Oud-gedienden uit alle windstreken zochten Leiden op LIDO MATER AMABILISSCHOOL BEZON ZICH IN ZONNIGE OMGEVING Mejuffrouw A. Smit adviseuse openbaar voortgezet onderwijs VRIENDEN EN RIVALEN HULDIGDEN „ALPHENSE BOYS" OP FEESTRECEPTIE MAANDAG 17 APRIL 1967 DE LEIDSE COURANT PAGINA 3 REÜNIE OUD INFANTERISTEN In de garnizoensstad Leiden kwamen zaterdag ruim tweehonderd oudgedienden byeen. Al deze oud-mlli- talren die behoorden tot de voormalige Regimenten Infanterie ontmoetten elkaar nu voor de negende maal. Dit jaarlijkse weerzien wordt telkens in een andere plaats gehouden. Zo waren het in het verle den o.a. Harderwijk, Amersfoort, Haarlem, enz. De reünisten kwamen ook dit maal weer uit alle wind streken. Zo waren er ook ditmaal delegaties uit Friesland, Limburg en een groot contingent uit het oosten van het land. Allen hadden veelal vroeg hun woonplaats moeten verlaten om tijdig in Leiden aan wezig te kunnen zjjn. Ook de Staphorsters waren weer met een grote vertegenwoordiging. Het hoog tepunt van de reünie werd gevormd door het défilé. Défilé langs het Stadhuis Na aankomst in de Doelenkazerne om circa tien uur, werd de groep geformeerd, hetgeen aanvanke lijk nogal wat voeten in de aarde had. En om elf uur was het zover. Voorafgegaan door het muziek corps van de Limburgse Jagers badnden zij zich een weg door de stad. Het verkeer moest uiteraard enige tijd worden stilgelegd. Voor de trap van het stadhuis stonden opgesteld burgemeester mr. G. C. van der Willigen, kolonel Th. Wessels, commandant van de Kokschool, en kolonel P. van Schendel, de garnizoenscommandant van 's-Gravenhage. De over ste b.d. U. de Stoppelaar uit Biltboven, president van de reüniecommissle, kolonel H. Mulder en de heer H. J. Roubosch, belde ridders Militaire Wll- lems Orde en reünist. Voorts was de praeses van het Leldse Studenten Corps, de heer Belaerts van Blokland, aanwezig. „Maten en slapies" Om precies half twaalf passeerde het peloton het stadhuis. Met de hoed of pet in de hand, en het hoofd gekeerd naar de autoriteiten, passeerde men in marstempo het stadhuis. Hierna was er een samenzijn in de onderofficiers-kantine van de Doe lenkazerne. Tegen sterk gereduceerde prijzen kon men weer voor de „maten" en „slapies" pilsjes en oudjes bestellen. Tijdens de lunch die hierop volgde werd op voorstel van de overste De Stoppelaar een telegram van trouw en aanhankelijkheid aan H.M. de Koning gezonden. Dit voorstel werd met een warm applaus ondersteund. Tevens werden tijdens de lunch aan de kolonels Wessels en Van Schendel een herinneringsvaantje aangeboden. Ook bracht de overste De Stoppelaar dank aan de reUnlecommissie en speciaal aan de secretaris, de heer A. Hoogen- doorn en echtgenote voor het vele werk dat zij voor het slagen van de reünie verzet hadden. Diner in Doelenkazerne Toen werd het tijd voor de in het programma als attractie aangekondigde tocht naar de Pier. De auto bussen kwamen aanrijden en het grote gezelschap vertrok naar Scheveningen. De heer R. Zwolsman, zelf drager van de Bronzen Leeuw, had de Scheve- ningse Pier ter beschikking gesteld van de oud-in fanteristen. Begunstigd door stralend weer werd het verblijf op de Pier voor allen tot een waar genoe gen. Hierna weer terug naar De Doelen, waar om on geveer half zes het diner, verzorgd door leerlingen van de Koksschool, gereed stond. Tijdens dit diner werd de oudste deelnemer, de heer W. F. Leidner uit Amsterdam van de lichting 1901, gehuldigd. De reüniecommissie kan, dank zij de medewerking van velen, terugzien op een bijzonder geslaagde da?. (ADVERTENTIE) WIJ VERWACHTEN U IN Een 30-jarige bromfietser uit Lel den kreeg gisteravond omstreeks zes uur met zijn bromfiets te vallen op de Maresingel, toen een band klapte. Met een zware hersenschudding moest de man naar een ziekenhuis worden over gebracht. EXAMENS UNIVERSITEIT Aan de Universiteit te Leiden zijn ge slaagd: Kand. ex. Ned. taal- en letter kunde de heer W. A. M. de Vroomen (Lisse); Doet. ex. Ned. Recht: de hr. C. Herrera (Oegstgeest). Eindelijk was het dan zo ver. Afgelopen zaterdag en zondag was het weekend waar leerlingen van de Mater Amahilisschool zo naar hadden uitgekeken. Binten het rooster om, maar toch wel in het schoolpro gramma passend, organiseerde de M.A. voor haar leerlingen een weekend in de uitspanning "De Witte Raaf" in Noordwijkerhout. De bedoeling van de bijeenkomst was niet alleen dat de meisjes elkaar beter leerden kennen, maar ook om zich gezamenlijk eens te bezinnen op de problemen waarmee de jonge generatie van heden geconfron teerd wordt. Een blik in het goed verzorgde programmaboekje doet inzien, dat er ook ruimschoots gelegenheid was voor ontspanning. CONSTRUCTIEF WEEKEINDE Zaterdagavond vertrok een zestigtal meisjes vergezeld van mej. E. Kerck- hoffs, de leidster van de school, en enkele docenten, met een gereserveer de autobus in opperbeste stemming naar Noordwijkerhout. De voorjaars zon deed zijn wazige licht schijnen, over kleurige bloemenvelden, die de weg naar de Witte Raaf markeerden. Na een gezellig souper was het woord aan de bekende causeur Henri van Leeuwen. Deze vertelde op de hem eigen wijze over het Parijs, zoals hij dat had leren kennen in het begin van de vijftiger jaren. De routine waar mede de heer v. Leeuwen verhaalde over zijn belevenissen doet vermoeden dat hij een lange ervaring als causeur achter de rug moet hebben. Henri van Leeuwen verwisselde enkele jaren (met tussenpozen) de Amsterdamse welvaart voor de Parijse armoede. Met ZOETERWOUDE H.R.- Liefde voor Toneel" boeide met thriller Voor een helaas maar half volle zaal voerde „Liefde voor Toneel" in het pa rochiehuis „De Drie Eendjes" de thriller „Route Kopenhagen" op. Voorzitter P. van der C sprak m zijn openingswoord zijn L curstelling uit over het feit dat zo weinig mensen belangstelling hebben voor hun plaatse lijke toneelvereniging. Het stuk werd met veel vaart op de planken gebracht en de spanning in de zaal kon men tot het einde „snijden". Het expeditiebedrijf van de heer Van Ermelo onderhoudt een beurtdienst op Kopenhagen. Dit bedrijf wordt echter ge leid door de charmante secretaresse El len Reeberg. die aan het hoofd staat van een bende die in verdovende middelen handelt. Deze rol werd op bijzonder knappe wijze vertolkt door Wil v. Leeuw en. zonder de andere spelers ook maar 'n ogenblik te kort te willen doen, was zy het op wie het aankwam. Een ongeluk met de wagen en het vermissen van een pakje marihuana-si- garetten is er de oorzaak van dat de bende in grote moeilijkheden komt, voor- el als de journalist L&mmertzweer zich voor de zaak interesseert, een knappe vertolking van Peter Omtzigt. H|J wil proberen om de route naar Kopenha gen mee tg rijuen om een reportage voor zijn krant te schrijven, wat hem echter maar slecht gelukt. De chauffeur *agen 12 krijgt een ongeluk en krijgt de dood hiermee. Nu kwam de vraag: was het moord of een ongeluk? De aanwezigen hebben zich uitstekend met het stuk geamuseerd en onderstreep ten dit na afloop met een welgemeend applaus. het doel voor ogen een boek te schrij ven over het Jeven der clochards zocht hij kontakt met verschillende van hen, tekende hun levensverhalen op en brengt ze nu ten tonele in Nederland. Na afloop werd er over een en ander gediscussieerd. Schilderkunst en muziek Zondagmorgen droeg pater J. Na- buurs de H. Mis op in de conversatie zaal. waarna het ontbijt volgde. Met de inmiddels gearriveerde verloofden van enkele leerlingen werden de stoe len bijgeschoven voor een zonder pa- those gebrachte uiteenzetting van de heer Schumacher over de paralellen die zijn aan te brengen tussen ontwik keling in de schilderkunst en die in de muziek. Aan de hand van dia's toonde hy aan dat er vroeger „een verhaal" ver teld werd door een schilderij en dat tegenwoordig andere maatstaven wor den aangelegd. De kleur en de vorm geving zijn nu de belangrijke elemen ten. In de muziek net zo. De tekst van Met oog op uitvoering Mammoetwet Met het oog op de uitvoering van de Mammoetwet hebben burgemeester en wethouders van Lelden besloten tot aanstelling van een adviseur openbaar voort gezet onderwijs. Mej. dr. A. M. M. Smit, rectrix van het Stedelijk Gymnasium, heeft zich bereid verklaard de benoeming in deze functie per 1 augustus a.s. te aanvaard n, mits tijdig een opvolger voor haar wordt gevonden. Mej. Smit, die is geboren op 1# september 1905 te Heumen, Is sedert september 1930 verbonden aan het Stedelijk Gymnasium, waarvan zij in 1959 tot rectrix werd benoemd. sommige liedjes is primair. Echter, er ok mooie muziek te beluisteren, waarbij de tekst een zeer onderge schikte rol speelt. Als voorbeeld draaide de heer Schu macher enkele grammofoonplaten uit het lichte (Beatles) en serieuze (Bach) genre. Na een korte onderbreking hield kapelaan W. van Egmond (on danks een in het weekend opgelopen beenkwetsuur) een inleiding. Aan de hand van het verhaal van de musical Anatevka besprak hij problemen wel ke kunnen spelen tussen ouders er oudere kinderen. Over hetzelfde the ma werd vervolgens in groepjes ge discussieerd. Forum Een forum dat onder leiding stond van pater Nabuurs en waarin onder meer zitting hadden genomen de docenten mej. Kerckhoffs, mevr. Westerhoven, mevr. Meyers en kapelaan v. Egmond behandelde in wisselwerking niet de zaal dezelfde problematiek. Daarbij kwam ook ter sprake het maritieme optreden, onlangs, in de hal van het Amsterdamse Centraalstation tegen de zgn. langharigen. De standpunten liepen uiteen van een adhesiebetuigingen tot systematisch af wijzen van de actie. Ter ontspanning verzorgden mejuf frouw Jokel en de heer Goossen een uitgebreid programma van buitenland se volksliedjes. Zij deden dit op het zonovergoten terras van de Witte Raaf. Een uitstekend verzorgd dinér sloot het officiële programma. Tijdens de maaltijd werd aan mej. Kerckhoffs voor het vele werk dat zij voor het weekend had verricht, een ruiker bloemen aangeboden. Even over zeven arriveerde zondagavond een bus zin gende meisjes in Leiden. Kringturnwedstrijden in Bodegraven brachten Piny de Jong overwinning Tijdens de kringturnwedstrijden van de kring Gouda werd nationaal kam pioene Ria Rietveld-v. Velzen en Piny de Jong, die een fraaie zesde plaats veroverde op dezelfde wedstrijden ge huldigd door de voorzitter van de tech nische commissie van de hond, de heer J. Dulleman, de voorzitter van Her cules, de heer G. Versloot. Het gymnastieklokaal aan de Laan van Turkenburg heeft een geringe publiek-accommodatie. maar toch heb ben heel wat turnliefhebbers van prachtige wedstrijden genoten. Jam mer is dat slechts drie verenigingen, bij de heren slechts twee, aan deze wedstrijden deelnamen. Waar blijven de grote Goudse verenigingen en an dere uit de Goudse kring? De heren lieten spectaculair werk zien maar in vergelijking met de dames liet de afwerking veel te wensen over. Slechts enkele turners kregen voor hun onderdelen een 8 toegewezen door de jury, maar het overgrote deel moest met wat minder genoegen nemen. Een uitzondering maakte Hans van Zet ten van Pro Patria uit Zoetermeer, kampioen 1966, die ook deze keer ver boven zijn rivalen uitstak. Zijn to taal over de onderdelen werd 51.75. Het werk van de dames stond volgens het oordeel van de jury op zeer hoog peil. De Hercules-dames Ria Rietveld van Velzen (kampioene 1966) en Piny de Jong vormden een klasse apart Na do onderdelen paardaprong en brug ongelijk hadden ze beiden reeds een veilige voorsprong, maar de nationale kampioene kwam met de afsprong van de balk wat ongelukkig terecht en verwondde zich aan de knie, waardoor zij de strijd moest staken. Piny de Jong werd nu kampioen met op de tweede plaats Riet van Putten van D.O.S. uit Schoonhoven, die uitstekend werk liet zien. maar een mislukte brugoefening geen concurrente voor Piny de Jong werd. Verheugend is voor Hercules dat bij de jeugd de dames van Hercules de eerste drie plaatsen veroverden. Hercules kan met deze meisjes de toe komst rustig tegemoet zien. Kampioen Francien Blonk kwam zelfs nog hoger in puntenaantal dan de derde dame, waardoor zij in het bezit kwam van een van de drie prachtige miniatuur - evenwichtsbalken, die een deelnemer vervaardigd had en beschikbaar ge steld had voor de drie best geplaatste dames. De uitslagen zijn: Dames I: Piny de Jong (Hercules, Bodegraven) 35.80 p; 2 Riet van Put ten (D.O.S., Schoonhoven) 33 p; 3 Ne- ta Jung-Vos (Pro Patria, Zoetermeer) 30.55 p; 4 Krynie v.d. Graaf (Pro Pa tria 30.2; 5 Adrie Dorsman-Hil (Pro Patria) 30 p. Dames (jeugd) j 1 Francien Blonk 31.90, Hercules, Bodegraven; 2 Mar- rie v.d. Boe (Hercules) 31.25; 3 Jannie Sctouten (Hercules) 30.9^ 4 Kin? Inrichting bureau Evenals in andere steden wordt in Leiden sterk de behoefte aan een advi seur gevoeld. Deze deskundige zal ad viserend, coördinerend en stimulerend het college en de leiding van scholen en schoolgemeenschappen ter zijde moeten staan bij de vernieuwing en verdere ont wikkeling van het voortgezet onderwijs. De adviseur zal hier direct onder B. en W. ressorteren. Organisatie van cursussen ter bevor dering van nieuwe leermethoden en ge dachten betreffende het voortgezet on derwijs, bevordering van het contact tus sen voortgezet- en basisonderwijs en het gestalte geven aan brugklassen zijn eni ge taken van de adviseur. In verband met de aanstelling moeten kosten worden gemaakt voor inrichting van een bureau e.d. Daarmee is in de begroting 1967 geen rekening gehouden. De gemeenteraad behandelt op 2 mei een voorstel voor het lopende begro tingsjaar een bedrag van 30.000,- be schikbaar te stellen. Derde avond van Brasem-concours op hoog peil Zaterdag 15 april was de Pancratius- zaal weer het strijdtoneel van vyf beat- bands, een accordeonorkestje en drie solisten, zy traden op voor een ouder wets volle zaal, waar de stemming zeer goed was. KW innaar werd R B-group Tik Sound '66 uit Almelo. Z(j speelden o.a. een eigen compositie nl. Jopie's blues. De jury waardeerde hun optreden met 295'j punt. Als bijzonderheid mag nog vermeld worden, dat 7.(j speelden met de apparatuur van de Keystones. Op de tweede plaats eindigde The De- structirs uit Bilt hoven. Een zeer sym pathieke group die door zyn net en mu zikaal zeer verantwoord optreden, de tweede plaats zeer zeker waard was. De puntenwaardering van de jury was dan ook 292 pnt met een plaats in de fi nale. De derde plaats was voor Dianie Seysoner uit Hillegom. Zij zong twee liedjes nl. Zeeman en the Frenchsong. Haar uitspraak van het laatste num mer was zeer goed en bovendien had z(j een hele mooie stem. De Leidse Moon- piepers kwamen op de vierde plaats met 277 pnt. Vocaal was deze group zeer sterk, en de begeleiding was hieraan goed aangepast. Op de vijfde plaats eindigde een or kestje "the All-brings" uit Limmen. Dit waren zes broertjes en zusjes, die o.a. een selectie uit "My Fair Lady" ten gehore brachten op hun accordeons. Zeer muzikaal maar nog niet afwis selend genoeg om hoge ogen te gooien. Waardering der jury 271 pnt. Marieke van Liempt uit Wormer verwierf 243 pnt. daarmede juist goed voor een zesde plaats. ZU had een goede stem, maar haar gitaarbegeleiding was te zwak. Op de voet gevolgd met 241 pnt. door de Leidse group "All or Nothing". Van deze group was de zang niet te ver staan. WIJ z(jn van mening dat zjj tot een betere prestatie in staat zijn. De achtste plaats was voor Robertha Hen- raath 11 jaar uit Made. Z(j zong twee liedjes, niet geheel zuiver en ook niet passend bij haar leeftyd. Zij werd ge waardeerd met 235 pnt. Vermelden wij tenslotte nog dat de "Fools" uit Roe- logarendsveen met 181 punten op de 9e en laatste plaats eindigden. Zij zijn nog niet r(Jp om in het openbaar op te tre den, maar wij hebben respekt voor hun durf en hopen dat zij over enige tijd na hard studeren, nog eens zullen deelne men. Zaterdag a.s. de laatste voorselec tie, waarna op 30 april om drie uur n.m. deg rote finale begint. Dit concours, dat in de muziekwereld een goede naam heeft verkregen, werd ook deze keer weer opgeluisterd met o.a. dansmuziek van "The Keystone's" uit Lelden. Westhoek (Pro Patria) 30.80; 5 Henne- ke Bloemen (Pro Patria) 29.55. Heren: 1 Hans van Zetten (Pro Pa tria) 51.75, 2 Wim Gillon (Pro Patria) 47.95; 3 Hans van Oei (Pro Patria) 47.38, 4 Henk de Leeuw da Beutor (Doe, Schoonhoven) 4L15 p> pont te DE KAAG Automobilist weigerde betalen en reed op pontbediende in gistermiddag weigerde de bestuurder van een auto te betalen voor zyn over tocht met de pont by Kaag Dorp. De man maakte moeiiykheden toen hy met zyn auto in de richting van de Haar lemmermeer wilde ryden. De pomtbe- diende Th. Zwetsloot ging prompt voor de auto staan om de man het weg ryden te beletten. Deze gaf echter gas. w na de pontbediende op het laatste ogen blik nog op de auto kon springen. De politie kon de bestuurder ter plaatse aanhouden op verdenking van poging tot doodslag. VEEL00DS IN ALPHEN UITGEBRAND Levende have kon worden gered Kort na één uur zaterdngmiddag Is brand uitgebroken In een bouten loods van de veehouder H. Stapper, wonj aan de Herenweg nr. 81 lu Alphen den Ryn. De oorzaak van de brand Is tot dusver nog onbekend. De schade wordt geraamd op circa 8000,-, die door verzekering wordt gedekt. De loods bestond uit een gesloten een open gedeelte. In het gesloten ge deelte was vee ondergebracht; het open gedeelte, waar de brand ontstond, dien de voor opslag van landbouwwerktui gen, hooi. stro en veevoeder Dank zy dat de brand tydlg werfl ontdekt, zyn dc heer Stapper, geassi steerd door enkele buren, erin geslaagd, het vee, circa twintig koeien, plm. 1400 kuikens alsmede een aantal varkens, in veiligheid te brengen, door ze het vrije land in te dryven. Slechts een klein tal kuikens Is aan het vuur ten i gevallen. Wat het open gedeelte van de loods betret. deze kan als geheel verloren worden beschouwd, evenals de opslag De vrywilUge brandweer slaagde der leiding van de ondercommandant, de heer Terpstra, er ln het vuur tot de open schuur te locallseren. AUTO EN BROMMER BOTSTEN IN ALPHEN Omstreeks 18.40 uur vond zaterdag avond op de kruising Van Manderaloot- straat-Raadhuisstraat een aanrijding plaats tussen een personenauto en een bromfietser, die een duo-passagier op zyn voertuig meevoerde. Hierby liep dc bestuurder van de bromfiets, die het kruispunt overstnk zonder op het ove- dlng op en uitwendige verwondingen, rlge verkeer te letten, een hersenschud- Do duo-passagier werd licht gewond. Dr. J. H. Pllon verleende de eerste me dische hulp. De bromfietsbestuurder, de 21-jarige Alphenaar A. v. B., komende uit dc Van Manderslootstraat, wilde met vry grote snelheid het kruispunt over naar de Raadhuisstraat gaan. Hy verleende hier by geen voorrang aan de voor hem van rechts uit de Pleter Doclmanstraat ko mende personenauto, waarvan de be stuurder een botsing niet kon voorko- Zowel de bromfietser als zyn 16-jarlge duo-zitter, de eveneens A. v B. ge naamde plaatsgenoot, werden tegen het wegdek gesmakt met het voormelde ge volg. Beide voertuigen werden zwaar be schadigd. Na aanrijding te Alphen doorgereden Zaterdagmiddag omstreeks 17.45 uur heeft een bestuurder van een Peugeot personenauto op de Kortsteekterweg te Alphen aan den Ryn een hem tegemoet komende personenauto, een Ford Tau nts 12M, vry ernstig aangereden. De bestuurder van de aanrijdende auto heeft zich op geen enkele wyte om zyn daad bekommerd en I* na de aan- rydlng met grote snelheid doorgereden. In de richting Bodegraven. De politie verzoekt een leder die in lichtingen kan verstrekken over de iden titeit van de auto of de bestuurder ervan, aan haar kennis te geven. Het politiebureau is gevestigd in het raadhuis, telefoon 01720-3344. In beide auto's zat de bestuurder al leen. De bestuurder van de vernielde Ford Taunus 12M bleef wonderwel ongedeerd. Aangenomen wordt, dat ook de bestuur der van de Peugeot geen letsel van ern stige aard heeft opgelopen. Gelet op de aard van de botsing, moot zyn wagen evenwel eveneens flink be schadigd zyn. Gepaste trots bij kampioenschap en promotie De r.k. voetbalvereniging „Alphense Boys" heeft zater dagavond een drukbezochte receptie gehouden ln hotel „Centraal". Daarvoor was alle reden. Enkele weken ge leden werd haar eerste elftal, onder aanvoering van N. van Holsteln, met een 40 overwinning op het Leidse VNL kampioen van de 2e klas van de Leidse Voetbal Bond en promoveerde naar de le klas. Hiermede is een vurige wens In vervulling gegaan voor de op 1 juni 19S0 onder voorzitterschap van de heer B. Q. Schouten, destyds onderwijzer van de r.k. parochiale school, opgerichte ka tholieke voetbalvereniging. In deze competitie heeft het eerste elftal zich ook dusdanig sterk getoond, speltechnisch en mentaal, dat voorzitter J. P. v. d. Zwet het durft te stellen ,,wy stoten nu rechtdoor naar de KNVB", een doel waarvoor zelfs mr. J. J. de Jongh, voorzitter van de LVB de moed niet heeft durven ontnemen en de heer P. Blegstraaten. voor zitter van de Ned. Kath. Sportfederatie de redeiykheid ervan niet in twyfel trok. Niet gemakkelijk. Gemakkeiyk zal het niet gaan, dat heeft de heer C. Straver, voorzitter van het Hazerswoudse „St.-Bernar- dus" ze verzekerd. „Uw weg naar de KNVB gaat over ons en wy zullen ons best doen uw eerstvolgende pro motie te beletten!". De heer J. P. v. d. Zwet nam de door „St.-Bernardus" toegeworpen handschoen zonder aarze ling op. Hij gaf de heer Straver de verzekering dat onder alle omstandigheden een sportieve stryd zal worden geleverd. „Wie van ons beiden technisch en mentaal de sterkste is, z&l overwinnen", zo zag spr. het terecht! Wethouder Ph. H. Rogaar, wethouder van sportzaken, was de eerste die het reclpiërend bestuur, trainer J. Boerefyn en het kampioenselftal namens het gemeente bestuur ln een feesteiyk getinte toespraak met het jongste succes van de Boys feliciteerde. Fusie By deze gelegenheid maakte wethoude Rogaar voorts gebruik om openiyk terug te komen op zyn eerder ge dane suggestie tot fusie van enkele plaatselijke voetbal verenigingen. Gedachtig de bestemming van Alphen tot een grote stad in het centrum van de Ryn- en Gouwestreek, vol gens de laatste prognoses in de orde van 70 duizend inwoners omstreeks 1980, zal het toeh onmogelijk zyn met één elftal te volstaan, in welke formatie de Jeugd naar sprekers mening niet aan haar trekken zal kunnen komen. De Boys zelf hebben al een behoorlijk aantal jeugdleden, met wie al moeliyk uit de weg is te komen. Kekent men daarby nog die van Alphen, Alphia en ARC, neen, dat wordt een hopeloze zaak, zei spr., die zyn toe spraak besloot niet de aanmoediging „Zet 'm op Boys, het volgend Jaar KNVB'ers!" Mr. J. J. de Jongh. voorzitter van de LVB wees in 7.yn toespraak op dat ln de voetbalsport niet het belangryksto is de prestatie die op het veld wordt geleverd, maar de geest, de sfeer, de sportiviteit waarin en waarmee het gebeurt. In dubbel opzicht verheugde het Bpr. daarom dat de Boys kampioen zyn geworden. Mr. De Jongh verklaarde dat de LVB trots is op de Alphense Boys. Hy bood een nieuwe bal aan, waarby hy zei dat het een genoegen zal zyn als deze bal zou worden gebruikt in de eerste wedstrijd in de nieuwe klasse. De heer P. Blegstraaten, voorzitter van de Ned. Kath. Sportfederatie zei verheugd te zijn, dat het de Alphense Boys gelukt ia terug te keren naar de eerste klasse van de LVB. Spr. wydde aandacht aan een aantal consequen ties van de brief der Bisschoppen, waar de Federatie volledig achter staat. Gezien tegen de achtergrond van de inhoud van deze brief constateerde spr. niet genoe gen, dat het ook de katholieke Boys goed gaat, waar al een sfeer heerst, die daarop is afgestemd. De heer Blegstraaten roerde nog een ander aspect van de Bisschoppelijke brief aan. De Kath. Sportfederatie werkt al ruim 25 Jaar In fusie-vorm samen met do KNVB. Trekken wU de lijnen van de F.plseooale brief door, dan rijst de vraag of tegen de achtergrond van de opvatting van de kerkeiyke overheid de naam fusie nog wel zin heeft. De heer C. van Berkel, voorzitter van de Leidse Boys, Was bil) met het succes van de A.B. Als tegenspel.-r ra ken wij U kwyt, maar houden wy het maar op, dat kan sen op vrlendschappeiyke ontmoetingen biyven bestaan. De heer Van Berkel dankte voor de prettige king In de tweede klasse van de LVB en bood e. De heer C. P. Mulder, voorzitter van Alphia. het eerste elftal op de drempel van degradatie ataat, vond desondanks de sportieve kracht om de A.B. met het behaalde kampioenschap geluk te wensen. De heer C. J. Wlnnlnghoff. ere-voorzltter herinnerde aan zyn eerste kennismaking met de A.B. in 1949, toen hy tot het voorziterschap was geroepen. Het deed apr. een genoegen, dat A.B. tegen de verdrukking ln In leden tal is gegroeid van 260 toen apr. het voorzitterschap neerlegde, tot 300 nu. Ook de heer Wlnnlnghoff onder streepte zyn sympathieke woorden met de aanbieding van een bal. te reserveren voor de besllsslngswedatryd voor de overgang naar de KNVB. In de ry van sprekers had zich ook de heer C. F. van Winkel opgesteld, die als voorzitter het medeleven van de v.v. Alphen vertolkte. Zowel spr. als de heer v. d. Zwet vroegen ln dit verband de aandacht van de LVB- voorzitter, mr. J. J. de Jongh. om de komende wedstrijden zo vast te stellen, dat belde Alphense cluba financieel voordeel uit mogen trekken. Belden hoopten voorts dat de wedstrijden om de B. en W.-beker van Alphen voort* gezet kunnen worden. De heer A. van Veen, bestuurslid van Alphen had zich tot taak gesteld om vooral ook do trainer, de heer Boerefyn te feliciteren. Woorden van gelukwensen werden namens de ARC aangeboden door de heer D. van der Neut, voorzitter, die voorts dank bracht voor de geboden hulp in de veld- misère. De heer A. L. Frcderlks. vooralter van de Wet. Boys zei hiy te zyn met het succes van de A.B.. maar ook te hopen haar in de komende competitie te kunnen volgen ln het behalen van het kampioenschap. Supportersvereniging schonk doclncttcn. De supportersvereniging van de A.B. werd op de re ceptie gepresenteerd door haar voorzitter, de heer Ad van Leeuwen. Namens de circa 145 leden bood Jiy de A.B. een puur doelnetten aan. Spr. wenste de A.B. toe, dat zy de KNVB binnen de gedachte tijd zullen bereiken. Dan hoopte hy, dat de S.V. er rond 200 leden zal tellen. De heer Boerefyn. trainer, reikte elk der leden van het elftal een boekwerkje uit over sport en sportiviteit, als een persooniyk geschenk. Op de receptie zagen wy voorts o.m. ook «ie oud-geesteiyk adviseur van de A.B., con rector J. G. M. v. d. Ven uit Leiden. De heer A. Verhoef, uit Alphen sprak als voorzitter namens de Centr. Organ, van Voetbalscheidsrechters (COVS). De receptie werd geleld door de heer G. Hoogerwerf. Met muziek. „Crescendo" met tamboerkorps zorgde voor een pret tig muzikaal intermezzo door de feestvierende Alphense Boys een pittige hulde te brengen. Zowel de heer Hoo gerwerf als de heer Van der Zwet spraken een slotwoord.

Leidse Courant | 1967 | | pagina 3