagen lang opnamen gemaakt in de bollenstreek. Het is de bedoe ling hiervan ongeveer zes minu ten op het scherm te vertonen. Leiden's meest gefotografeerde en gefilmde plekje, Molen de Valk, mocht niet ontbreken in de filin. Bovendien werd, om de sfeer te verhogen een draai orgel gecharterd, die Engelands tophit no. 1 "Puppet on a string" van Sandie Shaw, over de mo. lenwerf liet galmen. Reactie van reglseur Don Shingler: Oh, mar velous! Die van de Britse kij kers moet men nog maar af wachten. rugslag moesten zwemmen. De uitsla gen waren: Schoolslag meisjes 12-13 jr.: 1 Mieke Hendrlk8en, 2 Petra Koops, 3 Corry van Wyck. Idem 1415 jr: 1 Marian Versteeg, 2 Anneke Honders, 3 Aneke Nayé. Vrye slag meisjes 12—13 jr; 1 Mieke Hendriks, 2 Petra Koops, 3 Corry Wyck. Idem 1415 jr: 1 Marian Versteeg, 2 Anneke Honders, 3 Ada v. Winkel Schoolslag jongens 1213 jr: 1 Paul Koops, 2 Jan-Dlck Bulens. 3 Tymen Ras- Idem 1415 jr: 1 Ton Verwey, 2 Gys- bert Jansen, 3 Gerard v. d.Wal. Vrye slag 1213 jr: 1 Paul Koops, 2 Jan-Dlck Bulens, 3 Tymen Rasser. Idem 1415 jr; 1 Gy.sbert Jansen, 2 Wim Bogerd, 3 Jan Bogerd. De prijzen waren zilveren bekers zilveren en bronzen medailles en werden uitgereikt door de heer W. Chr. Hen- drlksen. Pryswinaors kinderoptocht. Ver klede personen: 1 kinderen Ouwersloot- v. d. Zwart, 2 Rob Dabroek, 3 Freddie Akkerman, 4 Hannelore van Noot. Troostprijzen: kinderen Lemstra Toos den Os. Versierde steps: 1 Hester Bavelaar, 2 Corrie en Leny Guls, 3 Bettina v. Wie- link, 4 Rutger Krantz. Versierde fietsen: 1 Rodenburg, 2 Bob Berger, 3 kinderen Roest, 4 Harold Hui- Groepen en wagentjes: 1 kinderen v. d. Meer, 2 kinderen v. d. Zwan, 3 kin deren Goddyn, 4 kinderen Stlchtlng-var Glezen. Vereniglngsprijs: buurtver. Doesbrug. Wedvlucht De postduivenvereniging „De Rynkllevers" hield zaterdag en zon dag een wedvlucht vanaf Vilvoorde. Zaterdag werden de duiven gelost om 10 uur met NW-wTnd. Uitslag: 1 M. Rayerse, 2 en 4 C. Neuteboom, 3 H. Kniest, 6 en 7 mevr. Boekee; 8 H. Vecht, 9 H. Bonneur. 10 A. van Lierop. Uitslag zondag: 1 v. d. Wal-Tlaseur, 2 J. Verstraaten, 3 A. G. Holland, 4 A. v. d. Dop en Zn., 5 N. Hoogervorst, 6 J. Verstraaten, 7 en 10 Chr. v. d. Pluym, 8 Lolkes de Beer, 9 gebr. Kok. Geboren; Edward Rogier, zn van H. C. Kleemans en J. C. Roose, Ondertrouwd: Gysbertus Jasper Nle- vaart, 21 jr en Yvonne Cornelia de Ster ke, 20 jr; Pleter Levinius Beversluis, 23 jr en Jozina Levina de Jong, 23 jr; Ni colaas de Wolf, 25 jr en Adrlana van der Ende, 24 Jr. Getrouwd: J. W. Schouten en C. M. Th. Hasselo; J. Karsdorp en S. W. Mo- lema. LEIDERDORPSE BRIDGECLUB Er is donderdagavond tydens de 12e ronde van de viertallencompetitie van de Leiderdorpse Bridgeclub niet zo heel veel veranderd ln de stand. Tyssen-De Winter met Loof-Witkamp bleven aan de kop dank zy een 51 zege op de dames Altlnk-Van Upwlch en het echtpaar Van Donkcrsgoed. Gerllch-Van Leeuwen met het echtp. Van Klaveren, enige weken uit vorm, keerden op het pad der overwinning terug en wezen de dames Van Gelder- De Jong met het echtpaar Rompes met 60 terug wat de overwinnaars op de tweede plaats deed belanden. Verder behaalden ook het echtpaar Danz met Blom-Danz jr een 60 over winning. In opmars z(jn ook de heren Van der Byi-Van der Koog met Wea- sels-Zwanenburg. Na de 60 over wining van verleden week boekten zy ook nu weer een overwinning met de zelfde cyfers en zyn nu op de zevende plaats beland. In deze vorm doorgaand kunnen zij nog wel enkele plaatsen stygen. Jans-Pouw met gebr. Karstens bleven onder hun kunnen wat voor hen een 60 nederlaag opleverde. De da- me-a Hoogervorst-Zandbergen met het echtp. Stokhuyzen consolideerden hun twaalfde plaats dank zy een 51-ze- ge. De dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr Bosae behaalden een 42 overwinning maar dat kon hen Vanmorgen om 11 uur trokkon de leerlingen van Leidse scholen met hun onderwyzers naar het oor logsmonument naby de molen "De Valk" ter herdenking van de doden uit de wereldoorlog. Aan de voet van het monument werden vele boeketten bloemen gelegd. Er werd by deze herdenking door de school jeugd niet gesproken. Ledon van het Leicis Polltie-Muziekgezel- achap speelden tydens de plechtig heid enkele hymnen. Deelnemers aan Vormingswerk deden judo- examen De Stichting Vorming Werkende Jeugd hield zaterdag J.l. haar judo examens ln sportschool Van Houdt te Leiderdorp. Het vormingswerk richt zich op de werkende Jeugd van 14-18 SAIBq 1199 ifaaM jad mmuuao ajp 'avef dag op vrywlllige basis, door de bedrij ven ln de gelegenheid worden gesteld de kursussen te bezoeken. In het vormingswerk is de sport naast de handenarbeid en algemene vor ming, een onderdeel van het program- In het kader van de sportbeoefening is o.a. de Judosport beoefend. Mede om de vormende waarden, die er aan deze sport kan worden toegekend. Het ex amen werd door de heren A. de Vries, H. Somers en Th. van Houdt afgeno men volgens de regels van de FNJJB. Het examen waarvoor de jongens dui- deiyk nerveus de mat betraden, werd beëindigd met een randori (party). Nadat de uitslag bekend was, werden de gele banden uitgereikt. De daarby behorende diploma's werden door de voorzitter van de Stichting, de heer A. Versnel, overhandigd aan de ge slaagde deelnemers, onder het toeziend oog van ouders en functionarissen van de bedrijven. De geslaagden voor de gele band (5e kyu) waren. A. Pracht (v.d. Voet. Lelden); J. den Dekkor (Va- rossleau, Alphen), D. v.d. Tuin (LBB. Lelden); F. Ouwerkerk (Deinmenle. Lelden; D. Post ma (Royal Mc Bee, Lei den); G. Mlerenest (de Sleutels, Lei den): Johan Arendsen (Andrélon, Bo degraven) en K. van Heuaden (NetL Electrolash My Leiden). toch niet van de laatste plaats afbren gen. 1. Tyssen-De Winter met Loof-Wlt- kamp 6111 -f517,, 2 Gerllch-Van Leeuwen met echtp. Van Klaveren 5121 +345, 3 dames Jans-Van Zon neveld met Pias-De Vries 5121 +265 4 echtp. Danz met Blom-Danz jr 47— 25 +222, 5 dames Van Golder-De Jong met echtp. Rompes 4725 172, 6 da mes Altlnk-Van Upwlch met echtp. Van Donkersgoed 4032 +64, 7 Van der Byi-Van der Koog met Wessels- Zwanenburg 3834 +42, 8 dames en heren Lenaers-Schutte 8814 +13, 9 echtp. Verduin met Van Berge Hene- gouwen-Brummelkamp 3735 18, 10 Jans-Pouw met gebr. Karstens 3636 +4, 11 mevr. Zwarta-hr Kars tens met Damen-Schippers 3141 138, 12 dames Hoogervorst-Zand bergen met echtp. Stokhuyzen 2943 132, 13 De Koning-Van Zonneveld met Veldhuyzen-Van Vliet 1953 231, 14 echtp. Groesbeek met dames Van der Byi-Zwanenburg 1953 301, 15 dames Van Berge Henegou- wen-De Koning met Dulker-Kleft 19-- 53 362, 16 dames Bosse-Wessels met mevr. Van Schendel-hr Bosse 13h9 —442. ZOETERWOUDE NIEUWE POSTCOMMANDANT Per 1 mei is tot postcommandant van de rijkspolitie te Zoeterwoude (Dorp) Kapdemonstratie in Oegstgeest Een groot aantal kappers en kap sters uit Leiden en verre omgeving zal maandag, 8 mei, onder auspiciën van de Leidse Technische Club voor da mes- en herenkappers, een kapshow verzorgen in het parochiehuis naast de Willibrord-kerk te Oegstgeest. Op het programma staan demonstra ties op het gebied van het dames- en herenvak. De nieuwste technieken en modelijnen zullen door de verschillen de deelnemers, die regionaal of zelfs landelyk een zekere faam genieten, gedemonstreerd worden. De avond begint om acht uur en Ls voor iedere belangstellende toegankelijk. Geboren: Monique, d.v. J. van Vu ren en C. M. G. Hoogervorst; Paulus W., z.v. W. de Vroom en J. P. M. Kloosterman; Niesje, d.v. J. W. Krijgs man en G. Groeneveld; Dirk J., z.v. D. W. de Haan en W. Spittel; Caroline, d.v. W. C. Michon en A. H. van Aken. Ondertrouwd: P. Haasnoot en IJ. J. van Grol; M. Maat en P. H. Glas bergen; A. van der Meij en W. A. van Vliet Overleden: L. G. M. Hartman; M. J. van Bommel, w.v. T. de Jonge.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3