LEIDEN WAS GISTEREN WEER ORANJESTAD Oranjewandeltocht was weer groot succes DINSDAG 2 MEI 1967 DE LEIDSE COURANT Evenals zo vele voorgaande- jaren toonde Leiden gisteren weer bij uitstek een oranjestad te zijn. Reeds vroeg in de morgen trokken verschillende drumbands en muziekkorpsen door de vrij druk bevlagde straten en verder klonk er de hele dag wel hier en daar en ergens muziek. Het begon met een réveille door drumbands. De politiemuziek assisteerde bij de aubade op het stadhuisplein, ge bracht aan de burgemeester. Er waren muzikale rondgangen van de muziekgezelschappen "Nieuw Leven" en de R.K. Harmonie. "Werkmans Wils kracht" gaf een concert in de 'openlucht en des avonds was er een feestconcert onder auspiciën van K. O. voor de jeugd en ouderen in de Stads gehoorzaal. De twee carillons, die de Sleutelstad rijk is, n.l. die van de stadhuistoren en de kerk van St. Lodewijk, strooiden hun twinkelende klanken over de zon overgoten en feestende stad. De kinderen ver maakten zich niet alleen bij de traditionele pop penkast, maar er waren ook kinderfeesten in de bioscopen, het St. Antonius Clubhuis en in ver schillende buitenwijken. Tenslotte ontbrak ook de sport niet in het kader van oranjedag. Een voetbalelftal van de KNVB mat zijn krachten met een studentenelftal op het LFC-terrein aan de Boshuizerkade, waarvan de opbrengst ten goede kwam aan het Poliofonds. Al dus werd bij alle individuele feestelijkheid ook nog gedacht aan de lijdende medemens. Het was de gehele dag gezellig druk in de stad en in tegenstelling met plaatsen elders in het land: Er waren hier geen ongeregeldheden. Gelukwensen aan H.M. de Koni ingm Begunstigd door goed weer is de tra ditionele Oranjewandeltocht, die dit jaar voor de dertiende maal in successie werd georganiseerd door de vereniging „Ko ninginnedag" in samenwerking met de Wandelkring Leiden, de Leidse Jeugd- actie en de Gemeentelijke Schoolsport commissie, weer één der hoogtepunten in het programma van de Leidse Konin ginnedagviering geworden. Vanuit de grote zaal van „Den Burcht" de startplaats van het Oran- jewandelfestijn begaven zich ditmaal 27 groepen met een totaal van 533 deel nemers (sters) en 507 individuele wan delaars (sters) op weg voor hun spor tieve wandeling over de afstand van 10 of 15 kilometer. Traditiegetrouw verzamelden zij zich op de terugweg ook nu weer op de Hoge Rijndijk, vanwaar een lange met enkele honderden vlaggen en vlaggetjes opge luisterde stoet, vooraf gegaan door het muziekgezelschap „Nieuw Leven" naar „Den Burcht" marcheerde. Aldaar reik te de voorzitter van „Koninginnedag", de heer W. de Gast, met een toepasselijk woord de groepsprijzen uit en vond voorts de massale uitreiking plaats van de herinneringsmedailles, de jaarcijfers en de bijzondere onderscheidingen aan hen, die jje tocht voor de vijfde maal of de tiende maal volbrachten. Alvorens het echter zover was, bereik te ook nu het Oranjewandelevenement zijn treffend hoogtepunt en wel toen „Nieuw Leven" voor het stadhuis halt hield en front maakte en zowel de burge meester en zijn echtgenote, de wethou ders, N. H. den Haan-Groen en P. S. Harmsen als het voltallige bestuur van de vereniging „Koninginnedag" op de Stadhuistrap verschenen om het voorbij trekken van de fleurige wandelfeest stoet gade te slaan. Een geste, die ook nu door de deelnemers (sters) weer zichtbaar op prys werd gesteld. De groepsprijzen, waarvoor de 27 groepen door een jury, gevormd door de heer en mevrouw J. Kramer, en de heren C. van Latesteyn, H. R. Lan, P. Vos en A. H. Koelewijn, onderweg op hun mars vaardigheid werden beoordeeld, gingen ditmaal naar: Schoolgroepen: 1ste prijs (^visselbeker en lauwertak) Lidwinaschoolgroep 3 2e prijs (lauwertak) Karei Doorman- school; 3e prijs (idem) R.K. Vakschool voor Meisjes; 4e prijs (medaille) Pr. Ma- rijkeschool; 5e prijs (idem) Lidwina school, groep 4, alle te Leiden. Wandglsportvereniglngsgroepen: le prijs (wisselbeker en lauwertak) „Spar ta", Leiderdorp; 2e prijs (lauwertak) Sparta", Leiderdorp; 3e prijs (idem) „The Quick Steps", Alphen aan den Rijn; 4e prijs (medaille) „WIK", Leiden; 5e prijs (idem) „Hou Koers", Sassen- Rest nog te vermelden dat de algehele organisatie by de heer G. Steinbach en de dames N. Jansen en A. v. Bokhorst van het LJA-secretariaat als vanouds weer in vertrouwde handen was. 't Vele (ook voorbereidend) werk, dat dit drie tal ook nu weer geheel belangeloos ver richtte, verdient een extra woord van lof. Défilé van wandelaars voor het ge meentebestuur, staande voor het bordes van het stadhuis. ADVERTENTIE GEMEENTELIJKE AANKONDIGING MUZIEK De burgemeester van Leiden brengt ter openbare kennis, dat het op 3 mei a.s., tussen 19.00 en 21.00 uur verboden is, in het openbaar of op voor het pu bliek toegankelijke plaatsen muziek ten gehore te brengen, of in voor het publiek toegankelijke vergunnings- en verlofs lokaliteiten gelegenheid tot dansen te KINDERSPELEN OP TERREIN AAN Z0ETERW0UDSE SINGEL In het kader van het feestprogramma, dat de Vereniging „Koninginnedag" de jeugdige ingezetenen van de Sleutelstad aanbood, werden gistermorgen op het terrein aan de Zoeterw. singel de tra ditionele kinderspelen gehouden. Ruim 850 meisjes en jongens (dus ruim 200 meer dan vorig jaar) van 8 t/m 12 jaar, naar hun leeftijd onderverdeeld in 17 groepen, hebben zich weer enige uren uitstekend vermaakt met en een spor tieve strijd gestreden in een aantal wed strijden, w.o. hardlopen, hindernisraces, blokjesrapen en ko'rfbalwerpen. Ook nu stond naast de eer van de overwinning weer een groot aantal mooie prijzen (diverse speelgoederen) op het spel en werd er door de jeugdige deel nemers (sters) menige spannende strijd geleverd. Traditiegetrouw werden allen na af loop weer onthaald op limonade met spritskoek en mochten de gelukkige winnaars en winnaressen hun welver diende prijs in ontvangst nemen. De al gehele leiding was bij de heer A. J. J. Duindam weer in uitstekende handen. De voornaamste uitslagen luiden als Groep 1 (hindernisbaan voor jongens van 12 jaar): 1. Peter de Raaf, 2. Ge rard Panetsen, 8. Freek de Jong. Groep 2 (eierlopen voor meisjes van 8 jaar): 1. Brigitte Burgerjon, 2. Fem- mie Wisse, 3. Leontlne Meiman. Groep 3 (idem): 1. Elly Prins, 2. As- trid Holwerda, 3. Annelies Braker. Met vader op stap naar de poppenkast De poppenkast is voor de kinderen nog steeds een attractie en blijkt on danks de grote concurent, de televisie, nog hoogst modern. In de Burcht vorm den de kinderen één groot koor by het beantwoorden van de vragen van Jan Klaassen en zijn mede-rakkers. Met va der, die van zyn vrije dag gebruik maak te door met de kinderen op stap te gaan, of met grote broers was de jeugd naar poppenkast Devilé getrokken. De charme van het poppentheater is het betrekken van de omstanders in het spel. Televisie-uitzendingen missen dit onmiddelijk contact. Het kinderkoor overstemde weliswaar de dialogen van de bromstemmen in de kast, maar dat kon de algemene vreugde alleen maar vergroten. Een heeriyk uitje voor de jongste kinderen. In de bioscopen en het Antonius club huis kregen de zesdeklaasers van de la gere schooljeugd een aantal films voor geschoteld over het Oranjehuis. Ruim tweeduizend kinderen hebben de leer zame en interessante films kunnen zien. Het vertrouwen, dat de kinderen op la tere leeftijd moeten stellen in ons vor stenhuis moet een basis bezitten van een gTondige kennis van de functie van de dragers van het hoogste gezag. En goede hulpmiddelen daartoe zjjn zeker de informatieve rolprenten over de konink lijke familie, die enkele dagen geleden zo heugelijk werd uitgebreid. De school jeugd wist dit initiatief over het alge meen wel te waarderen. Groep 4 (blokjesrapen voor jongens van 9 jaar): 1. Robbie van Ginkel, 2. Erik Weeda, 3. Dirk de Kreet. Groep 5 (idem): 1. Robby Rijsber- gen, 2. Marti Filippo, 3. Wim Sjaardema. Groep 6 (zaklopen voor jongens van 10 jaar): 1. Nico Pauw, 2. Paul den Heete, 3. André Velthuis. Groep 7 (idem): 1. Paul Harteveld, 2. Peter Wolters, 3. Ronnie van Vonderen. Groep 8 (hardlopen voor jongens van 8 jaar): 1. Rob Zandbergen, 2. Peter Stavleu. Groep 9 (idem): 1. Erik Bosch, 2. Wal ter Burgering, 3. Raymond Blankestein. Groep 10 (ringsteken voor meisjes van 11 jaar): 1. Marise Breedveld, 2. Nellie v. Voorthuijzen, 3. Ankie Koster. Groep 11 (idem): 1. Greetje Paauw, 2. Leny Klein, 3. Conny de Graaf. Groep 12 (blokjesrapen voor meisjes van 9 jaar): 1. Jolanda v. d. Maarel, 2. Anja Heemskerk, 3. Maddineke Nieu- wenhuizen. Groep 13 (idem): 1. Marja Boogaards 2. Lies v. d. Veer, 3. Gemma van Buuren. Groep 14 (zaklopen voor meisjes van 10 jaar): 1. Ansje Fakkel, 2. Margriet van Haasteren, 3. Anneke Noordervliet. Groep 15 (idem): 1. Jeannette Regeer, 2. Anke Brand, 3. Bertina de Lavie. Groep 16 (hindernisbaan voor jongens van 11 jaar): 1. Jan v. d. Berg, 2. Wim Fakkel, 3. Jan Rijsbergen. Groep 17 korfbalwerpen voor meisjes van 12 jaar): 1. Yvonne Nagtegaal, 2. Willy de la Rie, 3. José Ouwerkerk. Geslaagde Doeos-sportdag Op de fraaie terreinen van het sport complex van de v.v. DOCOS werd voor de zevende maal de Sportdag gehou den voor de jeugd. Om tien uur werd de dag geopend door de geestelijk ad viseur. pastoor N. J. Commandeur. Daarna werden o.l.v. jeugd- en hulp leiders, van wie sommigen 's morgens om zes uur reeds met de voorberei dingen waren begonnen, de onderde len afgewerkt. Helaas was de belangstelling van de zijde der ouders minder als in voor gaande jaren, maar dat weerhield de voetballers er niet van zich tot het uiterste te geven in de onderdelen paalschieten, ballengooien, sprintwed strijd, hindernisrace en ringschieten. Daarna werden onderlinge wedstrijden gespeeld, waarna de jeugd- en hulp leiders in een onderlinge wedstrijd na een sportieve strijd met 44 de pun ten deelden. De hulpleiders wisten ten slotte te zegevieren daar zij wat ge lukkiger waren met het nemen van de penalty's. Tenslotte volgde de prijsuit reiking door de voorzitter van de Jeugdcommissie, de heer L. Dingjan, die een ieder hartelijk dankte. Adspiranten: 1 L. Dickhoff 243 pnt; 2 R. Dubbeldeman 208 pnt; 3 W. de Bree 207 pnt; 4 C. Koolloos 204 pnt; 5 A. Brandenburg 192 pnt. Pupillen: 1 M. v. d. Capellen 204 pnt;.2 M. Beugelsdijk 203 pnt; 3 J. van Leeuwen 187 pnt; 4 K. Staatshof 186 pnt; 5 F. v, d. Linden 183 pnt De Leidse vereniging „Konin ginnedag" heeft op 30 april een brief verzonden aan H.M. de Ko ningin met de volgende inhoud: Aan Hare Majesteit de Konin gin, Paleis Soestdijk. Majesteit, In deze vreugdevolle dagen uw verjaardag feestelijk vierende, bieden bestuur en leden van do vereniging Koninginnedag-Leiden Uwe Majesteit en Haar gezin eer biedig hun gelukwensen aan. Namens het bestuur: Judo-demonstratie met knipoogje van oranjezon Op het Stadhuisplein oogstte sport school De Vries vooral by de jeugd veel succes. Achter de dranghekken en op de gaanderij verdrongen de kinderen zich om toch vooral niets te missen van de Jlu-Jitsu- en Judo-demonstratie. De ze sporten genieten sinds Geesinks zege tocht naar de Internationale top een on gekende populariteit. Midden op het plein lag een grote mat uitgespreid over de straatklinkers. Zo op het oog een nogal harde basis om op neer te komen. De leerlingen en leerllngetjes van de sportschool doken evenwel zo onbezorgd als bevonden ze zich in een wei. In het begin lieten de allerjongsten een aantal eenvoudige basisoefeningen zien. Het gewone werk: vallen en op staan. Op zich heel belangrijk, want in deze sport komt het voornamelijk op het neerkomen. De ouderen, v\ enkele de zwarte band droegen, snoekduiken over enkele neergehurkte kameraden, tot wel vier toe. Uiteraard waren in de demonstratie ook handtas telijkheden opgenomen. Er werd ge vloerd dat het een lieve lust was. De leerlingen hadden plezier, de kijkers ook. Kinderen langs de lijn schaterden om de allerjongste van nauwelijks een meter lang, die de oudste medeleerling vakkun dig op de mat legde. Toen tenslotte de hele meute adspiran- tjes als een bijenzwerm op een neerge hurkte kameraad kropen, was het deze wel wat teveel. Hij slaagde er niet in de krioelende worstelaartjes van repliek te dienen en bleef uitgeput in horizontale stand liggen. Daarmee kwam ook het einde van de show, die van dê zon af en toe een knipoogje kreeg. „Stille Tocht" vanuit Marekerk De herdenking van de gevallenen zal morgenavond, te 19.30 uur precies, in de Marekerk te Leiden plaats heb ben. Toespraken worden gehouden door de burgemeester en door Paul Steenbergen. Medewerking verleent het Jeugd-Kamerorkest. Na afloop van de herdenking vindt de Stille Tocht plaats naar het monu ment tegenover de molen „De Valk". Er bestaat aldaar gelegenheid tot het leggen van bloemen. In tegenstelling tot vorige jaren zal de Stille Tocht thans aanvangen bij de Marekerk. De bezoekers van de herdenking, die aan de Stille Tocht wensen deel te nemen, kunnen zich aansluiten bij de overige deelnemers, die zich op het voetpad van de Mare, ter hoogte van de kosterswoning, zul len opstellen. Uitsluitend voor de nagelaten be trekkingen van de oorlogs- en ver- zetsslachtoffers bestaat de gelegenheid zich vooraan in de stoet op te stellen. Men wordt verzocht in de Stille Tocht geen vaandels en vlaggen mee te voeren. Na afloop van de tocht zal de Ver eniging van Ex-politieke gevangenen uit de bezettingstijd een korte bijeen komst houden in hotel „Centraal" op de Breestraat. CH. F. VAN DER WEIJDEN, Bij de fa. De Water op de Haarlem merstraat is vandaag de heer T. H. Rui ten wegens het feit dat hij gedurende 12M: jaar bij de juwelierszaak als 1ste horlogemaker werkzaam is, in de bloe metjes gezet. Bovendien werd hem een gouden horloge met inscriptie aange- Het Kath. Vrouwengilde, afd. Lel den houdt hedenavond een bijeenkomst in restaurant Bernsen, waar zuster Fausti na zal spreken met als aantrekkelijk on derwerp: „Ik sprong over de rotzooi". Zaterdag 6 mei a.s. organiseert do KWJ-Leiden weer een van zijn bekende dansavonden. De muziek op deze avond wordt verzorgt door de Minions uit Lei den. Zoals gewoonlijk belooft het weer ben gezellige avond te worden. Het wordt gegeven In de Kleine Burcht, Nieuwe Rijn 19, aanvang 8 uur. Ieder een is van harte welkom. De Nederlandse BUndenbond, afd. Leiden herdacht zaterdag het 40-jarig bestaan. Van 35 uur is er receptie in „Den Burcht" en 's avonds wordt een feestavond gegeven met medewerking van het Leids Zolder-cabaret. Het secretariaat van de vereniging „Koninginnedag" ontving, naar aanlei« ding van het aardige feestprogramma dat gisteren werd uitgevoerd, vele brie ven en telefoontjes van tevreden Leide- naars, die zich ale Md van de vereniging opgaven! Botsing op Rijksweg 4A Op de Rijksweg 4A tussen de Leider- dorpse brug en de afrit naar Zoeter- woude vond vanmorgen omstreeks half tien een botsing plaats tussen een trai ler en een personenauto. De trailer, die met hout beladen was, verloor een ka trol. Toen de bestuurder dit merkte bracht hy zyn wagen op de vluchtstrook tot stilstand. Ondertussen raakte een achteroprijdende personenauto, die werd bestuurd boor een 61-jarige vertegen woordiger uit Amsterdam, met een van zijn wielen de katrol en het gevolg was een klapband. De onbestuurbaar gewor den auto schoof onder de trailer en werd zwaar beschadigd. De bestuurder moest met inwendige kneuzingen in een Leids ziekenhuis worden opgenomen. NOTARIS H0LTKAMP Op zijn verzoek is aan notaris N. W. Holtkamp eervol ontslag verleend uit zijn ambt van notaris ter standplaats Leiden met ingang van 2 januari van het volgend jaar. Notaris Holtkamp werd in 1942 tot notaris te Leiden benoemd, na eerst kandidaat-notaris te zijn geweest in Assen, Veendam, Enschede en daar na gedurende 14 jaar op het kantoor van notaris Markusse aan de Hooi gracht. LEIDSE AGENDA DINSDAG 2 MEI Kath. Vrouwengilde Spreekster Zr. Faustina, Restaurant Bernsen, 19.45 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden aanvang cursus 8 uur gebouw G. G. en G. D. WOENSDAG 3 MEI Dodenherdenking Spreker Paul Steenbergen, Marekerk, 19.30 uur. Kath. Nat. Bond voor EHBO afd. Leiden extra oefenavond 8 uur gebouw G. G. en G. D. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Geopend voor spoedeisende gevallen: Doeza Apotheek, Doezastraat 31, tel. 21313. LEIDERDORP A.s, woensdagavond 3 mei, 7.30 uur precies, zal in de aula van de Chr. ulo aan de Van Geerstraat de dodenherden king worden gehouden, waar iedereen harteiyk welkom is. De herdenking zal bestaan uit de op voering van een gedeelte uit het boek „De Vliegenvanger" van Steinbeck. In verband met de tydsplanning dient pre cies 7.30 uur te worden begonen, zodat men na die tyd niet kan worden bin nengelaten. Sfeervolle taptoe op Pieterskerkplein Het feöriek verlichte Pieterskerkplein vormde een Ideaal decor voor de tap toe, verzorgd door „Kunst en Genoe gen" en „Concordia". Ann het prille groen van do Unstnnjebomen hingen nog de druppels van de regen, die eerder op de avond de straten had opgefrist. Zeer velen hadden zleh rond liet plein geschaard. Om toch vooral niets te nils- sen waren sommigen In de vensternis- sen van het Gravensteen geklommen; voor de allerkleinsten was er een com fortabele plaats op de brede schouders van vader. „Kunst en Genoegen" stal Ieders be wondering. Dit keurcorps toonde zich 'n waardig Kerkrade-kamploen met de voortreffeiyke en prettig in het gehoor liggende muziek. Vooral de fluitisten blonken uit. By de vlekkeloosheid van de klanken voegde zich een perfecte harmonie In de bewegingen. Nu eens met plechtige passen, dan weer in vlot marstempo veranderden de blauwe ba retten van plaats. „Concordia" betrad het taptoe-terrein met een avant-garde van kortgerokte majorettes. Dit gezelschap had het na deel samen op te treden met K G. waardoor een vergeiyking ln het nadeel van Concordia uitviel. Dat was jammfer, maar onvermydeiyk. Het veelhoofdige publiek beloonde hun optreden na af loop evenwel met een waarderend ap plaus. De serenade op het plein zal me nigeen hebben verlost van do gedachte, dat een Leldenaar niet trots kan zyn op zyn stad. Er zullen elders weinig plekjes zyn, die zo sfeervol zyn by avond verlichting als Leidens Pieterskerkplein. Gymnastiek op Stadhuisplein Hun sportieve bydrage tot de fees- teiykheden van Koninginnedag leverden 5 gymnastiekverenigingen, die op het Stadhuisplein ten aanschouwe van o.m. de burgemeester en zyn vrouw en leden van het Oranjecomité hun kunnen toon den. Ook van de zyde van hot publiek was grote belangstelling voor deze de monstraties. Om tien uur marcheerden de verenigingen Jnhn, DOS. Nleuw- Brunhllde, Groen-Wit en Victorie het plein op om te zorgen voor anderhalf uur ontspanning. Heiaas was de waar dering van de toeschouwers niet be paald gul, hoewel enige uitzonderingen werden gemaakt. Zo byvoorbeeld voor de dames die aan de brug met ongeiyke leggers succes oogstten en voor menige rilling zorgden by de Leidenaars. Nog erg jong waren de gymnasten van DOS, die desondanks hun vrye oefeningen fraai uitvoerden. Ook de lange matten werden uitgelegd waarop de dames van Victorie en Groen- Wit ko~ rollen voor- en achterwaarts verrlehuen. COMMISSARIS KLAASESZ OPENDE GEBOUW VAN „RIJNLAND" AAN DE KNIPLAAN TE VOORSCHOTEN Skiffeur Jan Wienese doopte een der boten Als St. Nlcolaas op 5 december voer mr. J. Klaasesz, commissaris van de koningin van Zuid-Holland, maandag middag de haven van de roeivereniging met de boot van de Prov. Z. H. binnen. Staande op de voorplecht, buigend en wuivend, nam hy de aubade van de aan wezigen ln ontvangst, die zongen: "Zie ginds komt de stoomboot." Toen de boot aan de kade gemeerd was en de com missaris en z(jn echtgenote wet aan vaste wal hadden gezet, sprak de voor zitter van de roeivereniging, dr. W. de Waal, het welkomst- en openingswoord. Hy schilderde de geschiedenis van de jonge vereniging. Opgericht 3 Juli 1965, de eerste paal geslagen 1 Juni 1966 en nu 1 mei 1967 de opening van het com plex. Er is hard gewerkt, veel hinder nissen zyn genomen en daarom was er sprake van een hordeloop, maar mr. Klaassesz reageerde hier later op. "U wist ze te nemen en u wist biykbaar de weg". De roeivereniging was biy met het mooie complex, dat was uit alles te merken. Een mooie haven, een prach tige botenloods, een aanlegsteiger en een mooie cantine. Architect C. J. de Bruin uit Rotterdam, klaarde het geheel. Mr. J. Klaassesz hield zoals gewooniyk een zeer humoristische toespraak. De commissaris is een verwoed postzegel verzamelaar. En zo als dat gaat, waar je er veel van hebt, wordt gewoon, maar byzondere exemplaren op de kop tikken, schenkt extra voldoening en zo gaat dat ook met het openen van gebouwen. Ope nen van gemeentehulzen, bejaardencen tra en derg. wordt massawerk, maar openen van botenhuizen en toiletgelegen- heden zijn uitzonderingen. Spr. memo reerde nog zyn banden met "Aegir", maar hees desondanks prachtig de vlag van "Rynland". "Vakkundig," zei de voorzitter van Rynland. Van de Ned. Nat. Roeibond kreeg do Jonge vereniging de Ned. driekleur en daar was ook een mast voor gereserveerd. Bovendien kreeg de commissaris Klaassesz een prachtig gedenkboek over de roelsport. Burgemeester L. de Kool van Voor schoten was de mening toegedaan, dat Voorschoten te weinig gelet heeft op zyn positie nl. gesitueerd te zyn aan het wa ter en daar te weinig van geprofiteerd te hebben. Doch dit particuliere Initia tief juichte hy ten zeerste toe. Na de officiële toespraken volgde het dopen van de boten. Het vlaggeachlp ontving de naam "Berblce" gevolgd door "Duivenvoorde", "Bellesteyn" en "Wlld- lust". De overige boten ontvingen de na men van bekende skiffeurs zoals C. T. Neumeyer en Jan Wienese. Deze laatste doopte zyn eigen boot. Hierna werden de boten voorgeroeid en werd het clubge bouw bekeken. Het geheel heeft een prachtige accommodatie. Roeivereniging "Rynland" zal wei gaan groeien, bloe ien en deze vereniging, afgestemd op de Haagse agglomeratie krygt een taak ln dit nieuwe recreatiegebied. Aanwezig waren verder diverse autoriteiten zoals het voltallige gemeentebestuur van Voorschoten, dat de Konlnginnefeesten ln Voorschoten ln de steek moesten la ten voor dit evenement, de burgemeester van Leidschendani en Voorburg, beken de figuren van roeiverenigingen uit de omstreken en bekende personen uit de roelwereld.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3