idi Leidse teams logenstraffen de sombere verwachtingen Vreugde op de vele parken Gebr. v.d. Geest verslaan SVLV Rouwkoop en MM0 gelijk geëindigd Klinkende zege voor Siseo-dames (hockey) CRESCENDO-JUNIOREN (korfbal) KONDEN KAMPIOENSVLAG HIJSEN KNS met 11-2 aan zegekar gebonden WANDELPROGRAMMA 1967 VERRASSEND SLOT BIJ SWIFTS SPRINTKAMPIOENSCHAPPEN Ongeïnteresseerd SWIFT-STRIJD TE OUD-ADE GEWONNEN D00 R P. v.d. L A N S Joop Zoetemelk breekt sleutelbeen 25 KM RECORD VOOR JAC SMITS Leiden weerde zich goed tegen sterk HIC BENAUWDE MAAR VERDIENDE ZEGE VOOR LUSV IN PROMOTIECOMPETITIE w MAANDAG 24 APRIL 1967 Tenniscompetitie van start Was de Leidse tenniswereld vorig jaar na de eerste zondag in mineur, na deze i hoefden tegen v. Kooten en Sehöl- eerstc dag heerst er op vele parken grote vreugde over de geleverde prestaties, vink geen set af te staan. Na deze Vooral in de hogere klassen zijn zeer goede prestaties geleverd en slechts in overwinning is er zeker reden tot de tweede klas zorgden Unicum en de Munnik voor de sombere noot op deze optimisme, maar dat deze tegenstan- koude eerste competitiedag. Toten om 10 uur de eerste ballen werden geslagen, verschenen vele spelers en speelsters in trainingspakken op de baan en slechts het waterige zonnetje op het einde van de middag vermocht de spieren enigs zins warm te houden. Desalniettemin begonnen Roomburg, Noordwijk, Fores- rate. Katwijk en LLTC met een zege, speelde de Leidse Hout verdienstelijk gelijk en leden slechts Unicum en de Munnik een teleurstellende nederlaag. Herstel van beide laatsten lijkt zeker mogelijk en zetten de overigen hun succesvolle start op de zelfde wijze voort, dan belooft het een ongemeen DE LEIDSE COURANT Lodewijk Kallenberg verloren (3-6 4-6), wat op dat moment de inleiding tot de nederlaag betekende. Want ook de gemengde dubbels gingen naar Sassenheim, dat hiermee een verras sende 6-2 zege behaalde. Ujiicum II en De Munnik II deel den na zware strijd de punten (4-4), waarbij Jan Vreeburg met drie over winningen de grote man was en de nederlaag van Otto Koenders tegen Jaap Kooreman zeer verrassend was. Het. vierde punt sloeg het damesdub- bel Els Frielink met Mieneke Tram per bij elkaar. interessant seizoen te worden. Tegen Oud Wassenaar I heeft Room burg I een volkomen verdiende regel matige 6-3 zege behaald, en dit on danks het feit dat met een invalster moest worden aangetreden. Maar deze invalster was dan ook de nationale veteranenkampioene mevr. De Ruyter, die eerst na heroïsche strijd met 1-6 6-3 5-7 tegen mevr. Schmitt ten onder ging, maar later in de dubbelspelen met Joly Overdijkink en Jan Ufkus tweemaal aan het langste eind trok. Vooral de 6-0 6-3 met Joly waren grandioos, want hun tegenstandsters waren zeker van klasse. Joly was met drie winstpartijen deze dag toch wel weer geweldig op dreef. Eerst klopte zij mevr. Kalf met 7-5 6-0, won ver volgens het damesdubbel en behaalde tenslotte met Jean Monod de Froide- ville haar derde zege in het gemeng de dubbel. Jean Monod de Froideville had eerst de sterke Kalf met 2-6 6-3 8-6 verslagen en leed zijn enige ne derlaag samen met Jan Ufkus in de herendubbel tegen Frits Luyk en Ed dy Jonkers Both: 4-6 5-7. In de single had Ufkus daarvoor Jonkers Both met 6-4 7-5 verslagen. De enige zware ne derlaag leed Helga Ubbink in de eerste single tegen Frits Luyk (1-6 2-6), doch Zaterdagmiddag traden de Gebroe ders Van der Geest in het strijdperk tegen een SVLV-combinatie. Father van der Geest verrichtte de aftrap daarmee begon een pittig partijtje voetbal. De toegang was geheel gratis ondanks het enigszins gure voor jaarsweer waren toch een aantal Voor schotenaren gaan kijken hoe deze wedstrijd zou verlopen. Bij de gebroe ders Van der Geest waren verschil lende oud-SVLV-spelers, zodat zij be slist over voldoende routine beschik- om partij te geven. Keeper Joop der Geest (nog steeds keeper van het 6e van SVLV) kreeg drulc werk te verrichten, maar hij verstond zijn vak. Tot de rust' een gelijköpgaande strijd. De doelpunten aan weerszijden twee, zouden dat ook uitwijzen. De eindstand werd 43 voor de Gebroe ders Van der Geest. Na afloop was er in de .kantine feest. Hier werd de bal verloot. Winnaar in eerste instantie werd R. Vogelaar, die hem op zijn beurt Amerikaans ging verloten. Zo deed ook de volgende en dan weer de volgende, totdat de bal bedrag van 100.- had opgeleverd. De totale opbrengst van het voetbal evenement was 800.- Een bedrag, dat father Van der Geest uitstekend kan gebruiken in zijn missiegebied op Noord-Borneo. Leidse Voetbalbond MMO en Rouwkoop zijn met een gelijk aantal punten op de voorlaatste plaats geëindigd. Het gevolg is, dat nu zeer waarschijnlijk een beslissings wedstrijd tussen beide clubs gespeeld moet worden om uit te maken wie met LDWS naar de tweede klasse ver huist. Men kan namelijk aannemen, dat twee clubs uit de vierde klas naar de LVB terugkeren en voor dat geval heeft de competitieleiding beslist, dat twee clubs degraderen. Rouwkoop stelde zijn laatste kans veilig in het half uur, dat nog te spelen van de eerder afgebroken wed strijd tegen LDWS. De Voorschotena ren hielden namelijk hun 20 voor sprong vast. Geen wijziging kwam ook in de stand van de wedstrijd Rijpwetering Oranje Groen, die indertijd bij de stand 12 in het voordeel van Oranje Groen werd afgebroken. Van belang voor eventuele degradatie is de afloop van deze wedstrijd echter niet meer geweest. 17 7 6 4 20 28-26 St. Bern. 18 SVLV 18 Or. Groen 18 Rijpwetering 18 MMO 18 Rouwkoop 18 LDWS 17 7 6 5 20 40-25 1 0 16 2 12-54 dit Minder succesvol was het tweede tegen Metselaars IV, dat met een 6-2 zege naar Scheveningen terugkeerde. De beide winstpunten kwamen van Peter Tiele die de taaie, alles halen de, Coppelle met 6-2 3-6 6-4 eronder hield, en Els Heymans die mej..Mer- kens met 8-6 6-3 klopte. Harry Mulder en mevr. Ravenzwaay waren nog niet in hun beste vorm wat wel blijkt in hun regelmatige tweesetsnederlagen. Het derde team, eveneens in de 2de klas uitkomend, verloor met 5-3 Shot II. NOORDWIJK (Overgangski. A) Dank zij haar geweldige vechtlust is Noordwijk er in Scheveningen slaagd tegen Metselaars II een 4-3 achterstand in een 5-4 zege buigen. Gerard Pasma had drie sets nodig om de goed vollerende B. de Klijn zijn eerste nederlaag in dit prille seizoen te bezorgen: 6-3 1-6 6-4. Blom- mendaal lukte dit evenwel niet tegen Peter Burki (ex-Katwijk), die met 6-4 7-5 een grote vooruitgang spel aantoonde. Veteraan Karsten pro beerde de jeugdige Roel Jansen op allerlei wijzen uit zijn spel te halen, maar zag dit streven toch met een nederlaag beloond: 2-6 6-4 4-6. By de dames werden de puntjes zusterlijk ge deeld. Josine 'v. d. Koogh kwam tegen mevr. Hattinga net dat beetje geluk te kort, dat haar de zege had kunnen bezorgen (2-6 6-2 3-6), doch Joke Bos revancheerde haar uitstekend tegen mevr. Botje: 3-6 6-3 0-6. Samen wa ren deze dames hen in de dubbel dui delijk te slim af: 6-4 6-4, doch in de mixed won Josine met Karsten met 8-6 6-3' van Burki en Hattinga, ter wijl de goedsluitende combinatie Joke Bos met Blommendaal met 6-1 6-3 Jansen en Botje een onaangename verrassing bezorgden. Verrassend, r eveneens imponerend, was de manier waarop Gerard Pasma en Kar sten binnen een half uur De Klijn en Burki met 6-1 6-0 van de baan veeg den. Nu met deze sterke tegenstander is afgerekend, openen zich voor Noord- wijk schone perspectieven voor de toekomst. FORESCATE (Overgangski. B) Ondanks het gemis van Gertie Doo- renbos, waarvoor Angelique Fortanier zeer verdienstelijk inviel, heeft Fo- rescate tegen Lucky Stroke II een 5-3 zege behaald. Annie den Elzen gaf r. Wachtel met 6-0 6-3 geen en kele kans, maar Yvonne Waasdorp bracht tegen Angelique Fortanier de weer in evenwicht. Bij de he ren dezelfde situatie. Jos Swart over speelde in een briljante partij v. d. Knaap volkomen (6-1 6-2), maar Rik Meyer onderging eenzelfde lot tegen Iwan Ferir, 6-2 6-1. In de herendub bel met Jos Swart kwam hij weer tot zijn normale spel en met 7-5 6-2 klop ten zij v. d. Knaap en Ferir. Een on verwacht winstpunt boekten Anme den Elzen en Angelique Fortanier te gen hun tegenstandsters uit 't enkel spel, 4-6 6-3 6-3. Het beslissende vijf de punt pakten Annie den Elzen en Rik Meyer in 'n zwaarbevochte mixed, 3-6 8-6 6-3. Het tweede, aanzienlijk verzwakt door het niet meespelen van het echt paar De Jong, bereikte tegen Thor RW VII een 4-4 gelijkspel. DE LEIDSE HOUT (Overgangski. B) Het 4-4 gelijke spel tegen Shell I danken de Leidse Hout-bewoners, die naast het rumoerige Roodenburg-ter- rein speelden, voor het grootste deel aan Co v. Berghe Henegouwen en Frank Bonte, die beiden ongeslagen bleven. Co v. Berghe Henegouwen startte haar zegetocht met 6-2 6-4 te gen mej. Urbanus in de single, won met mevr. Barendregt de damesdub- ;n won tenslotte met 7-5 6-0 met Frank Bonte het gemengde dubbel. Bonte won samen met Bob Lim met 10-8 7-5 van Kouw en v. Hoorn, die de singles resp. v. Zuuren en Lim duidelijk achter zich hadden gelaten. Een 5-3 zege miste „de Leidse Hout" op het nippertje, toen mevr. Baren dregt en v. Zuuren in de mixed een 5-4 voorsprong in de 3e set den in winst om te zetten. KATWIJK (2e klas) Met de op het oude nest terugge keerde Jan de Groot als grote gang maker kreeg OTC III tegen Katwijk geen schijn van kans. Met 8-0 werden naar Haarlem teruggestuurd, al leverde met name Vieter een goede prestatie door De Groot een set af te snoepen, 3-6 6-4 6-0. Ook mevr. Fet ter moest tegen mej. v. d. Bosse een set laten schieten (6-4 4-6 6-2), maar DE MUNNIK (2e klas) Tegen Poppey I leden de Leiderdor pers een onverwachte 5-3 nederlaag, al had er met een klein beetje geluk wel een gelijkspel in kunnen zitten. Frans Engelenburg behaalde tegen Pe ters het enige winstpunt in de enkel spelen 6-4 6-2), want zowel Jaap v.d. Nat, Els' Engelenburg en Agnes En gelenburg-Reef gingen in straight sets tenonder. De herendubbel werd daar na zeer gemakkelijk met 6-4 6-2 ge wonnen, doch Agnes en Els lukte dit met 5-7 6-4 6-8 net niet. In de beide gemengde dubbels, die de beslissing moesten brengen, wonnen Els Enge lenburg en Jaap v.d. Nat zeer ver rassend van het echtpaar Bodema, doch het echtpaar Frans en Agnes Engelen burg kon het in een spannende slot fase tegen Peters en Hesselt net niet bolwerken. De Munnik Il-Unicum II 4-4; De Munnik Ill-Wilhelmus II 6-2; De Munnik IV-LLTC IV 4-4. UNICUM (2e klas) De prestigestrijd tegen Sassenheim is Unicum met een 6-2 nederlaag wel slecht bekomen. Invalster Ellen San ders beschikte tegen Hetty Otto over een uitstekende service en back-hand, maar kwam duidelijk routine te kort, 2-6 3-6. Helma de Vries, ondanks drie nederlagen zeer goed op dreef, was op d'e baseline net iets minder vast dan G. Lommerse, die over een prachtige drive beschikte, 3-6 5-7. Samen won nen zij in de damesdubbel wel de 2e set met 6-1, maar in de beslissende reeks waren de Sassenheimse dames tocli duidelijk sterker, 4-6 6-1 1-6, Bij de heren ging het aanvankelijk van een leien dakje. Louk Sanders ver sloeg Ed Oost op overtuigende wijze met 6-4 6-1, welk voorbeeld Har Meyer ♦egen Kees Frijters volgde, 6-3 6-0. Op onbegrijpelijke wijze girg hierna de herendubbel van Louk Sanders en Jeugd: Unicum-DTB 4-0. LLTC (3e klas) Door de 5-3 zege op Park Marlot V heeft LLTC de eerste stap in de goede richting van de tweede klas gedaan. Piet Vroegop en Rob Spaas wonnen hun singles, terwijl Mia Meurkens en mevr. Huurman een nederlaag leden. Ook in de herendubbel waren Piet en Rob duidelijk beter (6-2 8-6), terwijl de dames met een onverwachte 6-4 6-3 zege verrasten. Het tweede ge mengde dubbel leverde tenslotte het beslissende winstpunt op. Herencompetitie: LLTC-Te Werve 5-1. Siseo Voor de derde maal In suc cessie is dames 1 in een spannende en enerverende promotiestrijd gewikkeld. Afgelopen zondag werd tegen het ster ke Rapid 1 dat een week tevoren met 41 van Ring Pass won, een verdien stelijk gelijkspel van 00 behaald en staan de Siseaanse dames er dus niet ongunstig voor. Komende zondag moe ten zij zelf in Delft de strijd met Ring Pass aanbinden en hieruit dus de volle winst kunnen halen. Indien dit inder daad het geval zal zijn, stijgen de pro motiekansen aanzienlijk. Voor de „Delftse ronde" zijn opge steld: Ria Stuifzand, Jopie Beekman, Anke van Putten, Joke Aalders, Marian Brussel, Olga Tetteroo, Ludy v. d. Meer, Els de Vrind, Carla v. d. Meer, Joke de Vrind en Els van Brussel. Op het competitle-wedstrijdprogram- a staan voorts nog de wedstrijden: Leiden 7-heren 2 (12.30 uur); Hudito b-jongens a (13 uur). Het team van Crescendo, dat gistermiddag de kampioenstitel van de Leidse Korf halbond veroverde. Bestaande uit: de meisjes L. Beugelsd(jk, T. Driessen, J. Cleyer, C. Huyg, I'. Visser, T. de Winter en de reser Kuipers en A. Werkers; de jongens P. l'Aml, II. Brouwer, T. Cornellssen, L. Kok, R. Kok en J. Noordermeer, a de reserves L. de Jong en H. Mulder. De junioren van Crescendo hebben gisteren de kampioensvlag kunnen hijsen. Tegen het echt niet zwakke KNS lieten zij er geen twijfel over bestaan wie de sterkste in deze Haags/ Leidse jun.-afdeling is. Met niet min der dan 11-2 werd KNS aan de zege kar gebonden. Het begin was voor Crescendo. Het lichte veldoverwicht resulteerde in 2 treffers van Louike Kok, waarvan de laatste ontstond na goed voorberei dend werk van Ries Kok (2-0). Lang zamerhand kreeg de thuisclub echter de overhand, doch goed verdedigen van Crescendo voorkwam tegendoel punten. In de 40ste minuut bracht Liesbeth Beugelsdijk niet een afstand- Op 13 en 15 mei a.s. organiseert de Alphense wandel sportvereniging „The Quick Steps" haar tweede Rand stad Holland-mars. Op 27 mei organiseert de Alphense wandelsportver. „Serrjper Avanti" haar achtste Semper Avantl-mars; cor respondentie-adressen: C. Boonstra, Van Heutszstraat 11 en J. P. Woordes, Eikenlaan 53. Op 3 juni organiseert de w.s.v. „De Rippers" te Rijp wetering de Natuur- en Landschapstocht Rijpwetering; corresp,adressen: A. Straathof, Pinksterbloemstraat 13, Leiderdorp en Th. Otto, Koppoellaan 14a, Rijpwetering. Van 7 tot 10 juni vindt de 10e Avondvierdaagse te Al phen a. d. Rijn plaats. Deze wordt georganiseerd door de Wandelkring Lelden; corresp.adres 3. P. Woordes, Eiken laan 53, Alphen. 17 juni: de Vlcon-wandeltocht, Nieuw Vennep, te orga niseren door de Vicon-Jeugdwandelgroep. Inl.: P. de Ja ger, Joh. Bogaardstraat 19, C. B. Mittertreiner, Eug. Prév.weg 40. 23 juni vindt de 5e Sleutelstad Nachtwandeltocht plaats te Leiden, te org. door de w.s.v. „Willen ls Kunnen"; inl.: C. Verstraaten, Maresingel 47, Leiden en J. P. Woordes, Eikenlaan 53, Alphen. 2 en 3 september: 11e Rijnstreekwandeltochten, Zoeter- woude; org. w.s.v. „Zwieten", Zoeterwoude. Inl.: J. W. Hoogervorst, Hoge Rijndijk 357, post Leiderdorp: Th. Zandbergen, Hoge Rijndijk 82, post Leiderdorp. 9 september: 4e Meer- en Drechttocht, Leimuiden; org. e.w.s.v. „Na Arbeid Sport", Leimuiden. Inl.: J. W. Wesse- lius, Burg. Bakhuislaan 10. 30 september: 12e Herfsttocht Haarlem; org. e.w.s.v. „Het Spaarne", Haarlem; inl.: J. Plso, Mlnahassastraat 69 en F. Jansen, Hodsonstraat 15. 7 oktober: 9e Hutspottocht, Leiden; org. Wandelkring Leiden; inl.: C. A. J. v. Latesteijn, Oosterstr. 11a, Leiden. 18 november: 11e Slnt-Nlcolaastocht, Alphen; org. Wandelkring Leiden; inl.: J. P. Woordes, Eikenlaan 53, Alphen. De sprintkampioenschappen, die de Leidse wielervereniging Swift-Combbi- natie zaterdagmiddag op de Wassenaar- seweg hield, hebben een grote verras sing opgeleverd. Niet amateur-kam pioen Peter Akerboom, maar de jeug dige Gerard van Velzen, die zich bij de nieuwelingen duidelijk de snelste had getoond, legde in de rit-van-de- kampioenen op de algemene clubtitel beslag. De strijd over 300 meter was op de zonnige Wassenaarseweg voor het hanjevol toeschouwers nauwelijks het aankijken waard. Slechts zelden kwam het tot een boeiend duel: met de stevige wind in de rug werden er door ers grote platen opgezet, waar door het sprintkampioenschap meer slijtageslag van de langste adem Bij de amateurs toonde de lange Roelofarendsvener Peter Akerboom zich de snelste. In de finale klapte PeteT de Jong na de eerste rit zo in elkaar, dat men besloot geen „revan- eer te laten verrijden. In de strijd om de derde plaats hield de jeugdige Leiderdorper Leo Wassen- burg een door zijn nederlaag in de halve finale tegen Peter de Jong ge demoraliseerde Cees Schijff duidelijk achter zich. Ook bij de nieuwelingen kwam het in de finale niet tot een .belle': Gerard van Velzen, die in de halve eindstrijd Peter Scheffer had uitgeschakeld, versloeg Paul Aker boom in twee ritten gedecideerd. In het duel van de zes kampioenen n de vacante algemene clubtitel van de Zeeuw Jac Beun leek Peter Aker boom de traditie in ere te zullen hou den dat de winnaar bij de amateurs Ruud Kemeling en mevr. Sauerbrenook algemeen kampioen wordt. Op de laatste meters vocht de jeugdige Ge rard van Velzen zich echter naast de lange Vener om hem op de streep te verslaan. B-adspirant Lesly Riethoven ging vóór Bert van Rijn, veteraan Brandt en Riet Heemskerk als derde over de streep. Bij de nieuwelingen deed zich ove rigens nog een ongelukje voor: Hans van der Berg verloor nadat hij Bert van der Hulst had uitgeschakeld, bij het uitrijden de macht over z'n stuur en moest met flinke schaafwonden en een gekneusde duim naar het zieken huis worden gebracht. Amateur-kam pioen Peter Akerboom bood de on fortuinlijke Leidenaar zijn bloemen aan en Swift stelde hem een pechprijs in het vooruitzicht. UITSLAGEN Amateurs: 1 P. Akerboom (Roelof- arendsveen); 2 P. de Jong (Roelof- arendsveen); 3 L. Wassenburg (Leider dorp); 4 C. Schijff (Rijnsburg). Nieuwelingen: 1 G. van Velzen (Zoe terwoude); 2 P. Akerboom (Roelof- arendsveen); 3 P. Scheffer (Leiden); 4 J. Witteman (Voorschoten). Dames: 1 R. Heemskerk (Oud-Ade); 2 E. Meskers (Warmond). A-adspiranten: 1 B. van Rijn (Lei muiden); 2 A. Meskers (Warmond); 3 L. Slingerland (Leimuiden); 4 J. Zandbergen (Rijnsburg). B-adspiranten: 1 L. Riethoven (Lei den); 2 L. van Dam (Leiden); 3 B. Akerboom (Roelofarendsveen); 4 F. van 't Hart (Leiderdorp). Veteranen: 1 Th. Brandt (Leiden); 2 Sj. de Jong (Roelofarendsveen); 3 B. Kruit (Leiden); 4 Gab. Mieremet (Leiden). ROÜWKOOP-LDWS Zondagmiddag om 12 uur kwamen Rouwkoop en LDWS op het voetbalveld om de afgebroken wedstrijd uit te spe len. Er moest nog een half uur worden gespeeld bij een stand van 20 in het voordeel van Rouwkoop. LDWS speelde met 10 man, Rouwkoop met 11. Voor LDWS stond er niets meer op het spel, voor Rouwkoop nog alles, want bij winst voor Rouwkoop komen zij gelijk met MMO zodat een beslissingswed strijd zal volgen wie van de twee moet degraderen. Rouwkoop met 11 man en windvoordeel en een 2CT voorsprong had de beste kansen. Eigenlijk hadden zij nog enige doelpunten moeten makeD maar dat zat er niet in, want LDWS gaf goed tegenspel met 10 man. Er kwam na dit half uur voetballen geen wedging In de stand. De gisteren vanwege het koude weer tot 40 km in gekorte wedstrijd van de Leidse Swift-combinatie op het parcours rond Oud Ade heeft bij de amateurs- een zege opgeleverd voor de Voorschotenaar Peter v. d. Lans. Van der Lans klopte in een bijzonder fel le eindsprint van 'n vier man sterke kopgroep Leo van Velzen en Hans Sol- leveld. Gerard v. Velzen zaterdag sprintkam pioen geworden eindig de als eerste nieuweling op de vierde plaats. Dit viertal had een voorsprong van ruim twee minuten veroverd op de rest van het veld. De uitslagen luiden: Amateurs: 1 Peter van der Lans (Voorschoten), 2 Leo v. Velzen (Zoeterwoude), 3 Hans Solleveld (Voor schoten), 4 Wim Opdam (Zoeterwoude), 5 Peter Akerboom (Roelofarends veen), 6 Wim v. Diemen (Oegstgeest). 7 Peter Hoog straten (Leiden). Nieuwelingen: 1 Gerard v. Velzen (Zoeterwoude), 2 Jan Zwaan (Voorschoten), 3 Kees v. d. Bent (Voor hout), 4 Wil v.d. Kley (Leiden), 5 Cees Brussee (Leiden), 6 Peter Schef fer (Leiden), 7 Jan de Ko ning Roelofarendsveen Adspiranten A: 1 Bert Rijn (Leimuiden), 2 Al- bert Meskèrs (Warmond), 3 Leo Slingerland (Kou dekerk), 4 Ton Blok (Lei den), 5 Jan Brandt (Lei den), 6 Ton Gordijn (Lei den), 7 Frans van Wezel (Leiden), 8 Frans v. Duu- ren (Leiden). Adspiranten B: 1 Leo van Dam (Leiden), 2 Bert Akerboom (Roelofarends- ve), 3 Arie van der Voet (Leiden), 4 Fred vaD 't Hart (Leiden). Veteranen: 1 Thomas Brandt (Leiden), 2 Ba rend Kruit (Leiden), Gab Mieremet (Leiden). Dames: De dames van de i Leidse Swift-combinatie doen het tot nog toe in „open" wedstrijden ver- I rassend goed. Ook giste- ren reden Riet Heemskerk (Oud Ade) en Erna Mes- I kers (Warmond) zich weer in de prijzen. In de Ronde van Oploo voor dames, I waar 35 rijdsters aan de start verschenen, legden ze beslag op de zevende en I vijftiende plaats. Winnares werd de Nederlandse kam pioene Keetie Hage. I Joop Zoetemelk; de 20-jarige talent volle Rijpweteringse wielrenner van de Leidse Swift-Combinatie, die door wegcoach Joop Middelink is geselec teerd voor de Olympische Spelen in Mexico, zal de komende weken niet in wedstrijden uitkomen. Zoetemelk kwam zaterdagmiddag tijdens de klas sieke Ronde van Gelderland zo onge lukkig te vallen, dat hij zijn sleutel been brak. Het ongeluk gebeurde zestig kilo meter na de start. Joop Zoetemelk maakte toen deel uit van het eerste groepje vluchters, dat naarmate de wedstrijd vorderde tot 40 zou aan groeien en waaruit tenslotte ookde winnaar, Matje Gerrits uit Oploo zou komen. In het groepje deed zich een valpartij voor en ook Zoetemelk kon de voor hem vallende renners niet ontwijken. H(j brak zijn val met zijn linkerhand en reed direct verder. Pas 40 km later kreeg de Swift-renner last van zijn schouder en werd naar een ziekenhuis vervoerd. Daar werd een sléutelbeenbreuk geconstateerd. Voor Joop Zoetemelk, die inmiddels wel weer ter been is, heeft deze val nare consekwenties. De Pijl van het Zuiden (een ronde in Luxemburg van 2 tot 7 mei, waarvoor hij samen met Jacques Pfennings, Joop Spetgens, Popke Oosterhof en Comelis Koeken was geselecteerd) gaat voor hem zeker niet door. Ook z'n deelname aan Olym piad Tour door Nederland staat nu op losse schoeven. schot de stand op 3-0. Vlak vooi rust scoorde KNS tegen (3-1). Ook na de hervatting kreeg Crescen do al vlug een overwicht, wat na 5 minuten reeds een doelpunt oplever de. Joke Geyer was de maakster (1-4). Hierna was alles Crescendo wat de klok sloeg. Met doelpunten van Noordermeer, Louike Kok (2x) en Ton Cornelissen werd de stand 1-8 be reikt waardoor alle spanning meteen was verdwenen. Via een doelpunt van Bram Kruit voor KNS werd de eind stand op 2-11 bepaald door Trees Driessen (2x) en Tineke de Winter, waardoor het kampioenschap een feit was. In de veertien tot nu toe ge speelde wedstrijden werd slechts één punt verspeeld, zodat de prestatie nog groter is. Hierbij onze gelukwensen aan dit door Ton Ouwerkerk getrain de jeugdige kampioensteam. Crescendo 2-Noorderkwartier 1 2-3, Crescendo 3-De Algemene 3 1-4. Jun.: KNS-Crescendo 2-11. Adsp.: Crescen do A-Noorderkwartier A 1-3, Cres cendo B-Danaiden B 0-11, Crescendo C-Noorderkwartier C 0-1. Pup.: Cres cendo a-Noorderkwartier b 3-0, Cres cendo b-Ons Eiland a 0-0. Vieus Oriëntis Vicus Oriëntls 2- Spangen 2 2-2, Vicus Oriëntis 3-KNS 3 5-4 Danaiden De oefenwedstrijd Fluks-De Danaiden leverde een 4-2 zege voor laatstgenoemde op. De Algemene Crescendo 3-De Al gemene 3 1-4, KNS 4-De Algemene 4 4-2. Verder nam het eerste team van de Leidenaars deel aan een „bliksem- toernooi" te Rotterdam. De uitslagen zijn: ODO-De Algemene 0-0, De Al- gemene-HKV 2 2-1, Rozenburg-De Al gemene 2-2, De Algemene-Ready 1-1. Zuiderkwartier Ook het eerste team van Zuiderkwartier speelde gis teren een oefenpartij en wel tegen de Haagse Hoofdklasser en Ned. kam pioen Micro Ons Eibernest, dat zon der de spelers uitkwam die in Rotter dam-Nederland bij de interland tegen de Belgen vertegenwoordigden. Het werd een 12-4 nederlaag. TWEEDE KLASSE KNS-Phoenlx 10-2 Het kampioen schap komt voor KNS steeds dichter bij. Nu werd het Haagse Phoenix met een 10-2 nederlaag huiswaarts ge stuurd. Gedurende de hele wedstrijd hadden onze stadgenoten een over wicht en daar het schot niets te wen sen overliet werd het een vrij gemak kelijke overwinning. Bram Zierikzee, Andries Riezenkamp en Henk Roedoe brachten de thuisclub al vlug op 3-0, voordat de Hagenaars konden tegen- scoren (3-1). Van afstand werd het. door de teruggekeerde Hans Kluis 4-1. Het doelpunt dat de gasten vlak na de hervatting scoorden, betekende te vens het laatste wapenfeit van hen, want daarna kwamen zij er niet meer aan te pas. Met twee treffers deed Bram Zierikzee de strijd beslissen (6-2)., Henk Roedoe, Mary Zierikzee en Hans Kluts (2x) zorgden ervoor dat de overwinning in de dubbele cij fers liep (10-2). Vicus Oriëntis 3-KNS 3 5-4, KNS 4- De Algemene 4 4-2, Fluks-De Danai den 2-4 (oefenwedstrijd), Fluks 5- Madjoe 1 1-4, Fluks 4-Ons Huis 2 5-6. RING PASS 2-DAMES 1 0-4 De promotiestrijd tussen Rapid 1, Ring Pass 2i LMHC 2 en het eerste dames team van Siseo spitste zich gisteren in niet geringe mate toe. De Siseaanse dames behaalden een éclatante over winning van 0-4 op Ring Pass, dat zodoende uitgeschakeld werd. LMIIC en Rapid verdeelden via een gelijk spel van 2-2 de punten, doch LMHC tekende tegen het gelijkmakende doel punt protest aan. De stand werd als volgt: Rapid 4 punten uit drie wedstrijden; Ring Pass één punt uit drie wedstrijden; Siseo 3 punten uit twee wedstrijden; LMHC 2 punten uit twee wedstrijden. Wordt het protest van LMHC toe gewezen dan moet Domes 1 komende zondag van deze club winnen om de felbegeerde promotie tot een feit te maken. Bij afwijzing van het protest kan Dames I na een gelijkspel al het kampioensfeest gaan vieren. Wederom dus een promotiestrijd vol spanning. Aanvankelijk zag het er in Delft niet naar uit. dat de Leidse dames met zo'n klinkend succes uit de tweede promotiewedstrijd te voorschijn zou den komen. In de eerste helft speelden de ze nuwen beide partijen nog al eens par ten en deden zij mede daardoor ver geefse pogingen om door de verdedi gingen heen te komen. Bij rust was de stand dan ook nog dubbelblank. Na de hervatting liep het in de Siseaanse gelederen direct al veel be ter en toen in de 10de minuut Joke de Vrind met een prachtige doelpunt de score eenmaal had geopend ging alles verder als vanouds en „ge smeerd". Vijf minuten later bracht Emy van Brussel na een mooie solo- rush de stand op 0-2 en nauwelijks 2 minuten daarna omspeelde Carla van der Meer de Delftse verdedigsters en pushte vervolgens de derde Leidse voltreffer in de Delftse kooi. Weder om 5 minuten nadien maakte Emy van Brussel er met een mooi schot zelfs nog 0-4 van. Jac. Smits, ui enlgo tj|d uitkomend voor de A. V. Holland, heeft zaterdag te Venlo z*n nnam op de Leidse recordltyst bijgeschreven. in de sterk bezette 25 km. wegwed strijd, gewonnen door de Duitser K. Sie- vers (in 1.20.36.4 uur) bereikte de Ter Aarse atleet de 8e plaats ln 1.25.21 uur, 35 sec. sneller dan de tijd die Bataaf Jac. Kraan vorig Jaar te Gersch maakte. Bij de veteranen draalde Henk v.d. Vos uit stekend ln de kopgroep mee en eindigde op de 3e plaats achter Overhaf en Gln- kel. De tijd van de Hollandman wai 56.20.2 min. Bram Hendrlksen eveneens van Holland werd 11e ln 61.55 min. In tegenstelling tot de eerste pro motiewedstrijd, die in Amstelveen met 1-4 werd verloren, heeft Leiden zich tijdens de return op eigen veld goed tegen het sterke IIIC geweerd en een weliswaar magere doch verdien de overwinning behaald waardoor een beslissingswedstrijd noodzakelijk is ge worden. Ook nu ontketende Leiden in de beginfase een fel offensief, dat echter mede door goed verdedigen van HIC op niets uitliep. Langzaam maar ze ker nam HIC het initiatief over om dit vrijwel de gehele nog resterende speeltijd te behouden. Er vielen dit maal echter geen hopeloze gaten in de Leidse verdediging en ook van de vele toegekende strafcorners konden de HlC'ers er niet één benutten. In tussen waren de Leidse uitvallen wel iswaar sporadisch doch via vlotte com binaties eveneens vrij gevaarlijk zo dat ook de defensie van HIC zo nu en dan haar kwaliteiten kon demon- In de tiende minuut van de tweede helft leverde een Leidse uitval echter wel succes op en kon Klementlsch 'n fraaie combinatie met een rake push afronden (1-0). Leiden legde hierna het accent geheel op de verdediging en gaf HIC (dat soms wat al te fel tot de gelijkmaker wilde komen) geen kans meer om tot een tegendoelpunt te komen. VOLLEYBAL Na twee uur enerverend volleybal sloot LUSV zaterdagavond de eerste promotiewedstrijd tegen hot Eindhoven- se EVV winnend af met de cijfers: 15-11, 11-15, 15-10, 12-15 en 15-12. Een wells- wonr kleine, maar verdiende zege voor de Leidse studenten, die door deze over winning uitstekende kansen hebben een plaats In de hoofdklasse te veroveren. Naast LUSV en EW is nog een derde team ingedeeld ln deze groep, waarvan er twee naar de hoofdklasse kunnen promoveren. De teamB van Reflex uit Kampen en Volley uit Apeldoorn moeten deze week nog een beslissingswedstrijd tegen elkaar spelen. De winnaar komt volgende week zaterdag uit tegen LUSV. Weten de Leidse studenten ook die wedstrijd ln winst om te zetten, dan zijn zij bijna zeker van een plaats ln de hoofdklasse. In de basisopstelling Petit, Molhoek, Welse, Ruys, v.d. Berg en Tolrkens, dus zonder vxL Ven, trad LUSV zaterdag aan tegen EVV, dat zich voor deze belang rijke wedstryd had doen vergezellen van een grote schare supporters. De Elnd- hovenaren startten bijzonder goed, 1-4, maar toen ook LUSV op de aanval ging spelen bleek de Leidse aanval over hot algemeen toch iets sterker te zijn. Via 5-7 en 10-9 schreef LUSV de le set met 15-11 op zijn naam. Nadat LUSV in de 2e set wederom een 1-4 achterstand had moeten wegwerken, zorgden hoofdaan vallers Ruys en Molhoek ervoor dat LUSV de leiding kon overnemen. Tot 11- 8 Hepen Weise en zijn mannen uit, maar toen ging er iets haperen ln de aanval van LUSV. EW veerde op en het wa ren vooral hoofdaanvaller v.d. Laar en de linkshandige Verhagen, die een be langrijk aandeel hadden ln de 11-15 setzege van EW. Tot 10-10 gaven de twee teams elkaar in de 3e set niets toe, maar daarna wist LUSV door te druk ken, niet alleen door eigen kracht, maar geholpen door wat verkrampt spel van EVV, hetgeen resulteerde ln diverse technische fouten van de Elndhovenaren. Door een 15-10 setzege nam LUSV weer de leiding: 2-1, De 4e set had eigenlijk de beslissing moeten brengen. EW nam aanvankelijk weer een voorsprong van 1-4, maar LUSV kwam daarna zo sterk opzetten, dat EVV met de rug tegen de muur kwam: 12-8 voor LUSV. Een zeer aanvechtbare beslissing van de le scheidsrechter omtrent het passeren van de middenlijn door Tolrkens (de 2e scheidsrechter had geen enkele fout ge constateerd!haalde bij de stand 12-8 echter de cadans uit de LUSV ploeg en I zonder nog één punt te kunnen scoren verloor LUSV déze set met 12-15, waar- door een 5e beslissende set noodzakelijk werd. En ln deze beslissende set leek LUSV aanvankelijk recht op een ruime zege af te stevenen. Goed aanvalsspel en rustig verdedigen bracht LUSV ln duidelijk kansrijke positie: 7-1. LUSV beging toen echter do fout om le gevari eerd te willen gaan spelen, waarbij voor al v.d. Berg het soms te mooi wilde doen. Luid aangemoedigd door hun met bel len en toeters gewapende aanhang rukte EW op tot 7-5. LUSV wist zich even te herstellen, 10-7, maar weer kwam EW terug. Eerst bij 11-11 kon EW geen ant woord meer vinden op de harde Leidse nunval, terwijl de Elndhovenaren zelf hun aanvalsactlcs steeds zagen afge broken door uitstekend blokkeren van LUSV. Door een 15-12 setzege werd het tenslotte een benauwde, maar nogmaals zeker verdiende zege voor LUSV.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 13