Choco-Treets Jpafi Treets Appelsap Ch albert: heijn Voordelig uit Voordelig thuis Nu ook met louter melkchocolade van binnen! Heintje Alaska Zalm l?8 STERKE KLEDING VOOR VEEL-BÜITEN-JONGENS HEEFT ONZE SPECIALE AANDACHT Sla-Slaatjes-Snacks AnK III,I,IIIHI1 Ingekapselde witte pomp voor Raad van State Linus Grond provinciaal franciscanen Hartziekten domineren in welvarende landen naast de bekende pinda-Treets nieuw! V Jw! nu meer 30 ct LITERFLES Zaanse Koeken '£*55 Choc. Repen r-: 10..., I?5 Rondo's-6.,.„89 Mentos3.69 Tum-Tum 150 gram Zoute Pinda's..500 gram 1? AH-Bier: Pils fles 0.30 Itr 25 Üp-Drink LITERfles 59 AH-Chips reuzepak 200 gram 98 Hazelnootkoeken 89 Saks. Leverworst 250 gram 89 Oploskoffie Bongo, pot 50 gram 1? Kokosmakronen 6 stuks M75 DE LEI USE COUKAiNi - ivLEl 1967 HOOGSTRAAT-LEIDEN Bijzonder fraai-gevormde cups van sterke nylon-kant. Een zachte vulling aan de onderkant voor ideale up-lift. Comfortabele beugels geven die u niet voelt. Zijpanden schouderbandjes van Lycra» stretch. In A- en B-cup, wit. Een top-aeatie nu onher haalbaar-laag geprijsd. Al leen bij Coppers. Haast U Benzinestation aan Rijndijk gedupeerd (Van een onzer verslaggevers) De Raad van Staten nam vanmorgen de destyrïs geruchtmakende zaak van de „witte pomp" van de heer A. van der Pouw Kraan te Leiden in behandeling. Deze pomp staande aan de Rijndijk (voormalig Voorschoten) werd 21 maart i960 door Rijkswaterstaat inge kapseld door betonnen palen voorzien van draad, waardoor het de heer Van der Pouw Kraan tot heden toe onmogelijk is benzine te verkopen. Het juridische punt, morgen araide, was de in september 1965 ingetrokken vergunning tot het hebben van in- en uitritten. Niet alleen de heer Van der Pouw Kraan acht zich gedu peerd, maar ook de heer G. Schrama uit Voorschoten, die eigenaar van de be treffende grond is. Hem is het door Rijkswaterstaat onmogelijk gemaakt de grond ce verhuren voor een pomp, voor het hebben van een loswal, het benutten van een lods en het gebruik maken van een openbare weegbrug. Rijkswaterstaat heeft het zo gemaakt dat nog wél voetgangers het terrein kunnen betreden. Mr. F. J. De Ruyter de Wildt uit Leiden, optredende zowel namens de heer R. van der Pouw Kraan als van de heer Schrama, stelde van morgen, dat er behoorlijke in- en uit ritten zijn met goede invoegstroken. Er bestaat goed uitzicht en het verkeer is niet buitengewoon intensief. De ver gunningen aan de heer Van der Pouw Kraan zijn destijds door de gemeente Voorschoten afgegeven. Ook had deze een vergunning krachtens de hinderwet. De raadsman zag geen rechtsgronden voor Rijkswaterstaat om de pomp voor het autoverkeer af te sluiten. Hij vroeg derhalve om de besluiten van de minis ter van Verkeer en Waterstaat (af sluiting bestaande uitritten) te ver nietigen en te bepalen, dat klager weer motorbrandstof mag verkopen. Hij eiste als vervolg daarop een vergoeding voor klagers van geleden schade. Het bezwaar van Rijkswaterstaat be trof de verkeersveiligheid. De Rijndijk is ter plaatse een rijksweg. Van der Pouw Kraan had destijds voorgesteld een wachtverbod in te stellen. Het tanken van benzine zou dan geheel op particulier terrein kunnen plaatsvinden. Daarop is de overheid niet ingegaan, nadat diverse tegenpartijen van de over heid voorzieningen gevraagd hadden op grond van de Wet beroep administra tieve beschikkingen. De Raad van State zal zich nader beraden en advies uit brengen aan de Kroon. Voor de zitting was vrij veel belangstelling. ALVERNA (KNP) Gisteren heeft het provinciaal kapittel der francisca nen pater drs. Th. (Linus) Grond be noemd tot provinciaal der franciscanen in Nederland. Tot custos (plaatsvervan ger) is pater F. Hogenboom benoemd, die tot dusver provinciaal was. Tot de- finitoren werden aangewezen de paters P. van Leeuwen, C. Grasveld, W. Vro lijks en H. van Munster. De nieuwe provinciaal is 49 jaar oud en komt uit Heerlen. Na zijn wijding in 1944 studeerde hij in Leuven sociale en politieke wetenschappen. Na zijn stu die werd hij in 1948 directeur van het Kaski-bureau in Amsterdam. Na nog een korte periode op het Haagse hoofd kantoor van het Katholiek Sociaal Kerkelijk Instituut te hebben gewerkt vertrok hij in 1952 voor het Kaski naar Wenen. Toen in 1956 internationale sa menwerking tot stand kwam tussen de katholieke instituten voor sociaal kerke lijk onderzoek werd pater Grond secre taris-generaal van de internationale fe deratie in Genève. In 1964 keerde hij naar Nederland terug. Het kapittel be noemde hem toen tot zielzorg, apostolaat Nederlandse franciscanen. GENèVE (AFP) In de sterk geïn dustrialiseerde landen vormen hart- vaatziekten, kanker en ongelukken voornaamste doodsoorzaken in zeventig procent van alle gevallen. Ongelukken maken de meeste slachtoffers onder de 44 jaar, hart- en vaatziekten en kan ker boven de 44 jaar. In de ontwikke lingslanden sterven verreweg de mees te mensen aan parasitaire en infectie ziekten. Dit blijkt uit statistieken, die door de internationale gezondheidsorganisatie, een der gespecialiseerde organen van de VN zijn gepubliceerd. In de welvarendste landen zijn hart ziekten de voornaamste doodsoorzaak, gemiddeld in 32,5 procent der gevallen. Kanker neemt de tweede plaats in deze ziekte blijft zich uitbreiden. Ver volgens komen in volgorde beroerten, ongelukken en, te zamen genomen, griep en longontsteking. De gevallen van zelfmoord nemen toe. In Frankrijk en de bondsrepubliek nemen leverziek ten een voorname plaats in als doods oorzaak. In de landen van Afrika, Azië, Mid den- en Zuid-Amerika sterft het meren deel der mensen aan maag- en inge wandsziekten. De infectieziekten in de ze landen zijn echter in vergelijking met tien jaar geleden door de verbete ring der hygiëne aanzienlijk afgenomen. Het aantal sterfgevallen bij bevallin gen en door zwangerschapscomplicaties is met name sterk achteruit gegaan. SAIGON (AP) Amerikaanse piloten hebben gisteren opnieuw Mlgvllegvelden In Noord-Vietnam gebombardeerd, en straaljagers vernietigd. Marinepiloten meldden dat drie Migs op de grond werden verwoest bij aanval op de luchtmachtbasis Kep, 60 km ten noordoosten van Hanoi. Eerder was al bekendgemaakt dat piloten van marine en luchtmacht bty luchtslagen drie andere Migs hadden neergeschoten. - Nu méér knapperlekkere pinda-Treets in een zakje. En nu bovendien... genieten van Choco-Treetsl Louter melkchocolade van binnen. Krokant, beschermend suikerlaagje van buiten. ;Treets... genieten van chocolade en tóch schone handen houden! de melkchocolade van Treets v smelt in uw mond i|niet in uw hand^ Zuiver sap, gezond, verkwikkend en vitaminerijk. Koel geserveerd, altijd welkom! t/m zaterdag 6 mal Boezemvriend van de jeugd: Albert Heljn's nieuwe jeugdblad in kleur, vol strips.Urenleesplezier. Het 8ste nummer Is uit! Voor 12 ct bij AH-Margarine SPECIALE PARTIJ- VOLRODE BLIK •Y-Geldig t/m woensdag 10 mei PRIJSVERLAGING! Hugh J ans schreef, exclusief voor Albert Heijn, een kostelijk kijk- en eetboek, %3 met 383 recepten. 160 pagina' s om te smullen, waarvan 30 in volle kleur ge- drukt. Een origineel Moederdag-geschenk! SPECIALE PRIJS I DU boek zou in de normale verkoop minstens 12.50 moeten kosten. Het is, zolang de voorraad strekt, verkrijgbaar in elke Albert Heljri-wtnkel

Leidse Courant | 1967 | | pagina 8