Macbird SENF NAM MET 50 UUR BEAT AFSCHEID Hoogt epunten ontbraken een ffoeie; Een satire die aan oppervlakte blijft Ulyssesrel sudderde voort Bo Widerbergs ,Elvira kanshebber in annes Pulitzeiprijs voor Albee TELEVISIE VANAVOND RADIO VANAVOND PAGINA 2 DE LEIDSE COURANT DINSDAG 2 MEI 1967 (ADVERTENTIE) Geen fusie zegt de C.H. U. TWEE vermeldenswaardige verkiarin- gen zijn er dezer dagen gedaan op de politieke toogdag van de Chrlstelijk- Historische Unie. Ten eerste dat minis ter Beernink niet zó tegen vernleuwln. gen in de politieke structuur 1a uls met het Kamerlid Beernink het geval bleek te zijn. Ten tweede, dat CHU-voorzitter Tilanus op dit moment gerekend moet worden onder de tegenetanderg van een simpele fusie van do drie grotere confes sionele partijen. Geen sterveling had van de Chrsltelijk. Historische Unie anders mogen ver wachten. Want de partij die nooit van ongeduld heeft staan te trappelen om iets anders te worden dan dat wat ze Is, zou wel een raar figuur slaan als ze ging pleiten voor een snelle fusiv; op het moment dat de opportuniteit van zo'n fusie al weer afgeschreven wordt door protestanten en katholieken die haai eens bepleit hebben. Zelfs het wrange mopje dat de CHU mqrgen pas aan vandaag denkt, gaat hier niet op. JJET afschrijven van een fusie zonder meer lijkt ons overigens een zaak waarover men het in een gesprek tussen KVP, anti-revolutionairen en christelljk- historlschen snel eens kan worden. Een fusie zou alleen toe te juichen vallen, wanneer ze Kan plaats vinden op basis van een zeer duidelijk politiek program. Anders gaat men een mam moetpartij" ontwerpen, die de kwnlen die haar bestanddelen nu kennen, in een veelvoud zou repeteren, Politiek zou het dan een partij worden met lemen voeten en ledereen mag in twijfel trekken, dat op die manier de politiek in Nederland iets zou krijgen van de dynamiek die iedereen begeert. Heilzaam zou de politieke fusie van protestanten en katholieken alleen zijn, wanneer ze, met als zeker resultaat het verspelen van een deel van de traditio nele aanhang, duidelijk programpartij worden zou. Maar de huidige CHU is daarvoor bepaald nog niet rijp; het valt haar te verontschuldigen, daar immers ook de KVP en de Anti-Revolutionaire Partij pa« een paar jaar bezig zijn de weg naar dat politieke doel te banen. MU het vertrouwvol beraad tussen de j 1" drie grotere confessionele groepen pas begonnen is, moet men er maar niet op lekenen dat iemand van de deel- I nemers onthult wat er uit de bus zou kunne» komen. Het ongeduld van hen die een radicale wijziging in onze poli- tieke structuur wensen behoeft op zlch. I zelf nog niet uit te sluiten, dat anderen de modernisering van ons politieke stel sel in etappes willen uitvoeren. KVP, AR en CHU zouden bijvoorbeeld J in eerste instantie kunnen gaan streven naar een gezamenlijk politiek program, naar gezamenlijke afspraken' terzake van regeringsprogram en kabinetsfor matie, naar lljstverbindingen en wan. neer er spoedig iets zou komen van een gemengd kiesstelsel naar gezamen lijke kandidaten op daarvoor geschikte plaatsen. Dit heeft echter allemaal alleen maar zin wanneer men het eena kan worden over een duidelijk program, inclusief de bereidheid om de meest urgente punten daarvan ook metterdaad urgentie te ver lenen. Bij KVP en AR is nog lang niet alles ,,koek en el", maar wc belasteren de lieren Beernink, Tilanus en Mellema niet, wanneer we opmerken dat hun Unie ons nog de meeste hoofdbrekens bezorgt. En dan vanwege haar onzekere poli tieke indruk meer dan vanwege het be stendige antl-papisme bij een deel van haar leden. (Van een onzer verslaggevers) 8CHEVENINGEN - Rond half twaalf gisteravond namen de laatste tieners voor altijd afscheid van het Schevenlngse Casino, waar ztj twee seizoenen lang gedanst hadden op muziek van In totaal 525 beatorkesten. Nooit meer zullen zij zich daar met hun favoriete muziek kunnen vermaken, want Zwolsmap oor deelde het Casino voor andere doeleinden boter geschikt. Welke «lat zijn blijft vooralsnog wat duister. Om dit definitieve afscheid te vieren besloot beathogepries- ter Jacques Senf zl|n discipelen In de meest populaire beatterapel nop eenmaal te vergasten op een non«tnn«how. die liefst vijftig uur zou duren. Rlltia vUf. honderd orkesten zegden belangeloos hun medewerklrr- toe. waaruit ongeveer 130 orkesten geselecteerd werden. Grote namen als Farrlngs. Motions Outsiders en Snnrlv Coast kwamen echter niet In het logboek voor. De show ging vrijdagavond zeven uur van start om tot vier uur 's nachts ongeveer zechor-dTrf bernele*** fp fretten Een niet bijster succesvol begin m«nr gezien de steeds rta'en''e hpinnostellfn" voor de vrildngnvond n'« uhe^frosnvonH toch nok weer niet s'-vht 7»torde<» en zondag trokken rond nveo*nopnbnif dui zend bezoekers terwtil de financiële k'nn op de vuurntti gisteren kwam. toen ongeveer drieduizend tieners wee nonr het afscheidsfeest vonden Puim acht duizend bezoeker*: dus ai die menden werden in toom gehouden door tweeën twintiv man nersnneel die bet niet zo moelliik hadden omdat het mih'iek z.i*h ook dit laatste weekend rustic wi'de houden. Afbrekend optreden Even zag het er zaterdagnacht echter naar uit, dat de rust verstoord zou wor den door het optreden van do Dolftso rhvth- and bluesgroup de ..Tee-Set", die de laatste tijd probeert het record zalen- afbreken op zijn naam tc krilcen. Zo tegen het eind klimt gitarist Rav Fenwick achter de microfoon en z.wecpt met het oude rogk and rollnummer van ex- vr li gezel Flvls Preslev ..Jaühouse rock" het publiek op om de zaal af tc breken Met kreten nis ..I don't like that curtain there Tear it down". Fen kleln moest verboden worden. Het heeft niets mei. muzikaliteit te maken. In Zwolle werd door deze show een half theater vernield. Het wordt tijd, dat de zaal- eigenaren de koppen bij elkaar steken en beslissen de Tee-Set" niet meer te con tracteren. Wellicht zal manager Kuppens dan pas inzien, dat hij zijn Jongens niet meer in de hand heeft en het momenteel de verkeerde kant uitgaat. Overigens was dit buiten een paar kleine ongeregeldheden de enige smet op dit feestelijke weekend met die weemoedige ondertoon. Toen het publiek gisteravond huiswaarts ging, bleef 't per soneel nog na om de boel op te ruimen en wat met elkaar te babbelen. De mees ten zuBen elkaar wel niet meer terug zien. En dat weegt toch we! zwaar als men twee Jaar samen aan het succes van bet Casino heeft gebouwd. H. A. Leider Spaanse communisten overleden MADRID (A.F.P.). In Madrid, waar hij een gevangenisstraf van veer tien jaar uitzat, is gisteren overleden de communistische leider Justo Lopez de la Fuente. In de burgeroorlog was hij commandant in het republikeinse leger. Hij week uit naar de Sovjet-Unie. In de laatste wereldoorlog was hij leider van een groep partisanen, die achter de Duitse linies opereerde. KRO-reporter gewond bij Damrellen HILVERSUM (ANP) Een KRO-ver- slaggever, Felix Hulainga, die gister avond gewond is bij de ongeregeldheden op de Dam in Amsterdam, zal een aan klacht indienen. Een marechaussee, al dus zijn lezing van het gebeurde, drong door het publiek naar hem toe, riep: „De gedeelte van het nnbllek ging er «nette op j 'Al Je wel krijgen" en gaf hem een tik werd door het goede lnarriioen van Senfs tretrainde orde-arm in toom gehouden Moedwillige verniel In ven vra gen nan publiek door een beatgroep een soort korte wapenstok op het gezicht. Hij moest in het Binnengasthuis worden behandeld, waarna hij naar huls kon gaan. NEDERLAND I STER (Reclameuitzendingen om 18.55, 19.56 en 20.16 uur) NTS 18.45 uur: Pipo de clown 18.50 uur: Nieuws in het kort 19.00 uur: Stichting Socutera KRO 19.05 uur: A nagy fanal, Hon gaarse muziek 19.10 uur: Batman. t.v.-serie NTS 20.00 uur: Journaal 20.20 uur: Zendtijd Politieke Par tijen (Boerenpartij) „THEATER" BRENGT PROVOCEREND STUK 55 Op een rumoerige één mel-koninginne- dagcomblnatie van gisteren, had in een zeer rustige Koninklijke Schouwburg de Haagse première plaats van het provo cerende „Macbird", een satire op het (Amerikaanse) gezag. Een voorstelling die misschien wel symbolisch genoemd kan worden: in de „Konlnkiyke Schouw burg" een aanval op het gezag, zoals de hele dag her en der gekenmerkt Is ge weest door een botsing van gezagsge trouwen en revolutionairen. „Macbird" stelt de interne machtsstrijd rond de Amerikaanse presidenten Ken nedy en Johnson aan de orde: in een Shakespeariaanse parodie wordt John son (Macbird) beschuldigd van de moord op Kennedy (Ken Ó'Dunc); bovendien wordt Robert Kennedy als een even gro te machtswellusteling voorgesteld: hij voert de plannen uit van zjjn vermoorde broer om een Kennedydynastie te vesti gen. Barbara Garson heeft de situaties met een vlijmscherpe pen beschreven, de teksten (naar Shakespeare) zijn zeer ge raffineerd en niemand wordt bespaard, Johnson evenmin als Kennedy. In feite richt het stuk zich niet alleen tegen de toestand in de Verenigde Staten, maar tegen elk vorm van gezag, bestuur en macht, die slechts door oneerlijkheid, moord en doodslag verworven kan wor den. In zoverre preekt Barbara Garson de anarchie. De Interne Amerikaanse situatie raakt ons niet te weinig om alle details In het Will Meisel overleden BERLIJN. D.P.A.De Berlijnse componist en muziekuitgever Will Meisel ls zaterdag in Müllheim na lang durige ziekte overleden. Hij werd 69 jaar. Meisel componeerde vele bekende melo dieën, onder andere „Ilona", „Fr&ulein pardon", „Einde Freundin, so goldig wie du", „Ein Walzer für dich", „Wir wollen freunde sein fürs ganze Leben" en Van zijn operetten worden de uit 1935 daterende „Frau lm Spiegel" en de uit 1943 stammende „Kóningin einer Nacht" nog steeds opgevoerd. Barbara Garso Toneelbeeld/regie Hans Crolset Rolverdeling: Macbird Siefi» Vroom Lady Macbird Margriet de Groot ie heks SJoukje Hooymayer Ie heks Hans Pauwels 3e heks Carol Liassen Robert Ken O'Dunc "Albert Abspoel en verder. Hans Crolset, Arthur Boni. Margreet Blanken. Onno Molenkamp. Jan Kleboom. Liselot Beekmeljer. Else Valk. Joop Keesmaat. Jan Verhoeven. Marijke FrlJUnk. Henk Voges. Kris stuk on de juiste waarde te schatten of te begrijpen. Veel van de humor om Shakespeareverdraaiingen ls door de taling verloren gegaan, hoe knap geestig Aad Nuls ook geweest is daarbij. Te weinig van de met de Amerikaanse regering samenhangende problematiek (Vietnam, rassendiscriminatie, de kern bewapening), die in Nederland belang rijker en actueler is, komt aan de orde. Opvoering van het stuk is slechts ge rechtvaardigd als men het eigenlijke the ma van Barbara Garson (het preken de anarchie) tot uitdrukking wil bren gen, hetzij omdat men daar volledig ach ter staat, hetzU omdat men er om aller lei redenen mee wil sympathiseren. In de voorstelling van Hans Crolset komt niet tot uiting wat hij met het stuk heeft gewild. Hij heeft eert vrolijke voor stelling geregisseerd, in een aardige, mo dieuze vorm niet pop-art effecten en der gelijke. maar het bleef slechts amusant, het werd niet bitter, verontwaardigd of verontrust. Als men de tekst leest, krijgt men de indruk dat de laatste kwalifica ties vooral van toepassing moeten En dan mag Hans Crolset in de proloog wel optreden in de gedaante van Peter Lohr; het feit dat hij tijdens de proloog zijn vermomming aflegt, karakteriseert zijn voorstelling die in zijn beste momen ten nog ver onder de scherpte van „Zo is hetblijft, maar vaak zelfs onder het peil van de zwakste gedeelten uit het roemruchte tv-programma blijft. Dat heeft tot gevolg dat men nogal koel en vanaf een grote afstand de voor stelling beziet, als een vreemd spektakel uit een wereld, waar wij gelukkig niets mee te maken hebben, omdat wij niet in (Van c 2 correspondent CANNES Op het filmfestival van Can nes is gisteren de officiële Argentijnse Inzending „Maandags kind" vertoond. Deze Argentijns—Amerikaanse co-pro- duktle werd ln vele talen en tradities In Porto Rleo opgenomen. Producent Is de Mexicaanse inwoner van New York Andre du Kona, die zich gewoonlijk bezighoudt met reclamespots voor speelgoed voor de Amerikaanse televisie. De hoofdrolspelers zijn Geraldlne Page en Arthur Kennedy, bijrollen worden vervuld door de 11-Jarige Debonui Reed en de 13-jarige Roberto Parllla. De film werd geregisseerd door Leopoldo Torre-Nlissoo en handelt over een Ameri kaans gezin in Porto-Rico. Torre-Nllsson verklaarde „Het ls een confrontatie van een vermogende moor ongelukkige familie mot een maatschappij die ondanks de slechte economische omstandigheden voor het leven wil vechten." Een verwend 11-jarig Amerikaans meisje zoekt ln de film tussen Porto Rl- caansc vluchtelingen naar haar pop. De titel ls ontleend aan het versje „Maandugt. kind heeft een knap gezicht", wat Torre- Nilsson opvat als een knap uiterlijk waar weinig achter zit. Zweden kwam voor de dag met een voudige. gevoelige weergave van een destragedie die volgens vele critici kanB maakt op een prijs. „Elvira MadJgan" werd geregisseerd door de 36-jarige Bo Wlderberg. De film is gebasseerd op de dubbele zeir- moord van graaf Six ten Sparre en zijn geliefde Elvira Madigan, een koorddanse- res ln een circus, die ln 1889 plaatsvond Sparre liet zijn vrouw en twee kinderen In de steek en desserteerde uit het Zweed se leger voor een korte tijd van geluk met- Elvira ln Denemarken. De geliefden be sloten een einde aan hun leven te maken toen hun geld opraakte en ze Inzagen dat zij ln de maatschappij nooit meer geac cepteerd zouden worden. De film, die pas vorige week ln Zweden ln première ging, weird ln kleuren bij na tuurlijk licht opgenomen De handeling speelt zich grotendeels buitenshuls maar bij binnenopnamen werd zo dicht mogelijk bij de ramen gefilmd. Er ls maar weinig dialoog en Wlderberg verklaarde later op een persconferentie „Ik br- schouw het als een stomme film. het ls geen praatfilm", De hoofdrollen worden gespeeld door Thommy Berggren en het 17 - jarige school meisje Pia Degermark. die beiden op de persconferentie aanwezig waren Wlderberg zed dat hij Pia had uitgeko zen omdat hij een Intelligent meisje nodig had ..die erg moeilijk te vinden zijn onder de beroepsactrices in Zweden' HIJ ze! dat hij Iemand wilde hebben die niet acteerde maar natuurlijke reacties toonde. Pia Degerberg werd aangezocht nadat de regisseur een krantenfoto had gezien waar ae met de Zweedse kroon - danste. „Elvira Madigan" ls niet alleen Pias eerste Ü!m. maur misschien ook haar laat ste. ZIJ ls van plan haar school af te ken en talen te gaan studeren. Het geschil over de film Ulysses, wi vam de festivalleiding de ondertitels heeft verminkt, 6leepte zich vandaag voort zoo der dat een van belde partijen tot daden overgingen. De Amerikaanse regisseur Joseph Strick heeft geélst dat de film voor Jury en pu bliek gedraald wordt met de oorspronke lijke ondertitels, en gedreigd de film te rug te trekken en andere regisseurs te vragen dit voorbeeld te volgen. Ulysses, een v erfilming van James Joyces beroem de boek. is een officiële Britse Inzending Robert Favre Ie Bret, de directeur van het festival, vergaderde vanmiddag met de jury en beloolde de ondertitels te herstel len voor vertoning aan Juryleden en Jour nalisten die daar prijs op stellen. Vele Juryleden begrepen de Engelse tekst toen de film zaterdag vertoond werd, boven dien woonden sommige leden de middag voorstelling bij. toen de film nog intact was. De Franse regisseur Claude Lelouch 1 ïeeft echter protest aangetekend omdat hij slechts de avondvoorstelling kon zien. waarbij 200 ondertitels gedeeltelijk zwart waren gemaakt omdat Le Bret de taal te krachtig vond. Le Bret zei dat hij pas na een vergade ring van de volledige directie kan beslui ten of de film aan het publiek vertoond kan worden. Strick zei dat hij deze verga dering morgenochtend zal afwachten. dat verre land overzee wonen, dat ln de opvatting van Hans Croiset een coca- colalandje met rare trekjes is. De klank en het effect van „Macbird" in het land van herkomst, zullen hier niet be reikt worden door deze voorstelling. Ter wijl in Amsterdam de première ging van „Gijsbrecht van Hall", een parodie het voorbeeld van „Macbird" en naar teksten van Vondel over voor ons actuele situaties, kon men in de Koninklijke Schouwburg zodoende redelijk geamu seerd en in een veilige stoel op afstand kijken naar deze gemiste kans. Het spel had niet de geladenheid, die een grotere betrokkenheid eventueel nog mogelijk had kunnen maken. De rol van Macbird (Siem Vroom) was te clownesk; de Ken O'Duncfamilie bestond mee wassen poppen dan uit mensen, hetgeen pas aanvaard was geweest als het be angstigend was geworden. Margriet de Groot viel op als Lady Macbird. Jan Verstappen NEW-YORK A P-REUTER) De Amerikaanse toneelschrijver Edward Al bee heeft de Puiitzerprijs voor toneel gekregen voor 7-ijn stuk „A delicate balance". De in 1928 geboren. Algee is «1e auteur van het omstreden toneelstuk „Wie is hang voor Virginia Wooif"?. Bernard Malumud kreeg de pr^js fictieromans op groiul van z\jn boek „The Fixer". De prijs voor historisch werk ging naar William Goetzmann, voor biografie en autobiografie naar Justin Kaplan, voor poëzie Anne Sexton en voor muziekcompositie naar Leon Kirchner. Voor journalistiek werk zijn acht onderscheidingen beschik baar gesteld. Een ervan is voor John Hughes van de Christian Science Moni tor wegens zijn artikelen over de co munlstische staatsgreep in Indonesië de gebeurtenissen daarna. De St.-Louis Post-Dispatch schrijft gis teren vernomen te hebben, dat de advi serende raad van de Pulitzerprijzen zijn veto heeft uitgesproken over toekenning van de prijs voor internationale verslag geving aan Harison Salisbury voor zijn berichtgeving uit Hanoi. Een uit jour nalisten bestaande jury had. volgens de Post-Dispatch, met vier tegen één stem Salisbury willen onderscheiden voor zijr werk, „dat blijk gaf van onderne mingsgeest en invloed ln de hele wereld en algehele betekenis had die opwegen tegen bepaalde gebreken wat betreft de verslaggeving". De Jury bracht advies uit aan de raad, die na verhitte debatten over het werk van de adjunct-hoofdredacteur van de New-York Times besloot de prijs toe te kennen aan John Hughes van de Chris tian Science Monitor, voor zijn artikelen over de slachting ln Indonesië na de mislukte staatsgreep. De leden van de raad die tegen onderscheiding van Salis bury gekant waren, beriepen zich op het feit dat de verslaggever geen bron nen kon noemen voor zijn berichten over dodencijfers uit Hanoi. Op een ver gadering van 15 april hield Joseph Pu litzer Jr., uitgever en redacteur van Post-Dispatch, een welsprekend plei dooi voor handhaving van de journa listieke Integriteit van de prijzen. Ook na een derde geheime stemming bleef de raad echter tegen Salisbury, en voor Hughes. De orkestvereniging Musics onder lei ding van Jan Out geeft maandag 22 mei een concert in de Kurzaal te Scheveningen. Solist is Herman Uhl- horn, die het Eerste pianoconcert van Chopin zal vertolken. Verder staan werken van Joh. Wagenaar, Franck en Debussy op het programma. KRO 20.30 uurj Wie was Arthur Seyys- Inquart, documentaire 21.15 our: De wrekers, t.v.-serie 22.05 uur: Vanavond in Nieuws- 22P35 uur: Epiloog door W. de Graaff, pr. NTS 22.40 uur: Tweede journaal 22.45 uur: TELEAC 23.00 uur: Kernfysica (29) 23.30 uur: Sluiting NEDERLAND II STER (Reclameuitzendingen om 20.01 en 22.00 nnr) NTS 20.00 uur: Nieuws in het kort 20.05 uur: The Virginian^ t.v.-serie 21.15 uur: Dansen, wereld kampioenschap 22.05 uur: Tweede journaal 22.20 uur: Sluiting TELEVISIE MORGEN NEDERLAND I VARA 17.00 uur: 10-1-, tienerprogramma 17.35 uur: Sluiting KRO 10.00—20.35 uur: Concert door Omroep orkest (1) 20.50—21.80 uur: Concert door Omroep orkest (2) 23.15—23.45 uur: Context, magazine HILVERSUM II AVRO 20.35—21.50 uur: Op de zomertoer, amu sementsprogramma 21.50—22.30 uur: Jazz-spectrum, muziekprogramma 22.55—23.55 uur: Concert door het Concertgebouworkest RADIONIEUWSDIENST HILVERSUM I: 7-00, HILVERSUM II: 7.00, 8.00, 11.00. 13.00, 16.00. 18.00, 20.00, 22.30, 23.55 Radioprogramma •ndtljd pol. part., 18.30 De springplank, 10.33 concertgeb. Ork. 19.00 Nieuws, actual., 19.30 Conclliepostbus, 19.35 Orkestmuz., 19.45 Lezing. 20.00 Omroeporkest, stereo, 21.30 Strijkkwintet, 22.00 Kunst, 22.30 Nieuws. 22.45 Klankbeeld (Oostenrijk), 23.15 Context, 23.45 Licht voé. ensemble, 23.55 Nieuws. HILVERSUM II (298 m) AVRO: 18.00 NWS, actual.. 18.30 Licht ensemble, 19.00 Muzlek- mozaïek, 20.00 Nieuws,, 20.05 Zing met ons mee. 20.35 Op zomertoer (gevar.). 21.50 Jazz- spectrum, 22.30 Nieuws, actual.. 22.55 Concert gebouworkest. 23.55 Nieuws. VERONICA (192 m) 18.00 Jukebox, 19.00 Hot 100 USA, 20.00 Nasvllle-Tennessee, 21.00 This Is Show-business, J.izzjmirn., 22.::" - 1 gogo. .1 Nieuws. 18.03 jelieden, 18.32 Zweedse muziek, 18.45 >rt, 19.40 Llcthe muziek, 20.00 Hand ln hand t Nederland. 20.30 Hoorspel, 21.57 Orkest- WOENSDAG HILVERSUM I (402 m) NCRV: 7.00 Nieuws. 7.15 Gram., stereo. 7.30 Nieuws. 7.32 Radio krant, 7.50 Orkestmuziek, stereo, 8.00 Nieuws. 8.10 Gewijde muziek. 8.30 Nws, 8.32, Gram., stereo, 9.00 Voor de zieken, 9.40 Voor de hulsvrouw. 10.30 Morgendienst, 11.00 Gram.. Praatje. 17.15 Londens Symlonle-orkest. 1 Overheidsvoorlichting: lezing. HILVERSUM II (298 m) VARA: 7.00 Nws. ochtendgymn., 7.23 Gram., reportages. 8.00 Nieuws. 8.10 Gram., reportages, 9.00 Gram., stereo. 9.40 Schoolradio, 10.00 Gram. muziek. riuzlek, 12.00 Licht ensemble. 12.22 Land- tuinbouw, 12.30 Lichte ensemble, stereo, 13.oc Nieuws, actual.. 13.25 Liedjesprogr., 13.50 Ge sproken portret. de Dam: VARA: 16.30 Voor de zlekei 17.00 Voor de Jeugd, 17.30 Gram. muziek. HILVERSUM lil (240 m en FM-kanalen) - AVRO: 9.00 Nieuws, actual.. 9.05 Gevar. muz actual., 17.05 Rhythm and blues. 17.35—18.00 Hillbilly-time, C. and W. muziek. VERONICA (192 m) 7.00 Ook goelemorgen, 16.30 Tijd voor toppers, 17.00 Teenager Muziek Express. BRUSSEL Ned. (324 m) 12.00 Nieuws. 12.03 ANTENNA VANAVOND VIA NED. I Teddy Scholten vaste gaste bij derde net (Van onze omroepmedewerker) HILVERSUM Teddy Scholten is met Ingang van vandaag een vaste gaste in het radioprogramma van de VARA op Hilversum 3. In het verleden presenteerde zij eenmaal in de twee weken op de middengolfzenders van Hilversum het zeer dicht beluisterde platenprogramma „Terwijl de was kookt" maar met ingang van vandaag zal Teddy Scholten voortaan elke dinsdagmiddag van 14.0215.00 uur te beluisteren zijn op een tijdstip dat blij kens de reacties vooral vele vrouwe lijke luisteraars schikt. Ook de titel van deze radiorubriek is aangepast en zal voortaan „De was in de kast" gaan heten. De lunchtijd zal op deze dinsdag via Hilversum 3 worden veraan genaamd door een nieuw radio programma, dat „Ekspres" heet en platen bevat, die bij de lunch worden geleverd door Joop de Roo en Hans Hamburger. Rechtstreekse reportage w.k. ballroomdansen In het Empire Stadium Wembley in Londen vindt vanavond de strijd plaats om het wereldkampioenschap ballroom dansen. Hiervan kunnen ook de Neder landse kijkers getuige zjjn. De N.T.S. verzorgt vanavond een rechtstreekse t.v.-uitzending. Aan de wedstrijden nemen paren uit de vyf werelddelen deel. Het is de bedoeling dat deze door de B.B.C. te verzorgen Eurovisie- reportage van de finales professionals, amateurs en formatiedansen besloten wordt met de prijsuitreiking. Ned. II, 21.15 uur. De Virginian en .„De weg terug naar het goud In de nieuwe aflevering van „The Virginian', die vanavond door de N.T.S. op Nederand 2 wordt uitgezon den, draait alles om een gouddiefstal, vijf jaar tevoren door Sam Harder gepleegd. Als hij zijn straf heeft uit gezeten wil hy het goud teruggeven aan de rechtmatige eigenaar. Sam is de enige die weet waar het goud ver borgen ls. Zijn medeplichtige. George Bleeck, wil de schat echter voor zich zelf hebben. Hij weet Harder over te halen, hem te vertellen waar het goud zich bevindt. Als Bleeck zich echter met zijn vrienden op pad begeeft om. het gestolen goud te zoeken, wordt hy gevolgd door de Virginian en Trampas die met de nodige argwaan het ver loop van de expeditie gadeslaan. Ned. H, 20.05 uur. Wie was Arthur Seyss-Inquart? De K.R.O.-televisie zendt vanavond via Nederland 1 een documentaire uit, die haar oorsprong vindt in onze sombere geschiedenis van 19401945. In die tweede wereldoorlog werd het bestuur van de bezetter over ons uitgeoefend door Seyss Inquart, de bleke, manke figuur die weinig op de voorgrond is getreden. In deze documentaire wordt getracht zijn levensloop na te gaan, die in 1892 begon in het Tsjecho-Slowaakse plaats je Stannern en die in 1946 eindigde aan de galg in Neurenberg. Een KRO-ploeg heeft o.m. opnamen gemaakt in Tsjecho-Slowakye, Oosten rijk, Duitsland en in enkele Nederland se plaatsen waar hij gedurende de be zetting voor kortere of langere tyd ver bleef. Voorts zyn interviews gemaakt met enkele mensen die hem van nabij hebben meegemaakt. Bovendien zyn de samenstellers Hans Bik en Henk Neu- man erin geslaagd enkele bijzonder onthullende films in handen te krijgen, namelijk films gemaakt door leden van het gezin van Seys Inquart. Ned. I, 0.30 uur. Gisteren kregen we voor de derde maal binnen vijf dagen een Nationaal Pro gramma op het scherm. Driemaal was scheepsrecht, want ineens bleek het wèl te kunnen. Een goed programma op een Nationale Feestdag, want voor t.v. is de enige manier om feest te vieren een goed programma te brengen, dat als enige voorwaarde heeft dat het een zo groot mogelijke groep van kijkers amuseert en dat het zo weinig mogelijk kijkers kwetst. Welnu: De Mikado, de al wat bejaarde komische opera van Gilbert en Sullivan, was amusant zeker in de grappige tekstbewerking van Pieter Goemans en gekwetst zouden hoogstens Japanners kunnen zijn en daar zyn er niet veel van in ons land. Overigens: de opvoe ring zou 130 minuten duren; het wer den er 90 Was het goede resultaat te danken aan het feit dat bij de montage dertig percent was weggeknipt? Als dat zo is hebben wij respect voor dat moedige knippen. Wat overbleef was de moeite waard. Alle lof voor Harry de Groot die de muzikale leiding had en voor de vocalisten die de nederige taak kregen (op Annie Delorle na) hun stem aan de plav-backband te leveren. Alle lof ook aan Paul Cammermans die In zijn regie van dit mccr-schulm-dan-pud- ding-gevailetje telkens de goed-llchte toon trof. Hij had een fijne bezetting met Pieter Lutz als beste man en verder bekwaam vakwerk van o m. Jeroen Krabbé. Hans Tiemeyer, Simone Rooskens en Bernard Droog. Hij kon ook beschikken over een voortreffelijk decor van Cor Hermeier en een uitgekiende kostumering. Nationaal Programma In de beste zin van het woord was de reportage van het défilé ln SoestdiJk. Ditmaal extra-aan- trekkelijk omdat er in de paleistuin dit jaar extra-veel te zien was. Regisseur Ger Roos buitte dat goed uit. Jammer dat ln de avondsamenvatting veel daar van weg moest vallen omdat de ervoor uitgetrokken dertig minuten veel te kort bleken. Vg.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 2