MORGENB BRASEM - CONCOURS ook VOOR jou öe n kRAntentuin jjnafe LEIDSE TOP TIEN THE CATS: PALINGBEAT UIT VOLENDAM NON-STOP SHOW IN BODEGRAVEN Ql Een jaar in de vijfde klas met PIET HEIN ZATERDAG 29 APRIL 1967 Zondagmiddag 30 april: finale Brasem-Con cours! Na vier voorselecties is het Brasem- Concours op de finale na weer voorbij. Deze finale belooft een zeer spannende strijd te worden, die om drie uur in de Pancratiuszaal in Roelofarendsveen gaat ontbranden. De jury zal het deze middag nog moeilijker krijgen dan zij het tijdens de voorrondes al gehad heeft. De jury bestond uit de heer Neder- lof, dir. Muziekschool Zwaag, de heer Hein van Berkel, musicus en componist, de heer Mart. Luypen, dir. organisatie Bureau Hol land, en de heer André Korpershoek, mede werker van de Club 500. Zij worden deze middag aangevuld met Hans Blomsma, pro ducer Negram - Delta, Cees Mentink, hoofd redacteur van Teenbeat en Gerard Lohuis, organisator van de Club 500. Ook The Keystones zijn natuurlijk weer aan wezig om tussen de optredens door prettige muziek ten gehore te brengen. Het is natuur lijk zeer moeilijk om een prognose te maken, vooral door de enorme verscheidenheid der finalisten. wie wordt de winnaar De vierde beatband is genaamd The Destructors uit Bilthoven. Hun enthou siasme zal hen zeker tot de best moge lijke prestaties aanzetten. (week 21-28 april) 1. (1) This Is my song Petula Clark en Harry Se com be. 2. (2) Puppet on a string Sandy Shaw. S. (S) Something stupid Frank en Nancy Sinatra. Willy en Willeke Albert!. (7) In my house Golden Earrings. -) Ha, ha, said the clown Manfred Mann. Aan de kop van deze hitparade dus geen verandering. Petula en llarry blijven de lijst aanvoeren al wordt het verschil met Sandle Shaw nu toch wel zeer miniem. Bekijken we de Leidse Top-Tlen verder dan zien we wel degelijk grote verschuivingen. Engelbert Humperdlnck, Whist ling Jack Smith en Michel Polna- reff zijn verdwenen en hebben plaats gemaakt voor o.a. de KJnks, die met hun opgewekte en meeslepende „Mr. i'leasant" uit het niets direct de 6de plaats innemen. Bescheidener waren Cliff Richard (8), die In tegen- stelling tot hetgeen hy zingt, een nieuwe zangcarrière schynt te be- ginnen en Manfred Mann met zyn clown op de 10de plaats. Ook de Turtles hebben zich ver- diensteiyk omhoog gewerkt: van de tiende naar de vyfde plaats ging „Happy together"! schap, ook zy zullen hun beste beentje Rla Parlna, een charmant zangeresje Wy zullen even uw herinnering opfris- uit De Meern dat publiek en jury zeer sen: C5 uit Lelden oogstte veel succes wist te boelen met haar liedjes, door hun originele presentatie met licht effecten terwyl zy ook gebruik maakten De derde beatband heet Tik Sound van een Instrument, dat men niet vaak Zy komen helemaal uit Almelo om ziet by beatbands, namelijk een blok- kunnen te tonen. fluit. Johan Berenachot ia tektr niet de bout aullen met hun liedje. Arle Vreeken uit Oude Wetering, een minste in dit gezelschap. Hy komt weer zanger met een goede stem en In de voor- uit Hilversum om zijn zelf geschreven ronde niet o.a. een originele en goede luisterliedjes aan het publiek en jury te groot bal na Goede beatmuziek behoeft echt niet alleen geproduceerd te worden door bandjes uit de grote steden. Dat bewezen o.m. de Zoeterwoudse Shoes, die met twee originele hits hoog op de Nederlandse hitladder wisten door te dringen. Sinds korte tjjd is er weer zo'n „dorpsband" aan het lichte muziekflrmament verschenen. Het zijn vijf jongelui, afkomstig uit Vo- lendam, die luisteren naar de naam: The Cats. Enkele maanden geleden verrasten zy de hitwereld met hun „paling sound" „What a crazy life" vond, na een aarzelend begin, vele koop lustigen en bereikte de dertiende plaats op de hitparade. Een fraai begin voor deze knapen, die reeds eerder drie schyven op de markt brachten, waaronder „Ave Maria", een plaat die ook opgenomen werd door Gert Timmerman en Corry Brokken. Vooralsnog hadden de Volendammers geen succes. ZIJ zagen hun platencontractje verlopen en de „goud ge waande toekomst leek voorbij. Cees en Piet Veerman, Arnold Mühren, Jaap Scholder en Theo Klouder bleven echter vechten voor succes en vorig jaar kregen de zangers, die inmiddels al vier en een half jaar samenwerken, hun grote kans. De Engel se tekstschyvers David en Jonathan kwamen met „What a crazy life" en het gevolg ken je. De Everlyklosters, zoals hun bynaam is, bestormden de Nederlandse hitparade en sinds kort is er weer een nieuwe „kraker": het Frans-Engelse „Vive L'Amour" met als flip-side „But tomorrow", een zelf geschreven nummer van Cees Veerman. Wim Niesthoven: DE TINNEN SOLDAAT De tinnen soldaat Liep over de straat Hij zong erg luid Die rare guit Hij nam een grote stap En viel in de majoor z'n pap Deze was toen heel erg boos En de soldaat gaf hem een roos Toen was de majoor weer blij En at toen gauw z'n ei Opeens schoot hij in een lach Weet je wat hij toen zag° Daar viel zijn ei van de tafel En ook zijn dikke stroopwafel Toen kwam de tinnen soldaat er aan De majoor zei: „blijf daar staan" Ook kwamen de andere tinnon soldaten Zij begonnen druk te praten. Lenny van Buuren: MET DE PAASDAGEN Met Pasen ging ik met m'n moeder en broertje „monopoly" spelen. We ileden wie het hoogste gooide. Ik gooi de het hoogste, dus ik moest beginnen Je kon er straten, huizen en hotels kopen. Na twee uurtjes gingen we op ruimen, myn vader had geen zin meer Toen alles opgeruimd was. mocht lk m'n vader helpen met de viskom schoon te maken. Ik mocht de visjes er uit halen. Flipper, zo heet een visje, kwam er vlug uit, maar Zwart- neusje kwam er niet zo gauw uit. Later hen ik een paashaasje gaan maken, met een karretje er aan. Toen zyn we naar Flipper op de televisie gaan kijken en daarna moesten we naar bed. De tweede paasdag zyn we met z'n allen naar de kerk geweest. Toen we weer thuis waren ben ik myn paashaas gaan afmaken. Later ben ik met mijn vader naar mijn oom gegaan, want die was jarig. Er waren ook nog neef jes en nichtjes en daar heb ik fijn mee gespeeld. Toen we thuis kwamen gingen we eten en mocht ik nog naar de televisie kijken. Het was weer bedtijd, dus naar bed. piepklein MIJN VAKANTIE Ik heb een leuke vakantie geh d. Wanneer het mooi weer was speelde ik buiten en als het regende speelde ik binnen. Mijn vader heeft een auto gekocht en daarmee zijn we met Pasen leuk uitgeweest. De eerste paasdag gingen we naar Hilversum en de twee de paasdag naar Rotterdam. Ook ben ik een dag naar Ter Aar geweest. Het waren gezellige dagen. Nu is het de laatste dag van mijn vakantie en is het verhaaltje uit. Irene Grootes: DE PAASVAKANTIE Ik ben in de paasvakantie tweemaal naar mijn oma geweest, toen ben ik naar de cineac geweest met mijn oma, m'n moeder en broertjes en zusje. Ei was een leuk filmpje in de cineac, 't Was van een klein geitje en een koe. De koe moest op dat geitje passen. Dat geitje lag in een mandje en 't leek zo'n lief geitje. Maar 't was heel geen lief geitje. 't Geitje at een heel stuk van het vloerkleed op en ook van de bank. Toen kwam hy by een schilderij met een echte rok en hy at die rok ook op. Even later begon hy aan het gor dijn en toen aan de broek van de koe. Toen stond de koe in zyn onderbroek. De koe maakte 't geitje vast aan eeu paal van de molen, maar het at de paal op en de wieken bleven in de lucht zweven. Het geduld van de koe was op en hy zette het geitje op een vuurpyl. De koe schoot de vuurpyl af, 't geitje Guus van Kalkeren: MIJN HOND Toen ik vier j'aar was kregen we een hond. Hij moest een naam hebben en moeder stelde voor lootjes te trek ken. We schreven allemaal een naam op een papiertje, vouwden het dicht en gooiden ze in een hoge hoed. Omdat ik nog niet schrijven kon, schreef moeder voor mij de naam Peter. We schudden de lootjes door elkaar en werd er één uitgetrokken en het was Peter. Hy was een maand oud, dus we konden fijn met hem spelen. Als ik 's morgens niet uit bed kon komen, stuurde moeder de hond naar boven en dan sprong hij op m'n bed en begon me op mijn gezicht te likken. Dan was ik er vlug uit. Nog even stoeien en dan naar school. Het was niet ver, ik hoefde alleen mpar over te steken. Als ik uit school kwam. zat hij al op me te wachten en begon te kwisper len met zijn staart. Om half twee moest ik weer naar school en ik gaf hem een zoen op z'n neus. Hij begon te niezen. Ik ging lachend weg. Onder de les vertelde ik het aan mijn vriendje en die begon ook te lachen. „Wat is hier te lachen?" vroeg de juffrouw. Ik vertelde het en alle kinderen moesten lachen. Om 4 uur stond Peter al voor het raam naar me te kijken en op een keer ben ik heel zachtjes achterom gelopen en heb me in een kast verstopt. Hij heeft me niet gezien tot we om zes uur gingen eten. Paul Bell: MOEDERTJE SPELEN „Ga Je mee moedertje spelen?" vroeg Ans aan Marjan. Marjan vond 't goed „Kom dan gaan we kleren pakken en De Leidse Baker Street Jazz Band maakt goede kans. De samenstelling van de groep i rinet Bertus Verhoop, trompet; Willem Roest, trombone; Jan Vreeburg, banjo; Herman f Jong, drum; Trees Verkley, piano. The Westend Sisters uit Noordwyker- ■ÉHÉHHÉÉBrilri^Bidoor hun aantrekkelijke verschyning zeer zeker weer succes oogsten. Tot slot The Baker Street Jazz Band uit Leiden. Zy zullen trachten om de prestatie van hun Leidse Jazzcollega's van The Key Five Combo te evenaren. Deze groep won namelyk vorig jaar de eerste prijs. Dit zijn dus de deelnemers. Wie gaat er nu winnen? Wij kunnen het natuur lijk niet zeggen. Kanshebbers Misschien C5. Johan Berenschot of The Baker Street Jazz Band, maar misschien ook wel een van de andere. U kunt het even wel zelf zien om drie uur 's middags in de PEincratiuszaal te Roelofarendsveen. Om acht uur 's avonds wordt dit vierde Brasem Concours weer besloten met een groot bal, waar u natuurlijk ook welkom bent. Op Koninnedag zal in hotel Van Ros- sum te Bodegraven van 's middags twee tot 's nachts klokslag twaalf een non stop teennershow worden georgani seerd. Rhythm and Blues-groepen uit de gehele randstad Holland zullen dan met hun fans naar de pypen van organisator Karei Bleekveld beurtelings optreden en dansen. De grootste trekpleister van het bal is wel de Assense R B-groep „Cu- by and the Blizzards", die op dezelfde dag ook in Sneek optreden. Dan ko men de „Mocks" uit Woerden, bekend van Radio London, „Uitvaart 43" uit Noorden, „The Surveyors" uit de kaas stad Bodegraven zelf; „The Wild Things", „Les Fabulistes", „The Alcapo- na's", „Take Soul", „Incredible", „For ty Plus", „The Colls", „Shock", „The Hitting Shots", „The Expl. Trade Mark", „The Limites", „Moosoo Int.", „Storx", „The Screamers" en „The Mystic Eyes". De firma Van Heeringen uit Leiden stelt de geluidsapparatuur beschikbaar. De bandleden hoeven alleen nog hun gi taren aan te sluiten. Entreeprijs 3,-. Tegelijkertijd is er voor de jazzmin- nenden in hotel Van Haaften een Oran jebal van wat rustiger gehalte. Optreden zullen The Swinco Pators o.l.v. E. Rieff. Deze groep behaalde op het Loosdrecht Jazz Concours een derde prys, dus het labeltje is gegarandeerd goed! De Westend- Sisters doen een gooi naar de titel eerst moeten de koeien gemolken wor den. Gaan julile mee?" Na het melken gingen ze naar de schapen. Daarna mochten ze helpen het hooi opladen en als ze klaar waren, mochten ze op het hooi zitten als het naar de hooischuur gebracht werd. Dat ging fijn. Dan weer helpen afladen, terugrijden, vol laden en zo verder. Het werd een fijne vakantie. RAADSELRIJMPJES I. Wikker de Wakker Vloog over de akker. En al waren er zeveïi landsheren. Die zouden Wikker de Wakker niet keren. II. Huppelepup zat in het gras Huppelepup sprong in de plas. Huppelepup ging o zo diep. Huppelepup verdronk toch niet. III. Itje-Witje zat op het hek Itje-Witje brak zijn nek En er is geen enkele timmerman Die Itje-Witje weer maken kan. IV. Vijf vingers en toch geen hand Een schoen, maar zonder zool Soms zo wit als de wand Soms zo zwart als kool. Oplossingen insturen aan: Tante Jo en Oom Toon, Krantentuin, Leidse Cou rant, Papengracht, Leiden. De Engelse spraakonderzoeker, dr. Stanley Rundie, heeft jarenlang de Londense dierentuin de apen aldaar waargenomen. Al die tijd heel hy vooral de spraak van die dieren bestudeerd en hy heeft 't zovc gebracht, dat hij nu verstaat wat zij tegen elkander te zeggen hebbe: En daarbij heeft hy uitgevonden, dat apen by hun taal plm. 200 woordei gebruiken. Een woord, dat hem al heel gauw duidelijk werd, woord (de klank) dat zij voor „honger" gebruiken. Als dr. Stanley h woord zelf gebruikte bij een chimpansee, dan maakte deze terstond am stalte om hem iets van ?yn voer aan te bieden, tenminste zelf er al genoeg van gegeten had. ook Elsje halen". Ze hadden zich al vlug verkleed en ook de poppen kregen mooie jurkjes aan. Ze hadden twee bedjes en een poppenwagen. Bij de thee waren ook de poppen aanwezig. „Laten we een spelletje doen," zei Elsje. „Nee, dat hoort niet by Moedertje". Moeder riep de kinderen voor een snoepje. „Ma, mogen we gaan wan delen?" „Nou voor één keer dan". Ze dronken vlug hun melk op en gingen weg. Ans had de poppenwagen, Marjan en Els droegen de poppen in de hand. Zo liepen ze naast elkaar. Vader was thuis gekomen en liep stilletjes achter de meisjes aan met zijn fototoestel. De meisjes draaiden net hun hoofd om. „Heeft u een foto genomen?" vroe gen ze. „Ja". Vader ging weg. „Zullen jullie om vijf uur thuis zyn?" Ze waren op tijd thuis. Vader had de televisie net aangezet en Swie- bertje kwam. Swiebertje moest afwas sen, maar hij liet alle borden vallen Hij ging over de knie en kreeg een pak slaag. Toen het afgelopen was. moesten Marjan en Els naar huis. Zc hadden een fijne middag gehad. Perry Bosman: OP DE BOERDERIJ Het was vakantie en de kinderen hadden een hele maand vrij. „Willen jullie een paar weken naar oom Piet?' vroeg vader. „Ja, ja!" riepen ze tegelijk. „Morgenmiddag gaan we alles klaai maken en dan gaan we zaterdag op Oom Piet had een grote boerderij Toen ze zaterdags vertrokken zei moeder: „Op de boerderij moet je wel je klompen aandoen, maar als je naai binnen gaat, dan eerst uittrekken" De kinderen beloofden er goed aan te denken. Toen ze op de boerderij aan kwamen. vroegen ze al dadelijk naar de schapen. „Die zal ik jullie straks laten zien. De Paasdagen waren voorby. Er moest weer flink gewerkt worden op de boerderij. Het voorjaarsweer werkte mee, dat kon je goed zien aan de knop pen van de bomen, die "begonnen te zwellen. Na het ontbyt gingen de drie jongens naar het bouwland dat vlak bij het huis lag. De grote machines waren al bezig met hun werk. Tante Joke had al verteld van de „comble" een machtig groot machien dat alles kon: ploegen, eggen, zaaien, rollen en later als de tarwe, gerst en haver ryp waren ook maaien, dorsen en wan nen, en de graankorrels in grote zak ken laten vallen. Dit alles kant en klaar door één man die de machine bediende. De jongens renden naar het land, waar de machines al bezig waren, want de knecht zat op de tractor. Nadat zij eerst het werk eens afgekeken hadden, vroeg oom André aan de jongens: „Wie wil een ritje op de comble mee maken?" Nou dat wilden ze alle drie wel en zo ging ieder op de beurt voor oom André gezeten, de lange, lange weg. heen en terug. Ala een koning op z'n troon, zo voelden de jongens zich. Het «tuk land waa zó groot, dat Je het haast niet kon overzien, dus de jongens kregen meerdere beurten. Om elf uur was het even pauze toen tante Jóke met de koffie kwam. 't Was maar kort deze pauze want van het mooie weer moest geprofiteerd worden. Na de mid dag werd het werk voortgezet tot het donker werd, maar de jongens kregen er geen „genoeg" van. Voor als ze op hun beurt moesten wachten, had oom André ook een werkje voor ze. Op het bietenland begonnen de plantjes al aar dig uit te lopen. Soms stonden de plant jes te dicht op elkaar en dan moest er gedund worden. Met rappe Jongens handen ging dat heel vlot. 't Was wel erg vermoeiend op den duur, want ze moesten op de knieën werken. Maar wat gaf dat, op de comble konden ze heeriyk zitten en uitrusten. De tweede dag probeerden de Jongens al mee te sturen, dat mocht, tenminste als oom André er achter zat. Zo gingen de da gen voorby, veel te vlug tot er een telefoontje kwam dat vader en moe der ze donderdags kwamen halen ze zouden dan vrijdags teruggaan. Door al die fyne bezigheden op het veld, waren de Jongens hun avontuuriyke plannen om de onderaardse gangen te zoeken, zowat vergeten. Of eigenlijk „vergeten" is het juiste woord want 's avonds in bed begon Pli er op een avond over. Hy droomde va „schatten" die er verborgen lagen. „We zullen het nog eens aan ck André vragenzei de voorzlchtij Hein, die het eigeniyk niets leuk 1 om op eigen houtje zo in 't donker l wroeten en zoeken. Die donderdagnic: gen regende het pypestelen. Er k op 't land niets gedaan worden, dan maar binnen werk gezocht Op grote zolder stond een heel grote eikei houten kast, waar vroeger de zade van de paarden in bewaard werdf Deze kast nu was door heel vroege: bewoners donker bruin geverfd, wig zonde!" riep tante Joke toen dat ontdekte en op haar aandring! werd de kast met een afbytmlddel f werkt. Nu moest er nog grond geschuurd worden en dat was nu Ju; een werkje voor de jongens. Vol go e moed begonnen ze alle drie. 't Viel e< lijk gezegd niet mee. Een saai werk) totdatPiet ontdekte dat kast een dubbele^ bodem had. Ze pf terden de planken los en opeens raakten ze een geheime en de plank sprong ineens op^

Leidse Courant | 1967 | | pagina 10