Versperringen bij rijksweg 4 van de baan UW MENING Bejaardenwoningen Leiderdorp' officieel in gebruik genomen Zal Danaïden degradatie ontlopen Vicus Oriëntes belette PSV het kampioenschap niet EERSTE PROMOTIEWEDSTRIJD WERD DOOR LEIDEN KANSLOOS VERLOREN MAANDAG 17 APRIL 1967 DE LEIDSE COURANT MAANDAG 17 APRIL 1967 LOUISE DE COLIGNY-HBS NUMMER 1 OP I.C.C.-AVOND Leidse middelbare scholieren hebben elkaar afgelopen weken driemaal ont moet. Men heeft elkanders krachten gemeten op het gebied van declamatie, cabaret en poëzie en vrijdagavond werden de prestaties vergeleken op muzikaal gebied. De Interscholaire Contact Commissie had deze laatste avond in deze serie belegd in het Herv. Jeugdcentrum „De Moriaan" aan het Levcndaal. Een geconcentreerde zaal keek en luisterde naar prestaties van veelal beginnelingen op het moeilijke pad der klassieke muziek. Een rij van pianisten, klarinettisten en fluitisten en niet te vergeten violisten bleek in staat het veelal jeugdige publiek te boeien. Onder de titel „home made" decla meerde de conservatorium-leerling Boudewijn Biich, hij werd daarbij ge steund door pianospel. Zijn voordracht oogstte veel succes. Een jury beslaande uit mevrouw Van Went, de heer Buur man, Paul Meinders en Dick Brandt had de moeilijke taak de verschillende prestaties te beoordelen en te waar deren. Van te voren had zij bekend gemaakt welke criteria zij aan zou leggen bij de beoordeling. Zowel de stijl, als de muzikale voordracht en opvatting zouden gewicht in de schaal leggen. Maar ook met de techniek en de keuze van het uit te voeren stuk zou rekening gehouden worden. Dit allemaal in aanmerking nemen de, kwam zij tot volgende beslissing. De eerste -prijs kende zij toe aan de .fluitiste Lucie Steinbach van de Louise de Coligny-HBS. Eén punt minder slechts kreeg depianist Frank den Herder van het Rijnlands Lyceum, die dientengevolge genoegen moest ne men met een tweede plaats. Voor het bespelen van zijn klarinet kreeg Rob van Duyn van het Christelijk Lyceum de derde prijs toegekend. Door deze uitslag ging de schoolprijs niet naar het Sint Bonaventuralyceum, zoals het grootste puntenaantal deed verwach ten, maar bereikte na deze avond de Louise de Coligny-HBS de schoolprijs. De heer G. Steinbach reikte aan de winnaars de prijzen uit. Een zoge naamde „gemeentebeker" en een zuil van de Leidse Jeugdactie waren de trofeeën waar o.m. om gestreden werd. Onder meer, want het contact en ♦iet plezier wat de scholieren deze avonden beleven is wellicht het be langrijkste. Automobilisten kunnen sinds van morgen 10 uur gebruik maken van de nieuwe Leidse invalsweg, gelegen tus sen de nieuwe en de oude rijksweg 4 nabij het Haagse Schouw. Daarmede is de eigen oprit voor Leiden naar Am sterdam een feit geworden. Zonder officieel vertoon werden de versperringen op de nieuwe oprit de baan genomen. Op de achtergrond de nieuwe rijksweg, die links naar Den Haag en rechts naar Amsterdam voert. Enkele tientallen meters ter linkerzijde van de foto bevindt zich de oude brug bij het Haagse Schouw. TONEELVERENIGING „T.I.G." SPEELDE „ZWIJGEN UIT ANGST" Dat alles neemt niet weg, dat er goede momenten voorkwamen. We wij zen dan op het vrij goede spel van Coby Pieterse als Nicole, op dat van Eduard de Wekker vooral, als Oom Govert Vermeer en ook van Corry van Doorn als Madeleine Wasseur.. De andere vooral de tragische figu ren kwamen echter dikijls onvoldoende uit de verf, hoewel naar ons gevoelen bij een strakkere regie daarin wel verbetering valt te brengen. Tenslotte alle lof voor de aankleding. Voordat de voorstelling begon her dacht de voorzitter van „T.I.G." op gevoelvolle en welsprekende wijze het verscheiden van de erevoorzitter der toneelvereniging, de heer Arendse, die juist die morgen was begraven. Wijlen de heer Arendse was niet alleen de grondlegger van de vereniging, maar heeft zich veel ingespannen voor haar groei en bloei. Staande namen de aan wezigen een minuut stilte in acht. W. PRINS. neelver. „Tot ieders genoegen" toneelspel in drie bedrijven door Dré Camper: „Zwijgen uit angst", voor eer slechts matig gevulde Leidse schouw burg. Hoewel „T.I.G." enkele goede krachten onder haar spelers telt, moet het ons van het hart, dat de uitvoe ring van dit spel ons niet geheel heeft kunnen bevredigen. Natuurlijk moeten bij opvoeringen door amateurs andere maatstaven worden aangelegd dan voor het beroepstoneel, maar 't feit, dat een amateurgezelschap in het open baar optreedt, wettigt ook event, kri tiek op dat optreden. De keuze van het stuk lijkt ons ook niet gelukkig. De tijd voor zulke bijna drakerige romantiek is nu toch wel voorbij, dachten we. Er zijn ook voor het amateurtoneel momenteel genoeg stukken te vinden, die meer apelleren aan de moderne smaak en de huidige behoeften. Wat in een blij spel of een klucht nog wel kan: voor een dramatisch toneelspel gelden an dere maatstaven. Bovendien geeft het stuk betrekke lijk weinig actie te zien, hetgeen extra zorg aan de mise en scène vergt en bovendien strakker getoneerde dictie en spel van de acteurs. In de dictie beluisterden we nog bij te veel spelers het al te schoolse en slechts bij een paar kwam de tekst goed uit de verf. De weinige actie, die het spel brengt, werd voorts dikwijls te sloom en te gerekt. Méér vaart was het spel we zenlijk ten goede gekomen. ftPOFVl III OPHAALDIENST. Donderdag 20 april, Buurt: Maresin- bertstraat, Wolmaransstraat, v. d. Tass- gel (van Zwarte Pad tot Haarlemmer- straat, Lopsenstraat, Rijnzichtstraat, de trekvaart). Pasteurstraat, Hansenstraat Wettsraat, Reitzstraat. de la Reystraat, en Korte Hansenstraat, Leeuwenhoek- Pretoriusstraat. straat, Groenoordstraat en -plein, Lucas Vrijdag; 21 april. Butirl 12: Velling- vnn Leydenstraat. Bakker Korffstraat. kade. Lammenschansweg (van Veiling- Jan Lievenstraat, Frans van Mie, lsatr., kade tot LammenschunspleinLammen- GabrVël Metzustraal. Broekweg. Stads- scdxanspleln, Zoeterwpudseweg, Meloen- MENSEN IN NOOD LEIDEN. 15 april 1967 Wist U dat wij een nationale stich ting hebben Mensen in Nood, geves tigd te 's-Hertogenbosch, Hekellaan 6, telefoon 04100—39089 of 35720. Giro nummer 1111222. Goederenmagaziin: Jacob Catstraat 21, Den Bosch, tel. 04100—31623. Met dit berichtje zou ik even onder uw aandacht willen brengen, dat Men sen in Nood zich warm aanbeveelt voor uw goed gedragen kleding waar u uiteindelijk geen raad mee weet. Hetzij dat het te klein geworden is of niet meer in de mode is, of dat u het al zo lang gedragen heeft, dat het u verveelt. Mensen in Nood wil het graag ont vangen voor missionarissen, vluchte lingenorganisaties, rampencomité's, en liefdadigheidsinstellingen en stille ar men. Al uw goed gedragen kleding, in alle soorten, maten kleuren, kwali teiten en variaties zijn van harte wel kom ook oude vilthoeden. Dus belt u even het goederenmagazijn voor een afspraak: tel. 04100— 3 16 23. Als u dit nummer belt kunt u vragen stellen over de wijze van verzending etc. Ook zijn breinaalden en haaknaalden met eenvoudige patroontjes van harte welkom. N. Zevental inbraken tijdens weekeinde Hel afgelopen weekeinde liep voor verschillende Leidse bedrijven minder zonnig af dan de weersgesteldheid zou doen vermoeden. In het kantoor van de Constructie Werkplaatsen aan de Zoeter- wondseweg werd in de nacht van vrij dag op zaterdag uit een geldkistje een In dezelfde nacht verdween bij een brandstoffenhandel aan de Haagweg 50,- aan wisselgeld. Een geldkistje, dat bij een kledingmagazijn aan de Hoogstraat werd opengebroken, bleek niets te bevatten. Eveneens wordt niets vermist bij een betonfabriek aaii de Hoge Morsweg, waar in het kantoor kasten en bureaus werden opengebro ken. Het Gewestelijk Arbeidsbureau aan de Doezastraat'kwam er ook zonder ver lies af: de brandkast bleek te degelijk van constructie voor de ongewenste be zoekers. Ook uit bureaus die werden opengebroken zijn geen goederen ont vreemd. In de nacht van zaterdag op zondag werd uit 'n auto, die op de Boerhaayel. stond geparkeërd, een damestas met 'n' bedrag van 450,- gestolen. De dader had brutaalweg het tochtraampje van de auto vernield. Ook de afgelopen nacht ging niet zonder een inbraak voorbij. Op de Nw. Rijn werd bij een juwelierszaak een zij ruit in scherven geslagen en een aantal geëtaleerde voorwerpen met een geza menlijke waarde van 592,- ontvreemd. De buit bestond uit drie doublé heren horloges, een doublé zakhorloge, een fixoflex horlogeband, een doublé arm band en een verzilverde lippenstifthou der en een pillendoosje. Burgerlijke stand Geboren: Kelly A. V., d.v. J. Nie- vaart en L. A. S. van Daim; Daniël F., z.v. J. van Egmond en 1). Wolda; Rudolf G. M„ z.v, L. A. Kooter en J. A. M, Droogh; Ronald P. H., z.v. H. van Dam en M. G. Riebeek; Erik A. W., z.v. C. J. Geeve en G. M. van Kampenhout; Cornelis C., z.v. L. van Duijn eh L. van Duijn; Janna M., d.v. M. W. van Zoen en C. van Duijn; Maria A. P.. d.v. G. D. van Putten en W. C. M. Westgeest; Clara'C., d.v. J. Onder water en J. J. Ltaerveer; Margaretha, d.v. J. Potters en M. Moraal; Arno, z.v. H. J. Wielders en M. J. Flippo. Overleden: C. M. van de Stolpe, 80 jaar, man; H. van der Vegte, 71 jaar, man; H. J. Treels, 94 jaar, vrouw; C. Zwaan, 87 jaar, vrouw. Gehuwd: J. A. Voorvelt en M. Ver ver; W. Rienlsma en J. Stikkelorum. PAUZE Gezamenlijke kerken verzorgden de bon w Met het overhandigen van de huis sleutels door Marja Gordijn en Chris tine Sleeboom aan de dames mevr. Polhuys en mevr. Rosdorff eri 't plaat sen van een Meidoorn, zijn zaterdag middag in Leiderdorp 18 bejaarden- woningen officieel in gebruik genomen. Ze zijn gebouwd onder auspciën van het Stichtingsbestuur, dat ook de bouw van het bejaardencentrum „De Dillen burg" gerealiseerd heeft, terwijl het gemeentebestuur het benodigde kapi taal heeft geleend. Het zijn 18 wonin gen, gelegen aan de Louise de Coligny- straat, gebouwd in twee woonlagen. De toewijzing is geschied op basis van fifty-fifty met het gemeentebe stuur. De genodigden begaven zich naar de Dillenburg. De voorzitter van de Raad van Toezicht, ds. F. Mirinema, zei dankbaar te zijn dat de gezamen lijke kerken deze bouw hadden ver zorgd, en het overhandigen van de sleutels door de jeugd aan de ouderen noemde hij zinvol. Hierna droeg hij namens de kerken het beheer over aan de Stichtingsbe stuur. De volgende spreker was de voorzitter van dit bestuur, de heer E. Sleeboom, die zei zeer dankbaar te zijn voor de stuwende kracht en finan ciële steun van het gemeentebestuur. De bouw is uitgevoerd door het bouw bedrijf C. Meerburg, en geheel be langeloos heeft de heer J. van Driel het toezicht op de bouw gehouden. Hem werd als dank een enveloppe met inhoud aangeboden. Namens het gemeentebestuur bood burgemeester mr, R. M. Gallas geluk wensen aan. Veertien gezinnen heb ben nu een nieuw, geheel aan hun leeftijd aangepaste woning kunnen be trekken, zo stelde hij, die uniek ge legen is; vlak bij een school, dus gezelligheid van kinderen, een plant soen met vijver en bij het winkel centrum. Het bestuurslid, de heer L. v. d. Sijs, bood de beide meisjes een zilveren beker met inscriptie als herin nering aan; en aan het bestuur over handigde hij namens de nieuwe bewo ners, .de heer en mevr. Polhuys, twee, door e.q. geschilderde schilderijen aan voor de recreatie-ruimte. De heer Meer burg bood onder dank voor de tot LEIDSE AGENDA MAANDAG 17 APRIL R.K. Openbare Bibliotheek, Leiden - officiële heropening, Steenschuur, 16.00 DINSDAG 18 APRIL Kath. Nat. Bond voor EHBO, afd. Lei- n. aanvang cursus, 20 uur, gebouw 3 en GD. Bevolkingsonderzoek T.B.C. - in de Petrakerk, Surinamestraat 3, van 14.00 -16.30 en van 19.00 tot 21.30 uur. Kon. Nederl. Natuurhistorische ver. afd. Leiden - bijeenkomst. Rijksherba rium. Schelpenkade 6, 20.00 uur. Ver. Oud Leiden - lezing met licht beelden. De Lakenhal, 20.00 uur. K. en O./L.A.K. - opv. van „Het Treu rige lied van het triest café". Leidse Schouwburg. 20.00 uur. Ver. van Onderwijzers en Onderwijze ressen, insp. Leiden - algemene verga dering. Stadsgehoorzaal, 9.30 uur. Algemeen Ziekenfonds „L.O.Z." - film voorlichtingsavond. Den Burcht, 19.30 u. WOENSDAG 19 APRIL Gymnastiekvereniging „Sparta" - uit voering. Stadsgehoorzaal, 19.30 uur. Bevolkingsonderzoek T.B.C. - in de Petrakerk, Surinamestraat 3, van 9-12.00 en van 14.00 tot 16.30 uur. AVOND- EN NACHTDIENST APOTHEKEN TE LEIDEN Van vrijdag 14 april tot en met don derdag 20 april 1967: geopend voor spoedeisende gevallen: Apotheek Tol Hulp der Menschheid, Hooigracht 48, te lefoon 21060. LEIDSE MUSEA Acad. Hist. Museum: Rapenburg 73 di. vrfj. 14-17 uur (verder op aanvraag bij custos Burcht, Burchtsteeg, dag. 10-17 uur, Grafelijke versterking uit vroege mid deleeuwen. Hortus Botanicus, Rapenburg 73, ma. t/m vrij. 9-12, 13.30-16 uur: kassen 9-12 en 13.30-16 uur, zondag gesloten. Ned. Leger en Wapenmuseum Gene raal Iloefer, Pésthuislaan, werkd. 10- 17, zon- en feestdagen 13-17 uur. zat. ge sloten. Pilgrim Fathers-huisje, Boisotkade 2. werkd. 9.30-12 en 14-16, zat. 9.30-12 uur: Documenten uit de tijd van de Pil grim fathers. Prenten-, muntert- en penningkamer der Rijksuniversiteit, Kloksteeg 25, voor be zoek eerst schriftelijk of telefonisch aan vragen. Ook geschiedenis van de foto-> Rijksmuseum van Oudheden, werkd. 10- 17, zon- en feestd. 13-17 uur; Egyptische, Asyrische, Griekse, Romeinse en Ne derlandse Oudheden. Rijksmuseum voor Volkenkunde, Steen straat la, 10-17, zon- en feestd. 13-17 uur; Vooiwerpen en kunst. Rijksmuseum voor de geschiedenis der Natuurwetenschappen, Steenstraat la, 10-16, zond. 13-18 uur. (Chr. en alge meen erkende feestdagen dicht, Sted. mus. De Lakenhal, Oude Vest, Schilderkunst en historie van Leiden. Open: werkdagen 10-5 uur, zondag: 1-5 uur. Toegang vrij. n.m. (behalve zater dag en zondag „De Valk" Molenwerf, di. t/m 2 gesloten. 10-17 i 13-17 uur. Maand. polderweg, Haarlen: 'enstr. Kesenstraat. Carbureweg, Raamstraat, Maredtfk, Piet Helnstraat. Planteynstraat. Kanaalweg (van Lam Vendelstraat, Poelgeesterstraut, Schut- mebrug lot spoorlijn). Vlietweg. Zoetei- terstraat, Maredijkhofje, Vaartkade woudseweg. Cronestein. Aloëlaan, Rhnsburgersingel, Maiisiaan, Vrijdag 21 april. Buurt 16: Schelpen- Musschenbroekstrci.it. kade, Andrios Scholkade. Leuvenstraai. G er rit v. d. Laanstraat, Leeuwkensstr., Buurt 15. Donderdag 20 april. Stati- Valdezestraat. Stadhouderslaan, Magd. Paviljoenshof. Stationsplei LEIDSE KORFBALCLUBS Morssingel, Pésthuislaan. Plet Paaltjej pHd, Morsweg, Paul Krügerstraat, Pre Steynstraat, Transvaalkade en -hof, Jol Moonstraat, Drie Octoberstraat, Duiv straat, Kastanjekade, Meidoonstraat, Hyacinthenstrnat, Seringenstraat, Dalla straat, Anjelicrstraat. OPHALEN GROFHUISVl IL p dingdag 18 april word opgcho Wordt 97; 100 wordt 97a; 101 wordt 97b; 102 wordt 98; 103 wordt 98a: 104 wordt iald 'Job; 105 wordt 99; 106 wordt 99a; 107 ulo. wordt 99b: 108 wordt 100; 108a wordt Bosliuizerlaan, Bosh uizerkp.de, 5 Mei- lOOu; 1.08b wordt 100b. Nieuw gebouw- laan, 5 Melplèin, Bevrijdingsplein, Ger- de studentenflat is genummerd: Rijn- rit v.d. Veens! raat, Titus Brandsnialaan, eu Sckiekade 101, 102, 103, 104, 105, 106, Montgomerystraat, Joh. Poststraat, Wal- j 107, 108, 109 en 110. raven van Halst:ant. Wiardi Beekman-1 straat, v.d. Helinlaan, Arent Brunsstr. Lieven de Keystraat, Zocherstraat. van Banchetnhof, de Bazelstraat. Jac. Ro- manstrn.it, Jan Keldermanstraat, Ving- boonshof, Jacob van Canipenlaan. Voor- schotenseweg, Stalpaerthof, van 's-Gra- vonaandestraat, Berlagestraat, Heren straat, Prinses Wilhelminastraat, Bloe mistenlaan, Leliestraat, Pioenstraat, Pi oenhof, Lindestraat, Resedastraat, Pie- ter de la Courtstraat, Koninginnelaan, Acaciastraat, Tulpenstraat, Zoeterwoud- seslngel (van Herenstraat tot Lammen schansweg HERNUMMERING RI.IN- EN SCHIE- KADE Met Ingang van 24 april a.s. krijgt een gedeelte van de bebouwing aan de Rijn- en Schiekade andere hulsnummers. Deze vernummering houdt verban'd met het gereedkomen tenflat. De bew Zwemseizoen in Leiderdorp geopend Toen «Ie voorzitter van de zwem- en polovereniging „De Does" zaterdagmor gen, klokke tien uur, de vlag hees, ter opening van liet tiende zwemseizoen van liet had aan de Eriealaan In leider dorp, juichtten enige honderden kinde ren, die vol ongeduld stonden te wachten om de eerste duik te kunnen nemen. HU opende daarna de hekken en waar schuwde vaderlijk dat het water met een temperatuur van 16 graden, echt nog niet zo warm zou zijn. Op de onlangs gehouden ledenverga dering had het bestuur toegezegd eens te willen bezien, of het mogelijk was, de de nieuwe studen- dames- en herenkleedgelegenheden te hebben inmiddels ruilen. Actïbf als altijd dit bestuur is. persoonlijk bericht gekregen van de op bleek zaterdag dat meteen de dames handen zijnde wijzigingen. j voortaan rechts de meer zonnige en Rijn- en Schiekade 95a wordt 94a, 95 windvrij gelegen hokjes kunnen gaan wordt 94b; 95b wordt 95: 96a wordt 95a gebruiken, terwijl de heren, als het ster- 96 wordt 95b; 96b wordt 96; 97 wordt ke geslacht, de koude kant is toegewe- 96a; 97 wordt 96a; 98 wordt 96b; 99 zen. DanaidenEindhoven 8-3 Danai- den heeft met het onderaanstaande Eindhoven weinig moeite gehad, waar door de kans op het ontlopen van de gradatie naar de eerste klasse nog blijft bestaan. Gerard Nap bezorgde de thuisclub al snel een voorsprong van 20. Deze werd vergroot door Wim Brugman tot 30. De rust ging in met 31. Na de hervatting leek het er op dat de bezoekers terugkwamen, maar nadat het 32 was geworden speelden onze stadgenoten een gewonnen wed strijd. Door Dick Beekman en Gerard Nap (2x) wérd het 62. Na een Eind- hovens tegenpunt voerden Sander van Unen en Casper van Nierop de stand op tot 83, waar het bij gebleven is. Sperwers 3Danaiden 2: 32; Da naiden 4Fluks 5: 50. PSVVicus Oriëntis 11-2 Onze stadgenoten hebben de Eindhovenaren niet van het kampioenschap kunnen afhouden. Het werd een grote neder laag, hoewel de Leidse club beter speelde dan vorige week. Het schieten bij de thuisclub was veel beter ver zorgd dan bij Vicus Or. dat in het veld echt niet de mindere was. PSV nam met 20 de leiding, doch door Henny Brakel was het spoedig daar na 21. Via 'n treffer van PSV bracht Kees Sommeling het verschil weer tot één punt terug (32). Daarmee had Vicus Or. al haar kruit verscholen want in het verdere verloop van de strijd wist zij niet te scoren. De rust stand was 6—2. Ook in de tweede speelhelft een schotvaardiger PSV, dat tot op heden slechts één nederlaag leed en wel tegen Vicus Oriëntis. De eindstand werd tenslotte 112. Vicus Oriëntis 2Fluks 2: 112: Crescendo 3Vicus Oriëtis 3: 28. EERSTE KLASSE Zuiderkwartier was vrij. Zuiderkwar tier 2Trekvogels 2: 25; Zuider kwartier 3—Crescendo 4: 3—5. Fluks—Ons Huis 6-4 Na drie ne derlagen heeft Fluks eindelijk weer eens een zege geboekt. Direct na de uitworp scoorde Ruud Niesing, gebruik makend van een klein kansje onder de paal (1—0). Na een kwartier ver hoogde dezelfde speler de score tot 20. In de volgende opstelling was Piet de Haas goed op dreef, wat resul teerde in twee treffers van zijn hand (4r0). Vooral het laatste doelpunL was van goed gehalte. Even voor de rust scoorde Ons Huis de eerste tref fer (41). Na de thee lag het tempo aanmerkelijk lager. Na 25 min. kreeg Wim Selier een strafworp toegewezen, welke hij uitstekend benutte (51). Wederom vond Ruud Niesing de weg naar de korf (61). Een ogenschijn lijk grote zege lag in het verschiet, doch in de slotfase konden de Rot terdammers nog tot 64 terugkomen. OEGSTGEEST Ernstig ongeval. Vannacht 0.40 uur zijn twee personenauto's op de Warmonderweg frontaal in botsing ge komen. Hierbij werd de heer v. E., een timmerman uit Leiden en eigenaar van een Taunus, vrij ernstig gewond, even als één der inzitenden uit de Opel. Bei den werden overgebracht naar het Aca demisch Ziekenhuis te Leiden. De oorzaak van het ongeval was, dat de heer v. E. plotseling op het linker wegdek ging rijden, waar juist de Opel in tegenovergestelde richting reed. Daar de tijd te kort was konden de bezoekers niet verder komen. Vicus Or. 2—Fluks 2: 112; Die Haghe 3—Fluks 3: 6—3; Fluks 4— TOV 2: 42; Danaiden 4Fluks 5: 5 0; De Algemene 4Fluks 6: 36. DKCDe Algemene 8-2 De Al gemene heeft het niet kunnen redden. De belangrijke wedstrijd tegen 't Delft- se DKC werd met grote cijfers ver loren, waardoor de Algemene als uit geschakeld moet worden beschouwd voor de eersle plaats. Het eerste kwar tier van de thuisclub was overrompe lend en vormde de basis voor de zege. want binnen die tijd was het reeds 50 voor DKC. Na een goed half uur was het 60, met welke stand tevens de rust aanbrak. Hoewel de blauvv- witten na de thee van alles geprobeerd hebben de stand een iets draaglijker aanzien te geven, werd hel niettemin een grote nederlaag. Het hoge tempo van de gastheren in de eerste helft had toch de krachten aangetast, waar door de Leidenaars wel iets sterker werden, doch zij konden dit niet in doelpunten uitdrukken. Beide ploegen doelpuntten tenslotte twee keer, waar door de eindstand op 82 werd be paald. De Leidse treffers kwamen van de hand van Ruud van Vliet en An- dries Molenaar. De Algem. 2—HSV 2: 4—7; KNS 3 De Algem. 3; 52; De Algem. 4 Fluks 6: 3—6. TWEEDE KLASSE KNSTrekvogels 10-5 KNS heeft haar concurrent, 't Rotterdamse Trek vogels, op niet mis te verstane wijze teruggewezen, Met een 105 nederlaag moest zij de terugreis aanvaarden. Na 7 min. leidde KNS al met 20. door doelpunten van Bram Zierikzee. Voor dat de gasten konden tegenscoren had Co Vavier reeds tweemaal succes ge had voor de thuisclub (41). Bij de rust was de stand 71 in het voordeel van onze stadgenoten, na doelpunten Henk Roedoe, Bram Zierikzee hem gerichte welwillende woorden, het bestuur een vlaggemast en vlag aan. Namens de bewoners bedankte de heer Hesseling voor de prettige manier waarop zij in hun woningen ontvangen Auto bij botsing te Sassenheim in brand gevlogen Zaterdagavond omstreeks half tien vond op het kruispunt Sassenheim-N. een ernstige autobotsing plaats, die wonderwel nog vrij goed afliep. Een Franse Reynaud, bestuurd door een dame, kwam van de Provinciale weg en stak de kruising over zonder voor rang te geven aan een naderende Volkswagen uit de richting Lisse. De Volkswagen werd opzij geramd en kantelde om. De Reynaud kwam te recht tegen de daar aanwezige licht mast en vloog in brand. De bestuur ster kon zich nog net in veiligheid stellen. Personeel van de Rijkspolitie ter plaatse doofde het vuur met snel- blussers. Van de Volkswagen liep een mede-passagier lichte verwondingen op aan het hoofd en waarschijnlijk een hersenschudding. Beide wagens wér den total loss weggesleept. BEKROONDE HOND De gebroeders Schrama uit de Vrou wenpoldersstraat hebben op de Inter nationale hondententoonstelling in Den Bosch, waar circa 1000 inzendin gen uit geheel Europa waren, afge lopen weekend weer succes geboekt. Met hun kortharige reu Sint-Bernard „Oar von Sauliamt", haalden zij voor de vijfde maal de nationale kampioens titel, waarmee de Bernard nu defini tief nationaal kampioen is. Oar, die reeds internationaal en Belgisch kam pioen was, is de enige kortharige Sint- Bernard in Europa, die zoveel titels heeft. Tevens werd hij tweede op de tentoonstelling van alle dogachtige honden. Cabaretgroep „De Narcis" Zater dagavond hield de cabaretgroep „De Narcis" voor de eerste maal een spe ciale avond voor de donateurs in „Ont moeting". De avond werd opgeluisterd door de „Stal en Band" en het zou geen „Narcis-avond" zijn als er niet volop Weense wals- en marsmuziek ten gehore werd gebracht. Maar ook de Engelse wals en de foxtrot werd niet vergeten, zodat de dansliefhebbers hun hart konden ophalen. Verder werd een en ander afgewisseld met zang van Margot Hoeker uit Haarlem met Nederlandse volksliedjes en Fija van Keulen met Weense operettemelo dieën. Ook werd nog aan bingo ge daan. Het was een echt gezellige, in tieme avond, die zeker voor herhaling vatbaar is. WASSENAAR CONCERT IN ST. JOSEPHKERK Zaterdag 22 april geeft in de St. Josephkerk te.Wassenaar het „Haags Matx-ozenkoor" o.l.v. Sipke de Jong een concert van motetten en volkslie deren. Ter afwisseling speelt Rien Calis enkele orgelwerken. Aanvang 8.15 uur. GELD VOOR HET GRIJPEN Een wereldconcern in Amerika heeft een miljoen dollar beschikbaar gesteld voor de toepassing bij de luchtvaart van een instrumentje dat reeds is gevonden vóór Adam en Eva. Helaas niet door Adam of Eva of door beider verre nageslacht. Het beschikbare be drag is hoog en had gerust nog hoger kunnen zijn. Het concern is er zeker van, dat geen gegadigde komt opdagen, die kan uitleggen en construeren op welk een instrument de zwaluwen, na de winter in de zomer van Zuid- Afrika te hebben doorgebracht, feilloos terukeren naar het boerendak onder zij gebpren zijn. Ze zijn er weer. Ze zwieren en glippen weer in ei onbezorgd keuvelend alsof ze niet zo juist een reis over de halve aardbol hadden afgelegd, zonder kompas, der landkaarten en zonder verstand, maar met een instrumentje in kleine kopje, dat goud waard zou als ze het ons vertellen konden. Er ligt een miljoen dollar klaar maar wat heeft een zwaluw daaraan? LEIDSE BIOSCOPEN De films in de week van 13/19 april zijn door de Katholieke Film Centrale als volgt gekeurd: Camera: Het einde van een „Gentleman" Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Lldo: Samen uit, samen thuis a.l. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 xi Luxor: Angelique en de koixing 18 jaar. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 uur. Studio: Darling volw. Dagelijks 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.00 en 9.15 u Trianon: Nathlek str. volw. (prol.) Dagelijks: 2.30, 7.00 en 9.15 uur. Zondags: 2.15, 4.30, 7.00 en 9.15 uu Rex: De wraak van El Tigro 14 jaar. Dagelijks: 2.30, 7.15 en 9.15 uur. Zondags: 2.30, 4.45, 7.15 en 9.15 uu PUNT KORRELTJE Een sterke geest is niets te machtig, MARKTBERICHTEN ROTTERDAM, 17 april - Vee - Aan- vóér 1025, slachtrüridérén 470-500, 425- 460, 385-405, 345-370; stieren 405-455, worstkoeien 335-355, slachtrunderen: korter, aanvankelijk vlot, afloop kalm, iets stijver. AMSTERDAM, 17 april - Vee - Aan voer 193 runderen, prijs: 3,40-5.00. Handel: rustig. Van de hockeyvelden HIC-LEIDEN 4-1 In de eerste te Amstelveen gespeelde promotiewedstrijden heeft Leiden tegen HIC een duidelijke nederlaag geleden Over het geheel genomen was de Leidse formatie niet bepaald zwakker, doch door de geboden kansen beter uit te bui ten won HIC uiteindelijk het pleit. Bij rust keek Leiden al tegen een achter stand van 2-0 op en in de tweede helfi kwam HIC tot 4-0 alvorens Krol kort voor tijd uit een strafcorner de „Leidse eer" kon redden (4-1). SISEO Voor Dames 1 krijgt ook de thans gaande promotiestrijd weer een bijzonder spannend en enerverend karakter. In de eerste, gisteren gespeelde, promoiie-1 Jstrijd werd tegen Rapid een gelijk- j spel van 0-0 behaald, hetgeen des t* rdienstelijker was. omdat hetzelfde Ra I d in de vorige week gespeelde promo-1 tiewedstrijd met 4-1 tegen Ring Pass 1 het langste eind trok. Ring Pass i Ti gisteren tegen de vierde promo-1 tiekandïdate LMHC 2 tot een gelijkspel: 2-2. Uit deze resultaten kan dus vrij zeker worden geconcludeerd, dat Siseo Rapid de twee sterksten zijn en dus daar twee van de vier teams .promo- en de beste „promotiepapieren' handen hebben. echter een geheel ander beeld. Dei Maasstedelingen kwamen gevaarlijk I terug tot 7—5, doch Bram Zierikzee j bracht weer de nodige rust in de Leid- j se gelederen door 85 te scoren. An- dries Riezenkamp en Co Vavier be- I paalden de eindstand op 10—5, KNS 3De Algemene 3: 52. PanisCrescendo 5-4 De wedstrijd PamsCrescendo heeft niet veel krachtsverschil te zien gegeven. Vooi de rust waren de Hagenaars in de j meerderheid, terwijl in de tweede spel- periode de rollen omgekeerd waren, j Hoewel Kees Cornelissen voor Cres cendo de score opende zat er in de eerste drie kwartier niel meer dan dit doelpunt voor de Leidenaars in. Bij de rust keken zij dan ook tegen een 41 achterstand aan. Na de rust verkleinden Aad Schouten en Wim Mulder, die in het verdere verloop van het seizoen Ton Ouwerkerk zal ver vangen, de achterstand tof 43, waar mee de spanning volledig teruggekeerd was. De verdiende gelijkmaker bleef ephter uit: Pams kwam op 53, Een fel slotoffensief van Crescendo lever de echter maar één treffer op. wat niet genoeg was voor een draw. Deze vierde tx-effer werd gescoord door Le- ny Kok (5—4). Cresc. 2Madjoe 1: 32; Ci-esc. 4 Vicus Or. 3: 28; Zuiderkwartier 3 Cresc. 4: 35. Adsp.: Cresc. AKNS A: 30; N'kwartier BCresc. B: 10. Pup.: Cresc. aZ'kwartier a: 00; Sari v. d. Linden. Na de hervatting Cresc. bN'kwartier c: 10. DAMES 1-RAPID 1 0-0 De vrij talrijke toeschouwers zagen n wedstrijd van twee gelijkwaardige par tijen waax'in zich vele spannende moi ten voor beide doelen afspeelden. Hoewel beide partijen afwisselend tot zeer goed opgezette aanvallen kwamen, beschikten zij over een dermate hechte verdediging, dat doelpunten uitbleven. Al met al gaf de puntenverdeling de krachtsverhouding op de meest juiste De overig Siseo-teams kwamen tot de navolgende prestaties: Dames 2-Groen Geel 2 4-1; DSHC 8-Heren 1 3-2; DSHC 9-Heren 2 2-1; Jongens A-HDM C 1-0. In het kader van bovenvermelde pro motiewedstrijd werden voor zondag a.s. de wedstrijden Ring'Pass-Siseo en Rapid- Leiden (LMHC) vastgesteld. VOORSCHOTEN Voetballen voor missionaris Father B. van Geest, missionaris van Mill Hill in Noord-Borneo is over m verlof. En nu wil SVLV voor de: missionaris iets doen om hem finai eicel te helpen. Father Van Geest heeft zoveel broers, dat /.ij een heel voetbal elftal kunnen samenstellen. En dat gaat nu gebeuren. Elf broers van d missionaris gaan hun krachten rnete met een SVLV-combinatie. Zaterdag middag 22 april a.s. zal dit sportge beuren plaals vinden. Deze wedstriji' begint om half vier. Father B. val Geest zal de aftrap verrichten en toe zien hoe zijn broers het eraf brenger Sportliefhebbers, dit is een unie! sportfestijn. Laat u niet onbetuii. Het wordt allicht een aantrekkelijk wedstrijd en de opbrengst krijgt goede bestemming. OPENING GEBOUW ROEIVER. „RIJNLAND" Op maandag 1 mei a.s. om 2 zal de Commissaris der Koningin de provincie Zuid-Holland, mr. Klaasesz, bel gebouw van de Vereni ging aan de Kniplaan feestelijk openea Na de opening zullen de boten v roeivereniging ten doop worden gehou den en worden voorgeroeid. Opening „Toonschaal '67" ruimtevaart tentoonstelling „Toonschaal '67" zal hedenavond om 7 uur cieel worden geopend. OEGSTGEEST Opening groepshuis padvinders IV tei-dagmiddag 29 april zal wethouder M| van der Voet de opening verrichten 't groepshuis van de „Sagara Satrya' aan de President Kennedylaan.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 4